یکشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۹ / 9 August, 2020
بازار سهام
دژپسند: بانک‌ها اجازه خرید سهام عدالت کمتر از ارزش بازار را ندارند
۱ ساعت قبل
دژپسند: بانک‌ها اجازه خرید سهام عدالت کمتر از ارزش بازار را ندارند
فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه هیچ بانکی اجازه خرید سهام عدالت کمتر از ارزش بازار را ندارند، افزود: سهامداران می‌توانند متناسب با شرایط بازار و به موجب فرمول تعیین شده سهام عدالت خود را به بانک‌ها بفروشند.
«وسخراج» زیر ذره بین کدال
۱ ساعت قبل / نماد وسخراج / سهام وسخراج / بازار سرمایه / شرکت سرمایه‌گذاری استان خراسان جنوبی
«وسخراج» زیر ذره بین کدال
شرکت سرمایه‌گذاری استان خراسان جنوبی در حالی با نماد «وسخراج» در فهرست نرخ های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شده است که بررسی پرتفوی این شرکت نشان از دارا بودن سهام ۳۶ شرکت از صنایع مختلف فلزات اساسی، بانکی، پالایشگاهی، خودرو با ارزش روز بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومانی تا اول تیرماه سال جاری است.
شاخص بورس وارد موج سوم می‌شود؟!
۱ ساعت قبل / بازار سهام / بازار بورس / شاخص کل / بورس تهران
شاخص بورس وارد موج سوم می‌شود؟!
بررسی‌ها نشان می‌دهد تداوم ورود پول‌های جدید، افزایش تعداد مشارکت‌کنندگان در بازار، روند نرخ دلار، وضع بازار‌های کالایی و اثر اهرمی شاخص‌های کلان اقتصادی؛ ۵ محرک اصلی بورس برای صعود به‌شمار می‌روند.
شاخص در کانال دو میلیون تمدید می‌شود؟
۱ ساعت قبل / بازار بورس / بازار سهام / شاخص کل / شاخص بورس
شاخص در کانال دو میلیون تمدید می‌شود؟
کلکسیون رکورد‌های بورس در هفته گذشته با فتح قله دو میلیونی کامل شد، اما این بازار در هفته کاری پیش رو می‌تواند این رکورد را حفظ کند؟
بازگشایی اولین صندوق سرمایه‌گذاری استانی در بورس
۱ ساعت قبل / بازار سهام / بورس / سهام عدالت / صندوق استانی / صندوق‌ سرمایه‌گذاری استانی / نمادها
بازگشایی اولین صندوق سرمایه‌گذاری استانی در بورس
شرکت سرمایه‌گذاری استان خراسان جنوبی به عنوان اولین صندوق سرمایه‌گذاری استانی با نماد «وسخراج» در گروه سرمایه‌گذاری‌ها بازگشایی شد. نوشته بازگشایی اولین صندوق سرمایه‌گذاری استانی در بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بورس هفته را پرقدرت آغاز کرد / بازگشت مجدد نمادهای شاخص‌ساز به مدار صعود
۳ ساعت قبل / بازار سهام / بورس / شاخص کل
بورس هفته را پرقدرت آغاز کرد / بازگشت مجدد نمادهای شاخص‌ساز به مدار صعود
در آغاز معاملات امروز بازار سهام شاخص کل بورس در کمتر از یک ساعت بیش از ۲ درصد رشد داشته تا به روند صعودی هفته قبل خود ادامه دهد. نوشته بورس هفته را پرقدرت آغاز کرد / بازگشت مجدد نمادهای شاخص‌ساز به مدار صعود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اسنپ به فروش می‌رسد
۴ ساعت قبل
اسنپ به فروش می‌رسد
سهامدار ایرانسل در راستای خروج از بازار خاورمیانه، قصد دارد سهام خود در اپلیکیشن تاکسی آنلاین ایرانی اسنپ را بفروشد.
سامانه معاملاتی کارگزاری مفید از دسترس خارج شد
۴ ساعت قبل / اختلال / بازار سهام / بورس / کارگزاری مفید / مفید
سامانه معاملاتی کارگزاری مفید از دسترس خارج شد
در آغاز معاملات امروز بورس هر دو سامانه معاملاتی کارگزاری مفید از دسترس خارج شده و مشتریان این کارگزاری نمی‌توانند به منظور خرید و فروش وارد سامانه معاملاتی خود شوند. نوشته سامانه معاملاتی کارگزاری مفید از دسترس خارج شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
عرضه‌های اولیه امسال بازار سهام ۱۴ تایی می‌شود
۵ ساعت قبل / بورس تهران
عرضه‌های اولیه امسال بازار سهام ۱۴ تایی می‌شود
تعداد ۳۰۰ میلیون سهم شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، فردا(چهار‌شنبه) با نماد معاملاتی "زملارد" در بازار دوم فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود.
بورس هفته را چگونه آغاز می‌کند؟ / بانکی‌ها پرتقاضاترین گروه در پیش‌گشایش
۵ ساعت قبل / بازار سهام / بورس / پیش‌گشایش بورس / شاخص کل
بورس هفته را چگونه آغاز می‌کند؟ / بانکی‌ها پرتقاضاترین گروه در پیش‌گشایش
معاملات امروز بازار سهام در حالی از دقایقی دیگر آغاز می‌شود که در مرحله پیش‌گشایش، اکثر نمادهای گروه بانکی با صف خرید سنگین مواجه هستند. نوشته بورس هفته را چگونه آغاز می‌کند؟ / بانکی‌ها پرتقاضاترین گروه در پیش‌گشایش اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بازار بورس ایران در بهترین حالت ۷۰درصد قابل پیش بینی است
۵ ساعت قبل
بازار بورس ایران در بهترین حالت ۷۰درصد قابل پیش بینی است
صیامی فعال بازار سرمایه می‌گوید که تحلیل تکنیکال و بنیادی به تنهای برای بررسی سهام کافی نیست آنچه مهم است تجربه در این بازار است.
۵ سیگنال برای پیش‌بینی آینده بورس / رشد قیمت سهام ادامه‌دار است؟
۶ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / پیش بینی / پیش بینی بورس
۵ سیگنال برای پیش‌بینی آینده بورس / رشد قیمت سهام ادامه‌دار است؟
بورس از ابتدای امسال دو موج صعودی را پشت‌سر گذاشته؛ در موج نخست رشد ۹۹ درصدی و در موج دوم صعود ۱۰۵ درصدی را تجربه کرده؛ اما موج سوم چه زمانی و چگونه استارت می‌خورد؟ آیا سوخت لازم برای ورود منحنی شاخص به موج سوم در بازار وجود دارد؟ نوشته ۵ سیگنال برای پیش‌بینی آینده بورس / رشد قیمت سهام ادامه‌دار است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پیش‌بینی بورس امروز ۱۹ مرداد ۹۹
۶ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / پیش بینی / پیش بینی بورس / پیش بینی بورس امروز
پیش‌بینی بورس امروز ۱۹ مرداد ۹۹
شاخص بازار سهام در هفته گذشته هرچند نسبت به دلار بازدهی نداشت و پیشتاز بازدهی بازارهای مالی نبود اما با ثبت رشد حدود هفت درصدی نشان داد که همچنان سهامداران می‌توانند امیدوار باشند. اما در امروز چه روندی قابل پیش‌بینی است؟ نوشته پیش‌بینی بورس امروز ۱۹ مرداد ۹۹ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳ ساعت قبل
معمای وعده گشایش اقتصادی
کیمیا نجفیحسن روحانی اخیرا از گشایش اقتصادی خبر داد و گفته بود که قرار بر این است گشایشی از لحاظ اقتصادی در کشور به وجود بیاید و دست دولت مقداری باز می‌شود. از سوی دیگر محمدباقر قالیباف نیز بر گشایشی تاکید می‌کند که بازار پول و ارز را سامان می‌دهد. به گفته او خبر‌های خوبی در حوزه سامان‌بخشی به اقتصاد در راه است و آینده خوبی را پیش رو داریم. قالیباف تاکید کرد که منظورش سامان‌دهی اقتصادی در حوزه بورس، ارز و بازار پول است. با مطرح شدن این مسئله گمانه‌زنی‌های بسیاری از گشایش اقتصادی وعده داده شده به وجود آمد. البته این تمام ماجرا نبود و در ادامه رئیس کل بانک مرکزی نیز در برنامه تلوزیونی با اشاره به مدیریت بازار ارز گفت: «همین امروز و فردا قیمت ارز را پایین خواهیم آورد و به مردم نشان خواهیم داد که …
۱۳ ساعت قبل
روند هفته جدید از دوربین کارشناسان بورس
شاخص کل بورس تهران از ابتدای سال 99 تاکنون 1522 کانال صعودی را پشت‌سر گذاشته و به سوپرکانال دو میلیون واحد رسیده است. در ابتدای سال کمتر کارشناس و معامله‌گری چنین روندی را پیش‌بینی می‌کرد. با این حال روند بازار سهام در هفته‌جاری چگونه خواهد بود؟ بازار سهام با چه ریسک‌هایی مواجه شده و چه محرک‌هایی بازوی کمکی صعود قیمت سهام خواهد بود؟ آیا دماسنج بورس تهران به حرکت بر فراز سوپرکانال دو میلیون واحد ادامه خواهد داد یا همچنان شاهد نوسان این نماگر در این مرز حساس خواهیم بود؟
۱۳ ساعت قبل
عرضه کم‌سابقه علیه تقاضای بی‌سابقه
شاخص بورس تهران در هفته گذشته پس از چند روز درگیری با سطح 2 میلیون واحد سرانجام از این مرز روانی هم عبور کرد تا با بازده 8/ 6 درصدی، در مقیاس هفتگی، بازده دماسنج بازار سهام در بهترین سال تاریخی فعالیت خود تا به اینجا به مرز 300 درصد (چهار برابر) برسد. در همین حال، با عبور ارزش روزانه معاملات از مرز 30هزار میلیارد تومان، یک رکورد دیگر نیز در زمینه حجم دادو‌ستدها شکسته شد و ارزش فروش سرمایه‌گذاران حقوقی به حقیقی هم برای سومین هفته متوالی بالاتر از 10 هزار میلیارد تومان قرار گرفت.
۱۳ ساعت قبل
بورس‌بازی شبانه اشباح
پای اشباح هم به بازار سرمایه باز شد، اما با تایم معاملاتی متفاوت! حساب کاربری «بورس‌باز» با تیتر «فعالیت اشباح در بورس ایران» ویدئویی از خرید و فروش سهام در ساعت‌های ابتدایی روز شنبه که تعطیل رسمی بود، منتشر کرد و نوشت: «این فیلم رو ساعت ۲ شب گرفتن اشباح دارن تو بورس خرید و فروش می‌کنن.»
۱۳ ساعت قبل
صدای سهامدار - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
روزنامه «دنیاى‌اقتصاد» مشکل سهامداران خرد را در این ستون پوشش مى‌دهد. شما خوانندگان که در بازار سهام فعال هستید، می‌توانید در صورت مواجهه با هر مشکلى در این حوزه از طریق واتس‌اپ یا پیامک برای ستون «صدای سهامدار» به شماره 09100897244پیام بفرستید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. نظرات شما ضمن درج در این ستون پیگیرى خواهد شد. ذکر این نکته ضرورى است که از چاپ نظرات حاوى توهین معذوریم.
۱۳ ساعت قبل
خروج ام‌تی‌ان از ایران
شاید هیچ خبری نمی‌توانست بخش مخابرات ایران را دچار شوک کند که شرکت ام‌تی‌ان اعلام کرد سهام خود در ایرانسل را واگذار می‌کند. خروج ام‌تی‌ان از یکی از مهم‌ترین بازارهای مخابراتی خاورمیانه درحالی اعلام شد که عباسی آرند خردادماه امسال در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» گفته بود سرمایه‌گذار خارجی ایرانسل در مجموع از سرمایه‌گذاری در ایران راضی است. با این حال مشخص بود سقوط قابل‌توجه ارزش پول ملی یک کشور برای هیچ سرمایه‌گذار خارجی مطلوب نیست هرچند ایرانسل جزو معدود سرمایه‌گذاری‌های نسبتا موفق در ایران به‌شمار می‌آمد. به نظر می‌رسد کاهش درآمدهای قابل‌توجه ایرانسل (با توجه به نرخ برابری ریال به دلار) دلیل اصلی کنارکشیدن از بازار ایران باشد.
طلا و دلار در هفته آینده چه می‌شوند؟ / شاید سقوط بزرگ در بازار ارز!
۱۴ ساعت قبل / ارز / بازار ارز / بازار طلا / پیش بینی / پیش بینی بازار / پیش بینی دلار / پیش بینی طلا / پیش بینی هفتگی دلار و طلا / دلار / طلا
طلا و دلار در هفته آینده چه می‌شوند؟ / شاید سقوط بزرگ در بازار ارز!
در هفته گذشته دلار برخلاف پیش‌بینی‌ها نه‌تنها ارزان نشد بلکه بیشترین بازدهی هفتگی نسبت به دیگر بازارها را ثبت کرد. در این هفته دلار بیش از ۱۰ درصد درحالی بازدهی داشت که میزان بازدهی در دو بازار سهام و طلا به ترتیب حدود هفت درصد و بیش از چهار درصد گزارش شده است. نوشته طلا و دلار در هفته آینده چه می‌شوند؟ / شاید سقوط بزرگ در بازار ارز! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آقای همتی؛ نظام بانکی در خدمت تولید است یا در مسیر بورس بازی و سود بردن از نوسان ‌گیری و خرید مسکن؟
۲۰ ساعت قبل
آقای همتی؛ نظام بانکی در خدمت تولید است یا در مسیر بورس بازی و سود بردن از نوسان ‌گیری و خرید مسکن؟
جذابیت بازار سرمایه برای برخی بانک‌ها به حدی بوده است که تنها در بهار امسال این بانک‌ها حجم سرمایه‌گذاری خود را در این بازار تا ۵۷۰ درصد افزایش داده‌اند؛ امری که از رغبت شدید مدیران بانک‌ها به سود بردن از تنور گرم بازار سهام حکایت دارد.
پای مشمولان غیرمستقیم سهام عدالت به بورس باز شد
۲۱ ساعت قبل
پای مشمولان غیرمستقیم سهام عدالت به بورس باز شد
نخستین شرکت سرمایه‌گذاری استانی مربوط به استان خراسان جنوبی در بورس اوراق بهادار تهران پذیرش شد تا سهامداران آن، که مردم خراسان جنوبی و انتخاب کنندگان روش غیرمستقیم در سهام عدالت بوده‌اند، به عنوان سهامدار شرکت سرمایه‌گذاری استانی خراسان جنوبی در بورس تهران حضور یافته و سهام آنها از هفته جاری قابل معامله در بازار دوم خواهد بود.
همتی: همین امروز و فردا قیمت ارز را پایین خواهیم آورد/ پیش بینی تحلیلگران و  سرمایه گذاران از قیمت طلا در این هفته/ تشدید شیوع کرونا، نفت را ارزان کرد
۲۷ ساعت قبل
همتی: همین امروز و فردا قیمت ارز را پایین خواهیم آورد/ پیش بینی تحلیلگران و سرمایه گذاران از قیمت طلا در این هفته/ تشدید شیوع کرونا، نفت را ارزان کرد
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ۳۰ درصد بعدی سهام عدالت این هفته قابل معامله است، قیمت سهام بعضی شرکت‌ها متناسب با ارزش ذاتی آن نیست، قیمت دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک تصویب نشده است، مدرس خیابانی: بازار خودرو به تعادل نزدیک می‌شود، کانادا در تلافی اقدام ترامپ برای کالا‌های آمریکایی تعرفه وضع کرد و الزام تولیدکنندگان فولاد به رعایت کف عرضه در بورس را در بر دارد.
پیش‌بینی بورس هفته سوم مرداد ماه / آیا هفته‌ای صعودی در انتظار شاخص است؟
۲۹ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / پیش بینی بورس / نظرسنجی بورس
پیش‌بینی بورس هفته سوم مرداد ماه / آیا هفته‌ای صعودی در انتظار شاخص است؟
در نظرسنجی این هفته تجارت‌نیوز، شش نفر از کارشناسان خبره شرکت کردند که همه آن‌ها نظر به مثبت بودن بازار در هفته پیشرو داشتند. نوشته پیش‌بینی بورس هفته سوم مرداد ماه / آیا هفته‌ای صعودی در انتظار شاخص است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
قیمت سهام بعضی شرکتها متناسب با ارزش ذاتی آن نیست
۳۰ ساعت قبل / بازار سرمایه / ارزش سهام
قیمت سهام بعضی شرکتها متناسب با ارزش ذاتی آن نیست
روند صعودی بازار سرمایه بی وقفه ادامه دارد و در هفته گذشته شاهد فتح قله دو میلیون واحد شاخص بودیم. این درحالی است که شواهد نشان می دهد منابعی که وارد این بازار می شود، آنطور که باید و شاید وارد چرخه تولید نشده است؛ موضوعی که یک کارشناس بازار سرمایه ضمن تایید آن، گفت: بازار سرمایه نقشی در تولید یا تجهیز منابع مالی شرکتها به جز مواردی خاص ندارد و صرفا نوعی جذابیت برای سرمایه گذاران است.
بزرگترین و کوچکترین عرضه اولیه امسال چه بودند؟ / عرضه‌های اولیه ۱۴ هزار میلیارد تومان جذب بورس کردند
۴۲ ساعت قبل / بازار سهام / بورس / شستا / صبا / عرضه اولیه
بزرگترین و کوچکترین عرضه اولیه امسال چه بودند؟ / عرضه‌های اولیه ۱۴ هزار میلیارد تومان جذب بورس کردند
از ابتدای سال ۹۹ تا نیمه مرداد، ۱۴ عرضه اولیه در بازار سهام کشور انجام شده که مجموع ارزش این عرضه‌اولیه‌ها به عموم حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان بوده است. نوشته بزرگترین و کوچکترین عرضه اولیه امسال چه بودند؟ / عرضه‌های اولیه ۱۴ هزار میلیارد تومان جذب بورس کردند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
واریز ۲۴ میلیون تومان به حساب این سهامداران
۴۵ ساعت قبل
واریز ۲۴ میلیون تومان به حساب این سهامداران
امروز مطالبی همچون برندگان و بازندگان هفته، صرافی ملی از دلار ۲۳ هزار تومانی رونمایی کرد!، روند صعودی طلا شتاب گرفت، عرضه اولیه هفته بعد چیست؟، تغییر ساعت معاملات بازار سرمایه از هفته آینده، احتمال عرضه پتروشیمی بندر امام در بورس، بورس هفته بعد چه می‌شود؟ میانگین پرتفوی سهام عدالت ۳۰ برابر شد ؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
جف بزوس ۳ میلیارد دلار از سهام آمازون را فروخت
۴۷ ساعت قبل / جف بزوس / بازار سهام / بورس
جف بزوس ۳ میلیارد دلار از سهام آمازون را فروخت
طبق اسناد کمیسیون اوراق و بورس، مدیرعامل آمازون، جف بزوس در این هفته بیش از ۳.۱ میلیارد دلار از سهام شرکت خود را فروخته است.
افت اکثر شاخص‌های آسیا اقیانوسیه پیش از اعلام داده‌های ماه جولای
۴۷ ساعت قبل / بازار سهام / بورس / دلار
افت اکثر شاخص‌های آسیا اقیانوسیه پیش از اعلام داده‌های ماه جولای
اغلب سهام آسیا اقیانوسیه امروز، جمعه، در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر انتشار داده‌های اقتصادی ماه جولای هستند، افت کردند.
فروش سهام خانواده شهدا برخط شد
۲ روز قبل / بازار سهام / سهام عدالت
فروش سهام خانواده شهدا برخط شد
مشهد- ایرنا- معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: فروش سهام شرکت ذخیره شاهد که سهامداران آن خانواده شهدا هستند از این پس بصورت برخط (آنلاین) توسط خود سهامداران انجام می‌شود.
آخرین اخبار از عرضه اولیه‌های جدید بورسی / عرضه اولیه هفته بعد چیست؟
۲ روز قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / عرضه اولیه / عرضه اولیه ملارد
آخرین اخبار از عرضه اولیه‌های جدید بورسی / عرضه اولیه هفته بعد چیست؟
در هفته اخیر دو نماد شاروم و امین عرضه اولیه شدند تا همچنان سهامداران شاهد تداوم سیاست عرضه اولیه‌های جدید در بازار سهام باشند. اما برای هفته بعد عرضه اولیه کدام نمادها انجام خواهد شد؟ نوشته آخرین اخبار از عرضه اولیه‌های جدید بورسی / عرضه اولیه هفته بعد چیست؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۲ روز قبل
سرنوشت بورس در هفته آینده چه می ‌شود؟
شاخص بازار سهام در هفته اخیر طبق انتظار پیش رفت و حدود هفت درصد افزایش یافت. اما برای هفته جدید آیا این روند صعودی بورس ادامه خواهد یافت؟
سهام عدالت سرمایه‌ای ارزشمند برای آینده
۲ روز قبل / بانک تجارت
سهام عدالت سرمایه‌ای ارزشمند برای آینده
آزاد سازی مرحله دوم سهام عدالت طی روزهای آتی تحولات جدیدی را در بازار سرمایه رقم می‌زند و به رونق بیش از پیش این بازار کمک خواهد کرد.
بازدهی ۲٫۵ درصدی دارا یکم در این هفته / اولین ETF دولتی همچنان ۲۰ درصد زیر ارزش واقعی معامله می‌شود
۲ روز قبل / ETF دولتی / ارزش دارا یکم / بازار سهام / بورس / دارا یکم / صندوق دارا یکم / عملکرد هفتگی دارا یکم
بازدهی ۲٫۵ درصدی دارا یکم در این هفته / اولین ETF دولتی همچنان ۲۰ درصد زیر ارزش واقعی معامله می‌شود
در پایان معاملات این هفته بورس، ارزش ۲۰۰ واحد از صندوق دارا یکم با ۲٫۵ درصد افزایش نسبت به هفته گذشته به ۴ میلیون و ۶۷۱ هزار تومان رسید. نوشته بازدهی ۲٫۵ درصدی دارا یکم در این هفته / اولین ETF دولتی همچنان ۲۰ درصد زیر ارزش واقعی معامله می‌شود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
نوسان سهام آسیا اقیانوسیه / سهام کره‌جنوبی جهش کرد
۳ روز قبل / بازار سهام / بورس / دلار
نوسان سهام آسیا اقیانوسیه / سهام کره‌جنوبی جهش کرد
سهام آسیا اقیانوسیه امروز، پنج شنبه، در حالی که سرمایه‌گذاران همچنان نظاره‌گر افزایش تنش‌ها بین چین و آمریکا هستند دچار نوسان شد.
۳ روز قبل
روز ۶ میلیونی بورس تهران
بورس تهران آخرین روز معاملاتی این هفته را با رشد۲ درصدی نماگر اصلی خود به پایان رساند و توانست بار دیگر به سوپرکانال دو میلیون واحد بازگردد. بازگشتی که عمدتا مرهون رشد قیمت در سهام بزرگ و شاخص‌ساز بازار بود.
سهام ۴ شرکت دولتی واگذار می‌شود
۳ روز قبل / سازمان خصوصی سازی / بازار سهام / واگذاری سهام دولتی
سهام ۴ شرکت دولتی واگذار می‌شود
سازمان خصوصی‌سازی بلوک‌های ۱۵ درصدی سهام شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس، تهران و اصفهان و نیز بلوک ۱۲.۳۱ درصدی شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران را واگذار می‌کند.
ارزش معاملات هفتگی بورس از مرز ۱۰۰ هزار میلیارد تومان گذشت
۳ روز قبل / بازار سهام / بورس / شاخص کل / عملکرد هفتگی بورس
ارزش معاملات هفتگی بورس از مرز ۱۰۰ هزار میلیارد تومان گذشت
در پایان معاملات این هفته بورس شاخص کل با رشدی ۶٫۸ درصدی نسبت به هفته گذشته و عبور از مرز ۲ میلیون واحدی به کار خود پایان داد. نوشته ارزش معاملات هفتگی بورس از مرز ۱۰۰ هزار میلیارد تومان گذشت اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۳ روز قبل
قیمت های باورنکردنی در بازار خودرو/ معاون وزیر صنعت: واردات خودروهای دست دوم زیبنده کشور نیست/ جدیدترین خبر از کارت اعتباری سهام عدالت
این پیمانه تیتر‌هایی همچون افت ۸ درصدی تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۲۰، رونق بازار املاک ترکیه به خاطر خریداران ایرانی، نرخ تورم ترکیه چند درصد است؟، واردات هرگونه کالا‌های لوکس و غیرضرور ممنوع است، موفقیت خودروسازان ژاپنی در چین، مقام مسئول: قیمت گوشت گوسفندی منطقی است و مدیریت سکه از راه دلار را در بر دارد.
۱۰شرکت بزرگ بورس با بیشترین ارزش بازار
۳ روز قبل / اینفوبازار / اینفوگرافیک / بازار بورس
۱۰شرکت بزرگ بورس با بیشترین ارزش بازار
در بازار بورس ایران که طی ماه های اخیر رشد خیره کننده ای داشته برخی شرکت‌ها را می توان ابرشرکت هایی با ارزش بازار هنگفت به شمار آورد و خرید و فروش سهام این شرکت ها برای سرمایه گذاران از جذابیت خاصی برخوردار است.
بازدهی روزانه بورس چقدر است؟
۳ روز قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بازدهی / بورس / سود
بازدهی روزانه بورس چقدر است؟
پرونده بورس تهران در نیمه نخست تابستان با ثبت رشد ۶۰ درصدی شاخص کل بسته شد و این نماگر بر فراز سوپرکانال دو میلیون واحد ایستاد. سهامداران در این مدت میانگین روزانه ۴/ ۱ درصد سود به خانه بردند. نوشته بازدهی روزانه بورس چقدر است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
رفتار توده‌ای بورس را تهدید می کند/ ادامه روند فعلی، رکود شدید را در پی خواهد داشت
۳ روز قبل / حمید میرمعینی / بازار سرمایه / ریزش بورس / صعود بورس / صعود شاخص کل بورس / رشد شاخص کل بورس / تحلیل بورس تهران / تحلیل بازار سرمایه
رفتار توده‌ای بورس را تهدید می کند/ ادامه روند فعلی، رکود شدید را در پی خواهد داشت
میرمعینی، کارشناس بازار سرمایه می‌گوید که بازار سهام روند منطقی ندارد و اگر بخواهد با این اوضاع جلو برود آینده روشنی در انتظار آن نیست.
۳ روز قبل
جست و خیز شاخص روی خط اخبار
کیمیا نجفیاین ‌روزها رشد شاخص بورس مسئله تازه‌ای نیست و رکوردزنی‌هایش دیگر جای تعجب ندارد. رشد بی‌سابقه بورس در ماه‌های اخیر باعث ایجاد شائبه وجود حباب در شاخص شده است، مسئله‌ای که عده‌ای از فعالان بازار آن را بی‌اساس دانسته و معتقدند که بازار زیر چتر حمایتی دولت به شرایط فعلی رسیده و خبری از حباب نیست.حمایت‌های دولت مدتی است که محبوبیت سرمایه‌گذاری در بورس را نسبت به دیگر بازارهای موازی افزایش داده، به طوری که هر روز شاهد ورود نقدینگی بیشتر به این بازار هستیم و همین مسئله رشد بی‌سابقه‌ شاخص بورس را با خود به همراه داشته است. آنطور که تحلیلگران می‫گویند این بخش از اقتصاد به دلیل تصمیمات جدید دولت در زمینه عرضه سهام شستا به بورس، کاهش نرخ سود بانکی، واگذاری باقیمانده سهام دولت در قالب صندوق‌های …
رشد 2درصدی شاخص بورس
۳ روز قبل
رشد 2درصدی شاخص بورس
شاخص کل بورس تهران در مبادلات روز گذشته نزدیک به 2درصد رشد کرد. به گزارش همشهری، در جریان مبادلات روزگذشته شاخص کل بورس تهران با 39هزارو142واحد افزایش نزدیک به 2درصد رشد کرد و به 2میلیون‌و34هزار واحد رسید. به‌نظر می‌رسد شاخص کل بورس تهران در حال تثبیت در بالای محدوده 2میلیون واحد است. با رشد روزگذشته شاخص کل بیش از 149هزار میلیارد تومان به ارزش سهام شرکت‌های بورس و فرابورس اضافه شد و جمع کل ارزش بازار سهام به مرز 9000هزار میلیارد تومان رسید. انجام 2عرضه اولیه در جریان مبادلات روز گذشته سهام 2شرکت …
۳ روز قبل
شناسه تازه برای سبدها
اطلاعیه آغاز دوره معاملاتی قراردادهای آتی شاخص در حالی روی سایت سازمان بورس قرار گرفته است که این قراردادها از 19مرداد تا اسفند 1399 قابل معامله هستند. اگرچه این ابزار پیش از این نیز وجود داشته اما دوره معاملاتی قرار داد آتی سبد سهام روی شاخص 30 شرکت بزرگ اقدامی است که می‌تواند به توسعه ابزار‌های مالی در بازار سرمایه منجر شود.
۳ روز قبل
صندوق سرمایه‌گذاری مختلط ابزار کاهش ریسک
طی ماه‌های اخیر، ورود بیش از 3 میلیون کد بورسی جدید به بازار سرمایه منجر به رشد چشمگیر شاخص شده است و یکی از طلایی‌ترین دوران بورس را رقم زده است. مواجهه عامه مردم با سرمایه‌گذاری سبب شده است نیاز به آموزش و سرمایه‌گذاری حرفه‌ای بیش از پیش اهمیت خود را نشان دهد. بسیاری از کارشناسان حوزه بازار سرمایه به تازه‌واردان توصیه می‌کنند از ورود مستقیم به معاملات سهام خودداری کنند و برای بهره‌بردن از فرصت بالقوه سرمایه‌گذاری در بازار بورس، از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری اقدام کنند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری به سه دسته تقسیم می‌شوند: صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت، صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط.
تشریح دلایل صعود بورس از سوی مدیران ارشد بازار سرمایه
۳ روز قبل / بازار بورس / بازار سرمایه / دنیای سرمایه گذاری
تشریح دلایل صعود بورس از سوی مدیران ارشد بازار سرمایه
در بخش اقتصاد بازار این شماره، مصاحبه‌هایی با کارشناسان خبره بازار سرمایه از جمله حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با موضوع" بازار سرمایه؛ مسیر امن توسعه اقتصاد کشور"، محمدابراهیم پور زرندی، رئیس هیات مدیره بورس تهران با عنوان " افزایش معاملات؛ دستاورد مهم تالار شیشه‌ای"، دکتر علی صحرایی، مدیرعامل بورس تهران با موضوع " اصلاح ساختار اقتصادی با عرضه سهام شرکت‌های دولتی" و نیز محمود رضا خواجه نصیری، مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه تمدن با عنوان "رونق تولید و خلق ثروت در گروی رشد پایدار بازار سرمایه" و امیر تقی‌خان تجریشی با موضوع " تداوم رشد بازار سرمایه با هدایت جریان نقدینگی" انجام شده و به چاپ رسیده است.
جزئیات عرضه اولیه بعدی نیز مشخص شد / «زملارد» سه‌شنبه می‌آید
۳ روز قبل / بازار سهام / بورس / زملارد / عرضه اولیه / عرضه اولیه زملارد
جزئیات عرضه اولیه بعدی نیز مشخص شد / «زملارد» سه‌شنبه می‌آید
بر اساس اطلاعیه فرابورس، سه‌شنبه هفته آینده (۲۱ مرداد) عرضه اولیه زملارد انجام خواهد شد. عرضه اولیه‌ای که تخصیص سهام آن چهارشنبه انجام می‌شود. نوشته جزئیات عرضه اولیه بعدی نیز مشخص شد / «زملارد» سه‌شنبه می‌آید اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ارزش امروز دارا یکم چقدر بیشتر شد؟
۳ روز قبل / ETF دولتی / ارزش دارا یکم / ارزش روز دارا یکم / بازار سهام / بورس / صندوق دارا یکم
ارزش امروز دارا یکم چقدر بیشتر شد؟
در جریان معاملات روز چهارشنبه بازار سهام، ارزش هر واحد از صندوق دارا یکم با رشدی ۵٫۵ درصدی به ۲۳ هزار و ۳۵۷ تومان رسید. نوشته ارزش امروز دارا یکم چقدر بیشتر شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
عرضه اولیه سهام شرکت تامین سرمایه امین
۳ روز قبل / نماد امین / سهام امین / بازار سهام / عرضه اولیه
عرضه اولیه سهام شرکت تامین سرمایه امین
امروز چهارشنبه مورخ ۱۵ مردادماه، عرضه اولیه سهام شرکت تامین سرمایه امین با نماد «امین» در بورس تهران انجام شد.
تعیین سود ۸۰۰ ریالی هر سهم «کبافق»
۳ روز قبل / نماد کبافق / سهام کبافق / بازار سهام
تعیین سود ۸۰۰ ریالی هر سهم «کبافق»
مجمع عمومی شرکت معادن بافق تقسیم مبلغ ۸۰۰ ریال سود خالص هر سهم و ۷۰۰ ریال سود نقدی برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
«امین» سقف بازار را شکست
۳ روز قبل / پتروشیمی / سرمایه / سرمایه گذاری / سهام / بازار دوم
«امین» سقف بازار را شکست
تامین سرمایه امین اولین و تنها نهاد مالی و از معدود ناشران بورس می‌باشد که برای آن سهام ممتاز در نظر گرفته شده و دارندگان فعلی سهام شرکت، سهام ممتاز دریافت کرده‌اند.
درصد سهامداری تامین اجتماعی از شرکت ها به کمتر از ۴۰ درصد می رسد
۳ روز قبل / سازمان تامین اجتماعی / بازار سهام / مصطفی سالاری / بازنشستگان
درصد سهامداری تامین اجتماعی از شرکت ها به کمتر از ۴۰ درصد می رسد
سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از طرح کاهش مالکیت در شرکت ها به کمتر از ۴۰ درصد سهام و افزایش وام به بازنشستگان در سال جاری خبر داد.
پایان عرضه اولیه «امین» / به هر نفر چند سهم رسید؟
۳ روز قبل / بازار سهام / بورس / عرضه اولی امین / عرضه اولیه
پایان عرضه اولیه «امین» / به هر نفر چند سهم رسید؟
در پایان عرضه اولیه «امین» به هر کد بورسی ۱۶۱ سهم در سقف قیمتی ۱۰۴۰ تومانی تخصیص داده شد که معادل حدود ۱۶۸ هزار تومان بود. نوشته پایان عرضه اولیه «امین» / به هر نفر چند سهم رسید؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۲۹۸ میلیون سهم در بورس مازندران داد و ستد شد
۳ روز قبل / بورس منطقه ای مازندران / علی جعفری / بازار سهام
۲۹۸ میلیون سهم در بورس مازندران داد و ستد شد
ساری- جعفری، مدیر بورس منطقه ای مازندران از داد و ستد بیش از ۲۹۸ میلیون و ۸۹۶ هزار و ۸۳۶ سهم هفته جاری در تالار استان خبر داد.
ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟ / رشد ۲ درصدی سهام عدالت در روز سبز بورس
۳ روز قبل / ارزش روز سهام عدالت / ارزش سهام عدالت / بازار سهام / بورس / سهام عدالت
ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟ / رشد ۲ درصدی سهام عدالت در روز سبز بورس
در پایان معاملات بازار سهام در روز چهارشنبه ۱۵ مرداد، ارزش سبد سهام عدالت با رشدی ۲ درصدی به ۵ میلیون و ۸۶۹ هزار تومان رسید. نوشته ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟ / رشد ۲ درصدی سهام عدالت در روز سبز بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سودآوری شرکت های بورسی، پیشران افزایش شاخص ها
۳ روز قبل / محمدثریا نژاد / شاخص بورس تهران / بازار سرمایه
سودآوری شرکت های بورسی، پیشران افزایش شاخص ها
ثریا نژاد، مدیرعامل کارگزاری بانک توسعه صادرات، پیش بینی وضعیت بازار سرمایه در سال جاری را نیازمند بررسی رفتار بازار سرمایه در دو سال گذشته دانست و گفت: آنچه پیشران افزایش شاخص ها و رشد قیمت های سهام بوده، افزایش نرخ محصولات و سودآوری شرکت ها بوده است.
سیگنال‌های بورسی امروز رئیس جمهور / اخبار جدید روحانی درباره عرضه اولیه
۴ روز قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / حسن روحانی / رئیس جمهور / عرضه اولیه
سیگنال‌های بورسی امروز رئیس جمهور / اخبار جدید روحانی درباره عرضه اولیه
حسن روحانی گفت: از همه وزرا تقاضا می‌کنم عرضه‌های اولیه را انجام دهند و در هفته‌ای که گذشت در یک عرضه ۶۲۰ میلیارد و در یک عرضه ۷۶۳ میلیارد سهام عرضه شده مردم خریدند و باز هم این کار انجام می‌گیرد و انشاءالله شاهد یک تحول و تحرک بسیار خوب در زمینه مسائل اقتصادی خواهیم بود. نوشته سیگنال‌های بورسی امروز رئیس جمهور / اخبار جدید روحانی درباره عرضه اولیه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
توسعه با تولید برپایه بازارهای جدید/ چین موافق سرمایه گذاری مولد در سایر کشورها نیست
۴ روز قبل / اقتصاد چین / بازار سهام آسیا / آسیای جنوب شرقی / بازارهای آسیایی / رشد اقتصادی آسیای جنوب شرقی / توسعه اقتصادی / رشد اقتصادی / جنگ تجاری امریکا و چین / رشد اقتصادی چین / سید جلال ساداتیان
توسعه با تولید برپایه بازارهای جدید/ چین موافق سرمایه گذاری مولد در سایر کشورها نیست
دکتر ساداتیان، مدیر کل اسبق آسیای شرقی وزارت امور خارجه معتقد است که توجه به مدیریت نوین، داشتن انعطاف در برابر ورود سرمایه و تکنیک، تعامل با بازارهای دنیا و یافتن بازارهای مناسب از عوامل اصلی توسعه منطقه شرق آسیا از جمله چین بوده که هم اکنون…
ورود مجدد شاخص کل بورس به کانال ۲ میلیون واحدی
۴ روز قبل / بازار سهام / بورس / شاخص کل
ورود مجدد شاخص کل بورس به کانال ۲ میلیون واحدی
در جریان یک ساعت نخست معاملات بورس روز چهارشنبه ۱۵ مرداد، شاخص کل با بیش از ۲۵ هزار واحد رشد بار دیگر وارد کانال ۲ میلیون واحدی شد. نوشته ورود مجدد شاخص کل بورس به کانال ۲ میلیون واحدی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
غول نفتی «بی‌پی» پس از ضرر ۶.۷ میلیارد دلاری، سود سهام خود را نصف کرد
۴ روز قبل / شرکت بی‌پی / بازار سهام / پیامد اقتصادی کرونا / انگلیس
غول نفتی «بی‌پی» پس از ضرر ۶.۷ میلیارد دلاری، سود سهام خود را نصف کرد
ضربه شدید وارد شده به تقاضای جهانی انرژی ناشی از پاندمی ویروس کرونا، شرکت نفتی بی‌پی (BP) انگلیس را وادار کرد تا سود سهام خود را برای نخستین بار در یک دهه اخیر، کاهش دهد.
کدام نمادها امروز بعدازظهر معامله می‌شوند؟ / خساپا به دلیل برگزاری مجمع متوقف شد
۴ روز قبل / بازار سهام / بورس / شستا / شیفت بعدازظهر / نمادهای بعدازظهری
کدام نمادها امروز بعدازظهر معامله می‌شوند؟ / خساپا به دلیل برگزاری مجمع متوقف شد
بر اساس اعلام مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران، نمادهای شستا و خودرو در کنار عرضه اولیه‌های اخیر بعد از ساعت ۱۲ و۳۰ معامله می‌شوند. نوشته کدام نمادها امروز بعدازظهر معامله می‌شوند؟ / خساپا به دلیل برگزاری مجمع متوقف شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
عرضه اولیه «امین» آغاز شد / ثبت سفارش تا کی ادامه دارد؟
۴ روز قبل / امین / بازار سهام / بورس / عرضه اولیه / عرضه اولیه امین
عرضه اولیه «امین» آغاز شد / ثبت سفارش تا کی ادامه دارد؟
از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه ثبت سفارش آنلاین در عرضه اولیه «امین» آغاز شده است، مهلت ثبت سفارش در این عرضه تا ساعت ۱۱:۳۰ ادامه دارد. نوشته عرضه اولیه «امین» آغاز شد / ثبت سفارش تا کی ادامه دارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۴ روز قبل
خبر مهم وزیر اقتصاد برای جاماندگان سهام عدالت
وزیر اقتصاد با رد موضوع جاماندگان سهام عدالت گفت: از نظر قانون افراد مدنظر پوشش داده شده‌اند ضمن اینکه از نظر دارایی‌هایی که بتوانیم این کار را انجام دهیم محدویت داریم زیرا آن زمان این حجم واگذاری نشده بود.فرهاد دژپسند در نود و هفتمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی گفت: عملکرد مثبت در مقررات زدایی و بهبود کسب و کار در سایه همراهی دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی اتفاق افتاد که بنا داریم در تعمیق بخشی به بازار سرمایه نیز از این ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم.به گزارش خبرآنلاین، وی اضافه کرد: بعد از اینکه در سال ۹۴ قانون رفع موانع تولید، مواردی را برای اجرا مشخص کرد امسال توانستیم بخشی از آن را اجرایی کنیم که مهم‌ترین آن پنجره فیزیکی شروع کسب و کار است. این کار ابتدا در تهران و سپس در استان‌های …
۴ روز قبل
بانک‌های بورس‌باز
نگاهی به تحولات بازار سهام در سه ماه ابتدای امسال، از رشد چشمگیر ارقام سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بورس حکایت می‌کند. بانک‌ها همواره به‌طور سنتی به بازی در زمین بورس متهم بوده‌اند؛ حالا محاسبات آماری «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد: مجموع سرمایه‌گذاری 18 بانک ایرانی در بورس، تا پایان خرداد امسال به 96 هزار میلیارد‌تومان رسیده است.
۴ روز قبل
نهنگ نقدینگی در حوضچه بورس
بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» حکایت از عدم‌تناسب دو کفه عرضه و تقاضا در بازار سهام دارد. در حالی که سمت تقاضا با رشد دو مولفه افزایش حجم و گردش نقدینگی به هیات نهنگی عظیم‌الجثه درآمده، در مقابل سمت عرضه به‌دلیل تثبیت میزان شناوری سهام شرکت‌ها در نقطه 25 درصد وزن متناسب خود را بالا نبرده است. طبق این بررسی نسبت گردش نقدینگی در بازار سرمایه به 60 درصد رسیده است؛ شاخصی که نشان می‌دهد افزایش سرعت دست‌به‌دست شدن سهم‌ها در بازار به میانگین‌های جهانی نزدیک شده است.
تکاپوی بورس
۴ روز قبل
تکاپوی بورس
بورس ایران در دو سال اخیر، با توجه به عواملی چون تغییر سیاست‌های دولت بیش از هر زمان دیگری در کانون توجه مردم قرار گرفته است. وضعیت اقتصادی و تورم و نوسانات ارز، موجب شده مردم با مشاغل مختلف برای کسب درآمد به سرمایه گذاری در بورس روی بیاورند. بازار بورس در ماه‌های گذشته به شدت از سوی دولت تحت حمایت قرار گرفت و این موضوع موجب شده است که بسیاری از سرمایه‌های خرد مردم، از بازارهای دیگر به بازار سهام منتقل شوند. اما ورود به بورس نیازمند کسب دانش‌های لازم است. متأسفانه عده‌ای بدون کسب دانش و اطلاعات لازم، پول و سرمایه خود را وارد بازار بورس کردند و عدم آگاهی موجب ضررهای جبران ناپذیری برای آنها شده است. با توجه به اینکه طیف وسیعی از اطلاعات از طریق اینترنت و تلویزیون و غیره در دسترس مردم قرار می‌گیرد، …
کاهش ۰.۶ درصدی ارزش سهام عدالت در بازار سهام امروز
۴ روز قبل
کاهش ۰.۶ درصدی ارزش سهام عدالت در بازار سهام امروز
طی معاملات امروز بازار سرمایه، ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۹ میلیون و ۴۰۹ هزار تومان کاهش یافت. بنابراین قیمت فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت ۵ میلیون و ۸۲۳ هزار تومان است.
شستا شاخص کل را مثبت کرد / ارزش معاملات روزانه بورس رکورد تازه‌ای زد
۴ روز قبل / بازار سهام / بورس / پایان بورس / شاخص کل / گزارش پایان بورس
شستا شاخص کل را مثبت کرد / ارزش معاملات روزانه بورس رکورد تازه‌ای زد
در جریان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل به لطف معاملات مثبت شستا رکوردی تازه به ثبت رساند و ارزش معاملات روزانه به بیش از ۲۴ هزار ۶۰۰ میلیارد تومان رسید. نوشته شستا شاخص کل را مثبت کرد / ارزش معاملات روزانه بورس رکورد تازه‌ای زد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
نمادهای تاثیرگذار بازار بورس در روز سه شنبه را بشناسید
۴ روز قبل / بازار بورس / بازار سرمایه / بازار سهام / شاخص کل بورس / تحلیل نمادهای بورسی / نمادهای بورسی
نمادهای تاثیرگذار بازار بورس در روز سه شنبه را بشناسید
شاخص بورس تهران توانست با رشد هزار و ۴۵۱ واحدی به کار امروز خود پایان دهد.
سه فرآیند سیاسی موثر بر اقتصاد ایران در سه ماه پیش رو
۴ روز قبل
سه فرآیند سیاسی موثر بر اقتصاد ایران در سه ماه پیش رو
اگر سند همکاری ایران و چین تا قبل از انتخابات امریکا به نتیجه برسد بر بازار ارز و سهام و طلا در ایران شوک مثبتی وارد خواهد شد و در صورت پیروزی بایدن شوک مثبت دوم هم اوضاع را دست کم در کوتاه مدت بهبود خواهد بخشید و اگر سیاست معقولی برای بهره برداری از این دو شوک اتخاذ گردد می‌توان ثبات و آرامش سال‌های ۹۵ و نیمه اول ۹۶ را تجربه کرد و زمینه روانی و اجتماعی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ را فراهم ساخت
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •