سه شنبه, ۲۴ تیر, ۱۳۹۹ / 14 July, 2020
جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
جشنواره تهران- مبارک نیمه اسفند برگزار می‌شود
۳ روز قبل / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک
جشنواره تهران- مبارک نیمه اسفند برگزار می‌شود
تهران- ایرنا- در جلسه مدیرکل هنرهای نمایشی با اعضای شورای سیاستگذاری تهران- مبارک، نیمه اسفند زمان برگزاری هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تعیین شد.
مهم‌ترین رسالت بخش کودک و نوجوان جشنواره تئاتر مقاومت به روایت یک مدیر
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / جشنواره تئاتر مقاومت
مهم‌ترین رسالت بخش کودک و نوجوان جشنواره تئاتر مقاومت به روایت یک مدیر
مدیر بخش کودک و نوجوان هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، مهم‌ترین رسالت و ویژگی این بخش را فرهنگ‌سازی و الگوسازی برای کودکان و نوجوانان عنوان کرد.
جشنواره تئاتر مقاومت، عرصه‌ای برای الگوسازی نسل جدید است
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
جشنواره تئاتر مقاومت، عرصه‌ای برای الگوسازی نسل جدید است
مدیر بخش کودک و نوجوان هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، مهم‌ترین رسالت و ویژگی این بخش را فرهنگ‌سازی و الگوسازی برای کودکان و نوجوانان عنوان کرد.
«فصل امید» جایگزین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / فراخوان / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان / فصل امید
«فصل امید» جایگزین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان شد
ایلنا: فراخوان برنامه «فصل امید» به عنوان جایگزین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان در دو بخش نمایش‌های صحنه‌ای و مسابقه نمایشنامه‌نویسی منتشر شد.
«فصل امید» جایگزین «تئاتر کودک» شد/ ملاحظات کرونایی یا بازی با کلمات؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / تئاتر ایران / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان- همدان / اداره کل هنرهای نمایشی / ویروس کرونا
«فصل امید» جایگزین «تئاتر کودک» شد/ ملاحظات کرونایی یا بازی با کلمات؟
در حالی که وضعیت تولید و بودجه در تئاتر ایران شرایط مناسبی ندارد و برگزاری جشنواره‌ها موضوعیت خود را از دست داده‌اند، بهانه برای برگزاری آن‌ها از سوی متولیان تئاتر ایران بسیار است.
اداره کل هنرهای از جشنواره تئاتر خیابانی و کودک حمایت نمی کند
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / اداره کل هنرهای نمایشی / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان- همدان / جشنواره تئاتر خیابانی مریوان / تئاتر ایران / ویروس کرونا
اداره کل هنرهای از جشنواره تئاتر خیابانی و کودک حمایت نمی کند
اداره کل هنرهای نمایشی طی اطلاعیه شماره ۴ خود برای ایام کرونایی تئاتر اعلام کرد از برگزاری جشنواره تئاتر کودک و خیابانی به شکل سال های گذشته، حمایت نمی کند.
تعطیلی جشنواره‌های کودک و نوجوان همدان و تئاتر خیابانی مریوان در پی کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / ویروس کرونا / همه_باهم_علیه_کرونا
تعطیلی جشنواره‌های کودک و نوجوان همدان و تئاتر خیابانی مریوان در پی کرونا
اداره‌کل هنرهای نمایشی با استناد به دلایل و شرایط مربوط به شیوع ویروس کرونا و پس از مشورت با نهادهای مربوطه از جمله ستاد ملی مبارزه با کرونا، برنامه‌ای جهت حمایت از برگزاری جشنواره‌های بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان و خیابانی مریوان به شکل سال‌های گذشته ندارد.
احتمال شروع اجراهای خیابانی در استان‌های سفید و تهران
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس / تئاتر / قادر آشنا / تئاتر خیابانی / جشنواره تئاتر فجر / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / جشنواره تئاتر عروسکی
احتمال شروع اجراهای خیابانی در استان‌های سفید و تهران
مدیر اداره کل هنرهای نمایشی با بیان اینکه بی‌صبرانه منتظر تصمیمات وزارت بهداشت درباره تئاتر هستیم، احتمال داد در صورتی که جشنواره‌های تئاتری برگزار نشوند، بتوان بودجه‌ آن را برای حمایت از فعالیت‌های نمایشی اختصاص داد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
منهای سینما
  دوشنبه 18 فروردین، دومین پخش آنلاین تئاتر از تلویزیون تعاملی نمایش‌نت بود و نمایش «رابینسون خرگوشه» از کودکان ایران‌زمین با تأکید بر افزایش اعتماد‌به‌نفس و اهمیت اصل همکاری برای رسیدن به اهداف بزرگ، به نمایش درآمد. این نمایش از نمایش‌های موفق ‌سال ۱۳۹۸ بود که درجشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، جشن خانه تئاتر و جشنواره ایران‌زمین در بخش‌های مختلف جوایزی را به خود اختصاص داد.
تمرکززدایی از فعالیت‌های فرهنگی و هنری از اهداف جشنواره عروسکی در یزد است
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / یزد
تمرکززدایی از فعالیت‌های فرهنگی و هنری از اهداف جشنواره عروسکی در یزد است
یزد - ایرنا - دبیر جشنواره بین المللی نمایش عروسکی یزد با بیان اینکه هدف از برگزاری این جشنواره تمرکززدایی فعالیت های فرهنگی هنری از تهران است، گفت: می خواهیم برگزاری برنامه های مهم فرهنگی و هنری را در شهرهای دیگر اشاعه دهیم تا هنرمندان و مخاطبان درسراسر ایران از این رویدادها بهره ببرند.
پوستر جشنواره تئاتر عروسکی دانشجویان رونمایی شد
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / دانشگاه هنر / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / دانشجو
پوستر جشنواره تئاتر عروسکی دانشجویان رونمایی شد
تهران- ایرنا- پوستر چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان امروز دوشنبه طی مراسمی در دانشگاه هنر رونمایی شد.
فرهنگ و هنر همدان؛ جایگاه عالی با جیب خالی
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / شهرداری همدان / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / هنرهای تجسمی / همدان / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / استانداری همدان / سید سعید شاهرخی
فرهنگ و هنر همدان؛ جایگاه عالی با جیب خالی
همدان- ایرنا- از هر انگشت همدانی‌ها ده‌ها هنر می‌بارد؛ هنرهایی که به داشتنش پُزهای عالی می‌دهیم اما نوبت به برآورده کردن خواسته‌ها و آرزوهای فعالان این عرصه که می‌رسد به هزار و یک دلیل پا پس می‌کشیم؛ آرزوهایی که سالها است روی طاقچه انتظار خاک می‌خورند.
کودکان و نوجوانان استان بوشهر شاخ غول را شکستند!
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / تئاتر / استان بوشهر / سیراف / ایسنا / تهران / استانی-فرهنگی و هنری / کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / کودک
کودکان و نوجوانان استان بوشهر شاخ غول را شکستند!
ناظر هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی گفت: بچه های استان بوشهر در حوزه نمایش کودک و نوجوان و در مقایسه با استان هایی که از نظر امکانات در رفاه هستند، با نبود آن امکانات واقعا شاخ غول را شکستند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵
سیستم تولید و پخش در سینمای ایران چرکین است/کمدِ تئاتری‌ها از تندیس‌های دولتی پر شده است/در ایران از بحران‌ها درس نمی‌گیریم/برای مسئولان صداوسیما کیفیت اهمیتی ندارد/ پوشش زنده بازدید تعزیرات برای افزایش …
گفتگو با کارگردان و بازیگر فیلم زغال درباره این فیلم و آسیب‌شناسی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در گفت‌وگو با منوچهر اکبرلو ازجمله اخبار منتشر شده در سرویس فرهنگی خبرگزاری ایلنا است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵
ضرورت تثبیت مدیر جشنواره و گردشی بودن میزبان/ کمدِ تئاتری‌ها از تندیس‌های دولتی پر شده است
منوچهر اکبرلو می‌گوید با تثبیت مدیریت برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان برای دوره‌ای حداقل پنج ساله، گردشی بودن برگزاری آن در شهرهای متقاضی و توجه به تئاتر خصوصی، این رویداد می‌تواند پوست بیندازد و به جریان تئاتر کودک و نوجوان یاری برساند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
مشکلات فنی سالن‌های همدان از زبان مدیر فنی جشنواره تئاتر کودک
مدیر کمیته فنی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان می‌گوید بزرگترین مشکل ما در این مدت و در این سال ها کمبود سالن های نمایش و کمبود تجهیزات و امکانات لازم برای گروه های نمایشی است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴
جشنواره کودک و نوجوان فرصتی برای آشنا شدن با یکدیگر است
جان ساماها، کارگردان استرالیایی که با کارگاه سه‌جلسه‌ای افزایش سطح حس خلاقیت نمایشی در اجرای زنده تئاتر در جشنواره بیست‌و‌ششم تئاتر کودک و نوجوان حضور داشت گفت: این رویداد فرصتی بسیار خوب برای آشنا شدن با یکدیگر و آموزه‌های تازه است.به گزارش هنرآنلاین، او در مورد واکنش حاضران در کارگاهش نسبت به آنچه آموزش ‌داد، گفت: بچه‌ها بسیار بااستعداد بودند و اگرچه زمانی که شروع به کار کردیم در سطح متوسط قرار داشتند اما به مرور زمان با آموختن تکنیک‌ها، سطح‌شان بهتر شد و دیدن چنین بچه‌هایی برای من بسیار هیجان‌انگیز بود. چالش بعدی‌ام این است که تلاش کنم هر سه جلسه کارگاهم را هیجان‌انگیز برگزار کنم.ساماها در مورد این‌که کارگاه افزایش سطح حس خلاقیت نمایشی در اجرای زنده تئاتر را پیش‌تر در چه کشورهایی برگزار کرده …
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / جشنواره تئاتر کودک همدان / آزاده انصاری
انتقاد از وضعیت امکانات در جشنواره تئاتر کودک همدان
کارگردان نمایش «کچل کفترباز» که در بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان اجرا شد، رشد و ارتقا پیدا نکردن امکانات سخت‌افزاری این جشنواره را بعد از 26 دوره دردناک دانست.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / سازمان حفاظت محیط زیست / عیسی کلانتری / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / همدان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
کلانتری: طرح مباحث محیط‌زیستی برای کودکان، نسلی سبز می‌پروراند
همدان- ایرنا- رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طرح مباحث محیط‌زیستی در آثار و نمایش‌های مختص کودکان و نوجوانان، می‌تواند نسلی محیط‌زیستی و سبز را برای آینده ایران اسلامی تربیت کند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / احترام برومند / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان- همدان / تئاتر ایران
آموزش و پرورش بچه‌ها را سراغ تئاتر ببرد/ فرهنگسازی از طریق رسانه
احترام برومند با اشاره به هنرمندانی که در حوزه تئاتر کودک و نوجوان فعال هستند و می‌توان از آن‌ها تجلیل کرد درباره نقش رسانه‌هایی مثل صداوسیما در معرفی و فرهنگسازی این حوزه از تئاتر گفت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱
جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان| نمایش‌های برگزیده در حوزه محیط زیست معرفی شدند
نمایش‌های آینده مال بچه هاست, نقل مبارک و آقای طبیعت, هر کسی توی دنیا یه شکل و رنگی داره و هوشنگ لاک پشتی به عنوان نمایش های برگزیده بخش محیط زیست بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان معرفی شدند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱
همدان| 130 هزار کودک و نوجوان از بیست و ششمین دوره جشنواره کودک دیدن کردند
دبیر بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت: 130 هزار کودک و نوجوان از این دوره از جشنواره کودک و نوجوان دیدن کردند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / سازمان محیط زیست ایران / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
تاثیر طرح مقولات محیط زیستی در آثار نمایشی بر کودکان و نوجوانان
رییس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی به جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان آورده است: مخاطبان کودک و نوجوان با عنایت به ویژگی‌های فردی و سِنّی‌شان، تاثیرپذیری فراوان‌تری نسبت به محتواهای رسانه‌ای و نمایشی دارند و طرح مقولات محیط زیستی در آثار و نمایش‌های مختص کودکان و نوجوانان می‌تواند نسلی محیط زیستی و سبز را برای آینده ایران اسلامی تربیت کند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / بازیگر تئاتر / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تکریم و تجلیل / تئاتر / نمایش / بازیگر سینما و تلویزیون / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
"رضا بابک" برای یک عمر فعالیت هنری تجلیل شد
همدان- ایرنا- "رضا بابک" هنرمند پیشکسوت حوزه تئاتر و سینما امروز /سه شنبه/ در آئین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان مورد تجلیل قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / تئاتر کودک و نوجوان / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان- همدان / رضا بابک
برگزاری مراسم بزرگداشت «رضا بابک» با حضور هنرمندان تئاتر در همدان
همدان - مراسم بزرگداشت رضا بابک در اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / همدان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تئاتر / شهرام کرمی / نمایش / اداره کل هنرهای نمایشی / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک برای پرورش خلاقانه تلاش می‌کند
همدان- ایرنا- مدیرکل مرکز هنرهای نمایش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان ۲۶ سال برای تربیت و پرورش خلاقانه کودکان ایران زمین تلاش کرده‌است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱
داوود کیانیان: رقابت در جشنواره تئاتر کودک، آنها را از هم دور می‌کند
پیشکسوت حوزه تئاتر کودک و نوجوان در جریان جشنواره تئاتر کودک و نوجوان بر این باور است که رقابت در جشنواره‌ها موجب دور شدن کودکان از یکدیگر می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / محیط زیست / همدان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تئاتر / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
نمایش‌های زیست‌محیطی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک تقدیر شدند
همدان- ایرنا- نمایش‌های برگزیده زیست‌محیطی شرکت‌کننده در بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان امروز /سه شنبه/ معرفی و تقدیر شدند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / استانی-فرهنگی و هنری
«واوارا» یک نمایش محیط زیستی
کارگردان نمایش «واوارا» دو پیام نمایش را این گونه مطرح کرد: «واوارا» از محیط زیست و حفاظت از آن و محاصره کردن مردم و بروز جنگ ها می گوید.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / رضا روان / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان- همدان / تئاتر کودک و نوجوان
قصه نادانی مردم «بایبری»/ در نگارش نمایشنامه نوجوان کم‌کاری داریم
رضا روان از جمله کارگردانان حاضر در مسابقه نوجوان جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان معتقد است نمایش‌های کودک و نوجوان نمی‌توانند پاسخگوی نیاز این قشر باشند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / همدان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / مجید قناد / فرهنگ و ارشاد اسلامی / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
داور بخش خردسال: جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک یک کارآفرین بزرگ است
همدان- ایرنا- داور بخش خردسال بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت: این جشنواره به اهالی تئاتر در سراسر کشور انگیزه تولید داده و به نوعی یک کارآفرینی بزرگ ایجاد کرده‌است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تئاتر / تئاتر کودک و نوجوان
فضای زنده و پویای تئاتر کودک را در همه شهرها توسعه دهیم
تهران- ایرنا- کارگردان نمایش کودک «مزه دروغ تلخه» با تاکید بر آنکه تمرکز بر برگزاری یک هفته ای جشنواره تئاتر کودو و نوجوان در همدان نمی‌تواند اثربخشی و جریان‌سازی مورد انتظار از تئاتر را عملی کند، گفت: لازم است فضای زنده و پویی تئاتر کودک و نوجوان را در همه شهرها توسعه دهیم.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / امر به معروف و نهی از منکر / استانی-شهرستانها / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
باید از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت شود
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملایر با اشاره به افزایش خشونت و گستاخی نسبت به آمران به معروف در سطح جامعه، گفت: به تازگی شاهد صدمه دیدن سرپرست اداره تبلیغات اسلامی کبودراهنگ بودیم که جای تأسف دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / احترام برومند / تئاتر کودک و نوجوان / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان- همدان
وضعیت تئاتر خردسال در کشور راضی کننده نیست
همدان- داور بخش خردسال بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت: وضعیت تئاتر خردسال در کشور چندان راضی کننده نیست و گویی نمایش‌ها بیشتر برای اجرا در مهدهای کودک ساخته شده‌اند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
دغدغه‌هایی برای راه‌اندازی یک رشته تئاتری / «فن تئاتر را بیاموزیم»
قطب‌الدین صادقی گفت: کاملا با ایجاد یک رشته دانشگاهی جدی و فنی در مورد تئاتر کودک و نوجوان موافقم و بر ایجاد آن از مقطع کارشناسی تاکید می‌کنم. یعنی به دانشجویان تکنیک بیاموزیم و نه حرف‌های بزرگ بی‌سروته که به دردشان نمی‌خورد و نمی‌توانند به یک لحظه بازیگری، یک لحظه کارگردانی، یک لحظه طراحی و... تبدیلش کنند. چیزی که آموختنش به آن‌ها، بر عهده ماست، ما باید فن تئاتر را به دانشجویان بیاموزیم، چیزی که در حال حاضر نه کسی حوصله‌اش را دارد و نه تخصصش را.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / استانی-فرهنگی و هنری / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
خردسالان مهمترین مخاطبان جشنواره تئاتر کودک
نمایش «پر» به نویسندگی منوچهر اکبرلو و کارگردانی اکرم ابوالمعالی از تهران در بخش تئاتر خردسال بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان حضور دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / همدان / ملایر / مجید قناد / تئاتر / فرهنگ و ارشاد اسلامی / جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان
«سیرک سیار» به ملایر رسید
همدان- ایرنا- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر گفت: همزمان با بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان، تئاتر «سیرک سیار» به کارگردانی «فرزاد لباسی» در ملایر به روی صحنه رفت.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / همدان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / مجید قناد / فرهنگ و ارشاد اسلامی
جشنواره تئاتر کودک از دریچه تماشاخانه‌ سیار
همدان- ایرنا- ۲ تماشاخانه سیار بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان امروز و فردا /یکشنبه و دوشنبه/ به چهار شهر استان همدان سفر کرده و برای کودکان این مناطق تئاتر اجرا می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / استانی-فرهنگی و هنری / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
بزرگداشت «رضا بابک» و «پروانه باغچه‌بان» در اختتامیه جشنواره تئاتر کودک
دبیر بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان از برگزاری بزرگداشت «رضا بابک» و «پروانه باغچه‌بان» در اختتامیه جشنواره خبر داد و گفت: از آنجا که جشنواره ربع قرن تجربه را پشت سر گذاشته، همدان با میزبانی بیست دوره به تجربیات خوبی در این زمینه دست یافته است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / تئاتر ایران / وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی / جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
تئاتر از مهمترین هنرها برای مواجهه کودکان و نوجوانان با جهان است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت برگزاری بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان پیامی را منتشر کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / استانی-فرهنگی و هنری / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
جای خالی ادبیات کهن در تئاتر کودک و نوجوان
کارگردان نمایش «پرپر، سی مرغ پر» که از تهران در بخش مسابقه نوجوان بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان حضور دارد، جای خالی ادبیات کهن را در تئاتر کودک و نوجوان معضلی جدی دانست.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸
آموزش "کمدی تصویری" به سبک ایتالیایی در همدان
همدان - ایرنا - کارگاه آموزشی تخصصی"کمدی تصویری" با تدریس پائلو آواتانو از کشور ایتالیا در بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان / تئاتر
قدرت قصه‌پردازی و ضعف تکنیک؛ تفاوت تئاتر کودک ایران با آثار جهانی
تهران- ایرنا- محسن پورقاسمی کارگردان نمایش «بالتازار» که با این اثر در بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان حضور دارد، قدرت در قصه‌پردازی و ضعف‌های تکنیکی را دو عامل اصلی تفاوت نمایش کودک و نوجوان ایران با نمونه‌های جهانی می‌داند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / استانی-فرهنگی و هنری / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
کودکان شهرستان‌های همدان امروز تئاتر می‌بینند
همزمان با اجرای نمایش های بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در شهر همدان، کودکان شهرستان ها نیز از این رویداد فرهنگی، هنری برخوردار شده اند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / استانی-فرهنگی و هنری / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
استقبال از کودکان و نوجوانان همدانی با ۱۴ نمایش
بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در سومین روز خود با ۱۴ نمایش به استقبال کودکان و نوجوانان می رود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان- همدان / تئاتر ایران / نمایشنامه نویسی
استمرار اجرای تئاتر کودک محدود به پایتخت است/نوشتن کار هرکسی نیست
منصور خلج مولف و پژوهشگر تئاتر معتقد است نمایشنامه‌نویسی کودک و نوجوان باید با آموزش همراه شود و علاقه‌مندان و مستعدان این حوزه، دوره‌های نمایشنامه‌نویسی برای کودک و نوجوان را بگذرانند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / تئاتر کودک و نوجوان / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان- همدان / کارگردان تئاتر
سلیقه کودکان در تئاتر جدی گرفته شود
همدان - یک کارگردان تئاتر گفت: سلیقه مخاطب باید در نمایش‌های کودک و نوجوان جدی گرفته شده و به جزئیات دقیق پرداخته شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان / جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان
اعزام تماشاخانه‌های سیار کانون و برپایی کارگاه‌های آموزشی
تهران-ایرنا- کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با برگزاری کارگاه‌های آموزش و اعزام تماشاخانه‌های سیار در بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان حضور دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / استانی-فرهنگی و هنری / جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
جمعه رنگی با 13 نمایش
بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان در دومین روز با اجرای 13 نمایش، میزبان علاقمندان به تئاتر است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •