سه شنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۹ / 7 July, 2020
حسین مسافرآستانه
از تجربه اجرای نمایش «برگشتن» تا اقدامات تئاتر فجر
۵ ساعت قبل / دفاع مقدس / تئاتر شهر / جشنواره تأتر فجر / اداره کل هنرهای نمایشی
از تجربه اجرای نمایش «برگشتن» تا اقدامات تئاتر فجر
تهران - ایرنا - حسین مسافرآستانه که همزمان با پشت سر گذاشتن هفته نخست اجرای عمومی نمایش «برگشتن» در تماشاخانه سرو، حکم دبیری سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را دریافت کرده است؛ از دغدغه‌های تولید و اجرای عمومی نمایش در مسیر بازگشایی سالن‌های تئاتری و چالش‌های پیش‌رو در حوزه برنامه ریزی و برپایی جشنواره تئاتر فجر در گام سی‌ونهم سخن گفت.
۲ روز قبل
اندر حکایت مکرر مرغ و تخم‌مرغ
با معرفی اعضای شورای سیاستگذاری و دبیر، سی و نهمین جشنواره بین‌المللی  تئاتر فجر رسما کار خود را آغاز کرد. با حکم سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هوشنگ توکلی، ایرج راد، مریم معترف، حسین مسافرآستانه، قادر آشنا (مدیرکل هنرهای نمایشی) و برزین ضرغامی (مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران) به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری و بنا به پیشنهاد مدیرکل هنرهای نمایشی و تایید شورای سیاستگذاری جشنواره و با حکم سیدمجتبی حسینی، حسین مسافرآستانه دبیر سی و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر شد.
حسین مسافرآستانه دبیر سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر شد
۵ روز قبل / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / هنرمند تئاتر / جشنواره تأتر فجر
حسین مسافرآستانه دبیر سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر شد
تهران- ایرنا- معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حسین مسافرآستانه را به سمت دبیر و در احکامی جداگانه شماری از هنرمندان تئاتر را به سمت اعضای شورای سیاست‌گذاری سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی منصوب کرد.
معرفی شورای سیاستگذاری جشنواره تئاتر فجر/ حسین مسافرآستانه دبیر شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / معرفی دبیر و شورای سیاستگذاری جشنواره تئاتر فجر
معرفی شورای سیاستگذاری جشنواره تئاتر فجر/ حسین مسافرآستانه دبیر شد
ایلنا: اعضای شورای سیاستگذاری و دبیر سی و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند.
بازیگران نمایش حسین مسافرآستانه معرفی شدند
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / تئاتر / نمایش
بازیگران نمایش حسین مسافرآستانه معرفی شدند
گروه بازیگران و عوامل نمایش «برگشتن» ساخته حسین مسافرآستانه که از روز یکشنبه 8 تیر در تماشاخانه سرو به صحنه می‌رود، معرفی شدند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
تعطیلی ادامه‌دار تئاتر شهرزاد
دبیر شورای سیاست‌گذاری تماشاخانه ایرانشهر اعلام کرد به دلیل ‌تمایل‌نداشتن گروه‌های تئاتری به اجرای آثارشان در شرایط فعلی، تعطیلی این تماشاخانه تئاتری حداقل تا دوماه دیگر ادامه خواهد داشت. حسین مسافرآستانه، درباره وضع از سرگیری فعالیت این مجموعه و اجراهای مدنظر تئاتری در دوران پساکرونایی تئاتر، به مهر گفت: «وقتی اطلاعیه وزارت ارشاد درباره چگونگی از سرگیری فعالیت‌های مکان‌های فرهنگی و هنری ازجمله تئاتر منتشر شد، با گروه‌هایی که در جدول اجرایی سالن‌های تماشاخانه قرار داشتند، برای اجرای آثارشان تماس گرفتیم، ولی هیچ‌کدام تمایلی به اجرا نداشتند. همه گروه‌هایی که در جدول نوبت اجراهای تماشاخانه ایرانشهر بودند، خواستار تعویق چندماهه نوبت اجرای‌شان …
تماشاخانه سرو با نمایشی از حسین مسافرآستانه بازگشایی می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / ویروس کرونا / روایت فتح / نمایش / تئاتر
تماشاخانه سرو با نمایشی از حسین مسافرآستانه بازگشایی می‌شود
تماشاخانه سرو پس از مدتی توقف به دلیل فراگیری ویروس کرونا، به زودی میزبان نمایش «برگشتن» به کارگردانی حسین مسافرآستانه می‌شود.
رییس حوزه هنری مهمان «سوره هنر» می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / حسین مسافر آستانه / محسن مومنی / حوزه هنری / حسین مسافرآستانه / محمدرضا سرشار / هفته هنر انقلاب اسلامی / شبکه سه سیما / وحید یامین پور / مسعود نجابتی / حسن بلخاری
رییس حوزه هنری مهمان «سوره هنر» می‌شود
رییس حوزه هنری مهمان تازه ترین قسمت ویژه برنامه هفته هنر انقلاب با عنوان «سوره هنر» می شود.
واکنش مسافرآستانه به پیامک‌های جعلی/ به نام من کلاهبرداری می‌کنند
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / کلاهبرداری / کارگردانان تئاتر / تئاتر
واکنش مسافرآستانه به پیامک‌های جعلی/ به نام من کلاهبرداری می‌کنند
مهر نوشت: حسین مسافرآستانه مدیر و هنرمند تئاتر اعلام کرد در اقدامی عجیب طی ۱۲ ساعت گذشته افرادی از طریق پیامک‌های جعلی و به نام وی، قصد کلاهبرداری از آشنایان این فعال با سابقه تئاتری را داشته‌اند.
مدیر ایرانشهر: شرایط  عادی شد، راهی برای تغییر برنامه‌ها پیدا می‌کنیم
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / حسین مسافرآستانه / تماشاخانه ایرانشهر / کروناویروس
مدیر ایرانشهر: شرایط  عادی شد، راهی برای تغییر برنامه‌ها پیدا می‌کنیم
حسین مسافر آستانه مدیر تماشاخانه ایرانشهر با تاکید بر اینکه مهم‌ترین مساله حفظ سلامتی عمومی است، گفت: برای تغییر برنامه‌های تماشاخانه ایرانشهر راهکاری پیدا خواهیم کرد.
حضور مجدد حسین مسافرآستانه به تئاتر مقاومت با
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
حضور مجدد حسین مسافرآستانه به تئاتر مقاومت با "برگشتن"
حسین مسافرآستانه بازیگر، کارگردان و مدیرشناخته شده تئاتر کشوربا نمایش "برگشتن" اثر خیرالله تقیانی پور بار دیگر به تئاترمقاومت برگشت.
برنامه‌های ایرانشهر به صورت فصلی اعلام می‌شود
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / نمایش برگشتن / حسین مسافرآستانه / تماشاخانه ایرانشهر / تالار چهارسو تئاتر شهر / جشنواره تئاتر فجر 38
برنامه‌های ایرانشهر به صورت فصلی اعلام می‌شود
حسین مسافر آستانه از اجرای دوباره نمایش «برگشتن» در تماشاخانه «سرو» خبر و درباره برنامه‌های آینده تماشاخانه ایرانشهر توضیحاتی داد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷
ژنرال روی صحنه
خیرالله تقیانی‌پور که این روزها نمایش «بوقلمون» را در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه دارد، از نگارش نمایشنامه‌ای درباره سردار حاج قاسم سلیمانی خبر داد. به گزارش همشهری، وی می‌گوید قرار است نمایشنامه «ژنرال» را بعد از نگارش توسط انجمن تئاتر انقلاب و دفاع‌مقدس تولید کند و روی صحنه ببرد. تقیانی‌پور که چندی پیش نمایش «برگشتن» با موضوع شهیدان مفقود الاثر را به کارگردانی حسین مسافرآستانه در تئاتر شهر روی صحنه داشت، عنوان کرده که این نمایش براساس یک رویداد مستند نوشته می‌شود و طرح اولیه آن را نگاشته است.  
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / حسین مسافر آستانه / فاطمه رادمنش / تئاتر شهر / علی غابشی / شیرین بینا
«شهدا زنده هستند» را بدون شعار نشان دادیم/ اجرا بدون «تحلیل متن»
کارگردان و بازیگران نمایش «برگشتن» درباره چگونگی تولید این اثر نمایشی در پروسه‌ای کارگاهی توضیح دادند و حسین مسافرآستانه کارگردان اثر نیز عنوان کرد اعتقادی به تحلیل متن برای اجرا ندارد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳
«برگشتن» تمدید شد
تهران - ایرنا- نمایش «برگشتن» به کارگردانی حسین مسافرآستانه تا ۸ آذر به اجرای عمومی خود در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر ادامه می دهد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / عصر جدید / تئاتر / نمایش / تئاتر شهر
شرکت‌کننده عصر جدید روی صحنه تئاترشهر
تهران- ایرنا- نمایش «برگشتن» به کارگردانی حسین مسافرآستانه با بازی فاطمه رادمنش شرکت‌کننده برنامه تلویزیونی عصر جدید به صحنه می‌رود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / جمعه کشی
/ در سینما و تئاتر چه خبر است؟ /
عدم اجرای نمایش «جمعه کشی» در 27 مهر ماه، اجرای تئاتری از حسین مسافرآستانه پس از 9 سال، آغاز به کار سینمایی در ساری از جمله خبرهای سینما و تئاتر است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / تئاتر شهر / تئاتر واقع گرایی / نمایش / تئاتر خصوصی
حسین مسافرآستانه با «برگشتن» به تئاتر می‌آید
تهران- ایرنا- حسین مسافرآستانه بعد از ۹ سال دوری از کارگردانی تئاتر، نمایش «برگشتن» را از آبان‌ سال جاری در مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌برد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۱ / عاشورای حسینی / محرم ۹۸ / تئاتر
پاسخ به پرسش‌های عابدی مخلص اما در عذاب با داستان عاشورا در «غزل کفر»
تهران - ایرنا - نمایش "غزل کفر" به نویسندگی امیر دژاکام و کارگردانی حسین مسافرآستانه با استناد به نسخه تعزیه موسی و درویش بیابانی علاوه بر ساختارمندکردن شیوه نمایش آیینی در قامت تئاتر، تلاش می‌کند تا این بار در قامت دو امر مهم خلق درام یعنی کنش‌گری و پرسش‌گری قهرمان خود که عارفی مخلص ولی در عذاب است، نهضت عاشورا را برای پاسخ به پرسش‌های قهرمان خود و مخاطبانش برگزیند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / عاشورای حسینی / محرم ۹۸ / تئاتر / بازخوانی حماسه کربلا بر صحنه تئاتر در آیینه انقلاب
«خورشید کاروان»؛ جسارتی که موفقیتش ۳۰ ساله شد
تهران- ایرنا- نمایش «خورشید کاروان» به نویسندگی مهدی متوسلی و کارگردانی حسین مسافرآستانه و محمود فرهنگ در حالی رکوردار ۳۰ سال اجرای مستمر بر صحنه‌های تئاتری کشورمان به عنوان تئاتری عاشورایی‌ست که نخستین جرقه‌های آن توسط گروهی دانشجویی رقم خورد که دل در گرو تولید نمایشی با روایت حماسه کربلا داشتند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷ / عاشورای حسینی / محرم ۹۸ / تئاتر
در قاب ماه؛ نمایش سکوتی به بلندای دردناکترین فریادها
تهران- ایرنا- نمایش «در قاب ماه» به نویسندگی حمیدرضا آذرنگ و کارگردانی حسین مسافرآستانه با خرق عادت‌ها و تابوشکنی‌های متعدد از محل اجرا در استادیوم ورزشی گرفته تا روایت زبان شاعرانه متن نمایشی خود، سهم مهمی از خاطره جمعی مخاطبان تئاترهای حوزه مفاهیم دینی و خاصه مبانی نهضت عاشورا را به خود اختصاص داده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •