شنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۸ / 25 January, 2020
یارانه بنزینی
یارانـه ‌۷‌ ماه ایرانی‌ها دست‌ این ۷۰ نفــر +جدول
مشرق / ۲ روز قبل / سیاسی
یارانـه ‌۷‌ ماه ایرانی‌ها دست‌ این ۷۰ نفــر +جدول
اگر دولت موفق شود کل یارانه نقدی بنزینی یک‌سال را که ۳۱ هزار میلیارد تومان اعلام کرده به مردم بدهد، بدهی این ۷۰ شخص حقیقی و حقوقی به بانک سرمایه معادل هفت‌ماه یارانه پرداختی مذکور است.
  بانک سرمایه  حسین هدایتی  بانک مرکزی  صندوق ذخیره فرهنگیان  محمد امامی  محمدرضا جهانبانی  شهرداری تهران  نرخ سود بانکی  یارانه  بدهکاران بانکی
توافق شهرداری و تاکسی‌های اینترنتی بر سر «جیب مردم»/ حذف یارانه پردرآمدها نیازمند تفکیک حساب‌های تجاری و شخصی/  دردسرهای بنزینی مضرب 3.99
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
توافق شهرداری و تاکسی‌های اینترنتی بر سر «جیب مردم»/ حذف یارانه پردرآمدها نیازمند تفکیک حساب‌های تجاری و شخصی/ دردسرهای بنزینی مضرب 3.99
در حالی که برخی گزارش ها از کسر شدن بیش از اندازه سهمیه بنزین پس از استفاده از کارت سوخت حکایت داشت، شرکت پخش فراورده های نفتی، ضمن تایید این گزارش ها، توضیحاتی درباره دلایل این فرایند ارائه داد.
  گزیده روزنامه های اقتصادی  روزنامه های کشور
سهمیه بنزینی تاکسی ها؛ ناراضی ها کدامند؟
روزنامه خراسان / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اجتماعی
سهمیه بنزینی تاکسی ها؛ ناراضی ها کدامند؟
در حالی که حدود دوماه از آغاز سهمیه بندی دوباره بنزین در کشور می گذرد، هنوز برخی رانندگان تاکسی های تلفنی، تاکسی های اینترنتی و سرویس های مدارس، سهمیه یا یارانه ریالی دریافت نکردند و این موضوع باعث انتقاد شدید و به وجود آمدن مشکل معیشتی برای آنان شده است.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
درآمد فرزندان نباید ملاک حذف یارانه بنزینی خانوارها شود
سخنگوی هیات رییسه مجلس گفت: در پرداخت یارانه معیشتی و یارانه نقدی به سرپرستان خانوار نباید ملاک را میزان درآمد فرزندان خانوار قرار داد.
  جامعه  حذف یارانه  درآمد  دولت  یارانه
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اقتصادی
زمان واریز یارانه معیشتی دی ماه اعلام شد
طبق اعلام قبلی سازمان برنامه و بودجه کشور یارانه معیشتی ۶۰ میلیون نفر از ایرانیان در ۱۰ دی به حساب سرپرستان خانوارها واریز می‌شود.
  طرح حمایت معیشتی دولت  یارانه بنزینی  یارانه معیشتی
امیرآبادی خبر داد: سوال بنزینی مجلس از وزرای نفت و کار
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / سیاسی
امیرآبادی خبر داد: سوال بنزینی مجلس از وزرای نفت و کار
عضو هیأت رئیسه مجلس از تدوین سوال از وزرای نفت و کار درباره علت حذف کارت سوخت و همچنین عدم واریز یارانه معیشتی به برخی اقشار کم درآمد جامعه خبر داد.
استدلال های یک متولی یارانه ای درمخالفت با تصمیم بنزینی
روزنامه خراسان / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
استدلال های یک متولی یارانه ای درمخالفت با تصمیم بنزینی
معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به مخالفت این دستگاه با تصمیم یارانه ای بنزینی اخیر، افزایش قیمت تدریجی بنزین را ضروری دانست اما با انتقاد از این که ارزان بودن انرژی و مسئله قیمت بنزین به غلط به عنوان گلوگاه و مسئله اول اقتصاد ایران مطرح شده است، اتلاف منابع در صنعت خودرو و هدررفت بالای انرژی در پالایشگاه ها و نیروگاه ها را مسائل مهم تر اقتصاد ایران دانست.
اکثر روستائیان یارانه بنزینی نگرفته‌اند
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / سیاسی
اکثر روستائیان یارانه بنزینی نگرفته‌اند
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اکثر روستائیان یارانه بنزین را دریافت نکرده‌اند و لازم است وزیر کار به قید فوریت این مسئله را در دستور کار قرار دهد.
  محمد حسینی  محمد شریعتمداری  یارانه
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
آمار نهایی اعتراض به پرداخت نشدن یارانه بنزینی
طبق آخرین اطلاعیه وزارت کار، حدود ۶.۲ میلیون اعتراض درباره پرداخت نشدن یارانه بنزینی ثبت شده است که از این میزان ۱.۱ میلیون نفر یارانه را دریافت کرده بودند و اشتباهی اعتراض کردند! همچنین از ۴.۵ میلیون نفری که کد رهگیری برای آن‌ها ارسال شده، حدود سه میلیون نفر، شرایط مطرح شده و اجازه دسترسی به اطلاعات مالی را پذیرفتند.
چه میزان از درآمد افزایش قیمت بنزین به مردم رسید
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اقتصادی
چه میزان از درآمد افزایش قیمت بنزین به مردم رسید
نگاهی تحلیلی به طرح سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت آن نشان می‌دهد تنها در حدود ۵۰% از درآمد آن به معیشتی قشر کم در آمد اختصاص یافته است و این در حالی است که دولت ادعا کرده بود که تمامی درآمدها صرف کمک معیشتی خواهد شد.
  افزایش قیمت بنزین  مصرف بنزین  یارانه بنزینی
قیمت‌ها دستورپذیر نیستند / اگر توجیه تصمیم بنزینی اخیر، استفاده بیشتر ثروتمندان از یارانه بنزین است، با افزایش مالیات بر طبقات مرفه می‌شد این نابرابری را جبران کرد / تشخیص نیاز ۶۰ میلیون نفر به یارانه نشان می‌دهد که نقدینگی ۲ هزار میلیارد تومانی دست عده‌ای بسیار ناچیز است که به رانت‌ها و امتیازات خاص دسترسی دارند / منابع درآمد بودجه ۹۹ بسیار خوش‌بینانه است؛ دولت باید مصارف خود را به شدت کاهش دهد / درآمد‌های غیرنفتی بودجه ۹۹ فقط حقوق کارمندان و بازنشستگان را تامین می‌کند / یارانه معیشتی بزودی ارزش خود را از دست خواهد داد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اقتصادی
قیمت‌ها دستورپذیر نیستند / اگر توجیه تصمیم بنزینی اخیر، استفاده بیشتر ثروتمندان از یارانه بنزین است، با افزایش مالیات بر طبقات مرفه می‌شد این نابرابری را جبران کرد / تشخیص نیاز ۶۰ میلیون نفر به یارانه …
کارشناس مسائل اقتصادی بر این باور است که یارانه‌های معیشتی نیز به زودی ارزش خود را ازدست خواهد داد و همانند همان یارانه 45 هزار تومانی خواهد بود که اکنون به اندازه 5 هزار تومان از ابتدای پرداخت ارزش دارد. در آینده شاهد افزایش بیشتر قیمت‌ها و افزایش فشار بر مردم خواهیم بود که با سطح عمومی دستمزدها تطابق ندارد و تنگنای بیشتر برای شهروندان را به همراه خواهد داشت.
تلاش مجلس برای گنجاندن پیشنهاد انتشار کالابرگ الکترونیکی به جای یارانه معیشتی در لایحه بودجه ۹۹
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / اجتماعی
تلاش مجلس برای گنجاندن پیشنهاد انتشار کالابرگ الکترونیکی به جای یارانه معیشتی در لایحه بودجه ۹۹
ایلنا: عضو کمیسیون برنامه و بودجه عنوان کرد: از آنجا که توزیع یارانه بنزینی موجب تزریق ۳۶ هزار میلیارد تومان نقدینگی به جامعه شده، بهتر است دولت در سال آینده کالابرگ…
  یارانه  افزایش قیمت بنزین  کالابرگ الکترونیکی  گرانی بنزین  حمایت معیشتی
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اقتصادی
هشدار به متقاضیان دریافت یارانه بنزین
با داغ شدن بحث ثبت درخواست سبد حمایتی پیامک‌هایی حاوی لینک جهت دریافت اطلاعات بانکی و پرداخت وجهی برای ثبت نام ارسال می‌شود که تقلبی هستند؛ بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تنها سایت Hemayat.mcls.gov.ir مجاز است.
  طرح حمایت معیشتی دولت  یارانه بنزینی
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اقتصادی
آیا با افزایش قیمت بنزین عدالت برای اقشار کم درآمد اجرا شد؟
قنبری استاد دانشگاه با اشاره به اینکه این پول نقد هیچ دردی را از مردم دوا نخواهد کرد، بیان داشت: افزایش سه برابری قیمت بنزین انتظارات تورمی زیادی را به دنبال خود دارد و به تبع آن نیز قیمت تمامی کالا‌ها و خدمات با رشد همراه خواهد بود، بنابراین این که گفته می‌شود، دولت اجازه هیچ‌گونه افزایش قیمتی، ناشی ازگران شدن بنزین را نخواهد داد، در عمل مشاهده می‌کنید که اجرا نشده ودر بازار قیمت‌ها افزایش یافته است.
  قیمت بنزین  یارانه معیشتی  یارانه بنزینی  اقشار کم درآمد  افزایش قیمت بنزین
مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی: تصمیم بنزینی اخیر کاملاً اشتباه بود / هرچه زودتر به خواست مردم عمل کنید که فردا دیر است!
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / سیاسی
مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی: تصمیم بنزینی اخیر کاملاً اشتباه بود / هرچه زودتر به خواست مردم عمل کنید که فردا دیر است!
امروز دقیقاً روزی است که مسئولان باید این نصیحت امام خمینی را بکار ببندند و با تجدیدنظر در تصمیم بنزینی خود، درصدد حفاظت از پشتوانه مردمی کشور و نظام و خودشان برآیند. منظور این نیست که قیمت بنزین به قبل از 24 آبان برگردد، بلکه خواست مردم اینست که به میزان قابل تحملی بر قیمت آن افزوده شود و بساط دونرخی و سهمیه‌بندی و یارانه معیشتی که مفاسد زیادی به‌همراه دارند جمع گردد.
چرایی خنده تلخ و حیرت آور رئیس جمهور/ روایت حسین شریعتمداری از سرنخ آشوب‌های عراق و آتش زدن کنسولگری ایران/ یارانه معیشتی و وعده‌های دولت پس از سهمیه بندی بنزین
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / سیاسی
چرایی خنده تلخ و حیرت آور رئیس جمهور/ روایت حسین شریعتمداری از سرنخ آشوب‌های عراق و آتش زدن کنسولگری ایران/ یارانه معیشتی و وعده‌های دولت پس از سهمیه بندی بنزین
کناره گیری عادل عبدالمهدی از نخست وزیری عراق، توضیحات واعظی درباره سخنان بنزینی روحانی، هوس حمله به منافع ایران در سوریه در پی اغتشاشات بنزینی، اعدام یک محیط‌بان در کرمان، واکنش افغان‌ها به سفر سرزده رئیس‌جمهور امریکا، یک نماینده مجلس: حامیان دولت از مردم خجالت می‌کشند، آمار تکان‌دهنده مبتلایان به ایدز، ضربه به روحانی یا ضربه به نظام؟ و عبرت‌های برجام به روایت عباس عراقچی، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
(تصاویر) جزئیات مراحل اعتراض در سامانه hemayat.mcls.gov.ir
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / اقتصادی
(تصاویر) جزئیات مراحل اعتراض در سامانه hemayat.mcls.gov.ir
افرادی که کد ملی سرپرست خانواررا به سامانه #۶۳۶۹* پیامک کرده اند و کد رهگیری دریافت کرده اند با مراجعه به سامانه hemayat.mcls.gov.ir ،اعتراض خود را ثبت کند. مراحل درج کد رهگیری در سامانه hemayat.mcls.gov.ir به شرح زیراست.
  یارانه نقدی  سامانه ثبت شکایت  یارانه بنزینی  بسته حمایت معیشتی  معیشت  hemayat.mcls.gov.ir
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / اقتصادی
احتمال تمدید زمان ثبت اعتراضات در سامانه #۶۳۶۹*
سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت معیشتی گفت: با توجه به برنامه ریزی انجام شده فرآیند ثبت اعتراضات خانواده ها نسبت به عدم دریافت بسته حمایتی وجود دارد و احتمال دارد زمان ثبت اعتراضات تمدید شود.
  یارانه بنزینی  یارانه معیشتی
جزئیات دقیق‌تر یارانه بنزینی دولت
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / فیلم
جزئیات دقیق‌تر یارانه بنزینی دولت
احمد میدری، معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این ویدئو توضیح می‌دهد کسانی که مشمول طرح معیشت می‌شوند چگونه غربال می‌شوند، کسانی که اعتراض دارند با چه سازوکاری مورد بررسی قرار می گیرند؟ و آیا طرح معیشت طرحی عادلانه است یا نه؟
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
سایت ثبت اعتراض به معیشت فعال شد/ ارسال مجدد پیامک برای دریافت کد رهگیری
سخنگوی طرح معیشت از فعال شدن سامانه ثبت اعتراض خبر داد و گفت:‌ واحد USSD موظف به ارسال پیامک برای همه افراد بوده و ممکن است در موارد خاص سیستم کال سنتر تماس گرفته و برای افراد کد رهگیری را می‌خواند.
  حسین میرزایی  طرح حمایت معیشتی دولت  یارانه بنزینی
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اجتماعی
شکایت 90 درصد جاماندگان یارانه بنزینی
روزنامه خراسان: اظهارات سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت معیشتی نشان داد که گزارش های میدانی مبنی بر کم نبودن خانوارهایی که یارانه بنزینی را دریافت نکرده اند چندان بیراه نبوده است.
جلیلی: طرح جامع بنزینی به سران قوا داده بودیم که با مصوبه اخیر متفاوت است
روزنامه خراسان / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / سیاسی
جلیلی: طرح جامع بنزینی به سران قوا داده بودیم که با مصوبه اخیر متفاوت است
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که همگان قبول دارند که نباید بیشترین یارانه بنزین را صرفاً مرفهان جامعه دریافت کنند، افزود: بیش از یک سال این موضوع را بررسی کردیم و به طرح جامعی رسیدیم و آن را به سران قوا ارائه کردیم ولی مصوبه اخیر سران سه قوه با طرح ما بسیار متفاوت بود اما اکنون همان گونه که رهبرمعظم انقلاب اشاره فرمودند، وظیفه همگانی آن است که با ارائه راهکار، مشکلات این مصوبه را به حداقل برسانیم.
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اقتصادی
اختلال سامانه ثبت اعتراض طرح یارانه بنزین رفع نشد
با وجود اعلام برطرف شدن مشکل ثبت اعتراض جاماندگان طرح معیشت بنزین از سوی وزیر کار و سخنگوی این طرح اما همچنان اختلال کد دستوری مرتفع نشده است.
  حسین میرزایی  طرح حمایت معیشتی دولت  یارانه بنزینی
آیا سهم شرکت نفت و عوارض مالیاتی از یارانه بنزینی کسر شد؟
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / اقتصادی
آیا سهم شرکت نفت و عوارض مالیاتی از یارانه بنزینی کسر شد؟
با توجه به سهم مالیات ارزش افزوده و همچنین درآمد شرکت نفت از افزایش قیمت بنزین ابهاماتی در خصوص کل درآمد طرح حمایت معیشتی ایجاد شده است.
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / اقتصادی
ملاک‌های تعیین وسع مالی خانوار برای دریافت «بسته معیشتی»
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه ضمن یادآوری اینکه افرادی که خودشان را ذی حق می دانسته‌اند و بسته معیشتی نگرفته‌اند می‌توانند ظرف ۱۰ روز تعیین شده درخواست خود را در سامانه#۶۳۶۹* ثبت کنند، توضیحاتی درخصوص ملاک‌های شمولیت افراد برای دریافت این بسته را تشریح کرد.
  حسین میرزایی  طرح حمایت معیشتی دولت  یارانه بنزینی
آیا واقعا مسئله، بنزین است؟! /دو لبه قیچی تهدید ایران/به مردم توهین نکنید
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / سیاسی
آیا واقعا مسئله، بنزین است؟! /دو لبه قیچی تهدید ایران/به مردم توهین نکنید
کابینه در تور بنزین، چه کسانی یارانه معیشتی گرفتند؟، عبور قالیباف از جلیلی، کهریزک تکرار نمی‌شود، تصویب نظام رتبه‌بندی معلمان، برانکو به ایران بازمی‌گردد؟، چگونه اعتراض کنیم که اغتشاش‌گر نباشیم؟، آمار هولناک از وضعیت کودکان یمنی، عیب‌یابی طرح بنزینی به وقت آرامش، ضاربان شهید ابراهیمی در تیررس جامعه اطلاعاتی سپاه و ضرورت تلاش برای مهار قیمت‌ها از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اقتصادی
اختلال در کد #۶۳۶۹* امروز رفع می‌شود
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه ضمن اشاره به فعال نشدن کد دستوری #۶۳۶۹* در اپراتورهای تلفن همراه اول گفت: این اختلال قطعا امروز رفع می‌شود.
  طرح حمایت معیشتی دولت  یارانه بنزینی  یارانه حمایتی
خانوار ۲ نفره‌ای که یارانه ۵ نفره گرفت!
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
خانوار ۲ نفره‌ای که یارانه ۵ نفره گرفت!
یکی از شهروندان تهرانی اعلام کرد که برای خانوار 2 نفره‌اش یارانه بنزینی 5 نفره واریز شده است.
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اقتصادی
اختلال شماره‌گیری کد #۶۳۶۹* در اپراتور همراه اول
ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی دولت، مستقردر وزارت کار ورفاه اجتماعی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از صبح امروز به دلیل بروز مشکل فنی در شماره گیری کد #۶۳۶۹* در اپراتور همراه اول اختلالاتی پیش آمده است که با هماهنگی‌های انجام شده این اختلال به زودی رفع می شود.
  طرح حمایت معیشتی دولت  یارانه بنزینی  یارانه حمایتی
واریز نشدن یارانه بنزینی؛ دولت اشتباه می‌کند یا مردم؟
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اقتصادی
واریز نشدن یارانه بنزینی؛ دولت اشتباه می‌کند یا مردم؟
سومین مرحله از واریز یارانه بنزینی دولت نیز به پایان رسید اما ظاهرا مشکلات اجرایی این طرح تازه آغاز شده است.
  یارانه بنزینی
افشای طرح بنزینی که دولت نپذیرفت/صفار هرندی: باید مردم را در جریان می‌گذاشتند و یارانه بنزین را قبل طرح می‌پرداختند
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اقتصادی
افشای طرح بنزینی که دولت نپذیرفت/صفار هرندی: باید مردم را در جریان می‌گذاشتند و یارانه بنزین را قبل طرح می‌پرداختند
عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: برای کنترل مصرف بنزین طرحی مطرح شد که طرفداران زیادی داشت و قراربود به هر ایرانی روزی ۰.۸لیتر تا ۱لیتر سهمیه بنزین داده شود و اگر کسی خودرو نداشت پول آن به حساب هر فرد واریز شود، اما این طرح کنار گذاشته شد وطرح کنونی اجراشد.
سهمیه‌بندی و افزایش نرخ بنزین به شکل کنونی، بدترین راهکار و طرح ممکن بود / طرح «توزیع هلیکوپتری» یعنی توزیع سهمیه به هر نفر نه هر خودرو، باید در دستور کار قرار می‌گرفت؛ آن‌هم در وضعیت رونق اقتصادی / با شرایط موجود یارانه جدید در یک بازه زمانی کوتاه، ارزش خود را از دست خواهد داد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / اقتصادی
سهمیه‌بندی و افزایش نرخ بنزین به شکل کنونی، بدترین راهکار و طرح ممکن بود / طرح «توزیع هلیکوپتری» یعنی توزیع سهمیه به هر نفر نه هر خودرو، باید در دستور کار قرار می‌گرفت؛ آن‌هم در وضعیت رونق اقتصادی / با …
یک کارشناس مسائل اقتصادی می گوید که اگر در شرایط رونق که تورم کمتری وجود داشت و وضعیت درآمد و اشتغال شهروندان طرح بنزینی مطرح می‌شد تا اندازه‌ای منطقی به‌نظر می‌رسید اما به نظر می‌رسد طرح کنونی به دلیل قرار گرفتن دولت در مخمصه فشارهای اقتصادی، در دستور کار قرار گرفته است؛ در مجموع، بر این باور هستم که طرح سهمیه‌بندی و افزایش نرخ بنزین به شکل کنونی، بدترین راهکار و طرح ممکن بود.
مزایا و معایب طرح بنزینی سران قوا
ایرنا / ۱۳۹۸-۰۹-۰۲ / سیاسی
مزایا و معایب طرح بنزینی سران قوا
تصمیم سران سه‌ قوه برای اصلاح یارانه بنزین، تنها راهکار موجود در این زمینه نبود. پیش از این، مراکز و گروه‌های مختلفی، روش‌های خود را پیشنهاد داده بودند و مزایا و معایب راهکارهای پیشنهادی را به‌صورت علمی بررسی کرده بودند.
  سهمیه بندی بنزین  ایرنا پلاس  یارانه پنهان  یارانه  ایران  سهمیه بندی بنزین  دولت  بنزین  حذف یارانه  بانک مرکزی
قدرت خرید مردم ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده / طرح بنزین و یارانه فعلی، همانند طرح دوران احمدی‌نژاد است / اینکه مقداری از درآمد بنزینی کسب شده دولت به جیب شهروندان برگردد، خود عامل تورم فزآینده و آشفتگی بیشتر در بازار است / همانند انگلستان از طبقات ثروتمند مالیات سنگین اخذ شود و در خدمات عمومی صرف شود
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / اقتصادی
قدرت خرید مردم ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده / طرح بنزین و یارانه فعلی، همانند طرح دوران احمدی‌نژاد است / اینکه مقداری از درآمد بنزینی کسب شده دولت به جیب شهروندان برگردد، خود عامل تورم فزآینده و آشفتگی بیشتر …
کارشناس مسائل اقتصادی بر این باور است که اگر هدف ایجاد توازن در جامعه و کمک به طبقات پایین است، راه حل دولت از طریق افزایش 200 درصدی قیمت بنزین، فاقد کارایی است و بدتر این‌که مقداری از درآمد کسب شده دولت به صورت نقدی به جیب شهروندان برگردد که خود می‌تواند عامل تورم فزآینده و آشفتگی بیشتر در بازار شود. بنابراین، پیشنهاد من این است وضعیت به قبل برگردد و در قالب طرحی کارشناسانه مساله مورد مطالعه و اجرا قرار گیرد
رئیس خانه اقتصاد ایران: شوک بنزینی آبان محصول هفت سال پوپولیسم بود / بنزین باید پنج هزار تومان باشد/ جای یارانه نقدی «کارت انرژی» می‌دادیم
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / سیاسی
رئیس خانه اقتصاد ایران: شوک بنزینی آبان محصول هفت سال پوپولیسم بود / بنزین باید پنج هزار تومان باشد/ جای یارانه نقدی «کارت انرژی» می‌دادیم
این عضو سابق اتاق بازرگانی ایران همچنین گفت: از نظر کلی اصل تعدیل قیمت بنزین درست بوده است، اما ما نباید بقول آقای لاریجانی خطاب به دکتر احمدی نژاد «دولت رابین هودی» ایجاد کنیم.
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / اقتصادی
منابع پرداخت یارانه جدید تامین شد
یک مقام مطلع درباره پرداخت یارانه جدید بنزینی به مردم گفت: لیست 18 میلیون خانوار جمع‌بندی شده، منابع مورد نیاز نیز تامین شده و در اختیار خزانه قرار گرفته و پس از تصویب در دولت پرداخت خواهد شد.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / اقتصادی
یارانه‌های جدید به‌زودی پرداخت می‌شود
یک مقام مطلع درباره پرداخت یارانه جدید بنزینی به مردم گفت: لیست 18 میلیون خانوار جمع‌بندی شده، منابع مورد نیاز نیز تامین شده و در اختیار خزانه قرار گرفته و پس از تصویب در دولت پرداخت خواهد شد.
منابع پرداخت یارانه جدید تامین شد | لیست ۶۰ میلیون نفری دریافت‌کنندگان آماده است
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / اقتصادی
منابع پرداخت یارانه جدید تامین شد | لیست ۶۰ میلیون نفری دریافت‌کنندگان آماده است
یک مقام مطلع درباره پرداخت یارانه جدید بنزینی به مردم گفت: لیست ۱۸ میلیون خانوار جمع‌بندی شده، منابع مورد نیاز نیز تامین شده و در اختیار خزانه قرار گرفته و پس از تصویب در دولت پرداخت خواهد شد.
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / فرهنگی و هنری
صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه
ورود مجلس به موضوع بنزین، نوبخت: تا ۱۰ روز دیگر یارانه بنزینی به ۱۸ میلیون خانوار پرداخت می‌شود و ظرفیت ثبت نام طرح ملی مسکن در ۱۶ شهر تکمیل شد از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.