یکشنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۹ / 17 January, 2021
اعتراض مسلمانان
اعتراض مسلمانان در هامبورگ علیه رئیس جمهور فرانسه
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / امانوئل ماکرون
اعتراض مسلمانان در هامبورگ علیه رئیس جمهور فرانسه
گروهی از مسلمانان در شهر هامبورگ آلمان علیه سیاست‌های اسلام ستیزانه اخیر رئیس جمهور فرانسه اعتراض کردند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / اعتراض مسلمانان / توهین به پیامبر در فرانسه / توهین به مسلمانان
اعتراض دوباره مسلمانان فرانسه این بار به تبلیغات ضداسلامی یک فیلم کمدی
به گزارش تسنیم به نقل از تایمز، فیلم کمدی بورات تبلیغات گسترده‌ای در فرانسه داشته است تا این حد که روی وسایل حمل و نقل عمومی نیز تبلیغات داشته است.
رهبر انقلاب: خشم و اعتراض مسلمانان در برابر توهین به ساحت پیامبر(ص) نشان از زنده بودن امت اسلامی است
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / حضرت آیت‌ الله خامنه‌ای / حضرت آیت‌ الله خامنه‌ای / رهبر معظم انقلاب / انقلاب اسلامی / آیت
رهبر انقلاب: خشم و اعتراض مسلمانان در برابر توهین به ساحت پیامبر(ص) نشان از زنده بودن امت اسلامی است
سخنرانی تلویزیونی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت هفدهم ربیع الاول، سالروز ولادت حضرت رسول اکرم(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) آغاز شد.
اعتراض مسلمانان کشمیر به توهین نشریه فرانسوی به پیامبر گرامی اسلام (ص)
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / اخبار"هند" / کشمیر
اعتراض مسلمانان کشمیر به توهین نشریه فرانسوی به پیامبر گرامی اسلام (ص)
مسلمانان کشمیری با شکستن حکومت نظامی در برخی مناطق علیه اقدام موهن نشریه شارلی ابدو تظاهرات کردند.
اعتراض مسلمانان به هشدار بهداشتی دولت لندن درباره عید فطر
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / عید سعید فطر / اسلام هراسی / انگلستان / هراس جهانی از ویروس کرونا
اعتراض مسلمانان به هشدار بهداشتی دولت لندن درباره عید فطر
لندن – ایرنا – مسلمانان انگلیس تصمیم دولت لندن برای صدور هشدار بهداشتی به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر را اقدامی توهین‌آمیز خوانده و به باد انتقاد گرفتند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / کروناویروس / کرونا در جهان / انگلیس / شورای مسلمانان انگلیس
اعتراض مسلمانان انگلیس به انتصاب یک اسلام هراس برای تحقیقات مرتبط با کرونا
دعوت به همکاری از یک محافظه کار انگلیسی که بابت اسلام هراسی از حزبش تعلیق شد، برای بررسی تاثیر ویروس کرونا روی سیاه‌پوستان، آسیایی‌ها و جوامع اقلیت قومی، با انتقاد مسلمانان سرشناس و یک قانونگذار انگلیسی مواجه شد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
هجوم هندو‌های افراطی به مسلمانان اعتبار جهانی هند را خدشه دار می‌کند
بر اساس اصلاحیه قانون شهروندی هند که در تاریخ ۲۰ آذر (۱۱ دسامبر) در این کشور به تصویب رسید، پناهجویان کشور‌های بنگلادش، افغانستان و پاکستان در هند که بدون اوراق معتبر، پیش از سال ۲۰۱۵ میلادی وارد این کشور شده‌اند می‌توانند شهروندی این کشور را دریافت کنند، اما این قانون شامل حال مسلمانان نمی‌شود که منجر به اعتراض مسلمانان شد و این اعتراضات به سرعت به یک درگیری میان گروه‌های هندو و مسلمان تبدیل شد و در مواردی پلیس دهلی نیز همراه با گروه‌های هندو، به جمع کردن سنگ جهت حمله به گروه‌های مسلمان کمک کرد. پیرمحمد ملازهی کارشناس مسائل جنوب آسیا در گفتگو با دیدارنیوز درباره کشتار مسلمانان در هند گفت:دولت هند باید قاطعانه قانون اساسی این کشور را به اجرا درآورد و قاعدتا هیچ نوع تغییری در آن پیش نخواهد آمد. …
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
گزارش میدانی تسنیم از روزهای پرالتهاب هند؛ حضور صدها هزار معترض در خیابان‌ها (+عکس و فیلم)
اعتراض مسلمانان هندی به تصویب قانون تبعیض مذهبی با حضور نظامیان این کشور به خشونت کشیده شد و شهرهای مختلف این کشور را صحنه درگیری بین مردم و نیروهای پلیس کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶
در‌پی قانون جدید دولت هند، هزاران دانشجوی مسلمان در شهرهای مختلف دست به تظاهرات زدند
جنجال ملی‌گرایی مودیگروه ایران و جهان - دولت هند اکنون با اعتراضات شدید به واسطه تصویب لایحه‌ای مواجه است که از آن به عنوان قانون ضد مسلمانان یاد می‌شود؛ امری که تاکنون علاوه بر کشته شدن 6 دانشجو، ده‌ها زخمی و بازداشتی نیز در‌بر داشته است.این دانشجویان در شهرهای مختلف هند در اعتراض به لایحه اعطای تابیعت به برخی غیرمسلمانان که به طور غیرقانونی وارد کشور شده‌اند به خیابان‌ها آمده‌اند. دانشگاه اسلامی جامیا میلیا واقع در دهلی‌نو روز یکشنبه عرصه تظاهرات گسترده دانشجویان این دانشگاه علیه مصوبه مورد حمایت دولت ملی‌گرای نارندرا مودی بود؛ تظاهراتی که با ورود پلیس به محوطه دانشگاه به خشونت کشیده شد و در جریان آن حداقل ۱۰۰ دانشجو زخمی و تعدادی از آنها نیز بازداشت شدند. در رخدادی مشابه، اعتراض دانشجویان …
۱۳۹۸/۰۹/۱۹
اعتراض مسلمانان هند به تصویب لایحه تبعیض مذهبی
در پی تصمیم دولت هند مبنی بر اعطای تابعیت هندی به مهاجرین مشروط بر مسلمان نبودن، شمال شرق این کشور صحنه درگیری و آشوب شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
اعتراض مسلمانان بنگلادش در واکنش به توهین به پیامبر(ص) به خشونت کشیده شد
همشهری‌آنلاین: انتشار مطلبی توهین‌آمیز در فیس‌بوک علیه پیامبر اسلام (ص) اعتراضاتی را در جنوب بنگلادش به دنبال داشته که دست‌کم چهار کشته بر جای گذاشته است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۶ / معامله قرن / کنفرانس بحرین
پایان کنفرانس اقتصادی بحرین در سایه اعتراض مسلمانان
تهران – ایرنا- کنفرانس اقتصادی بحرین چهارشنبه شب در سایه اعتراضات سراسری و تحریم آن از سوی مسلمانان به ویژه فلسطینیان به کار خود پایان داد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
روایتی از حوادث و اعتراضات تاریخی پس از تخریب بقیع
هشتم شوال وهابیان به فتوای سران خود مبنی بر ‌اهانت و تحقیر مقدسات شیعه، قبرستان بقیع را تخریب کردند که موجب تأثر شدید و اعتراض مسلمانان به‌خصوص شیعیان تبدیل و بعدها به «یوم‌الهدم» و ‌‌‌سند جنایت وهابیان علیه اسلام تبدیل شد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۰
راهپیمایی روز قدس؛ طنین جاودان حقانیت آزادی خواهان جهان است
تهران - ایرنا - مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت: راهپیمایی و اعتراض مسلمانان و تمامی مردم آزادی‌خواه جهان در روز قدس به خاطر دفاع از حقانیت، مظلومیت، پایداری و مقاومت کودکان، زنان و مردان بی دفاعی است که در فلسطبن اشغالی سال‌هاست که ظلم و جور را تحمل می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۷
اعتراض مسلمانان اتریش به ممنوعیت پوشش روسری در مدارس ابتدایی
شفقنا- سازمان نماینده مسلمانان اتریش روز گذشته(پنج شنبه) اعلام کرد که از دادگاه قانون اساسی این کشوردر خواست خواهد کرد تا حکم ممنوعیت پوشش روسری در مدارس ابتدایی را لغو کند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل...
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •