سه شنبه, ۱۱ آذر, ۱۳۹۹ / 1 December, 2020
استیون سودربرگ
مت دیمون در «حرکت ناگهانی ممنوع» استیون سودربرگ
۱۳۹۹/۰۸/۰۸
مت دیمون در «حرکت ناگهانی ممنوع» استیون سودربرگ
مت دیمون در فیلم جدید استیون سودربرگ با عنوان «حرکت ناگهانی ممنوع» جلوی دوربین می‌رود.
فیلمی تازه از ستاره هالیوود به کارگردانی استیون سودربرگ
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / شبکه اچ بی او / بازیگران سینمای جهان / هالیوود
فیلمی تازه از ستاره هالیوود به کارگردانی استیون سودربرگ
مهر نوشت: مت دیمون در فیلم جدید استیون سودربرگ با عنوان «حرکت ناگهانی ممنوع» جلوی دوربین می‌رود.
آینده مبهم سینما
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
آینده مبهم سینما
وجود پلتفرم‌های پرمخاطب و سیستم کپی رایت در بسیاری از کشورهای دنیا باعث شده اکران آنلاین حتی همزمان با اکران سینمایی، آسیب چندانی به یک فیلم وارد نکند و در این بین با توجه به شرایط مناسبی که برای اکران آنلاین فیلم‌ها هست، وضعیت آینده «سینما» به گونه‌ای دیگر برای دست‌اندکارانش به دغدغه تبدیل شود. همین چند روز قبل بود که تعدادی از سینماگران مطرح هالیوود از جمله «کلینت ایستوود»، «مارتین اسکورسیزی»، «پدرو آلمادوار»، «الخاندرو گونزالز ایناریتو»، «سوفیا کاپولا»، «آنگ لی»، «سم مندس»، «استیو مک کوئین»، «کریستوفر نولان»، «تاد فیلیپس» و «استیون سودربرگ» در نامه‌ای به سران کنگره آمریکا ضمن تاکید بر ارزش‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی سینماها از آینده این صنعت که پشتیبان میلیون‌ها شغل است ابراز نگرانی کرده …
اخبار کوتاه سینما | تریلر«استیون سودربرگ» برای HBO ساخته می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / سینما
اخبار کوتاه سینما | تریلر«استیون سودربرگ» برای HBO ساخته می‌شود
«استیون سودربرگ» اولین مراحل تولید فیلم جدیدش «اقدام ناگهانی ممنوع» را که پیش‌تر با نام «کلید کشتار» شناخته می‌شد طی کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
ابژه‌ای تمام‌نما به نام کرونا
ژان بودریار به عنوان دقیق‌ترین فیلسوف در شناخت چنین جریان‌هایی بحران‌زا و سرایت‌پذیر ناگهانی  وقتی مفهوم سرایت را طرح کرد اگرچه حتی تصور وقوع بیماری مانند جهان‌های گذشته برای مردمان واپسین‌ سال‌های هزاره دوم شاید محال به‌نظر می‌رسید  پس از طرح نظریه وی، فیلم ماتریکس     ساخته شد  اما از ساخت فیلم استیون سودربرگ  با نام سرایت یا شیوع، خبری نبود.   در فاصله تقریبا بیش از یک دهه میانی ساخت این دو فیلم هشدار و تحقق سرایت و نیز تکثر نیروهای شر و شیوع بدی‌هایی نظیر نوعی بیماری مهلک آنچنان قوی است که محال است بشری کنجکاو باشی و آغاز دهه سوم قرن21 را دهه‌ای سلامت و ایمن تلقی کنی. منظورم در این مقطع توطئه …
حضور «بی‌گاه» در بخش رقابتی جشنواره آلمانی
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / ایالات متحده امریکا / حسین شیخی / استیون سودربرگ / علی عبدالحسینی / حضور هنر ایران در جهان
حضور «بی‌گاه» در بخش رقابتی جشنواره آلمانی
فیلم سینمایی «بی‌گاه» به کارگردانی پویا اشتهاردی به بخش رقابتی بیست و هفتمین دوره جشنواره اولدنبرگ راه پیدا کرد.
سودربرگ از وضعیت تولید فیلم‌های هالیوودی در بحران کرونا گفت
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
سودربرگ از وضعیت تولید فیلم‌های هالیوودی در بحران کرونا گفت
استیون سودربرگ می‌گوید برای تامین سلامت کارکنان فعال در یک پروژه سینمایی باید ۱۵ تا ۲۰ درصد بودجه تولید صرف تأمین تجهیزات بهداشتی و فراهم آوردن محیط سالم برای فیلمسازی شود.
کارگردان فیلم جنجالی، مسئول از سرگیری کار هالیوود شد
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
کارگردان فیلم جنجالی، مسئول از سرگیری کار هالیوود شد
استیون سودربرگ که کارگردانی فیلم «شیوع» را برعهده داشت توسط انجمن کارگردان‌های آمریکا انتخاب شد تا کمیته‌ای را هدایت کند که برای پیش بردن هالیوود و دوباره از سرگرفتن کارها با فروکش کردن بحران کرونا ویروس تشکیل شده است.
کارگردان «شیوع» در رأس کمیته تدوین راهنمای سینما در دوره پساکرونا
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / ویروس کرونا / هالیوود
کارگردان «شیوع» در رأس کمیته تدوین راهنمای سینما در دوره پساکرونا
تهران- ایرنا- انجمن کارگردانان آمریکا «استیون سودربرگ» کارگردان فیلم «شیوع» را به ریاست کمیته‌ای انتخاب کرد که قرار است درباره زمان مناسب از سرگیری فعالیت‌های سینمایی به تعلیق‌درآمده به دلیل کرونا، تحقیق کند.
پیشگوی فیلمی درباره کرونا چرخه سینما رفتن را احیا می‌کند
۱۳۹۹/۰۱/۲۹ / هالیوود / استیون سودربرگ / شیوع / فیلم « شیوع » / راسل هالندر / انجمن کارگردانان آمریکا / اپیدمیولوژیست / توماس اشلم
پیشگوی فیلمی درباره کرونا چرخه سینما رفتن را احیا می‌کند
استیون سودربرگ کارگردان مشهور آمریکایی و خالق فیلم «شیوع»(۲۰۱۱) به عنوان رییس کارگروه تحقیق درباره چگونگی به راه انداختن چرخ سینما بعد از دوران کرونا و قرنطینه، برگزیده شد.
پربیننده‌ترین فیلم خانگی در دوران شیوع کرونا پس از هری پاتر
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
پربیننده‌ترین فیلم خانگی در دوران شیوع کرونا پس از هری پاتر
فیلم سینمایی «شیوع» به کارگردانی استیون سودربرگ با اوج گرفتن شیوع کروناویروس در سراسر دنیا به فیلم محبوب خانواده‌ها تبدیل شده و آمار تماشای آن به شدت افزایش یافته است.
فیلمی قدیمی که کرونا دوباره پربازدیدش کرد
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / سینمای جهان / ویروس کرونا / کارگردانان سینمای جهان
فیلمی قدیمی که کرونا دوباره پربازدیدش کرد
سال ۲۰۱۱ تقریبا دو سال پس از شیوع بیماری آنفلوانزای خوکی، استیون سودربرگ، فیلمی را به سینمای جهان معرفی کرد که این روزها دوباره پربازدید شده است.
ویدئو / موسیقی فیلم؛ «شیوع»
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / معرفی موسیقی فیلم / موسیقی فیلم / موسیقی فیلم شیوع / استیون سودربرگ / کلیف مارتینز
ویدئو / موسیقی فیلم؛ «شیوع»
«شیوع» فیلمی مهیج به کارگردانی «استیون سودربرگ» است که به شیوع سراسری نوعی ویروس واگیردار در جهان می‌پردازد. در شکل‌گیری داستان این فیلم از شیوع ویروس‌هایی مثل سارس و آنفلوآنزا در سال‌هایی از دهه نخست قرن بیست و یکم الهام گرفته شده است. شیوع ویروس کرونای جدید (کووید-۱۹) در بسیاری از کشورهای جهان، توجه مخاطبان به این فیلم را دوباره جلب کرده است. موسیقی این فیلم ساخته «کلیف مارتینز» آهنگساز و نوازندهٔ ۶۶ ساله اهل ایالات متحده آمریکا است. مارتینز بیشتر در گروه‌های موسیقی فعالیت کرده و از دهه ۱۹۹۰ به ساخت موسیقی فیلم روی آورده است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
دیالوگ
 حمیدرضا نعیمی، نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر: «در این شرایط بسیار سخت و بحرانی تجربه‌نشده شیوع ویروس کرونا، آرزوی سلامتی برای همه ملت ایران و قطعا برای خانواده بزرگ تئاتر دارم. از طرفی ویدیوها و اتفاقات خوبی در میان این دردمندی از خانواده پزشکی ایران می‌بینیم که باید برایشان درود بفرستیم که معنای واقعی پزشکی را بار دیگر برای ما تعریف کردند و نشان دادند که فرشتگان شهرها هستند.    احمد ضابطی جهرمی، پژوهشگر و کارگردان پیشکسوت عرصه سینما: «اپیدمی بیماری‌ها نه‌تنها در سینمای مستند بلکه در تاریخ سینما به قدری مورد توجه فیلمسازان بوده است که نمی‌شود آن را توصیف کرد. از فیلم‌هایی که در همین چند دهه با این موضوع اپیدمی یا بیماری‌های …
چگونه ویروس کرونا به صنعت فیلمسازی و سرگرمی حمله کرده است؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
چگونه ویروس کرونا به صنعت فیلمسازی و سرگرمی حمله کرده است؟
 ترس در مورد عالم گیری کرونا باعث مقایسه شرایط موجود، با شرایط فیلم هیجان انگیز استیون سودربرگ به نام شیوع شده است که در سال 2011 اکران شد. حتی یکی از ستاره های این فیلم، گوئینت پالترو نیز این هفته در شبکه های  اجتماعی با اشاره ای کنایه آمیز، به این موضوع پرداخت. وی عکسی در اینستاگرام از خودش که ماسک به صورت دارد منتشر کرد و  نوشت: "من قبلاً در این فیلم حضور داشته ام."
۱۳۹۸/۱۱/۱۲
اعلام وضعیت اضطراری در جهـان
در سال 2011 فیلمی در‌هالیوود اکران شد که نامش «شیوع» بود. در آن فیلم یک بیماری کشنده با مشخصات آنفلوآنزا موجب کشته شدن میلیون‌ها انسان می‌شود. چیزی که باعث تعجب همگان شده این است که منشأ این بیماری خفاش بوده و دکتر چی‌ور -با بازی لارنس فیش‌بورن- متوجه می‌شود که از هنگ‌کنگ این بیماری آغاز شده است. پیشگویی استیون سودربرگ در سال 2011 حالا به واقعیت تبدیل شده است. بیماری کروناویروس با سرعت زیاد در حال انتشار است و هم‌اکنون افزون بر چین، 21 کشور در دنیا اعلام کرده‌اند که درگیر این بیماری مرگبار شده‌اند. به گزارش الجزیره، روز جمعه چین هم از افزایش تعداد کشته‌های ناشی از ویروس کرونا خبر داد و گفت تعداد کشته‌شدگان این بیماری – تا لحظه تنظیم گزارش- به 213 نفر رسیده است. پکن در آخرین اطلاعاتی که منتشر …
۱۳۹۸-۰۶-۱۳
روایت یک رسوایی
مریل استریپ در فیلم جدید استیون سودربرگ تصویر متفاوتی از ماجرای اسناد پاناما ارائه می‌دهد
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / جشنواره فیلم ونیز / مریل استریپ / استیون سودربرگ
مریل استریپ در ونیز/ «لباس‌شویی» یک کمدی سیاه است
با نمایش فیلم «لاندرومات» یا «لباس‌شویی» مریل استریپ بازیگر اصلی فیلم در جشنواره فیلم ونیز حضور یافت و از فیلمش به عنوان یک شوخی وحشتناک یاد کرد که همه ما انجامش می‌دهیم.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / سینمای جهان / بازیگران سینمای جهان / جشنواره فیلم ونیز
عکس |‌ مریل استریپ جلوی دوربین عکاسان ونیز
مریل استریپ که در فیلمی درباره «اسناد پاناما»‌ به کارگردانی استیون سودربرگ بازی کرده، در ونیز جلوی دوربین عکاسان رفت.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / جشنواره فیلم ونیز / جشنواره ونیز
۸ فیلم منتخب منتقدان جشنواره «ونیز» کدامند؟/ شانس بالای «رومن پولانسکی»
تنها 4 روز دیگر در کنار «رابرت دنیرو» و «واکین فینِکس» در داستان جوکر و درام «رختشویی» از «استیون سودربرگ، عناوین مهم و رقابتی دیگری در جشنواره امسال فیلم «ونیز» در 28 آگوست(6 شهریور) به رقابت می‌پردازند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۹
مریل استریپ در برابر دوربین سودربرگ رفت | دومین همکاری ۲ چهره
همشهری آنلاین: فیلم جدید استیون سودربرگ که یک کمدی با بازی مریل استریپ در نقش یک زن نویسنده است، ‌ در شبکه اچ‌بی‌او مکس روی آنتن می‌رود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۹ / سینمای جهان / بازیگران سینمای جهان
ایفای نقش مریل استریپ در کمدی «بگذار حرف بزنند»
مهر نوشت: فیلم جدید استیون سودربرگ که یک کمدی با بازی مریل استریپ در نقش یک زن نویسنده است،‌ در شبکه اچ‌بی‌او مکس روی آنتن می‌رود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶
سودربرگ مستند نظامی می‌سازد
استیون سودربرگ کارگردان شناخته شده هالیوودی قرار است یک مستند سریالی با موضوعی نظامی را تهیه کند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
«‌رقابت پولانسکی»، «آسایاس»، «اگویان» و «سودربرگ» برای جایزه شیر طلایی‌
«متری شیش و نیم» به جشنواره فیلم ونیز می‌رود پائولو باراتا، رئیس بی‌ینال ونیز و آلبرتو باربرا مدیر هنری جشنواره ونیز روز پنجشنبه در یک نشست خبری در رم اسامی فیلم‌های بخش مسابقه بین‌الملل و بخش مسابقه افق‌ها و دیگر بخش‌های این دوره از جشنواره را اعلام کردند.«متری شیش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی از ایران یکی از فیلم‌های بخش افق‌های (دومین بخش مسابقه رسمی) جشنواره ونیز 2019 است. پیمان معادی، نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار و فرهاد اصلانی در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند. متری شیش و نیم در بخش افق‌ها با 18 فیلم دیگر رقابت می‌کند. نوید محمدزاده دو سال پیش با فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» در لیدو جایزه بهترین بازیگر مرد این بخش را دریافت کرد.در بخش مسابقه بین‌الملل تازه‌ترین ساخته‌های فیلمسازانی …
۱۳۹۸/۰۵/۰۳ / جشنواره ونیز 2019 / نامزدهای شیر طلای ونیز 2019 / فیلم « متری شش و نیم
اعلام فیلم‌های ونیز با «متری شیش و نیم»
فهرست فیلم‌های بخش رقابتی جشنواره ونیز ۲۰۱۹ با حضور آثاری از «رومن پولانسکی» و «استیون سودربرگ» و همچنین انتخاب فیلم «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی در بخش افق‌ها اعلام شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
اسپیلبرگ سریال ترسناک ویژه تماشا در گوشی‌های هوشمند می‌سازد
استیون اسپیلبرگ در حال نوشتن سریالی ترسناک مختص تماشا در گوشی‌های هوشمند برای کمپانی رسانه‌ای «کوییبی» است.به گزارش مهر به نقل از ورایتی، جفری کاتزنبرگ تهیه‌کننده که در جشنواره «بانف ورلد میدیا» در کانادا شرکت کرده بود در پاسخ به برنامه‌های آینده خود در رسانه کوییبی فاش کرد اسپیلبرگ در حال نوشتن سریالی برای تماشا در گوشی‌های هوشمند است که فقط شب‌ها می‌توان آن را دید.وی گفت: استیون اسپیلبرگ هم آمد و گفت یک داستان خیلی ترسناک دارم و می‌خواهم درستش کنم.کاتزنبرگ افزود: او خودش فیلمنامه این سریال را می‌نویسد و معمولاً او چیزی نمی‌نویسد مگر آنکه داستانی جالب باشد.به گفته وی اسپیلبرگ تاکنون ۵ یا ۶ اپیزود از سریالی را که در مجموع قرار است ۱۰ یا ۱۲ قسمت باشد، نوشته است. از این سریال به‏عنوان «پس از تاریکی …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •