چهارشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۸ / 29 January, 2020
حسن روحانی
واکنش آشنا به انتقاد مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان از اظهارات روحانی
همشهری‌آنلاین / ۳ ساعت قبل / سیاسی
واکنش آشنا به انتقاد مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان از اظهارات روحانی
حسام الدین آشنا به انتقاد مشاور رئیس جمهور افغانستان از اظهارات حسن روحانی واکنش نشان داد.
ظریف و مخالفان؛ وزیر امور خارجه به سمت مذاکره یا استعفا/ سرانجام مرد اول دیپلماسی حسن روحانی چه می‌شود؟
نامه نیوز / ۸ ساعت قبل / سیاسی
ظریف و مخالفان؛ وزیر امور خارجه به سمت مذاکره یا استعفا/ سرانجام مرد اول دیپلماسی حسن روحانی چه می‌شود؟
المانیتور در گزارشی که اخیرا نوشته بر این امر تاکید دارد که در آستانه انتخابات مجلس، ایران بیش از پیش بین دو گروه مخالفان و موافقان مذاکره تقسیم شده است.
الف / ۲۳ ساعت قبل / سیاسی
جزئیات نشست حسن روحانی با رئیس دولت اصلاحات درباره انتخابات
عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان نشست رئیس جمهور و رئیس دولت‌های رئیس دولت هفتم و هشتم را تائید کرد و گفت: در این نشست تاکید شده که باید زمینه‌ای فراهم شود که اصلاح طلبان مشارکت گسترده‌تری داشته باشند.
  انتخابات 98  دیدار خاتمی و روحانی  رئیس دولت اصلاحات  نشست روحانی و خاتمی
نیروگاه‌های خورشیدی شهرستان ری وارد چرخه تولید برق کشور شدند
ایرنا / ۲۶ ساعت قبل / اقتصادی
نیروگاه‌های خورشیدی شهرستان ری وارد چرخه تولید برق کشور شدند
شهرری ـ ایرنا ـ ۲ نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی و ۲.۷ مگاواتی شهرستان ری با اعتبار ۱۳۷ میلیارد تومان امروز با حضور حسن روحانی رییس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس در حسن آباد فشافویه به بهره برداری رسید.
  شهرستان ری  افتتاح طرح  وزارت نیرو
مصطفی تاجزاده: نظام نیاز به جراحی دارد!
دیدارنیوز / ۲۶ ساعت قبل / اجتماعی
مصطفی تاجزاده: نظام نیاز به جراحی دارد!
سیدمصطفی تاجزاده به دعوت پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز مصاحبه‌ای تفصیلی با این رسانه داشت که متن و فیلم کامل آن به زودی منتشر خواهد شد. به این خاطر که متن این گفتگو طولانی بود و شاید از حوصله مخاطبان خارج باشد بخش‌هایی از این گفتگو به صورت کوتاه منتشر می‌شود. وی در گفتگو با دیدارنیوز به شرح نسبت خود با دولت حسن روحانی پرداخت و گفت: من در دور دوم به صراحت گفتم آنجایی که دولت روحانی در برابر مردم قرار می‌گیرد مثل آبان ۹۶ و بنزین، من بدون تردید طرف مردم هستم. اما آنجایی که دولت روحانی در برابر دولت پنهان ایستادگی می‌کند و در برابر اینکه حکومت نظامی در ایران تشکیل شود و نظامی‌گری حرف اول را بزند حتماً با تمام توان از دولت آقای روحانی حمایت می‌کنم، به دلیل اینکه این تکثر در حکومت به نفع مردم است.
ذوالنور: اگر انتصابات و تشریفات بود، امروز روحانی رئیس‌جمهور نبود
مشرق / ۲۸ ساعت قبل / سیاسی
ذوالنور: اگر انتصابات و تشریفات بود، امروز روحانی رئیس‌جمهور نبود
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خطاب به حسن روحانی گفت: اگر واقعاً تشریفات و انتصابات [به‌جای انتخابات] وجود داشت، نظام اجازه می داد امروز شما در کرسی ریاست جمهوری بنشینید؟
  ذوالنور  قانون اساسی  شورای نگهبان  مجلس شورای اسلامی
بهره برداری از چندین طرح آب و برق در استان تهران
ایرنا / ۲۸ ساعت قبل / عکس
بهره برداری از چندین طرح آب و برق در استان تهران
ایرنا- تهران- آیین بهره‌برداری از فاز دوم تصفیه‌خانه هفتم آب و طرح‌های صنعت آب و برق استان تهران امروز سه شنبه با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری در شهرستان پاکدشت برگزار شد.
  تصفیه خانه
فیلم | رئیس جمهور: انتخابات اسفندماه بر سیاست‌های جهانی و منطقه‌ای تاثیرگذار است
خبرآنلاین / ۳۰ ساعت قبل / فیلم
فیلم | رئیس جمهور: انتخابات اسفندماه بر سیاست‌های جهانی و منطقه‌ای تاثیرگذار است
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در مراسم بهره برداری از طرح‌های صنعت آب و برق استان تهران گفت: ما در آستانه یک انتخابات مهم و بزرگ ملی هستیم و امیدواریم همه مردم پای صندوق‌های رای بیایند. این انتخابات بر سیاست‌های منطقه‌ای تاثیرگذار است. حتی اگر اشکالی در گوشه و کناری دیده می‌شود و حتی اگر برخی مسیر را اشتباه کرده باشند، باید پای صندوق‌ها بیایید. ممکن است به ۱۰۰ نرسیم و به ۹۰، ۸۰ یا ۷۰ برسیم اما نباید وظیفه مهم مان را فراموش کنیم.
  حسن روحانی  انتخابات مجلس  مجلس شورای اسلامی  انتخابات مجلس یازدهم
روحانی: انتخابات بر قدرت ملی ما تاثیرگذار است
ایرنا / ۳۰ ساعت قبل / فیلم
روحانی: انتخابات بر قدرت ملی ما تاثیرگذار است
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی درآیین بهره برداری از طرح های صنعت آب و برق استان تهران در شهرستان پاکدشت اظهارداشت: ما در آستانه یک انتخابات بسیار مهم و بزرگ ملی قرار داریم. در آغاز ماه اسفند و در دوم اسفند که امیدواریم همه مردم ما پای صندوق‌ آرای بیایند و شرکت و تلاش کنند چرا که این انتخابات بر سیاست‌های منطقه‌ای و جهانی و قدرت ملی ما تاثیرگذار است.
  استان تهران  انتخابات مجلس شورای اسلامی  حسن روحانی  وزارت نیرو
زمان اقدام عملی است
روزنامه آفتاب یزد / ۳۱ ساعت قبل / سیاسی
زمان اقدام عملی است
دیروز رئیس جمهور با سخنرانی در همایشی با استانداران و فرمانداران بخشی از سخنان خود را به اهمیت جمهوریت در ساختار سیاسی اختصاص داد و با برخی انتقادات به کنایه خطاب به اصولگرایان گفت مجلس بعدی نوش جانتان! ارزیابی سخنان دیروز حسن روحانی نشان از یک الگوی تکراری است که در واقع تقریبا دو سال است که روحانی به خصلت گفتار درمانی شهره شده است
روحانی:حساسیت بیشتر ایران و روسیه نسبت به تروریسم دولتی بسیار مهم است/ علاقه‌مند به گسترش تنش در منطقه نیستیم
شفقنا / ۳۱ ساعت قبل / ...
روحانی:حساسیت بیشتر ایران و روسیه نسبت به تروریسم دولتی بسیار مهم است/ علاقه‌مند به گسترش تنش در منطقه نیستیم
شفقنا- حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر دوشنبه در دیدار "ویچسلاو والودین" رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه ، با تاکید بر اهمیت نقش پارلمان ها در توسعه و تعمیق روابط کشورها اظهارداشت: گام به گام توافق های ایران...
مهم‌ترین سخنرانی ۶ ساله رئیس‌جمهور
روزنامه آرمان ملی / ۳۳ ساعت قبل / سیاسی
مهم‌ترین سخنرانی ۶ ساله رئیس‌جمهور
سخنان دیروز رئیس‌جمهوری در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور قبل از انتخابات دوم اسفند مهم‌ترین سخنرانی حسن روحانی طی 6 سال گذشته بود. بدین لحاظ که رئیس‌جمهور به عنوان مسئول اجرای قانون اساسی حسب اصل 113 این قانون دغدغه‌های انباشته شده این سال‌ها را در یک جلسه رسمی و با حضور افرادی که نماد قوه مجریه دراستان‌ها و شهرستان‌ها هستند بیان کردند.
8 اتهام عجیب به داور انتخابات؛ گزارش جام‌جم درباره شایعات و اخبار ضدونقیضی که درخصوص افراد ردصلاحیت‌‌شده‌ به شورای نگهبان نسبت می‌دهند
روزنامه جام جم / ۳۳ ساعت قبل / سیاسی
8 اتهام عجیب به داور انتخابات؛ گزارش جام‌جم درباره شایعات و اخبار ضدونقیضی که درخصوص افراد ردصلاحیت‌‌شده‌ به شورای نگهبان نسبت می‌دهند
در هفته‌های اخیر همزمان با انتشار نتایج بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌های نظارت شورای نگهبان، موج هجمه‌ها علیه این شورا افزایش یافته‌است. برخی از این هجمه‌ها و انتقادات از سوی بعضی مسوولان رسمی از جمله رئیس‌جمهور یا رئیس‌مجلس مطرح شده است. مثلا حسن روحانی در چند نوبت با اعتقاد به این که تمام نامزدهای یک جناح، رد صلاحیت شده‌اند از این رویه انتقاد کرده است.
احتمال مکاتبه روحانی و رهبری درباره ردصلاحیت‌شدگان
همشهری‌آنلاین / ۳۵ ساعت قبل / سیاسی
احتمال مکاتبه روحانی و رهبری درباره ردصلاحیت‌شدگان
معاون پیگیری اجرای قانون اساسی معاون حقوقی رئیس‌جمهوری درباره اظهارات روز گذشته حسن روحانی می‌گوید: طبیعتاً اولین مرجعی که مخاطب این ماجراست، خود شورای نگهبان است. البته ممکن است رئیس‌جمهوری با رهبری هم مکاتباتی داشته باشد. کلیات قضیه این طور بوده و از صحبت‌های ایشان هم این طور برمی‌آید.
روزنامه اعتماد / ۴۱ ساعت قبل / ...
پاسداری از جمهوریت
«بزرگ‌ترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی روزی است که انتخابات تبدیل به تشریفات شود و جای دیگری انتصاب کنند و مردم پای صندوق بروند و تشریفات انتخابات را انجام دهند؛ خدا نکند چنین روزی برای کشور ما پیش بیاید.» این شاید مهم‌ترین بخش از سخنرانی روز گذشته رییس‌جمهوری بود تا در احتمالا آخرین نشست با استانداران و فرمانداران دولت دوازدهم پیش از انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی نسبت به تشریفاتی شدن انتخابات هشدار دهد. از همین روی شاید همین بخش حسن روحانی همین بخش از اظهاراتش را با هشتک «انتخابات تشریفاتی» در صفحه توییترش منتشر کرد.
روزنامه اعتماد / ۴۱ ساعت قبل / ...
متناقض با روح قانون
ریـــیس‌جـــمهوری روز گذشته در جمع استانداران و فرمانداران سراسر کشور به عنوان بازوان اجرایی دولت در انتخابات به عملکرد شورای نگهبان انتقاد و از شیوه نظارت این نهاد در جریان احراز صلاحیت‌ها از جایگاه مجری قانون اساسی گلایه کرد. اظهارات دیروز حسن روحانی کاملا منطبق با مشروح مذاکراتی است که در زمان تدوین قانون اساسی صورت گرفت. در جریان آن مذاکرات، بحث نظارت شورای نگهبان با این رویکرد مطرح شد که اگر روزی دولت بخواهد به نوعی در انتخابات دخالت داشته یا عملکردش تحدید آزادی‌های مردم باشد و انتخابات از یک انتخابات کاملا آزاد و عادلانه فاصله بگیرد، نهاد ناظری وجود داشته‌ باشد که از تخلف مجری دولت به عنوان انتخابات جلوگیری کند. در واقع قرار دادن مسوولیت نظارت بر دوش شورای نگهبان با …
روزنامه ابتکار / ۴۲ ساعت قبل / ...
نگرانم روزی کلمه «جمهوری» جرم شود
رئیس‌جمهوری روز گذشته برای چندمین بار در دولت خود به همه‌پرسی اشاره کرد و گفت: برخی از کلمه رفراندم خوششان نمی‌آید؛ این در حالی است که پایه انتخابات ما از رفراندم شروع شده و نظام ما روی رفراندم بنا شده است و آن همه‌پرسی اول بود که تعیین کرد نظام ما جمهوری اسلامی است و همان همه‌پرسی به ما گفت که اسلامیت و جمهوریت را مورد نظر قرار دهیم. حسن روحانی با اشاره به انتخابات پیش ‌رو، خطاب به بعضی جریانات حاکم بر برخی دستگاه‌ها گفت: شماها که در جلسات خصوصی و اتاق‌های فکر خود می‌گویید مجلس بعدی صد در صد برای ما است؛ خوب الحمدالله؛ اگر مجلس بعدی برای شماست دیگر چرا اینقدر غصه می‌خورید؟ بگذارید لااقل مشارکت شکل بگیرد و رقابت بالا برود و مجلس هم برای شما باشد نوش جان‌تان. ما مشکلی با این داستان نداریم.به گزارش …
مهم‌تر از انتخابات اعتماد مردم است
روزنامه همشهری / ۴۲ ساعت قبل / ...
مهم‌تر از انتخابات اعتماد مردم است
 بعضی‌ها نسبت به همه‌پرسی حساسیت پیدا کرده‌اند پایان‌بندی سخنرانی دیروز رئیس‌جمهور یک دعا بود؛ دعایی که مقدمه آن برگزاری انتخابات باشکوه بود و مؤخره‌اش حراست از اسلامیت و جمهوریت آن؛ «ان‌شاءالله 2اسفند باشکوهی داشته باشیم و خداوند از ما راضی باشد و ما جمهوریت و اسلامیت را حراست و حفاظت کنیم.» حسن روحانی رئیس‌جمهور دیروز در یک سخنرانی که آمیخته به هشدارهای انتخاباتی بود، تذکر داد که مبادا انتخابات به یک انتخابات تشریفاتی تبدیل شود که این بزرگ‌ترین خطر برای دمکراسی است. او در سخنانی که از قضا از …
روزنامه همشهری / ۴۲ ساعت قبل / ...
افزایش یارانه نقدی روی موج پوپولیسم
اعضای کمیسیون تلفیق بودجه مجلس به یکی شدن یارانه نقدی به ارث رسیده از دولت محمود احمدی‌نژاد؛ با کمک معیشتی ابداع شده در دولت حسن روحانی رأی داده‌اند. با وجود این اثربخشی سیاست توزیع پول نقد؛ همچنان با تردیدهای جدی مواجه است و به‌نظر می‌رسد رویکرد حاکم بر تصمیم‌سازی برای هدفمندی یارانه‌ها و اصلاح قیمت حامل‌های انرژی از منطق اقتصادی فاصله گرفته و بیشتر ماهیتی پوپولیستی با هدف جلب رضایت کوتاه‌مدت توده‌ها پیدا کرده است. با مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس، یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰تومانی بعد از پرداخت ۹ …
دیدار رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه با رئیس جمهور
ایرنا / ۴۵ ساعت قبل / عکس
دیدار رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه با رئیس جمهور
ایرنا - تهران - «ویچسلاو والودین» رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه عصر دوشنبه با حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور دیدار و گفتگو کرد.
  روسیه  حسن روحانی
سانسور چندباره روحانی در تلویزیون؛ آیا وقت شکستن انحصار صداوسیما نیست؟
رویداد 24 / ۲ روز قبل / سیاسی
سانسور چندباره روحانی در تلویزیون؛ آیا وقت شکستن انحصار صداوسیما نیست؟
صداوسیما اظهارات حسن روحانی، رئیس جمهور در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور را به صورت زنده پخش نکرد.
  صدا و سیما  حسن روحانی  سانسور در صدا و سیما
مکاتبه روحانی با رهبر انقلاب در زمینه ردصلاحیت‌ها؟/ گرجی: مخاطب صحبت‌های رئیس‌جمهور، شورای نگهبان است
خبرآنلاین / ۲ روز قبل / سیاسی
مکاتبه روحانی با رهبر انقلاب در زمینه ردصلاحیت‌ها؟/ گرجی: مخاطب صحبت‌های رئیس‌جمهور، شورای نگهبان است
ایرناپلاس نوشت: معاون پیگیری اجرای قانون اساسی معاون حقوقی رئیس‌جمهوری درباره اظهارات امروز حسن روحانی می‌گوید: طبیعتاً اولین مرجعی که مخاطب این ماجراست، خود شورای نگهبان است. البته ممکن است که رئیس‌جمهوری با رهبر انقلاب هم مکاتباتی داشته باشد.
  حسن روحانی  شورای نگهبان  انتخابات مجلس یازدهم
فیلم | روحانی: نگذاریم حساسیت به رفراندوم مثل کرونا شیوع پیدا کند!
خبرآنلاین / ۲ روز قبل / فیلم
فیلم | روحانی: نگذاریم حساسیت به رفراندوم مثل کرونا شیوع پیدا کند!
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه ۷ بهمن در همایش استانداران و فرمانداران گفت: «برخی نسبت به کلمه رفراندوم حساسیت پیدا کرده‌اند اما این حساسیت از ویروس کرونا هم خطرناک‌تر است».
  حسن روحانی  ویروس کرونا
ویدئو / روحانی: مجلس هم برای شما باشد؛ نوش جانتان
ایسنا / ۲ روز قبل / سیاسی
ویدئو / روحانی: مجلس هم برای شما باشد؛ نوش جانتان
رئیس‌جمهور دوشنبه (۷ بهمن) در جمع استانداران و فرمانداران سراسر کشور سخنرانی کرد. حسن روحانی در بخشی از سخنان خود، خطاب به برخی جریانات حاکم بر برخی دستگاه‌ها، گفت: «شما که در جلسات خصوصی و اتاق‌های فکر خود می‌گویید مجلس بعدی صد درصد برای ماست. خب الحمدالله! اگر مجلس بعدی برای شماست، دیگر چرا اینقدر غصه می‌خورید؟ بگذارید لااقل مشارکت شکل بگیرد و رقابت بالا برود و مجلس هم برای شما باشد. نوش جانتان. ما مشکلی با این داستان نداریم.»
  حسن روحانی  همایش استانداران و فرمانداران  انتخابات مجلس یازدهم  انتخابات 98
تصاویر | رئیس جمهور در همایش استانداران و فرمانداران
خبرآنلاین / ۲ روز قبل / عکس
تصاویر | رئیس جمهور در همایش استانداران و فرمانداران
صبح امروز حسن روحانی در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور حضور یافت. منبع: president
  حسن روحانی  استان مازندران
جزئیات یک شام سیاسی؛  یک منبع آگاه به آفتاب یزد گفته است در دیدار رئیس دولت اصلاحات با حسن روحانی او تذکرات سال 92 را مجددا تکرار کرده و گفته نتیجه ترکیب کابینه حذف اصلاح‌طلبان بوده است
روزنامه آفتاب یزد / ۲ روز قبل / سیاسی
جزئیات یک شام سیاسی؛ یک منبع آگاه به آفتاب یزد گفته است در دیدار رئیس دولت اصلاحات با حسن روحانی او تذکرات سال 92 را مجددا تکرار کرده و گفته نتیجه ترکیب کابینه حذف اصلاح‌طلبان بوده است
یک منبع آگاه و نزدیک به شورای مشورتی اصلاح‌طلبان که نخواست نام او فاش شود در گفت‌وگو با آفتاب یزد با تاکید بر این که«نمی دانم چرا و به چه علت جواد امام، اصل دیدار را رسانه‌ای کرده است!» می‌گوید: «به نظر می‌رسد دولت می‌خواسته این دیدار و محتوای آن را مخفی نگه دارد و اما شاید اصلاح‌طلبان چنین مخفی ماندنی را به صلاح ندیده‌اند و به همین دلیل علی رغم تکذیب‌های صورت پذیرفته، آن دیدار تایید و رسانه‌ای شده است.»
فیلم | رئیس جمهور: بزرگترین خطر دموکراسی تبدیل شدن انتخابات به تشریفات است
خبرآنلاین / ۲ روز قبل / فیلم
فیلم | رئیس جمهور: بزرگترین خطر دموکراسی تبدیل شدن انتخابات به تشریفات است
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور که در وزارت کشور برگزار شد تاکید کرد: بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی آن روزی است که انتخابات به تشریفات تبدیل شود.
  حسن روحانی  رقابت انتخاباتی
فیلم | رئیس جمهور: حوادث دی ماه سال ۹۶ ترامپ را پررو کرد
خبرآنلاین / ۲ روز قبل / سیاسی
فیلم | رئیس جمهور: حوادث دی ماه سال ۹۶ ترامپ را پررو کرد
حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور که در وزارت کشور گفت: سال ۹۶ (حوادث دی) یکی از روزهای تلخ تاریخ کشور ماست که ترامپ را پررو کرد. برخی می‌خواهند دور ایران را دیوار بکشند و بگویند ایران یک جزیره منزوی است. می‌خواهند ما را از دنیا جدا کنند.
  حسن روحانی  دونالد ترامپ  ایالات متحده آمریکا
میزان عیدی پایان سال ۱۳۹۸ کارکنان دولت تعیین شد+جزئیات
آفتاب نیوز / ۲ روز قبل / سیاسی
میزان عیدی پایان سال ۱۳۹۸ کارکنان دولت تعیین شد+جزئیات
جلسه هیأت دولت روز یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور برگزار و میزان پاداش پایان سال ۱۳۹۸ (عیدی) کارکنان دولت تعیین شد.
  هیات دولت  حسن روحانی  پاداش کارکنان
روزنامه شهروند / ۲ روز قبل / ...
روحانی بخش‌نامه قوه قضائیه را نپذیرفت
روز گذشته، رئیس‌جمهوری در مطلبی کوتاه به اقدام رئیس قوه‌ قضائیه در صدور بخش‌نامه در حوزه فضای مجازی واکنش نشان داد. محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در نامه‌ای به اسماعیلی، رئیس حوزه ریاست قوه قضائیه با اشاره به بخش‌نامه رئیس قوه قضائیه مورخ 28/10/98 با موضوع مسئولیت صداوسیما درباره صدور مجوز و تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی و نظارت بر آن بیان کرد که بخش‌نامه مذکور به استحضار رئیس‌جمهوری رسید و ایشان چنین پی‌نوشت کردند. حسن روحانی در این پی‌نوشت کوتاه خطاب به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه نوشت: «احتراما؛ این‌گونه امور مرتبط به شورای عالی فضای مجازی است.» نامه‌ای که به نظر می‌رسد مناقشه حقوقی جدیدی …
روزنامه شهروند / ۲ روز قبل / ...
12 میلیون ریال عیدی پایان سال ۹۸
تهران - ایرنا - هیات دولت، میزان پاداش پایان سال ۱۳۹۸ (عیدی) کارکنان دولت را  12 میلیون ریال به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال جاری تصویب کرد که در بهمن ماه سال جاری پرداخت می‌شود. به گزارش دفتر هیات دولت، هیات وزیران به دستگاه‌های اجرایی، نیروهای مسلح، نیروی انتظامی و قوه قضاییه و سایر دستگاه های اجرایی مشمول قوانین خاص اجازه داد به کارمندان خود (اعم از رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت) و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات که به طور تمام وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ثابت ۱۱ میلیون ریال به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال ۱۳۹۸ به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن ماه سال جاری از محل بودجه مصوب دستگاه های اجرایی پرداخت کنند. براساس …
جزئیات جلسه امروز هیئت دولت به ریاست حسن روحانی/ میزان پاداش پایان سال ۱۳۹۸ کارکنان دولت تعیین شد
خبرآنلاین / ۲ روز قبل / سیاسی
جزئیات جلسه امروز هیئت دولت به ریاست حسن روحانی/ میزان پاداش پایان سال ۱۳۹۸ کارکنان دولت تعیین شد
جلسه هیأت دولت روز یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور برگزار و میزان پاداش پایان سال ۱۳۹۸ (عیدی) کارکنان دولت تعیین شد.
  حسن روحانی  نیروی انتظامی  نیروهای مسلح
دیدارنیوز / ۳ روز قبل / ...
ویدئو/ سیدمصطفی تاجزاده: اگر برجام بود سردار سلیمانی ترور نمی‌شد
سید مصطفی تاجزاده فعال سیاسی اصلاح طلب در گفتگوی تفصیلی با دیدارنیوز گفت: ایستادگی حسن روحانی باعث شد تا شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی توسط جمهوری اسلامی پذیرفته شود. وی همچنین تاکید کرد که برجام، ترور و جنگ را از منطقه دور کرد و اگر برجام، همچنان استوار بود سردار سلیمانی ترور نمی‌شد. متن کامل این گفتگو در طی روز‌های آتی منتشر خواهد شد.
تعریف و تعیین صوت و تصویر فراگیر برعهده شورای عالی فضای مجازی است/ صداوسیما درحال گسترش دامنه نفوذ خود است
ایلنا / ۳ روز قبل / فرهنگی و هنری
تعریف و تعیین صوت و تصویر فراگیر برعهده شورای عالی فضای مجازی است/ صداوسیما درحال گسترش دامنه نفوذ خود است
ایلنا: حمید ضیایی‌پرور معتقد است که مشکل بزرگ امروز نبود تعریف مشخص از صوت و تصویر فراگیر است.
  حسن روحانی  صدا و سیما  ابراهیم رئیسی  حمید ضیایی پرور  شورای عالی فضای مجازی  تعریف و تعیین صوت و تصویر فراگیر برعهده شورای عالی فضای مجازی  صوت و تصویر فراگیر
پیام حسن روحانی به رئیس جمهور و نخست وزیر هند
خبرآنلاین / ۳ روز قبل / سیاسی
پیام حسن روحانی به رئیس جمهور و نخست وزیر هند
رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیام های جداگانه ای به آقایان «رام نات کوویند» و «نارندرا مودی» رئیس جمهور و نخست وزیر هند، ضمن تبریک فرا رسیدن روز جمهوری هند، ابراز امیدواری کرد که با توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه موجود، مناسبات و همکاری‌های تهران – دهلی نو در تمامی زمینه‌ها و در راستای منافع دو ملت، بیش از پیش ارتقاء یابد.
  حسن روحانی  ایران و هند  استان سیستان و بلوچستان
مردم را بی اعتماد کردیم؛ اعتماد باید بازگردد
روزنامه آرمان ملی / ۳ روز قبل / اجتماعی
مردم را بی اعتماد کردیم؛ اعتماد باید بازگردد
چندی پیش حسن روحانی در جایگاه رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت، سخنانی مبنی بر اینکه «قدرت ملی ترکیبی از قدرت فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و سیاسی است و این چهار قدرت باید در تعامل با یکدیگر قرار بگیرند تا بتوانیم در مسیر درست حرکت کنیم» ابراز داشت. به گفته رئیس‌جمهور نمی‌توان با دنیا رابطه و تعامل نداشت اما قدرت اقتصادی پیدا کرد.
تایید دیدار، تکذیب جزئیات؛  همدلی از شایعات دیدار روحانی،‌ رئیس دولت اصلاحات و ناطق نوری گزارش می‌دهد
روزنامه همدلی / ۳ روز قبل / سیاسی
تایید دیدار، تکذیب جزئیات؛ همدلی از شایعات دیدار روحانی،‌ رئیس دولت اصلاحات و ناطق نوری گزارش می‌دهد
روزهای منتهی به انتخابات دوره دهم مجلس، اصلاح‌طلبان روزهای پرکار و شلوغی داشتند. اما حالا تنها خبری که از این اردوگاه سیاسی منتشر می‌شود رد صلاحیت و چرایی آن است. با این حال رقیبان اصلاحات در تلاش هستند خبرهایی هم به ردصلاحیت اصلاح‌طلبان اضافه کنند. خبرهایی که با تکذیب همراه می‌شود. سوم بهمن ماه، یعنی سه روز پیش کانال «اصلاحات‌پرس» مدعی شد که رئیس دولت اصلاحات با رئیس جمهور حسن روحانی دیدار کرد.
نامه رئیس جمهور در واکنش به بخشنامه رئیس قوه قضاییه درباره صوت و تصویر فراگیر
تابناک / ۳ روز قبل / فناوری
نامه رئیس جمهور در واکنش به بخشنامه رئیس قوه قضاییه درباره صوت و تصویر فراگیر
حجت الاسلام حسن روحانی به بخشنامه حجت الاسلام ابراهیم رئیسی واکنشی نشان داد و در نامه‌ای تصمیم ‌گیری در این زمینه را که رهبری به او ابلاغ کرده بوده، به تصمیم شورای عالی فضای مجازی مرتبط خوانده است. به نظر می‌رسد در سطوح بالای تصمیم گیری کشور درباره متولی صوت و تصویر در فضای مجازی و همچنین مبحث صوت و تصویر فراگیر، مباحث در جریان است...
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
استفاده ابزاری از «نام‌ها» در انتخابات
الهام برخوردارهرچه فضای انتخابات از سوی اصلاح‌طلبان با سکوت سنگینی همراه است، در مقابل اصولگرایان با تمام قوا و همه نیروهای خود میدان‌دار فضای انتخاباتی کشور شده‌اند. شاید این دوره از انتخابات مجلس یکی از بی‌سابقه‌ترین دوره‌ها از نظر عدم حضور سلایق و جریان‌های سیاسی مختلف باشد، به نوعی که بیشتر نامزدها از یک جریان خاص حضور دارند. با این حال و با وجود آنکه اکثریت کاندیداها از جریان اصولگرایی هستند اما این جریان سیاسی مانند همیشه از نبود یک چهره شاخص و عدم وحدت درونی رنج می‌برند و برای فرار از این کمبودها اخیرا با شایعه پراکنی می‌خواهند از شخصیت‌هایی به نام افراد پشت پرده معادلات انتخاباتی بهره‌بردای کنند که مانند همیشه موفق نشدند. درواقع این دست تحرکات در شرایطی که فضا کاملا در اختیار آنهاست نشان …
روزنامه همشهری / ۳ روز قبل / ...
سناریو سازی
در روزهای گذشته شایعاتی درباره دیدار حسن روحانی رئیس‌جمهور با رئیس دولت اصلاحات منتشر و ادعا شد که در این دیدار حسن روحانی اظهاراتی درباره رد صلاحیت‌ها داشته است. شایعات به‌گونه‌ای بود که حسام‌الدین آشنا، مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهوری در همین‌باره در صفحه توییتری خود نوشت: «آقایان در ذهنشان برای رئیس‌جمهور جلسه انتخاباتی طراحی‌می‌کنند. مکان را هم تعیین می‌کنند. شرکت‌کنندگان را هم مشخص می‌کنند. روز و ساعت را هم اعلام می‌کنند. دستور جلسه را هم تهیه می‌کنند. در پایان صورت مذاکرات را هم منتشر می‌کنند. آفرین …
جواد امام: روحانی و خاتمی برای صرف شام دیدار داشتند
فرارو / ۴ روز قبل / سیاسی
جواد امام: روحانی و خاتمی برای صرف شام دیدار داشتند
روز گذشته در فضای مجازی خبر‌هایی درباره دیدار حسن روحانی، رئیس‌جمهوری و رییس دولت اصلاحات در کاخ سعدآباد منتشر شد که گفته می‌شد حسن روحانی در جلسه با حضور رئیس دولت اصلاحات، حسن خمینی و ناطق نوری گفته نامزد‌های رد شده جایی برای دفاع ندارند، چون عمدتا مسایل مالی و پرونده دارند. این درحالی است که دفتر ناطق نوری دیدار خبر دیدار‌های انتخاباتی وی با برخی شخصیت‌ها را تکذیب کرد.
  جواد امام  روحانی  سید محمد خاتمی
ارائه گزارش بانک مرکزی از اقدامات انجام شده در زمینه درآمدهای ارزی کشور
ارانیکو / ۴ روز قبل / اقتصادی
ارائه گزارش بانک مرکزی از اقدامات انجام شده در زمینه درآمدهای ارزی کشور
چهل و پنجمین جلسه شورایعالی هماهنگی اقتصادی روز شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور و با حضور روسای قوای مقننه و قضائیه و دیگر اعضای شورا تشکیل شد.
جزئیات جلسه امروز شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا
دیدارنیوز / ۴ روز قبل / ...
جزئیات جلسه امروز شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا
چهل و پنجمین جلسه شورایعالی هماهنگی اقتصادی روز شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور و با حضور روسای قوای مقننه و قضائیه و دیگر اعضای شورا تشکیل شد.
اعتراض روحانی و لاریجانی/گلایه جنتی/لیست‌بندی اصولگرایان و بلاتکلیفی اصلاح‌طلبان
روزنامه آرمان ملی / ۴ روز قبل / سیاسی
اعتراض روحانی و لاریجانی/گلایه جنتی/لیست‌بندی اصولگرایان و بلاتکلیفی اصلاح‌طلبان
در روزهای گذشته حسن روحانی و علی لاریجانی روسای قوه مجریه و مقننه به عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتقاد کردند، ولی آیت الله جنتی دبیر و عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان از عملکرد این شورا دفاع تمام قدی داشتند.
گعده انتخاباتی مدعیان رحم اجاره‌ای با روحانی و ناطق نوری
مشرق / ۴ روز قبل / سیاسی
گعده انتخاباتی مدعیان رحم اجاره‌ای با روحانی و ناطق نوری
خاتمی، ناطق نوری، حسن خمینی و اسحاق جهانگیری به همراه برخی اصلاح‌طلبان، چند هفته مانده به انتخابات مجلس با حسن روحانی دیدار کردند.
  انتخابات  انتخابات مجلس  انتخابات98  حسن روحانی  جهانگیری  عبدالله ناصری  اصلاح طلبان  حسن خمینی  روزنامه کیهان  لیست امید
انتخاباتی بی‌رقیب انتخاباتی؛ در شرایطی که اصولگرایان در حال تدوین برنامه‌های انتخاباتی‌شان هستند اصلاح‌طلبان همچنان از فقدان کاندیدا رنج می‌برند
روزنامه اعتماد / ۴ روز قبل / سیاسی
انتخاباتی بی‌رقیب انتخاباتی؛ در شرایطی که اصولگرایان در حال تدوین برنامه‌های انتخاباتی‌شان هستند اصلاح‌طلبان همچنان از فقدان کاندیدا رنج می‌برند
بگومگوهای انتخاباتی همچنان ادامه دارد. روزی رئیس جمهوری اسلامی از شیوه و روند نظارت بر صلاحیت‌ها و کم و کیف اجرای نظارت استصوابی گلایه می‌کند و روز دیگر دبیر همان نهاد نظارت‌کننده در پاسخ به گفته‌های رییس‌جمهوری ایران، او را به ایجاد «یأس» در جامعه متهم کرده و تاکید می‌کند که منتخب مردم نباید چنان سخن بگوید که «دشمن» از آن «سوءاستفاده» کند. روزی رییس‌دفتر رییس‌جمهوری که هرگز در زمره اصلاح‌طلبان نبود و نخواهد بود، پس از علی مطهری، نماینده تهران از کلیدواژه سخن می‌گوید و تاکید می‌کند که برگزاری انتخابات با حضور نمایندگان تنها یک جناح، «انتخابات ملت ایران» نیست و به تبع آن منتخبان نیز نماینده مردم نخواهند بود و روز دیگر مشاور رییس‌جمهوری از تایید صلاحیت‌شدگان که خود را «جبهه انقلاب» نامیده‌اند، …
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
ماجرای چالش صداوسیما و دولت چه بود؟
مناقشه بین دولت و صداوسیما اتفاق جدیدی نیست که کسی را شگفت‌زده کند. در این سال‌ها محور اتصال این دو نهاد، همانند الاکلنگی بوده که گاه به یک سمت سنگینی کرده و گاه به سویی دیگر؛ با این حال تجربه به دست آمده از چالش‌ها، موکد این نکته است: ریسمانی که صداوسیما و دولت را به هم متصل کرده، ممکن است گاهی به باریکی مو بشود اما هرگز پاره نمی‌شود.شاید برای مرور چالش‌های پیش‌روی تعامل‌های دو نهاد صداوسیما و دولت، بهتر است از انتها شروع کنیم؛ رویکردی که در این گزارش ایسنا دنبال می‌شود.به چند روز قبل برگردیم؛ زمانی که برخی رسانه‌های یک طیف سیاسی خاص، این‏گونه ادعا کردند که دولت صداوسیما را موظف کرده است تا بسته‌های خبری رئیس‌جمهوری را در مراسم‌ مختلف، خود تهیه و تدوین کند و فقط صداوسیما پخش‌کننده آن باشد.این …
واکنش آشنا به برخی شایعه‌سازی‌ها برای رئیس جمهور
همشهری‌آنلاین / ۴ روز قبل / سیاسی
واکنش آشنا به برخی شایعه‌سازی‌ها برای رئیس جمهور
مشاور رئیس جمهور نسبت به برخی شایعه‌سازی‌ها درباره دکتر حسن روحانی واکنش نشان داد.
رویداد 24 / ۵ روز قبل / ...
تصویر رهبری و روحانی روی جزوه تبلیغاتی جو بایدن +عکس
در طرح روی جلد جزوه ۴ صفحه‌ای جو بایدن عکسی از رژه نیرو‌های مسلح ایران در حضور حسن روحانی قرار داده شده است که در این عکس قاب عکسی الصاق شده به دیوار از مقام معظم رهبری نیز در گوشه عکس دیده می‌شود.
محمد بهادری جهرمی؛ سخنگوی
فرارو / ۵ روز قبل / وبگردی
محمد بهادری جهرمی؛ سخنگوی "غیررسمی" شورای نگهبان کیست؟
از نکات جالب توجه این است که او سابقه همکاری با دولت حسن روحانی را نیز دارد. دی ماه سال گذشته حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور طی حکمی محمد بهادری...
  علی بهادری جهرمی  شورای نگهبان  ردصلاحیت
گفت و گوی صمیمی حسن روحانی با مردم
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اجتماعی
گفت و گوی صمیمی حسن روحانی با مردم
معاون دفتر رییس جمهوری با اشاره به عیادت روحانی از رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، عکس‌هایی از گفت و گوی صمیمانه رییس جمهوری با مردم را منتشر کرد.
  حسن روحانی  دیدار با روحانی
عکس / حسن روحانی در بیمارستان!
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / عکس
عکس / حسن روحانی در بیمارستان!
عکس زیر ملاقات رئیس جمهور را از رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در یکی از بیمارستان های تهران نشان می دهد.
(عکس) رئیس جمهور از حجت‌الاسلام شهیدی عیادت کرد
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / سیاسی
(عکس) رئیس جمهور از حجت‌الاسلام شهیدی عیادت کرد
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این عیادت ضمن آرزوی سلامتی برای حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی، از اقدامات انجام‌شده برای درمان وی مطلع شد.
  روحانی  حجت الاسلام شهیدی
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / ...
هیچ نهادی مقدس نیست مگر با حرکت در چارچوب قانون و خواست مردم
مستمعان رییس‌جمهوری دیگر به سخنرانی‌های در لفافه او عادت کرده‌اند. در آستانه سومین سال از روی کار آمدن دولت دوازدهم و پس از تغییر رویکرد حسن روحانی از آغاز به کار دولت دوم، او اغلب به هر چیز تلویحا اشاره کرده ‌است. از همین‌رو سخنرانی روز چهارشنبه رییس‌جمهوری در هیات دولت و در میان اعضای کابینه که در واقع در بخش‌های مختلف، پاسخی در لفافه به منتقدان و مخالفان بود هم چندان عجیب به نظر نمی‌رسید تاکید کرد اگرچه باید به اقتصاد درون‌زا و مقاومتی توجه داشت، اما باز هم تعامل با جهان راه رسیدن به اقتصاد قدرتمند خواهد بود. روحانی در خلال اظهاراتش به‌طور تلویحی به احتمال رد دو لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی به دو کنوانسیون پالرمو و CFT اشاره کرد و به تصمیم‌گیران …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / ...
رضایت یک جناح و یک قوم ما را به جایی نمی‌رساند
رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه امروز قدرت ملی باید بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار بگیرد، اظهار کرد: قدرت ملی ترکیبی از قدرت فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و سیاسی است و این چهار قدرت باید در تعامل با یکدیگر قرار بگیرند تا بتوانیم در مسیر درست حرکت کنیم.به گزارش ایسنا، حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت با اشاره به خطبه‌های مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران و تاکید ایشان بر مسئله قدرت ملی و توانمند شدن گفت: بزرگ‌ترین قدرتی که خداوند در کشور ما قرار داده است قدرت ملی و مردمی است و مردم ایران بزرگ‌ترین قدرت ما هستند و هیچ قدرتی بالاتر از حضور، ایستادگی، فداکاری و اتحاد مردم نداریم.رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه قدرت اقتصادی بدون قدرت سیاسی امکان‌پذیر نیست، گفت: نمی‌توان با دنیا رابطه و تعامل …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / ...
قانون «الزام دولت در تعیین سرفصل «جنایات و توطئه‌های آمریکا» در کتب درسی
رئیس جمهوری‌ یک قانون مصوب مجلس را برای اجرا به وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ کرد.به گزارش ایسنا، بر این اساس، در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری قانون «الزام دولت در تعیین سرفصل «جنایات و توطئه‌های آمریکا» در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها» برای اجرا به وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ کرد.
تاوان ناتوانی اروپا
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / ...
تاوان ناتوانی اروپا
تهدید ظریف مبنی بر خروج ایران از NPT، رئیس دفتر رئیس‌جمهور و سخنگوی وزارت خارجه ایران را به واکنش واداشت. محمود واعظی و سیدعباس موسوی در رابطه با این تهدید، جزئیات تازه‌تری از نامه حسن روحانی به سران 3 کشور اروپایی فاش کردند. رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره مواضع ایران در شرایطی که پرونده کشورمان به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع داده شود، اظهار کرد: در دولت راجع به این موضوع بحثی که منجر به مصوبه شود نداشتیم؛ چراکه این موضوع از اختیارات دولت نیست و قاعدتا جزو مباحثی است که باید جای …
کدام عملکرد افکار عمومی را نگران کرده است؟
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / سیاسی
کدام عملکرد افکار عمومی را نگران کرده است؟
بعد از توئیت همراه با اتهام سخنگوی شورای نگهبان خطاب به رئیس جمهوری و متهم کردن حسن روحانی به شرکت در «پروژه ضد ملی»، حالا دبیر این نهاد هم از رئیس جمهوری گلایه کرده که چرا با اظهارات خود، افکار عمومی را نگران کرده و موجب یأس مردم و سوء استفاده دشمن شده است. آیت‌الله احمد جنتی در جلسه دیروز شورای نگهبان گفته که این شورا از تأیید یا رد صلاحیت هیچ فردی منتفع یا متضرر نمی‌شود و برایش این جناح یا آن جناح فرقی ندارد و فقط به مر قانون عمل می‌کند.
شهاب حسینی در نامه‌ به رئیس‌جمهور خواستار بازگشت بهروز وثوقی به کشور شد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / فرهنگی و هنری
شهاب حسینی در نامه‌ به رئیس‌جمهور خواستار بازگشت بهروز وثوقی به کشور شد
شهاب حسینی امروز با انتشار نامه‌ای در اینستاگرام از حسن روحانی درخواست کرد با رفع ممنوعیت حضور بهروز وثوقی در سینمای ایران، دستور نمایش نسخه اصلی «آشغال‌های دوست داشتنی» با حضور این بازیگر در جشنواره فجر را صادر کند.
  شهاب حسینی  بهروز وثوقی
ببینید | روحانی مطرح کرد: به این دو دلیل ارزشی، ایران هیچ وقت سراغ سلاح هسته‌ای نمی‌رود
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / سیاسی
ببینید | روحانی مطرح کرد: به این دو دلیل ارزشی، ایران هیچ وقت سراغ سلاح هسته‌ای نمی‌رود
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نبوده و نیست، گفت: حتی اگر برجام و پادمان هم از بین برود و روابط کشورمان با آژانس بین‌المللی هسته‌ای خوب یا بد باشد، به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم و این بر مبنای فتوای رهبری عزیز و مطابق تعهد اخلاقی هیچ وقت دنبال سلاح هسته ای هم نمی رویم اما در عین حال می خواهیم روابط خوب با شما داشته باشیم.
  حسن روحانی  توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام  هسته ای  تعهدات ایران در برجام
نامه شهاب حسینی به رئیس جمهور: ممنوعیت حضور بهروز وثوقی را در سینمای ایران رفع کنید / امیدوارم با نمایش «آشغال‌های دوست داشتنی اصل» در جشنواره فجر موافقت شود
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
نامه شهاب حسینی به رئیس جمهور: ممنوعیت حضور بهروز وثوقی را در سینمای ایران رفع کنید / امیدوارم با نمایش «آشغال‌های دوست داشتنی اصل» در جشنواره فجر موافقت شود
شهاب حسینی در نامه‌ای از حسن روحانی درخواست کرد با رفع ممنوعیت حضور بهروز وثوقی در سینمای ایران دستور نمایش نسخه اصلی «آشغال‌های دوست داشتنی» با حضور این بازیگر در جشنواره فجر را صادر کند.
فیلم | رئیس جمهور: کسانی که در کاخ سفید نشسته‌اند نمی‌توانند برای ملت ایران تصمیم بگیرند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / سیاسی
فیلم | رئیس جمهور: کسانی که در کاخ سفید نشسته‌اند نمی‌توانند برای ملت ایران تصمیم بگیرند
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت گفت: ساکنان کاخ سفید نمی‌توانند برای ملت ایران تصمیم بگیرند، بلکه این مردم هستند که در کاخ ایمان مقاومت و روحیه بلندشان تصمیم گیری می‌کنند.
  حسن روحانی  کاخ سفید  ایالات متحده آمریکا
گزارش تصویری: جلسه امروز هیات دولت  ۲ بهمن
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
گزارش تصویری: جلسه امروز هیات دولت ۲ بهمن
جلسه هیات دولت، چهارشنبه ۲ بهمن به ریاست حسن روحانی رییس جمهوری و وزرای کابینه در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
محبی نیا؛ چه بسا داستان گازانبری برای «روحانی» فعال شود
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / سیاسی
محبی نیا؛ چه بسا داستان گازانبری برای «روحانی» فعال شود
جهانبخش محبی نیا، نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی را زخمی و نیازمند استراحت و ناطق نوری را دارای اقبال خوب برای بازگشت به صحنه سیاست می‌داند و می‌گوید در مورد حسن روحانی احتمال فعال شدن داستان گازانبری وجود دارد.
  جهانبخش محبی نیا  مجلس شورای اسلامی  علی لاریجانی  ناطق نوری
فیلم | رئیس جمهور از درآمد ۲۰ میلیارد دلاری از صادرات غیرنفتی خبر داد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / سیاسی
فیلم | رئیس جمهور از درآمد ۲۰ میلیارد دلاری از صادرات غیرنفتی خبر داد
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، تقویت قدرت اقتصادی را مورد تاکید قرار داد و گفت: اینکه امروز در سایه صادرات غیرنفتی درآمدهای کشورمان افزایش یافته و ۲۰ میلیارد دلار صادرات به بانک مرکزی و سامانه نیما واریز شده، این نشان دهنده قدرت اقتصادی کشورمان در سایه صادرات غیرنفتی است.
  حسن روحانی  بانک مرکزی
تصاویر | جلسه هیات دولت با حضور رئیس جمهور
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / سیاسی
تصاویر | جلسه هیات دولت با حضور رئیس جمهور
جلسه هیات دولت روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد. منبع: president
  حسن روحانی
جلسه هیات دولت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / عکس
جلسه هیات دولت
ایرنا-تهران- جلسه هیات دولت روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
  پیروز حناچی  اسحاق جهانگیری  محمد جواد ظریف  حسن روحانی  محمود واعظی
واعظی: رئیس‌جمهور برای هیچ شخصی نامه‌ به شورای نگهبان نداده است
فارس / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / سیاسی
واعظی: رئیس‌جمهور برای هیچ شخصی نامه‌ به شورای نگهبان نداده است
رئیس دفتر رئیس‌جمهور خبرهای مربوط به ارسال نامه‌‎ از سوی حسن روحانی به شورای نگهبان برای تأیید صلاحیت برخی افراد را تکذیب کرد.
صدا و سیما بیشتر مخاطب می‌یابد یا منتقد؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / فرهنگی و هنری
صدا و سیما بیشتر مخاطب می‌یابد یا منتقد؟
تهران- ایرنا- نحوه عملکرد صدا و سیما سبب طرح انتقادهایی گسترده شده‌است؛ از رئیس‌جمهوری که وضعیت انعکاس خدمات دولت در این رسانه فراگیر را غیرقابل‌قبول می‌داند تا بسیاری از سیاسیون و مردم عادی که از سلب اعتمادشان از صدا و سیما سخن می‌گویند.
  رسانه ملی  تلویزیون  حسن روحانی  کارآمدی دولت
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
پاسخ دولت به اتهامات «جهان‌آرا»یی‌ها
چندی پیش بود که اخباری مبنی بر توقف پخش برنامه‌های تلویزیونی «جهان آرا» و «ثریا» که در طول سال‌های اخیر عمدتا با رویکرد ضد دولتی پخش می‌شدند و بارها و بارها با اعتراض دولت و ناظران مواجه شده بود، منتشر شد. اخباری که به سرعت مورد توجه اصولگرایان و فعالان رسانه‌ای این جریان سیاسی قرار گرفت و همزمان اتهامات بسیاری در این زمینه متوجه دولت دوازدهم، حسن روحانی به عنوان رییس‌جمهوری و حسام‌الدین آشنا، مشاور رییس‌جمهوری شد. این اتهامات حتی بعد از آنکه روابط عمومی صداوسیما توقف پخش زنده این برنامه‌ها را بی‌ارتباط به دولت و در راستای سیاست‌های این سازمان اعلام کرد هم متوقف نشد. روز گذشته حسام‌الدین آشنا در همین زمینه به «اعتماد» …
فیلم | چرا اداره‌ها هنوز کپی کارت ملی می‌خواهند؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / سیاسی
فیلم | چرا اداره‌ها هنوز کپی کارت ملی می‌خواهند؟
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت: این کارت ملی هوشمند درست شده که دیگر کپی مدارک از مردم نخواهند و با یک شماره کارت ملی همه اطلاعات مورد نیاز، قابل دسترس باشد.
  حسن روحانی  کارت ملی هوشمند
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
انتظار از دولت الکترونیک؛ یک کارت برای همه کارها
رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه مردم باید از ارزان‌ترین و کوتاه‌ترین مسیر، خدمات الکترونیکی دریافت کنند و آنان را نباید در راهروهای ادارات و سازمان‌ها سرگردان کرد، گفت: تمام تلاش ما از ابتدای دولت یازدهم، ایجاد و تقویت دولت الکترونیک و حذف کاغذ از سیستم اداری بوده تا به این ترتیب مردم هنگام مراجعه به اداره و یا سازمانی، صرفا با ارائه همان کارت ملی هوشمند خود، دیگر مجبور نباشد برای یک کار ساده ده‌ها برگ کپی از مدارک‌شان ارائه کنند.به گزارش ایسنا، حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت: کارهای زیادی در این مدت انجام شده است. کارت ملی را هوشمند کردیم و مردم نیز آمدند و ۲ الی ۳ ساعت وقت مردم را گرفتند تا کارتی را صادر کنند اما متاسفانه شاهدیم همچنان مردم برای مراجعه به برخی …
ملاقات در پاستور
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
ملاقات در پاستور
«خورخه آرر آسا» وزیر امور خارجه ونزوئلا که در تهران به سر می‌برد دیروز با حسن روحانی، رئیس‌جمهور دیدار کرد. روحانی در این دیدار با بیان اینکه مردم ایران و ونزوئلا به هم علاقه‌مند بوده و همکاری و دوستی 2 دولت باید بیش از پیش گسترش پیدا کند، گفت: جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های گوناگون بین‌المللی و در مسیر مقاومت در برابر فشارهای آمریکا با همه توان در کنار دولت و ملت ونزوئلا خواهد بود. (پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری)  
بهترین مجلس کدام بود؟
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
بهترین مجلس کدام بود؟
فرزانه آئینی- خبر‌نگار 30روز دیگر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود؛ انتخاباتی که بررسی روند چگونگی تشکیل و عملکرد مجلس10‌گانه شورای اسلامی به درستی عیان می‌کند که تحت‌تأثیر فضای سیاست داخلی و شرایط اقتصادی کشور بوده است. در روایت سیاسیون، برخی ادوار مجلس به‌عنوان یک مجلس ایده‌آل مطرح می‌شود، چنانچه گاهی حسن روحانی از مجلس پنجم به‌عنوان یک مجلس ایده‌آل یاد می‌کند و گاهی دیگر مجلس اول به‌عنوان یک مجلس شاخص درنظر گرفته می‌شود. در کنار تمام این تمثیل‌ها اما سیاسیون از مجلس دهم …
تصاویر | هم‌صحبتی روحانی و رئیسی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / سیاسی
تصاویر | هم‌صحبتی روحانی و رئیسی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی
جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر سه شنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری، در محل این شورا برگزار شد.
سفرای جدید ایران در سیزده کشور جهان با روحانی دیدار کردند  
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
سفرای جدید ایران در سیزده کشور جهان با روحانی دیدار کردند  
شفقنا- سفیران جدید جمهوری اسلامی ایران در بلژیک، سوئد، نروژ، دانمارک، بلاروس، ارمنستان، صربستان، آفریقای جنوبی، نیجریه، قرقیزستان، سریلانکا، موریتانی و کرواسی روز سه شنبه و پیش از عزیمت به محل ماموریت خود با رییس جمهور دیدار و گفت و گو کردند. حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار برای سفرای جدید کشورمان آرزوی موفقیت کرد و از […]
  دیدار با روحانی  سفرای جدید ایران
روحانی: مردم باید از ارزانترین و کوتاه ترین مسیر، خدمات الکترونیکی را دریافت کنند
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
روحانی: مردم باید از ارزانترین و کوتاه ترین مسیر، خدمات الکترونیکی را دریافت کنند
شفقنا- رییس جمهوری با بیان اینکه تمام تلاش ما از ابتدای دولت یازدهم، ایجاد و تقویت دولت الکترونیک و حذف کاغذ از سیستم اداری بوده است، گفت: مردم باید از ارزانترین و کوتاه‌ترین مسیر، خدمات الکترونیکی دریافت کنند و آنان را نباید در راهروهای ادارات و سازمان‌ها سرگردان کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه‌شنبه در […]
  ارزانترین خدمات الکترونیک  خدمات الکترونیک  دسترسی مردم  روحانی
روحانی در دیدار وزیر خارجه ونزوئلا:تحریم‌های غیرقانونی، اعمال فشار و توطئه آمریکا علیه دولت ها و ملت های مستقل جنایت علیه بشریت است/ ایستادگی ملت‌های مقاوم ،آمریکا را از توطئه های خود پشیمان خواهد کرد
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
روحانی در دیدار وزیر خارجه ونزوئلا:تحریم‌های غیرقانونی، اعمال فشار و توطئه آمریکا علیه دولت ها و ملت های مستقل جنایت علیه بشریت است/ ایستادگی ملت‌های مقاوم ،آمریکا را از توطئه های خود پشیمان خواهد کرد
شفقنا -رئیس جمهور روابط و همکاری های ایران و ونزوئلا را مثبت و دوستانه دانست و بر ضرورت تلاش مسئولان دو کشور برای توسعه و تقویت مناسبات تهران- کاراکاس تاکید کرد. حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه‌ شنبه در دیدار «خورخه آرر آسا» وزیر امور خارجه ونزوئلا با اشاره به مناسبات دوستانه دو کشور، گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده […]
  تحریم‌ها  حسن روحانی  وزیر امور خارجه ونزوئلا
ماجرای نسبت فامیلی دو ابوطالبی پرحاشیه
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
ماجرای نسبت فامیلی دو ابوطالبی پرحاشیه
حمید ابوطالبی دیپلمات ایرانی و معاون سیاسی دفتر حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران که پیش از این تجربه سفارت در چند کشور اروپایی را نیز داشته است، چند روزی است که نامش به واسطه شایعه انتساب خانوادگی اش با زینب ابوطالبی مجری برنامه نیمه پنهان شبکه افق بر سر زبان‌ها افتاده است؛ ادعایی که البته بررسی‌ها نشان می‌دهد صحت ندارد.