شنبه, ۱۸ مرداد, ۱۳۹۹ / 8 August, 2020
احترام برومند
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
«شب قصه کانون» در فضای مجازی
انجمن قصه‌گویی کانون پرورش فکری مباحث مربوط به قصه‌گویی را به صورت گپ‌وگفت و مجازی برگزار می‌کند، همچنین مخاطبان می‌توانند به تماشای برنامه زنده «شب قصه» بنشینند.به گزارش «ابتکار» به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کودکان و نوجوانان و دیگر علاقه‌مندان به قصه‌گویی هر دو هفته یک‌بار می‌توانند روزهای شنبه شاهد پخش زنده مباحث آموزشی در حوزه قصه‌گویی با عنوان (گپ‌وگفت با موضوع قصه و قصه‌گویی) باشند و هر چهارشنبه در صفحه اختصاصی انجمن قصه‌گویی کانون به نشانی @GHESEHGOUEE به تماشای برنامه زنده «شب قصه» بنشینند.در برنامه گپ‌وگفت با موضوع قصه و قصه‌گویی، هر دو هفته یک بار روزهای شنبه ساعت ۲۱ با استادان قصه‌گویی، داوران جشنواره قصه‌گویی و قصه‌گویان برگزیده جشنواره‌های بین‌المللی قصه‌گویی …
گلایه احترام برومند از نام‌گذاری خیابانی نامناسب به نام داود رشیدی
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / احترام برومند / داوود رشیدی / هنرمندان
گلایه احترام برومند از نام‌گذاری خیابانی نامناسب به نام داود رشیدی
احترام برومند، با ابراز تاسف از نامگذاری خیابانی نامناسب به نام داود رشیدی، گفت: پیش‌تر از طرف سازمان زیباسازی و بخش فرهنگی شهرداری که موضوع نامگذاری خیابان به نام هنرمندان را پیگیری می‌کنند، درباره نامگذاری خیابانی به نام آقای رشیدی سوال کردند. ما هم چند خیابان را پیشنهاد کردیم و نهایتا قرار شد با نظر خانواده، خیابانی را نامگذاری کنند، اما متاسفانه چنین نشد.
گلایه‌ها و آرزوهای احترام برومند در سالروز تولد داود رشیدی
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
گلایه‌ها و آرزوهای احترام برومند در سالروز تولد داود رشیدی
احترام برومند، همسر داود رشیدی در سالروز تولد این هنرمند گرچه از تشکیل ویترین رشیدی در موزه سینما خشنود است اما از انتخاب خیابانی که به نام داود رشیدی نامگذاری شده گله دارد.
چند عکس دیده‌نشده از داود رشیدی
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / داود رشیدی / احترام برومند / موزه سینما
چند عکس دیده‌نشده از داود رشیدی
احترام برومند تعدادی از عکس‌های دیده‌نشده زنده‌یاد داود رشیدی را در سال‌روز تولد این هنرمند به موزه سینما اهدا کرد.
زندگینامه: احترام برومند (۱۳۲۶ -)
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
زندگینامه: احترام برومند (۱۳۲۶ -)
احترام برومند، مجری تلویزیون و بازیگر تئاتر و سینما سال ۱۳۲۶ در تهران بدنیا آمد. او خواهر بزرگ‌تر مرضیه برومند و همسر مرحوم داود رشیدی است.
عکس‌های دیده نشده داود رشیدی که احترام برومند به موزه سینما هدیه کرد
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / داود رشیدی / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / موزه سینما
عکس‌های دیده نشده داود رشیدی که احترام برومند به موزه سینما هدیه کرد
احترام برومند همسر زنده‌یاد داود رشیدی تعدادی از عکس‌های دیده نشده این هنرمند را به موزه سینما هدیه داد.
یک گپ و گفت مجازی با بانوی قصه‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / احترام برومند / یک گپ و گفت مجازی با بانوی قصه ها
یک گپ و گفت مجازی با بانوی قصه‌ها
گرچه کودکان امروز با احترام برومند به عنوان مجری با سابقه تلویزیون و قصه‌گوی پیشکسوت کودکان آشنایی چندانی ندارند ولی پدر و مادر همین کودکان خاطره‌های زیادی از بانوی قصه‌ها دارند.
مرور زندگی سخت دریانوردان در قرنطینه‌ دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / کرونا / ویروس کرونا / قرنطینه / شبکه دو سیما / سهم اهالی فرهنگ در مهار کرونا / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا
مرور زندگی سخت دریانوردان در قرنطینه‌ دوران کرونا
تهران - ایرنا - نهمین قسمت از فصل دوم برنامه «مکث» در روز جهانی دریانوردی به زندگی سخت دریانوردان در قرنطینه دوران کرونا با میزبانی و اجرای احترام برومند می پردازد.
۲ حسرت بزرگ احترام برومند پس از درگذشت محمدعلی کشاورز
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
۲ حسرت بزرگ احترام برومند پس از درگذشت محمدعلی کشاورز
همسر داود رشیدی با ابراز ناراحتی از درگذشت زنده یاد محمد علی کشاورز از دو حسرت بزرگ خود پس از این اتفاق گفت.
احترام برومند: دل‌مان به دوستی صمیمانه "محمد علی کشاورز" گرم بود
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / محمدعلی کشاورز / احترام برومند / در پی درگذشت محمد علی کشاورز
احترام برومند: دل‌مان به دوستی صمیمانه "محمد علی کشاورز" گرم بود
احترام برومند که از درگذشت محمد علی کشاورز بسیار اندوهگین است، می‌گوید: در این لحظه غم‌انگیز به استادی فکر نمی‌کنم که ده‌ها کار ارزشمند بر جای گذاشت بلکه به دوستی صمیمی و همدل فکر می‌کنم که دل خانواده ما به او گرم بود.
خاطره جالب از داوود رشیدی در برنامه دورهمی
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / احترام برومند / برنامه دورهمی / داوود رشیدی / مهران مدیری
خاطره جالب از داوود رشیدی در برنامه دورهمی
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، شب گذشته مهران مدیری میزبان احترام برومند بازیگر و همسر هنرمند فقید داوود رشیدی بود.
فیلم | ماجرای ازدواج داود رشیدی با احترام السادات برومند
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
فیلم | ماجرای ازدواج داود رشیدی با احترام السادات برومند
احترام برومند که شب گذشته مهمان برنامه دورهمی بود درباره آشنایی‌ و ازدواج با داود رشیدی صحبت کرد.
بیوگرافی احترام برومند، همسر داوود رشیدی + عکس های خانوادگی
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / احترام برومند / دورهمی / احترام برومند در دورهمی / مهمان دورهمی / دورهمی 16 خرداد
بیوگرافی احترام برومند، همسر داوود رشیدی + عکس های خانوادگی
احترام سادات برومند یزدی معروف به احترام برومند (زاده ۱۳۲۶) مجری تلویزیون و بازیگر ایرانی است.او همسر داوود رشیدی، مادر لیلی رشیدی و خواهر مرضیه و راضیه برومند است. احترام برومند مجری برنامهٔ کودک تلویزیون ایران پیش از پیروزی انقلاب بود.
احترام برومند مهمان برنامه«دورهمی»
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / برنامه دورهمی / احترام برومند
احترام برومند مهمان برنامه«دورهمی»
برنامه امشب دورهمی با حضور احترام برومند برگزار می شود.
علاقه کودکان به ادبیات فارسی مایه خوشحالی و غرور است
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / احترام برومند / ادبیات فارسی / سعدی / منصور ضابطیان / رشید کاکاوند / برنامه اینستاگرام / ادبیات کودک و نوجوان / جایزه ادبی
علاقه کودکان به ادبیات فارسی مایه خوشحالی و غرور است
احترام برومند گفت: خلاف آنچه به نظر می‌رسد، کودکان و نوجوانان ما به شعر و ادبیات فارسی علاقه دارند و این‌علاقه مایه خوشحالی و غرور است.
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
سال ۹۹ سال تحول در زندگی مردم خواهد بود
رئیس جمهوری گفت: سال ۹۹ سالِ افتتاح طرح‌های بزرگ، تحول در زندگی مردم و روابط اقتصادی با جهان و تعاملات با همسایگان خواهد بود.به گزارش ایسنا، رئیس‌جمهوری در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال ۱۳۹۹ هجری شمسی، با بیان اینکه ‏وحدت، اتحاد و اخلاق است که می‌تواند آینده خوبی را برای ما بسازد‏، تاکید کرد: سال ۹۹ سالِ افتتاح طرح‌های بزرگ، سال رونق با کمک همه مردم در بخش اقتصاد و سال تحول در زندگی مردم و روابط اقتصادی ما با جهان و تعاملات ما با همسایگان ما خواهد بود. حجت‏الاسلام و‏المسلمین حسن روحانی با ارائه فهرستی از حادثه‌ها و حماسه‌های سال گذشته و مشکلاتی که مردم با آن مواجه بودند، اظهار کرد: سال ۹۹ گرچه آغازش همچنان سلامت، مسئله اول ما است اما با دو بال از این مشکل عبور خواهیم کرد بال اول بالِ کادر درمانی …
هشدار احترام برومند به مدیران صدا و سیما
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / تلویزیون / جامعه / صدا و سیما / محیط زیست / ویروس
هشدار احترام برومند به مدیران صدا و سیما
احترام برومند با نگارش نوشتاری کوتاه خطاب به مدیران صدا و سیما از آنان خواست وظیفه خطیر خود را در قبال بحران کرونا و بحران محیط زیست که در پی آن شاهد خواهیم بود، درک کنند.
توسعه «سنگلج» در گرو یک دیدار حضوری با شهردار تهران
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / تماشاخانه سنگلج / پیروز حناچی شهردار تهران / عزت‌الله انتظامی / علی نصیریان / محمدعلی کشاورز / احترام برومند / جمشید مشایخی / پریسا مقتدی
توسعه «سنگلج» در گرو یک دیدار حضوری با شهردار تهران
مدیر تماشاخانه سنگلج بار دیگر از شهردار تهران درخواست کرد جلسه‌ای را به گفتگو درباره طرح توسعه این تماشاخانه قدیمی اختصاص بدهد.
پرورش میگو در غار نمکدان، بدون اجازه میراث
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
پرورش میگو در غار نمکدان، بدون اجازه میراث
[شهروند]  بعد از ماجرای واگذاری ساحل بندر مقام به یک شرکت پرورش میگو، چند روزی است که طرح واگذاری نقطه‌ای از جزیره قشم برای پرورش میگو خبرساز شده است؛ درست در محدوده ژئوسایت نمکدان. بار دیگر، اتفاقی شبیه واکنش‌ها به پرورش میگو در بندر مقام هرمزگان رخ داد. فعالان محیط‌زیست و میراث فرهنگی جزیره اعتراض کردند و هشدار دادند که در صورت انجام این کار، گنبد نمکی که طولانی‌ترین غار نمکی ایران و جهان را در خود دارد، آسیب خواهد دید و ژئوپارک جزیره قشم از فهرست یونسکو خارج خواهد شد. گفته‌های تازه مسئولان هرمزگان نشان می‌دهد که برای راه‌اندازی این مرکز پرورش آبزیان، هیچ هماهنگی با میراث فرهنگی استان صورت نگرفته است. خطر بیخ گوش ژئوپارک قشم است. چنانکه با وجود پیگیری‌ها …
۱۳۹۸/۱۰/۱۸
بانک ایران‏زمین، به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام سپهبد حاج‏قاسم سلیمانی
انالله و انا الیه راجعونمن المومنین رجال صدقوا ما عاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلااز مومنان مردانی هستند که به پیمانی که با خدا بسته بودند وفا کردند بعضی بر سر پیمان خویش جان باختند و بعضی چشم به راهند و هیچ پیمان خود دگرگون نکرده اند.بدون شک شهادت هنر مردان خداست. بار دیگر شاهد شهادت یکی از بزرگ مردان تاریخ ایران اسلامی، سردار رشید اسلام حاج‏قاسم سلیمانی بودیم. ایران عزیز بار دیگر یکی از فرزندان برومند خود را از دست داد. فرزندی که سال‏ها در راه حفاظت از کیان این مرز و بوم با طاغوت زمان مبارزه کرد و با دلیری و حماسه و مجاهدت و استقامت، جان خود را فدای آرمان‏های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی کرد.هیئت مدیره بانک ایران‏زمین، شهادت سردار رشید اسلام حاج‏قاسم سلیمانی …
شب‌نشینی‌های قدیم پر از سادگی بود
۱۳۹۸-۱۰-۰۵
شب‌نشینی‌های قدیم پر از سادگی بود
خاطره بازی درباره شب‌نشینی‌های زمستانه و یادی هم از داوود رشیدی در گفت‌وگو با دو مجری قدیمی تلویزیون؛ احترام برومند و مسعود فروتن
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / احترام برومند / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان- همدان / تئاتر ایران
آموزش و پرورش بچه‌ها را سراغ تئاتر ببرد/ فرهنگسازی از طریق رسانه
احترام برومند با اشاره به هنرمندانی که در حوزه تئاتر کودک و نوجوان فعال هستند و می‌توان از آن‌ها تجلیل کرد درباره نقش رسانه‌هایی مثل صداوسیما در معرفی و فرهنگسازی این حوزه از تئاتر گفت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / احترام برومند / تئاتر کودک و نوجوان / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان- همدان
وضعیت تئاتر خردسال در کشور راضی کننده نیست
همدان- داور بخش خردسال بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت: وضعیت تئاتر خردسال در کشور چندان راضی کننده نیست و گویی نمایش‌ها بیشتر برای اجرا در مهدهای کودک ساخته شده‌اند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / تماشاخانه سنگلج / محسن هاشمی / شورای شهر تهران / پریسا مقتدی / احترام برومند / هادی مرزبان / بهزاد فراهانی / اتابک نادری
هنرمندان تئاتر با رئیس شورای شهر تهران دیدار کردند
مدیر تماشاخانه سنگلج و تعدادی از هنرمندان تئاتر با رئیس شورای شهر تهران در راستای طرح توسعه تماشاخانه سنگلج دیدار کردند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / احترام برومند / داوود رشیدی / تئاتر ایران / بنیاد فارابی / کارگردان تئاتر / بازیگر تئاتر / بازیگر سینما
جزییات سومین دوره اهدای نشان «داود رشیدی»/ ملاک انتخاب چیست؟
احترام برومند با اشاره به جزییات سومین دوره مراسم اهدای نشان داود رشیدی، اعلام کرد در صورت فراهم شدن امکانات و شرایط مناسب، تمایل برای برگزاری این مراسم در شهرهای مختلف کشور وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴ / احترام برومند / داود رشیدی / علی حاتمی
روایتی از همکاری داود رشیدی و علی حاتمی
احترام برومند در بزرگداشتی که همزمان با سالروز تولد زنده یاد «علی حاتمی» برگزار شد، ‌خاطراتی را از همکاری داود رشیدی و علی حاتمی در نمایش حسن کچل تعریف کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴
احترام برومند در زادروز علی حاتمی: «حسن کچل» اولین بار توسط داود رشیدی اجرا شد
مراسم زادروز زنده‌یاد علی حاتمی با حضور احترام برومند و شهرام کرمی مدیرکل‌ هنرهای نمایشی پیش از اجرای نمایش «قصه مردی که مو نداشت»، در پردیس تئاتر شهرزاد برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶ / جایزه آکادمی سینماسینما / تیزر / احترام برومند
تیزر جایزه آکادمی سینماسینما رونمایی شد
از تیزر دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما رونمایی شد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸ / داود رشیدی / بنیاد سینمایی فارابی / سالن استاد کیارستمی / نشان داود رشیدی / احترام برومند
جزئیاتی از اهدای سومین نشان داود رشیدی
مراسم اهدای نشان زنده‌یاد داود رشیدی با همراهی انجمن بازیگران خانه سینما و تقدیر از سه هنرمند در عرصه‌های ادبیات و شعر، سینما و تئاتر در شهریور ماه برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی / داود فتحعلی بیگی / تئاتر ایران / احترام برومند
اعلام زمان دقیق برگزاری جشنواره آیینی و سنتی
نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی از تاریخ ۱۹ لغایت ۲۶ مرداد برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۱۰ / احترام برومند
احترام برومند: داوود رشیدی به زادگاهش افتخار می‌کرد
احترام برومند همسر زنده یاد داوود رشیدی در آیین افتتاح سالن تئاتری به نام این هنرمند در سینما هنر و تجربه بابل گفت: این که مکان‌های فرهنگی و هنری به نام مشاهیر کشور نامگذاری شوند، کاری پسندیده است. داوود رشیدی به زادگاهش افتخار می کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •