جمعه, ۱۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 5 June, 2020
احسان آقایی
پادکست‌های تجسمی برای بازخوانی رویدادهای تجسمی در صد سال اخیر است
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / هادی مظفری / موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر / حسین محجوبی / سهراب سپهری / علی نصیر / احسان آقایی
پادکست‌های تجسمی برای بازخوانی رویدادهای تجسمی در صد سال اخیر است
مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره برخی برنامه های این مرکز در دوران قرنطینه و همچنین پادکست های تجسمی و چگونگی شکل گیری این ایده‌ها توضیحاتی ارائه کرد.
آثار گنجینه با «نو به نو» دیدنی شد/ عصرانه هنر و انیمیشن کرونایی
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / موزه هنرهای معاصر تهران / جمال رحمتی / احسان آقایی / سعید اسلام‌زاده
آثار گنجینه با «نو به نو» دیدنی شد/ عصرانه هنر و انیمیشن کرونایی
اداره کل هنرهای تجسمی برای ایام نوروز، طرح‌های گالری گردی مجازی آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر با عنوان «نو به نو»، پادکست عصرانه هنر و انیمیشن‌های کرونایی را برنامه‌ریزی کرده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۵
درهای موزه هنرهای معاصر امسال باز نمی‌شود
با گذشت بیش از یک سال از آغاز فرآیند بازسازی موزه هنرهای معاصر تهران، هم‌اکنون بخش گنجینه موزه در حال ترمیم است و به گفته رئیس این موزه، فرآیند بازسازی همچنان ادامه دارد و درهای موزه سال آینده به روی مخاطبان باز می‌شود.احسان آقایی، رئیس موزه هنرهای معاصر تهران، در گفت‌وگو با ایسنا درباره فرآیند بازسازی این موزه اظهار کرد: با توجه به اینکه آثار کاملا از گنجینه خارج شده‌اند، هم‌اکنون در حال بازسازی بخش گنجینه هستیم.او درباره زمان پایان این پروژه نیز بیان کرد: ما برای خودمان زمان‌بندی مشخصی را درنظر گرفته‌ایم، اما از آنجا که می‌خواهیم بدقول نشویم این زمان‌بندی را اعلام نمی‌کنیم؛ اما به طور کلی فرآیند بازسازی موزه امسال تمام نمی‌شود و امیدواریم در ماه‌های نخست سال ۹۹، درهای موزه باز شود.نهم اردیبهشت …
گشایش نمایشگاه کرنش به حافظ
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ایران و آلمان / درآمد / گردشگری / معماری / احسان آقایی
گشایش نمایشگاه کرنش به حافظ
مجموعه "کرنش به حافظ با حضور غلامحسین مظفری و گونتر اوکر در جزیره کیش به نمایش درآمد.
کوچ قهرمانان کاراته از کرمانشاه
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / کاراته / کرمانشاه / سعید احمدی / استانی-ورزشی
کوچ قهرمانان کاراته از کرمانشاه
بر بلندای قله افتخارات چندسال اخیر کاراته ایران نام قهرمانان زیادی از دیار شیرین و فرهاد می‌درخشد. از احسان حیدری، سامان حیدری، فرشید محمدی، دانیال قره ویسی و پگاه زنگنه گرفته تا سعید احمدی، هامون درفشی پور، سمیرا ملکی پور، محدثه آقایی و... .
بازدید هنرمندان و پیشکسوتان از روند بهسازی موزه هنرهای معاصرتهران
۱۳۹۸-۱۰-۰۵
بازدید هنرمندان و پیشکسوتان از روند بهسازی موزه هنرهای معاصرتهران
هنرمندان رشته‌های مختلف هنری به همراه هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی و احسان آقایی رئیس موزه هنرهای معاصر تهران از مراحل مرمت و نوسازی موزه هنرهای معاصر تهران بازدید کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / میرزا غلامرضا اصفهانی / موزه هنرهای معاصر تهران / محمدرضا اصلانی / محمد احصایی / گالری آریانا / احسان آقایی
آغاز نمایش محدود آثار میرزا غلامرضا/ میرزا سیاه مشق را به اوج رساند
محمدرضا اصلانی معتقد است میرزاغلامرضا اصفهانی سیاه مشق را به یک عنصر بنیادین هنری تبدیل کرد و کلمه و کلام را به عنوان امر وجودی گسترش داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / حامد عنقا / احسان علیخانی / سریال آقازاده
حامد عنقا: احسان علیخانی خیلی دوست داشت آقازاده شود
عنقا در پاسخ به سوال آرش ظلی‌پور مبنی براینکه آیا درست است که احسان علیخانی کاندیدای نقش «آقازاده» بود که حالا امیر آقایی آن را ایفا می‌کند، گفت: امیر آقایی یکی از اصلی‌ترین نقش‌های این سریال است و بله احسان علیخانی هم یکی از کاندیدای اصلی و فراتر از کاندیدا بود چراکه خیلی جدی با هم صحبت کرده بودیم و نزدیک به اجرا هم شده بودیم، اما از آنجایی که احسان می‌خواست خیلی زودتر وارد پیش تولید «عصر جدید» بشود این هماهنگی اتفاق نیفتاد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / موزه هنرهای معاصر تهران / احسان آقایی / هادی مظفری / گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران
آخرین وضعیت بهسازی موزه هنرهای معاصر/ تعویق در انتقال گنجینه
هفته گذشته قرار بود آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران به گالری‌های ۶ تا ۹ انتقال داده شوند اما نشت آب در گالری شماره ۹، این کار را تا اطلاع ثانوی به تعویق انداخته است.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / مسعود عربشاهی / موزه هنرهای معاصر تهران / انجمن هنرمندان نقاش ایران / آیدین آغداشلو / احسان آقایی / هادی مظفری / غلامرضا نامی / حسین محجوبی / امیر راد / محمدرضا فیروزه ای
وداع هنرمندان با مسعود عربشاهی/ مرگ برای هنرمند عدم نیست
آیدین آغداشلو در مراسم تشییع پیکر مسعود عربشاهی، زندگی را به طبلی تشبیه کرد که ماندگاری هر کسی بستگی به طنین آن طبل دارد و تأکید کرد صدای مسعود عربشاهی سال‌های سال ماندگار خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۸ / مسعود عربشاهی / موزه هنرهای معاصر تهران / هادی مظفری / احسان آقایی / پیام تسلیت
دو پیام تسلیت برای درگذشت مسعود عربشاهی
هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی و احسان آقایی رییس موزه هنرهای معاصر تهران درگذشت مسعود عربشاهی را تسلیت گفتند.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / موزه هنرهای معاصر تهران / گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران / سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران / هادی مظفری / احسان آقایی
چرا مرمت موزه هنرهای معاصر طول کشید/پیگیری حقوقی کتاب«ایران مدرن»
مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری مرمت موزه هنرهای معاصر تهران، دلایل تاخیر در مرمت و بازسازی موزه هنرهای معاصر تهران را تشریح کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •