پنجشنبه, ۱۳ آذر, ۱۳۹۹ / 3 December, 2020
بنکسی
۳ روز قبل
«پرنده و نارنجک» بنکسی فروخته شد
اثر هنری از «بنکسی» هنرمند ناشناس گرافیتی‌کار در یک حراجی واقع در هلند به فروش رفت. به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی صباح، نقاشی «پرنده و نارنجک» اثر «بنکسی» هنرمند ناشناس هنر خیابانی در یک حراجی واقع در هلند به مزایده گذاشته شد و به قیمت ۱۷۰ هزار یورو به فروش رفت.این اثر هنری که در سال ۲۰۰۲ خلق شده است به یک مجموعه‌دار هلندی فروخته شد.نقاشی «پرنده و نارنجک» که با اسپری رنگ سیاه خلق شده است، پرنده‌ای را به تصویر می‌کشد که یک نارنجک از منقارش آویخته شده است.«بنکسی» هنرمند گرافیتی‌کار مشهوری است که با نقاشی‌های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی‌های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع‌هایی مانند گرمایش زمین، جنگ، شنود غیرقانونی …
بنکسی | هنرمند میلیون‌دلاریِ بی‌نام و نشان
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / نقاشی - نقاشان
بنکسی | هنرمند میلیون‌دلاریِ بی‌نام و نشان
کسی نامش را نمی‌داند و چهره‌اش را نمی‌شناسد یا شاید بهتر است بگوییم کمتر کسی با هویت واقعی‌ او آشنایی دارد؛ اما نقاشی‌هایش که روی دیوارهای شهرهای دنیا نقش می‌بندند شهرت جهانی و ارزش میلیون دلاری دارند. می‌گویند معنی واقعی گرافیتی در آثار او نمایان می‌شود. به زبان هنر اعتراض می‌کند و وسوسه درآمدهای میلیون دلاری او را از دیوارهای شهر دور نکرده است.
بخشی از اثر هنری 
«بنکسی» ناپدید شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / بازی / سرقت / شورای شهر / نقاشی / اثر
بخشی از اثر هنری «بنکسی» ناپدید شد
دوچرخه‌ای که در نزدیکی اثر جدید «بنکسی» هنرمند گرافیتی‌کار مشهور قرار داشت، ناپدید شده و حالا جدیدترین اثر این هنرمند ناقص شده است.
ترفند جالب هنرمند مرموز برای مقابله با دزدها
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / سرقت / بنکسی / هنرهای تجسمی
ترفند جالب هنرمند مرموز برای مقابله با دزدها
ایرنا نوشت: بنکسی گرافیتی‌کار پرآوازه انگلیسی با راه‌اندازی یک درگاه مخصوص مجازی، امنیت آثارش را تضمین کرده و از به سرقت رفتن آنها جلوگیری می‌کند.
بنکسی آثارش را ضدسرقت می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / سرقت / حوزه هنری / بنکسی
بنکسی آثارش را ضدسرقت می‌کند
تهران- ایرنا-  «بنکسی» گرافیتی‌کار پرآوازه انگلیسی با راه‌اندازی یک درگاه مخصوص مجازی، امنیت آثارش را تضمین کرده و از به سرقت رفتن آنها جلوگیری می‌کند.
برای آثارش میلیون‌ها دلار پول می‌دهند، اما نامش را نمی‌دانند!
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / بنکسی / هنرهای تجسمی / گرافیک
برای آثارش میلیون‌ها دلار پول می‌دهند، اما نامش را نمی‌دانند!
بنکسی نام مستعار هنرمندی ناشناس است. نه عکسی از او موجود است نه نامش را می‌دانیم اما آثارش میلیون‌ها دلار ارزش دارد.
تابلوی «بنکسی» در حراجی شگفتی‌ساز شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
تابلوی «بنکسی» در حراجی شگفتی‌ساز شد
تهران- ایرنا- برداشت کنایه‌آمیز و مدرن «بنکسی» گرافیتی‌کار نام‌آشنای انگلیسی از یکی نمادهای «کلود مونه» نقاش صاحب سبک فرانسوی، در یک حراجی به قیمتی فراتر از انتظار چکش خورد.
۱۰ میلیون دلار برای این نقاشی بنکسی / عکس
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / بنکسی / نقاشی / حراجی آثار هنری
۱۰ میلیون دلار برای این نقاشی بنکسی / عکس
یکی از نقاشی‌های بنکسی با عنوان «مونه را به من نشان بده» در حراجی با رقم پیشنهادی خیرکننده‌ای نزدیک به ۱۰ میلیون دلار فروخته شد.
عکس | تابلوی ۱۰ میلیون دلاری بنکسی در حراج لندن !
۱۳۹۹/۰۸/۰۲
عکس | تابلوی ۱۰ میلیون دلاری بنکسی در حراج لندن !
یک تابلوی نقاشی در سبک امپرسیونیسم که به دست بنکسی، هنرمند ناشناس بریتانیایی، کشیده شده است در حراجی لندن به قیمت ۹.۸ میلیون دلار فروخته شد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
(تصاویر) نقاشی جدید بنکسی
شورای شهر ناتینگهام برای مراقبت از این اثر از یک پوشش پلاستیکی موقتی استفاده کرده و از مردم شهر خواسته به دلیل محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا در محل این اثر هنری تجمع نکنند.
بنکسی مسئولیت نقاشی دیواری ناتینگهام را بر عهده گرفت
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / هنرهای تجسمی / نقاشی / بنکسی
بنکسی مسئولیت نقاشی دیواری ناتینگهام را بر عهده گرفت
تهران- ایرنا- بنکسی هنرمند مرموز خیابانی، عکسی از نقاشی دیواری در ناتینگهام را در اینستاگرام خود منتشر کرد و به گمانه‌زنی درباره خالق این اثر هنری پایان داد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
اثر جدید «بنکسی» روی دیواری در انگلستان
اثر هنری گرافیتی جدید از «بنکسی» هنرمند نامدار و ناشناس آثار هنر خیابانی بر روی دیواری در شهر «ناتیگهام» واقع در انگلستان دیده شد.به گزارش ایسنا و به نقل از بی‌بی‌سی، اثر هنری جدید «بنکسی» بر روی دیوار یک سالن زیبایی در شهر «ناتینگهام» واقع در انگلستان نقش بسته است.این اثر هنری دخترکی را در حال بازی با یک لاستیک دوچرخه نشان می‌دهد که در کنار یک دوچرخه واقعی که فقط یک لاستیک دارد قرار دارد.این هنرمند که همواره از صفحه اینستاگرام خود برای تایید اصالت آثارش استفاده می‌کند با انتشار تصاویری این اثر هنری جدید را به عنوان یکی از آثار خود معرفی کرد.شورای شهر «ناتینگهام» برای مراقبت از این اثر از یک پوشش پلاستیکی موقتی استفاده کرده و از مردم شهر خواسته به دلیل محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا در محل …
بنکسی بازهم گل کاشت
۱۳۹۹/۰۷/۲۶
بنکسی بازهم گل کاشت
اثر هنری جدید «بنکسی» بر روی دیوار یک سالن زیبایی در شهر ناتینگهام واقع در انگلستان نقش بسته است. این اثر هنری دخترکی را درحال بازی با یک لاستیک دوچرخه نشان می‌دهد که در کنار یک دوچرخه واقعی که فقط یک لاستیک دارد قرار دارد. این هنرمند که همواره از صفحه اینستاگرام خود برای تایید اصالت آثارش استفاده می‌کند دقایقی پیش با انتشار تصاویری این اثر هنری جدید را به عنوان یکی از آثار خود معرفی کرد. شورای شهر ناتینگهام برای مراقبت از این اثر از یک پوشش پلاستیکی موقتی استفاده کرده و از مردم شهر خواسته به دلیل محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا در محل این اثر هنری تجمع نکنند. این اثر درحالی بر روی دیواری در «ناتینگهام» نقش بسته که این شهر همچنان بالاترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور را به خود اختصاص …
بازی کودکانه؛ اثر تازه بنکسی روی دیوار
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / بنکسی / نقاشی / هنرهای تجسمی
بازی کودکانه؛ اثر تازه بنکسی روی دیوار
ایسنا نوشت: اثر هنری گرافیتی جدید از بنکسی، هنرمند نامدار و ناشناس آثار هنر خیابانی، روی دیواری در شهر ناتیگهام واقع در انگلستان دیده شد.
برداشت مدرن بنکسی از «مونه» زیر چکش حراج
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / حراج / حوزه هنری / نقاشی / بنکسی
برداشت مدرن بنکسی از «مونه» زیر چکش حراج
تهران- ایرنا- اثر کنایه‌آمیز «بنکسی» گرافیتی‌کار نام‌آشنا در گرامیداشت «کلود مونه» نقاش صاحب سبک فرانسوی، در حراجی ساتبیز لندن به فروش گذاشته می‌شود.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
حراج اثر «بنکسی» با موضوع «کلود مونه»
تابلو نقاشی «بنکسی» هنرمند مشهور و ناشناس که با الهام از آثار مشهور «کلود مونه» نقاش نامدار امپرسیونیست خلق شده است به حراج گذاشته می‌شود.به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، این تابلو نقاشی که «مونه را نشانم بده» نام دارد در سال ۲۰۰۵ خلق شد و قرار است روز بیست و یکم اکتبر در حراجی ساتبیز لندن به قیمت تقریبی ۳ الی ۵ میلیون پوند به حراج گذاشته شود.این اثر تصویری از نیلوفرهای آبی مشهور «کلود مونه» را در کنار چرخ‌های خرید و مخروط‌های ترافیکی واژگون‌شده به نمایش می‌گذارد.این تابلو نقاشی پیش از آنکه اواخر ماه جاری در نیویورک و هنگ کنگ به نمایش گذاشته شود از روز جمعه در یک بازه دو روزه در لندن به نمایش گذاشته خواهد شد.تابلو نقاشی «مونه را نشانم بده» نخستین‌ بار ۱۵ سال پیش در جریان دومین نمایشگاه آثار …
ویدئو | قایق نجات هنرمند خیابانی انگلیسی برای پناهجویان | قایق بنکسی در دریای مدیترانه گرفتار شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۸
ویدئو | قایق نجات هنرمند خیابانی انگلیسی برای پناهجویان | قایق بنکسی در دریای مدیترانه گرفتار شد
هنرمند خیابانی انگلیسی، با هویت پنهان و نام مستعار بنکسی، از درآمد حاصل از فروش آثارش، یک کشتی خریده است تا پناهجویان آواره در دریای مدیترانه را از غرق شدن نجات دهد. این کشتی که اکنون حامل ده‌ها پناهجو است در دریا گرفتار شده و طبق اعلام اکانت توییتر کشتی، هیچ کشوری پاسخی به درخواست کمک آن‌ها نداده است.
قایق نجات مهاجران، جدیدترین پروژه «بنکسی»
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / بنکسی / مهاجرت
قایق نجات مهاجران، جدیدترین پروژه «بنکسی»
ایسنا نوشت: یک قایق نجات صورتی با ماموریتی ویژه در مدیترانه جدیدترین پروژه «بنکسی» هنرمند مشهور خیابانی است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
قدردانی هنرمندان فلسطینی از بنکسی
عکس‌هایی از ۲۰ اثر هنری «بنکسی» در فلسطین در مرکز شهر «بیت‌لحم» برای قدردانی از کمک‌های این هنرمند در رونق بخشیدن به گردشگری این شهر به نمایش گذاشته شد.به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، عکاسان فلسطینی در قالب نمایشگاهی غیرمنتظره تصاویری از آثار هنری «بنکسی» هنرمند ناشناش و پرآوازه بریتانیایی را در میدان المهد شهر بیت‌لحم به نمایش گذاشتند.همزمان با این رویداد هنرمندانی در غزه نیز با استفاده از تخته‌های چوب عبارت «بنکسی متشکریم» را روی ساحل به نمایش گذاشتند. چهار اثر هنری «بنکسی» در غزه قرار دارد.روز پنجشنبه، «یمن العابد» از برگزار کنندگان این نمایشگاه عکس در یک پیام ویدیویی به بنکسی اعلام کرد: «‫بنکسی همیشه ما را غافلگیر می‌کند و امروز من می‌خواستم او را غافلگیر کنم».برگزارکننده این نمایشگاه …
فلسطینی‌ها به شیوه خود از بنکسی تقدیر کردند
۱۳۹۹/۰۵/۳۱
فلسطینی‌ها به شیوه خود از بنکسی تقدیر کردند
اهالی شهر بیت‌لحم در فلسطین به نشانه سپاس و تقدیر از نقاش نامدار و گمنام انگلیسی، عکس‌هایی را که از نقاشی‌های دیواری بنکسی گرفته‌اند در میدان المهد این شهر به تماشا گذاشتند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
فروش فراتر از انتظار آثار «بنکسی»
تابلوهای نقاشی سه‌گانه «بنکسی» با موضوع بحران جهانی مهاجرت در حراجی ساتبیز بیش از قیمت برآوردشده به فروش رفت.به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، تابلوهای نقاشی از «بنکسی» که منظره دریا را با جلیقه‎‌های نجاتی در سواحل به تصویر می‌کشند روز گذشته در حراجی به قیمت ۲.۲ میلیون پوند فروخته شدند. این سه تابلو نقاشی که با عنوان «منظره دریای مدیترانه ۲۰۱۷» شناخته می‌شوند توسط «بنکسی» و برای جمع‎‌آوری کمک مالی به بیمارستانی در «بیت لحم» در حراجی به فروش گذاشته شده بودند.ارزش تقریبی این آثار بین ۸۰۰ هزار الی ۱.۲ میلیون پوند تخمین زده شده بود، اما پس از کشمکشی بین دو خریدار ناشناس در حراجی ساتبیز این اثر درنهایت به قیمت ۲.۲ میلیون پوند فروخته شد و به یکی از گران‫ترین آثار این هنرمند تبدیل شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
کمک بنکسی به بیمارستانی در بیت‌لحم
گروه هنر و ادبیات
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
روی خط خبر
 از میان ۶ فینالیستی که اندکی بیش از یک ماه پیش به فهرست نهایی جایزه رمان جنایی تیکستون راه یافته بودند، آدرین مک‌کینتی عنوان بهترین خالق رمان جنایی انگلیس و ایرلند را برای «زنجیر» از آن خود کرد. این کتاب درباره یک آدم‌ربایی است که با آدم‌ربایی‌های بعدی می‌تواند حل شود. برنده در مراسمی مجازی معرفی شد تا جایزه ۳‌هزار پوندی خود را دریافت‌کند.  «بنکسی» تابلوهای نقاشی سه‌گانه‌ای که به‌عنوان «منظره دریای مدیترانه» شناخته می‌شوند، با هدف جمع‌آوری کمک مالی برای بیمارستانی در «بیت‌لحم» به مزایده می‎گذارد. این سه تابلو نقاشی رنگ روغن که به بحران مهاجرت اشاره دارند، در حراجی ساتبیز …
مزایده تابلوهای بنکسی برای کمک به یک بیمارستان
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
مزایده تابلوهای بنکسی برای کمک به یک بیمارستان
بنکسی تابلوهای نقاشی سه‌گانه‌ای را با هدف جمع‌آوری کمک مالی برای بیمارستانی در بیت‌لحم به مزایده می‎گذارد.
دیوارنویسی به سبک «بنکسی»
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
دیوارنویسی به سبک «بنکسی»
یحیی تدین کارتونیست
از کرونالیزا تا ماسک ابرقهرمان؛ هنر برای پیشگیری از کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / ماسک / هنرهای تجسمی / بنکسی
از کرونالیزا تا ماسک ابرقهرمان؛ هنر برای پیشگیری از کرونا
حالا که ماسک زدن به نوعی با زندگی روزانه عجین شده است، در دنیای هنر هم ماسک را به عنوان یکی از عناصر مهم خلق اثر در نظر می‌گیرند.
در گذر فرهنگی؛ هفته‌ای که گذشت
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان / بنکسی
در گذر فرهنگی؛ هفته‌ای که گذشت
تهران- ایرنا- عرصه فرهنگ و هنر کشور در حالی هفته گذشته را سپری کرد که شوک تعطیلی دوباره فعالیت‌های فرهنگی و هنری به دنبال دستورالعمل ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا پس از شدت گرفتن دوباره این ویروس در جامعه، در زمانی که هنوز ازسرگیری این فعالیت‌ها بوی تازگی می‌داد، کام فعالان این عرصه را تلخ کرد.
(تصاویر) موش‌ها با ماسک؛ کار جدید بنکسی در مترو لندن
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / بنکسی / ماسک / موش / مترو / لندن / ویروس کرونا
(تصاویر) موش‌ها با ماسک؛ کار جدید بنکسی در مترو لندن
بنکسی در جدیدترین اثرش بار دیگر به موضوع ویروس کرونا و لزوم استفاده از ماسک برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا پرداخته است.
بازگشت نقاشی ربوده‌شده بنکسی به فرانسه
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
بازگشت نقاشی ربوده‌شده بنکسی به فرانسه
ایتالیا اثر هنری بنکسی، هنرمند مشهور گرافیتی را که از سالن نمایشی در پاریس به سرقت رفته بود به فرانسه تحویل داد.
(ویدئو) اثر جدید بنکسی با ماسک و ژل
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / بنکسی / نقاشی دیواری / ماسک / مترو / لندن / ویروس کرونا / کروناویروس
(ویدئو) اثر جدید بنکسی با ماسک و ژل
 در اثر جدید بنکسی نقاش مشهور بریتانیایی یکی از این موش‌ها در حال عطسه کردن و دیگری در حال پاشیدن ژل ضدعفونی کننده است.
دیوارنگاره کرونایی بنکسی در متروی لندن +فیلم
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
دیوارنگاره کرونایی بنکسی در متروی لندن +فیلم
بنکسی در حالی که لباس محافظتی به تن دارد در یکی از واگن‌های مترو لندن دیوارنگاره‌ای برای تشویق مردم به استفاده از ماسک می‌کشد.
اثر جدید «بنکسی» تحت تاثیر کرونا از مترو لندن سر درآورد
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / بنکسی / اثر هنری
اثر جدید «بنکسی» تحت تاثیر کرونا از مترو لندن سر درآورد
«بنکسی» هنرمند مشهور و در عین حال ناشناس هنر گرافیتی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از جدیدترین اثر هنری خود که این بار از مترو لندن سر درآورده رونمایی کرد.
عکس | تبلیغ ماسک در متروی لندن به شیوه بنکسی
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / بنکسی / نقاشی / ویروس کرونا
عکس | تبلیغ ماسک در متروی لندن به شیوه بنکسی
ایرنا نوشت: به دنبال آن که دولت انگلیس از اجباری شدن استفاده از ماسک در فروشگاه‌های این کشور خبر داد، بنکسی هنرمند نام‌آشنای خیابانی ویدئویی را از اثر جدید خود منتشر کرد که برای تشویق مردم به پوشیدن ماسک در متروی لندن کشیده است.
اهمیت استفاده از ماسک در دیوارنگاره جدید بنکسی
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
اهمیت استفاده از ماسک در دیوارنگاره جدید بنکسی
تهران- ایرنا- به دنبال آن که دولت انگلیس از اجباری شدن استفاده از ماسک در فروشگاه‌های این کشور خبر داد، «بنکسی» هنرمند نام‌آشنای خیابانی ویدئویی را از اثر جدید خود منتشر کرد که برای تشویق مردم به پوشیدن ماسک در متروی لندن کشیده است.
بازداشت ۶ نفر در ارتباط با اثر دزدیده‌شده بنکسی از پاریس
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / ایتالیا / گروه تروریستی داعش / پاریس / بنکسی
بازداشت ۶ نفر در ارتباط با اثر دزدیده‌شده بنکسی از پاریس
تهران- ایرنا- شش نفر در فرانسه به اتهام دست داشتن در سرقت اثر هنری «بنکسی» هنرمند خیابانی نام‌دار انگلیسی از یکی سالن‌های نمایش پاریس، بازداشت شدند.
دزدان نقاشی بنکسی بازداشت شدند
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
دزدان نقاشی بنکسی بازداشت شدند
فارس نوشت: شش نفر در فرانسه به دلیل سرقت یکی از آثار هنری بنکسی، هنرمند خیابانی که در سال ۲۰۱۸ خلق کرده بود بازداشت شدند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
نقاشی فرانسه‌ «بنکسی» از ایتالیا سر درآورد
پلیس ایتالیا اعلام کرد اثر هنری بنکسی را که از روی در یکی از سالن‌های نمایش پاریس به سرقت رفته بود کشف کرده است. به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، «بنکسی» هنرمند مشهور آثار هنر خیابانی تصویری از دختربچه‌ای غمگین را بر روی در سالن «باتاکالان» خلق کرده بود که این اثر هنری در سال ۲۰۱۹ به سرقت رفت. سالن نمایش «باتاکلان» در نوامبر ۲۰۱۵ مورد هجوم تروریست‌ها قرار گرفت و در نتیجه آن ۹۰ نفر کشته شدند. پلیس ایتالیا روز چهارشنبه اعلام کرد در ربوده‌شده‌ای را که تصویر یک دخترک غمگین بر روی آن نقش بسته است در یک مرزعه متروکه واقع در ناحیه «ابروتزو»» ایتالیا کشف کرده است. هنوز جزئیات بیشتری از کشف این اثر هنری اعلام نشده است. «بنکسی» هنرمند گرافیتی‌کار اهل بریستول است که با نقاشی‌های دیواری و هنر …
عکس روز| بازگشت اثر بنکسی
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
عکس روز| بازگشت اثر بنکسی
افسران پلیس ایتالیا در کنار یک اثر هنری منسوب به بنکسی، هنرمند معروف بریتانیایی ایستاده‌اند که از بیرون سالن کنسرت بتکلن در پاریس، محل یک حمله تروریستی در سال ۲۰۱۵ دزدیده شده بود.
پیشنهاد جالب هنرمند انگلیسی که پرچم آمریکا را آتش زد!
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / مجسمه / بنکسی / نژادپرستی
پیشنهاد جالب هنرمند انگلیسی که پرچم آمریکا را آتش زد!
ایسنا نوشت: «بنکسی» هنرمند ناشناس هنرهای خیابانی پیشنهاد داد مجسمه سرنگون شده «ادوارد کالستون» را به روشی دیگر سر جای خود قرار دهند.
پیشنهاد «بنکسی» برای حفط مجسمه سرنگون‌شده تاجر برده
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / بنکسی / ادوارد کالسون / جورج فلوید / اعتراضات ضد نژادپرستی
پیشنهاد «بنکسی» برای حفط مجسمه سرنگون‌شده تاجر برده
«بنکسی» هنرمند ناشناس هنرهای خیابانی پیشنهاد داد مجسمه سرنگون شده «ادوارد کالستون» را به روشی دیگر سر جای خود قرار دهند.
واکنش هنرمند معروف گرافیتی به اعتراضات آمریکا + عکس
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
واکنش هنرمند معروف گرافیتی به اعتراضات آمریکا + عکس
بنکسی کار جدیدی با موضوع اعتراضات در ایالات متحده در پی کشته شدن جورج فلوید منتشر نموده است.
اثر مشهورترین هنرمند گرافیتی دنیا در واکنش به قتل فلوید | فکر کردم باید خفه شوم و گوش کنم
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
اثر مشهورترین هنرمند گرافیتی دنیا در واکنش به قتل فلوید | فکر کردم باید خفه شوم و گوش کنم
بنکسی، هنرمند گرافیتی‌ بریتانیایی با خلق یک اثر تازه به کشته شدن جورج فلوید و تظاهرات ضد نژادپرستی در آمریکا و کشورهای دیگر واکنش نشان داد و برخلاف معمول یادداشتی هم همراه این اثر منتشر کرد.
بنکسی با انتشار اثری جدید به اعتراضات آمریکا واکنش نشان داد
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / بنکسی / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
بنکسی با انتشار اثری جدید به اعتراضات آمریکا واکنش نشان داد
تهران- ایرنا- «بنکسی» گرافیتی‌کار نام‌آشنای انگلیسی با انتشار اثری جدید به ماجرای کشته شدن یک شهروند آمریکایی آفریقایی‌تبار به دست پلیس آمریکا، واکنش نشان داد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
معروف‌تر از گرافیتی
[شهروند] یکی از جنجالی‌ترین هنرمندان خیابانی جهان «بنکسی»‌ است. شهرت جهانی او به ‌خاطر گرافیتی‌ها و همچنین ناشناس‌بودنش است. شاید بتوان گفت بنکسی با آنکه هنوز کسی چهره‌اش را ندیده، هم اکنون حتی از خود هنر گرافیتی هم مشهورتر است.    1- برخی می‌گویند نام واقعی او رابین گانینگهام است؛ یک‌جورهایی همان «رابین هود» صدایش می‌کنند! 2- بنکسی در تیم فوتبال «انقلابیون مکزیکی» بازی می‌کرد. 3- آثار بنکسی مرتبا ارزش بیشتری پیدا می‌کند! 4- بنکسی در‌ سال 2007، نمایشگاهی در لس‌آنجلس برگزار کرد و در آن‌ از فیل زنده‌ای رونمایی کرد که صورتی‌اش کرده بودند! 5- او گاهی آثار دیگر هنرمندان …
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
هنر یا خرابکاری؟ مسأله این است!
[شهروند] نیویورک و ‌هاوانا ندارد، یک شهر هر چقدر ثروتمند یا فقیر باشد، بالاخره جایی روی یک دیوار گرافیتی دیده می‌شود. گرافیتی‌ها آن‌قدر رایج شده‌اند که گاهی اوقات متوجه‌شان نمی‌شویم. 1- سالانه یک تا 3 دلار از مالیات هر شهروند هزینه می‌شود تا گرافیتی‌ها از دیوار شهرها پاک شود! 2- کلمه گرافیتی ریشه‌ای یونانی و ایتالیایی دارد. کلمه‌ «گرافین» به یونانی یعنی «نوشتن» و کلمه «گرافیتو» به ایتالیایی می‌شود «خراش»! 3- در لس‌آنجلس سالانه بیش از 30‌میلیون فوت مربع گرافیتی از روی دیوار پاک می‌شود! 4- بسیاری از هنرمندانی که گرافیتی می‌کشند، ناشناس می‌مانند تا هم هویت‌شان …
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
اثر هنری ابر پرستار برای حمایت از کادر درمانی مقابله با کرونا +عکس
پرستاران قهرمان، اثر هنری جدید بنکسی هنرمند خیابانی با استقبال کاربران در فضای مجازی همراه شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
اثر«بنکسی» در ستایش کادر درمانی
«بنکسی» هنرمند ناشناس بریتانیایی اثر جدید خود را با موضوع ستایش کارکنان حوزه سلامت که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند به یکی از بیمارستان‌های بریتانیا اهدا کرد. «بنکسی» در این اثر، پسرکی را حین بازی با عروسکی شنل‌پوش در لباس یک پرستار به تصویر کشیده است. در کنار این کودک، سبدی که عروسک قهرمانانی همچون «مرد عنکبوتی» و «بت‌من» در آن رها شده‌اند به چشم می‌خورد. «بنکسی»  این اثر جدید را به همراه یادداشتی به بیمارستان عمومی «ساوت‌همپتون» اهدا کرده است. این بیمارستان میزبان محققان ویروس «کرونا» است که در تلاش برای کشف واکسن این ویروس هستند. قرار است این اثر هنری تا پاییز …
«بنکسی» پرستاران را به پرواز درآورد
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / ویروس کرونا / هنرهای تجسمی / نقاشی
«بنکسی» پرستاران را به پرواز درآورد
تهران-ایرنا- «بنکسی» گرافیتی‌کار انگلیسی در تازه ترین اثر خود کودکی را نشان می دهد که درحال بازی با اسباب بازی پرستاری است که به ابرقهرمان بازی های کودکانه‌اش بدل شده تا همچون «بتمن» و «مرد عنکبوتی» به پرواز درآید.
ببینید | اثر جدید کرونایی بنکسی؛ تغییردهنده بازی
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
ببینید | اثر جدید کرونایی بنکسی؛ تغییردهنده بازی
بنکسی تصاویری از آخرین اثر خود با موضوع شیوع کرونا و تلاش قهرمانانه کادر درمان در دنیا با عنوان تغییردهنده بازی، در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.
عکس |‌ ابرقهرمان تازه‌ای که بتمن و اسپایدرمن را راهی سطل زباله کرد
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / ویروس کرونا / گرافیک / هنرهای تجسمی / بنکسی
عکس |‌ ابرقهرمان تازه‌ای که بتمن و اسپایدرمن را راهی سطل زباله کرد
اثر هنری تازه بنکسی پسربچه‌ای را به تصویر کشیده است که دیگر تمایلی به بازی با عروسک‌های بتمن و اسپایدرمن ندارد. او حالا قهرمان تازه‌ای پیدا کرد است.
شورش «بنکسی» علیه بتمن و اسپایدرمن!+عکس
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / عکس / ویروس کرونا / گرافیک / هنرهای تجسمی
شورش «بنکسی» علیه بتمن و اسپایدرمن!+عکس
«بنکسی» هنرمند گرافیتی‌کار و همواره معترض بریتانیایی اثر هنری جدید خود را در ستایش پرستاران و کادر درمانی طراحی کرد.
بنکسی کیست؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / هنرهای تجسمی / نقاشی / بنکسی
بنکسی کیست؟
ایرنا نوشت: آثار اخیر بنکسی گرافیتی کار انگلیسی از سرویس بهداشتی خانه‌اش در قرنطینه و افزودن ماسک بهداشتی به اثر بازآفرینی تابلو معروف «دختری با گوشواره مروارید» بار دیگر پرسش قدیمی بنکسی کیست را بر سرزبان ها انداخته و فرضیه‌هایی برای یافتن هویت این هنرمند مطرح شده است.
گرافیتی خانگی، ابتکار کرونایی «بنکسی»
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / قرنطینه / ونسان ون گوگ / بنکسی
گرافیتی خانگی، ابتکار کرونایی «بنکسی»
تهران-ایرنا- «بنکسی» (Banksy) هنرمند ناشناس و مرموز هنر نقاشی خیابانی، برای سرگرم نگه داشتن خود در دوران قرنطینه خانگی به خلق گرافیتی در سرویس بهداشتی خانه‌اش روی آورده است.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
«بنکسی» از هنر قرنطینه‌ای خود رونمایی کرد
«بنکسی»، هنرمند خیابانی ناشناس بریتانیایی با انتشار تصاویری در صفحه شخصی‌اش از جدیدترین اثر هنری‌ خود که این‌ بار بر روی دیوار خانه‌اش نقش بسته‌ است، رونمایی کرد.به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، این هنرمند خیابانی که معمولا آثار خود را در سطح شهر خلق می‌کند، با انتشار تصاویری در صفحه اینستاگرامش نوشت: «همسرم از این‌که در خانه کار کنم متنفر است.»در این تصاویر جدید که در دوران قرنطینه درپی شیوع ویروس کرونا خلق شده است، موش‌هایی که پیش‌تر در بسیاری از آثار این هنرمند به تصویر کشیده شده بودند در حال بازیگوشی بر روی دیوار خانه‌اش نقش بسته‌اند. یکی از این موش‌ها از حلقه‌ای آویزان شده و دیگری روی خمیر دندان پا گذاشته است.«بنکسی» معمولا از صفحه رسمی اینستاگرامش برای تایید صحت آثار هنری‌اش استفاده می‌کند.این …
بنکسی در قرنطینه
۱۳۹۹/۰۱/۲۹ / سرگرمی / بنکسی / قرنطینه / هنرمند خیابانی / قرنطینه / شیوع ویروس کرونا / ویروس کرونا / کرونا / بریتانیا / اثر هنری
بنکسی در قرنطینه
بنکسی هنرمند خیابانی ناشناس بریتانیایی با انتشار تصاویری در صفحه شخصی‌اش از جدیدترین اثر هنری خود که این‌بار بر روی دیوار خانه‌اش نقش بسته است، رونمایی کرد.
رقم نجومی فروش حراجی ساتبیز در یک هفته
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / ویروس کرونا / نیویورک / حراج / بنکسی
رقم نجومی فروش حراجی ساتبیز در یک هفته
تهران – ایرنا – این روزها درپی شیوع ویروس کرونا، خبرهای خوبی درمورد وضعیت اقتصادی جهان دریافت نمی‌کنیم، اما یک خبر خوب آنکه ساتبیز رکورد جدیدی را با راه‌اندازی حراجی آنلاین به‌ثبت رسانده و ۴ میلیون دلار تنها در یک هفته فروش داشته است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •