سه شنبه, ۲۴ تیر, ۱۳۹۹ / 14 July, 2020
جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان
سی‌وهشتمین جشنواره تئاتر فجر برگزیدگان خود را شناخت
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / هنرهای نمایشی / سید عباس صالحی / سید مجتبی حسینی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تکریم و تجلیل / تئاتر شهر / سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر
سی‌وهشتمین جشنواره تئاتر فجر برگزیدگان خود را شناخت
تهران - ایرنا - برگزیدگان سی‌وهشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان معرفی و تجلیل شدند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تئاتر / تئاتر کودک و نوجوان / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
مطالبه خانواده‌ها به توسعه کیفی نمایش کودک منتج می‌شود
تهران- ایرنا- نمایشنامه‌نویس و کارگردان پیشکسوت تئاتر کودک و نوجوان معتقد است: زمانی که خانواده‌ها به اهمیت جایگاه تئاتر کودک و نوجوان پی ببرند، بی‌تردید شاهد مطالبه آنها از هنرمندان این عرصه برای تولیدات بیشتر و کیفی‌تر و توسعه هرچه بیشتر تئاتر کودک و نوجوان خواهیم بود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تئاتر / تئاتر کودک و نوجوان
مدرس تئاتر: وضعیت تئاتر کودک در شان فرزندان ایران نیست
تهران - ایرنا - یک نویسنده و مدرس تئاتر معتقد است: آنچه که به عنوان مفهوم تئاتر کودک و نوجوان در کشور ما میان هنرمندان از یک‌سو و متولیان امر نمایش از سوی دیگر شناخته می‌شود، متکی بر نگاه کمی و آماری است و وضعیت فعلی تئاتر کودک در شان فرزندان ایران نیست.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / اپرای عروسکی / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تئاتر / تئاتر کودک و نوجوان
تئاتر کودک و نوجوان ایران با تعریف جهانی فاصله دارد
تهران - ایرنا - کارگردان اپراهای عروسکی معتقد است: کیفیت، شیوه تولید و اجرای آثار تئاتر کودک و نوجوان از یک سو و از سوی دیگر تعریفی که هنرمندان، مسئولان و متولیان امر تئاتر از نمایش کودک و نوجوان در کشور ما دارند با تعریف جهانی آن تفاوت های آشکاری دارد و همین تفاوت مهمترین دلیل آسیب های این گونه نمایشی در کشور است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تئاتر / جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
اختتامیه جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان
ایرنا - همدان - مراسم اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان روز سه شنبه با معرفی برگزیده ها به کار خود پایان داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / سازمان حفاظت محیط زیست / عیسی کلانتری / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / همدان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
کلانتری: طرح مباحث محیط‌زیستی برای کودکان، نسلی سبز می‌پروراند
همدان- ایرنا- رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طرح مباحث محیط‌زیستی در آثار و نمایش‌های مختص کودکان و نوجوانان، می‌تواند نسلی محیط‌زیستی و سبز را برای آینده ایران اسلامی تربیت کند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / بازیگر تئاتر / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تکریم و تجلیل / تئاتر / نمایش / بازیگر سینما و تلویزیون / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
"رضا بابک" برای یک عمر فعالیت هنری تجلیل شد
همدان- ایرنا- "رضا بابک" هنرمند پیشکسوت حوزه تئاتر و سینما امروز /سه شنبه/ در آئین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان مورد تجلیل قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / علی اصغر کاراندیش مروستی / تئاتر / نمایش / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
معاون وزیر: توسعه پایدار در گرو خروج فرهنگ و هنر از مظلومیت است
همدان- ایرنا- معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای پیشرفت و توسعه پایدار کشور، پیش از هر چیز باید بخش فرهنگ و هنر از مظلومیت خارج شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / همدان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تئاتر / نمایش / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
نمایش‌های برگزیده مرکز ملی استیج معرفی شدند
همدان- ایرنا- نمایش‌های برگزیده مرکز ملی استیج ایران (سازمان حمایت از تئاتر کودکان و نوجوان) پس از ارزیابی در بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، معرفی و تجلیل شدند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / همدان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تئاتر / تئاتر کودک و نوجوان / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
تئاتر نوجوان در بدنه تولیدات نمایشی کشور بسیار کمرنگ است
تهران- ایرنا- کارگردان تئاتر کودک و نوجوان معتقد است: شناخت ناکافی هنرمندان از نوجوانانی که قرار است مخاطب آثارشان باشند در کنار احتمال ممیزی پرداختن به دغدغه‌های نوجوانان و نیز ضعف مهارتی هنرمندان در پرداخت به این مسائل از جمله عواملی است که منجر به کمبود تولید آثار در حوزه تئاتر نوجوانان شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تئاتر / تئاتر کودک و نوجوان
فضای زنده و پویای تئاتر کودک را در همه شهرها توسعه دهیم
تهران- ایرنا- کارگردان نمایش کودک «مزه دروغ تلخه» با تاکید بر آنکه تمرکز بر برگزاری یک هفته ای جشنواره تئاتر کودو و نوجوان در همدان نمی‌تواند اثربخشی و جریان‌سازی مورد انتظار از تئاتر را عملی کند، گفت: لازم است فضای زنده و پویی تئاتر کودک و نوجوان را در همه شهرها توسعه دهیم.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تئاتر / تئاتر کودک و نوجوان
نگاه ساده؛‌ مهمترین شاخصه تولید تئاتر برای خردسالان
تهران- ایرنا- یکی از کارگردانان حاضر در بخش خردسال بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک ونوجوان همدان مهمترین ویژگی تولید تئاتر برای خردسالان را ساده نگاه‌کردن دانست و گفت: زمانی که برای کودکان و نوجوانان کار می‌کنید می‌توان یافتن پاسخ بسیاری از سوالات را بر عهده مخاطب گذاشت اما هنگام کار برای خردسالان باید دقت کنید که سوالی بی‌جواب نماند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / همدان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / مجید قناد / فرهنگ و ارشاد اسلامی
جشنواره تئاتر کودک از دریچه تماشاخانه‌ سیار
همدان- ایرنا- ۲ تماشاخانه سیار بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان امروز و فردا /یکشنبه و دوشنبه/ به چهار شهر استان همدان سفر کرده و برای کودکان این مناطق تئاتر اجرا می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تئاتر
قدرت قصه‌پردازی و ضعف تکنیک؛ تفاوت تئاتر کودک ایران با آثار جهانی
تهران- ایرنا- محسن پورقاسمی کارگردان نمایش «بالتازار» که با این اثر در بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان حضور دارد، قدرت در قصه‌پردازی و ضعف‌های تکنیکی را دو عامل اصلی تفاوت نمایش کودک و نوجوان ایران با نمونه‌های جهانی می‌داند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان
اعزام تماشاخانه‌های سیار کانون و برپایی کارگاه‌های آموزشی
تهران-ایرنا- کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با برگزاری کارگاه‌های آموزش و اعزام تماشاخانه‌های سیار در بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان حضور دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •