شنبه, ۱۷ خرداد, ۱۳۹۹ / 6 June, 2020
جشنواره روستاها
۹۰ درصد جمعیت این روستای زنجان کتابخوان هستند
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
۹۰ درصد جمعیت این روستای زنجان کتابخوان هستند
روستای «درسجین» از توابع شهرستان ابهر در استان زنجان درحالی به جمع نامزدهایی نهایی ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب راه یافته است که به گفته کتابدار کتابخانه عمومی «درسجین»، ۴۰۰ نفر از جمعیت ۴۸۰ نفری روستا، عضو کتابخانه عمومی هستند.
پایتخت جدید کتاب ایران معرفی می‌شود
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / پایتخت کتاب ایران / جشنواره روستاهای و عشایر دوستدار کتاب
پایتخت جدید کتاب ایران معرفی می‌شود
مراسم پایانی ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران و ششمین جشنواره روستاهای و عشایر دوستدار کتاب ایران برگزار می‌شود.
راهیابی درسجین ابهر به جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / جشنواره روستاها / زنجان / استانی-شهرستانها / ابهر
راهیابی درسجین ابهر به جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابهر گفت: روستای درسجین که پیشینه تاریخی آن به قبل اسلام برمی‌گردد، به مرحله نهایی ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران راه یافت.
پنج روستای مازندران نامزد کسب عنوان روستای دوستدار کتاب شدند
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / روستائیان / اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران / نهاد کتابخانه های عمومی کشور / طرح های ترویجی کتابخوانی
پنج روستای مازندران نامزد کسب عنوان روستای دوستدار کتاب شدند
ساری – ایرنا - هیأت داوران ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران نامزدهای بخش نهایی ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران را معرفی کرد که نام ۵ روستا از ۳ شهرستان مازندران در بین این روستاها دیده می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
نویسندگان و شاعران در سرزمین رستم
[شهروند] دو روز آخر هفته مناطق سیل‌زده جنوب استان سیستان و بلوچستان فضایی متفاوت از همیشه داشت. روستاهایی چون کلانی، اورکی، فرلان، درگان‌ها، کهیری و زرآباد در دو روز آخر هفته، فضایی فرهنگی داشتند، زیرا جمعی از نویسندگان و شاعران به همت بنیاد شعر و ادبیات داستانی برای دلجویی از اهالی سیستان و بلوچستان در این منطقه حضور یافتند. اسماعیل امینی، محمدرضا بایرامی، رضا امیرخانی، شهریار عباسی، غلامرضا طریقی و مهدی قزلی اهالی قلمی بودند که در این سفر دو روزه به روستاهای جنوب استان سیستان و بلوچستان سفر کردند و در دیدار با ساکنان این مناطق در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفتند. این نویسندگان و شاعران همچنین با اهدای کتاب و نوشت‌افزار به کودکان این روستاها سفرشان را در یاد و خاطره آینده‌سازان …
آغاز داوری جشنواره‌های ترویج کتابخوانی
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / رویدادهای ترویج کتابخوانی / جشنواره‌ عشایر و روستاهای دوستدار کتاب / پایتخت کتاب ایران
آغاز داوری جشنواره‌های ترویج کتابخوانی
داوری ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران آغاز شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / کتابخوانی / جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب
کتابخوانی در روستاهای برگزیده ایران
تعداد زیادی از روستاهای ایران در شش سال اخیر فعالیت‌ها و برنامه‌های…
۱۳۹۸/۰۹/۲۳
رییس مطالعات شهرداری تهران: باید به علم و خرد جمعی پناه ببریم  
شفقنا- رییس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهرداری تهران گفت: باید به پناهگاه علم، خرد جمعی و پژوهش پناه ببریم. ایلنا نوشت:  محمدحسین بوچانی در یازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری در ابتدای این برنامه گفت که مستندات و بررسی ها نشان می دهد با وجود تمام تلاش های جمعی برای کشور، شهرها روستاها و تلاش های جمعی، دستاوردها […]
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
فرهنگ شهری به روستاها نفوذ پیدا کرده است
ایلنا: نشست خبری ششمین جشنواره عکاسی نورنگار صبح امروز با حضور داوران برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۵
تعهد 281‌ میلیارد تومانی مجمع خیرین مدرسه‌ساز همدان
مدیرکل نوسازی مدارس استان همدان از تعهد 281‌ میلیارد تومانی مجمع خیرین مدرسه‌ساز خبر داد و گفت: سال 77 تعهد مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان 571 میلیون تومان بود که امروز به 42 میلیارد تومان رسیده است. فرزاد تیموری در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز با بیان اینکه آموزش و پرورش بسترساز جامعه است اظهار کرد: اگر آموزش و پرورش را اصلاح کنیم تا تربیت دانش‌آموزان به درستی انجام شود، آینده جامعه را به درستی رقم خواهیم زد.وی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک اداره جامعه به دست کسانی سپرده می‌شود که در آموزش و پرورش تحصیل می‌کنند افزود: از آنجا که در مدرسه سرمایه‌گذاری نسل آینده صورت می‌گیرد باید بهترین رویکرد را در تربیت آنها به کار گرفت.مدیرکل نوسازی مدارس استان همدان شعار انقلاب اسلامی را فرهنگی و مبتنی …
۱۳۹۸/۰۳/۲۶
هیچ فرد و گروهی فراتر از قانون نیست
رشت - احمدرضا مبرا: استاندار گیلان گفت: وقتی فردی مجوزهای لازم و تایید مراجع رسمی مرتبط را دارد دیگر نمی توانیم حقوق دیگران و قانون اساسی را نقض کنیم و اصل را بر تشخیص خود بگذاریم،این شیوه قضاوت و تشخیص فردی، هرج و مرج در جامعه را به دنبال دارد که به هیچ‌وجه اجازه بروز تنش در فضای سیاسی استان را نمی‌دهیم و با کسانی که با اعمال خلاف قانون قصد ناآرام کردن فضای سیاسی استان را دارند طبق قانون رفتار خواهیم کرد. مصطفی سالاری در جلسه مشترک ستاد ساماندهی جوانان و کمیته ورزش‌ همگانی استان با اشاره به طرح‌های پیشنهادی اداره کل ورزش و جوانان در خصوص اشتغال جوانان، خاطر نشان کرد: باید برنامه ها به گونه ای هدایت شود که مسئولیت و مرکزیت پاسخگویی با یک سازمان باشد و از حرکت جزیره ای پرهیز شود. سالاری با انتقاد …
۱۳۹۷/۱۲/۲۷
سه ضلع مثلث فعالیت های فرهنگی ارشاد؛ حساسیت ها و امکانات
شیراز- ایرنا - معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس عنوان کرده که برنامه پایتختی کتاب، جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و جام باشگاه های کتابخوانی، سه ضلع مثلث فعالیت های فرهنگی به شمار می رود و وزارتخانه و وزیر روی این برنامه ها حساسیت خاصی دارند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
برگزاری نخستین جشنواره فیلم مردمی توسعه ارتباطات روستایی
تهران- ایرنا- نخستین جشنواره فیلم 90 ثانیه‌ای «توسعه ارتباطات روستایی» با عنوان «قاب توسعه»، باهدف اطلاع‌رسانی درباره سرعت توسعه ارتباطات در روستاها و تأثیر آن بر زندگی روستائیان و مهاجرت معکوس، از قاب لنز مردم برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
پنجمین دوره پایتختی یار مهربان سهم یزد شد
یزد - ایرنا - دفتر پنجمین دوره انتخاب پایتخت کتاب ایران و جشنواره روستاها و عشایر دوستار کتاب، با معرفی یزد به عنوان پایتخت کتاب کشور در سال 98 بسته شد و انتظار چند ساله یزدی ها برای دستیابی به این عنوان فرهنگی به ثمر نشست.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
اختتامیه و معرفی پنجمین پایتخت کتاب ایران
مراسم پایانی پنجمین پایتخت کتاب ایران و جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، شنبه، ۴ اسفند، با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اعلام ۲۱ روستا به‌عنوان برگزیده و شایسته تقدیر و اعلام شهر یزد، به‌عنوان پنجمین پایتخت کتاب ایران برگزار شد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
جشنواره روستاهای دوستدار کتاب مدلی برای توسعه فرهنگی اجتماعی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب را مدلی موفق برای توسعه فرهنگ و اجتماعی ایران و قابل تسری به تمامی نهادها و گروههای اجتماعی معرفی کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۵
روستای زوارم شیروان جزو 20 روستای برتر دوستدار کتاب ایران شد
بجنورد- ایرنا- مدیرکل کتابخانه های خراسان شمالی گفت: روستای زوارم واقع در بخش مرکزی شیروان، در جشنواره روستای دوستدار کتاب ایران در مرحله نهایی جزو 20 روستای برتر معرفی شد و به پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب راه یافت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •