دوشنبه, ۷ مهر, ۱۳۹۹ / 28 September, 2020
اردشیر صالح پور
آنلاین شدن تئاتر، فرصت است نه تهدید
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / اردشیر صالح‌پور / اردشیر صالح پور / جشنواره تئاتر آیینی و سنتی / نمایش میدانی / هنرمند تئاتر / پرفورمنس / خانه تئاتر / تئاتر شهر / استاد دانشگاه
آنلاین شدن تئاتر، فرصت است نه تهدید
تهران- ایرنا- کارگردان تئاتر و استاد دانشگاه عقیده دارد: این موضوع و بحث آنلاین شدن تئاتر یک تهدید نیست و فرصت تازه‌ای است که پیش آمده و طبیعی است که ما نمی‌توانیم جلوی رشد و حرکت زمان را بگیریم.
برگزیدگان چهارمین جشنواره نقالان علوی معرفی شدند
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / اردشیر صالح پور / جشنواره تئاتر آیینی و سنتی / داود فتحعلی بیگی / حوزه هنری / رادیو / نمایش
برگزیدگان چهارمین جشنواره نقالان علوی معرفی شدند
تهران - ایرنا - همزمان با دهه ولایت و قرار گرفتن در آستانه عید غدیر خم، اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری پرده‌خوانی و نقالی غدیر - نقالان علوی – برگزار شد و برگزیدگان بخش‌های صحنه‌ای و رادیویی این رویدادها در گروه‌های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال معرفی و تقدیر شدند.
تاثیر دوسویه جامعه و سازندگان سریال‌های نمایش خانگی بر یکدیگر
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / مصطفی کیایی / اردشیر صالح پور / شبکه نمایش خانگی / علیرضا شریفی یزدی
تاثیر دوسویه جامعه و سازندگان سریال‌های نمایش خانگی بر یکدیگر
تهران- ایرنا- آثار تصویری؛ اعم از فیلم‌ها و به‌ویژه مجموعه‌های شبکه نمایش خانگی از یک سو با بازخورد از جامعه ساخته می‌شوند و از دیگر سو بازتابی از خواسته‌ها و آرزوهای دست‌یافته یا نیافته مخاطبان هستند.
روایت خانواده‌ای از جنس شاهنامه
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / اردشیر صالح پور / ایل بختیاری / شاهنامه / ایذه / ابوالقاسم فردوسی
روایت خانواده‌ای از جنس شاهنامه
اهواز-ایرنا - ۲۵ اردیبهشت سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی است. روزی که نگاه‌ها به شهر تاریخی توس معطوف می‌شود اما پدر و دختر ایذه‌ای هزار کیلومتر آن طرف‌تر با عشق فراوان شاهکار حکیم را به جان‌ها پیشکش می‌کنند.
میدان‌داری لاکچری‌ها در غفلت مدیران تئاتر/ دولت کاسب‌کار شده است
۱۳۹۹/۰۱/۲۹ / اردشیر صالح پور / تئاتر ایران / مالیات بر ارزش افزوده / هنرمندان تئاتر
میدان‌داری لاکچری‌ها در غفلت مدیران تئاتر/ دولت کاسب‌کار شده است
اردشیر صالح‌پور پژوهشگر و مدرس باسابقه تئاتر معتقد است نگاه سوداگرانه و کاسبکارانه بر فرهنگ و هنر غالب شده و همین مساله این حوزه را از اصالت و جنبه‌های خلاقانه دور کرده است.
ویروس اهریمنی کرونا را شکست دهیم
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / اردشیر صالح پور / نمایش / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
ویروس اهریمنی کرونا را شکست دهیم
تهران- ایرنا- رییس یونیمای (اتحادیه بین‌المللی نمایشگران عروسکی جهان) در ایران در روز جهانی نمایش عروسکی در پیامی اظهار امیدواری کرد با عزمی ملی و اراده‌ای سترگ ویروس خطرناک کرونا را شکست دهیم.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / تئاتر عروسکی / جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران - مبارک / بهروز غریب پور / اردشیر صالح پور / مرضیه برومند / حمیدرضا اردلان / شهرام کرمی / اداره کل هنرهای نمایشی
اعلام اسامی اعضای شورای سیاستگذاری هجدهمین جشنواره تئاتر عروسکی
بهروز غریب‌پور، مرضیه برومند، اردشیر صالح‌پور، هما جدیکار، حمیدرضا اردلان و گلزار محمدی دبیر هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک به عنوان شورای سیاستگذاری جشنواره معرفی شدند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / علی دهباشی / اردشیر صالح پور / دانشگاه هنر / شاهنامه / رستم / یلدا / شب های بخارا
زمستان، فصل قصه‌گویی است
تهران- ایرنا- پژوهشگر، نویسنده و کارگردان تئاتر، زمسنان را به دلیل کنار هم جمع ‌شدن خانواده‌ها، فصل قصه‌گویی دانست و گفت: آیین‌ها و جشن‌های بسیاری داریم که انتظار بهار را بازگو می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / علی دهباشی / خانه سینما / اردشیر صالح پور / فردین خلعتبری / رضا درمیشیان
روح نصرت‌الله کریمی از هنر ایران دریغ شد
تهران- ایرنا- کارگردان سینمای ایران در آیین تشییع پیکر نصرت‌الله کریمی گفت: روح او از هنر ایران دریغ شد و جسمش را با احترام به ابدیت می‌سپاریم.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / تئاتر عروسکی / اردشیر صالح پور / دانشگاه هنر
تئاتر عروسکی پس از انقلاب مدیون دانشگاهیان است
تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه بین‌المللی نمایشگران عروسکی یونیمای ایران گفت: تئاتر عروسکی پس از انقلاب مدیون دانشگاهیان است، افراد برآمده از دانشگاه بستر تئاتر عروسکی را در کانون های پرورش فکری گسترش دادند و توانستند تئاتر سنتی رو به اضمحلال را رشد دهند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۹ / داود فتحعلی بیگی / اردشیر صالح پور / حمیدرضا اردلان / جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی / تئاتر ایران
وقت آن رسیده در دانشگاه نمایش‌های آیینی و سنتی داشته باشیم
دبیر نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی در اولین روز برگزاری این رویداد با بخش سمینار تأکید کرد که وقت آن رسیده در دانشگاه‌ها رشته‌ای برای نمایش‌های آیینی و سنتی داشته باشیم.
۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / جشنواره آیینی و سنتی / اردشیر صالح پور / تئاتر ایران / پوستر / مهدی دوایی
نشانه‌شناسی پوسترهای جشنواره آیینی و سنتی از منظر فرهنگی و تاریخی
یک پژوهشگر حوزه هنرهای نمایشی معتقد است آنچه در پوستر جشنواره آئینی و سنتی طراحی شده ریشه در سابقه‌ای تاریخی دارد که می‌توان آن را به عنوان نماد فرهنگی، ملی و مذهبی مورد توجه قرار داد.‌
۱۳۹۸/۰۵/۰۳
عروسی دختر رستم بانو گشسب
همدان-ایرنا- نمایش«عروسی دختر رستم بانو گشسب» به نویسندگی اردشیر صالح پور و به کارگردانی سید محمد جواد کبودرآهنگی که در همدان به روی صحنه رفته امشب پنجشنبه به کار خود پایان می دهد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۳
برپایی کارگاه آموزشی نمایش عروسکی در روسیه/ یک اثر تولید می‌شود
اردشیر صالح پور رئیس اتحادیه بین المللی نمایشگران عروسکی یونیمای ایران از برگزاری دوره آموزشی نمایش عروسکی در جشنواره «ریازانسکی اسموترینی» روسیه خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •