سه شنبه, ۱۲ فروردین, ۱۳۹۹ / 31 March, 2020
ترویج کتاب و کتابخوانی
ششمین روز از پویش معرفی ده کتاب با حامد اشتری
ششمین روز از پویش معرفی ده کتاب با حامد اشتری
حامد اشتری جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی و در ادامه پویش معرفی ده کتاب، لیست خودرا برای مطالعه عیدانه معرفی کرد.
۲۹ ساعت قبل / کتاب / استانی-فرهنگی و هنری / منطقه قم /
تغییر زمان نمایشگاه کتاب تهران به بعد از ماه رمضان
با مصوبه شورای سیاستگذاری، سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران بعد از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد. به گزارش ایلنا، ایوب دهقانکار سخنگوی سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران با اعلام این خبر گفت: با عنایت به اینکه هدف از برگزاری نمایشگاه کتاب تهران ایجاد فضایی آرام و دلنشین، محیطی فرهنگی برای دوستداران و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی و از سوی دیگر تقویت چرخه اقتصادی نشر کشور است، با لحاظ شرایط فعلی جامعه، شورای سیاستگذاری تاریخ ۲۶ فروردین ۹۹ را برای اجرای بهینه نمایشگاه کتاب مناسب ندانست و بر اساس مصوبه شورا زمان برپایی سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران به بعد از ماه مبارک رمضان موکول شد.سخنگوی سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران افزود: با درنظر گرفتن مختصات نمایشگاه کتاب تهران، جمعیت میلیونی بازدید کنندگان …
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ /
سنگر کتاب افتتاح شد
سنگر کتاب افتتاح شد
سنگر کتاب مرکزی با هدفش تاسیس پایگاه های ترویج کتابخوانی و برپایی نمایشگاه در هیئت ها و مصلی ها و در مناطقی که کتاب فروشی ندارد، در شهر بجنورد افتتاح شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / مشرق نیوز / کتاب / رمان و داستان /
کتابخوانی شکاف بین نسلی جامعه را ترمیم می‌کند
کتابخوانی شکاف بین نسلی جامعه را ترمیم می‌کند
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه بین اقشار مختلف، گفت: کتاب و کتابخوانی با آگاه‌‎سازی جامعه، شکاف بین نسلی را ترمیم می‌کند.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / استانی-اجتماعی / نمایشگاه کتاب یزد / یزد / استانداری یزد /
تنها راه مقابله با سطحی‌نگری ترویج فرهنگ کتابخوانی است
تنها راه مقابله با سطحی‌نگری ترویج فرهنگ کتابخوانی است
تنها عضو هیأت علمی پزشکی هسته‌ای در استان یزد با بیان این‌که رشد فکری و فرهنگی جامعه مستلزم حمایت از کتاب و کتابخوانی است، گفت:‌ دست‌اندرکاران بدانند اگر امروز برای آگاه‌سازی جوانان در علوم مختلف تلاش نکنند، در آینده هزینه‌های سنگین‌تری برای جبران آن باید پراخت کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / نمایشگاه کتاب یزد / استانی-فرهنگی و هنری / عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد /
کتابخوانی راهکار موثری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است
کتابخوانی راهکار موثری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد برگزاری نمایشگاه کتاب در فصول مختلف در حقیقت حمایت از خرید دانشجویان و دانش‌آموزان قشر فرهنگی جامعه است، گفت: ترویج بلند مدت فرهنگ کتاب و کتابخوانی نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی ایفا می‌کند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / استانی-اجتماعی / نمایشگاه کتاب یزد / دادستان یزد / آسیب‌های اجتماعی / یزد /
معرفی رفسنجان به‌عنوان «شهر خلاق ایران در ترویج کتاب‌خوانی»
معرفی رفسنجان به‌عنوان «شهر خلاق ایران در ترویج کتاب‌خوانی»
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در ششمین دوره انتخاب پایتخت کتاب ایران، رفسنجان به‌عنوان شهر خلاق ایران در ترویج کتابخوانی معرفی شد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / کتابخوانی / پایتخت کتاب ایران / اخبار فرهنگی و هنری - کرمان / استانی-فرهنگی و هنری /
مسابقه کتابخوانی شهید مطهری
مسابقه کتابخوانی شهید مطهری
بنیاد علمی و فرهنگی شهید مطهری در راستای ترویج اندیشه‌های اسلامی براساس آثار شهید مطهری مسابقه کتابخوانی برگزار می‌کند. به گزارش همشهری، این مسابقه کتابخوانی همزمان با یکصدمین سالگرد ولادت شهید مطهری، از ۵۷ صفحه منتخب کتاب «آینده انقلاب اسلامی ایران» برگزار می‌شود.  این مسابقه در بستر اپلیکیشن استاد مطهری که شامل همه آثار اوست برگزار می‌شود. در این اپلیکیشن همه آثار شهید مطهری به‌صورت تمام متن قرار دارد. 2بخش دیگر هم برای استفاده بهتر در اپلیکیشن وجود دارد؛ در بخش اول امکان بارگیری تمامی کتب صوتی …
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ /
کتاب مطهر
بنیاد علمی و فرهنگی شهید مطهری در راستای ترویج اندیشه‌های ناب اسلامی بر اساس آثار شهید مطهری و مقارن با یکصدمین سالگرد ولادت آن استاد اقدام به برگزاری مسابقه ملی کتابخوانی از ۵۷ صفحه منتخب کتاب گرانسنگ آینده انقلاب اسلامی ایران کرده است. این مسابقه در بستر اپلیکیشن استاد مطهری که شامل همه آثار استاد است، برگزار می‌شود. در این اپلیکیشن کلیه آثار استاد به صورت تمام متن قرار دارد. دو بخش دیگر هم برای استفاده بهتر در این اپلیکیشن وجود دارد. در بخش اول امکان بارگیری کلیه کتب صوتی استاد شامل آثار قلمی ایشان فراهم شده و در بخش دوم سخنرانی‌های استاد در اختیار عموم قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ /
مدرنیته و اثر آن روی کتاب، مطالعه و صنعت نشر
مدرنیته و اثر آن روی کتاب، مطالعه و صنعت نشر
میزگرد آثار مدرنیته روی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با حضور احسان رضایی نویسنده و داور بخش رمان «جایزه ادبی جلال آل احمد سال ۹۸»، حمیدرضا سبحانی‌نژاد شاعر و نویسنده فیلم‌نامه سریال‌هایی همچون «رنج پنهان» و نگارسادات معصوم زاده شاعر و نفر اول «کنگره ملی شعر دفاع مقدس سال ۹۷» در ایسنا قزوین برگزار شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / استانی-فرهنگی و هنری / ترویج کتاب و کتابخوانی / احسان رضایی / آسیب‌های فضای مجازی /
هزینه کردن برای کتاب سرمایه گذاری است/ فضای مجازی نیازمند پیوست فرهنگی
هزینه کردن برای کتاب سرمایه گذاری است/ فضای مجازی نیازمند پیوست فرهنگی
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان هزینه کردن برای کتاب و کتابخوانی را سرمایه گذاری واقعی دانست و خاطرنشان کرد: اگر امروز برای کتاب هزینه کنیم، در برابر هزینه های ناشی از آسیب های اجتماعی مصون خواهیم بود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / استانی-اجتماعی / ترویج کتاب و کتابخوانی / فضای مجازی / حقوق شهروندی / کتابخانه‌های عمومی /
ترویج فعالیت‌های کتابخوانی محدودیت ندارد
ترویج فعالیت‌های کتابخوانی محدودیت ندارد
تهران- ایرنا- معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آسیب‌شناسی و نقد از درون برنامه‌های اجرا شده در حوزه کتاب و کتابخوانی در شهرها و روستاهای کشور، تاکید کرد: ترویج فعالیت‌های کتابخوانی محدودیت ندارد و نباید به چند برنامه صرفا اکتفا شود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / طرح های کتابخوانی / محسن جوادی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی /
طرح
طرح "شهرداران مدارس" باعث رشد فرهنگی جوانان می‌شود
دبیر کمیته آموزش شهروندی و ترویج کتاب و کتابخوانی شورای اسلامی شهر تبریز طرح شهرداران مدارس را طرح خوبی برای استفاده از نیروی جوان و فعال در شهر تبریز دانست و افزود: تبریز، جوانان فعال بسیاری دارد و این طرح می‌تواند در راستای رشد و توسعه فرهنگی جامعه و جوانان بسیار موثر بوده و باعث رشد و شکوفایی مدارس شود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / استانی-فرهنگی و هنری / آموزش شهروندی /
خرید ۴۵ میلیونی از نمایشگاه کتاب گیلان
خرید ۴۵ میلیونی از نمایشگاه کتاب گیلان
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان کتابداران را دارای تحصیلات عالی در امر کتاب و ارائه خدمات بهینه به مخاطبان دانست و عنوان کرد: در نمایشگاه کتاب امسال ۴۵ میلیون تومان کتاب خریداری کردیم.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / استانی-اجتماعی / ترویج کتاب و کتابخوانی /
یک پیشنهاد برای ترویج کتابخوانی در زندان‌ها
یک پیشنهاد برای ترویج کتابخوانی در زندان‌ها
تهران- ایرنا- رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در دیدار با مسئولی فرهنگی از قوه قضائیه با اشاره به همکاری کتابخانه ملی ایران برای اشاعه فرهنگ کتابخوانی در زندان‌ها، پیشنهاد داد: برنامه‌ریزی شود هریک از افراد زندانی اگر طی یک هفته یک کتاب خوانده و مفهوم آن را بازنویسی کند از مزایایی؛ مانند مرخصی یا تخفیف در حبس برخوردار شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اشرف بروجردی / سازمان اسناد و کتابخانه ملی / زندان / طرح های ترویجی کتابخوانی /
پویش اهدای کتاب مدیران در پایتخت راه‌اندازی شد
پویش اهدای کتاب مدیران در پایتخت راه‌اندازی شد
تهران-ایرنا- مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اعلام راه‌اندازی «پویش اهدای کتاب مدیران کشور» از تمامی مدیران عالی‌رتبه کشور برای پیوستن به این پویش و اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی پایتخت دعوت کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / تهران / سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران / کتاب / کتابخانه /
هر تهرانی در سال ۳۰۰ساعت را در ترافیک از دست می‌دهد
هر تهرانی در سال ۳۰۰ساعت را در ترافیک از دست می‌دهد
رئیس کمیته فرهنگی شورا گفت: جمعیت بالای 60سال تهران تا سال‌1405 به 10درصد خواهد رسید، لذا برای ترویج کتابخوانی برای این قشر و نیز نسل دوم و سوم خارج از ایران باید کتاب صوتی و اینترنتی نشر و ترویج بیشتری یابد.
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ /
برگزاری کارگاه آموزشی به مناسبت هفته کتابخوانی
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی کارگاه آموزشی" تحلیل و بررسی نقش تغییر و لزوم آن در زندگی شخصی انسان" در سالن کنفرانس ساختمان شهدای برق برگزار شد.در این کارگاه آموزشی کتاب " چه کسی پنیر مرا جابجا کرد" نوشته اسپنسر جانسون مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.سخنران این کارگاه آموزشی روح الله معین فر مدرس NLP و مربی تغییر و تحول فردی و رئیس گروه بررسی و تحلیل حوادث دفتر فنی معاونت بهره برداری بوده است.در کنار این کارگاه آموزشی از طرح "کتابت را جابگذار" نیز رونمایی شد، رئیس گروه مدیریت اسناد و کتابخانه شرکت برق منطقه ای خوزستان در این زمینه گفت: طرح کتاب را جابگذار با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در میان کارمندان، پژوهشگران و مراجعان در شرکت اجرایی می شود.فریده سالمی بیان کرد: بر اساس این طرح، کارمندان …
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ /
بخوان مشقِ پندِ مهربانی را
بخوان مشقِ پندِ مهربانی را
تلنگری برای جامعه کتاب نخوانِ ما کتاب، کتابخوانی و مطالعه در کشور ما جایگاه درخور و مناسبی ندارد و متاسفانه در بیشتر خانواده‌های ایرانی سبد فرهنگی، ‏آخرین موردی است که در زندگی روزمره به آن توجه می‌شود. حتی در مورد کودکان هم، خرید اسباب بازی‌های متنوع مهم‌تر از ‏کتاب است. این درحالی است که در کشورهای توسعه یافته مطالعه یک ضرورت در زندگی مردم است. به‌ویژه برای کودکان ‏خواندن با استفاده از هر امکانی از کتاب گرفته تا تابلوهای خیابان، همیشه مورد تأکید قرار می‌گیرد تا در هر فرصتی شرایط ‏خواندن و یادگرفتن برای او فراهم شود. هفته‌ای که گذشت به‌عنوان هفته ملی کتاب و کتابخوانی نام‌گذاری شده است تا به ‏این بهانه تلنگری به جامعه کتاب نخوان ایرانی زده شود و این رفتار را هم در خود و هم در کودکان و نوجوانان‌مان …
۱۳۹۸/۰۹/۰۲ /
پرونده ویژه: در کتاب‌آباد چه خبر است!
پرونده ویژه: در کتاب‌آباد چه خبر است!
سایت تحلیلی خبری دیدارنیوز به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، پرونده ویژه‌ای با عنوان «کتاب‌آباد» منتشر کرده است و سعی دارد راهکار‌های مختلف برای ترویج کتابخوانی را ارائه دهد. این پرونده کوشیده است ابعاد مختلف مسئله کتابخوانی و راه‌های سامان‌دادن به اوضاع کتاب در جامعه را مورد بررسی قرار دهد.
۱۳۹۸/۰۸/۳۰ /
کتاب‌های تألیفی‎ برای کودکان وضعیت خوبی ندارند
کتاب‌های تألیفی‎ برای کودکان وضعیت خوبی ندارند
کتاب‌‎های تألیفی‌کودک خوب نیست. ترجمه‌ها زیاد و خوب است، اما وضع تألیف خوب نیست. کتاب‌های درجه یک کودک دنیا ترجمه می‎شود، اما به لحاظ تألیفی خیلی در ضعف هستیم. ما نتوانستیم داستان‌های خوب همراه با مفاهیم گذشتگانمان را در قالب‌های جدید بیاوریم. در قالب‌هایی که استاندارد‌های بین‌المللی است. هم در حوزه ملی و ایرانی و هم در حوزه دین در تولیدات کتاب در ضعف هستیم. من همیشه می‌گویم در فقر هستیم و متأسفانه به دلایل مختلف نتوانستیم داستان‌های خوب بنویسیم. این جملات را اسماعیل آذری نژاد می‌گوید. وی مدرس حوزه و فارغ‌التحصیل کارشناس ارشد دانشگاه است. در شهرستان دهدشت استان کهگیلویه و بویراحمد سکونت دارد و با شعار «قصه، توپ، رنگ» برای بچه‌های روستایی قصه می‌خواند. دیدارنیوز در هفته کتاب با اسماعیل آذری‌نژاد …
۱۳۹۸/۰۸/۳۰ /
وزیر ارشاد: ۴۲ درصد مردم، مطالعه الکترونیک دارند
وزیر ارشاد: ۴۲ درصد مردم، مطالعه الکترونیک دارند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جریان کتاب دیجیتال یا الکترونیک در فضای مطالعه و کتابخانه‌ها در حال رواج است و هم‌اکنون بیش از ۴۲ درصد مردم، مطالعه الکترونیک دارند و باید فضای ترویج کتابخوانی نیز به این سمت باشد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ /
افزون بر ۱۸ هزار برنامه در هفته کتاب برگزار می‌شود
افزون بر ۱۸ هزار برنامه در هفته کتاب برگزار می‌شود
یزد - ایرنا - معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی گفت: امسال به مناسبت هفته کتاب ۱۸ هزار و ۴۵۰ برنامه در سراسر کشور برگزار می‌شود که اجرای آن از بیستم آبان ماه جاری در گیلان و خراسان شمالی آغاز شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / یزد / کتاب / کتابخانه /
کتابفروشی‌ها نهادی موثر برای ترویج فرهنگ مطالعه کتاب هستند
کتابفروشی‌ها نهادی موثر برای ترویج فرهنگ مطالعه کتاب هستند
یزد - ایرنا- معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کتابفروشی‌ها صرفا محلی برای عرضه و فروش کتاب نیست بلکه واحدی با استانداردهای روز برای ترویج فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخوانی در جامعه است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / اتحادیه ناشران و کتابفروشان / یزد / فرهنگ و ارشاد اسلامی /
ای کاش صدا و سیما بیشتر به کتاب توجه می‌کرد
ای کاش صدا و سیما بیشتر به کتاب توجه می‌کرد
از امروز و همزمان با برگزاری مراسم افتتاحیه‌ای به میزبانی اهالی یزد، مردم سراسر کشورمان به مدت یک هفته شاهد ویژه‌برنامه‌های متعددی با محوریت کتاب و ترویج کتابخوانی خواهند بود؛ برنامه‌هایی که از جمله آنها می‌توان به طرح تخفیف فصلی کتاب اشاره کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ /
افتتاح چهار کتابخانه عمومی در خوزستان
افتتاح چهار کتابخانه عمومی در خوزستان
بیست و هفتمین دوره هفته کتاب با شعار "حال خوش خواندن" در قالب ۹۷۸ برنامه فرهنگی به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان خوزستان برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / استانی-فرهنگی و هنری / اخبار فرهنگی و هنری - خوزستان / نمایشگاه کتاب / کتابخوانی /
از عضویت رایگان در کتابخانه‌ها تا استقرار اتوبوس «هدهد» در پایتخت
از عضویت رایگان در کتابخانه‌ها تا استقرار اتوبوس «هدهد» در پایتخت
تهران-ایرنا- مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به برگزاری ۳۰۰ برنامه به مناسبت هفته کتاب (۲۳ تا ۳۰ آبان) در مناطق ۲۲گانه و فرهنگسراها گفت: علاوه بر استقرار اتوبوس کتابگرد «هدهد» در پایتخت شهروندان می‌توانند به صورت رایگان عضو کتابخانه‌ها شوند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / هفته کتاب / سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران / کتابخوانی / کتابخانه /
اجرای بیش از ۱۸هزار برنامه در هفته کتاب/ یزد میزبان برنامه ملی روز کتاب
اجرای بیش از ۱۸هزار برنامه در هفته کتاب/ یزد میزبان برنامه ملی روز کتاب
معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از اجرای بیش از ۱۸هزار برنامه فرهنگی در هفته کتاب در کشور خبرداد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ /
نشست خبری اعلام ویژه برنامه های هفته کتاب
نشست خبری اعلام ویژه برنامه های هفته کتاب
نشست خبری مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی و اعلام ویژه برنامه های هفته کتاب عصر شنبه ۱۸ آبان برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / مهدی رمضانی / کتاب و کتابخوانی / کتابخانه /
«با من بخوان» برای چهارمین سال نامزد جایزه آلما شد
جایزه یادبود «آسترید لیندگرن» از ‌سال ٢٠٠٢ شروع به کار کرد. این جایزه را دولت سوئد پس از درگذشت خانم لیندگرن ٩٤ ساله برای گرامیداشت خاطره او بنا نهاد. او نامدارترین نویسنده سوئد و فردی تاثیرگذار بر ادبیات کودکان به شمار می‌رود. لیندگرن چهره عمومی برجسته و بانفوذی بود و سهمی اساسی در بحث‌ها و گاه وضع قانون‌هایی در زمینه حقوق کودکان و جانوران، جنگ و سیاست خشونت نورزیدن و مسائل فرهنگی متفاوت داشت. هدف از پایه‌گذاری جایزه آلما، ترویج ادبیات ناب کودکان و نوجوانان جهان است و از دیگر اهداف این جایزه می‌توان به تقویت و افزایش علاقه به خواندن در کودکان و نوجوانان، کمک به ارتقای سطح ادبیات و حقوق کودک در سطح جهان، افزایش درک و تبادل بین فرهنگ‌ها و مردم، ترویج ادبیات ناب کودکان و نوجوانان جهان، قرار دادن …
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ /
جلد پنجم از کتاب «هدهد سفید» منتشر شد
جلد پنجم از کتاب «هدهد سفید» منتشر شد
پنجمین جلد از کتاب «هدهد سفید» ویژه نوجوانان که بر اساس نیاز به ترویج و تبلیغ کتاب و کتابخوانی با زبان و ادبیات مناسب این گروه سنّی تهیه شده، منتشر و در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور توزیع شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ /
ترویج کتابخوانی برای جامعه‌ای سعادتمند و فرزانه
ترویج کتابخوانی برای جامعه‌ای سعادتمند و فرزانه
تهران-ایرنا- سقراط می‌گوید: جامعه وقتی فرزانگی و سعادت می‌یابد که "خواندن" کار روزانه‌اش باشد، ارتقای فرهنگ عمومی هم جز با خواندن کتاب ممکن نخواهد بود، برای ترویج کتاب خواندن کاری کنیم.
۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / فرهنگ عمومی / روز دانش آموز / فرهنگی / معرفی کتاب / کتاب / ادبیات / طرح های ترویجی کتابخوانی / کتابخوانی /
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز در اقتصاد نشر موثر است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز در اقتصاد نشر موثر است
تبریز- ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز در اقتصاد نشر و ترویج کتاب و کتابخوانی نقش موثری داشته است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / تبریز / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / نمایشگاه کتاب / کتاب /
آغاز بکار اولین جشنواره فصلی قاصدک‎های داستان در پایتخت کتاب ایران
آغاز بکار اولین جشنواره فصلی قاصدک‎های داستان در پایتخت کتاب ایران
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد از آغاز به کار اولین جشنواره فصلی قاصدک‌های داستان به منظور ترویج کتاب و کتابخوانی در یزد خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / استانی-فرهنگی و هنری / کانون مساجد / داستان کوتاه / کتابخوانی / فصل پاییز /
ششمین جشنواره ترویج کتابخوانی پذیرای ۶۰۰ طرح شد
ششمین جشنواره ترویج کتابخوانی پذیرای ۶۰۰ طرح شد
تهران- ایرنا- دبیر اجرایی ششمین جشنواره‌ تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی از ارسال ۶۰۰ طرح به دبیرخانه این جشنواره و تقدیر از برگزیدگان همزمان با هفته کتاب در اختتامیه این رویداد خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / طرح های ترویجی کتابخوانی /
یار کتاب؛ بستری برای برگزاری مسابقات کتابخوانی آنلاین
یار کتاب؛ بستری برای برگزاری مسابقات کتابخوانی آنلاین
سامانه «یار کتاب» از مهرماه سال 1395 به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بستر فضای مجازی راه‌اندازی شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ /
آیین تجلیل از کتابداران کشور در یزد برگزار می‌شود
آیین تجلیل از کتابداران کشور در یزد برگزار می‌شود
معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از برگزاری مراسم تجلیل از کتابداران و خادمان کتاب همزمان با هفته کتاب در یزد خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / مهدی رمضانی / نهاد کتابخانه های عمومی کشور / هفته کتاب / یزد /
سالانه ۲۰۰ هزار کتاب چاپ اول در دفتر تبلیغات اسلامی منتشر می شود/ نباید نگاه هزینه ای صرف به کتاب داشت؛ رئیس بوستان کتاب در گفت وگو با شفقنا
شفقنا- رئیس موسسه بوستان کتاب با تاکید براینکه داشتن نگاه صرف هزینه ای به کتاب اشتباه است، تاکید کرد: برای احیای صنعت نشر، مهمترین چیز در ابتدا به رسمیت‌شناختن کپی رایت و در ادامه، ترویج کتابخوانی با نهادینه‌سازی ارزش کتاب و مطالعه است. محمدباقر انصاری در گفت وگو با خبرنگار شفقنا اظهار داشت: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به […]
۱۳۹۸/۰۷/۰۲ /
تاکید بر تقویت رویدادهای کتابخوانی
تاکید بر تقویت رویدادهای کتابخوانی
معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه شورای سیاست‌گذاری پایتخت کتاب ایران بر ضرورت تقویت رویدادهای ترویج کتابخوانی تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / پایتخت کتاب ایران /
نشست شورای سیاستگذاری پایتخت کتاب ایران برگزار شد
نشست شورای سیاستگذاری پایتخت کتاب ایران برگزار شد
معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه شورای سیاست‌گذاری پایتخت کتاب ایران بر ضرورت تقویت رویدادهای ترویج کتابخوانی تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / یزد / محسن جوادی / طرح پایتخت کتاب ایران /
پویش ملی فصل گرم کتاب در اهواز‎
پویش ملی فصل گرم کتاب در اهواز‎
پویش فصل گرم کتاب با محورهای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تقویت مهارت‌های زندگی، در اهواز برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۵ / اهواز / کتاب و کتابخوانی / کتابخانه /
۵ میلیارد ریال اعتبار به خرید کتاب در استان تهران تخصیص یافت
۵ میلیارد ریال اعتبار به خرید کتاب در استان تهران تخصیص یافت
شهرری- ایرنا- معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران از تخصیص پنج میلیارد ریال اعتبار به خرید و اهدای کتاب در استان خبر داد و گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی از مهمترین اولویت های ارشاد به شمار می رود.
۱۳۹۸/۰۵/۱۲ /
کتاب‌های تالیفی ۲۵ و ترجمه ۱۵ درصد یارانه می‌گیرند
مدیرعامل خانه کتاب در آستانه برگزاری طرح تابستانه کتاب با شعار «کتاب؛ همنشینِ دلنشین» گفت: طی ۱۰ دوره پیشین برگزاری طرح‌های فصلی کتاب ۸۷ میلیارد تومان فروش را تجربه کرده‌ایم که از این میزان ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان یارانه‌ای بوده که خانه کتاب به علاقه‌مندان حوزه کتاب و کتابخوانی اختصاص داده است.‌ به گزارش ایرنا، نیکنام حسینی‌پور درباره برگزاری طرح تابستانه کتاب گفت: تجربه ۱۰ دوره قبلی ثابت کرده است که برگزاری طرح‌های فصلی با هدف اختصاص یارانه به کتابفروشان و دوستداران یار مهربان به افزایش سرانه مطالعه در کشور و همراهی و تشویق هر‌چه بیشتر مردم به مفهوم مطالعه کمک شایانی کرده است. وی ادامه داد: نکته مهم دیگر در برگزاری طرح‌های فصلی کتاب در اولویت قرار گرفتن مفهوم کتاب و همراهی و ترویج فرهنگ …
۱۳۹۸/۰۴/۱۴ /
انتشار فراخوان ششمین دوره پایتخت کتاب ایران
فراخوان ششمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران از سوی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و ستاد شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.به گزارش مهر، ششمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران در سال ۱۳۹۸ برگزار می‌شود. شهرهای متقاضی شرکت در جشنواره می‌توانند تا تاریخ ۳۰ آذرماه ۱۳۹۸ اقدامات انجام‌شده، برنامه‌ها، مدارک و مستندات فعالیت‌های مرتبط با کتاب و کتاب‌خوانی آن شهر، را همراه با برگه‌های تکمیل‌شده به دبیرخانه استانی جشنواره مستقر در ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها یا دبیرخانه مرکزی تهران ارسال و برای کسب اطلاع بیش‌تر می‌توانند با شماره‌های ۰۲۱۸۸۸۶۱۳۲۴،۰۲۱۸۸۳۴۲۹۸۰و ۰۲۱۸۸۳۴۲۹۷۹ تماس برقرار کنند. همچنین برگه‌ها، فرم‌ها و جزئیات دستورالعمل‌های …
۱۳۹۸/۰۳/۲۰ /
فضای مجازی فرصتی برای آشتی دوباره با یار مهربان
فضای مجازی فرصتی برای آشتی دوباره با یار مهربان
بندرعباس- ایرنا- مقوله کتاب و کتابخوانی و ترویج فرهنگ آن با توجه به نقش بسزایش در ارتقای دانش و آگاهی اقشار مختلف مردم به ویژه نسل جوان مورد توجه متولیان فرهنگی قرار دارد و در همین راستا نیز حمایت هایی هرچند اندک از این حوزه انجام می شود، اما با این وجود هنوز فاصله بسیاری برای رسیدن به نقطه مطلوب در حوزه کتاب و کتابخوانی وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / کتاب و کتابخوانی / فضای مجازی /
توزیع دومین جلد کتاب «هدهد سفید» در کتابخانه‌های عمومی
توزیع دومین جلد کتاب «هدهد سفید» در کتابخانه‌های عمومی
دومین جلد از کتاب «هدهد سفید» وی‍ژه نوجوانان بر اساس نیاز به ترویج و تبلیغ کتاب و کتابخوانی با زبان و ادبیات مناسب این گروه سنّی، در دسترس اعضای کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۳/۰۱ / ادبیات کودک و نوجوان / کودکان / نهاد کتابخانه های عمومی کشور /
ترویج مطالعه، کم هزینه ترین کار برای ارتقاء فرهنگ عمومی است
ترویج مطالعه، کم هزینه ترین کار برای ارتقاء فرهنگ عمومی است
رشت- ایرنا - فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر ضرورت ترویج کتاب و کتابخوانی گفت: ترویج کتاب، کتابخوانی و مطالعه کم هزینه ترین کار برای ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه است که هر کار دیگری غیر از این، پرهزینه تر خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / فرهنگی / فرمانداری / کتابخوانی / رشت /
کتابخوانی باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود
کتابخوانی باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود
خرم آباد- ایرنا - معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری سلسله با تاکید بر ترویج فرهنگ کتابخوانی و تبدیل آن به یک فرهنگ عمومی در جامعه گفت: باید جوانان با کتاب انس بگیرند و کتابخوانی تنها به عده ای خاص اختصاص نداشته باشد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۵ /
برای ترویج کتابخوانی از هر فرصتی استفاده کنیم
برای ترویج کتابخوانی از هر فرصتی استفاده کنیم
رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت کتاب را عامل نشاط و حیات انسان دانست و گفت: امروزه که ابزارهای مدرن بشری سرانه مطالعه را کاهش داده، باید از هر فرصتی برای ترویج کتابخوانی استفاده کنیم.
۱۳۹۸/۰۱/۰۸ /
برنامه های کتاب و کتابخوانی شهرداری تهران در نوروز98 اعلام شد
برنامه های کتاب و کتابخوانی شهرداری تهران در نوروز98 اعلام شد
تهران-ایرنا-مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برنامه‌های متنوع این سازمان در حوزه کتاب و کتابخوانی را در نوروز 98 تشریح کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۷ /
فعالیت ۲۴ کتابخانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری در نوروز
فعالیت ۲۴ کتابخانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری در نوروز
مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برنامه‌های این سازمان در حوزه کتاب در ایام نوروز را تشریح کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۷ /
طرح کتابخانه گردی البرز در ساوجبلاغ کلید خورد
طرح کتابخانه گردی البرز در ساوجبلاغ کلید خورد
کرج - ایرنا - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز اعلام کرد: طرح کتابخانه گردی استان با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان ساوجبلاغ کلید خورد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۸ /
اسلام آباد غرب، شهر مروج کتاب معرفی شد
اسلام آباد غرب، شهر مروج کتاب معرفی شد
کرمانشاه - ایرنا - معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: اسلام آبادغرب به عنوان یکی از شهرهای فعال در امر ترویج کتاب و کتابخوانی انتخاب و معرفی شد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴ /
ضرورت ترویج کتاب و کتابخوانی بین اقشار مختلف
ضرورت ترویج کتاب و کتابخوانی بین اقشار مختلف
مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بین اقشار مختلف جامعه گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی احترام به دانایی و فهم جامعه است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۸ /
اختصاص ۴۷ میلیارد تومان برای ترویج کتاب
اختصاص ۴۷ میلیارد تومان برای ترویج کتاب
مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اختصاص ۴۷ میلیارد تومان از سوی این وزارتخانه برای ترویج کتاب و کتابخوانی خبر داد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۷ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •