یکشنبه, ۹ آذر, ۱۳۹۹ / 29 November, 2020
جشن تصویر سال
روایت جاودانگی تصویر در متن زندگی
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
روایت جاودانگی تصویر در متن زندگی
هفدمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر، عصر جمعه ششم تیرماه ١٣٩٩ با معرفی برگزیدگان بخش‌های چهارده‌گانه این دوره به پایان رسید.
هفدهمین جشن تصویر سال برندگان خود را شناخت
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / شهرداری تهران / اتاق بازرگانی تهران / رخشان بنی اعتماد / مهرداد اسکویی
هفدهمین جشن تصویر سال برندگان خود را شناخت
تهران- ایرنا- هفدهمین جشن تصویر سال با وجود تغییراتی که تعطیلات فرهنگی کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا به وجود آورد بعد از چندماه تاخیر با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
برگزیدگان هفدهمین «تصویرسال» و «فیلم تصویر» معرفی شدند
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / جشن تصویر سال / خانه هنرمندان ایران / فاطمه کرکه‌ آبادی / مرتضی پورصمدی / احمد محیط طباطبایی / حبیب رضایی
برگزیدگان هفدهمین «تصویرسال» و «فیلم تصویر» معرفی شدند
برگزیدگان هفدهمین جشنواره «تصویرسال» و «فیلم تصویر» جمعه ۶ تیرماه با اجرای حبیب رضایی و بدون حضور تماشاگران معرفی و تقدیر شدند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
برندگان دور هفدهم جشن تصویر سال
«تصویر سال» امسال بیش از هر زمانی متکی به تصویر بود، چرا که فرصت‌های حضور بسیار محدود بود و در نهایت برندگان بخش‌های چهارده‌گانه تصویر سال روز جمعه ششم تیر ماه ۹۹ معرفی شدند تا در تاریخ ثبت شود هیچ حادثه تلخی نمی‌تواند دل بستگان به تصویر را از متن زندگی بیرون کند. صدای ما در گوش تاریخ طنین‌انداز است.
تصویر سال را به خانه آخر رساندند
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / هفدهمین جشن تصویر سال
تصویر سال را به خانه آخر رساندند
هفدهمین جشن تصویر سال که در دوم اسفند ماه سال ۹۸ افتتاح و تنها چند روز پس از افتتاحیه به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شد، از ۱۸ خرداد ماه مجددا از سر گرفته شد. حالا بعد از سه - چهار ماه و در شرایطی که این بیماری همچنان ریشه‌کن نشده است، برگزارکنندگان ترجیح دادند مراسم اختتامیه این رویداد فرهنگی هنری را جمعه (ششم تیر ماه) به صورت آنلاین برگزار و زنده از صفحه جشن تصویر سال پخش کنند.
جزئیات برگزاری اختتامیه تصویر سال اعلام شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / هفدهمین جشن تصویر سال
جزئیات برگزاری اختتامیه تصویر سال اعلام شد
مراسم پایانی تصویر سال تنها به صورت مجازی و از طریق لایو اینستاگرام پخش خواهد شد.
اکران آثار جشنواره «فیلم تصویر» از ۴ تیر/ برنامه نمایش اعلام شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / جشن تصویر سال / سیف الله صمدیان / نمایشگاه عکس / خانه هنرمندان ایران
اکران آثار جشنواره «فیلم تصویر» از ۴ تیر/ برنامه نمایش اعلام شد
نمایش فیلم‌های هفدهمین جشنواره «فیلم تصویر» در دو تالار شهناز و ناصری خانه هنرمندان ایران از سرگرفته شدند.
داوری آثار «تصویر سال» در یک روز انجام شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / جشن تصویر سال / سید مسعود شجاعی طباطبایی / جواد علیزاده / مجتبی موسوی / عکس / پوستر / کاریکاتور
داوری آثار «تصویر سال» در یک روز انجام شد
داوری بخش‌های عکس، پوستر و کاریکاتور و بخش ویژه «چهل سال تهران» هفدهمین جشنواره تصویر سال شنبه ۳۱ خرداد در یک روز انجام شد.
نمایشگاه تصویر سال فردا بازگشایی می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / هفدهمین جشن تصویر سال / همه_باهم_علیه_کرونا
نمایشگاه تصویر سال فردا بازگشایی می‌شود
نمایشگاه تصویر سال از یکشنبه ـ هجدهم خرداد ماه ـ از سر گرفته می‌شود.
تلخ‌ترین عکس‌های کرونا کدام‌ها بود؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / سیف‌الله صمدیان / هفدهمین جشن تصویر سال / همه_باهم_علیه_کرونا / تعطیلی فعالیت‌های فرهنگی و هنری / خانه هنرمندان ایران
تلخ‌ترین عکس‌های کرونا کدام‌ها بود؟
هفدهمین نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر ۲ اسفند برگزار شد و تنها دو روز بعد از افتتاحیه، به علت شیوع بیماری کرونا و تعطیلی کلیه فعالیت‌های فرهنگی و هنری، برگزاری آن به زمان دیگری موکول شد.
خبرسازان «هنرهای تجسمی ۹۸»/ مدیر جریان‌ساز و هنرمندان افشاگر!
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / هنر ۹۸ در آینه مهر / سیف الله صمدیان / ابراهیم حسنی / سید مسعود شجاعی طباطبایی / هادی مظفری / قاسم سلیمانی / دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر / موزه هنرهای معاصر تهران / جشن تصویر سال
خبرسازان «هنرهای تجسمی ۹۸»/ مدیر جریان‌ساز و هنرمندان افشاگر!
عرصه هنرهای تجسمی در سال سختی که پشت سر گذاشتیم، چهره‌های خبرساز و تأثیرگذاری داشت که هر یک توانستند به سهم خود در جریان تحولات هنری سال ۹۸ نقش‌آفرین باشند.
کرونا جشن تصویر سال را هم آنلاین کرد
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
کرونا جشن تصویر سال را هم آنلاین کرد
هفدهمین جشن تصویر سال که کمی بعد از افتتاحیه به‌علت شیوع ویروس کرونا ناچار به لغو برنامه‌های خود شد، بخشی از عکس‌های خود را به‌صورت آنلاین به نمایش می‌گذارد.
روایت ایسنا از نمایشگاهی که کرونا تعطیلش کرد
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / هفدهمین جشن تصویر سال / سیل / سقوط هواپیمای اوکراینی / شهادت حاج قاسم سلیمانی / فقر و کودکان / عکاسی مستند اجتماعی
روایت ایسنا از نمایشگاهی که کرونا تعطیلش کرد
باز هم اسفند آمد و زمان برگزاری جشن تصویر سال فرا رسید؛ جشنواره‌ای…
تاثیر کرونا بر تعطیلی نمایشگاه تصویر سال
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
تاثیر کرونا بر تعطیلی نمایشگاه تصویر سال
پس از تعطیلی بخش فیلم هفدهمین دوره از جشن تصویر سال، نمایشگاه این رویداد هنری هم تعطیل شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / شهر تهران / دوره قاجار / خیابان لاله زار
آغاز به کار در خانه هنرمندان و اکران مستند «کامی»
تهران- ایرنا- هفدهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر در گالری های مختلف خانه هنرمندان کار خود را آغاز کرد و امروز نیز پخش مستند «کامی» را در دستور کار خود دارد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / جشن تصویر سال / خانه هنرمندان ایران / سیف الله صمدیان / عباس کیارستمی / سید مجتبی موسوی / حبیب رضایی / بهمن کیارستمی / مجید رجبی معمار / رخشان بنی اعتماد / عکس
تصویر سال هفدهم کلید خورد/ نمایش «سوهانک» عباس کیارستمی
هفدهمین نمایشگاه «تصویر سال» و جشنواره «فیلم تصویر» عصر جمعه ۲ اسفندماه با حضور سینماگران و هنرمندان عکاس در خانه هنرمندان ایران آغاز به کار کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / جشن تصویر سال / جشنواره فیلم تصویر سال
اعلام برنامه "جشنواره جشنواره‌ها" و "ویژه چهل سال تهران" جشنواره فیلم تصویر
برنامه‌ی نمایش فیلم‌های جشنواره فیلم تصویر در بخش جشنواره جشنواره‌ها و ویژه چهل سال تهران اعلام شد.   
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / گالری گردی / خانه هنرمندان ایران / دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر / جشن تصویر سال / گالری مژده / رضا بانگیز / گالری اعتماد / گالری ایرانشهر / گالری گلستان / گالری آتبین
گالری‌گردی تحت‌تاثیر فجر و تصویرسال/ رضا بانگیز به کاما می‌آید
در اولین جمعه اسفندماه، نمایشگاه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و هفدهمین نمایشگاه تصویرسال به صورت همزمان برگزار می‌شوند و نمایشگاهی از آثار رضا بانگیز نیز در گالری کاما گشایش می‌یابد.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / خانه هنرمندان ایران / جشن تصویر سال / فیلم سینمایی
برگزاری نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر در خانه هنرمندان
هفدهمین نمایشگاه «تصویر سال» و جشنواره «فیلم تصویر» در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
گزارش نشست خبری جشن تصویر سال
در نشست خبری جشن تصویر سال، سیف‌الله صمدیان ـ دبیر این جشنواره ـ توصیحاتی را درباره‌ی تغییرات این جشن و همچنین بخش‌ها و برنامه‌های جدیدی که پیش‌رو دارند، ارائه داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / جشن تصویر سال / سیف الله صمدیان / سید مجتبی موسوی / سید مسعود شجاعی طباطبایی / عباس کیارستمی / خانه هنرمندان ایران
آغاز هفدهمین تصویرسال با نمایش «آتابای»/ جزییات نمایشگاه تشریح شد
جزییات هفدهمین نمایشگاه تصویرسال و جشنواره فیلم تصویر در نشست خبری با حضور سیف‌الله صمدیان دبیر این رویداد تشریح شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / جشن تصویر سال / هفدهمین جشن تصویر سال
این ۱۷ عدد معمولی نیست!/توضیحات سیف‌الله صمدیان درباره جشن تصویر سال
در نشست خبری جشن تصویر سال، سیف‌الله صمدیان ـ دبیر این جشنواره ـ توصیحاتی را درباره‌ی تغییرات این جشن و همچنین بخش‌ها و برنامه‌های جدیدی که پیش‌رو دارند، ارائه داد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / سیف‌الله صمدیان
امیدواریم «خواهرخوانده‌ها» میزبان «چهل سال، تهران» باشند
سیف‌اله صمدیان، بنیان‌گذار و دبیر جشن تصویر سال گفت: «تهران» به‌عنوان پایتخت کشور، یک شهر معمولی نبوده و در واقع می‌شود از این شهر به‌عنوان «ایران کوچک» یاد کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / جشن تصویر سال
مهلت ثبت‌نام «تصویر سال» تمدید شد
مهلت شرکت در هفدهمین نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر، تا چهارم بهمن‌ و بخش ویژه‌ی «چهل سال، تهران» تا نیمه‌ی بهمن‌ماه سال‌جاری تمدید شد.
۱۳۹۸/۰۳/۳۱
چرا مدام سلفی می‌گیریم؟
همه ما ممکن است در روز به دلایل مختلف تعدادی عکس سلفی در حالات و ژست‌های متنوع از خود ثبت کنیم. برخی به دلیل میل شدید به دیده شدن این کار را انجام می‌دهند و تصاویر خود را در صفحات مجازی‌شان به اشتراک می‌گذارند، برخی نیز تنها به منظور ثبت خاطره سلفی می‌گیرند.«سلفی» نان جراحان پلاستیک را در روغن انداختحسن غفاری درباره «سلفی» به ایسنا می‌گوید که اگر از زاویه علوم اجتماعی به سلفی گرفتن زیاد مردم نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که این کار به منیت افراد برمی‌گردد زیرا فرد قصد دارد با نشان دادن سلفی خود بگوید که در یک جای خوب و خاص بوده و یا فلان کار خاص را انجام داده است. در واقع قصد دارد از سلفی به عنوان سندی برای تعریف لحظه سرخوشی، نگرانی و یا واقعه عجیبی که اطرافش رخ داده، استفاده کند تا مردم آنگونه …
۱۳۹۸/۰۱/۰۳
خاص‌ترین عکس‌های عکاسان را در قطب گردشگری هنری تهران ببینید
خانه هنرمندان ایران، به‌عنوان یکی از مراکز گردشگری هنری تهران در تعطیلات نوروز ۹۸ میزبان نمایشگاه شانزدهمین جشن تصویر سال است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
معرفی برگزیده‌ی برگزیدگان 10 دوره جایزه محسن رسول‌اف
به‌مناسبت دهمین سال جایزه‌ی جوانان زیر 25 سال (جایزه محسن رسول‌اف) نشست داوری برای انتخاب برگزیده‌ی برگزیدگان ده دوره گذشته برنده تندیس از جشن تصویر سال برگزار شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
تزریق امید با نمایش تلخی‌ها
۱۶ سال از برگزاری جشن تصویر سال می‌گذرد و در این سال‌ها عکاسان زیادی با عقاید و سبک‌های مختلف کارهایشان را در کنار هم روی یک دیوار گذاشته‌اند. هر سال به تعداد شرکت‌کنندگان این جشنواره عکاسی اضافه می‌شود؛ به گونه‌ای که برگزارکنندگان خواهان اختصاص فضایی بزرگتر برای نمایش آثار هستند. جشنواره امسال از سوم اسفند ماه آغاز شده و با مروری بر آثار می‌توان گفت، فضای عکس‌های امسال بیشتر برگرفته از مشکلات جامعه است؛ فضایی که شاید بتوان آن را به شرایط موجود ربط داد و البته کمتر عکسی را هم می‌توان یافت که در همین شرایط از فضایی شاد برخوردار نباشد و امید را به بیننده‌اش منتقل نکند.
۱۳۹۷/۱۲/۱۸
درم‌بخش غربت را به غربت فرستاد/خاطراتی از جنس ساندویچ و کارت هدیه
کامبیز درم‌بخش در مراسم نکوداشت خود در جریان شانزدهمین دوره جشن تصویر سال که روز جمعه ۱۷ اسفندماه برگزار شد، خاطراتی از مراسم بزرگداشتی که برایش گرفته بودند تعریف کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۸
تجلیل از درم‌بخش؛ خالق تصاویری با اندیشه جهانی در افق ایرانی
تهران- ایرنا- نکوداشت کامبیز درم‌بخش، هنرمند عرصه کاریکاتور و گرافیک، در قالب «جشن تصویر سال» با بیان مختصات آثار وی توسط جمعی از هنرمندان و مسئولان هنرهای تصویری، ادای احترامی به اندیشه جست وجوگر و جهان شمول وی با تکیه بر مولفه‌های ایرانی به عنوان مهم‌ترین مختصات آثار او بود.
۱۳۹۷/۱۲/۱۷
تجلیل از هنرمندی که همیشه ایرانی ماند و غربت را از رو برد
مراسم تجلیل از کامبیز درم‌بخش، کاریکاتوریست پیشکسوت در جشن تصویر سال با روایت خاطراتی از همکاران و شاگردانش و البته خاطرات طنز این هنرمند از مراسم‌های تجلیلی که پیشتر برایش برگزار شد، همراه بود.
۱۳۹۷/۱۲/۱۵
ستایش تصویر از کامبیز درم‌بخش
ایلنا: شانزدهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر به پاس ۶۲ سال آفرینش تصاویر ماندگار در هنر ایران از کامبیز درم‌بخش در مراسمی با عنوان «در ستایش تصویر» تجلیل می‌کند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۵
نمایش فیلم‌های سعید روستایی از امروز در جشنواره‌ی "فیلم تصویر"
با مروری بر فیلم‌های منتخب جشنواره فیلم تصویر در ده سال گذشته، امروز یکشنبه پنجم اسفند، فیلم «شنبه» به‌کارگردانی سعید روستایی اکران می‌شود،این فیلم در نهمین جشن تصویر سال برنده تندیس بخش جوانان زیر 25 سال شده است.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
همنشینی عکس، سینما، کارتون و گرافیک در جشن تصویر سال
تهران- ایرنا- سیف الله صمدیان دبیر شانزدهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر در نشست خبری این رویداد از تنوع برنامه‌های امسال خبر داد و برنامه‌های حوزه عکس، سینما، کارتون و گرافیک را تشریح کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
زندگی روزمره نرگس آبیار در تصویر سال/ بخش یزد شهر جهانی از تصویر سال حذف شد
ایلنا: سیف‌الله صمدیان گفت: با حضور بیش از 3500 اثر و هنرمند در جشن تصویر سال روبرو هستیم. خوشحال هستیم که تصویر سال فراتر از سیاست وارد عرصه فرهنگ و هنر شد. این در حالی است که در بسیاری از فعالیت‌های حوزه فرهنگ شاهد سیاست‌زدگی هستیم که خودش را بیش از فرهنگ نشان می‌دهد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •