شنبه, ۱۰ خرداد, ۱۳۹۹ / 30 May, 2020
جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
مشکلات فنی سالن‌های همدان از زبان مدیر فنی جشنواره تئاتر کودک
مدیر کمیته فنی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان می‌گوید بزرگترین مشکل ما در این مدت و در این سال ها کمبود سالن های نمایش و کمبود تجهیزات و امکانات لازم برای گروه های نمایشی است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تئاتر / تئاتر کودک و نوجوان / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
مطالبه خانواده‌ها به توسعه کیفی نمایش کودک منتج می‌شود
تهران- ایرنا- نمایشنامه‌نویس و کارگردان پیشکسوت تئاتر کودک و نوجوان معتقد است: زمانی که خانواده‌ها به اهمیت جایگاه تئاتر کودک و نوجوان پی ببرند، بی‌تردید شاهد مطالبه آنها از هنرمندان این عرصه برای تولیدات بیشتر و کیفی‌تر و توسعه هرچه بیشتر تئاتر کودک و نوجوان خواهیم بود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴
جشنواره کودک و نوجوان فرصتی برای آشنا شدن با یکدیگر است
جان ساماها، کارگردان استرالیایی که با کارگاه سه‌جلسه‌ای افزایش سطح حس خلاقیت نمایشی در اجرای زنده تئاتر در جشنواره بیست‌و‌ششم تئاتر کودک و نوجوان حضور داشت گفت: این رویداد فرصتی بسیار خوب برای آشنا شدن با یکدیگر و آموزه‌های تازه است.به گزارش هنرآنلاین، او در مورد واکنش حاضران در کارگاهش نسبت به آنچه آموزش ‌داد، گفت: بچه‌ها بسیار بااستعداد بودند و اگرچه زمانی که شروع به کار کردیم در سطح متوسط قرار داشتند اما به مرور زمان با آموختن تکنیک‌ها، سطح‌شان بهتر شد و دیدن چنین بچه‌هایی برای من بسیار هیجان‌انگیز بود. چالش بعدی‌ام این است که تلاش کنم هر سه جلسه کارگاهم را هیجان‌انگیز برگزار کنم.ساماها در مورد این‌که کارگاه افزایش سطح حس خلاقیت نمایشی در اجرای زنده تئاتر را پیش‌تر در چه کشورهایی برگزار کرده …
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / استانی-فرهنگی و هنری / تئاتر / مشهد / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان
موفقیت خراسانی‌ها در جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان
هنرمندان خراسانی در بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان افتخارآفرینی کردند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / سازمان حفاظت محیط زیست / عیسی کلانتری / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / همدان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
کلانتری: طرح مباحث محیط‌زیستی برای کودکان، نسلی سبز می‌پروراند
همدان- ایرنا- رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طرح مباحث محیط‌زیستی در آثار و نمایش‌های مختص کودکان و نوجوانان، می‌تواند نسلی محیط‌زیستی و سبز را برای آینده ایران اسلامی تربیت کند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / بازیگر تئاتر / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تکریم و تجلیل / تئاتر / نمایش / بازیگر سینما و تلویزیون / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
"رضا بابک" برای یک عمر فعالیت هنری تجلیل شد
همدان- ایرنا- "رضا بابک" هنرمند پیشکسوت حوزه تئاتر و سینما امروز /سه شنبه/ در آئین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان مورد تجلیل قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / علی اصغر کاراندیش مروستی / تئاتر / نمایش / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
معاون وزیر: توسعه پایدار در گرو خروج فرهنگ و هنر از مظلومیت است
همدان- ایرنا- معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای پیشرفت و توسعه پایدار کشور، پیش از هر چیز باید بخش فرهنگ و هنر از مظلومیت خارج شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / همدان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تئاتر / نمایش / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
نمایش‌های برگزیده مرکز ملی استیج معرفی شدند
همدان- ایرنا- نمایش‌های برگزیده مرکز ملی استیج ایران (سازمان حمایت از تئاتر کودکان و نوجوان) پس از ارزیابی در بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، معرفی و تجلیل شدند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / همدان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / مجید قناد / تئاتر کودک و نوجوان / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک مدیون دغدغه‌مندی جامعه تئاتر است
همدان- ایرنا- دبیر بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت: تمام جامعه تئاتر کشور برای برگزاری باشکوه این رویداد دغدغه دارند و جشنواره مدیون آنها است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / رضا روان / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان- همدان / تئاتر کودک و نوجوان
قصه نادانی مردم «بایبری»/ در نگارش نمایشنامه نوجوان کم‌کاری داریم
رضا روان از جمله کارگردانان حاضر در مسابقه نوجوان جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان معتقد است نمایش‌های کودک و نوجوان نمی‌توانند پاسخگوی نیاز این قشر باشند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / همدان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تئاتر / تئاتر کودک و نوجوان / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
تئاتر نوجوان در بدنه تولیدات نمایشی کشور بسیار کمرنگ است
تهران- ایرنا- کارگردان تئاتر کودک و نوجوان معتقد است: شناخت ناکافی هنرمندان از نوجوانانی که قرار است مخاطب آثارشان باشند در کنار احتمال ممیزی پرداختن به دغدغه‌های نوجوانان و نیز ضعف مهارتی هنرمندان در پرداخت به این مسائل از جمله عواملی است که منجر به کمبود تولید آثار در حوزه تئاتر نوجوانان شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / همدان / ملایر / مجید قناد / تئاتر / فرهنگ و ارشاد اسلامی / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
«سیرک سیار» به ملایر رسید
همدان- ایرنا- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر گفت: همزمان با بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان، تئاتر «سیرک سیار» به کارگردانی «فرزاد لباسی» در ملایر به روی صحنه رفت.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تئاتر
قدرت قصه‌پردازی و ضعف تکنیک؛ تفاوت تئاتر کودک ایران با آثار جهانی
تهران- ایرنا- محسن پورقاسمی کارگردان نمایش «بالتازار» که با این اثر در بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان حضور دارد، قدرت در قصه‌پردازی و ضعف‌های تکنیکی را دو عامل اصلی تفاوت نمایش کودک و نوجوان ایران با نمونه‌های جهانی می‌داند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان- همدان / کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان / کارگاه آموزشی / تئاتر ایران
برپایی کارگاه‌های تخصصی برای کارگردان‌های جشنواره تئاتر کودک
کارگاهی آموزشی برای کارگردانان تئاترهایی که آثارشان در بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان پذیرفته شده است، از سوی کانون پرورش فکری برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶
پوستر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان هشتم آبان رونمایی می‌شود
قائم مقام رئیس بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان گفت: پوستر جشنواره بیست و ششم، روز چهارشنبه هشتم آبان ماه در همدان رونمایی خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / رضا فیاضی / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان
رضا فیاضی:‌ جشنواره تئاتر کودک قبلا جریان‌سازتر بود
رضا فیاضی با بیان اینکه اوضاع جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان هر سال بدتر می‌شود، گفت: این جشنواره یک زمانی جریان‌سازتر بود اما نبود بودجه در همه چیز اثرگذار است.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
حضور ۶ کشور خارجی در جشنواره تئاتر کودک/ انجام فعالیت تئاتری در این موقعیت آسان نیست
نشست خبری بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با ارائه آماری از جزئیات این دوره و اعلام حضور شش کشور خارجی در رقابت‌ها همراه بود و مجید قناد با اظهار امیدواری مبنی بر اینکه این دوره جشنواره به‌خوبی برگزار شود گفت: در موقعیت کنونی، آسان نیست که بخواهید فعالیت و کاری تئاتری انجام دهید.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / استانی-فرهنگی و هنری / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
آخرین مسافران جشنواره بیست و ششم تئاتر کودک مشخص شدند
هشت نمایش در بخش کودک و هفت نمایش در بخش نوجوان به بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان راه یافتند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
معرفی حاضران بخش نمایش دانش‌آموزی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان
گروه‌های برگزیده کشوری نمایش دانش‌آموزی جهت شرکت در بخش دانش‌آموزی بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان معرفی شدند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / جشنواره های تئاتر کودک / تئاتر / کارگردانان تئاتر
برگزیدگان دانش‌آموزی جشنواره‌ای که دبیرش مجید قناد است
گروه‌های برگزیده کشوری نمایش دانش‌آموزی برای حضور در بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان به دبیری مجید قناد اعلام شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / همدان / تئاتر / نمایشنامه
تئاتر کودک دلتنگ خلاقیت
همدان - ایرنا - نوآوری و خلاقیت عنصری است که تئاتر کودک هر لحظه دلتنگ اوست؛ این عنصر در وجود کسانی موج می‌زند که صاحب ایده، نظر و دانش هستند و همدان به لحاظ میزبانی چندین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان بیش از همه به این عناصر حیاتی نیاز دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / جشنواره / مجید قناد / تئاتر
رقابت برگزیدگان رشته تئاتر جشنواره آموزش و پرورش در همدان
تهران- ایرنا- دبیر بیست و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، گفت: برگزیدگان جشنواره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش در رشته تئاتر و هنرهای نمایشی به جشنواره بین‌المللی همدان دعوت خواهند شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •