شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
استان گلستان
۳ ساعت قبل
مراوه تپه؛ سرزمین رود‌ها و آبشار‌ها
شهرستان مراوه تپه، در شرقی‌ترین نقطه استان گلستان واقع شده که از لحاظ موقعیت جغرافیایی از طرف شمال به کشور ترکمنستان و از شرق به استان خراسان شمالی و ازغرب به بخش داشلی برون شهرستان گنبدکاووس و از طرف جنوب به شهرستان کلاله (جنگل گلستان) منتهی می‌شود.
۷۷ درصد گلستانی‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند
۴ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / کروناویروس / گلستان / همه_باهم_علیه_کرونا / دانشگاه علوم پزشکی گلستان
۷۷ درصد گلستانی‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: ۷۷.۸ درصد مردم استان گلستان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند. متوسط کشوری این آمار ۶۱.۸ درصد است.
آماده باش تیم‌های امدادی هلال احمر برای اعزام به مناطق متاثر از زلزله
۴ ساعت قبل
آماده باش تیم‌های امدادی هلال احمر برای اعزام به مناطق متاثر از زلزله
محمد باقر محمدی با اشاره به اعزام 9 تیم عملیاتی به محل وقوع زمین لرزه در استان گلستان گفت: تیم‌های امداد هوایی، واکنش سریع و آنست در حالت آماده باش هستند و در صورت نیاز با بالگرد به منطقه اعزام می‌شوند.
آخرین وضعیت فرودگاه گرگان پس از زلزله ۵.۲ ریشتری
۵ ساعت قبل
آخرین وضعیت فرودگاه گرگان پس از زلزله ۵.۲ ریشتری
مدیرکل فرودگاه‌های استان گلستان با اشاره به وقوع زلزله ۵.۲ ریشتری در این استان اظهار کرد که پروازها به روال عادی انجام می‌شوند و فرودگاه گرگان آمادگی کامل جهت امداد و نجات را دارد.
زلزله در مرز ایران و ترکمنستان
۵ ساعت قبل
زلزله در مرز ایران و ترکمنستان
وی با بیان اینکه این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین بوده است، گفت: کانون این زلزله در ۲۱ کیلومتری مراوه تپه در استان گلستان و ۴۶ کیلومتری کارا کالا در ترکمنستان است.
تصاویر | خسارت زلزله ۵.۲ ریشتری به یک مدرسه ابتدایی در استان گلستان
۶ ساعت قبل / مدرسه / زلزله / استان گلستان
تصاویر | خسارت زلزله ۵.۲ ریشتری به یک مدرسه ابتدایی در استان گلستان
صبح امروز زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر مراوه تپه استان گلستان را لرزاند .خسارت های وارده به مدرسه ابتدایی اوچران در اثر زلزله را ببینید.
زمین‌لرزه ۵.۲ ریشتری در خراسان شمالی احساس شد
۶ ساعت قبل / خراسان شمالی / زلزله / زمین لرزه / زمین لرزه در خراسان شمالی
زمین‌لرزه ۵.۲ ریشتری در خراسان شمالی احساس شد
شفقنا- زمین‌لرزه ۵.۲ ریشتری به مرکز مراوه تپه استان گلستان صبح امروز در اکثر مناطق غرب تا مرکز خراسان شمالی را به لرزه درآورد.  بنا بر اعلام مرکز لرزه‌نگاری کشور در ساعت ۹ و ۱۶ دقیقه صبح امروز زمین‌لرزه‌ای به...
آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه فرهنگیان گلستان
۶ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه فرهنگیان گلستان / استاندار گلستان / گلستان
آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه فرهنگیان گلستان
مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه فرهنگیان استان گلستان صبح امروز با حضور مقامات استانی برگزار شد.
آخرین وضعیت زلزله در گلستان اعلام شد
۷ ساعت قبل / زلزله / اخبار داغ / اخبار حوادث / استان گلستان
آخرین وضعیت زلزله در گلستان اعلام شد
سخنگوی اورژانس گفت: براساس گزارش ارزیابی مناطق زلزله زده در شهرهای مراوتپه، گنبد و شهرستان راز و جرگلان، صدمات جانی و خسارات مالی وجود نداشته است.
تهدید جدی جنگل های هیرکانی با قاچاق ترافل
۷ ساعت قبل / محیط زیست جنگل
تهدید جدی جنگل های هیرکانی با قاچاق ترافل
قارچ ترافل هم مانند دیگر محصولات تولید شده در استان گلستان به صورت خام از استان خارج می شود و تمام منافع آن به کشورهای اروپایی و غربی می رسد.
زلزله گلستان تلفات جانی نداشته است
۷ ساعت قبل / زلزله / استان گلستان / ستاد مدیریت بحران
زلزله گلستان تلفات جانی نداشته است
فارس نوشت: مدیر کل مدیریت بحران استان گلستان گفت: هنوز گزارشی در خصوص تلفات جانی در زلزله صبح امروز مراوه تپه استان گلستان گزارش نشده است.
زلزله 5.2 ریشتری گلستان را لرزاند/ 7 روستا تحت تأثیر زمین لرزه
۷ ساعت قبل / زلزله / گلستان / خسارت
زلزله 5.2 ریشتری گلستان را لرزاند/ 7 روستا تحت تأثیر زمین لرزه
زلزله‌ای به بزرگی 5.2 ریشتر مراوه تپه در استان گلستان را لرزاند و 7 روستا تحت تأثیر آن بودند.
زلزله 5.2 ریشتری مرز ترکمنستان و استان گلستان را لرزاند
۸ ساعت قبل
زلزله 5.2 ریشتری مرز ترکمنستان و استان گلستان را لرزاند
The post زلزله 5.2 ریشتری مرز ترکمنستان و استان گلستان را لرزاند appeared first on شهروند آنلاین.
جزئیات زلزله 5.2 مراوه تپه
۸ ساعت قبل / زلزله / زمین لرزه / لرزه نگاری
جزئیات زلزله 5.2 مراوه تپه
زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر و عمق ۱۰ کیلومتر مراوه تپه در استان گلستان را لرزاند. نوشته جزئیات زلزله 5.2 مراوه تپه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دهکده گیاهان دارویی بستری برای فرهنگ‌سازی مصرف گیاهان دارویی
۸ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / جهاد دانشگاهی / دهکده گیاهان دارویی / گلستان / جهاد دانشگاهی گلستان / گیاهان دارویی
دهکده گیاهان دارویی بستری برای فرهنگ‌سازی مصرف گیاهان دارویی
مدیرکل دفتر تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی جهاد دانشگاهی با اشاره به پروژه در دست اجرای دهکده گیاهان دارویی در استان گلستان، گفت: این دهکده می‌تواند بستری برای فرهنگ‌سازی مصرف گیاهان دارویی در بین مردم و الگویی برای کشت این گیاهان در بین کشاورزان در استان‌های دیگر باشد.
۱۴ ساعت قبل
مربی 800 نجات غریق بوده ام
  [ شهروند آنلاین/ مرضیه موسوی  ] مدرس فدراسیون نجات غریق است و غواص بین‌المللی. آشنایی‌اش با هلال‌احمر به ‌سال 76 برمی‌گردد و روزهایی که سرباز بود. از ورزشکاران گرگان بود و فعالیت‌های داوطلبانه در جمعیت را از همان سال‌ها آغاز کرد. «حسین بیکی» در 24‌سال فعالیت مستمر خود در هلال‌احمر به بیش از 800نفر آموزش شنا داده و دوره‌های تخصصی امداد در سیلاب و نجات غریق و... برای امدادگران برگزار کرده است. این روزها با وجود شیوع کرونا در کشور و قرمزبودن وضع استان گلستان، بازآموزی امدادگران و نجات غریق‌ها را کنار نگذاشته و آموزش‌هایش در این زمینه‌ها افراد زیادی را در تابستان گذشته از خطر غرق‌شدن نجات داده است.
رییس جمهوری: گلستان سرشار از استعدادهای ورزشی است
۲ روز قبل / نهاد ریاست جمهوری / افتتاحیه / وزارت ورزش و جوانان / گلستان / حسن روحانی
رییس جمهوری: گلستان سرشار از استعدادهای ورزشی است
گرگان - ایرنا - دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در مراسم بهره‌برداری ویدئو کنفرانسی از هتل ورزش گرگان گفت که استان گلستان سرشار از استعدادها و ظرفیت‌های مختلف ورزشی است.
در فصل گاوبانگی به محل حضور مرال‌ها نزدیک نشوید
۲ روز قبل / فصل گاوبانگی / مرال / جفت گیری / شکارچی غیرمجاز
در فصل گاوبانگی به محل حضور مرال‌ها نزدیک نشوید
فصل گاوبانگی دوره جفت‌گیری مرال یا همان گوزن قرمز و به گویش مازندرانی گاو کوهی است که از اواسط شهریور ماه آغاز می شود و تا اواسط مهر ماه ادامه دارد. یک محیط بان استان گلستان ضمن تاکید بر اینکه مردم به‌هیچ عنوان نباید در نزدیکی محل‌های حضور مرال‌ها چادر برپا کنند یا به آن محل‌ها نزدیک شوند، گفت: افرادی که برای حفاظت از مرال‌ها در فصل گاوبانگی در منطقه حضور پیدا می‌کنند باید حتما با اداره حفاظت محیط زیست و محیط‌بانان منطقه را هماهنگ باشد و آن‌ها را از حضور خود در منطقه مطلع کند.
۲ روز قبل
واگذاری سیم کارت دانش آموزی شاد توسط مخابرات منطقه گلستان
دردیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان نحوه واگذاری سیم کارت دانش آموزی شاد بررسی شد.در دیدار غلامعلی شهمرادی با گوهری راد مدیرکل آموزش و پرورش استان ، در خصوص واگذاری سیم کارت دانش آموزی شاد بحث و تبادل نظر شد.مدیر مخابرات منطقه گلستان با تاکید بر اینکه خدمات مخابراتی می بایست به طور یکسان در اختیار مردم استان قرار گیرد افزود: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده مقرر شده است به تمامی دانش آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف سیم کارت دانش آموزی شاد واگذار شود.وی افزود: دانش آموزان با فعالسازی این سیم کارت می توانند به راحتی به سامانه شاد متصل شده و از برنامه های آموزشی آن بهره مند شوند.مدیر مخابرات منطقه گلستان با اشاره به اینکه این سیم کارت هم به دانش آموزان و هم به معلمان اختصاص می یابد ، استفاده از آن …
تقاضای نماینده گرگان برای رسیدگی به وضعیت آب شرب استان گلستان
۳ روز قبل / استانی-سیاسی / آب شرب
تقاضای نماینده گرگان برای رسیدگی به وضعیت آب شرب استان گلستان
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت نامناسب آب شرب در روستاها و شهرهای استان گلستان خواستار رسیدگی به مسائل موجود و تامین آب شرب برای مردم استان گلستان شد.
کاهش ۶۱ درصدی بارندگی شهریور ماه در گلستان
۳ روز قبل
کاهش ۶۱ درصدی بارندگی شهریور ماه در گلستان
گرگان- مدیرکل هواشناسی استان گلستان در تحلیل شرایط آب و هوایی شهریور ماه از کاهش ۶۱ درصدی و قابل ملاحظه بارندگی در این ماه نسبت به دوره آماری بلند مدت خبر داد.
صحت مرحله دوم انتخابات مجلس به تایید شورای نگهبان رسید
۵ روز قبل / استان ایلام / کرج / انتخابات مجلس شورای اسلامی / اهواز / استان البرز / بیجار / استان گلستان / عباسعلی کدخدایی / دهلران / زنجان
صحت مرحله دوم انتخابات مجلس به تایید شورای نگهبان رسید
تهران- ایرنا- سخنگوی شورای نگهبان نوشت: صحت انتخابات مرحله دوم در حوزه‌های دهگانه انتخابیه به تایید شورای نگهبان رسید و مراتب به وزارت کشور اعلام شد.
۵ روز قبل
نقص فنی در پرواز تهران- گرگان/ فرود اضطراری در فرودگاه ساری/ همه مسافران در سلامت هستند
دقایقی قبل پرواز تهران- گرگان به علت نقص فنی مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه ساری شد. حنظله گرزین مدیر روابط عمومی فرودگاه‌های استان گلستان با تأیید این خبر اظهارداشت: پرواز تهران گرگان دقایقی قبل به علت نقص فنی در فرودگاه دشت ناز ساری به زمین نشست.
(تصاویر) خانم قاضی
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / قاضی زن / استان گلستان / قوه قضائیه
(تصاویر) خانم قاضی
خانم «حبیبی نوده» به عنوان قاضی شعبه سرپرستی دادسرای عمومی و انقلاب گرگان مشغول فعالیت است. قاضی شعبه سرپرستی در واقع جانشین دادستان، مسئولیت رسیدگی به امورات محجورین که شامل صفار، مجانین و افراد غیررشید را برعهده دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
کسب رتبه برتر شرکت توزیع نیروی برق گلستان در جشنواره شهید رجایی١٣٩٨ برای چندمین سال متوالی
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت : شرکت توزیع نیروی برق گلستان در جشنواره شهید رجایی١٣٩٨در بخش در ارزیابی عملکرد در بین دستگاههای اجرایی استان رتبه برتررا کسب نمود.علی اکبر نصیری گفت : به حول و قوه الهی و با استعانت از خداوند متعال و عنایات حضرت ولیعصر (عج) و با تلاش جمعی همکاران در زیر مجموعه معاونت های این شرکت بالاخص معاون منابع انسانی و همکاران ساعی زیر مجموعه اش ، در راستای تحقق راهبردهای ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در نظام اداری و تاکید دولت تدبیر و امید بر اصلاح نظام اداری به صورت شفاف و کارآمد ، شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان در ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی استان در سال ۱۳۹۸ ( جشنواره شهید رجایی ) حائز رتبه برتر (اول) گردید.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
گلستان میزبان پویش # الف_ب_ایران طی هفته های آتی
اولین جلسه هم اندیشی روابط عمومی های صنعت آب و برق استان گلستان در خصوص پویش الف_ب_ایران و سفر وزیر نیرو به استان و هماهنگی افتتاحیه های پروژه های صنعت آب و برق استان به میزبانی توزیع برق گلستان برگزار گردید.رحمت قره خانی دبیر روابط عمومی شورای صنعت آب و برق استان از میزبانی گلستان جهت پویش هر هفته #الف_ب_ایران طی هفته های آتی خبرداد و گفت : طبق وعده های که داده شده مقرر گردید تا پایان سال ۲۵۰ پروژه بزرگ آب و برق در کشور توسط وزیر نیروبه بهره برداری برسد که گلستان هم در این پویش سهم قابل توجهی دارد.وی اضافه کرد : این پروژه ها در قالب ساخت و ساز و ساز و کار اعم از اصلاح روش ها ، تدوین رویه ها و کارهای نرم افزاری است که همه این موارد در جهت خدمات دهی بهتر به مردم و تسهیل مراجعات مردم است.دبیر …
حضور مدیران مؤسسات گردشگری ایتالیا در گلستان
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / استانی-اقتصادی / گلستان / گردشگری
حضور مدیران مؤسسات گردشگری ایتالیا در گلستان
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان امروز با دو تن از مدیران عامل مؤسسات گردشگری ایتالیا درخصوص ظرفیت‌های گردشگری استان گلستان در گرگان دیدار و گفت‌وگو کرد.
اجرای ۲۰۰۰ برنامه در گلستان به مناسبت هفته دفاع مقدس
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / استانی-سیاسی / هفته دفاع مقدس
اجرای ۲۰۰۰ برنامه در گلستان به مناسبت هفته دفاع مقدس
فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: در هفته دفاع مقدس امسال، به طول کلی سپاه نینوا ۲۰۰۰ برنامه برگزار خواهد کرد که در سطح نواحی مقاومت بسیج و همه اقشار در پایگاه‌های مقاومت بسیج برگزار خواهد شد.
روزهای زیبای پایانی تابستان در گلستان + فیلم
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
روزهای زیبای پایانی تابستان در گلستان + فیلم
تصاویری از آخرین روزهای پایانی تابستان در استان گلستان را ببینید.
شکارچی متخلف خوش‌ییلاق دستگیر شد/ کشف گوشت شکار از داخل لباسشویی
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / محیط زیست سمنان / علی‌اکبر قربان‌لو / شاهرود / شکار و صید
شکارچی متخلف خوش‌ییلاق دستگیر شد/ کشف گوشت شکار از داخل لباسشویی
شاهرود-رئیس اداره محیط‌زیست شاهرود از دستگیری شکارچی پناهگاه حیات‌وحش خوشش ییلاق در استان گلستان خبر داد و گفت: از منزل این متخلف ۱۰ کیلو گوشت شکار از داخل لباسشویی کشف شد.
سرقت تلفن همراه در سه سوت! + ویدئو
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
سرقت تلفن همراه در سه سوت! + ویدئو
فیلمی از سرقت یک تلفن همراه که توسط دو موتورسوار انجام شد، در فضای مجازی منتشر شده است. دو سارق موتورسوار در محله سبزدشت استان گلستان، تلفن همراه یک مرد میانسال را در کمتر از ۱۰ ثانیه سرقت کردند که فیلم آن توسط دوربین مداربسته یکی از ساکنان محله ضبط و در فضای مجازی منتشر شده است.
نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر برگزیدگان خود را شناخت
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / استان گلستان / شهرداری تهران / مرضیه شفاپور
نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر برگزیدگان خود را شناخت
پرونده نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر پس از شش ماه انتظار به دلیل شیوع ویروس کرونا سرانجام بسته شد.
بی‌احتیاطی، پسر جوان را به کام مرگ کشاند
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / استانی-اجتماعی / تصادف
بی‌احتیاطی، پسر جوان را به کام مرگ کشاند
سرپرست پلیس راهور استان گلستان از مرگ یک جوان ۱۷ ساله در حادثه رانندگی خبرداد.
رسیدگی به پروند فساد مالی شهرداری بندرگز در دادسرا
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / استانی-سیاسی / دادگستری گلستان / فساد مالی
رسیدگی به پروند فساد مالی شهرداری بندرگز در دادسرا
رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: در پروند فساد مالی شهرداری بندرگز، شهردار این شهر به همراه ۱۳ تن از کارکنان این شهرداری متهم هستند.
افتتاح ۴ پارک بازی در مناطق سیل‌زده گلستان
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / استانی-اجتماعی / سیل گلستان / سیل در آق قلا / گمیشان / هلال‌احمر
افتتاح ۴ پارک بازی در مناطق سیل‌زده گلستان
آیین افتتاحیه متمرکز پارک‌های بازی در مناطق سیل‌زده استان گلستان، امروز با حضور دکتر گل فشان، رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر برگزار شد.
مهار آتش‌سوزی جنگل "لوه" در مینودشت گلستان + تصاویر
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / آتش سوزی جنگل ها و مراتع
مهار آتش‌سوزی جنگل "لوه" در مینودشت گلستان + تصاویر
آتش‌سوزی جنگل "لوه" در مینودشت از توابع استان گلستان مهار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
بازدید و ارزیابی مناطق زلزله زده استان گلستان توسط شرکت بیمه دی
تیم ارزیابی خسارت شرکت بیمه دی با حضور در مناطق زلزله زده استان گلستان ضمن دلجویی از هموطنان آسیب دیده به ارزیابی خسارت بیمه گذاران منطقه رامیان پرداخت.تیم ارزیابی خسارت شرکت بیمه دی در قالب سه گروه در اولین ساعات پس از وقوع حادثه زلزله با حضور در این مناطق، به ارزیابی خسارات وارد شده پرداختند. گفتنی است منازل روستایی رامیان تحت پوشش بیمه آتش‫سوزی با پوشش‌های تکمیلی سیل و زلزله و ... نزد این شرکت هستند و مجموعه بیمه دی در تلاش است تا بر اساس منشور حقوق مشتریان شرکت، خسارات ایشان را در کوتاه ترین زمان ممکن پرداخت کند.
صحبت های اکبر میثاقیان درباره شرایط شهرخودرو
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / اکبر میثاقیان (سرمربی) / شهر خودرو
صحبت های اکبر میثاقیان درباره شرایط شهرخودرو
اکبر میثاقیان متولد ۳۱ اردیبهشت ۱۳۳۲ در شهر گنبد کاووس استان گلستان مربی حرفه‌ای دارای مدرک A کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌باشد.
کشف تخلفات به ارزش حدود ۹۰۲ میلیارد ریال در یک شرکت تولید کننده خوراک دام و طیور گلستان
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
کشف تخلفات به ارزش حدود ۹۰۲ میلیارد ریال در یک شرکت تولید کننده خوراک دام و طیور گلستان
گرگان- معاون بازرسی، نظارت و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گلستان از کشف تخلف به ارزش حدود ۹۰۲ میلیارد ریال در یک شرکت تولید کننده خوراک دام و طیور و دو واحد دامداری صنعتی در شهرستان گرگان توسط بازرسان سازمان صنعت،معدن وتجارت استان گلستان خبر داد.
پرداخت تسهیلات به کشاورزان زلزله‌زده رامیانی
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / استانی-اقتصادی / زلزله گلستان
پرداخت تسهیلات به کشاورزان زلزله‌زده رامیانی
مدیر شعب بانک کشاورزی استان گلستان گفت: این بانک به روستاییان رامیانی که دام‌ها و جایگاه دام آنها در زلزله اخیر از بین رفته تسهیلات پرداخت می‌کند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
صدور کیفرخواست برای متهمان پرونده سیل گلستان
[شهروند] متهمان پرونده سیل اسفند ۹۷ گلستان در مقابل هیأت قضائی قرار می‌گیرند و از خود دفاع می‌کنند. این پرونده 18ماه درحال پیگیری قضائی بود، تا اینکه درنهایت برای دونفر از 11 متهم این پرونده کیفرخواست صادر شد. مدیرعامل وقت و یکی از معاونان فعلی اداره آب‌منطقه‌ای استان گلستان تنها متهمان این پرونده هستند.۱۸ فروردین‌ماه‌ سال ۹۸ بود که رئیس دستگاه قضائی پس از وقوع سیل گلستان به این استان سفر کرد. او در جلسه شورای اداری استان گلستان با تأکید بر لزوم توجه به ترک فعل‌ها گفته بود: «بدون رعایت هیچ‌گونه خط قرمزی باید با تخلفات مرتبط با سیل اخیر برخورد شود.»هادی‌ هاشمیان، رئیس‌ کل دادگستری استان گلستان از صدور کیفرخواست متهمان پرونده سیل اسفند …
مبارزه اجتماعی با تبعات خشکسالی دو دهه اخیر
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
مبارزه اجتماعی با تبعات خشکسالی دو دهه اخیر
وی با اشاره به اقدامات پیش بینی شده از سوی داوطلبان جمعیت هلال احمر استان گلستان برای فعالیت های عام المنفعه در استان سیستان و بلوچستان توضیح داد: با برنامه ریزی های انجام شده قرار است داوطلبان این استان ۴۰ تانکر ۲۰۰ و ۵۰۰ لیتری را مناطق محروم این استان نصب کنند، توزیع ۵۰۰ بسته لوازم التحریر و یکهزار پاکت شیر رایگان در میان کودکان، افتتاح سه باب منزل مسکونی برای نیازمندان، توزیع ۴۸۰ عدد محلول ضد عفونی ۱۲۵ سی سی، توزیع یکهزار عدد ماسک، توزیع ۳۰۰ عدد لامپ کم مصرف، اهدای دو عدد اندام مصنوعی به بیماران نیازمند و ویزیت رایگان ۱۱ پزشک و پیراپزشک(سه متخصص، سه فوق تخصص، یک پزشک عمومی، دو دندانپزشک و دو داروساز)  از بیماران از دیگر برنامه های استان گلستان برای خدمات رسانی به مردم سیستان و بلوچستان است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
احیای هنر فراموش شده
چَل و چَلیجه (دستگاه نخ ریسی) از دیرباز برای استفاده مردم روستا‌های غرب استان گلستان بوده است. اکنون مردم روستای بالاجاده شهرستان کردکوی از این دستگاه نخ ریسی برای بافت سفره و پارچه‌های صنایع دستی استفاده میکنند. آقای حسینعلی معماری از مردان زحمتکش روستای بالاجاده است که در جهت احیای این هنر دستی قدیمی اقدام کرده و مدت ۱۰ سال است که ساخت این دستگاه را در منزل خود انجام میدهد. وی برای ساخت چَل و چلیجه مجبور است به جنگل بالادستی روستا برود. حسینعلی پس از سابیدن این چوب‌های جنگلی تکه تکه‌های آن را بهم متصل کرده و با دقت فراوان چَل و چلیجه را در اندازه‌های مختلف میسازد./فائزه کابلی
۳۰۰۰ خانوار گلستانی توان تهیه ملزومات تحصیل را ندارند
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / استانی-اجتماعی / شور عاطفه ها / گلستان / کمیته امداد گلستان
۳۰۰۰ خانوار گلستانی توان تهیه ملزومات تحصیل را ندارند
"شور عاطفه‌ها" با اجرای طرح یادگار مهر با هدف تهیه ملزومات آموزشی غیرحضوری برای دانش‌آموزان نیازمند استان گلستان در مراسمی با حضور استاندار و جمعی از مسئولان آغاز شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
آلایندگی کارخانه سیمان گالیکش تا پایان مهرماه برطرف می‌شود
 گرگان - ایرنا - فرماندار گالیکش در شرق استان گلستان گفت که با ترخیص سیستم‌های مدرن غبارگیر و فیلتراسیون کارخانه سیمان این شهرستان تا پایان مهرماه و تحقق استانداردهای مصوب در خروجی دودکش‌ها،مشکل آلایندگی این واحد صنعتی برطرف می‌شود.
بررسی زلزله های ایران در هفته ای که گذشت
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
بررسی زلزله های ایران در هفته ای که گذشت
بزرگترین زمین لرزه‌های هفته گذشته در استان گلستان با بزرگای ۵.۱ به ثبت رسید، ضمن آنکه در فیروزکوه و دماوند استان تهران دو زلزله به ثبت رسید.
پرداخت ۳۵۳ میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون گلستان
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / استانی-اقتصادی / بانک توسعه تعاون / گلستان
پرداخت ۳۵۳ میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون گلستان
مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان گلستان گفت: در یک سال گذشته ۳۵۳۱ میلیارد ریال تسهیلات توسط این بانک پرداخت شد که ۷۴ درصد آن در بخش تعاون بود.
زلزله‌زدگان قورچای نگران از سرما، دلگرم به ساخت خانه‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / بنیاد مسکن انقلاب اسلامی / رامیان / گلستان / زلزله / زلزله در رامیان گلستان
زلزله‌زدگان قورچای نگران از سرما، دلگرم به ساخت خانه‌ها
گرگان - ایرنا - دسترسی نداشتن به اینترنت و تعطیلی تحصیل دانش آموزان، سرمای شب‌ و دغدغه تامین تجهیزات بهداشتی مقابله با کرونا بخشی از مشکلات این روزهای برخی زلزله‌زدگان روستای قورچای رامیان در استان گلستان است.
قرار گرفتن "فارس" و "گلستان" در مناطق فعال لرزه‌زا/اثرات زلزله‌های القایی بر گسل‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / زمین لرزه / سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی / استان فارس / استان گلستان / لرزه زمینساختی / رشته کوه های زاگرس و البرز
قرار گرفتن "فارس" و "گلستان" در مناطق فعال لرزه‌زا/اثرات زلزله‌های القایی بر گسل‌ها
استان فارس در بخش جنوب خاوری رشته کوه زاگرس و استان گلستان در بخش خاوری رشته کوه البرز قرار گرفته‌­اند و این دو استان در مناطقی قرار گرفته‌­اند که هم دگرشکلی فعال و هم رخداد زمینلرزه‌­ها را دارند، به گونه‌ای که رخداد زلزله‌هایی با بزرگای ۶ و بزرگتر در سابقه لرزه‌خیزی آنها قابل مشاهده است و به اعتقاد محققان ثبت زلزله‌های بزرگ در مناطقی که پیشینه زلزله‌های مهم را دارند، پدیده غیر طبیعی نیست و آنچه که این پدیده را پر مخاطره می‌کند، تمرکز جمعیت در حریم گسل‌ها است که هم در شهرهای شمالی کشور و هم در شهرهایی چون شیراز و کازرون شاهد رشد شهرنشینی در پیرامون گسل‌های هستیم.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
برداشت آفتابگردان از مزارع استان گلستان
مزارع زیبای آفتابگردان استان گلستان که بیش از ۲۰ هزار هکتار بوده و اغلب از نوع آجیلی می باشد به انتهای کار خود رسیده و برداشت از آنها آغاز شده است. تصاویر این محصول را در ابتدای گل دهی و سپس در فصل برداشت مزارع بخش «گلیداغ» شهرستان مراوه تپه در شرق استان گلستان نشان می دهد که با همکاری خانواده ها جمع آوری می شود.
تصاویر: چشمه گل رامیان
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
تصاویر: چشمه گل رامیان
رامیان مرکز شهرستان رامیان و یکی از شهرهای استان گلستان است. در این استان و در فاصله ی کمی از شهرستان رامیان یکی از پدیده های طبیعی بسیار دیدنی کشورمان وجود دارد که سبب جذب گردشگران و مسافرانی است که به این استان سرسبز و زیبا سفر می کنند. این پدیده ی طبیعی زیبا چشمه گل رامیان است که در ۵ کیلومتری جنوب شهرستان رامیان و در دامنه کوه قرار دارد. چشمه گل رامیان چشمه ای آهکی به طول ۹۰ متر و عرض ۸۰ متر است
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
اعلام نتایج ۱۰ حوزه انتخابیه در دور دوم انتخابات مجلس
سخنگوی ستاد انتخابات کشور نتایج دور دوم انتخابات مجلس در 10 حوزه انتخابیه را اعلام کرد.سید اسماعیل موسوی سخنگو و دبیر ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات وزارت کشور با اعلام نتایج دور دوم انتخابات اعلام کرد که در استان کرمانشاه، حوزه انتخابیه کرمانشاه ابراهیم عزیزی با ۲۱۹۶۶ رای به مجلس شورای اسلامی راه یافت. در استان اصفهان، حوزه انتخابیه سمیرم نیز اصغر سلیمی با ۸۵۰۵ رای به مجلس شورای اسلامی راه یافت.ساعات ابتدایی شنبه نیز نتایج انتخابات در ۸ حوزه انتخابیه به شرح زیر اعلام شد که در استان البرز، حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد و فردیس علیرضا عباسی با ۲۷۰۱۰ رای به مجلس شورای اسلامی رسید، در استان اصفهان، حوزه انتخابیه لنجان حسین رجایی ریزی با ۱۴۱۲۷ رای پیروز شد، در استان ایلام، …
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
خسارت‌دیدگان زلزله گلستان و فارس به زندگی عادی بازمی‌گردند
بررسی‌های نخست برای تعیین خسارت زلزله‌زدگان استان‌های گلستان و فارس انجام شده است و به ‌زودی زیان‌دیدگان تحت‌پوشش بیمه کوثر با دریافت خسارت می‌توانند به زندگی عادی خود بازگردند.به‌گزارش روابط‌عمومی بیمه کوثر، مدیران سرپرستی و ارزیابان خسارت استان‌های گلستان و فارس پس از وقوع زلزله در منطقه حضور یافتند. پس از تشکیل و تکمیل پرونده میزان خسارت در اسرع ‌وقت به زیان‌دیدگان پرداخت می‌شود.مدیر سرپرستی بیمه‌ کوثر استان گلستان گفت: متاسفانه طی دو روز گذشته در این استان و به‌ویژه نواحی شرقی آن شاهد چهار زلزله بودیم که این زمین‌لرزه‌ها به هزار و 220 نفر از اهالی و حدود ۴۰ واحد مسکونی در پنج روستای قورچای، ویرو، الهادی، کشکک و پاقلعه صدمه زده است.علی کمیزی با بیان اینکه این زلزله علاوه بر گرگان و استان گلستان …
سه عکاس گلستان نشان سال مطبوعات ایران را دریافت کردند
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / عکاسی / مطبوعات و خبرگزاری های داخلی / گرگان / گلستان
سه عکاس گلستان نشان سال مطبوعات ایران را دریافت کردند
گرگان - ایرنا - محمد مهیمنی، محمد جواد مکتبی و محسن کابلی سه عکاس استان گلستان در چهارمین دوره اعطای نشان سال عکس مطبوعاتی ایران عناوین برتر رشته‌های مختلف را از آن خود کردند.
طرز تهیه بولامه یا بولاماق
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
طرز تهیه بولامه یا بولاماق
بولامه یکی از خوراک‌های سنتی استان گلستان است که در ادامه طرز تهیه آن توضیح داده می شود.  
مشارکت ۵۱ درصدی بانوان در انتخابات غرب گلستان
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / استانی-سیاسی / گلستان / انتخابات مجلس یازدهم / دور دوم انتخابات مجلس یازدهم / عبدالرضا چراغعلی
مشارکت ۵۱ درصدی بانوان در انتخابات غرب گلستان
رئیس ستاد انتخابات استان گلستان از راهیابی «عبدالجلال ایری» به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه غرب استان خبرداد.
واگذاری تمامی املاک علوی در گلستان تا شهریور ۹۹
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / استانی-اجتماعی / گلستان / واگذاری املاک علوی / بنیاد مستضعفان
واگذاری تمامی املاک علوی در گلستان تا شهریور ۹۹
مدیرکل اموال و املاک بنیاد مستضعفان گلستان گفت: تلاش داریم نهایتاً تا شهریور سال ۱۴۰۰ کل املاک علوی در سطح استان گلستان را به ذی‌نفعان واگذار کنیم.
۱۰۸ مدرسه غرب استان گلستان امروز تعطیل است
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
۱۰۸ مدرسه غرب استان گلستان امروز تعطیل است
مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: در پی برگزاری دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه غرب این استان که ۱۰۸ مدرسه را در قالب شعب اخذ رای امروز درگیر خود کرد، این دسته از مدارس فردا شنبه ۲۲ شهریور ماه تعطیل خواهد بود.
متخلفان انتخابات گلستان بازداشت شدند
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
متخلفان انتخابات گلستان بازداشت شدند
دادستان عمومی و انقلاب گرگان گفت که تعدادی از متخلفان انتخاباتی در ۲ شهرستان غربی استان گلستان بازداشت شدند.
اعلام نتایج انتخابات مرحله دوم مجلس در ۸ حوزه انتخابیه
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / استان اصفهان / استان البرز / استان زنجان / استان گلستان / انتخابات
اعلام نتایج انتخابات مرحله دوم مجلس در ۸ حوزه انتخابیه
اقتصادنیوز : دبیر ستاد انتخابات کشور نتایج انتخابات مرحله دوم مجلس در هشت حوزه انتخابیه را اعلام کرد.
ثبت دو زمین لرزه در استان تهران/رخداد بزرگترین زلزله در رامیان استان گلستان
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / زمین لرزه / استان تهران / رخدادهای لرزه‌ای در هفته گذشته
ثبت دو زمین لرزه در استان تهران/رخداد بزرگترین زلزله در رامیان استان گلستان
بزرگتری زمینلرزه‌های هفته گذشته در استان گلستان با بزرگای ۵.۱ به ثبت رسید ضمن آنکه در فیروزکوه و دماوند استان تهران دو زلزله به ثبت رسید.
«عبدالجلال ایری» از حوزه غرب گلستان راهی مجلس شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / استانی-سیاسی / مجلس یازدهم / انتخابات مجلس یازدهم
«عبدالجلال ایری» از حوزه غرب گلستان راهی مجلس شد
«عبدالجلال ایری» با کسب اکثریت آرا به عنوان نماینده مردم شهرستان های غرب استان گلستان به مجلس یازدهم راه یافت.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
بانک‌ پاسارگاد برای دانش‌آموزان روستای کشکک مدرسه ساخت
بانک‌ پاسارگاد در راستای ایفای مسوولیت‌های اجتماعی خود، برای دانش‌آموزان روستای کشکک در شهرستان الیگودرز یک باب مدرسه ساخت. به گزارش «اعتماد»، مدرسه حضرت نوح (ع) در روستای کشکک، با زیربنایی حدود 250 متر مربع و محوطه‌ا‌ی با مساحت 250 مترمربع، در 3 کلاس درس، توسط بانک‌ پاسارگاد احداث و به بهره‌برداری رسید.  براساس این خبر، بانک‌ پاسارگاد عملیات احداث 20 مدرسه در مناطق سیل‌زده را آغاز کرد که از این تعداد 13 مدرسه در استان لرستان، 4 مدرسه در استان خوزستان و 3 مدرسه در استان گلستان ساخته شده یا در حال ساخت هستند. علاوه بر این، بانک ‌پاسارگاد 6 مدرسه و 16 کتابخانه نیز در مناطق زلزله‌زده یا کمتر توسعه‌یافته ساخته است. گفتنی …
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
انتخاب با فاصله، بی‌اثر انگشت
دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 10 حوزه انتخابیه از ساعت ۸ صبح دیروز، جمعه با رقابت ۲۰ نامزد برای ۱۰ کرسی مجلس آغاز شد. این انتخابات براساس اعلام قبلی قرار بود که ۲۹ فروردین ‌ماه برگزار شود تا با شروع به کار دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی هیچ حوزه انتخابیه‌ای بدون نماینده نباشد. همچنین بر اساس قانون نهادهای اجرایی و نظارتی انتخابات موظف هستند که کمتر از یک ماه پس از برگزاری انتحابات در صورت نیاز مرحله دوم را برگزار کنند اما شیوع کرونا از اواخر بهمن و اوج گرفتن آن در اسفند و فروردین ‌ماه ۹۹ باعث شد که این قانون به صورت استثنا و با دستور ستاد ملی مدیریت کرونا به تعویق بیفتد تا بالاخره در ۲۱ شهریور ماه اجرایی شود، انتخاباتی با ماسک، خودکار شخصی، با فاصله فیزیکی …
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
درصورت تداوم کرونا، از تجربیات امروز برای انتخابات ۱۴۰۰ بهره‌ می‌گیریم
وزیر کشور با اشاره به دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که امروز - ۲۱ شهریور در شرایط کرونایی به شکل مطلوب در حال برگزاری است تاکید کرد: درصورت تداوم شرایط کرونا رویداد امروز برای برگزاری یک انتخابات باشکوه در سال ۱۴۰۰ آسیب‌شناسی می‌شود.به گزارش ایرنا، ‌«عبدالرضا رحمانی فضلی» روز جمعه در جمع خبرنگاران افزود: به همت نیروهای اجرایی، نظارتی، امنیتی، انتظامی، رسانه‫ای، تبلیغاتی و همه آنانی که در حوزه انتخابات به ما کمک می‌کنند، دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه در ۱۰ حوزه، ۲۳ شهرستان و هشت استان برگزار شد.وی اضافه کرد: روند کار خوب است و مشکل خاصی نداشتیم.وزیر کشور ویژگی این مرحله از انتخابات را مواجهه با کرونا عنوان و تصریح کرد: با مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا از رای …
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
مشارکت برای انتخاب ۱۰ نماینده مجلس در شرایط کرونایی
دور دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۳ هزار و ۱۰۰ شعبه انتخاباتی روز گذشته برگزار شد.دور دوم انتخابات در حوزه‌های انتخابیه سمیرم و لنجان در استان اصفهان، حوزه انتخابیه دهلران، آبدانان و دره شهر در استان ایلام، حوزه‌های انتخابیه بیجار کردستان، حوزه انتخابیه زنجان و طارم در استان زنجان، حوزه‌های انتخابیه اسلام آباد غرب و دالاهو و همچنین کرمانشاه استان کرمانشاه، حوزه انتخابیه کردکوی، ترکمن، بندر گز و گمیشان استان گلستان، حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد و فردیس استان البرز، حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون استان خوزستان برگزار می‌شود همچنین انتخابات در حوزه انتخابیه میانه استان آذربایجان شرقی به دلیل رد صلاحیت یکی از کاندیداها به تعویق افتاد. رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و به …
مسابقات اسب دوانی آق قلا پس از نزدیک به یک سال وقفه برگزار شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / ویروس کرونا / آق قلا / فدراسیون سوارکاری
مسابقات اسب دوانی آق قلا پس از نزدیک به یک سال وقفه برگزار شد
گرگان - ایرنا - مسابقات اسب‌دوانی شهرستان آق قلا در استان گلستان که به سبب کرونا نزدیک به یک سال متوقف بود؛ امروز جمعه با حضور ۴٨ راس اسب نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۶ دور و مسافت‌های هزار متر از سر گرفته شد.
عرف: احتمال تمدید اخذ رای در خوزستان وجود دارد
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / بندرترکمن / حمیدیه / استان ایلام / مجلس یازدهم / ستاد انتخابات کشور / باوی / بیجار / استان گلستان / آبدانان / بندرگز
عرف: احتمال تمدید اخذ رای در خوزستان وجود دارد
تهران - ایرنا - رییس ستاد انتخابات کشور گفت: احتمال تمدید اخذ رای در استان خوزستان وجود دارد؛ اما در ۹ حوزه دیگر برنامه ای برای تمدید نداریم.
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
انتخابات مرحله دوم یازدهمین دوره مجلس
امروز جمعه (۲۱ شهریور) انتخابات مرحله دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۱۰حوزه انتخابیه «لنجان» و «سمیرم» در استان اصفهان، «بیجار» در استان کردستان، «دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره» در استان ایلام، «کرج، اشتهارد و فردیس» در استان البرز، «اهواز، باوی، حمیدیه و کارون» در استان خوزستان، «کرمانشاه» و «اسلام آباد غرب و دالاهو» در استان کرمانشاه، «زنجان و طارم» در استان زنجان و «کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان» در استان گلستان برگزار می‌شود.
مشارکت بیش از ۲۰۰۰ نفر از مردم گلستان در دور دوم انتخابات مجلس
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / استان گلستان / انتخابات / مجلس شورای اسلامی / هادی حق شناس / حضور پرشور مردم
مشارکت بیش از ۲۰۰۰ نفر از مردم گلستان در دور دوم انتخابات مجلس
ایلنا: استاندار گلستان از حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی خبرداد و گفت: تاکنون بیش از دو هزار گلستانی رأی خود را در داخل صندوق انداختند.
وزیر کشور: انتخابات امروز برای برگزاری انتخابات باشکوه در ۱۴۰۰ آسیب شناسی می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / مجلس شورای اسلامی / بندرترکمن / حمیدیه / استان ایلام / باوی / بیجار / استان گلستان / آبدانان / بندرگز / اسلام آباد غرب
وزیر کشور: انتخابات امروز برای برگزاری انتخابات باشکوه در ۱۴۰۰ آسیب شناسی می‌شود
تهران- ایرنا- وزیر کشور گفت: انتخاباتی که امروز _ دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی - درحال برگزاری است، برای برگزاری یک انتخابات باشکوه در سال ۱۴۰۰ آسیب ‌شناسی می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •