شنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۸ / 25 January, 2020
بلیت تئاتر
روزنامه اعتماد / ۵ روز قبل / ...
خرده‌روایت‌هایی درباره ازخودبیگانگی
این روزها نمایش «بیگانه در خانه» به نویسندگی و کارگردانی سید محمد مساوات و بازی رومینا مومنی‌، محمد علی‌محمدی، علی حافظ‌پور و نوید محمدزاده در تئاتر مستقل تهران روی صحنه است. جالب است که اسم نوید محمدزاده در پوستر، بروشور و معرفی سایت خرید بلیت نیامده است که نشان از بازیگوشی کارگردان در تمام بخش‌های اجرا دارد.
اخبار تئاتر|عدد پی به تئاتر هامون رسید
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / فرهنگی و هنری
اخبار تئاتر|عدد پی به تئاتر هامون رسید
تئاتر هامون از 16 دی تا 11 بهمن میزبان نمایش «3/14» می‌شود. پیش‌فروش بلیت اجراهای نمایش «آشپزخانه» نسخه چهارم به کارگردانی حسن معجونی آغاز شد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
«لانچر» ادامه راه را سخت کرده است
کارگردان نمایش «لانچر ۵» با بیان اینکه تا به حال حدود ۲۶ هزار بلیت برای این نمایش فروخته شده است، از برنامه‌های آینده برای اجرای این نمایش در شهرهای دیگر و نیز سختی‌های ادامه راه برای تولید نمایشی جدید صحبت کرد.پویا سعیدی که به همراه مسعود صرامی یکی از دو نویسنده و کارگردان «لانچر ۵» است، در گفت‌وگویی با ایسنا درباره این نمایش پرمخاطب که با وجود اجراهای متعدد هنوز پیش‏فروش بلیت‌ها چند شب زودتر تمام می‌شود، بیان کرد: متن اولیه این نمایش سال ۹۵ توسط مسعود صرامی نوشته شده بود و در جشنواره تئاتر دانشگاهی دوره نوزدهم برگزیده شد. من بعد از آن به کار وارد شدم و نسخه جدیدی از آن را نوشتم که بعد از تطبیق با نسخه اولیه، به نسخه سوم رسیدیم و این محصول مشترک ما بود و از دی ماه ۹۶ آن را برای اجرا آماده کردیم. …
دعوت جشنواره تئاتر فجر از موسسات برای همکاری در بلیت فروشی
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / فرهنگی و هنری
دعوت جشنواره تئاتر فجر از موسسات برای همکاری در بلیت فروشی
طی اطلاعیه‌ای روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر از موسسات و شرکت‌های متقاضی همکاری در بلیت فروشی این رویداد دعوت به معرفی شرایط و تسهیلات خود کرد.
  سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر  بلیت تئاتر  نادر برهانی مرند
اطلاعیه‌ای برای متقاضیان بلیت‌فروشی جشنواره تئاتر فجر
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / فرهنگی و هنری
اطلاعیه‌ای برای متقاضیان بلیت‌فروشی جشنواره تئاتر فجر
روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر از موسسات  و شرکت‌های متقاضی همکاری در بلیت فروشی این رویداد، دعوت به معرفی شرایط و تسهیلات خود کرد.
  سایت‌های بلیت‌فروشی
شهرداری: بیلبورد رایگان برای تئاتر نداریم/ فروش بلیت کار تجاری است!
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / فرهنگی و هنری
شهرداری: بیلبورد رایگان برای تئاتر نداریم/ فروش بلیت کار تجاری است!
سازمان زیباسازی شهرداری تهران برخلاف صحبت‌های چندی پیش مدیرعامل خود، به گروه‌های تئاتری اعلام می‌کند که تئاتر به دلیل بلیت فروشی، مقوله‌ای تجاری است و بیلبورد رایگان به آن تعلق نمی‌گیرد.
  تئاتر ایران  سازمان زیباسازی شهرداری تهران  نورالدین حیدری‌ ماهر  تبلیغات  شورای شهر تهران  کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران  برزین ضرغامی  محمدجواد حق شناس
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / ...
«اتاق پرو» به نوفل‌لوشاتو رسید
نمایش «اتاق پرو» به نویسندگی و کارگردانی نغمه نوذری در سالن شماره یک عمارت نوفل لوشاتو به صحنه می‌رود.تئاتر کمدی «اتاق پرو» به نویسندگی و کارگردانی نغمه نوذری از روز سه‌شنبه ۱۲ آذر تا ۱۵ دی هر شب ساعت ۲۱ روی صحنه خواهد رفت. در این نمایش محمدرضا عیوضی، ایمان اصفهانی، نسترن ابراهیم‌زاده و نگین سرتیپی به ایفای نقش می‌پردازند.در خلاصه این نمایش آمده است: در اتاق پرو وودی آلن تصمیم می‌گیرد در کشور ایران تئاتر کار کند. کوگل ماس، پروفسور ادبیات زبان لاتین و یونانی سیتی کالج زندگی زناشویی ناموفقی را تجربه می‌کند. به همین علت برای مشورت و کمک ابتدا به مطب روانکاو و سپس به دفتر پرسکی جادوگر میرود. پرسکی و دستیارش پیشنهاد می‌کنند با یک کتاب وارد اتاق پرو جادویی شده و با گذر از زمان و در بین شخصیتهای داستان …
کورش زارعی: هدف تئاتر بچه‌های مسجد استعدادیابی است/ «تئاتر برای همه» هنوز یک شعار است!
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / فرهنگی و هنری
کورش زارعی: هدف تئاتر بچه‌های مسجد استعدادیابی است/ «تئاتر برای همه» هنوز یک شعار است!
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت: شعار «تئاتر برای همه» هنوز یک شعار است! کدام خانواده این روزها می‌تواند 120 هزار تومان پول بلیت تئاتر تهیه کند؟! تئاتر باید در کنار مردم باشد و دغدغه‌های آنها را مطرح کند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / ...
مالیات بستن بر هنر در این شرایط اقتصادی، مشکوک است
عباس غفاری با بیان اینکه دولت در این شرایط اقتصادی، نه تنها به هنرمند یارانه نمی‌دهد، بلکه مالیات هم می‌گیرد و این تعجب‌آور است، درباره حذف معافیت مالیاتی گفت: دیگر هیچ حسی از همدلی در هنرمندان با دولت و مشکلاتش وجود ندارد.به گزارش ایلنا، مدتی است گروه‌های تئاتری مکلف به پرداخت ۹ درصد از کل مبلغ فروش گیشه نمایش‌ها تحت عنوان «مالیات بر ارزش افزوده»اند؛ مالیاتی که در چند ماه اخیر بار سنگینی روی دوش عوامل اجرایی گذاشته و هزینه‌های تولید تئاتر را هم افزایش داده است. معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل هنرهای نمایشی و مدیرعامل خانه تئاتر از رایزنی با کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گویند تا این مالیات به‌جای تولیدکننده اثر هنری، از مصرف‌کننده یا همان تماشاگر کسر شود؛ این تصمیم در حالی‌ست که تاکنون، …
الهه‌های صورت زخمی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۰۹-۰۶ / فرهنگی و هنری
الهه‌های صورت زخمی
همه‌چیز از نمایش همایون غنی‌زاده شروع شد وگرنه تئاتر همیشه با احتیاط و دست‌به‌عصا روی صحنه رفته بود. قرار بود نمایشی که عنوان تئاتر میلیاردی‌ را با خود یدک می‌کشید، دستمزدهای اندک تئاتری‌ها را یکباره بالا بکشد و بر سر زبان‌ها بیندازد. این تئاتر، برای بازگشت سرمایه و سودآوری، نیاز داشت قیمت کف سالن‌های نمایش را با قیمت بالای بلیت جابه‌جا کند.
سعی ما بر عدم افزایش قیمت بلیت تئاتر تا پایان سال است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / ...
سعی ما بر عدم افزایش قیمت بلیت تئاتر تا پایان سال است
رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی گفت: سعی می‌کنیم از تأثیر افزایش قیمت بنزین بر قیمت بلیت تئاتر حداقل تا پایان سال 98 جلوگیری کنیم.
  استانی-فرهنگی و هنری  تئاتر  مشهد  انجمن هنرهای نمایشی
در انتظار تماشاگر
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۰۹-۰۳ / فرهنگی و هنری
در انتظار تماشاگر
قطع‌شدن اینترنت و کاهش چشمگیر فعالیت‌ سایت‌های فروش بلیت تئاتر در هفته گذشته باعث شد که تئاتر روزهای کم‌رقمی را در گیشه‌های نمایش سپری کند؛ روزهایی که هر قدر جلوتر می‌رویم اوضاعش نه‌تنها بهتر نمی‌شود، بلکه بدتر هم شده است. در این شب‌ها، سالن‌های نمایش با صندلی‌های خالی هر شب روی صحنه می‌روند.
کاهش ۷۰ درصدی فروش نمایش‌ها در پی بروز ناآرامی‌ها
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / ...
کاهش ۷۰ درصدی فروش نمایش‌ها در پی بروز ناآرامی‌ها
قطعی و اختلال اینترنت از ۲۵ آبان ۱۳۹۸ به‌طور مستقیم به اقتصاد تئاتر ضربه زده و حیات آن را به‌طور جدی تهدید کرده است. پس از بروز ناآرامی‌های چند روزه در کشور به دلیل افزایش قیمت بنزین، اینترنت قطع و با اختلال سراسری مواجه شد و در دسترس نبودن سایت‌های فروش بلیت و تعطیلی تبلیغات مجازی نمایش‌ها، دست به دست هم داد تا حیات تئاتر بیش از همیشه دشوار شود.
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / فرهنگی و هنری
خانه هنرمندان: به دلیل قطعی اینترنت، برای خرید بلیت تئاتر به گیشه مراجعه کنید
علاقه‌مندان هنرهای نمایشی برای تهیه بلیت نمایش‌های تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران و تماشاخانه ایرانشهر به صورت حضوری به دو گیشه واقع در این دو مجموعه مراجعه کنند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / ...
«جُمعه‌ کشی» به تئاتر «شهرزاد» رسید
تئاتر «جمعه کُشی» به نویسندگی و کارگردانی اسماعیل خلج برای بار سوم و این بار در پردیس تئاتر شهرزاد تمدید و اجرا خواهد شد.به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی نمایش، نظر به استقبال تماشاگران و درخواست‌های مکرر به‌ منظور فراهم کردن موقعیت مناسب‌تری برای دسترسی به سالن اجرا، با پیش‌بینی‌های مناسب‌تر برای رفع تاثیر منفی محدودیت‌های ترافیکی، همچنین توجه ویژه‌ هنرمندان، منتقدان و صاحب‌نظران تئاتر و فرهنگ، اجرای تئاتر جمعه‌ کُشی، برای سومین و آخرین بار و این بار در پردیس تئاتر شهرزاد، تنها به‌مدت ده روز‌ تمدید می‌شود.جمعه‌ کُشی به نویسندگی و کارگردانی اسماعیل خلج، از دوشنبه ۲۷ آبان تا پنجشنبه ۷ آذر، همه‌روزه در ساعت ۲۰:۳۰‌ در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا خواهد شد.بلیت نمایش از طریق سایت ایران‌نمایش و یا …
بلیت سالن نونوار شده تئاتر شهر گران شد
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / ...
بلیت سالن نونوار شده تئاتر شهر گران شد
تالار اصلی تئاتر شهر پس از تعمیرات و نوسازی‌هایی که در آن انجام گرفته با افزایش قابل توجه قیمت بلیت نمایش «فرانکشتاین »
افزایش قابل توجه بلیت در تئاتر شهر پس از نوسازی
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / فرهنگی و هنری
افزایش قابل توجه بلیت در تئاتر شهر پس از نوسازی
تالار اصلی تئاتر شهر در چند ماه گذشته به دلیل تعمیر و نوسازی تعطیل شد و طبق اعلام قبلی قرار بود در همین روزها با تمام شدن کار، سالن آماده اجرای نمایش جدیدی شود و براساس خبرها هم نمایش «فرانکشتاین» به کارگردانی ایمان افشاریان و بازی پژمان جمشیدی از سوم آذر قرار است این تالار را بازگشایی کند.
بلیت فروشی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک همدان از امروز آغاز می‌شود
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / فرهنگی و هنری
بلیت فروشی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک همدان از امروز آغاز می‌شود
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان همدان گفت: بلیت فروشی اینترنی بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان از امروز آغاز می‌شود.
«هدیه کوچولو» و «یک روز و دو فصل» ۲ نمایش با یک بلیت در کانون
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / فرهنگی و هنری
«هدیه کوچولو» و «یک روز و دو فصل» ۲ نمایش با یک بلیت در کانون
علاقه‌مندان به تئاترهای کودک در یک نوبت نمایشی به تماشای ۲ تئاتر «هدیه کوچولو» و «یک روز و دو فصل» به کارگردانی رامین کهن در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌نشینند.
  تئاتر ایران  تئاتر کودک و نوجوان  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
اخبار تئاتر|بازبینان جشنواره سراسری
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / فرهنگی و هنری
اخبار تئاتر|بازبینان جشنواره سراسری "حبیب حرم" معرفی شدند
هیئت بازبینی بخش نمایش‌های محیطی جشنواره تئاتر "حبیب حرم" معرفی شدند و پوستر نمایش « کامالوکا» نیز همزمان با آغاز پیش فروش بلیت رونمایی شد.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / ...
یک نذری جالب؛ بلیت رایگانِ تئاتر
نمایش «فرات بر صراط» با عنوان نذر فرهنگی و به صورت رایگان در سالن آمفی تئاتر مسجد امیرالمومنین در حال اجراست.