دوشنبه, ۱۱ فروردین, ۱۳۹۹ / 30 March, 2020
اخلاق اجتماعی
عکسی متفاوت که ربیعی از خود منتشر کرد /خورشید ترا سجده کند هر شامی...
عکسی متفاوت که ربیعی از خود منتشر کرد /خورشید ترا سجده کند هر شامی...
سخنگوی دولت با تبریک روز پاسدار گفت: باید مفهوم حقیقی پاسدار را در زندگی و روابط اجتماعی خود بیشتر معنا ببخشیم و از ارزش‌های اجتماعی که ما را بیشتر در کنار هم نگه دارد و از اخلاق محافظت کند، پاسداری کنیم و به تاسی از مشی پاسداری، هوای همدیگر را بیشتر داشته باشیم.
۲ روز قبل / دولت / علی ربیعی / سپاه پاسداران /
ربیعی: به تاسی از مشی پاسداری، هوای همدیگر را بیشتر داشته باشیم
ربیعی: به تاسی از مشی پاسداری، هوای همدیگر را بیشتر داشته باشیم
تهران–ایرنا–سخنگوی دولت با تبریک روز پاسدار گفت: باید مفهوم حقیقی پاسدار را در زندگی و روابط اجتماعی خود بیشتر معنا ببخشیم و از ارزش‌های اجتماعی که ما را بیشتر در کنار هم نگه دارد و از اخلاق محافظت کند، پاسداری کنیم و به تاسی از مشی پاسداری، هوای همدیگر را بیشتر داشته باشیم.
۲ روز قبل / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران / دولت / علی ربیعی / تلاش نیروهای مسلح در مواجهه علیه کرونا /
پایتخت در مقابل پایتخت
پایتخت در مقابل پایتخت
ساری - ایرنا - مجموعه تلویزیونی نوروزی و پرمخاطب «پایتخت» در ایستگاه ششم که به نظر می‌رسد ایستگاه پایانی آن هم باشد، تا کنون ضعیف‌تر از فصل‌های گذشته آن دیده شده و انتظارات برخی موافقان این سریال در دوره‌های گذشته را نیز برآورده نکرده است.
۵ روز قبل / اخلاق اجتماعی / مازندران / مدیریت شبکه یک سیما  / محسن تنابنده /
انگ اجتماعی ابتلا به کرونا، مانعی برای درمان و پیشگیری
انگ اجتماعی ابتلا به کرونا، مانعی برای درمان و پیشگیری
دبیر مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که به نظر می‌رسد ابتلا به کرونا ویروس از لحاظ اجتماعی در حال تبدیل شدن به عنوان یک انگ اجتماعی است که شأن افراد مبتلا را مورد حمله خود قرار می‌دهد، گفت: این موضوع موجب خواهد شد این افراد بیماری خود را پنهان و معضلی جهت پیشگیری ایجاد کنند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ /
کتابخانه آنلاین حج فرصتی برای روزهای کرونایی
کتابخانه آنلاین حج فرصتی برای روزهای کرونایی
کتابخانه پایگاه حج با زیرشاخه‌های احکام و مناسک حج، مسائل اجتماعی حج، حج و زیارت در ادب فارسی، اخلاق و اسرار حج و زیارت، فرصتی برای مطالعه در ایام ماندن در خانه فراهم کرده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / سازمان حج و زیارت / کتابخانه مجازی / کتاب و کتابخوانی /
با بازماندگان بیماری کرونا به صورت مجازی همدردی شود
با بازماندگان بیماری کرونا به صورت مجازی همدردی شود
تهران - ایرنا - عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور گفت: نیاز است در شرایط فعلی که نمی‌توان ارتباط اجتماعی برقرار کرد از بازماندگان فوت شده به سبب بیماری کرونا به صورت مجازی حمایت اجتماعی و همدردی شود و دور از اخلاق است که آنها را تنها بگذاریم.
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / ویروس کرونا / صدا و سیما / دانشگاه پیام نور / التیام دل داغدیدگان همه گیری کرونا /
نقش قواعد حقوقی در نهادینه‌سازی اخلاق در جامعه - خلاصه
نقش قواعد حقوقی در نهادینه‌سازی اخلاق در جامعه - خلاصه
نشست بررسی نقش قواعد حقوقی در نهادینه‌سازی اخلاق در جامعه با سخنرانی استاد مصطفی ملکیان در دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / اخلاق اجتماعی / مصطفی ملکیان / اخلاق /
تمثال ِبی مثال ِاستاد
ایست قلبی در آخرین ساعات غروب دیروز به شکنجه دردآور و عذاب جانکاهی که در چند سال گذشته، گریبان استاد مهربان موسیقی ایران را گرفته بود، پایان داد و روانش را به آسمان آرامش ابدی رهسپار کرد. می‌گویند نحوه مرگ هر کس کم‌وبیش شبیه نحوه زندگی اوست، یا حداقل، صفاتی از زندگی فرد در نحوه مرگ او مستتر است. رنج استخوان شکن، خویشتنداری، وقار و شکیبایی با ظاهری برازنده و آکنده از اصالتی سراپا زیبایی، همه و همه و بسیاری دیگر افزون بر آن، استاد هوشنگ ظریف را در دل دوستدارانش ترسیم می‌کنند. او شمایلی بی‌بدیل بود از یگانگی باطن و ظاهر، اتحاد گفتار و کردار و نمونه‌ای بی‌چون و چرا بر تاثیر متقابل هنر عالی و اخلاق متعالی. در نسل هنرمندان پس از او چنین نمونه‌هایی را بسیار کم داریم …
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ /
قدرت‌نمایی «کرونا» در «عصر جدید»
گروه فرهنگ و هنر - چند روزی است که سری دوم مجموعه عصر جدید آغاز شده است. مجموعه‌ای که با محتوایی سرگرم‌کننده و رقابتی که در تلاش بود تا بتوانند استعدادهای ناشناس را معرفی کند. اما آیا در سری نخست این برنامه توانست به این هدف دست پیدا کند؟ سری جدید با چه تغییراتی به جعبه جادویی بازگشته است؟27 بهمن سال گذشته قسمت اول سری نخست یک مسابقه استعدادیابی تلویزیونی با نام «عصر جدید» با تهیه‌کنندگی احسان علیخانی از شبکه 3 سیما پخش شد. از همان شروع، انتقادات مختلفی در شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی در مورد این مسابقه مطرح شد، انتقاداتی مثل سطح پایین شرکت‌کنندگان، کپی‌برداری ناشیانه بسیار زیاد این برنامه از نمونه‌های خارجی نظیر «گات‌تلنت» یا «ایکس فکتور» اما به هر صورت با پخش قسمت‌های بیشتر این برنامه توانست …
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ /
هم‌اندیشی جایگاه مطالعات قرآنی در اعتلای علوم انسانی(1)
هم‌اندیشی جایگاه مطالعات قرآنی در اعتلای علوم انسانی(1)
در این نشست که به همت «پژوهشکده مطالعات قرآنی» با همکاری «پژوهشکده دانشنامه‌نگاری» در پژوهشگاه علوم‌انسانی و مطالعات‌فرهنگی برگزار شد، در پانل اول با عنوان «مطالعات قرآنی، جامعه‌مدنی و مسئولیت اجتماعی» حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمدعلی ایازی، دکتر مقصود فراستخواه و دکتر حسین شیخ‌زاده درباره پیوند اخلاق با تحولات اجتماعی از دیدگاه قرآن، نحوه تعامل قرآن و عالمان علوم‌انسانی و پیامدهای اجرای آموزه‌های قرآن کریم در زمینه مسئولیت اجتماعی سخن گفتند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / بنیاد دانشنامه نگاری ایران / مطالعات قرآنی /
خود تحقیر نباشیم
آفتاب یزد – گروه شبکه:‌ ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده از اقلامی است که بسیاری آنها را به عنوان سدی در مقابل کرونا ویروس می‌دانند از همین رو تقاضای زیادی برای داشتن این مواد وجود دارد. کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست. هجوم مردم به داروخانه برای داشتن این اقلام بهداشتی گواه این موضوع است اما نکته اینجاست که در ایران به خاطر احتکار این مواد توسط عده‌ای سودجو و افزایش تقاضا، مردم در تهیه ماسک و مواد ضد عفونی‌کننده با مشکل روبه رو شده‌اند و یا با قیمت گزافی آنها را تهیه کردند. اما موضوع زمانی جالب می‌شود که متوجه شویم کشورهای پیشرفته هم با کمبود این اقلام مواجه هستند. این در حالی است که بسیاری فکر می‌کنند، مردم چنین کشورهایی برای تهیه ماسک یا مواد ضدعفونی‌کننده با مشکل روبه رو نیستند. اما برخی ویدئوهای …
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ /
لنیـن، خدایگان
معبد سرخ کمونیست(قسمت پایانی)مهران اکبری قاضی چاکیاول: بزرگنمایی لنین که با حذف هر چیزی مخالف آن و اضافه کردن هر چیزی موافقش در اسناد انجام شد و نوشتن مدح‌نامه‌ها در ثنا و رسای او. دوم: تروتسکی که بعد از لنین به حاشیه رفته بود و هرگز نتوانست از این حاشیه خارج شود به عنوان مخالف و دشمن لنین معرفی شد و هر چیز که نشانه دوستی لنین با او بود نیز سانسور و به جایش مطالبی جعلی راجع به دوستی بیشتر خودشان به ویژه استالین با لنین جایگزین شد. البته افرادی که مجریان این کار بودند بعدها همه قربانی خشونت خود استالین شدند. همه نوشتارها در مورد لنین ابتدا باید به تایید استالین می‌رسید. از میان تمام اخلاق و افکار لنین، تنها خشونت طلبی،نظم حزبی و اهمیت به سلسله مراتب حزبی به ویژه رهبری از سوی لنین ترویج و حتی در …
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ /
معلم لیبرالیسم
معلم لیبرالیسم
جان استیوارت‌میل، اندیشمند انگلیسی، یکی از تاثیرگذار‌ترین فیلسوفان و سیاست‌مداران قرن نوزدهم به‌شمار می‌رود که نظرات وی تاثیر عمیقی درخصوص آزادی، علوم اجتماعی و روابط جنسیتی داشت. او خود متاثر از فیلسوفانی همچون جان لاک، آدام اسمیت و جرمی بنتام بود و به فلسفه اخلاق فایده‌گرایانه باور داشت. میل کتاب‌های مهمی همچون رساله‌ای در باب آزادی، فایده‌گرایی و انقیاد زنان را نوشته است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ /
اعتماد به جامعه‌ پزشکی
مطلبی در مورد پزشک متخلف در اصفهان این روزها دوباره دست به دست می‌شود اما باید توجه داشت که پرونده تخلفات این پزشک از پنج سال پیش آغاز و سال گذشته در دادگاه‌های ویژه جرایم اقتصادی مطرح شد. پس از این ماجرا هرازگاهی این موضوع احیا می‌شود و این نکته از ویژگی‌های فضای اجتماعی است و حتی ممکن است مساله ویژه‌‌ای هم پشت احیای دوباره این مساله نباشد. هرازچندگاهی شایعاتی هم درمورد حوزه دارو یا غذا دست به دست می‌شوند، شایعاتی که بعضا غلط هم هستند اما در دوره‌های زمانی هرازگاهی تکرار و بعد دوباره به نوعی از مقابل دیدگان حذف و دوباره چند بار دیگر تکرار می‌شود. این بروز و ظهور دوره‌‌ای شایعات از لحاظ اجتماعی و جامعه‌شناسی قابل مطالعه است که آیا این …
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ /
اخلاق را دریابیم ...
اخلاق را دریابیم ...
اینک که در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی‌هستیم به نظرم رسید مطلبی در مورد اخلاق اجتماعی بنویسم چرا که اخلاق یکی از اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی‌بود و البته یک ضرورت و پیش نیاز برای برگزاری یک انتخابات مطلوب و شایسته حداقل از بعد رفتار و اخلاق اجتماعی و سیاسی برای کاهش التهابات از رقابت‌های نادرست و شکننده.
۱۳۹۸-۱۱-۱۳ /
سیل غم در باران حادثه
زهرا داستانی«هنوز چند ماهی از حادثه پلاسکو نگذشته بود که ....»، «هنوز مردم حادثه تلخ سانچی، مرگ هموطنان‌مان در زلزله کرمانشاه، سیل لرستان، شیراز، سیستان و بلوچستان، سیل خوزستان، گرانی بنزین و دلار، سقوط هواپیما و ... را از خاطر نبرده‌ بودند که حادثه .... از راه رسید.» در چند سال اخیر اغلب گزارش‌های رسانه‌ها چه صدا و سیما، چه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با این جملات آغاز شده‌اند. جملاتی که نشان از بهت و حیرت جامعه نسبت به اتفاق تلخی دارد که پیش از آنکه تلخی حادثه دیگر را از یاد برده باشد، کامش بیش از پیش تلخ‌ شده است. اما این تلخی که مزه‌اش هیچ گاه از زیر زبان‌ مردم ایران بیرون نرفته با زیست اجتماعی آنها چه می‌کند؟ این ‌روزها کمتر کسی پیدا می‌شود که روحش همچون لبانش که گاهی به خنده متمایل می‌شود و زهرخندی …
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ /
سارا شریعتی: نیاز امروز جامعه، دین بر اساس اخلاق است
سارا شریعتی: نیاز امروز جامعه، دین بر اساس اخلاق است
تهران - ایرنا - عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی تهران گفت: اندیشه مهندس بازرگان وجوه متفاوتی برای بازخوانی و نقد دارد، اما به عنوان جامعه شناس می گویم؛ جامعه ما نیاز دارد تا دین بر اساس اخلاق در آن فعال شود. به همین دلیل باید به صورت بندی، مفهوم بندی و مسئله پردازی اخلاق از دید بازرگان بپردازیم.
۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اخلاق اجتماعی / سارا شریعتی / مهدی بازرگان / روشنفکری دینی /
ورزشکاران مقابل مردم مسئول هستند
رسول خادم گفت: وقتی کار قهرمانی ورزشکاران تمام می‌شود مسئولیت‌های اجتماعی آنها شروع می‌شود و آنها مقابل مردم مسئول هستند.به گزارش ایسنا، کمیسیون اخلاق کمیته ملی المپیک نشستی با موضوع قهرمان ملی، مسئولیت اجتماعی برگزار کرد. در این نشست رسول خادم، رئیس پیشین فدراسیون کشتی، کمیل قاسمی و حسن رحیمی، اعضای کمیسیون اخلاق و پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی و میترا نوری نایب رئیس پیشین بانوان هندبال حضور داشتند. رسول خادم در این مراسم بیان کرد: تعدادی از قهرمانان ملی در یک سال گذشته به مناطق محروم رفتند. جالب این است خیلی از مردم این قهرمانان را نمی‌شناختند. از پول مردم برای ورزشکاران هزینه می‌شود اما عمر ورزشی ورزشکار به پایان می‌رسد دنبال کار شخصی خودش می‌رود. اتفاقاتی که اخیرا افتاده و به …
۱۳۹۸/۱۰/۲۷ /
اعتراض اصناف سینمای ایران به صداوسیما
خانه سینما  طی یک بیانیه اعتراض خود درباره اهانت در برنامه‌های صداوسیما به سینماگران را اعلام کرد. به‌گزارش همشهری در این بیانیه آمده است: سال‌هاست رسانه‌ انحصاری ملی که مدعی ارتقای فرهنگ و هنر و دانش اجتماعی و حقوق شهروندی است نه‌تنها از انجام تکالیف ملی و اصلی‌اش جا مانده، بلکه هرازچندگاهی خروج خود از مرزهای اخلاق و انسانیت – به‌بهانه دفاع از ارزش‌ها - را در شبکه‌های متعددش به رخ می‌کشد و در مسیر این ماموریت، چه چهره‌هایی شاخص‌تر از هنرمندان جامعه برای آنکه هدف تخریب قرار گیرند؟ اهانت اخیر و بی‌شرمانه …
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ /
استفاده از ظرفیت هنر و رسانه برای شکوفایی استعدادها و حرکت در مسیر تحقق جامعه‌ قرآنی
استفاده از ظرفیت هنر و رسانه برای شکوفایی استعدادها و حرکت در مسیر تحقق جامعه‌ قرآنی
دکتر طیبی با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره‌ی فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین، گفت: برگزاری این جشنواره‌ توسط بخشی از نهاد جهاددانشگاهی، این امیدواری را در دل دغدغه مندانِ اخلاق و مصلحانِ اجتماعی ایجاد می‌کند که بتوان از ظرفیت هنر و رسانه برای شکوفایی استعدادها و حرکت در مسیر تحقق جامعه ایمانی و قرآنی و نیز پاسخ به شیطنت‌ها و جنگ نرم دشمن استفاده مطلوب کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / جشنواره فیلم مبین / دکتر طیبی /
صدای خیلی روشن مردم
صدای خیلی روشن مردم
عماد افروغ در شرق نوشت: سال‌های سال است که ما نسبت‌به رفع مشکلات اقتصادی و نابرابری‌های اجتماعی و استقرار عدالت اجتماعی بی‌تفاوتی نشان می‌دهیم. در انقلاب ما همواره عدالت اجتماعی در کنار آزادی و اخلاق و معنویت یکی از اهداف اصلی بوده است. دولت‌های ما باید در زمینه فقرستیزی بکوشند، در‌غیر‌این‌صورت نسبت گفتمانی خود را با انقلاب اسلامی از دست می‌دهند.
۱۳۹۸-۱۰-۱۹ /
رابطه بین اخلاق کسب و کار با دین‌داری
رابطه بین اخلاق کسب و کار با دین‌داری
اخلاق، نه تنها در حل مسائل اجتماعی و پیشرفت جوامع نقش دارد، بلکه در سعادت فردی نیز سهم موثری ایفا می‌کند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / دین‌داری / کسب و کار /
مخالفت با FATF، چرا؟
مخالفت با FATF، چرا؟
یک امر شگفت‌انگیز در عرصه سیاسی این است که با وجود انواع چالش‌های اجتماعی و ملی در حوزه‌های معیشت شهروندان، روابط خارجه، اقتصادی، فرهنگی، اخلاق سیاسی و... که برآیند ناهماهنگی یا عدم انسجام میان ارکان نظام است و اینکه این عدم انسجام مدیریت کلان سیاسی موجب شده شهروندان زیستی بی‌سابقه را تجربه کنند، اما با همه این ناکارآمدی‌ها برخی نهادها و صاحب‌منصبان حاضر نیستند از طمع جناحی به نفع اقتدار و کارآمدی نظام که پیامدی جزء آرامش، رفاه و امنیت برای شهروندان، جامعه و نظام نخواهد داشت، دست بردارند.
۱۳۹۸-۱۰-۰۹ /
ریشه حوادث سال ۹۶ و ماه گذشته در دانشگاه تهران، به فقدان اخلاق در جامعه برمی‌گردد
ریشه حوادث سال ۹۶ و ماه گذشته در دانشگاه تهران، به فقدان اخلاق در جامعه برمی‌گردد
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، تاکید کرد: ریشه حوادثی که در سال ۹۶ و ماه گذشته در دانشگاه تهران اتفاق افتاد، به کمبود و فقدان اخلاق در جامعه برمی‌گردد. مدیران به جای اخلاق به موضوعات دیگری توجه می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / _دانشگاه تهران /
رنج پنهان پژوهش؛ در منزلت و اهمیت پژوهش به مناسبت هفته پژوهش
رنج پنهان پژوهش؛ در منزلت و اهمیت پژوهش به مناسبت هفته پژوهش
انسان شناسی فرهنگی خود یکی از حوزه‌های انسان‌شناسی است. زیرا مطالعه فرهنگ و در حقیقت مطالعه رفتارهای اجتماعی انسان و نتایج آن است. رشته‌ای که شیوه‌های زندگی مردم، نظام‌های اجتماعی، اعتقادی، باورها، عقاید، دانش و علوم، هنر و صنایع و فناوری و دین و اخلاق و آداب و رسوم و هنجارها ورفتارها را در بر می‌گیرد که همه اینها به نوعی فرهنگ شناسی است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ /
تابلوی سیاه، قلب سیاه‌تر
تابلوی سیاه، قلب سیاه‌تر
«این یک هشدار جدید در مورد زوال اخلاق اجتماعی در ایران است؛ معضلی که هر جا با پدیده ویترینی «فوتبال» گره می‌خورد، آشکارتر و گل‌درشت‌تر از قبل خودش را به رخ می‌کشد. اتفاقی که برای تابلوی حجازی رخ داد خیلی‌ها را متاثر کرد. سیاهی اسپری خیلی زود پاک شد، اما سیاهی رفتار آن فرد یا گروه، روی لوح اخلاق جمعی ماندگار است.»
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ناصر حجازی /
مبنای مشروعیت سیاسی
کورش الماسی- دلسوزان بسیاری با تفکرات، جناح‏ها و اهداف گوناگون پیوسته تلاش می‏کنند تا راهکارهایی کم‏هزینه و واقع‏بینانه‏ای برای حل‏و‏فصل انواع چالش‏های اجتماعی و ملی که بستر بی‏سابقه‏ترین درد و رنج‏ها برای شهروندان از اقشار گوناگون است، ابداع، کشف و تدوین کنند. اما، بنا بر شواهد تلخ از زیست روزمره شهروندان، تلاش بی‏وقفه وطن‏پرستان، روندی نزولی دارد. بدین معنی که پیوسته و با سرعت غیر‏عقلانی، امروزِ شهروندان بسیار دشوارتر از دیروز آنها است. ظاهراً، فهم کاربردی و مشترک پیرامون چیستی مدیریت کلان سیاسی، میان مدیران و کارگزاران سیاسی ‏در سطوح گوناگون وجود ندارد.‏در یک نگاه کلی می‏توان ادعا کرد که شرایط نامطلوب شهروندان پیامد مستقیم و بی‏قید‏و‏شرط ناتوانی و ناکامی مدیریت کلان سیاسی است. یقیناً تبیین …
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ /
بازنگری در قوانین جزایی؛ راهکار مقابله با اعدام کودکان
بازنگری در قوانین جزایی؛ راهکار مقابله با اعدام کودکان
«جاوید رحمان» گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران در گزارشی به نقض حقوق کودکان و مشخصا اعدام آن‌ها در ایران اشاره کرده است. آیا به راستی کودکان در ایران به مجازات اعدام محکوم می‌شوند؟ در صورتی که این اتفاق در ایران می‌افتد علت آن چیست؟ در حالی که جمهوری اسلامی در سال ۱۳۷۲ به کنوانسیون حقوق کودکان ملحق شده چه عاملی باعث صدور حکم اعدام در مورد کودکان می‌شود؟ دیدارنیوز جهت بررسی این مسئله به سراغ قاسم محمدی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و معاون کرسی حقوق بشر این دانشگاه رفته است. وی معتقد است: یک زمانی پیامبر اسلام منادی اخلاق بوده و جنبش‌های اخلاقی راه انداخته، اما ما امروز تنها تکیه بر فقه می‌کنیم؛ نمی‌گویم توجه به فقه بد است، اما فقه کافی نیست، رسالت اولیه فقه سیاست‌گذاری اجتماعی با مختصات زمانی …
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ /
کردستان قطب اصلی فیلم کوتاه ایران/ اخلاق مداری محور فعالیت های سینمایی حوزه هنری
کردستان قطب اصلی فیلم کوتاه ایران/ اخلاق مداری محور فعالیت های سینمایی حوزه هنری
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، کردستان را قطب اصلی فیلم کوتاه در ایران عنوان کرد و گفت: از ماه جاری چهارشنبه های آخر هر هفته بهترین فیلم های ایران و جهان در پردیس سینمایی بهمن سنندج نمایش و توسط کارشناسان و اساتید حوزه های مختلف اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / حوزه هنری انقلاب اسلامی / استانی-فرهنگی و هنری /
بداخلاقی‌های داخلی سرمایه‌ اجتماعی را کاهش داده است
رئیس مجلس شورای اسلامی افزایش سرمایه‌های اجتماعی را دغدغه‏ای مهم عنوان کرد و گفت که علاوه بر شیطنت‌های دیگران، بداخلاقی‌های داخلی نیز سرمایه‌های اجتماعی را کاهش داده است.علی لاریجانی سه‏شنبه‏شب در نشست شورای اداری کرمانشاه که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: بحث کاهش سرمایه‌های اجتماعی مقداری مربوط به شیطنت‏های دیگران است، اما بخش عمده‏‏ای از آن مربوط به بداخلاقی‌های داخلی است. وی گفت: مدیران امروز کشور بدانند که به پشتوانه ملت و مردم امروز مسئولیت‌هایی دارند از این رو باید با متانت و اخلاق رفتار کنند؛ صداقت در گفتار و عمل مسئولان از عناصر اصلی ایجاد وفاق در میان مردم محسوب می‏شود. رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین به بحث انتخابات اشاره کرد و گفت: در برخی موارد می‏بینیم که گفتارهایی …
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ /
مسئول اطلاع رسانی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان دربازدید از دفتر روزنامه «ابتکار» درشهرکرد:
خبرنگاران چهارمحال وبختیاری نسبت به انتشار اخبار امنیتی انتظامی استان بسیار متعهد وکوشا هستندشهرکرد خبرنگار «ابتکار»: سرگرد مهدی زمانی نسب مسئول اطلاع رسانی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان دربازدید از دفتر روزنامه ابتکار درشهرکرد خبرنگاران استان را بسیار متعهد وپایبند به اخلاق حرفه ای خبرنگاری برشمرد وافزود خبرنگاران نسبت به اطلاع رسانی اخبار ومطالب مرتبط با نیروی انتظامی وامنیتی استان بارها حسن نیت خودرا نشان داده اند. سرگرد زمانی نسب درادامه به اهمیت پوشش اخبار مرتبط با فعالیتهای نیروی انتظامی اشاره کرد وگفت آگاهی مردم نسبت به وقایع پیرامون خود ونحوه برخورد با ان هم اسایش خودشان را درپی دارد وهم کار نیروهای انتظامی استان را سهل ترمی کند وی درخصوص وقایع اتفاق افتاده در کشور درخصوص اعتراضات …
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ /
طعنه حجتی کرمانی به شورای نگهبان و آیت‌الله جنتی | این رسم مملکت داری نیست
طعنه حجتی کرمانی به شورای نگهبان و آیت‌الله جنتی | این رسم مملکت داری نیست
حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جواد حجتی کرمانی نوشت: جناب جنتی را مردی عادل و دلسوز می‌دانم ولی معتقدم ایشان سیاست نمی‌داند و اخلاق سیاسی و اجتماعی هم ندارد. این راه و رسم مملکت داری نیست.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ /
حجتی کرمانی: جناب جنتی سیاست نمی‌داند و اخلاق اجتماعی ندارد / این راه و رسم مملکت داری نیست
جنابان آقایان جنتی و کدخدایی!‌ شورای نگهبان شما در سراسر کشور شعبه دارد و این شعبه‌ها، همه جا تحت نظارت دقیق شما نیستند. مثلاً خانم موحدی از شعبه کرمان، رد شد؛ آمد تهران، تایید شد، ولی وقت، گذشته بود و رأی نیاورد. به نظرم مرا همین شعبه کرمان «احراز صلاحیت» نکرده بود! اگر از بالا بوده، بفرمایید!
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ /
انتقاد تند از شورای نگهبان/آقای جنتی را عادل و دلسوز می‌دانم، اما سیاست نمی‌داند و اخلاق اجتماعی وسیاسی ندارد
انتقاد تند از شورای نگهبان/آقای جنتی را عادل و دلسوز می‌دانم، اما سیاست نمی‌داند و اخلاق اجتماعی وسیاسی ندارد
محمدجواد حجتی کرمانی نماینده پیشین مجلس خبرگان رهبری، در یادداشتی در روزنامه اطلاعات با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی شورای نگهبان نوشت: می‌خواهم در مورد اظهارات اخیر جناب کدخدایی ـ عطف به آنچه خودم در جریان آن بوده‌ام ـ چند جمله‌ای به عرض ایشان و بالاتر دبیر کل محترم حضرت آقای جنتی برسانم.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / رویداد24 / حجتی کرمانی / آیت الله جنتی /
فراخوان سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در آذربایجان شرقی منتشر شد
تبریز – فلاح: رئیس بسیج رسانه آذربایجان شرقی از برگزاری سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر خبر داد و گفت: جشنواره رسانه‌ای ابوذر در دو مرحله استانی و ملی برگزار می‌شود اما امسال با تحول مثبت تغییراتی در محورهای موضوعی و قالب‌های پذیرش آثار ایجاد شده است.رامین نظامی‌خواه از برگزاری سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر خبر داد و اظهار داشت: جشنواره رسانه‌ای ابوذر به همت سازمان بسیج رسانه در دو مرحله استانی و ملی برگزار می‌شود اما امسال با تحول مثبت تغییراتی در محورهای موضوعی و قالب‌های پذیرش آثار ایجاد شده است.وی محورهای جشنواره سوم ابوذر در آذربایجان شرقی را برشمرد و گفت: «انقلاب اسلامی» با موضوعاتی از قبیل دستاوردهای انقلاب، بصیرت و دشمن شناسی، ریزش‌ها و رویش‌ها، مردم سالاری دینی و انتخاب اصلح، «اقتصاد مقاومتی» …
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ /
اجرای 110 برنامه در هفته فرهنگی گرگان
عبدالرضا دادبود در تشریح برنامه‌های هفته فرهنگی گرگان که مصادف با تشرف امام حسن عسکری (ع) به این شهر است، اظهارکرد: برنامه‌های متنوع و مختلفی برای گرامیداشت این هفته پیش‌بینی شده که با حمایت شورای اسلامی شهر گرگان و همراهی برخی دستگاه‌های فرهنگی سطح شهر توسط سازمان فرهنگی‌، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان اجرا می‌شود.وی با اشاره به روزشمار هفته فرهنگی گرگان اعلام کرد: روز شنبه 9 آذرماه امسال به نام «گرگان‌، شهر دوستدار ولایت» و روز یکشنبه « گرگان، شهر اخلاق و رفتارهای زیبا» مزین شده است. همچنین دوشنبه « گرگان‌، سرزمین چهره‌های ماندگار»، روز سه‌شنبه « گرگان، شهر دارالمومنین»، روز چهارشنبه « گرگان، شهر جاذبه‌های فرهنگی، مذهبی و گردشگری»، روز پنج‎شنبه 14 آذرماه «گرگان، شهری که دوستش دارم»، روز جمعه …
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ /
بانکداران اخلاق‏محور ماندگارند
 یکی از نگرانی‌های تاریخی در خصوص عملکرد نظام بانکی، توجه صرف به حداکثر‏سازی سود اقتصادی بدون توجه به تبعات اجتماعی و محیطی آن است.به گزارش روابط‏عمومی بانک رفاه کارگران به نقل از سایت بنکر، یکی از نگرش‌هایی که از دل این نگرانی سر برآورده و توانسته جریان اثربخش و کارآمدی را در صنعت بانکداری نمایندگی کند، مقوله بانکداری اخلاقی است. در بانکداری اخلاقی علاوه بر پیگیری رویکردهای اثربخش بانکداری و ارتقاء شاخص‌های کلیدی عملکرد بانک، تلاش می‌شود تا با پاسداری از حقوق افراد جامعه، حفظ ثبات نظام اجتماعی اقتصادی، حفظ و بهبود محیط‌زیست و ارتقاء سرمایه‌های اجتماعی، زمینه ارتقاء کیفیت زندگی عموم افراد جامعه فراهم شود.در بانکداری اخلاقی ضمن رعایت کامل اخلاق حرفه‏ای با تاکید بر مولفه‌هایی نظیر صداقت، بی‌طرفی، …
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ /
معیار حق در سیاست
کورش الماسی- پربیراه نیست اگر گفته شود عملکرد برخی صاحب‏منصبان انتخابی و انتصابی و حامیان آنها به عنوان سیاهی‏لشکر، کشور را به لبه پرتگاه ترسناکی کشانده است. آیا شرایط غیرانسانی معیشت شهروندان، روابط خارجه بسیار پرهزینه و ناکارآمد، آموزش و پرورش ویران، بهداشت و درمان نایاب و گزاف، افسردگی شدید شهروندان، بی‏نظمی های مالی برخی صاحب‏منصبان، استفاده ابزاری برخی سوداگران از اعتقادات و باورهای دینی شهروندان، تخریب بی‏سابقه نظام اخلاق اجتماعی و... حاکی از زوال زیست اجتماعی نیست؟ بنا بر شواهد بی‏شمار از چالش‏های اجتماعی و ملی، اختلافات جناحی میان برخی مدیران و نهادهای انتصابی و انتخابی، موجب کوچ «خرد» از عرصه سیاسی و مدیریت کلان شده‏ ‏است.آیا وط‏ن‏دوستان نمی‏بینند که اختلافات میان صاحب‏منصبان و سیاست‏ورزان …
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ /
ادعا‌های دروغ در خصوص زندگی شخصی‌ام را به خدا واگذار می‌کنم
ادعا‌های دروغ در خصوص زندگی شخصی‌ام را به خدا واگذار می‌کنم
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در رابطه با مسائل حاشیه‌ای به وجود آمده پیرامون زندگی شخصی‌اش،گفت: از همه نیروهای انتظامی، اطلاعاتی، امنیتی به خاطر کشف حقایق و صدور رای دقیق قدردانی می‌کنم و همه آنهایی که اخلاق را زیر پا گذاشتند به خدا واگذار می‌کنم.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ /
معرفی دانشجویانِ متقلب به کمیته انضباطی/ کم‌کاری دانشگاه‌ها در زمینه ترویج اخلاق حرفه‌ای
معرفی دانشجویانِ متقلب به کمیته انضباطی/ کم‌کاری دانشگاه‌ها در زمینه ترویج اخلاق حرفه‌ای
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران گفت: اگر اخلاق حرفه‌ای را میان اعضای هیئت علمی و دانشجویان ترویج دهیم فرد به دنبال تقلب نمی‌رود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵ /
تلقی الیگارشیک از اصلاحات/ طرح سرا وجهه‌سازی برای شورای عالی سیاستگذاری اصلاحات است
تلقی الیگارشیک از اصلاحات/ طرح سرا وجهه‌سازی برای شورای عالی سیاستگذاری اصلاحات است
اگر مکانیزم مدرن و دموکراتیک سیاست‌ورزی و انتخابات ترجیحی برای شیوه سیاست‌ورزی و نوع گزینش نامزدها و نیز سیاستگذاری کارآمد اصلاح‌طلبان ایجاد شود می‌توان امید به اصلاح در روندهای ناکارآمد اصلاح‌طلبان داشت و نیاز کنونی جریان اصلاح‌طلب رفتن به سمت مکانیزم واقعی و مدرن و دموکراتیک سیاستگذاری است که متاسفانه به نظر می‌آید این ایده با اهداف مدنظر، به دنبال مغشوش کردن ایده‌ای مدرن است که در صورت داشتن صداقت و اخلاق چنین ابتکاری می‌توانست اثرگذار و مقوم پیوند بدنه اجتماعی اصلاحات با راهبران و ایده‌های اصلاح‌طلبی باشد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / عبدالله مومنی / سرا / طرح سرا / اصلاح طلبان / انتخابات مجلس /
اسطوره‌‌ها شکل‌دهنده مجموعه‌ای از عواطف ملت‌ها
اسطوره‌‌ها شکل‌دهنده مجموعه‌ای از عواطف ملت‌ها
ایرانیان از معدود ملل کهن و با پیشینه جهان هستند که به واسطه بهره‌مندی از تاریخ، فرهنگ و تمدن کهن و برجسته، از اساطیر فرهنگی و اجتماعی بسیاری برخوردارند که نمایان‌گر وجوه گوناگون اخلاق و آداب و رسوم ایرانیان بوده‌اند. گستره اساطیر ایرانی تا به اندازه‌ای وسیع و گسترده بوده که حتی تا به حوزه‌های گوناگون از جمله فرهنگ و تاریخ هم رسیده است.
۱۳۹۸-۰۸-۱۲ /
حسن خلق از ویژگی‌های بارز امام رضا(ع)
حسن خلق از ویژگی‌های بارز امام رضا(ع)
یک کارشناس مذهبی گفت: یکی از خصایص بارز امام هشتم شیعیان(ع) اخلاق نیکو در برخوردهای اجتماعی و خانوادگی بود که اگر امروز سرلوحه قرار گیرد تمامی مشکلات جامعه اسلامی مرتفع خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۷ /
به مردم، به دنیا، به روزها و شبها ناسزا مگویید/ سفارشات پیامبر اکرم(ص)
شفقنا-خداوند متعال در بیان اخلاق نیکوی پیامبر فرموده است: وإنک لعلى خلق عظیم، راستى که تو را خویى والاست. برخی از احادیث پیامبر، اخلاق اجتماعی را بخوبی تصویرگری میکند. ،ایشان چند حدیث درباره ناسزاگویی وبازخورد این رفتار، بیان کرده است که بشرح زیر است: لا تَسُبُّوا الناسَ فَتَکْتَسِبُوا الْعَداوَهَ بَیْنَهُمْ ؛ به مردم ناسزا نگویید، که با این کار در […]
۱۳۹۸/۰۸/۰۲ /
افول اخلاق سیاسی، افول انسانیت
افول اخلاق سیاسی، افول انسانیت
اخلاق، بنیاد زیست اجتماعی یا به عبارتی برجسته‏ترین مشخصه انسانیت است. اخلاق پیچیده‏‏‏ترین دستاورد «خرد» است.‏‏ اخلاق بنیادی‏ترین صفت انسانیت و تنها دلیل پدیدار شدن جوامع بشری است. به عبارتی اخلاق مترادف است با انسانیت. بنابراین، تضعیف اخلاق بی‏شک به معنی تضعیف انسانیت است. عملکرد برخی سیاست‏ورزان و صاحب‏منصبان، اخلاق اجتماعی و در نتیجه اخلاق فردی را به شکلی بنیادین و خطرناک تضعیف کرده است.
۱۳۹۸-۰۷-۲۸ /
یک پرسش ملی
یک پرسش ملی
شاید با توجه به انواع چالش‌های معیشتی، اقتصادی، روابط خارجه، مدیریتی و... و فقدان چشم اندازی برای حل و فصل این چالش‌ها طرح برخی پرسش‌ها پر بیراه نباشد. کشتی مدیریت به کجا می‌رود؟ مقصد مدیریت کجاست؟ آیا مدیران نقشه راه مبتنی بر تامین منافع و امنیت ملی دارند؟ و... آیا مسئولان درکی کاربردی و واقع‌بینانه از آینده کشور با این همه چالش دارند؟ آیا کارگزاران مدیریت طرحی واقع‌بینانه برای درمان تخریب اخلاق اجتماعی دارند؟
۱۳۹۸-۰۷-۲۳ /
ورود فَشِن به معماری!
ورود فَشِن به معماری!
«مشکلات آلودگی بصری کلان‌شهرهای ایران تنها با ایجاد تغییر در بافت‎های اجتماعی شهر حاصل خواهد شد. لازمه این امر نیز تضعیف تجمل‌گرایی از اخلاق اجتماعی، حل شدن مشکلات عدالت اجتماعی و اوضاع اقتصادی، تعیین قوانینی ثابت برای ساخت و ساز و ... است. در چنین حالتی دیگر کسی مسکن یا ساختمان را به شکل سرمایه نمی‌بیند و همه چیز در ساخت و ساز شکل انسانی‌تری به خود خواهد گرفت و به مرور مشکلات آلودگی بصری شهری نیز حل خواهد شد.»
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / آلودگی بصری شهری / معماری /
واکنش اطلاعات به پیروزی ۱۴ گله ایران: اخلاق به خطر افتاد!
روز پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ تیم ملی ایران در بازی با کشور فقیر کامبوج ۱۴ گل وارد دروازه حریف کرد… جالب آنکه کارشناسان، تحلیلگران، فعالان اجتماعی، کنشگران سیاسی و مدافعان حقوق زنان یکصدا در شبکه‌های اجتماعی شعار دادند که دیدید بانوان به استادیوم رفتند و اخلاق هم به خطر نیفتاد!
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / بازی ایران کامبوج / پرویز دهداری /
بسترسازی برای اصلاح اجتماعی فرصتی نهفته در مراسم اربعین حسینی است/ اصل مشترک میان مذاهب یعنی معنویت و اخلاق را در مراسم اربعین حسینی تقویت کنیم/ تضییع حقوق دیگران به زیارت اربعین خدشه و آسیب وارد می‌کند، …
شفقنا- ویژگی مهم راهپیمایی اربعین، مردم‌نهاد بودن آن است. این راهپیمایی یک حرکت تاریخی، خودجوش، طبیعی و مردمی، بر پایۀ حماسه حسینی است که در توسعه آن مردم نقش بسیار دارند، ازاین‌رو، شناخت پیام‌ها، ظرفیت‌ها و آگاهی بخشی عمومی نسبت به آن‌ها در حوزه‌های بینشی، گرایشی، رفتاری و سیاست‌گذاری معقول نهادهای رسمی و دولتی، می‌تواند در بهره‌برداری از ظرفیت‌های این […]
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ /
آمریکا، اخلاق سیاسی و تمدنی ندارد/ بی‌توجهی شهرداری به رفع نقاط حادثه‌خیز پایتخت/ آموزش به قضات برای استفاده از مجازات‌های جایگزین/ «هزینه‌‌های اربعین» نباید به عنوان طلب شهرداری از دولت لحاظ شود/ عبور روزانه ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور به عراق
آمریکا، اخلاق سیاسی و تمدنی ندارد/ بی‌توجهی شهرداری به رفع نقاط حادثه‌خیز پایتخت/ آموزش به قضات برای استفاده از مجازات‌های جایگزین/ «هزینه‌‌های اربعین» نباید به عنوان طلب شهرداری از دولت لحاظ شود/ عبور …
آمریکا، اخلاق سیاسی و تمدنی ندارد، بی‌توجهی شهرداری به رفع نقاط حادثه‌خیز پایتخت، آموزش به قضات برای استفاده از مجازات‌های جایگزین، «هزینه‌‌های اربعین» نباید به عنوان طلب شهرداری از دولت لحاظ شود، عبور روزانه ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور به عراق، افزایش ۱۹ درصدی پرونده‌های مطالبه مهریه، از جمله عناوین اخبار مهم امروز سرویس اجتماعی است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ /
صفر تا صد بیماری ایدز
صفر تا صد بیماری ایدز
تا حدود یک هفته پیش نامی درخبرها از روستای چناران از توابع لردگان در استان چهارمحال و بختیاری نبود. اما انتشاریک فیلم نام روستای چنارمحمودی را طی هفته گذشته درصدر اخبار اجتماعی کشور ورسانه‌ها قرارداد. فیلمی در شبکه‌های اجتماعی که نشان می‌داد اهالی این روستا با تجمع مقابل شبکه بهداشت و فرمانداری لردگان به دلیل آنچه انتقال ویروس اچ‌آی‌وی از سوی خانه بهداشت روستا به مردم توصیف می‌کردند، خواستار پاسخگویی مسوولان بودند.درهمین حال شایعاتی مبنی بر اینکه بهورز خانه‌بهداشت روستا با سرنگ آلوده اقدام به نمونه‌گیری قندخون کرده و از این طریق اهالی روستا مبتلا به ایدز شده‌اند، به ماجرادامن زد. همزمان با داغ شدن این شایعات رئیس‌کل دادگستری استان چهارمحال‌وبختیاری دستور بازداشت بهورز روستا را صادرکردکه البته …
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ /
جامعه «امن» نه «امنیتی»
رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین سرمایه وزارت اطلاعات، اعتماد رهبری، مسئولان و مردم است؛ از زحمات مجموعه مدیران این وزارت در ادوار مختلف و به ویژه اکنون تقدیر و تاکید کرد: شرعی، قانونی و همچنین مردمی عمل کردن، سه رکن اصلی فعالیت و ماموریت‌های وزارت اطلاعات است.به گزارش ایسنا، حسن روحانی روز سه شنبه و در دیدار وزیر، معاونان و مدیران ارشد وزارت اطلاعات‌ گفت: مجموعه وزارت اطلاعات از مهم‌ترین دستاوردها و سرمایه‌های نظام اسلامی است و اینکه بر اساس قانون اساسی، تنها دستگاه اجرایی است که وزیر آن باید مجتهدی عادل باشد؛ یعنی متشرع بودن کارکنان و نیز شرعی و عادلانه عمل کردن وزارت اطلاعات اولین و محوری‌ترین رکن فعالیت این دستگاه است.رئیس‌جمهوری، حجت‌الاسلام و‌المسلمین علوی وزیر اطلاعات را فردی دارای …
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ /
اثربخشی اجتماعی باید دغدغه جدی دانشگاهیان باشد
اثربخشی اجتماعی باید دغدغه جدی دانشگاهیان باشد
ایلنا: کشمیری با تاکید بر اینکه اثربخشی اجتماعی باید دغدغه جدی دانشگاهیان باشد، گفت: حوزه فناوری، ارتباط با صنعت، مهارت افزایی، تربیت و اخلاق و همچنین تزریق امید به دانشجویان از دغدغه‌های ما هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / اخلاق / علوم تحقیقات و فناوری / فناوری / برنامه ریزی /
عماد افروغ: با عیار انقلاب وضع موجود را نقد می‌کنم
اگر بخواهیم هم آزادی هم عدالت اجتماعی داشته باشیم؟ بدون معنویت و اخلاق این دو قابل جمع نیست نکته‌ای ظریف و مهم درباره آزادی؟ آزادی ارزش ثانوی برای چیزی است آن چیز؟ اخلاق است و عدالت اجتماعی
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / عماد افروغ /
نباید از دانشگاه نفع فردی ببریم
نباید از دانشگاه نفع فردی ببریم
ایلنا: معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره اجرای طرح اخلاق مدار در دانشگاه‌ها گفت: یکی از بحث‌هایی که…
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ /
زبان مادری مبنای محرومیت نیست
زبان مادری مبنای محرومیت نیست
پروفسور ملکیان اندیشمند معاصر و فیلسوف اخلاق و نظریه پرداز نواندیش دینی، با تاکید بر اینکه آزادی آدمیان اصل اولیه زیست اجتماعی محسوب می شود گفت: این آزادی فقط زمانی که موجب خدشه و یا لطمه وارد کردن به دیگران شود، قابل تهدید است
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ /
میزگرد «معنویت و گام دوم انقلاب» در فارس| شالوده اصلی این بیانیه، معنویت توحیدگرای اجتماعی است
میزگرد «معنویت و گام دوم انقلاب» در فارس| شالوده اصلی این بیانیه، معنویت توحیدگرای اجتماعی است
کارشناسان در میزگرد «معنویت در گام دوم انقلاب» با اشاره به نقش معنویت و اخلاق در تعالی جامعه، بیانیه گام دوم را یک بیانیه معنویت توحیدگرای اجتماعی دانستند که برآمده از فقه و عرفان اسلامی است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ /
اقدام سیدجلال حسینی بسیار ارزشمند بود (فیلم)
اقدام سیدجلال حسینی بسیار ارزشمند بود (فیلم)
ایلنا: حرکات ارزشمند قهرمانان بزرگ ورزشی در هیاهوی ورزش قهرمانی را باید ارج نهاد و بنده به نمایندگی از مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به خصوص شخص وزیر از کاپیتان با اخلاق پرسپولیس بواسطه حرکت ارزشمندی که داشتند تشکر و قدردانی می کنم
۱۳۹۸/۰۶/۲۷ / اخلاق / پرسپولیس / معاون / وزارت تعاون / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی /
برابری حکم غیبت کننده و شنونده آن از منظر قرآن مجید
برابری حکم غیبت کننده و شنونده آن از منظر قرآن مجید
تهران- ایرنا- قرآن مجید که بر رعایت اصول اخلاق اهتمام ویژه ای دارد، در آیات مختلفی حکم شنونده غیبت و فرد غیبت کننده را یکسان می داند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۲ / اخلاق اجتماعی / امام سجاد / تفسیر قرآن /
عواقب اجتماعی سوء‌ظن از منظر قرآن کریم
عواقب اجتماعی سوء‌ظن از منظر قرآن کریم
تهران- ایرنا- قرآن کریم سوءظن نسبت به دیگران و تجسس در احوال آنها را به دلایل مختلف از جمله بروز اضطراب در فرد همچنین عواقب اجتماعی فراوان نهی می‌کند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵ / اخلاق اجتماعی / تفسیر قرآن /
حضرت آیت الله شبیری زنجانی: درس های اخلاق در حوزه های علمیه نسبت به گذشته ضعیف تر شده است
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی عمل بر اساس دستورات شریعت را یکی از اصلی‌ترین رسالت های اجتماعی طلاب دانست و گفت: دین مردم وابسته به اعمال طلاب و روحانیون است لذا ما باید بدانیم که شرعا مسئولیت خاصی داریم. به گزارش شفقنا، حضرت آیت الله شبیری زنجانی روز گذشته در دیدار مسئولان مرکز خدمات حوزه علمیه قم،  تصریح […]
۱۳۹۸/۰۶/۱۵ /
جنجال حرکات ورزشی مختلط در یک «همایش»
همایش ملی ایروپامپ در کرج به دلیل انتشار برخی تصاویر از ورزش بانوان در حضور آقایان و همچنین انجام برخی حرکات ریتمیک به صورت مختلط حاشیه‌هایی را به همراه داشت.به گزارش باشگاه خبرنگاران، همایش ملی ایروپامپ با حضور ۲۷۰ زن ورزشکار و با هدف معرفی این رشته در کشور و جلب توجه افکار عمومی نسبت به این رشته ورزشی، همزمان با سایر شهرهای مختلف کشور در مجموعه تنیس باغ فاتح کرج برگزار شد. اما این همایش ورزشی، به دلیل انتشار برخی تصاویر از حرکات موزون زنان در حضور مردان و همچنین انجام برخی حرکات ریتمیک به صورت مختلط، حاشیه‌هایی به دنبال داشت. تصاویر منتشر شده از این برنامه، حاکی از آن است که انجام حرکات ورزشی خاص توسط بانوان در شرایطی دور از اخلاق و عرف جامعه در حضور آقایان انجام شده است. تمرین‌های این رشته …
۱۳۹۸/۰۶/۱۳ /
اقتدار ملی برآیند مدیریت کلان سیاسی کارآمد
کورش الماسی*- در جهان معاصر تنها حکومت‌هایی کارآمد، پایدار و مقتدر هستند که حمایت شهروندان خود را داشته باشند. تعیین‏کننده‏‌‌ترین بستر حمایت شهروندان از مدیریت کلان سیاسی، رضایت از زیست روزمره، عینی و ملموس است. شهروندانی که رضایت نسبی از زیست خود داشته باشند، نظر مساعدی نسبت به مدیریت محلی، شهری و ملی خواهند داشت.یک از ریشه‌ای‌ترین دلایل اینکه برخی جوامع یا کشورها دچار انواع چالش‌ها در عرصه‌های اقتصادی، معیشتی، روابط خارجه، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، روان‏پریشی بخش قابل توجه‏ای از شهروندان و...هستند این حقیقت انکار‏ناپذیر است که کارگزاران مدیریت کلان سیاسی توانایی، صداقت، دانش، اراده و هدف جلب رضایت شهروندان را ندارند. به ساده‏ترین بیان، بنیاد انواع چالش‌های اجتماعی و ملی ناتوانی کارگزاران …
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ /
حاجی میرزایی فردی دلسوز، متعهد و پرتلاش است
حاجی میرزایی فردی دلسوز، متعهد و پرتلاش است
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گزینه پیشنهای دولت برای تصدی وزارت آموزش و پرورش را شخصیتی متعهد، پرتلاش، دلسوز و با اخلاق دانست.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / مجلس شورای اسلامی / اجتماعی / تبریز / محسن حاجی میرزایی / وزارت آموزش و پرورش /
فقرزدایی گام بلندی برای رسیدن به «جامعه اخلاقی» است
یادگار امام با تاکید بر اینکه مسئله اخلاق درد عمیقی بر جان و روح جامعه ما است، گفت: اگر به دنبال جامعه اخلاقی هستیم، باید به سراغ زدودن فقر برویم.به گزارش جماران، حجت الاسلام و‌المسلمین سید‌حسن خمینی در آیین نخستین سالگرد افتتاح خانه موزه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و گرامیداشت شهدای هفتم تیر و هشتم شهریور در حسینیه جماران، طی سخنانی گفت: به نظر من تا سالیان سال هر کسی در حوزه علوم اسلامی تحصیل می‌کند به نوعی خوشه‌چین معارفی است که آیت‌الله مطهری بسترش را فراهم کردند.یادگار امام با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص) که می‌فرمایند «انی بعثت لاتمم مکارم الاخلاق»، اظهار کرد: موضوع اخلاق درد عمیقی بر جان و روح جامعه ما است و البته از اموری است که هرچه بیشتر از آن بگوییم به نقطه اوج آن نمی‌رسیم و صد البته هر …
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ /
چرایی تاکید قرآن مجید بر پرهیز از تمسخر و عیب‌جویی
چرایی تاکید قرآن مجید بر پرهیز از تمسخر و عیب‌جویی
تهران- ایرنا- قرآن مجید با توجه به اهمیت روابط انسانی در جامعه به‌ویژه اجتماع مسلمانان، مسخره و عیب‌جویی کردن و یکدیگر را با نام‌های بد صدازدن به دلیل برهم زدن اخوت اسلامی و دوری مردم از هم نادرست می‌داند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۸ / اخلاق اجتماعی / اخلاق دینی /
بداخلاقی اجتماعی با سگ کشی
بداخلاقی اجتماعی با سگ کشی
رسانه های منتسب به جریان اصلاح طلب با ابراز نگرانی از تداوم این اتفاق‌ها در جامعه در این باره نوشتند: آنچه بر سگ‌ها می‌گذرد، نه با تفکر اجتماعی مدرن سازگاری دارد و نه ریشه در سنت اخلاق اسلامی دارد. رسانه های اصولگرا هم در این باره عنوان داشتند: برخی مسئولین شهری معتقد هستند که انتشار این کار یک بازی رسانه‌ای در فضای مجازی است و می‌خواهند مدیریت شهری را به حاشیه بکشانند و نگذارند مسئولان فعلی کار خود را به درستی انجام دهند.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / توئیتر /
یکی در بیابان سگی تشنه یافت
شفقنا- سید حسن اسلامی اردکانی، پژوهشگر دین و اخلاق در روزنامه ایران نوشت، شیوه رفتار با حیوانات می‌تواند نشانه خوبی از رشد اجتماعی و اخلاقی جامعه باشد. اخباری که گویای رفتار هولناک با حیوانات، بخصوص سگ‌ها و کشتار نظام‌مند آنان است، نویدی از وضع اخلاقی جامعه ما نمی‌دهد. آنچه که بر سگ‌ها می‌گذرد، نه با تفکر اجتماعی مدرن سازگاری دارد […]
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ /
امید محصول گفت‌ و‌گوست و گفت‌ و‌گو محصول امید
امید محصول گفت‌ و‌گوست و گفت‌ و‌گو محصول امید
در جامعه سیاست‌زده امروز ما که همه صحبت‌ها حول محور سیاست و نگرانی‌ها نسبت به آینده است، سینما هم متأثر از آن به مضامین سیاسی و اجتماعی اقبال بیشتری نشان داده است. در چنین شرایطی رضا میرکریمی منفک از حرف‌های روزمره اجتماعی درگیر «انسان» است و در مسیر و جریان فیلمسازی همیشگی‌اش به دو مؤلفه انسان و اخلاق توجه کرده است. در «قصر شیرین» شاهد طی طریق یک انسان از بین عامه مردم و رسیدن به شناخت و پالایش درونی هستیم.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ /
بهرام بیضایی در پیام خود به هجدهمین جشن سالیانه انجمن منتقدان، نویسندگان، پژوهشگران خانه تئاتر:
این جهان را چاره‌ای جز فرهنگ نیستفاطمه امین‌الرعایاروز پنجشنبه یکی از بزرگ‏ترین گردهمایی‌های اهالی تئاتر کشور در بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد و برگزیدگان بخش‌های مختلف معرفی شدند.حدود ساعت 6 عصر روز پنجشنبه، خیابان سی‌تیر، میزبان جمع کثیری از بازیگران، کارگردانان و اهالی تئاتر بود. هجدهمین جشن سالیانه انجمن منتقدان، نویسندگان، پژوهشگران خانه تئاتر بنا بر اعلام قبلی، آغاز شد. اجرای این مراسم بر عهده فرزاد حسنی بود. گروه موسیقی «وینه» نیز از ابتدای مراسم، در گوشه‌ای از صحنه به اجرای قطعات موسیقی زنده می‌پرداختند. این مراسم تقریبا بدون سخنرانی‌های معمول مدیران آغاز شد که از نکات قابل توجه این برنامه به‌شمار می‌رفت.در این مراسم، نخستین نشان مسئولیت اجتماعی به اسماعیل فیروزی برای کارگردانی نمایش …
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ /
سوءظن بیجا و حسن ظن بیجا آفت کار مجموعه‌های اطلاعاتی است
رئیس قوه قضائیه گفت: نیروهای حفاظت و اطلاعات در قوه قضائیه، دستگاه‌های اطلاعاتی و نیروهای مسلح، در واقع وظیفه صیانت از مجموعه نظام و نهایتا صیانت از امت اسلامی را برعهده دارند؛ بنابراین شرط اساسی برای موفقیت دستگاه‌های رصدکننده، سلامت خود نیروهای این دستگاه‌ها است. به گزارش ایلنا، سید ابراهیم رئیسی مسئولیت حفاظت و اطلاعات را بسیار سنگین توصیف کرد و ادامه داد: زمانی ایمان برای مومن اثربخش است که از آن مراقبت شود و انسان دچار لغزش در فکر، اخلاق و عمل نشود. سازمان اداری هم مانند فرد نباید دچار لغزش و انحراف شود. بر همین مبنا کسانی که در مجموعه حفاظت و اطلاعات هستند، وظیفه سنگینی از باب جلوگیری از لغزش و انحراف در یک سازمان دارند. رئیسی، اولین شرط فعالیت به عنوان یک نیروی اطلاعاتی را داشتن ظرفیت …
۱۳۹۸/۰۵/۲۰ /
کتاب «اخلاق حرفه‌ای در رسانه از منظر قرآن» رونمایی شد
کتاب «اخلاق حرفه‌ای در رسانه از منظر قرآن» رونمایی شد
تهران-ایرنا- کتاب اخلاق حرفه‌ای در رسانه از منظر قرآن نوشته غلامرضا غلامی‌ابرستانی با حضور رئیس و معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی رونمایی شد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶ / سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران / کتاب /
تروریست‌ها باید از هیمنه سربازان گمنام امام زمان(عج) بترسند
وزیر اطلاعات گفت: این وزارتخانه برای مردم ایران اسلامی امنیت‌آور و برای دشمنان نظام اسلامی رعب‌آور است.به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سید محمود علوی در همایش ائمه جمعه استان اصفهان، اقدامات تامین امنیت را تعطیل‌بردار ندانست و گفت: سربازان گمنام امام زمان(عج) در عرصه‌های مختلف به توفیقات خوبی رسیدند که بیان آن خوشحال کننده است و در مناسبت‌های مختلف به تصمیم‌سازان نظام ارائه می‌شود.وزیر اطلاعات افزود: حکومت برای مردم تشکیل می‌شود و باید بر اساس فرهنگ اسلامی، امنیت، عدالت، کرامت، معیشت و حرمت برای همه آحاد جامعه تامین شود. بنابراین سرلوحه اقدامات وزارت اطلاعات از همان ابتدا تا کنون سه اصل شرع، قانون و اخلاق قرار گرفته است. علوی گفت: در فعالیت‌های اطلاعاتی کار باید در چارچوب شرع باشد و این‌گونه عمل …
۱۳۹۸/۰۵/۱۶ /
توسعه و مدیریت کلان کاربردی
کورش الماسی*- اجازه دهید لحظه‏ای از اذهان بسته جناحی فراتر رویم و تنها در ذهن تصور کنیم که بیشتر صاحب‏منصبان، سیاست‏ورزان و متنفذین، منافع و امنیت ملی را بر منافع و امنیت فردی و جناحی ترجیح می‏دهند. در این صورت طرح یک پرسش ضروری است، اینکه دلیل این همه ناهماهنگی و اختلاف نظر و... در مدیریت کلان سیاسی که منشا انواع چالش‏ها در عرصه‏های گوناگون معیشت شهروندان، تضعیف بی‏سابقه اخلاق اجتماعی، اقتصادی، روابط خارجه، ویرانی آموزش و پرورش و... است، چیست؟مخاطبان این موجز صاحب‏منصبان، سیاست‏ورزان، متنفذینی هستند که صادقانه هدفی جز سربلندی، اقتدار، و امنیت ایران و رفاه، آرامش و... برای شهروندان ندارند. هیچ هدف سیاسی به جز امنیت و اقتدار ایران و رفاه و آرامش شهروندان مشروع و پایدار نخواهد بود. برخی صاحب‏منصبان …
۱۳۹۸/۰۵/۱۵ /
کاستن از گستره جرم‌انگاری در بازنگری قوانین
کاستن از گستره جرم‌انگاری در بازنگری قوانین
مشکلات اخلاقی و اجتماعی بسیار در جامعه‎ای که روزگاری منادی اصل قرار دادن اخلاقیات در مناسبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بود، امروزه جای بسی سوال و ابهام دارد. کم‌کاری بر عهده کدام پارادایم و الگو یا فرد و نهاد است؟ در روزگار کنونی، قانون مقدم بر اخلاق است یا اخلاق مقدم بر قانون؟ شیرزاد پیک‌حرفه، حقوقدان در گفت و گو با همدلی، از موانع موجود بسیار بر سر اخلاق‌گرایی قانونی در ایران سخن می‌گوید.
۱۳۹۸-۰۵-۰۸ /
پیام تبریک مدیر‏عامل بیمه آسیا به مناسبت شصتمین سال تاسیس بیمه آسیا
شرکت بیمه آسیا به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت خصوصی صنعت بیمه جمهوری اسلامی ایران 60 ساله شد و البته سربلندی و پیشتازی در این 6 دهه پرفراز‏و‏نشیب، مرهون لطف الهی و تلاش خستگی‏ناپذیر و مجاهدت ستودنی همه مدیران، کارشناسان ، کارکنان و نمایندگان و صد البته وفاداری بیمه‌گذاران خانواده بزرگ بیمه آسیا بوده و در دهه هفتم از حیات و بالندگی شرکت بیمه آسیا، هدف نخست ما همانا صداقت و فعالیت شفاف و حرفه‌ای در راستای صیانت از حقوق بیمه‌گذاران، سهام‏داران و ذی‌نفعان به‌عنوان سرمایه‌های واقعی این شرکت خواهد بود.سپاس خدای بزرگ که توفیق خدمت در شرکت بیمه آسیا را برای ما مدیران، کارشناسان، نمایندگان، سهام‏داران و ذی‌نفعان فراهم آورد و امیدواریم که در سایه لطف و عنایت الهی بتوانیم در آینده هم از این سرمایه ملی ایرانیان …
۱۳۹۸/۰۵/۰۲ /
آموزش همگانی محیط زیست از معیارهای انتخاب اداره محیط زیست برتر
آموزش همگانی محیط زیست از معیارهای انتخاب اداره محیط زیست برتر
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به کسب رتبه برتر این اداره کل در بین ادارات حفاظت محیط زیست استان‌ها گفت: آموزش همگانی محیط زیست ویژه مخاطبان اثرگذار اجتماعی و گسترش سواد و اخلاق محیط زیستی از طریق رسانه‌های دیداری و شنیداری از جمله معیارهای انتخاب اداره محیط زیست برتر است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۴ / سازمان حفاظت محیط زیست /
بی‌حجابی و نقض اخلاق با هنجارها و الزامات قانونی جامعه همخوانی ندارد
بی‌حجابی و نقض اخلاق با هنجارها و الزامات قانونی جامعه همخوانی ندارد
سخنگو و معاون اجتماعی نیروی انتظامی بر ضرورت شناسایی و بررسی عالمانه پدیده‌های نوظهور و ارائه راهکارهای موثر و عینی تاکید کرد و گفت: امروزه جامعه با پدیده بی‌حجابی و نقض اخلاق و عفت عمومی توسط برخی افراد ناآگاه روبه‌رو است که متأسفانه با ارزش‌ها و هنجارهای جامعه و الزامات قانونی همخوانی ندارد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۲ /
معاون ناجا: بی‌حجابی با الزامات قانونی جامعه همخوانی ندارد / مدگرایی و گسترش اباحه گری منطبق با سند ۲۰۳۰ است
سخنگو و معاون اجتماعی نیروی انتظامی بر ضرورت شناسایی و بررسی عالمانه پدیده‌های نوظهور و ارائه راهکارهای موثر و عینی تاکید کرد و گفت: امروزه جامعه با پدیده بی‌حجابی و نقض اخلاق و عفت عمومی توسط برخی افراد ناآگاه روبه‌رو است که متأسفانه با ارزش‌ها و هنجارهای جامعه و الزامات قانونی همخوانی ندارد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۲ /
آستان مقدس حضرت معصومه از رسانه ها خواست اخلاق حرفه ای را رعایت کنند
شفقنا- روابط عمومی حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها خبر قطع دست خادم این آستان مقدس را تکذیب کرد و از تمامی رسانه‌ها رعایت اخلاق حرفه‌ای و بررسی صحت اخبار را خواستار شد. به گزارش شفقنا، طی روزهای اخیر خبری در شبکه‌های اجتماعی و برخی مجموعه‌های خبری مبنی بر سقوط یکی از خادمان آستان مقدس در پارکینگ حرم مطهر، در […]
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ /
حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: آیت الله حسینی شاهرودی با داشتن مکارم اخلاق و خدمات اجتماعی توشه بزرگی برای عالم بقا و قیامت برداشت
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با صدور پیامی، درگذشت آیت الله حسینی شاهرودی را تسلیت گفتند. به گزارش شفقنا، متن پیام این مرجع تقلید شیعیان به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و انا الیه راجعون رحلت عالم‌ جلیل‌القدر حضرت آیت الله آقای حاج سید محمد حسینی شاهرودی رضوان الله تعالی علیه، موجب تٲثر و […]
۱۳۹۸/۰۴/۱۸ /
جایگاه اخلاق در هوش مصنوعی چیست؟
جایگاه اخلاق در هوش مصنوعی چیست؟
با توجه به سرعت چشمگیر رشد هوش مصنوعی و کاربردهای آن در زمینه‌های متعدد، تأثیر این فناوری بر اخلاق اجتماعی سؤال‌هایی به وجود آورده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸ / فناوری / هوش مصنوعی / اخلاق /
درخواست دادسرای تهران از مردم: کشف حجاب، سرو مشروبات، مراسم مختلط رقص و سایر ناهنجاریها را از طریق اینستاگرام و پیام رسانهای داخلی گزارش دهید
درخواست دادسرای تهران از مردم: کشف حجاب، سرو مشروبات، مراسم مختلط رقص و سایر ناهنجاریها را از طریق اینستاگرام و پیام رسانهای داخلی گزارش دهید
دادسرای ارشاد کانالی به نام همین دادسرا و با شناسه کاربری dadsara_ershad@ در پیام‌رسان‌های داخلی و شبکه اجتماعی اینستاگرام تعبیه کرده است. راه‌اندازی این کانال‌ها با هدف تسریع و تسهیل ارتباط مردم با این دادسرا و آموزش چگونگی ارسال مستندات مردمی و همچنین ارائه روند برخورد قانونی با جرائم منافی اخلاق و عفت عمومی صورت گرفته است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۶ /
شوهرم را به خاطر ارتباط نامتعارف با زنان از کار بی‌کار کردند
مادرم به شدت مخالف ازدواج ما بود و عقیده داشت ازدواج من و مصیب عاقبت خوشی ندارد او می‌گفت: هفت سال با این خانواده زندگی کردم، ولی هیچ گاه محبتی از سوی آن‌ها ندیدم. این در حالی بود که اطرافیانم مرا به ازدواج با مصیب تشویق می‌کردند و معتقد بودند که ازدواج فامیلی مستحکم‌تر است. از طرف دیگر مصیب مربی آموزشی بود و در زمینه اخلاق و رفتار اجتماعی تدریس می‌کرد به همین دلیل من تصمیم خودم را گرفتم و با او ازدواج کردم.
۱۳۹۸/۰۴/۱۳ / اختلاف / طلاق / درگیری /
طی سال 97 صورت گرفت:
بانک توسعه تعاون استان خراسان جنوبی هزار و چهارصد میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کردمدیرعامل بانک توسعه تعاون از پرداخت 1900 میلیارد ریال تسهیلات از ابتدای دولت یازدهم و دوازدهم و پرداخت 1400 میلیارد ریال در سال 97 در استان خراسان جنوبی خبر داد و عملکرد این استان را مثبت ارزیابی کرد.حجت‌الله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون در نشست با روسای شعب استان خراسان جنوبی با اشاره به راهبردهای سالیانه بانک به‌عنوان برنامه راه شعب، از همکاران خواست تنها به این برنامه‌ها اکتفا نکنند و اهداف خود را فراتر از آن ببینند تا شرایط مساعدتر و بهتری را تجربه کنند.مدیرعامل بانک توسعه تعاون توجه به افزایش رشد منابع در استان را مهم و لازم عنوان کرد و از شعب خواست تا درزمینهٔ پرداخت تسهیلات صندوق توسعه …
۱۳۹۸/۰۴/۰۶ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •