یکشنبه, ۱۱ خرداد, ۱۳۹۹ / 31 May, 2020
بیل کلینتون
۲ روز قبل
رابطه غیراخلاقی رئیس‌جمهور اسبق آمریکا لورفت
رابطه مخفی بیل کلینتون رئیس جمهور اسبق آمریکا با گیلین مکسول در کتاب جدید فاش شد.
کلینتون دومین رمانش را روانه بازار می‌کند
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / بیل کلینتون / کتاب
کلینتون دومین رمانش را روانه بازار می‌کند
تهران-ایرنا- «بیل کلینتون» رئیس جمهوری اسبق آمریکا در دومین همکاری خود با «جیمز پترسون» نویسنده سرشناس آمریکایی، رمانی را در دست کار دارد که در سال ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد.
ماجرای دزدیدن دختر رییس‌جمهور آمریکا به روایت بیل کلینتون
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / بازار کتاب / معرفی کتاب / بیل کلینتون
ماجرای دزدیدن دختر رییس‌جمهور آمریکا به روایت بیل کلینتون
بیل کلینتون دومین رمان جنایی‌اش را در همکاری با جیمز پترسون نویسنده نامدار و پرفروش می‌نویسد. او این بار سراغ داستان دزدیدن دختر رییس‌جمهور رفته است.
روایت نیوزویک از بُعد تاریک
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / استثناگرایی آمریکا / خسارت کرونا در آمریکا
روایت نیوزویک از بُعد تاریک "استثنایی بودن آمریکا"
به گزارش الف این تحلیل به قلم "رابرت ریچ" استاد دانشگاه برکلی کالیفرنیا در نیوزویک منتشر شده است. وی که یک ستون نویس سیاسی و مولف نیز هست در دولتهای جرالد فورد، جیمی کارتر و بیل کلینتون روسای جمهور سابق آمریکا خدمت کرده است.ریچ در این مقاله نوشت در دنیا هیچ کشوری به اندازه آمریکا شاهد مرگ و میر ناشی از کووید-19 نبوده و به آن حتی  نزدیک هم نشده است. آمریکا با دارا بودن 4.25 درصد از جمعیت جهان، حدود 30 درصد از کشته شدگان کرونا را به خود اختصاص داده و این یک غم  نامه است. آمریکا در عین حال تنها کشور پیشرفته ای است که آمار کشته شدگان آن همچنان در حال افزایش است: پیش بینی می شود تا اول ژوئن (12 خرداد) روزانه 3 هزار نفر از  کرونا کشته شوند.
اعتراف مامور سابق سیا: کلینتون مانع کشتن بن لادن در ۱۹۹۸ شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۶
اعتراف مامور سابق سیا: کلینتون مانع کشتن بن لادن در ۱۹۹۸ شد
یک مامور سابق سیا در فیلمی مستند درباره حملات ۱۱ سپتامبر گفت، این سازمان موقعیت اسامه بن لادن را پیش از این حادثه تعیین کرده بود اما بیل کلینتون به دلیل تلفات غیرنظامیان با کشتن او مخالفت کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۶
چرا کلینتون مانع کشتن بن لادن شد؟ / اعتراف مامور سابق سیا
یک مامور سابق سیا در فیلمی مستند درباره حملات ۱۱ سپتامبر گفت، این سازمان موقعیت اسامه بن لادن را پیش از این حادثه تعیین کرده بود اما بیل کلینتون به دلیل تلفات غیرنظامیان با کشتن او مخالفت کرد.
روایت مستند
۱۳۹۹/۰۲/۰۶
روایت مستند "طولانی‌ترین جنگ" از جزئیات کشته شدن رهبر سابق القاعده / کلینتون از حمله به بن لادن در سال ۱۹۹۸ جلوگیری کرد
یک مامور سابق سیا در فیلمی مستند درباره حملات ۱۱ سپتامبر گفت، این سازمان موقعیت اسامه بن لادن را پیش از این حادثه تعیین کرده بود اما بیل کلینتون به دلیل تلفات غیرنظامیان با کشتن او مخالفت کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
سقوط از ارتفاع نیم‌طبقه
«نیم‌طبقه» اولین اثر نیکلسن بِیکر، نویسنده معروف امریکایی است. او «نیم‌طبقه» را در سال ۱۹۸۸ به چاپ رساند و پس از آن تا کنون ده اثر داستانی دیگر از این نویسنده منتشر شده است. بیکر بخشی از شهرت خود را در امریکا وام‌دار رمان‌های بزرگسالی است که نوشته، به‌طوری که ردپای آثار او در ماجرای رسوایی اخلاقی بیل کلینتون، رییس‌جمهور سابق امریکا نیز دیده می‌شود. خانم مونیکا لوینسکی منشی پرزیدنت کلینتون که به خاطر روابطش با رییس‌جمهور امریکا در بازه سال‌های ۱۹۹۵-۱۹۹۶ شهرت بسیاری پیدا کرد، یکی از رمان‌های بِیکر را به بیل کلینتون هدیه داده بود. اما بیکر بر خلاف آثار متاخری که از او دیده می‌شود، در اولین اثرش یعنی «نیم‌طبقه» …
مرگ زنی که رسوایی جنسی بیل کلینتون را فاش کرد
۱۳۹۹/۰۱/۲۲ / بیل کلینتون / لیندا تریپ / مونیکا لوینسکی
مرگ زنی که رسوایی جنسی بیل کلینتون را فاش کرد
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژوزف مورتا یکی از وکلای این پرونده فوت لیندا تریپ را اعلام کرد و از جزئیات مرگ وی اطلاعات بیشتری نداد ولی با این حال شایان ذکر است که این خانم در سال ۲۰۰۱ تحت درمان برای مقابله با سرطان سینه بوده است.
۱۳۹۹/۰۱/۲۱
مرگ خانمی که راز رابطه جنسی رییس جمهور امریکا با خانم منشی را فاش کرد + عکس
کارمندان سابق پنتاگون که نقش ویژه‌ای در افشای رابطه جنسی نامشروع بیل کلینتون و مونیکا لوینسکی در سال ۱۹۹۸ داشت، در سن ۷۰ سالگی درگذشت.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / اقتصاد / بیل کلینتون / پدر / رشد / فناوری
مردم، قدرت و منافع (174)
روایتی که نشان می‌دهد ما به اینجا رسیده‌ایم بسیار شناخته شده است: جهانی‌سازی،
قد‌رت ترامپ بعد‌ از استیضاح
۱۳۹۸-۱۱-۱۹
قد‌رت ترامپ بعد‌ از استیضاح
استیضاح د‌ونالد‌ ترامپ بیشتر جنبه سیاسی د‌اشت تا جنبه حقوقی. شاید‌ برخلاف استیضاح‌های د‌یگر مثل استیضاح بیل کلینتون که بار حقوقی د‌اشت به خاطر اینکه به د‌اد‌گاه د‌روغ گفته بود‌ و د‌روغ مخصوصا برای رئیس‌جمهور جرم بود‌ ولی د‌ر مورد‌ ترامپ بیشتر شاهد‌ یک کشمکش سیاسی بود‌یم.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
اخبار روز
ترامپ تبرئه‌ را جشن گرفت و به مخالفان تاخت دونالد ترامپ یک روز بعد از تبرئه در سنای آمریکا از اتهامات استیضاح در جمعی در کاخ سفید به مخالفانش تاخت. به گزارش ایسنا، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: «اذعان‌می‌کنم که در زندگی‌ام اشتباهاتی کرده‌ام... اما نتیجه نهایی این است» و با این حرف خبر اول روزنامه واشنگتن را به حاضران نشان داد:  «ترامپ تبرئه شد.» او گفت: «این دوره برای ما جهنمی بود، منصفانه نبود. ما هیچ کار اشتباهی نکردیم. این کار آنها شرورانه و آمیخته به فساد بود.» او پیشتر از کسانی که در محاکمه استیضاح با استناد به ایمان مذهبی علیه او رأی دادند، انتقاد کرد. به گزارش بی‌بی‌سی ترامپ در «اتاق شرقی» کاخ سفید …
فیلمی که واشنگتن پست پس از جشن ترامپ منتشر کرد/عکس
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / دونالد ترامپ / بیل کلینتون / استیضاح
فیلمی که واشنگتن پست پس از جشن ترامپ منتشر کرد/عکس
واشنگتن پست با انتشار فیلمی از سخنرانی های ترامپ و کلینتون رفتار و اخلاق این دو رئیس جمهور را پس از استیضاح مقایسه کرده است.
پایان داستان استیضاح
۱۳۹۸/۱۱/۱۷
پایان داستان استیضاح
مثل آندرو جانسون که زمانی رئیس جمهور آمریکا بود هم دوره ناصرالدین شاه و بعد از استیضاح تبرئه شد، یا همچون بیل کلینتون پایان قصه ترامپ، هم خلاصی از دست کنگره بود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / استیضاح ترامپ / دونالد ترامپ
استیضاح ترامپ از کجا شروع شد و به کجا می‌رسد؟
برای سومین‌بار در تاریخ آمریکا، دادگاه استیضاح رئیس‌جمهور این کشور در حال برگزاری است. اکنون تیم مدافعان دونالد ترامپ به رهبری «کن استار» به دفاع از او در برابر اتهامات می‌پردازد. استار در سال ۱۹۹۸ دادستان اصلی جمهوری‌خواهان در جریان استیضاح بیل کلینتون بود. د.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
دردسر جدید جمهوری‌خواهان برای دفاع از ترامپ
محمدرضا ستاریبا ارجاع رسمی پرونده دونالد ترامپ به مجلس سنای آمریکا جهت آخرین مرحله از استیضاح، او یک تیم باسابقه از وکلا را به منظور دفاع از خودش در برابر سناتورهای آمریکا مامور کرده است.این تیم حقوقی متشکل از کن استار، آلن دوروتیز، پت سیپولون، جی سلکو، پم پوندی، رابرت ری، اریک هرشمن و جین راسکین است که دو نفر نخست از جمله کسانی هستند که در ماجرای استیضاح بیل کلینتون رئیس جمهوری پیشین آمریکا در سال 1998 نقشی کلیدی داشتند. موضوع استیضاح ترامپ در سنای آمریکا که پس از کش‌و‌قوس‌های فراوان بالاخره پرونده آن توسط دموکرات‌های کنگره به این مجلس ارسال شده، هر‌چند از روز پنجشنبه هفته گذشته به صورت رسمی کلید خورد، اما از سه‌شنبه این هفته با شروع علنی جلسات آغاز می‌شود و در این جلسات است که مشخص خواهد شد …
وکلای سلبریتی در تیم حقوقی ترامپ
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
وکلای سلبریتی در تیم حقوقی ترامپ
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، روز جمعه نام «کن استار» و «آلن درشویتز» و «رابرت ری» را که از وکلای باسابقه به شمار می‌روند، برای پیوستن به تیم حقوقی‌اش در جلسه استیضاح سنا که این هفته آغاز می‌شود، معرفی کرد. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، دونالد ترامپ، کن استار را که از تیم دادستان‌های پرونده استیضاح بیل کلینتون در سال 1998 بود، انتخاب کرد و در کنار او نیز رابرت دابلیو ری از وکلای موفق و سلبریتی این کشور قرار است فعالیت کند. او نیز جزو تیم مذاکره‌کننده با بیل کلینتون برای استیضاح بود که جانشین استار شد. رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده با انتخاب این وکلای شناخته‌شده، سعی کرده است تیم حقوقی خود را تقویت کند، اما هر یک از این افراد سوابقی نیز در پرونده کاری خود دارند که از آن انتقاد می‌شود.
حقوقی‌های سرشناس، وکلای مدافع ترامپ شدند
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / استیضاح / بیل کلینتون / خودکشی / رییس جمهوری / زندان
حقوقی‌های سرشناس، وکلای مدافع ترامپ شدند
«کن استار» که در جریان استیضاح بیل کلینتون از سوی جمهوری‌خواهان به عنوان دادستان اصلی محاکمه رییس‌جمهوری وقت امریکا برگزیده شده بود قرار است
تیم دفاع از ترامپ در جلسه استیضاح را بشناسیم
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / حزب جمهوری خواه آمریکا / سناتورهای دمکرات / استیضاح ترامپ / ایالات متحده آمریکا / استیضاح ترامپ
تیم دفاع از ترامپ در جلسه استیضاح را بشناسیم
تهران - ایرنا - چند وکیل و کارشناس حقوقی زبده آمریکا به عنوان تیم حقوقی مدافع دونالد ترامپ قرار است از وی در فرآیند استیضاح در مجلس سنا دفاع کنند. برخی از این وکلا، کسانی هستند که زمینه استیضاح بیل کلینتون رئیس جمهوری پیشین آمریکا را در سال ۱۹۹۸ فراهم کردند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۵
پاسخ جمهوری‌خواهان به پلوسی
اعضای جمهوری‌خواه سنا که خود را برای محاکمه ترامپ آماده می‌کنند، هرگونه تلاش برای تبرئه ترامپ بدون برگزاری محاکمه را رد کردند. انتظار می‌رود اواخر یا اوایل هفته بعد، مجلس نمایندگان به‌طور رسمی دو ماده قانونی محاکمه ترامپ را به سنا بفرستد، جایی که میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت متعهد شده است که ترامپِ جمهوری‌خواه را از اتهامات تبرئه کند. ترامپ روز یکشنبه موضع خود را در باب پیشبرد محاکمه‌اش درسنا عوض کرد و در توییتر نوشت که یک محاکمه کامل به دموکرات‌هایی که چنین مساله‌ای را دنبال می‌کردند اعتبار قابل اطمینانی می‌دهد. سناتور روی بلانت از جمهوری‌خواهان روز دوشنبه گفت: هیچ علاقه‌ای بین جمهوری‌خواهان وجود ندارد که بدون برگزاری محاکمه اقدام به رد اتهامات کنند. سناتور میت رامنی نیز گفت که چنین حرکتی بین سناتورها …
ترور سردار سلیمانی و چالش میزان محبوبیت و اعتبار ترامپ / آیا بلایی که سر بوش پدر آمد، این بار دامن ترامپ را خواهد گرفت؟
۱۳۹۸/۱۰/۱۹
ترور سردار سلیمانی و چالش میزان محبوبیت و اعتبار ترامپ / آیا بلایی که سر بوش پدر آمد، این بار دامن ترامپ را خواهد گرفت؟
جورج اچ دبلیو بوش، در سال ۱۹۹۰ پس از اعزام نیرو به خاورمیانه از ۷۴ درصد مقبولیت برخوردار شد. البته به دنبال حمله رهبر عراق صدام حسین به کویت دو سال بعد، بوش در رقابت انتخاباتی با بیل کلینتون شکست خورد. گرچه ترامپ یک مورد منحصر به فرد است، اما میزان محبوبیت او در نظرسنجی‌های گالوپ هرگز از ۵۰ درصد عبور نکرده...
«ایران» موضوع مورد علاقه گروه محرمانه بیلدربرگ
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / مایک پمپئو / بریتانیا / پوپولیسم / سازمان‌ملل / سوئد / عربستان / روسیه / سوئیس / جنگ جهانی دوم / بیلدربرگ
«ایران» موضوع مورد علاقه گروه محرمانه بیلدربرگ
گروهی متشکل از ثروتمندترین و قدرتمندترین افراد جهان و اعضای خانواده‌های سلطنتی را تصور کنید که سالی یک‌بار جمع می‌شوند و درباره مسائل مهم دنیا تصمیم می‌گیرند. اصلاً چنین گروهی وجود دارد؟
استراتژی نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی مدبرانه است/ باید منتظر واکنش عمیق و درازمدت ایران باشیم/ تهران می‌داند چگونه در کنار ابرقدرت‌ها منافع خود را تامین و حفظ کند
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / بیل کلینتون / عراق / اسرائیل / قاسم سلیمانی / دونالد ترامپ / سپاه قدس
استراتژی نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی مدبرانه است/ باید منتظر واکنش عمیق و درازمدت ایران باشیم/ تهران می‌داند چگونه در کنار ابرقدرت‌ها منافع خود را تامین و حفظ کند
ایلنا: استاد دانشگاه جورج تاون قطر گفت: راهبرد جمهوری اسلامی در حوزه نظامی، امنیتی و دفاعی بلند مدت است و تهران به خوبی…
تحلیل ایندیپندنت از ترور سلیمانی: کپی ترامپ از روی دست بیل کلینتون برای فرار از استیضاح
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / شهادت سردار قاسم سلیمانی / پنتاگون
تحلیل ایندیپندنت از ترور سلیمانی: کپی ترامپ از روی دست بیل کلینتون برای فرار از استیضاح
یک روزنامه انگلیسی نوشت بعید نیست دستور دولت آمریکا درخصوص ترور سردار سلیمانی، با انگیزه شخصی صورت گرفته باشد. به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، «بیل کلینتون» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا روز ۱۶ دسامبر ۱۹۹۸ (۲۵ آذر ۱۳۷۷)، درست سه روز پیش از استیضاحش در کنگره آمریکا دستور انجام عملیاتی نظامی در عراق را صادر کرد. دو دهه بعد از این اقدام کلینتون، درحالی که چیزی به استیضاح ترامپ در مجلس سنای کنگره آمریکا باقی نمانده است، رئیس‌جمهور آمریکا دستور ترور سردار سلیمانی را صادر می‌کند.
روایت وزیر پاکستانی از شهادت سردار سلیمانی و تکرار طرح های آمریکا
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / سردار قاسم سلیمانی / پاکستان / ایالات متحده آمریکا / عراق / شهادت سردار سلیمانی
روایت وزیر پاکستانی از شهادت سردار سلیمانی و تکرار طرح های آمریکا
اسلام آباد - ایرنا - وزیر امور حقوق بشر پاکستان در واکنش به شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی که به حکم ترامپ انجام شد، با یادآوری اقدام بیل کلینتون برای بمباران عراق در سال ۱۹۹۸ برای در امان ماندن از استیضاح گفت:تاریخ خود را با بی پروا ترین حالت تکرار کرد.
تزار پسا کمونیسم؛ روسیه در دو دهه حکمرانی ولادیمیر پوتین چه مسیری را پیموده است؟
۱۳۹۸-۱۰-۰۹
تزار پسا کمونیسم؛ روسیه در دو دهه حکمرانی ولادیمیر پوتین چه مسیری را پیموده است؟
در ماه ژوئن سال 2000 میلادی، هنگامی که چند ماه از به قدرت رسیدن ولادیمیر پوتین در روسیه می‌گذشت، او میزبان بیل کلینتون رئیس‌جمهوری وقت آمریکا بود. در ضیافت مفصلی که پوتین برای همتای آمریکایی خود در کرملین تدارک دیده بود، رئیس جمهوری جدید و جوان روسیه با پرسیدن سوالی از کلینتون بمب خبری خود را منفجر کرد. او از کلینتون پرسیده بود که آیا امکان پیوستن روسیه به ناتو وجود دارد؟ موضوعی که کلینتون در پاسخ به پوتین گفته بود: از نظر من هیچ مشکلی برای پیوستن روسیه به ناتو وجود ندارد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹
تزار پسا کمونیسم
محمدرضا ستاری در ماه ژوئن سال 2000 میلادی، هنگامی که چند ماه از به قدرت رسیدن ولادیمیر پوتین در روسیه می‌گذشت، او میزبان بیل کلینتون رئیس‌جمهوری وقت آمریکا بود. در ضیافت مفصلی که پوتین برای همتای آمریکایی خود در کرملین تدارک دیده بود، رئیس جمهوری جدید و جوان روسیه با پرسیدن سوالی از کلینتون بمب خبری خود را منفجر کرد. او از کلینتون پرسیده بود که آیا امکان پیوستن روسیه به ناتو وجود دارد؟ موضوعی که کلینتون در پاسخ به پوتین گفته بود: از نظر من هیچ مشکلی برای پیوستن روسیه به ناتو وجود ندارد. حالا دو دهه پس از حکمرانی پوتین در روسیه، این کشور به میزان قابل توجهی موقعیت‌های ژئوپلتیکی اتحاد جماهیر شوروی در سراسر جهان را احیاء کرده است؛ به طوری که همزمان با الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه، گسترش روابط …
فرمانروایی ولادیمیر پوتین 20 ساله شد؛ آیا روسیه‌ از همیشه قوی‌تر است؟
۱۳۹۸/۱۰/۰۸
فرمانروایی ولادیمیر پوتین 20 ساله شد؛ آیا روسیه‌ از همیشه قوی‌تر است؟
ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه چند ماه پس از به قدرت رسیدن در سن 47 سالگی مشتاق این بود تا در اولین نشست خود با همتای امریکایی‌اش، بیل کلینتون دیدار کند. این سرهنگ بازنشسته «کاگ‌ب» (سرویس اطلاعاتی و امنیتی اتحاد جماهیر شوروی سابق) نقشه‌اش برای جلب اعتماد طرف مقابل را با یک ضیافت شام مفصل آغاز کرد.
پس از استیضاح ترامپ چه می‌شود؟/ مجلس نمایندگان جو بایدن را به کاخ سفید می‌رسانند؟
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / استیضاح ترامپ / دونالد ترامپ
پس از استیضاح ترامپ چه می‌شود؟/ مجلس نمایندگان جو بایدن را به کاخ سفید می‌رسانند؟
در تاریخ آمریکا جانسون و بیل کلینتون با استیضاح مواجه شدند و البته استضیاح هیچکدام رای نیاورد. با این حال هر دو در انتخابات بعدی شکست خوردند. در آخرین مورد استیضاح ترامپ شب گذشته تصویب شد و اگر او برکنار شود، اتفاقی بی سابقه در تاریخ آمریکا افتاده است. ترامپ متهم به کارشکنی علیه کنگره و سوء استفاده از قدرت برای حذف جو بایدن بوده است.
استیضاح در سالگرد استیضاح
۱۳۹۸/۰۹/۲۸
استیضاح در سالگرد استیضاح
«... به اعتقاد من آنها [کنگره] کاری را انجام می‌دهند که باید انجام داد. آنها آنچه را که وظیفه‌شان است، انجام می‌دهند. باید منتظر باشیم ببینیم چه پیش می‌آید...» این نظر بیل کلینتون چهل‌ودومین رئیس‌جمهوری ایالات متحده در خصوص استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری فعلی آمریکاست.
شورای روابط خارجی: آمریکای ترامپ عامل بی‌ثباتی است
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / شورای روابط خارجی / نظرسنجی / سیاست خارجی ترامپ / بحران های سیاست خارجی
شورای روابط خارجی: آمریکای ترامپ عامل بی‌ثباتی است
برخی روسای جمهور در دوره اول ریاست‌جمهوری‌شان با بحران‌های بزرگی مواجه شده‌اند. مثلا بوش پدر با حمله صدام حسین به کویت، بیل کلینتون با جنگ‌های یوگسلاوی، بوش پسر با حوادث ۱۱ سپتامبر و اوباما با بهار عربی و تبعات ناگوار آن مواجه شده‌اند. اما ترامپ هنوز با بحرانی که برای منافع آمریکا تهدید ایجاد کند و مستلزم استقرار بزرگ نیرو‌های آمریکایی باشد، مواجه نشده است. با این حال، نظرسنجی جدید شورای روابط خارجی نشان داد که ترامپ ممکن است در سال آینده با چنین بحرانی مواجه شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰
نظر بیل کلینتون درباره استیضاح ترامپ
ایسنا نوشت: پس از آنکه دموکرات‌های آمریکا دو طرح حقوقی برای استیضاح دونالد ترامپ ارائه کردند، رئیس جمهوری پیشین آمریکا گفت کنگره در حال انجام وظیفه خود است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / بیل کلینتون / جفری اپستین / قاچاق دختران
افشای سفرهای مکرر «بیل کلینتون» با جت شخصی اپستین
یک کاراگاه بازنشسته که ده سال قبل تحقیقاتی درباره قربانیان یک قاچاقچی انسان آمریکایی انجام داده بود، در مصاحبه‌ای گفت یکی از رؤسای جمهور پیشین این کشور بارها سوار جت شخصی این فرد شده بود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
دوئل نظامیان و ترامپ
داستان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و نظامی‌ها با اخراج ریچارد اسپنسر، وزیر نیروی دریایی آمریکا وارد فاز تازه‌ای شد. ترامپ با مداخله آشکار، هر چند در یک توییت تکذیب کرد که در اخراجش نقش داشته و آن را متوجه مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا کرد اما از کسی پنهان نیست که ترامپ در توقف اخراج یک کماندوی نیروی دریایی آمریکا نقش بسزایی داشته است؛ کاری که به گفته کارشناسان دخالت در امور نظامی‌ها به حساب می‌آید. در این راستا ریچارد جی.دانزینگ، وزیر نیروی دریایی آمریکا در دوران بیل کلینتون و شان اوکیف، وزیر نیروی دریایی دولت جورج بوش دوم در یک مقاله مشترک در باب اقدام اخیر ترامپ در اخراج وزیر نیروی دریایی آمریکا و بازگرداندن یک کماندوی متخلف به کار در نیویورک‌تایمز چنین نوشتند: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری …
۱۳۹۸/۰۸/۲۴
40 سال جنگ اقتصادی
محمدرضا ستاریدونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا بامداد دیروز طی نامه‌ای به کنگره، برای یک سال دیگر وضعیت اضطراری ملی علیه ایران را تمدید کرد. ترامپ در این نامه آورده است: روابط ما با ایران هنوز عادی نشده و فرایند اجرای توافقنامه‌ها با این کشور به تاریخ 19 ژانویه 1981 (توافق الجزایر در 29 دی 1359) ادامه دارد. بر همین اساس، من تصمیم گرفته‌ام که ادامه وضعیت فوق‌العاده ملی در ارتباط با ایران ضرورت دارد.اعلام وضعیت اضطراری ملی آمریکا علیه ایران برای نخستین بار به دوران ریاست جمهوری جمیمی کارتر و به واسطه تسخیر سفارت آمریکا در تهران بازمی‌گردد؛ امری که در واقع سنگ بنای نخستین تحریم‌های آمریکا علیه ایران بوده و در طول چهل سال گذشته بر میزان و ابعاد آن افزوده شده است. این موضوع در 14 نوامبر 1981 (29 دی …
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / آنگلا مرکل / جنگ سرد 1989 / دونالد ترامپ / اتحاد جماهیر شوروی / اتحادیه اروپا / برلین / بیل کلینتون / ایالات متحده آمریکا / کاخ سفید / دیوار برلین
دیواری که فروریخت؛ دیوارهایی که فرونریخت
تهران- ایرنا- فروریختن دیوار برلین برای بسیاری از مردم جهان به معنای پایان یک دوره سخت و گذار به سمت آینده‌ای روشن‌تر بود. با گذشت سی سال از این رخداد، بسیاری از پابرجایی دیوارهایی سخن می‌گویند که همچنان پیش روی اهداف و آمال بین‌المللی خودنمایی می‌کند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
خاطرات آیت‌الله هاشمی؛ ۲۸ مهر ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۵: اخبار انتخابات آمریکا مرکز توجهات است، به نظر می‌رسد، بیل کلینتون برنده می‌شود/ با آقای خویینی‌ها صحبت کردم؛ با اصرارش بر استعفا، قرار شد استعفایش را بپذیرم
شب میهمان آیت‌الله خامنه‌ای بودم. درباره اوضاع افغانستان، کردستان عراق، مسأله انتخابات ریاست جمهوری و موضع شورای مرکزی روحانیت مبارز و جامعه مدرسین و سایر گروه‌ها و احتمالات نتایج و نیز مجمع تشخیص مصلحت نظام، صحبت کردیم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / استیضاح / دونالد ترامپ / بیل کلینتون / ایالات متحده آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / کنگره آمریکا / مجلس نمایندگان آمریکا / سنا / کاخ سفید / اوکراین گیت
ترامپ چه وضعیتی دارد ؛ آیا او از استیضاح جان سالم بدر می برد؟
اقناع افکار عمومی برای حمایت از استیضاح و برکناری ترامپ از قدرت، یک روند و«آزمون دو مرحله ای» است. اول اینکه افکار عمومی باید قانع شود که موارد اتهامی رییس جمهور واقعیت دارند. دوم اینکه موارد اتهامی باید آنقدر سنگین باشد که بتوان بر اساس آنها برکناری رییس جمهور از قدرت را توجیه کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / بیل کلینتون / ترامپ زلنسکی
کلینتون در سال ۲۰۰۰ از تونی بلر درخواست "لطف" کرده بود
در بحبوحه تلاش‌ها از سوی دموکرات‌های آمریکا برای استیضاح ترامپ به خاطر مساله اوکراین، سندی به تازگی فاش شده که نشان می‌دهد، بیل کلینتون هم در سال ۲۰۰۰ درخواستی مشابه ترامپ مطرح کرده بود. کشف این سند نشان از آن دارد که وقتی موضوع به هم‌حزبی‌ها برسد، دموکرات‌ها کاملا بی‌توجه و فراموشکار می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
آکسیوس: حمایت عمومی از استیضاح ترامپ در مقایسه با ریچارد نیکسون و بیل کلینتون بیشتر است
یک تارنمای آمریکایی نوشت؛ افزایش حمایت عمومی از استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در نتیجه رسوایی تماس تلفنی اش با یک رهبر خارجی برای دستیابی به اهداف سیاسی زنگ هشدار را به صدا در آورده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / فرانسه / مجارستان / بیل کلینتون / ولادیمیر پوتین / پاریس
مراسم تشییع جنازه ژاک شیراک در پاریس برگزار شد
تهران - ایرنا - مراسم تشییع جنازه «ژاک شیراک» رئیس جمهوری اسبق فرانسه که پنجشنبه گذشته در سن 86 سالگی درگذشت، امروز - دوشنبه - با حضور شماری از رهبران و شخصیت های پیشین و کنونی جهان در پاریس برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴ / بیل کلینتون / هیلاری کلینتون / مراکش / مغرب / جشن تولد / مارک لاسری / آمریکا
(تصاویر) بیل و هیلاری کلینتون در مراکش
بیل کلینتون رئیس جمهور اسبق و همسرش هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه اسبق آمریکا برای حضور در مراسم جشن تولد مارک لاسری مدیرعامل کمپانی Avenue Capital Grouo به مراکش رفته اند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶
منافع ملی خط‌الراس دیپلماسی
الهام برخورداربا نگاهی به روابط ایران و آمریکا از گذشته تا کنون متوجه می‌شویم که تا به حال هیچ دیدار و یا گفت‌وگویی بین روسای جمهور دو کشور رخ نداده است. در زمان دولت اصلاحات، بیل کلینتون، رئیس‌جمهوری آمریکا درخواست گفت‌وگو با رئیس‌جمهوری ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل را داشت. اما رئیس دولت اصلاحات به این درخواست جواب منفی داد و از دیدار با کلینتون امنتاع کرد.در دوران حسن روحانی هم همین اتفاق افتاد. اوباما این درخواست را داشت، اما فقط به یک تماس تلفنی ختم شد که همه این مسائل و رفتار‌های گوناگون و متعدد حکایت از اختلاف عمیق ایران و آمریکا دارد که طی سال‌ها‌ی متعدد قوام یافته و چهره خصمانه‌تری از قبل به خود گرفته است. هر چند در سایه مذاکرات هسته‌ای که منجر به توافق برجام شد طرفین پشت یک …
۱۳۹۸/۰۵/۳۱ / بیل کلینتون / هیلاری کلینتون / ساحل دریا / ایران / جوزف معینیان / آمریکا / رئیس جمهور آمریکا
(تصاویر) خوشگذرانی بیل و هیلاری لب ساحل و شرکت در مهمانی میلیاردر ایرانی
رئیس جمهور و وزیر خارجه سابق آمریکا در جریان گذراندن تعطیلات در همپتون در ضیافت جوزف معینیان سرمایه‌گذار و میلیاردر ایرانی نیز شرکت کردند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / رسوایی‌ جنسی / جفری اپستین / قاچاقچی جنسی / رئیس‌جمهور آمریکا / بیل کلینتون / مونیکا لویسنکی / ترامپ
نگاهی به رسوایی‌ جنسی ۵ رئیس‌جمهور آمریکا
یورونیوز به بهانه مرگ جفری اپستین، قاچاقچی جنسی که ارتباط نزدیکی با تعدادی از روسای‌جمهور آمریکا داشت، کارنامه اخلاقی ۵ رئیس‌جمهور این کشور را بررسی کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۵
تابلوی نامتعارف از بیل کلینتون روی دیوار عمارت
جدیدترین اخبار گوناگون را در «تابناک با تو» از دست ندهید. در این سایت شما هر روز گزید‌ه‌ای از آخرین اخبار پیرامون موضوعات خانواده، سلامت و بهداشت، سرگرمی و دانستنی‌ها، آشپزی، فیلم و عکس‌هایی از سراسر جهان، دکوراسیون و ... را دنبال خواهید کرد. همچنین «تابناک باتو» هر روزه آماده است، مطالب ارسالی شما را نیز متناسب با موضوعات نامبرده در سایت منتشر کند. گزارش کامل از گزیده‌خبرهای امروز «تابناک با تو» را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴
رئیس جمهور پیشین آمریکا با لباس زنانه در کاخ سفید+ عکس
شفقنا- در کاخ «جفری اپستین» میلیاردر آمریکایی که اوایل ماه جاری خودکشی کرد، قاب عکسی از بیل کلینتون رئیس جمهور سابق آمریکا پیدا شده که لباسی زنانه به تن دارد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از...
۱۳۹۸/۰۵/۲۲
چه کسی سر جفری اپستین را زیر آب کرد؟!
روز شنبه جسد جفری اپستین در سلولش پیدا شد؛ میلیاردر جنجالی آمریکایی که به اتهام قاچاق برده‌های جنسی درحال گذراندن دوران محکومیتش بود. اما امری که حساسیت‌ها را به این فرد افزایش می‌دهد، رابطه دوستانه او با دو تن از روسای‌جمهوری آمریکا بوده است: بیل کلینتون و دونالد ترامپ. همین واقعیت کافی بود تا توییتر به میدان نبرد و صف‌آرایی سیاسی بین لیبرال‌ها و محافظه‌کاران بدل شود؛ کارزاری که لیبرال‌ها ترامپ را قاتل اپستین معرفی می‌کردند و محافظه‌کاران نیز با هشتگ «خانواده مجرم کلینتون» او را عامل قتل وی در زندان معرفی می‌کنند. به‌نظر می‌رسد تئوری توطئه این‌روزها به مدلی محبوب در اذهان عمومی آمریکا بدل شده است. حالتی که بسیاری ترامپ را رهبر و مروج آن در میان شهروندان می‌دانند. اما نکته‌ مهمی که رسانه‌های …
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
استیضاح بیل کلینتون به تهیه‌کنندگی مونیکا لوینسکی
همشهری آنلاین: مونیکا لوینسکی مجموعه‌ای تلویزیونی را درباره روند استیضاح بیل کلینتون تهیه‌کنندگی خواهد کرد که قرار است تنها چند هفته پیش از انتخابات ۲۰۲۰ پخش شود.
۱۳۹۸/۰۴/۲۲
چهره دوگانه میلیاردر فاسد آمریکایی / از سرمایه گذاری در پروژه های پژوهشی تا سوء استفاده از دختران زیر سن قانونی / برگزاری سمینارهای علمی در چندقدمی مراکز فساد
این روزها نام جفری اپستین میلیاردر و بانکدار سرشناس ایالات متحده به علت پرونده مرتبط با فساد اخلاقی او بسیار شنیده می شود. جفری اپستین متهم است که دخترانی زیر سن قانونی را در اموری مثل ماساژ غیرقانونی استخدام می کرده و حتی نام مشتریانی مثل بیل کلینتون رئیس جمهور پیشین ایالات متحده نیز به این پرونده باز شده است. با این وجود به نظر می رسد اپستین یک چهره دیگر نیز دارد؛چهره ای که دوست دار علم به نظر می رسد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹
سرمایه دار معروف آمریکا درگذشت
راس پرو صاحب یکی از بزرگترین صنایع آمریکا که درسال های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۶ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به رقابت با بیل کلینتون پرداخت در سن ۸۹ سالگی درگذشت.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
میلیاردر آمریکایی به قاچاق جنسی متهم شد
. طبق گزارش دادگاه، وی با دونالد ترامپ، بیل کلینتون و یکی از شاهزاده‌های بریتانیا رابطه خوبی دارد. نام هیچ یک از این افراد در کیفرخواست ذکر نشده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
میلیاردر متجاوز دوست روسای جمهوری آمریکا بوده است
شفقنا- میلیاردر متجاوز آمریکایی دوست روسای جمهوری این کشور بوده و با بسیاری از مقامات این کشور ارتباط داشته است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، جفری اپستین میلیاردر آمریکایی که به خاطر آزار جنسی کودکان بازداشت شده با ترامپ رییس جمهور فعلی و بیل کلینتون رییس جمهور اسبق آمریکا دوست است. این فرد متجاوز متهم […]
۱۳۹۸/۰۴/۱۳
حمایت از برکناری ترامپ از سایر روسای جمهور درگیر فساد بیشتر است
تهران - ایرنا - نظرسنجی جدید موسسه افکار سنجی گالوپ نشان داد که ۵۴ درصد آمریکایی ها عملکرد «دونالد ترامپ» را قبول ندارند و میزان حمایت از برکناری وی در مقایسه با نظرسنجی ها بعد از رسوایی های بیل کلینتون و ریچارد نیکسون بیشتر است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / هیلاری کلینتون / تئاتر / بیل کلینتون
کسی از «هیلاری و کلینتون» استقبال نکرد
فارس نوشت: «هیلاری و کلینتون» به دلیل استقبال کم مخاطبان و فروش اندک گیشه، یک ماه زودتر از موعد مقرر تعطیل شد. این نمایش به نویسندگی لوکاس هنات و بازی اوری مت‌کاف و جان لیت‌گو در برادوی نیویورک روی صحنه رفته بود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۳ / کوزوو
بزرگداشت بیستمین سالگرد مداخله ناتو در کوزوو
مراسم بزرگداشت بیستمین سالگرد ورود ناتو به کوزوو در این کشور با حضور برخی از مقامات پیشین آمریکا از جمله بیل کلینتون و مقامات محلی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۳
سخنرانی بیل کلینتون در کوزوو ۲۰ سال بعد از بمباران ناتو
رئيس جمهوری وقت آمریکا در مقابل مجسمه خود در پایتخت کوزوو سخنرانی کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰
«بی نظمی» جدید جهانی
با این حال، اقدامات آمریکا به مشکلات روسیه و تحقیر این کشور کمک کرد. ایالات‌متحده از تمام آنچه می‌توانست و باید برای کمک به شوروی و روسیه بعدی برای گذار از یک سیستم اقتصادی و سیاسی کنترل شده به چیزی دموکراتیک‌تر و بازارمحورتر انجام می‌داد، دریغ کرد. مهم‌ترین مساله در نگاه روس‌ها، گسترش ناتو بود که در اواخر دهه ۹۰ و در دوران دولت بیل کلینتون شروع شد و از سوی اخلافش ادامه یافت. ناتو همچنین به نهادی تبدیل شد که تحکیم‌بخش، لنگرگاه و ثبات‌بخش کشورهای تازه رها شده (مثلا آلمان تازه متحد شده) بود. جمهوری چک، مجارستان و لهستان در سال ۱۹۹۹ به ناتو پیوستند و انگیزه‌بخش آنها تا حدودی این امید بود که پیوستن به ناتو چیزی مانند یک سیاست بیمه‌ای در برابر احتمال دخالت‌های روسیه یا تجدید سنت فشار بر همسایگان از …
۱۳۹۸/۰۳/۱۰ / آمریکا / چلسی کلینتون / هالیوود / هیلاری کلینتون
هیلاری و چلسی کلینتون به دنبال تأسیس یک کمپانی تولید فیلم هالیوودی
همسر و دختر بیل کلینتون، رئیس جمهوری اسبق آمریکا قصد دارند تا یک کمپانی تولید فیلم هالیوودی تأسیس کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷ / برجام / بیل کلینتون / جان کری / جنگ جهانی دوم / حمیدرضا آصفی / دونالد ترامپ / روزنامه شرق / شورای امنیت / شورای عالی امنیت ملی / وزارت امور خارجه
در سال ۹۸ باید چند تصمیم جدی بگیریم
سال ۹۸ سال سختی است اما به نظرم می‌تواند سال سکوی پرتاب ما باشد. آن قدرها که بعضی‌ها نگران هستند، نگران نیستم. البته دلشوره دارم ولی نگران نیستم… در سال ۹۸ باید چند تصمیم جدی بگیریم.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱
برپایی ضیافت افطار برای نخستین بار در کنگره آمریکا
برگزاری مراسم افطار در کنگره آمریکا اقدامی بی سابقه است. اما در کاخ سفید از زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون برگزار شده و امسال نیز دونالد ترامپ میزبان رهبران مسلمان در مراسم افطار بود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵ / آمریکا / افسردگی / بیل کلینتون / بیماری روانی / تئودور روزولت / دونالد ترامپ / رئیس جمهور آمریکا / کاخ سفید
تاریخ افسردگی و بیماری‌های روانی در کاخ سفید
دونالد ترامپ نخستین رئیس جمهور آمریکا نیست که توسط دشمنان سیاسی و روان شناسان حرفه‌ای متهم به اختلال مشاعر شده است. برخی از پیشینیان او مشکلات روانی شامل اضطراب، اختلال دوقطبی، و حتی اختلالات روانی داشتند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۶ / آمریکا / رئیس جمهور / بیل کلینتون / ریچارد نیکسون / اندرو جانسون
چگونه سه رئیس ‏جمهوری آمریکا با پدیده استیضاح درگیر شدند؟/ اینفوگرافیک
در طول تاریخ آمریکا سه رئیس جمهور با پدیده استیضاح رو به رو شدند در ادامه می خوانید که سرانجام استیضاح آنها چه شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •