جمعه, ۴ بهمن, ۱۳۹۸ / 24 January, 2020
تئاتر عروسکی
«حادثه‌ای در شهر عروسک‌ها» بهار ۹۹ تکرار می‌شود/ یک نمایش ۴۸ ساله
مهر / ۲ روز قبل / فرهنگی و هنری
«حادثه‌ای در شهر عروسک‌ها» بهار ۹۹ تکرار می‌شود/ یک نمایش ۴۸ ساله
عادل بزدوده قصد دارد نمایش «حادثه‌ای در شهر عروسک‌ها» را که سال ۱۳۵۰ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان تولید و اجرا شد، در قالب بازتولید، فروردین ۹۹ روی صحنه ببرد.
  عادل بزدوده  تئاتر عروسکی  کارگردان تئاتر  تئاتر ایران  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
پایان متن اپرای عروسکی خواجوی کرمانی پس از یکسال تحقیق
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / فرهنگی و هنری
پایان متن اپرای عروسکی خواجوی کرمانی پس از یکسال تحقیق
تهران- ایرنا- سرپرست گروه تئاتر عروسکی آران از آماده شدن متن اپرای عروسکی خواجوی کرمانی با عنوان «همای همایون» پس از یک سال کار مستمر در حوزه تحقیق و نگارش خبر داد.
  اپرای عروسکی  بهروز غریب پور  تئاتر
سیل
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / فرهنگی و هنری
سیل "سیستان" را دریابید/ هنرمندان مردم را فرابخوانند
امین میری یکی از هنرمندان تئاتر که اصالتش به سیستان و بلوچستان برمی‌گردد از همکارانش خواست حتی با انتشار یک عکس یا پست در صفحات شخصی‌شان، توجه دیگر هموطنان را به مردم سیستان جلب کنند و همچنین دیگر هنرمند فعال در زمینه تئاتر عروسکی هم از مردم خواست تا کمک‌های خود را از طریق خیریه‌های مردمی به هموطنانشان برسانند.
  سیل سیستان و بلوچستان
آرزوی یک موش کور در قاب نمایش
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / فرهنگی و هنری
آرزوی یک موش کور در قاب نمایش
تهران - ایرنا- نمایش «آرزوهای یک موش کور» به کارگردانی وحید نفر از روز چهارشنبه ۲۵ دی‌ ۱۳۹۸ اجراهای خود را در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری آغاز می‌کند.
  کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان  جشنواره قصه گویی
اجرای نمایش «آرزوهای یک موش کور» در مرکز تئاتر کانون
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / فرهنگی و هنری
اجرای نمایش «آرزوهای یک موش کور» در مرکز تئاتر کانون
نمایش «آرزوهای یک موش کور» به کارگردانی وحید نفر از روز چهارشنبه ۲۵ دی‌ ۱۳۹۸ اجراهای خود را در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری آغاز می‌کند.
  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  تئاتر کودک و نوجوان  تئاتر ایران
ایرج طهماسب در میان دانشجویان تئاتر عروسکی
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / فرهنگی و هنری
ایرج طهماسب در میان دانشجویان تئاتر عروسکی
ایرج طهماسب به مناسبت آغاز جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی دانشجویان، کارگاهی کارگردانی تلویزیونی عروسکی، در دانشگاه هنر تهران برگزار کرد.
رامین کهن میهمان چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی ازمیر شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / فرهنگی و هنری
رامین کهن میهمان چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی ازمیر شد
دو نمایش «یک روز و دوفصل» و «هدیه کوچولو» به کارگردانی رامین کهن اسفند ماه امسال میهمان جشنواره تئاتر عروسکی ازمیر ترکیه شد.
مشتاق اجرای آثارم درشهرهای مختلف ایران هستم/لزوم برنامه‌ریزی درست
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / فرهنگی و هنری
مشتاق اجرای آثارم درشهرهای مختلف ایران هستم/لزوم برنامه‌ریزی درست
سرپرست گروه تئاتر «یاس تمام» اعلام کرد که آمادگی اجرای آثار گروه را در شهرهای مختلف ایران دارد؛ آثاری که در کشورهای اروپایی به صحنه رفته‌اند.
  زهرا صبری  کارگردان تئاتر  تئاتر ایران  تئاتر عروسکی
روایت آیین‌های ایرانی به مذاق هندی‌ها خوش آمد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / فرهنگی و هنری
روایت آیین‌های ایرانی به مذاق هندی‌ها خوش آمد
دو نمایش ایرانی با کارگردانی محمد برومند که به روایت آیین‌ها و اسطوره‌های ایرانی می‌پردازند، مورد استقبال مخاطبان جشنواره‌های بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان کلکته و رایانِ دهلی نو قرار گرفتند.
  تئاتر  تئاتر کودک و نوجوان  تئاتر عروسکی
متن اپرای «خواجوی کرمانی» آماده شد/ تمایل به اجرای تئاتری زنده
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / فرهنگی و هنری
متن اپرای «خواجوی کرمانی» آماده شد/ تمایل به اجرای تئاتری زنده
سرپرست گروه تئاتر «آران» اعلام کرد که متن اپرای «همای همایون» اثر خواجوی کرمانی آمده شده و گروه در انتظار انعقاد قرارداد برای تولید این اپرای عروسکی است.
  بهروز غریب پور  گروه تئاتر آران  اپرای عروسکی  کارگردان تئاتر  تئاتر ایران
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / ...
مرد اولین‌ها، یا «خانه خراب» سینما
همدلی|چند روزی بیشتر از درگذشت بزرگ‌مرد عرصه فرهنگ و هنر نمی‌گذرد؛ نصرتی که آثار او را چه در سینما و چه در تلویزیون نمی‌توان به راحتی از حافظه فرهنگ این مرز و بوم زدود. امروز اما سالگرد تولد اوست، چه که اگر همچنان در بین ما بود، 95سالگی‌اش را جشن می‌گرفتیم. امروز به بهانه این سالگرد به بررسی زندگی‌نامه نصرت کریمی می‌پردازیم که در تاریخ سینمای ایران، ابداعات بسیاری صورت داده و حق بزرگی به گردن سینمای ایران دارد. نصرت‌الله کریمی، بازیگر، کارگردان و مجسمه‌ساز بزرگ معاصر روز اول دی‌ماه سال ۱۳۰۳ در تهران متولد شد. دوره متوسطه را تا سیکل اول در هنرستان صنعتی ایران و آلمان گذراند و دیپلم متوسطه را از هنرستان هنرپیشگی دریافت کرد. او از سال ۱۳۱۷ تا ۱۳۲۰ به تحصیل در زمینه هنرهای نمایشی، چهره‌پردازی و …
جشنواره هنرهای نمایشی در بوشهر به ایستگاه آخر رسید
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / فرهنگی و هنری
جشنواره هنرهای نمایشی در بوشهر به ایستگاه آخر رسید
آیین اختتامیه مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون بوشهر با حضور هشت گروه نمایشی شرکت کننده از سوی مراکز فرهنگی هنری و اعلام نتایج و معرفی برگزیدگان پایان یافت.
  نمایشنامه  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  استانی-فرهنگی و هنری  استان بوشهر  ماهی سیاه کوچولو  جشنواره تئاتر عروسکی  نمایش  تئاتر  کودک و نوجوان
سومین روز جشنواره «قصه‌گویی» چگونه گذشت؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / فرهنگی و هنری
سومین روز جشنواره «قصه‌گویی» چگونه گذشت؟
سومین روز از بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی «قصه‌گویی» با قصه‌گویی مصطفی رحماندوست و اجرای تئاتر عروسکی «ترب و بابابزرگ» شد.
  جشنواره قصه‌گویی  مصطفی رحماندوست
آوای صددانه یاقوت در جشنواره قصه‌گویی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / فرهنگی و هنری
آوای صددانه یاقوت در جشنواره قصه‌گویی
تهران- ایرنا- سومین روز از بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در حالی برگزار شد که استقبال قابل ملاحظه‌ای از قصه‌گویی مصطفی رحماندوست و اجرای تئاتر عروسکی «ترب و بابابزرگ» شد.
  کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان  خسرو شکیبایی  جشنواره قصه گویی
«از خودت نترس»؛ برای آن‌ها که توان مبارزه دارند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / فرهنگی و هنری
«از خودت نترس»؛ برای آن‌ها که توان مبارزه دارند
چندسال قبل گزارشی هولناک توسط پرستارِی استرالیایی منتشرشد. خانم مه‌یر، محققی که کارش مراقبت از انسان‌هایی بود که در روزهای پایانی خود به‌سر می‌بردند؛ طی مصاحبه‌هایی متعدد، پنج حسرت عمده، که میان اکثر این افراد مشترک بود را منتشر کرد. درصدر فهرست، این حسرت به‌چشم می‌خورد: «کاش این جرات‌ را داشتم تا به‌شیوه‌ای زندگی کنم که می‌خواستم٬ نه آن‌گونه که دیگران توقع داشتند!»
  نمایشنامه  تئاتر  تئاتر عروسکی
برومند: فتح‌الله‌زاده سابقه مدیریت فرهنگی دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / فرهنگی و هنری
برومند: فتح‌الله‌زاده سابقه مدیریت فرهنگی دارد
تهران- ایرنا- بازیگر مجموعه «معصومیت ازدست‌رفته»، گفت: به عنوان مشاور در کنار علی فتح‌الله‌زاده در جشنواره تئاتر عروسکی همکاری کرده‌ام.
  فوتبال  باشگاه استقلال  تئاتر عروسکی  مرضیه برومند  تئاتر
شنبه‌های تئاتر کانون با اجرای نمایش «دینگ دینگ دنگ»
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / فرهنگی و هنری
شنبه‌های تئاتر کانون با اجرای نمایش «دینگ دینگ دنگ»
نمایش «دینگ دینگ دنگ» با طراحی و کارگردانی فاطمه خدابنده‌لو روزهای شنبه هر هفته در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود.
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
نصرت به خانه ابدی سپرده شد
همدلی: نصرت کریمی صبح دیروز ۱۶ آذرماه با حضور همکاران قدیمی‌اش در خانه سینما برای تشییع به سمت آرامگاه ابدی بدرقه شد. در این مراسم، جمع زیادی از مردم و سینماگران از جمله بهمن فرمان‌آرا، مرضیه برومند، داریوش فرهنگ و آیدین آغداشلو حضور داشتند.خسرو سینایی در ابتدای این مراسم بیان کرد: نصرت کریمی استاد زندگی‌ کردن بود و می‌دانست هنر، بهترین راه برای زندگی است. نصرت کریمی از آن دست نوابغ بود که جوانه‌های خلاق روحش، سالها از ما دریغ شد. در ادامه مراسم، مرضیه برومند از شاگردان نصرت کریمی گفت: الان که به خاطراتم فکر می‌کنم میبینم که چقدر سرشار از نصرت کریمی هستم. چقدر کریمی در آثار عروسکی من حضور دارد، مخصوصا که طنز را از ایشان یاد گرفتم.آیدین آغداشلو نیز در سخنانی گفت: الان مسئله فقط مرگ یک هنرمند مشهور …
«مکبث» و «هملت» کاغذی شدند/ اجرای اثری به یاد مریم میرزاخانی
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / فرهنگی و هنری
«مکبث» و «هملت» کاغذی شدند/ اجرای اثری به یاد مریم میرزاخانی
زهرا صبری کارگردان تئاتر نمایش «خاک و تاج» را با استفاده از عروسک کاغذی و برگرفته از نمایشنامه‌های «هملت» و «مکبث» ویلیام شکسپیر روی صحنه برده است.
  زهرا صبری  کارگردان تئاتر  تئاتر عروسکی  تئاتر ایران  تئاتر شهر
نصرت کریمی، یار همیشگی عروسک‌ها
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / فرهنگی و هنری
نصرت کریمی، یار همیشگی عروسک‌ها
نصرت‌کریمی چهره نام‌ آشنای تئاتر عروسکی و یکی از پیشکسوتان این رشته در سن 95 سالگی درگذشت. او هنرمند خلاق و مبتکری بود و در رشته‌های مختلف هنری از جمله تئاتر، سینما، نقاشی متحرک، مجسمه‌سازی و ساخت عروسک تبحر و مهارت ویژه‌ای داشت.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
نصرت کریمی درگذشت
نصرت کریمی هنرمند قدیمی سینما و تئاتر دیروز 12 آذر ماه در منزلش درگذشت مهرداد اسکویی داماد این هنرمند این خبر را تایید کرد و به ایسنا گفت: نصرت کریمی در سن 95 سالگی بر اثر کهولت سن درگذشت. وی ادامه داد: روز شنبه 16 آذر ماه مراسم تشییع این هنرمند برگزار خواهد شد که هنوز جزئیات آن مشخص نشده است.نصرت‌الله کریمی در اول دی‌ ماه 1303 در تهران متولد شد. وقتی تحصیلات ابتدایی را می‌گذراند، با اجرای تئاتر «روحوضی» آشنا و به تئاتر علاقه‌مند می‌شود. وی با دیدن فیلم‌های چارلی چاپلین به شدت تحت تاثیر او بود. همچنین در سال 1323 تحت تاثیر عبدالحسین نوشین و زیر نظر او به یادگیری تئاتر پرداخت. کریمی در سال 1320 در تئاترهای تهران، هنر، فرهنگ، فردوسی و سعدی به عنوان گریمور، بازیگر و کارگردان فعالیت‌هایی را ‌آغاز …
چشمان شوخی که جوان ماند
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / فرهنگی و هنری
چشمان شوخی که جوان ماند
فعالان حوزه نمایش عروسکی روز گذشته پدر هنری‌شان را از دست دادند. البته نصرت کریمی منحصر به یک حوزه نبود؛ هنرمندی چند‌وجهی بود و در حوزه‌های مختلف تخصص و درک درست داشت. سینما می‌دانست، از تئاتر شناخت داشت، با ادبیات آشنا بود، مجسمه‌سازی را خوب بلد بود، گریمور خوبی بود و البته هنرمندی طناز بود.
وقتی عروسک‌ها بهتر از انسان‌ها حرف می‌زنند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / فرهنگی و هنری
وقتی عروسک‌ها بهتر از انسان‌ها حرف می‌زنند
مهر نوشت: کارگردان نمایش «خاک و تاج» با اشاره به تجربه طراحی و اجرای تازه ترین اثر نمایشی خود در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر از واکنش مثبت مخاطبان پس از تماشای این اثر گفت.
  تئاتر شهر  تئاتر عروسکی  کارگردانان تئاتر
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / ...
انتشار فراخوان جشنواره تئاتر عروسکی
فراخوان هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران - مبارک برای برگزاری در مرداد ماه سال آینده با توجه به مصائب جنگ و مهاجرت‌های ناشی از آن منتشر شد.این فراخوان به دبیری گلزار محمدی منتشر شد و سال آینده با یک تغییر زمانی چند هفته‌ای از ۱۰ تا ۱۸ مردادماه ۱۳۹۹ در ۹ بخش نمایش صحنه‌ای، نمایش‌های خیابانی و محیطی، نمایش عروسکی ملل، نمایش‌های سنتی عروسکی، ایده‌های نو، پایان‌نامه‌های برتر دانشجویی، نمایش عروسکی در فضای مجازی، مسابقه عکاسی نمایش عروسکی و پژوهش، آموزش و نشست‌های تخصصی برگزار می‌شود.متقاضیان بخش‌های مختلف می‌توانند از تاریخ شنبه ۱۶ آذرماه ۱۳۹۸ تقاضاهای خود را در تارنمای جشنواره به آدرس https://tehranmobarak.theater.ir بارگذاری کنند.
فراخوان هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک منتشر…
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / فرهنگی و هنری
فراخوان هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک منتشر…
فراخوان هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک در ۹ بخش منتشر شد. علاقه‌مندان می‌توانند از شنبه ۱۶ آذر در تارنمای جشنواره ثبت نام کنند.
  تئاتر  تئاتر عروسکی  جوایز تئاتر
عروسک‌های این نمایش به طبیعت برمی‌گردند
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸-۰۹-۰۹ / فرهنگی و هنری
عروسک‌های این نمایش به طبیعت برمی‌گردند
طفل فراموش‌شده تئاتری‌ها هنوز هم نفس‌ می‌کشد؛ حتی در این هوای سرد و آلوده تهران. مریم معترف، بازیگر و کارگردان نام‌آشنای تئاتر کودک و نوجوان، این‌بار سراغ روایت سفر پرماجرای کشتی نوح و جریان‌های درون آن برای کودکان و نوجوانان رفته است. نمایش «قصه‌های سفر پرماجرای کشتی نوح» از بیست و دوم آبان‌ماه در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روی صحنه است.
تئاتر کودک و نوجوان ایران با تعریف جهانی  فاصله دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / فرهنگی و هنری
تئاتر کودک و نوجوان ایران با تعریف جهانی فاصله دارد
تهران - ایرنا - کارگردان اپراهای عروسکی معتقد است: کیفیت، شیوه تولید و اجرای آثار تئاتر کودک و نوجوان از یک سو و از سوی دیگر تعریفی که هنرمندان، مسئولان و متولیان امر تئاتر از نمایش کودک و نوجوان در کشور ما دارند با تعریف جهانی آن تفاوت های آشکاری دارد و همین تفاوت مهمترین دلیل آسیب های این گونه نمایشی در کشور است.
  اپرای عروسکی  جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان  تئاتر  تئاتر کودک و نوجوان
علیرضا خمسه مهمان کشتی نوح شد!
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / فرهنگی و هنری
علیرضا خمسه مهمان کشتی نوح شد!
نمایش «قصه‌های سفر پر ماجرای کشتی نوح» به کارگردانی مریم معترف اولین اجرای خود را در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون، با حضور علیرضا خمسه به عنوان مهمان ویژه به صحنه برد.
  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  مریم معترف  علیرضا خمسه  کارگردان تئاتر  بازیگر تئاتر  تئاتر کودک و نوجوان
گلایه‌های دبیر جشنواره تئاتر عروسکی دانشجویان از شرایط برگزاری
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / فرهنگی و هنری
گلایه‌های دبیر جشنواره تئاتر عروسکی دانشجویان از شرایط برگزاری
دانیال اسماعیل‌زاده در نشست خبری چهاردهمین جشنواره تئاتر عروسکی دانشجویان از شرایط نامساعد برای برگزاری جشنواره و عدم‌همکاری مسئولان دانشگاه تهران گفت.
تئاتر عروسکی پس از انقلاب مدیون دانشگاهیان است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
تئاتر عروسکی پس از انقلاب مدیون دانشگاهیان است
تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه بین‌المللی نمایشگران عروسکی یونیمای ایران گفت: تئاتر عروسکی پس از انقلاب مدیون دانشگاهیان است، افراد برآمده از دانشگاه بستر تئاتر عروسکی را در کانون های پرورش فکری گسترش دادند و توانستند تئاتر سنتی رو به اضمحلال را رشد دهند.
  تئاتر عروسکی  اردشیر صالح پور  دانشگاه هنر
تجربه زندگی در یک بازی رایانه‌ای/ «بی‌چیز» از خودشناسی می‌گوید
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / فرهنگی و هنری
تجربه زندگی در یک بازی رایانه‌ای/ «بی‌چیز» از خودشناسی می‌گوید
نمایش «بی‌چیز» به کارگردانی مهدی فرشیدی‌سپهر که از ۸ مهر در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روی صحنه رفته، کودکان را دعوت به شناخت بیشتر خود می‌کند.
  مهدی فرشیدی سپهر  تئاتر کودک و نوجوان  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  تئاتر ایران  کارگردان تئاتر
جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در آستانه انفجار بزرگ
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / فرهنگی و هنری
جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در آستانه انفجار بزرگ
تهران - ایرنا - نمایش بیگ‌بنگ به کارگردانی فرامرز غلامیان با روایت انفجار بزرگ، آغاز حیات و بخشی از ماجراهای زندگی انسانها در کره زمین در بخش مسابقه نوجوان بیست و ششمین جشنواره بین الملی تئاتر کودک و نوجوان حضور خواهد داشت.
  تئاتر عروسکی  جشنواره تئاتر کودک و نوجوان  جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان  تئاتر
دیدار دبیران جشنواره‌های بین‌المللی عروسکی و کودک و نوجوان
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / فرهنگی و هنری
دیدار دبیران جشنواره‌های بین‌المللی عروسکی و کودک و نوجوان
مجید قناد دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان به دیدار گلزار محمدی دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی رفت.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / ...
با هم تئاتر ببینیم
فاطمه امین‌الرعایاروزهای پایان هفته روزهای مناسبی برای فعالیت‌های هنری است. در تماشاخانه‌های تهران نمایش‌های بسیاری روی صحنه هستند که می‌توانند تجربه‌ای لذت‌بخش برای عصر‌های بارانی پاییزی باشند.بیش از 80 نمایش در تماشاخانه‌های تهران هر شب روی صحنه می‌روند. در ادامه برخی از این نمایش‌ها را مرور می‌کنیم. نمایش «گریز از مرکز» با نویسندگی و کارگردانی احسان اکبرنژاد که پیش‏تر نمایش‌های بسیاری از جمله «من از ارتفاع می‌ترسم»، «نیمه رویا»، «یه روز یه اتفاقی می‌افته» و... در جشنواره‌های فجر و دانشجویی به روی صحنه برده، از 30 مهرماه در تماشاخانه سپند در حال اجرا است. در این نمایش محمد نادری، پویان درزی، الهام جدی، فردین شاه‌حسینی، پریسا بنی‌آدم، هادی شیخ‌الاسلامی، وحید نفر، احسان اکبرنژاد و مهرداد ضیایی …
هدیه کوچولو و دو نمایش با یک بلیت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / فرهنگی و هنری
هدیه کوچولو و دو نمایش با یک بلیت
تهران- ایرنا- علاقه‌مندان به تئاترهای کودک، در یک نوبت نمایشی به تماشای دو تئاتر «هدیه کوچولو» و «یک روز و دو فصل» به کارگردانی رامین کهن در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌نشینند.
  کتاب کودک  کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان  تئاتر  تئاتر کودک و نوجوان  کتاب  کتابخانه  عاشورا  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / ...
تجلیل از «رندان تشنه لب» محمدرضا شجریان
آیین «چله عشق» با هدف تجلیل از اصحاب فرهنگ و هنری که آثار مرتبط با قیام عاشورا خلق کرده‌اند، در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.به گزارش مهر، آیین «چله عشق» عصر دیروز ۲۹ مهر ماه در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.در این آیین از ۸ موسیقیدان به همراه ۱۰ سینماگر مطرح کشور که آثاری با موضوع قیام امام حسین(ع) خلق کرده‌ بودند، تجلیل شددر ادامه از سیدجعفر شهیدی نویسنده «پس از پنجاه سال» تجلیل شد.محمد ابراهیم آیتی نویسنده «بررسی تاریخ عاشورا» و رسول جعفریان نویسنده «تاملی در نهضت عاشورا» از دیگر تجلیل‌شوندگان بودند.سپس از دکتر علی شریعتی نویسنده «شهادت و حسین وارث آدم» تجلیل شد. در بخش موسیقی از محمدرضا شجریان خواننده «رندان تشنه لب»، حسین علیزاده آهنگساز آلبوم «نینوا»، لوریس …
نمایش «قصه ظهر عاشورا» از امروز در پارک لاله تهران
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / فرهنگی و هنری
نمایش «قصه ظهر عاشورا» از امروز در پارک لاله تهران
 نمایش محیطی «قصه‌ ظهر عاشورا» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی رضا بهرامی از 24 مهر در محوطه باز مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود.
«پای دیوار کودکی» در پردیس تئاتر تهران
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / فرهنگی و هنری
«پای دیوار کودکی» در پردیس تئاتر تهران
نمایش عروسکی «پای دیوار کودکی» در پردیس تئاتر تهران به صحنه می‌رود.
  پردیس تئاتر تهران  تئاتر عروسکی  تئاتر کودک و نوجوان
قطب‌الدین صادقی سمینار یک روزه برگزار می‌کند
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / فرهنگی و هنری
قطب‌الدین صادقی سمینار یک روزه برگزار می‌کند
سمیناری با حضور قطب‌الدین صادقی در چهاردهمین جشنواره بین المللی عروسکی دانشجویان برگزار می‌شود.
  قطب الدین صادقی  جشنواره تئاتر عروسکی دانشجویان  تئاتر ایران
«لباس جدید پادشاه» روی صحنه می‌رود/ تلفیق بازیگری و تئاتر عروسکی
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / فرهنگی و هنری
«لباس جدید پادشاه» روی صحنه می‌رود/ تلفیق بازیگری و تئاتر عروسکی
لادن نازی در دومین تجربه کارگردانی اش نمایش «لباس جدید پادشاه» را به صحنه می برد.
  تئاتر عروسکی  تئاتر ایران  کارگردان تئاتر
اخبار تئاتر| الکا هدایت برای نوجوانان «شگفتی» می‌سازد
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / فرهنگی و هنری
اخبار تئاتر| الکا هدایت برای نوجوانان «شگفتی» می‌سازد
الکا هدایت همزمان با هفته ملی کودک نمایش «شگفتی» را ویژه گروه سنی نوجوانان، در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به صحنه می‌برد.
اجرای «شگفتی» برای نوجوانان در هفته ملی کودک
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / فرهنگی و هنری
اجرای «شگفتی» برای نوجوانان در هفته ملی کودک
تهران- ایرنا- الکا هدایت همزمان با هفته ملی کودک نمایش «شگفتی» را ویژه گروه سنی نوجوانان، در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به صحنه می‌برد.
  کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان  محمد حسن معجونی  تئاتر  هفته ملی کودک  نمایش
برنامه‌های تئاتری هفته ملی کودک اعلام شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / فرهنگی و هنری
برنامه‌های تئاتری هفته ملی کودک اعلام شد
مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت «هفته ملی کودک» بیش از ۴۰ نمایش محیطی در مناطق و مراکز مختلف تهران اجرا می‌کند.
  جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
برگزاری هفته کودک ۹۸ با رنگ و بوی تئاتر
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / فرهنگی و هنری
برگزاری هفته کودک ۹۸ با رنگ و بوی تئاتر
تهران- ایرنا- مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت «هفته ملی کودک» بیش از ۴۰ نمایش محیطی در مناطق و مراکز مختلف تهران اجرا می‌کند.
  کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان  تئاتر  هفته کودک
رونمایی از عروسک «تولد مبارک» در بیمارستان کودکان محک
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / فرهنگی و هنری
رونمایی از عروسک «تولد مبارک» در بیمارستان کودکان محک
اولین حضور و اجرای عروسک «تولد مبارک» با حضور هنرمند محبوب عرصه کودکان و نوجوانان، در بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودک محک برای کودکان مبتلا به سرطان برگزار شد.
  موسسه محک  کودکان سرطانی  تئاتر عروسکی
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / فرهنگی و هنری
"بی‌چیز" اثر تازه مهدی فرشیدی‌سپهر در کانون پرورش کودکان
نمایش "بی‌چیز" به کارگردانی مهدی فرشیدی‌سپهر از روز 8 مهر 1398 در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود.