پنجشنبه, ۸ خرداد, ۱۳۹۹ / 28 May, 2020
آسیب های کار کودکان
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
محققان یک شرکت دانش‌بنیان اصفهانی برای اولین بار در کشور موفق به تولید تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک به عنوان یک محصول فراسودمند و کاملا دانش‌بنیان شدند که مزایای قابل توجهی نسبت به قرص‌های اسید فولیک …
مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان اظهارکرد: محصول تخم‌مرغ‌های غنی شده با اسید فولیک نتیجه چندین سال کار تحقیقاتی در مرکز تحقیقات کشاورزی اصفهان است که به مرحله تجاری‌سازی رسید. امروز نیز این نوع تخم مرغ در سطح استان اصفهان به تولید انبوه رسیده است.حامد عابدی حوزه فعالیت این شرکت را تحقیق و تولید فراورده های خاص و فراسودمند از منابع دام، طیور، زنبور عسل و ‌آبزیان معرفی کرد و در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: این تولیدات با توجه به کمبودهای تغذیه‌ای شایع در سطح جامعه و به ویژه گروه‌های آسیب پذیر طراحی و تولید می‌شوند. وی توضیح داد: تفاوت این تخم مرغ با مکمل‌های اسید فولیک یا قرص‌های آهن موجود در داروخانه این است که این نوع اسید فولیک با نام علمی فولات به گونه‌ای طراحی شده …
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
تولید تخم مرغ غنی شده جایگزین مکمل اسید فولیک
محققان یک شرکت دانش‌بنیان اصفهانی برای اولین بار در کشور موفق به تولید تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک به عنوان یک محصول فراسودمند و کاملا دانش‌بنیان شدند که مزایای قابل توجهی نسبت به قرص‌های اسید فولیک موجود در بازار دارد.مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان اظهارکرد: محصول تخم‌مرغ‌های غنی شده با اسید فولیک نتیجه چندین سال کار تحقیقاتی در مرکز تحقیقات کشاورزی اصفهان است که به مرحله تجاری‌سازی رسید. امروز نیز این نوع تخم مرغ در سطح استان اصفهان به تولید انبوه رسیده است.حامد عابدی حوزه فعالیت این شرکت را تحقیق و تولید فراورده های خاص و فراسودمند از منابع دام، طیور، زنبور عسل و ‌آبزیان معرفی کرد و در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: این تولیدات با توجه به کمبودهای تغذیه‌ای شایع در …
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران: پدیده کودک آزاری در ایران ریشه‌دار است
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران: پدیده کودک آزاری در ایران ریشه‌دار است
در حالی که 16 میلیون پرونده در حوزه آسیب‌های اجتماعی داریم در لایحه بودجه 99 شاهد کاهش 18 درصدی بودجه کودکان کار و کاهش 10 درصدی بودجه آسیب های اجتماعی هستیم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۹
سیاوشی: مافیای کودکان کار قوی‌تر از دستگاه‌های متولی
نایب رئیس فراکسیون پیشگیری از آسیب های اجتماعی مجلس، گفت: بهزیستی و سایر دستگاه‌ها هر چقدر در رابطه با ساماندهی کودکان کار تلاش می‌کنند به نتیجه نمی‌رسند زیرا قدرت مافیا از آنها بیشتر است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / کودکان کار و خیابانی / استانی-اجتماعی
در همدان کودک‌کار دیده نمی‌شود
استاندار همدان از ورورد به مسأله کودک آزاری و حمایت از کودکان کار در استان همدان خبر داد و گفت: در بحث کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی استان همدان اقدامات شایسته ای انجام داده به طوریکه در سطح شهر همدان کودک کار دیده نمی شود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۸ / خشونت جنسی علیه کودکان / طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان / محمدرضا دهقانی سانیج / پیمان نامه حقوق کودک / منع کار کودکان در قانون کار / مقاوله نامه های منع کار کودک / آسیب های کار کودکان
کودکان کار، خشونت‌های جنسی و غیرجنسی را گزارش نمی‌دهند/ صدای اعتراض کودکان در خانه و خیابان شنیده نمی‌شود!
محمدرضا دهقانی سانیج بر این باور است که در زمینه دفاع از حقوق کودکان کار، ضعف‌های فرهنگی و اطلاع‌رسانی، همپای اجرای ناصحیح قانون، مشکل‌ساز شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸
برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت مصرف برق ویژه مشاوران امور زنان و خانواده
کارگاه آموزشی مدیرت مصرف برق ویژه مشاوران امور زنان و خانواده فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی استان خوزستان در شرکت برق منطقه ای خوزستان برگزار شد.مشاور مدیرعامل در امور زنان و خانواده در این کارگاه آموزشی گفت: اصلاح الگوی مصرف شاید دقیق ترین عبارتی باشد که برای استفاده بهینه از تمامی امکانات مادی و معنوی می توان به کار برد که علاوه بر صرفه جویی اقتصادی شامل اصلاح روش مصرف نیز می شود.شهناز احمدی روزبهانی بیان کرد: صرفه جویی به معنای مصرف نکردن نیست، صرفه جویی به معنای درست مصرف کردن و بجا مصرف کردن است تا از ضایع شدن هر آنچه که هست، جلوگیری شود.وی نقش خانواده در نگرش اصلاح الگوی مصرف و انتقال آن به کودکان و نوجوانان را حیاتی دانست و افزود: خانواده به عنوان رکن اساسی تربیت و اولین محیط رشد کودک …
۱۳۹۸/۰۵/۰۹
بهزیستی در جمع آوری کودکان کار تنهاست
مدیر کل بهزیستی تهران با اشاره به اینکه ۱۵هزار و ۲۸ دانش آموز در طرح پیشگیری از آسیب های اجتماعی مشارکت فعال داشته اند، گفت: بهزیستی در ساماندهی کودکان کار، تنها و مظلوم مانده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / آسیبهای اجتماعی / سازمان بهزیستی / داریوش بیات نژاد
بهزیستی در ساماندهی کودکان کار تنهاست/مشارکت دانش آموزان در پیشگیری از آسیب های اجتماعی
مدیر کل بهزیستی تهران با اشاره به اینکه ۱۵هزار و ۲۸ دانش آموز در طرح پیشگیری از آسیب های اجتماعی مشارکت فعال داشته اند، گفت: بهزیستی در ساماندهی کودکان کار، تنها و مظلوم مانده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹
حذف صورت مسئله از خیابان‌های شهر!/ چرا طرح ساماندهی کودکان کار در ایران بی‌نتیجه می‌ماند؟
طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان یکی از راه‎‌های مقابله با آسیب های اجتماعی بوده که چند سالی است در حال اجراست، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد در اجرای این طرح، شرایط کودکان کار در نظر گرفته نشده است و معمولا به این اقدام بسنده شده که کودکان از خیابان‌ها حذف شوند و به محلی دیگر برده شوند، یعنی تنها صورت مسئله از خیابان‌ها پاک شده و برنامه‌ای بلندمدت برای آن وجود ندارد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / انوشیروان محسنی بند پی / آسیب های اجتماعی
تهران به مرکز سرریز آسیب ها از استان های دیگر تبدیل شده است
تهران- ایرنا- استاندار تهران با اشاره اینکه ۶۵ درصد از کودکان کار در تهران از اتباع خارجی هستند و مابقی هم از سایر استان ها به پایتخت مهاجرت کرده اند، گفت: استان تهران در مورد وضعیت آسیب های اجتماعی، شرایط ویژه‌ای دارد چرا که سرریز آسیب‌های اجتماعی از استان‌های دیگر نیز به تهران وارد می‌شود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۷
بی توجهی به کودکان کار، جامعه را متضرر خواهد کرد
تهران- ایرنا- مدیرعامل انجمن حمایت از کودکان کار گفت: کودکان، بزرگسالان آتی و آینده سازان جامعه ما هستند و همه ما باید سعی کنیم برای آینده این سرزمین بزرگسالانی سالم، بالغ، درست کار وعاری از آسیب پرورش دهیم. در غیر این صورت این آسیب ها حلقه وار به بقیه قسمت های جامعه منتقل خواهد شد و ما ازعملکرد غیرحرفه ای خودمان شاهد آسیب های بیشتری در آینده خواهیم بود و جامعه از این اتفاق متضرر خواهد شد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
دختران کار بیشتر از پسران در معرض آسیب های اجتماعی هستند
قزوین – ایرنا – مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: کودکان کار با معضلات و آسیب های اجتماعی فراوانی رو به رو هستند که در این میان تهدیدات موجود برای دختران به مراتب بیشتر از پسران است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۷
بررسی آسیب اجتماعی کودک کار و تاثیرآن بر امنیت اجتماعی کلان شهرها
پدیده کودکان خیابانی یک مسئله اجتماعی است که با شرایط و تحولات ساختاری جامعه ایرانی مرتبط است که دردهه های اخیر به علل گوناگون افزایش یافته است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •