چهارشنبه, ۱۲ آذر, ۱۳۹۹ / 2 December, 2020
حسین آتش‌پرور
۱۳۹۹/۰۸/۲۳
سفر «ماهی در باد» به تاریخ
حسین آتش‌پرور، نویسنده مجموعه داستان «ماهی در باد» ضمن توضیحی درباره پژوهش‌های انجام‌شده درخصوص این کتاب، از این‌که «ماهی در باد»، سفری است به تاریخ در جست‌وجوی آب می‌گوید.این نویسنده و منتقد ادبی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این‌که مجموعه داستان «ماهی در باد» به چاپ سوم رسیده است گفت: این کتاب قبلا یک‌بار مجوز گرفته بود اما چون ناشر در چاپ آن تنبلی کرد، مجوز باطل و بعد هم اصلا آن نشر تعطیل شد. اما بار دیگر این مجموعه داستان توسط نشر جغد مجوز گرفت. او افزود: چاپ اول این کتاب در سال ۱۳۸۹ و چاپ دوم آن در سال ۱۳۹۰ منتشر شده است.آتش‌پرور همچنین با اشاره به پژوهش‌هایی که درباره کتاب «ماهی در باد» انجام شده بیان کرد: خانم وحیده ملاکی در پایان‌نامه خود در دانشگاه سیستان و بلوچستان به پژوهشی درخصوص …
یکی از بهترین راهکارهای روانی در دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / حسین آتش‌پرور / تاریخ شفاهی / میراث مستند / میراث کرونا / کروناویروس
یکی از بهترین راهکارهای روانی در دوران کرونا
حسین آتش‌پرور که معتقد است نوشتن خاطرات روزانه می‌تواند به عنوان ماده خام، یکی از بهترین راهکارها و پشتوانه‌های روانی و فرهنگی دوران کرونا باشد، می‌گوید: نوشتن خاطرات دوران و یادداشت‌های روزانه می‌تواند در عبور از تک‌صدایی فردی تمرینی بسیار ارزشمند باشد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴
شبح، وقتی قرار است خیس باشد
حسین آتش‌پرور
۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / جایزه مهرگان ادب / حسین آتش‌پرور
سطحی‌نگری نسبت به داستان‌نویسی
حسین آتش‌پرور با اشاره به سطحی‌نگری نسبت به داستان‌نویسی، از توجه بیش از اندازه داستان‌نویسان نسل امروز به فرم وارداتی و تقلیدی در داستان‌نویسی می‌گوید.
 •  •  •  •  •  •