جمعه, ۲۶ دی, ۱۳۹۹ / 15 January, 2021
حسین عرفانی
یکی از اهداف طرح شهید سلیمانی کاهش شیب همه گیری کرونا است
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / حسین عرفانی / روزهای کرونایی / ویروس کرونا
یکی از اهداف طرح شهید سلیمانی کاهش شیب همه گیری کرونا است
دبیر قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی گفت: یکی از اهداف ما در مبارزه با همه گیری این است که دامنه شیب افزایشی موارد بیماری را کاهش دهیم و درجه آن را کم کنیم.
اجرای طرح شهید سلیمانی با رویکرد شناسایی و ردیابی بیماران از خانه
۱۳۹۹/۰۹/۱۸ / ویروس کرونا / حسین عرفانی / قاسم سلیمانی
اجرای طرح شهید سلیمانی با رویکرد شناسایی و ردیابی بیماران از خانه
دبیر قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی، از اجرای این طرح با رویکرد شناسایی و ردیابی بیماران از خانه خبر داد.
ببینید |  طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برای کنترل بیماری کرونا چیست؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / شهید سپهبد قاسم سلیمانی / ویروس کرونا
ببینید | طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برای کنترل بیماری کرونا چیست؟
توضیحات حسین عرفانی دبیر طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برای کنترل بیماری کرونا، درباره اقدامات اورژانسی در این طرح را ببینید.
چه صداهایی در این ۲ سال خاموش شد؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۴ / چنگیز جلیلوند درگذشت / پرویزبهرام / حسین عرفانی / بهرام زند / بیژن علیمحمدی ومهدی علیمحمدی / مهدی آرین‌نژاد / دوبله / محمد عبادی دوبلور
چه صداهایی در این ۲ سال خاموش شد؟
از آن‌ها سوال می‌شود چرا وارد این کار شده اید؟ همه بی درنگ پاسخ می دهند: «عشق»؛ عشق است که در این راه پایبندمان کرده؛ این است وصف حال دوبلورهای قدیمی.
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
«دورهمی» و «عصر جدید» سر قول‌شان هستند؟
برنامه‌های «عصرجدید» و «دورهمی» در حالی اواخر مرداد ماه متوقف شدند که سازندگان هر دو برنامه به بینندگانشان، پخش قسمت‌های جدید پس از ایام سوگواری محرم و صفر را وعده داده‫اند.به گزارش ایسنا، وعده از سرگیری پخش «دورهمی» و «عصرجدید» پس از ایام عزاداری در حالی داده شده بود که در دومین روز از ماه ربیع‌الاول، هنوز خبری رسمی درباره تولید و پخش قسمت‌های جدید، از سوی سازندگان و همچنین شبکه های پخش کننده این برنامه ها منتشر نشده است.آخرین قسمت از دور دوم برنامه «عصر جدید»، ۲۹ مرداد ماه به روی آنتن شبکه سه رفت و احسان علیخانی در این برنامه اعلام کرد که پس از دو ماه با مرحله نیمه نهایی باز خواهند گشت. علیخانی همچنین اعلام کرد که مسابقه اصلی و نیمه‌نهایی و فینال در آبان ماه پخش خواهد شد که تاکنون خبری جدید …
یادبود حسین عرفانی در «پرنیان صدا»
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / حسین عرفانی / رادیو پیام / دوبله
یادبود حسین عرفانی در «پرنیان صدا»
رادیو پیام این هفته در «پرنیان صدا» زندگی و آثار هنری گوینده، دوبلور و هنرمند پیشکسوت حسین عرفانی را مرور می‌کند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
استفاده از وسایل سرمایشی ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد
حسین عرفانی رئیس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت فعالیت ویروس کرونا در کشور اظهار کرد: در حال حاضر واکسن شناخته شده ای به صورت رسمی و اختصاصی برای بیماری کرونا در هیچ کجای دنیا ساخته نشده و در دسترس نیست.
واکسن آنفلوانزا به هیچ عنوان برای کووید ۱۹ ایمنی ایجاد نمی‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / وزارت بهداشت / حسین عرفانی / ویروس کرونا / واکسن آنفلوانزا / کووید 19
واکسن آنفلوانزا به هیچ عنوان برای کووید ۱۹ ایمنی ایجاد نمی‌کند
رئیس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: واکسن آنفلوانزا به هیچ عنوان برای بیماری کووید ۱۹ ایمنی ایجاد نمی‌کند.
یک مقام وزارت بهداشت: کرونا ۲ تا ۳ سال با ما خواهد بود/ در فاصله کمتر از ۱.۵ متر ماسک بزنید
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / حسین عرفانی / شیوع کرونا در ایران / کرونا
یک مقام وزارت بهداشت: کرونا ۲ تا ۳ سال با ما خواهد بود/ در فاصله کمتر از ۱.۵ متر ماسک بزنید
به گزارش مهر، حسین عرفانی، در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، افزود: علاوه بر حفظ سلامت خود باید مراقب سلامت جامعه هم باشیم. ما در موج اول بیماری کرونا هستیم.
کرونا ۲ تا ۳ سال مهمان ما خواهد بود/علت افزایش دوباره مبتلایان
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / ویروس کرونا / حسین عرفانی / وزارت بهداشت
کرونا ۲ تا ۳ سال مهمان ما خواهد بود/علت افزایش دوباره مبتلایان
رئیس اداره مراقبت از بیماری های واگیر وزارت بهداشت، گفت: کرونا مدت‌ها با ما خواهد بود.
ویدئو/ چرا بعضی شغل‌های پرخطر هنوز باز نشده اند؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
ویدئو/ چرا بعضی شغل‌های پرخطر هنوز باز نشده اند؟
حسین عرفانی عضو ستاد ملی مقابله با کرونا در گفت و گوی خبری گفت: آغاز فعالیت بعضی از مشاغل با توجه به ریسک بالای خطر همه گیری آن با پروتکل های بهداشتی قابل اجرا نیست.
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
ایران همچنان در موج اول کرونا
رئیس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به سه‌گانه مهمی که باید برای پیشگیری از بروز کرونا رعایت کنیم، گفت: همچنان باید کرونا را جدی بگیریم. این بیماری و همه‌گیری آن درصورتی مهار می‌شود که هم حاکمیت و هم مردم دست به دست هم داده و توصیه‌های پیشگیری را مورد توجه قرار دهند و دنبال کنند.به گزارش ایسنا، حسین عرفانی در ارتباط ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران درباره تمهیدات مقابله با کرونا و آنفلوآنزا در پاییز گفت: باید توجه کرد که قطعا این احتمال وجود دارد که با شروع فصل سرما و پاییز، با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا درگیری داشته باشیم. به‌طوری که هم با آنفلوانزای فصلی و هم با کووید۱۹ فصلی مواجه شویم که از امسال به بعد احتمالا در پاییز بحث کووید۱۹ را به عنوان یک واقعیت عینی قبول کنیم …
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
اختلاف نظر درباره نحوه برگزاری امتحانات نهایی
[شهروند] با بالا رفتن آمار ابتلا به کرونا در کشور روز گذشته فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران از آموزش‌وپرورش خواست امتحانات پایه نهم را به صورت مجازی برگزار کند تا از انتقال ویروس پیشگیری شود. اما وزارت آموزش‌وپرورش اعلام‌کرد که امتحانات با مجوز ستاد مقابله با کرونا به صورت حضوری برگزار می‌شود. بنابر اعلام مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران فعلا امتحانات دو پایه در تهران حضوری برگزار می‌شود و اگر قرار باشد تصمیم جدیدی گرفته شود، باید در سطح ملی باشد. به گفته عبدالرضا فولادوند در چند روز گذشته پیک کرونا رد شده است: «ما در پایه‌های اول تا ششم ابتدایی براساس روال سال‌های گذشته ارزشیابی توصیفی داشتیم. همکاران فرهنگی به تناسب فعالیت دانش‌آموزان …
موج کنونی کرونا، موج اول است/ جهش ویروس آنفلوآنزا در سال جاری/ چه زمانی واکسن آنفلوآنزا تزریق کنیم؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / آنفلوآنزا / پیشگیری از کرونا / حسین عرفانی / شیوع کرونا در ایران / واکسن آنفلوآنزا
موج کنونی کرونا، موج اول است/ جهش ویروس آنفلوآنزا در سال جاری/ چه زمانی واکسن آنفلوآنزا تزریق کنیم؟
به گزارش ایرنا، حسین عرفانی روز شنبه در نشست خبری ویدیو کنفرانس که از وزارت بهداشت برگزار شد، درباره احتمال کاهش قدرت ویروس کرونا در شرایط فعلی افزود: ندانسته‌های ما در مقابل دانسته‌ها در مورد کووید ۱۹ به عنوان یک بیماری نوپدید بسیار بیشتر است و هنوز ابعاد بسیار متفاوتی از این بیماری و عامل بیماری‌زایی آن وجود دارد. تا جایی که شواهد و تجربه‌ها نشان می‌دهد، این بیماری همان بیماری کووید ۱۹ است که در چین اتفاق افتاده است. در این شرایط توانستیم علائم دیگری از این بیماری را هم در کنار علائم قبلی کشف کنیم.
کرونا را همچنان جدی بگیرید/فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / حسین عرفانی / وزارت بهداشت / ویروس کرونا
کرونا را همچنان جدی بگیرید/فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود
رییس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: همچنان باید کرونا را جدی بگیریم چون در صورتی مهار می‌شود که حاکمیت و مردم دست به دست هم داده و توصیه‌های پیشگیری را مورد توجه قرار دهند.
تست کرونای ۲۰ کودک گیلانی منفی شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / حسین عرفانی / رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت
تست کرونای ۲۰ کودک گیلانی منفی شد
ایلنا: رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با ارائه توضیحاتی درباره بیماری کاوازاکی گفت: تست کرونای ۲۰ کودک گیلانی منفی شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / کرونا در تهران / موج اپیدمی کرونا
کرونا در تهران / برقراری موج اپیدمی کرونا در تهران
شفقنا- رئیس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه همچنان موج اپیدمی کروناویروس در تهران برقرار است، از مردم خواست رعایت نکات بهداشتی را جدی بگیرند. به گزارش ایسنا، دکتر حسین عرفانی، گفت: عدد مولد پایه نشان...
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / حسین عرفانی / رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت
در تهران هنوز همه گیری کرونا تمام نشده/خطر همچنان وجود دارد
ایلنا: رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: در تهران هنوز همه گیری کرونا را پشت سر نگذاشته ایم و همچنان در خطر هستیم.
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / کووید 19 / حسین عرفانی / ویروس کرونا
همه گیری کرونا هنوز به پایان نرسیده است
رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درباره همه گیری کووید ۱۹ در کلانشهر تهران، گفت: اینکه همه گیری این بیماری را طی کرده ایم دور از ذهن است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
میز خبر
موج اول شیوع کرونا خرداد فروکش می‌کند [شهروند] موج اول شیوع کووید-19 در ایران خرداد فروکش می‌کند. این خبر را رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد و گفت: «این بیماری در تابستان موارد تک گیر دارد و موج دوم همه‌گیری این بیماری در فصل پاییز شروع می‌شود.» به گزارش ایرنا، حسین عرفانی در توضیح بیشتر گفت: «ویروس کرونا در دو یا سه هفته گذشته روند نزولی و رو به کنترل داشته، هر چند بیماری کووید-۱۹ به‌طور کامل خاموش نشده است. پیش‌بینی این است که بعد از کنترل نسبی و فروکش‌کردن این بیماری با حرکت به سمت خرداد ماه موارد این بیماری به صورت تک‌گیر در جامعه اتفاق بیفتد، اما کاملا ریشه‌کن نمی‌شود. البته ممکن است در این مدت شاهد …
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / شیوع ویروس کرونا در ایران / کرونا / وزارت بهداشت
موج اول شیوع کرونا خرداد فروکش می‌کند
به گزارش ایسنا، حسین عرفانی افزود: ویروس کرونا در دو یا سه هفته گذشته روند نزولی و رو به کنترل داشته، هر چند بیماری کووید ۱۹ به طور کامل خاموش نشده است. پیش بینی این است که بعد از کنترل نسبی و فروکش کردن این بیماری با حرکت به سمت خرداد ماه، موارد این بیماری به صورت تک گیر در جامعه اتفاق بیفتد اما کاملا ریشه کن نمی شود.
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / حسین عرفانی / حمیدرضا جمشیدی / ویروس کرونا
ایران هنوز از پیک کرونا رد نشده است/احتمال بازگشت به محدودیت ها
دو تن از مدیران ارشد وزارت بهداشت و ستاد ملی مدیریت کرونا، بر این نکته اصرار که هنوز پیک کرونا در کشور رد نشده و مردم باید در خانه بمانند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / حسین عرفانی / شیوع کرونا / وزارت بهداشت
کرونا مهار نشود محدودیت ها شدیدتر می شود/ نقطه پاک در کشور نداریم
رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، گفت: کرونا مهار نشود، محدودیت ها شدیدتر می شود.
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
آیا کرونا در بدن های مختلف واکنش متفاوت دارد؟
دکتر حسین عرفانی، رییس اداره مراقبت از بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام داده و در خصوص اینکه آیا از بین رفتن حس چشایی و بویایی از علائم اصلی کووید 19 است و وضعیت ابتلا در بدن های مختلف به چه صورت است و نکات دیگری پیرامون ویروس کرونا صحبت کردند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / حسین عرفانی / سرماخوردگی / ویروس کرونا
عطسه و سرفه خطرناک ترین راه انتقال ویروس کرونا هستند
رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، از عطسه و سرفه به عنوان خطرناک ترین راه انتقال ویروس کرونا نام برد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / ویروس کرونا / حسین عرفانی / وزارت بهداشت
رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت:هنوز به قله کرونا نرسیده ایم/این ویروس درمان اختصاصی ندارد
مهر نوشت:رئیس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه بیماری کرونا سیر افزایشی دارد، گفت فعلاً در فاز افزایشی هستیم و سپس به قله می‌رسیم.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / ویروس / کرونا / کرونا ویروس / حسین عرفانی / کووید19 / تشخیص کرونا / COVID-19 / درمان کرونا / داروی کرونا
داروی اختصاصی کرونا در ایران و سایر کشورها تا به امروز تولید نشده است/مبنای درمان بیماران، تجارب و آخرین مقالات علمی است
ایلنا: یک مقام مسئول در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این که یک شرکت داروئی در کشور یا کشورهای دیگر، بتواند داروی اختصاصی کرونا تولید کند، تا به امروز…
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / ویروس کرونا / حسین عرفانی / وزارت بهداشت / مسعود پزشکیان
افزایش روند ابتلا به کرونا تا شب عید/قم باید قرنطینه می شد
رئیس اداره مراقبت‌ بیماری های واگیر وزارت بهداشت، گفت: احتمال افزایش روند ابتلا به کرونا در کشور تا شب عید وجود دارد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / ویروس کرونا / وزارت بهداشت / گفت وگوی ویژه شبکه دوم سیما
ببینید| وزارت بهداشت: تا شب عید پیک ابتلا به کرونا صعودی است، مردم لطفا در خانه بمانید
حسین عرفانی رئیس اداره مراقبت های واگیر وزارت بهداشت :روند افزایش بیماری کرونا تا شب عید بیشتر خواهد بود
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / حسین عرفانی / ویروس کرونا / وزارت بهداشت / سلامت
همه بیمارستان‌ها مکلف به پذیرش بیماران کرونایی هستند
رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، گفت: همه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی و خصوصی مکلف به پذیرش بیماران کرونایی شده اند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
رویداد
هشدار پلیس در مورد سودجویان احتمالی طرح مقابله خانه‌به‌خانه با کرونا [شهروند]  رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ نسبت به سوءاستفاده احتمالی برخی از افرادسودجو و مجرم از طرح خانه‌به‌خانه مقابله با کروناویروس هشدار داد. کیوان ظهیری دراین‌باره گفت: «به دنبال اعلام اجرای طرح خانه‌‌به‌خانه مقابله با کرونا ممکن است برخی از افراد سودجو و فرصت‌طلب بخواهند با مراجعه به در منازل اقدام به انجام یکسری اقدامات مجرمانه نظیر دریافت وجه، سرقت، زورگیری و ... کنند که در همین راستا با توجه به اینکه این طرح هنوز اجرایی نشده، لازم است شهروندان رعایت موارد ایمنی را مدنظر داشته باشند.» او ادامه داد: «در همین راستا اگر افرادی با عنوان مأمور وزارت بهداشت …
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
معاینه شهروندان درب خانه‌ها در دستور کار نیست
شفقنا- «حسین عرفانی» رییس اداره مراقبت بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان وزارت بهداشت درباره طرح "بیماریابی خانه به خانه کروناویروس" گفت: اجرای این طرح اینگونه نخواهد بود که تیم مذکور به درب خانه تک‌تک شهروندان مراجعه کند. در واقع...
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / شیوع کرونا / کرونا / مقابله با کرونا
کرونا به یک شرط تا سه هفته آینده کنترل می شود
به گزارش مهر، حسین عرفانی، یکشنبه شب در گفتگوی زنده شبکه خبر، گفت: حدود دو هفته قبل بیماری در قم تشخیص داده شد و شیوع رو به افزایش بیماری، نشان دهنده اقدامات بد کنترلی نیست بلکه نتیجه اقدامات کنترلی و مراقبتی تا سه هفته آینده نمایان خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / حسین عرفانی / ویروس کرونا / بیماری های واگیر
تقسیم کشور به سه منطقه کرونایی/ وضعیت بیماری در ناحیه قرمز
رئیس اداره مراقبت از بیماری های واگیر وزارت بهداشت، گفت: کشور به لحاظ وضعیت شیوع کرونا، به سه ناحیه سفید، زرد و قرمز، تقسیم شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / کرونا / گفتگو با ایلنا / حسین عرفانی / مدیر کل اداره‌ی‌ بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان
تشریح آخرین وضعیت دانشجویان بازگشته از چین/ تا امروز هیچ مورد ابتلایی در کشور نداریم
ایلنا: مدیرکل اداره‌ی‌ بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان آخرین وضعیت دانشجویان بازگشته از چین را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / حسین عرفانی / ویروس کرونا
چه زمانی باید ماسک بزنیم/سه نوع ماسک پزشکی
مهر نوشت: رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، با اشاره به شیوع کرونا ویروس، توضیحاتی در ارتباط با نقش ماسک ها در پیشگیری از ابتلا به این بیماری ارائه داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
اضطراب جامعه
آفتاب یزد – گروه شبکه: کرونا، وحشتناک‌ترین کلمه‌ای است که این روزها زیاد به گوش می‌خورد. کرونا، ویروسی کشنده است که شیوع آن از کشور چین آغاز و بسیاری را به کام مرگ کشانده است. از زمانی که این بیماری رسانه‌ای شده مدت زمان زیادی نمی‌گذرد اما به قدری خطرناک است که سازمان بهداشت جهانی در مورد آن وضعیت هشدار اعلام کرده است و از آنجا که کرونا ویروس، بساطش را در کشورهای دیگر گسترانیده و تعدادی از شهروندان کشورهای مختلف را مبتلا کرده، همه کشورها تمام تلاش‌شان را به کار بسته‌اند تا مقابل آن بایستند. ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست اما با یک تفاوت؛ آنهم انتشار اخبار ضد و نقیض در مورد ورود یا عدم ورود این ویروس به کشور که روح و روان مردم را نشانه رفته و نگرانی‌های آنها را دو چندان کرده است.از همان زمان …
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ویروس کرونا / حسین عرفانی / بیماری های واگیر
تشخیص کرونا ویروس در دو آزمایشگاه کشور/وضعیت افراد مبتلا
رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، گفت: آزمایش های تشخیص کرونا ویروس در ایران، در دو آزمایشگاه ملی دانشگاه علوم پزشکی تهران و آزمایشگاه انستیتو پاستور انجام می شود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲
ایران در حالت آماده‌باش
[شهروند] ردپای کرونا ویروس در چند شهر ایران دیده شده است، دو مورد در یزد، دو مورد در تبریز، یک مورد در قم و یک مورد در تهران. تا روز گذشته این 6 نفر مشکوک به ویروس کرونا بودند، اما وزارت بهداشت این خبر را رد کرده است. آخرین خبرها حکایت از تشکیل جلسه ستاد پیشگیری ورود ویروس کرونا به استان تهران در استانداری تهران در بعدازظهر روز گذشته دارد. این جلسه در پی شدت شیوع کرونا در چین و مشاهده آن در کشورهای دیگر تشکیل شد. در این جلسه درباره تهمیدات لازم برای بازگرداندن دانشجویان ایرانی مقیم ووهان چین که تعدادشان به 80 نفر می‌رسد، صحبت شد. محمد تقی زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت، پیرحسین کولیوند، رئیس اورژانس کشور در این …
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / چین / کرونا / حسین عرفانی / شیوع بیماری‌ / ویروس کرونا ۲۰۱۹
کیت‌های تشخیصی‌ ویروس کرونا ۲۰۱۹ تا چند روز آینده وارد کشور می‌شود/ آزمایشگاه مرجع سلامت، آمادگی شناسایی ویروس جدید را دارد
ایلنا: رئیس اداره مراقبت بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان وزارت بهداشت از ورود کیت‌های تشخیصی‌ ویروس کرونا ۲۰۱۹ تا چند روز…
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
قرنطینه انسانی در مرزها برای جلوگیری کرونا
[شهروند] ویروسی که تا دیروز، دست‌کم ۴۱نفر را کشته و‌ هزار و 287نفر را در بیمارستان‌های چین بستری کرده اما هنوز به ایران نرسیده با این حال نگرانی‌ها بین مردم هنوز به جاست. مسئولان وزارت بهداشت می‌گویند، تاکنون هیچ مورد مشکوکی از ابتلا به ویروس کرونا در ایران دیده نشده و مسئولان سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از فعال‌ترشدن قرنطینه‌ انسانی در مرزهای کشور برای پیشگیری از ورود «کرونا» به ایران خبر می‌دهند. دیروز وزارت بهداشت با انتشار اطلاعیه‌ای درباره کروناویروس جدید در چین و بعضی کشورها، تأکید کرد که تاکنون هیچ مورد حتی مشکوکی از ابتلا به کروناویروس جدید در ایران گزارش نشده است: «موارد ابتلا به کروناویروس جدید تاکنون در …
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / حسین عرفانی / ویروس کرونا / وزارت بهداشت
اقدامات کنترلی ایران در مقابله با ویروس جدید کرونا/ مراقبت از مسافران چین
رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، به تشریح اقدامات کنترلی ایران در مواجهه با ویروس جدید کرونا پرداخت.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / حسین عرفانی / ویروس آنفلوانزا / وزارت بهداشت
فروکش موج همه‌گیری آنفلوانزا در ایران
رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه آنفلوانزا یک بیماری بومی است، گفت: موج همه‌گیری ویروس آنفلوانزا در کشور فروکش کرده است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / علی همت مومیوند / دوبله / منوچهر اسماعیلی / بهرام زند / حسین عرفانی / سازمان صداوسیما / پرویز بهرام
منتظر تکرار دوران طلایی دوبله نباشید/ «آقای ایمنی» سکوی پرتابم شد
علی‌همت مومیوند صداپیشه باسابقه می‌گوید در روزگار فعلی نمی‌توان توقع داشت دوران طلایی این هنر که در دهه چهل بود، تکرار شود، چون هم فیلم‌ها و هم شرایط کار دوبله تغییر کرده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۵
برگزاری مراسم تشییع زنده‌یاد شهلا ریاحی
مراسم تشییع زنده یاد شهلا ریاحی صبح فردا، ۱۵ دی‌ماه، ساعت ۹:۳۰ صبح از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار می شود. مراسم یادبود شهلا ریاحی نیز روز پنجشنبه ۱۹ دی‌ماه از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ در مسجد جامع شهرک غرب برنامه ریزی شده است.در متن تسلیت انجمن بازیگران سینمای ایران آمده است: «بازیگر پیشکسوت و ستاره ماندگار تاریخ سینمای ایران بانو شهلا ریاحی، بعد از تحمل دوران طولانی و تلخ بیماری از میان ما رفت و به آرامش بیکران و جاودان پیوست. با اندوهی فراوان درگذشت این هنرمند محبوب و نخستین کارگردان زن سینمای کشورمان را به حضور هموطنان عزیز، خانواده محترم ایشان و تمامی همکاران و سینماگران گرامی تسلیت عرض می نماییم».شهلا ریاحی در ۱۷ بهمن ۱۳۰۵ در تهران به دنیا آمد. او تحصیلات خود را تا …
۱۳۹۸/۰۹/۲۴
۱۸ مرگ به دلیل آنفلوآنزا در هفته گذشته  
شفقنا- رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن اعلام سیر نزولی بروز آنفلوانزا در کشور و تشریح اقدامات انجام شده در جهت کنترل آن، آخرین وضعیت بروز این بیماری را اعلام کرد. به گزارش شفقنا، دکتر حسین عرفانی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح آخرین وضعیت همه‌گیری آنفلوآنزای فصلی انسانی که از اواخر مهر ماه در کشور […]
۱۳۹۸/۰۹/۱۱
آنفلوآنزا با شدت و سرعت در حال پیشروی است
٥ کانون شیوع آنفلوآنزا؛ واکسن بزنید استان‌های گلستان، مازندران، کهگیلویه‌وبویراحمد، کرمان و خوزستان در کانون شیوع آنفلوآنزا قرار گرفته‌اند. گزارش‌های وزارت بهداشت نشان می‌دهد بیشترین آمار شیوع این بیماری مربوط به این پنج استان است. علیرضا رییسی معاون بهداشتی وزیر بهداشت به ایسنا گفته که ویروس H١N١ با شدت بیشتر، سهم بالایی در شیوع بیماری آنفلوآنزا دارد: «تمام کسانی که در بیمارستان‌ها بستری  شده‌اند، مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای مثل مشکلات تنفسی و بیماری‌های قلبی بودند.» مسعود مردانی، عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا، هم نسبت به آغاز موج دوم شیوع آنفلوآنزا در کشور هشدار داده است. به گفته او، موج اول این بیماری در اوایل شروع سرما یعنی از هفته‌های اول مهر و آبان شروع می‌شود و موج دوم آن به دی و بهمن می‌رسد. حالا …
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / حسین عرفانی / وزارت بهداشت
انتقال ویروس آنفلوآنزا ظرف ۳۰ دقیقه از طریق دست آلوده
مهر نوشت: رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، گفت: ویروس آنفلوانزا به شدت مسری است و حداقل در ۳۰ دقیقه از طریق دست های آلوده منتقل می شود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / واکسن / واکسن آنفلوانزا / آنفولانزا H۱N۱
بایدها و نبایدهای مصرف واکسن آنفلوانزا
حسین عرفانی رئیس اداره مراقبت‌های بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در این فیلم درباره ویژگی‌ها و مصرف واکسن آنفلوانزا توضیحاتی را ارائه می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۷
فیلم | لحظه‌هایی از پشت صحنه‌ دوبله فارسی فیلم هابیت
فیلم هابیت در سال ۱۳۹۳ با حضور صداپیشگانی از چند نسل همچون شروین قطعه‌ای، حسین عرفانی، اکبر منانی، چنگیز جلیلوند، بهرام زند، تورج نصر و... دوبله شد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳
به بهانه اولین سالگرد حسین عرفانی| سفارش شده‌هایی که نمی‌توانند جایگزین بهترین‌ها شوند
«تورج نصر» می‌گوید: متأسفانه عده‌ای بر سر کار می‌آیند که یا این‌کاره نیستند یا این‌کاره نمی‌شوند، چون سفارش شدند و نمی‌توانند جایگزین بهترین‌ها و ماندگارهای دوبله بشوند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۱ / حسین عرفانی / دوبله / رادیو
حسین عرفانی یک عاشق بود
حسین عرفانی گوینده بسیار توانایی بود و کارهای بسیار باارزش و به یادماندنی انجام داده است. فقدان او برای ما، صنف ما و انجمن سرپرستان گفتار فیلم ضایعه بزرگی است و در اصل هر کدام از این عزیزان که از میان ما می‌روند برای ما یک ضایعه بزرگی است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۱ / پرویز بهرام / دوبلورهای پیشکسوت / حسین عرفانیان / بهرام زند / فهیمه راستکار
مشهورترین دوبلورهای فقید ایران
با درگذشت پرویز بهرام، نسل طلایی دوبلاژ ایران، یکی دیگر از ستاره‌های خود را از دست داد. نسلی که پایه‌گذار هنر هشتم در ایران بود و چهره‌های شاخصی از این هنر پس از برجای گذاشتن آثار بسیاری، نام، هنر و صدای خود را جاودانه کردند و پا به دیار باقی گذاشتند. به همین بهانه در این ویدئو نگاهی می‌اندازیم به چند ستاره دوبلاژ ایران که در دهه نود صدایشان خاموش شد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۹ / پرویز بهرام / دوبله / استاندار مازندران
به یاد صدای مخملین و آرامشبخش دوبلاژ ایران
ساری - ایرنا - هنوز یک سال از درگذشت زنده یاد حسین عرفانی دوبلور صاحبنام نگذشته بود که دست اجل استاد پرویز بهرام صاحب صدای لطیف، تاثیر گذار و آرامشبخش را از خیل دوبلورهای ایران ربود.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷
پرویز بهرام که بود؟
بزرگ بود و از اهالی امروز بود. نقش‌های ماندگارش را با دقت و وسواس خاصی انتخاب می‌کرد و با زدن مهر صدایش بر روی آنها، جانی دوباره به نقش‌ها می‌بخشید. پرویز بهرام را می‌گوییم؛ مردی بزرگ از خانواده دوبله که عالم هنر امروز برای همیشه او را از دست داد. دوبله مانند او را دیگر نخواهد شنید. همچنان که صدای بهرام زند، حسین عرفانی، مهدی آرین‌نژاد و محمد عبادی که همگی به تازگی رفتند، دیگر تکرار نشد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸
خاموشی راوی «جاده ابریشم»
بزرگ بود و از اهالی امروز. نقش‌های ماندگارش را با دقت و وسواس خاصی انتخاب می‌کرد و با زدن مهر صدایش روی آنها، جانی دوباره به نقش‌ها می‌بخشید. پرویز بهرام را می‌گوییم؛ مردی بزرگ از خانواده دوبله که عالم هنر برای همیشه او را از دست داد. دوبله مانند او را دیگر نخواهد شنید. همچنان که صدای بهرام زند، حسین عرفانی، مهدی آرین‌نژاد و محمد عبادی که همگی به تازگی رفتند، دیگر تکرار نشد.در سال ۱۳۱۲ در محله خونگاه تهران به دنیا آمد. پدرش در بابل کار می‌کرد و او را هم به بابل بردند و شناسنامه‌اش را هم در بابل گرفتند؛ برای همین خیلی‌ها فکر می‌کنند متولد مازندران است. با این حال خودش می‌گفت: همه جای ایران سرای من است.به گزارش ایسنا، پدر پرویز بهرام مجسمه‌ساز بود و در بابل کار می‌کرد. دو سالی را در بابل به همراه …
۱۳۹۸/۰۱/۰۳
هنرمندان رادیو و تلویزیون که دارفانی را وداع گفتند + فیلم
سیدضیاءالدین دری، یدالله صمدی، حسین محب‌اهری، حسین عرفانی، خشایار الوند و پیام صابری در کنار دیگر هنرمندان دوبله، رادیو و تلویزیون رنگ مشکی را بارها و بارها به تن هنرمندان و دوستدارانشان پوشاندند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۳
مسافران 97 در یک قاب
آخرین روزهای زمستان سال هزار و سیصد و نود و هفت است و چشم که روی هم بگذاریم تقویم ورق خواهد خورد و سال جدید آغاز می‌شود. بهار در راه است و امسال هم دور سفره هفت‌سین قاب عکس خیلی‌ها با یک نوار سیاه از خاطر خواهد گذشت.آدم‌هایی که سال گذشته دور سفره می‌نشستند و امسال دیگر نیستند و این ماهیت شفاف زندگی است. امسال هم آدم‌هایی را از دست داده‌ایم که خاطره‌ساز فرهنگ این سرزمین بودند. خیلی‌ها چمدان‌هایشان را بسته‌اند و رفته‌اند؛ از چهره‌های سیاسی گرفته تا فرهنگی. از سیاستمدارانی همچون محمد نبی حبیبی، هاشمی شاهرودی و... تا هنرمندانی همچون سید ضیاءالدین دری، یدالله صمدی، محسن وزیری مقدم، حسین عرفانی، محمد دبیر سیاقی و کاوه دیلمی و لیلیت تریان و... باید در این قاب کوچک درباره تک‌تک این آدم‌ها می‌نوشتیم، …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •