یکشنبه, ۴ خرداد, ۱۳۹۹ / 24 May, 2020
اکبر نبوی
فضای آنلاین جای سینما را نمی‌گیرد
۵ روز قبل / سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری / شورای صنفی اکران / فیلم کوتاه / اکران فیلم / کسب و کار آنلاین
فضای آنلاین جای سینما را نمی‌گیرد
تهران- ایرنا- اکبر نبوی منتقد سینما گفت: سینمارفتن یک زندگی جمعی است و صرف تماشای فیلم نیست که به این رفتار جمعی ارزش می‌دهد؛ البته مسئله اصلی تماشای فیلم است اما ضمن این که افراد در کنار هم فیلمی را به تماشا می‌نشینند، در واقع ساحتی از زندگی جمعی را هم محقق می‌کنند و در ساحت این زندگی جمعی، تنفس و در آن زندگی می‌کنند، منطقاً آدم‌ها حاضر نیستند به راحتی آن را از دست بدهند که بگوییم فضای آنلاین می‌تواند جای سینما را بگیرد.
آیا مساله‌‌ی سینمای ایران محمد امامی است؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / اکبر نبوی / پرونده محمد امامی / سینمای ایران / محمد امامی
آیا مساله‌‌ی سینمای ایران محمد امامی است؟
1 ـ گروهی منافع محور، که هدف اصلی خود را در زرورقی از شعار انسان دوستی پیچیده اند، بیانیه می دهند و از قوه ی قضائیه درخواست می کنند به خاطر شرایط خاص کرونایی، به محمد امامی (متهم اقتصادی که در زندان به سر می برد) مرخصی داده شود. پس از آن موجی از مخالفت با این نامه و درخواست بوجود می آید. چندی بعد، روزنامه ی شرق یک آگهی دو صفحه ای (در قالب مصاحبه) به همراه تیتر یک صفحه اول خود، به محمد امامی اختصاص می دهد. مصاحبه ای که برآیند آن به شکل روشن وآشکار، می خواهد القا که آقای متهم به فساد اقتصادی بی گناه است.
نامه تهیه کنندگان در دفاع از محمد امامی  یکی از سیاه‌ترین اتفاقات در سینمای ایران است
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / اکبر نبوی / بانک سرمایه / سریال شهرزاد / محمد امامی / نامه تهیه کنندگان سینما
نامه تهیه کنندگان در دفاع از محمد امامی یکی از سیاه‌ترین اتفاقات در سینمای ایران است
به گزارش الف طی چند روز گذشته جمعی از تهیه کنندگان سینما در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه خواستار آزادی محمد امامی شده اند. وی متهم به فساد اقتصادی و بدهکار بزرگ و اختلاس از بانک سرمایه است . او همچنین تهیه کننده سریال شهرزاد نیز بوده است .
اکبر نبوی: نمایش آنلاین فیلم «خروج» درک درست شرایط و کار بسیار ارزنده‌ای است
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / اکبر نبوی / اکران آنلاین / اکران فیلم‌ها / سینمای ایران
اکبر نبوی: نمایش آنلاین فیلم «خروج» درک درست شرایط و کار بسیار ارزنده‌ای است
یک منتقد سینما گفت: آغاز اکران فیلم سینمایی «خروج» در فضای مجازی تصمیم بسیار شجاعانه‌ای بود. هم سازمان هنری رسانه‌ای «اوج» و هم ابراهیم حاتمی‌کیا با یک عقلانیت منطقی و با درک درست اوضاع زمانه این تصمصم را گرفتند و آن را تأیید می‌کنم و اقدام خوبی می‌دانم اما رویه‌شدن اکران آنلاین پیامدهای منفی و نگران‌کننده‌ای را نیز به همراه خواهد داشت.
وقتی پیام رهبر انقلاب مانع هجمه به یک شهید شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / سید مرتضی آوینی / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب
وقتی پیام رهبر انقلاب مانع هجمه به یک شهید شد
تسنیم نوشت: اکبر نبوی به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد شهادت سیدمرتضی آوینی می‌گوید: «به شکل مشخص نوع کنش رهبری نسبت به شهادت مرتضی، کنش معناداری بود. حضور ایشان بر سر پیکر شهید و شرکت در تشییع ایشان و پیامی که دادند، به نظر من بسیار مهم و معنادار بود. »
برنامه تلویزیونی یا محفلی برای گپ های بولتنی؟!
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اکبر نبوی / برنامه سازی تلویزیونی / برنامه سینمایی هفت / بولتن نویسی
برنامه تلویزیونی یا محفلی برای گپ های بولتنی؟!
برنامه سازی برای رسانه ای چون تلویزیون، تابع قواعد و نظم و انضباطی ست که بخشی از آن از ذات کنش رسانه ای اخذ می شود و بخش دیگر آن، از اصول و هنجارهای تربیتی، اخلاقی و نظام معرفتی دست اندرکار آن، تاثیر می پذیرد و مآلا، چارچوبی هدفمند، عقلانی و مبتنی بر تعالی مخاطب (در یک فرآیند رفت و برگشتی) برای خود تدوین می کند و به عنوان چراغ راه، از آن بهره می برد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / ابراهیم حاتمی کیا / کارگردانان سینمای ایران
فیلم | ابراهیم حاتمی کیا بازیگرانی که نمی‌خواهد را چطور دک می‌کند؟
این بخشی از یک گفت‌وگوی قدیمی با ابراهیم حاتمی‌کیا است. گفت‌وگوی اکبر نبوی با او. در این بخش از مصاحبه ابراهیم حاتمی‌کیا، او درباره شیوه اخراج بازیگرانی می‌گوید که در طول فیلمبرداری به کارش نمی‌آیند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / خرمشهر / محمد جهان آرا / دفاع مقدس / اکبر نبوی
نگاهت می کنم هیچ نمی گویی
محمد جهان آرا از بزرگ مردانی بود که نقش بسیار مهمی در تشکیل سپاه پاسداران خرمشهر ایفا کرد. او پس از تشکیل سپاه خرمشهر، به مبارزه با عوامل استکبار و منافقان سرعت بیشتری بخشید و با عوامل مزدوری که از خارج مرزها تحریک می شدند، مردانه جنگید.
۱۳۹۸/۰۴/۱۶
بهزاد نبوی: باید با تمام قوا برای برگزاری انتخابات پرشور تلاش کنیم
فعال اصلاح‌طلب و نایب رئیس مجلس ششم با تاکید بر اینکه کماکان تنها را اصلاح‌طلبان حضور در صحنه است، گفت: به جای مایوس کردن مردم باید با تمام قوا تلاش کنیم در کشور انتخابات پرشور برگزار شود.به گزارش ایلنا، بهزاد نبوی عصر پنجشنبه در نشست «راه‌های برون‌رفت از وضعیت موجود» در دفتر حزب اتحاد ملت ایران اسلامی گفت: مسائل اقتصادی عمدتاً مرتبط با سیاست خارجی را مهم‌ترین چالش کشور می‌دانم همانطور که مسائل اقتصادی فعلی با سیاست خارجی منطبق است.شعار آوردن نفت سرسفره مردم و یارانه نقدی ارزش پول ملی را کاهش دادنبوی با اشاره به بالا رفتن جهش‌وار قیمت نفت تا سقف ۱۲۰ تا ۱۳۰ دلار در اواخر دولت اصلاحات و ابتدای دولت نهم گفت: با این درآمدهای افسانه‌ای می‌شد اقتصاد کشور را زیر و رو کرد. شعار آوردن درآمد نفت بر سفره …
۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / فرهنگی / اکبر نبوی / جامعه شناسی سینما / آسیب شناسی سینما
تصور هنر در خلاء ممکن نیست
تهران-ایرنا- فیلمسازی به عنوان یکی از شاخه های مردم پسند از هنر، همواره متاثر از شرایط اجتماعی و آثار متاخرانی است که در این حوزه دست به اجرا و اقدام زده اند؛ تاثری که هرگز نمی توان اقدام به حذف آن نمود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •