جمعه, ۴ مهر, ۱۳۹۹ / 25 September, 2020
حفظ محیط زیست
روز جهانی بدون خودرو| خلاف رنگ آبی آسمان، تابستان امسال هوای تهران از زمستان هم آلوده‌تر بود
۲ روز قبل / آلودگی هوا / پاکی هوا / حفظ محیط زیست / روز جهانی بدون خودرو / محیط زیست
روز جهانی بدون خودرو| خلاف رنگ آبی آسمان، تابستان امسال هوای تهران از زمستان هم آلوده‌تر بود
شفقنا- امروز روز جهانی بدون خودرو است؛ خودروهایی که با آلاینده‌های ازنی تابستان امسال هوای تهران را برای ۳۰ روز در شرایط «ناسالم برای گروه‌های حساس»  و ۲ روز در شرایط «ناسالم» قرار دادند. خلاف آنچه رنگ آبی آسمان نشان...
اقدامات مایکروسافت برای صرفه جویی در مصرف آب
۲ روز قبل / مایکروسافت / انرژی‌ های تجدیدپذیر / آب آشامیدنی
اقدامات مایکروسافت برای صرفه جویی در مصرف آب
شرکت مایکروسافت در راستای مقابله با گرمایش زمین و کمک به حفظ محیط زیست اعلام کرده تا سال ۲۰۳۰ بیش از مقدار آب مصرفی را دوباره جایگزین خواهد کرد.
پرورش قارچ ترافل باغی، مسیری برای حفظ طبیعت و اشتغال گلستان
۴ روز قبل / جنگل / گلستان / منابع طبیعی / قارچ
پرورش قارچ ترافل باغی، مسیری برای حفظ طبیعت و اشتغال گلستان
گرگان - ایرنا - هجمه سالیان اخیر بومیان شرق گلستان برای برداشت قارچ "ترافل "با هدف امرار معاش و کسب درآمد، آسیب جدی به ریشه درختان جنگلی منطقه وارد کرده است؛ موضوعی که سبب شد تا محققان گلستانی با هدف حفظ محیط زیست به فکر روش جایگزین تولید این قارچ و بارور کردن ریشه درختان مثمر باغی بیفتند.
لزوم فرهنگ‌سازی و تامین زیرساخت‌ها برای ترویج استفاده از دوچرخه
۴ روز قبل / روز جهانی بدون خودرو / دوچرخه سواری / ناوگان حمل و نقل عمومی
لزوم فرهنگ‌سازی و تامین زیرساخت‌ها برای ترویج استفاده از دوچرخه
هر ساله در روز ۲۲ سپتامبر مسئولان و دوستداران محیط زیست در برخی از شهرهای بزرگ جهان با گرامی‌داشت «روز جهانی بدون خودرو» رانندگان را به دل کندن از خودروها تشویق می‌کنند و مردم نیز بدون خودروها و وسایل نقلیه خود با پای پیاده یا دوچرخه به رفت‌وآمد می‌پردازند تا به حفظ محیط زیست کمک کنند و هم در این روز از آلاینده‌های هوا بکاهند. یک پژوهشگر محیط زیست می‌گوید: در ایران مشکلات جدی در حوزه استفاده شهروندان از دوچرخه وجود دارد که ضرورت دارد علاوه‌بر تامین زیرساخت‌های لازم در این زمینه فرهنگ‌سازی شود.
مهر مادری در حیوانات
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / خرس قهوه ای / خرس / حیات وحش / حفظ محیط زیست / حیات وحش طبیعت
مهر مادری در حیوانات
فیلم مبارزه خرس مادر برای نجات بچه‌اش با ببر را مشاهده می‌کنید.
ارزیابی زیست محیطی پروژه های توسعه ای پدافند غیرعامل است
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / استانی-اجتماعی / پدافند غیرعامل / محیط زیست
ارزیابی زیست محیطی پروژه های توسعه ای پدافند غیرعامل است
یک پژوهشگر برتر، با بیان اینکه طبق اصل پنجاهم قانون اساسی حفظ محیط زیست وظیفه عمومی است، خاطرنشان کرد: ارزیابی زیست محیطی در واقع یک ابزار پیش بینی کننده و مشارکتی در مدیریت زیست محیطی و پدافند غیر عامل است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
تن خسته زاگرس در هجوم آتش و بی‫برنامه‫گی
محمدمهدی حسن‫زاده *- جنگل‫های زاگرس از گنجینه‫های تکرار نشدنی کشورمان ایران است و در دفع پدیده‫های گرد و خاک، جذب آب‫های زیر‫زمینی، حفظ خاک و جلوگیری از فرسایش خاک، تعادل آب و هوایی و جلوگیری از گرمایش پهنه سرزمین تاثیر فراوان دارند و بیش از 60 درصد اکسیژن جهان نیز توسط جنگل‫ها تولید میشود. 50 درصد گونه‫های دارویی کشور و تقریبا معادل 25 درصد گونه‫های گیاهان دارویی اروپا، سرچشمه 10 درصد آب‫ها و اکثر رودخانه‫های بزرگ کشور و تامین کننده آب مصرفی اکثر صنایع بزرگ، نفت و گاز در این منطقه قرار دارد. متاسفانه در سال‫های گذشته آتش‫سوزی‫های گسترده و اجرای پروژه‫هایی مانند احداث خطوط انتقال نفت و گاز، کارخانه‫های شن و ماسه، احداث غیر اصولی جاده‫های اصلی و فرعی، سدسازی‫های بی‫رویه بدون توجه به پیوست‫های …
کیفیت هوای تهران قابل قبول است
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / هوای سالم / شرکت کنترل کیفیت هوای تهران / حفظ محیط زیست
کیفیت هوای تهران قابل قبول است
شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۹۱ قرار گرفته و کیفیت هوای تهران قابل قبول است.
نقش رسانه‌ها در حساس کردن جامعه نسبت به حفظ محیط زیست بی‌بدیل است
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / آلودگی های زیست محیطی / سازمان محیط زیست
نقش رسانه‌ها در حساس کردن جامعه نسبت به حفظ محیط زیست بی‌بدیل است
معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست، نقش رسانه‌ها در حساس کردن جامعه نسبت به حفظ محیط زیست را بی‌بدیل داشت.
داستان آبگیر خشک شده که با حمایت مالی احیا شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / شهرستان ملارد / حمایت از حیوانات / حفاظت از محیط زیست / حفظ محیط زیست
داستان آبگیر خشک شده که با حمایت مالی احیا شد
یکی از آبگیرهای مهم کوه هوا لامرد که مورد استفاده حیات وحش قرار می‌گرفت در اثر گرمای هوا و نباریدن بارش تابستانه در حال خشک شدن بود که با حمایت مالی احیا شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
مقدمات اجلاس سران کشورهای ساحلی خزر آماده می‌شود
زیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه با تاکید بر اینکه امنیت منطقه خزر جز از سوی کشورهای ساحلی آن امکان پذیر نیست، اعلام کرد که مقدمات ششمین اجلاس سران پنج کشور ساحلی دریای خزر فراهم می‫شود.به گزارش ایرنا، سرگئی لاوروف روز چهارشنبه در نشست خبری مشترک با مختار تیلوبردی وزیر خارجه جمهوری قزاقستان در مسکو گفت: در مذاکرات امروز به همکاری برای حل مسائل دریای خزر توجه خاص کردیم.وی افزود: سال آینده اجلاس دوم اقتصادی دریای خزر در مسکو برگزار خواهد شد.وزیر امور خارجه روسیه گفت: به طور همزمان مقدمات برای برگزاری ششمین اجلاس سران پنج کشور ساحلی دریای خزر فراهم می‫شود.لاوروف گفت: بسته بزرگی از اسناد همکاری برای نهایی شدن در اجلاس سران دریای خزر در حال تنظیم است. رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه خاطرنشان کرد: ما با …
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
تحلیل صنعت گردشگری ایران در سایه کرونا و ضرورت گردشگری مسئولانه و پاک
در نشستی خبری که با حضور اهالی رسانه و خبرگزاری‌ها برگزار شد، علی طالشی، کارشناس حوزه‌ گردشگری و مدیرعامل مجموعه‌ی اتاقک ضمن اشاره به اهمیت صنعت گردشگری در رشد و توسعه‌ جامعه و عدالت اجتماعی و توزیع ثروت گفت: «از اوایل دهه‌ی 80 در کشور که مردم با گردشگری محلی و داخلی به واسطه‌ی تورهای تفریحی و ظهور اینترنت آشنا شدند و به واسطه‌ی ظهور اماکن اقامتی کوچک همچون بومگردی‌ها، دیگر مقاصد گردشگری منحصر به سواحل شمال و جنوب و شهرهای بزرگ نیست، بلکه کم‌کم اقتصادی شکل گرفته که تبدیل به شریان‌ها، رگ‌ها و مویرگ‌های رشد اقتصادی در جوامع کوچک و محلی شد. این جریان اقتصادی که به نوعی سرریز درآمد مناطق شهری و پردرآمدتر به مناطق کمتر توسعه یافته و روستایی بود، با خود نه فقط درآمد برای جوامع محلی و کسب‌وکارهای مستقر …
تولید پودر شوینده حافظ محیط زیست از جلبک دریایی
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / تحقیقات علمی / نوآوری / حفظ محیط زیست / مواد شوینده
تولید پودر شوینده حافظ محیط زیست از جلبک دریایی
محققان با تحقیق روی جلبک های دریایی نوعی آنزیم شناسایی کرده اند که می توان آن را در پودرهای شوینده به کاربرد و از محیط زیست محافظت کرد.
هواپیمای «وی» شکل در آسمان پرواز کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / هواپیما / آلمان / حفظ محیط زیست
هواپیمای «وی» شکل در آسمان پرواز کرد
نمونه اولیه یک هواپیمای «وی» شکل برای نخستین بار به طور آزمایشی در آسمان آلمان پرواز کرد.
سه شنبه های دوچرخه‌ای در انزلی
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / شهرستان انزلی / دوچرخه سواری / حفظ محیط زیست
سه شنبه های دوچرخه‌ای در انزلی
انزلی- یک گروه دوستدار طبیعت پنج سالی است که برای حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی ها، روزهای سه شنبه اقدام به استفاده از دوچرخه در شهر انزلی می کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
ایجاد 6/2 میلیون بشکه ظرفیت پالایشگاهی با توسعه گازرسانی
وزیر نفت گفت: به برکت توسعه پارس جنوبی و اجرای طرح‌های گازرسانی در هفت سال اخیر معادل دو میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه ظرفیت پالایشی، سوخت در کشور توزیع و مصرف شده است.بیژن زنگنه روز گذشته در آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های گازرسانی در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی با ۴۲۰ میلیون مترمکعب افزایش روزانه از ۲۸۰ میلیون مترمکعب در سال ۹۲ به رقم کنونی ۷۰۰ میلیون مترمکعب رسیده و تولید گاز از این میدان ۲.۵ برابر شده است، اظهار کرد: دوستان این به معنای ایجاد ۲.۶ میلیون بشکه ظرفیت پالایشی، اگر ما می‌خواستیم پالایشگاه بسازیم باید ۱۰ پالایشگاه ۲۶۰ هزار بشکه‌ای می‌ساختیم تا بتوانیم سوخت کشور را تامین کنیم.به گزارش ایسنا، وی با اشاره به ساخت پالایشگاه و اقداماتی …
مدیریت پسماندهای کرونایی راهی برای جلوگیری از انتشار بیماری
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / سازمان محیط زیست ایران / کروناویروس / مدیریت پسماند
مدیریت پسماندهای کرونایی راهی برای جلوگیری از انتشار بیماری
مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست ضمن تاکید بر ضرورت مدیریت صحیح پسماندهای کرونایی اعم از ماسک‌ها و دستکش‌ها گفت: مدیریت این پسماندهای نه تنها عدم انتشار بیماری را به دنبال دارد بلکه سبب حفظ محیط زیست می‌شود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
سرمایه گذاری یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان آبرسانی در همدان 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: با مشارکت بخش خصوصی از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های آبرسانی در این استان سرمایه‌گذاری شد.منصور ستوده روز دوشنبه از طریق ارتباط زنده تصویری با خبرنگاران با گرامیداشت هفته دولت افزود: طرح‌ها حوزه آبرسانی در هفته دولت پراکنده است و بیشتر این طرح‌ها با سرمایه گذاری بالا در «پویش الف_ب_ایران» بهره‌برداری می‌شود.وی با اشاره به مشارکت بخش خصوصی برای سد سازی در استان اظهار داشت: مهمترین این سرمایه‌گذاری مربوط به سد خرمرود است که با سرمایه‌گذاری ۳۳۷ میلیارد تومان نزدیک به ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.ستوده عنوان کرد: سد گرین نیز با مشارکت بانک‌های کشاورزی، تجارت و صادرات و با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد تومان …
تکلیف قانونی دولت برای اعتبارات حفظ محیط زیست چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / بحران های محیط زیست / کمیسیون کشاورزی / نمایندگان مجلس / مجلس
تکلیف قانونی دولت برای اعتبارات حفظ محیط زیست چقدر است؟
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: طبق قانون بودجه سالجاری، رقمی حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان می‌بایست به منظور کاهش آلایندگی زیست‌محیطی به سازمان حفاظت از محیط زیست تخصیص یابد که این مبلغ هنوز تخصیص نیافته است.
اولین نقشه زیردریایی میزان تخریب عمق اقیانوس‌ها را مشخص کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / حفاظت از محیط زیست / استرالیا / چین / اقیانوس / حفظ محیط زیست
اولین نقشه زیردریایی میزان تخریب عمق اقیانوس‌ها را مشخص کرد
اگر چه تردیدی در تخریب محیط زیست دریایی توسط بشر وجود ندارد، اما با تکمیل اولین نقشه زیردریایی از بخشی از اقیانوس‌های جهان میزان این تخریب مشخص شده است.
نخستین گشت پایش محیط زیست شهرداری تهران در آرادکوه اتفاق افتاد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / آرادکوه / آلودگی خاک / حفظ محیط زیست
نخستین گشت پایش محیط زیست شهرداری تهران در آرادکوه اتفاق افتاد
گشت پایش محیط زیستی شهرداری تهران در اولین اقدام خود از مجتمع دفع و پردازش پسماند آرادکوه بازدید کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / دستگاه دریافت پسماند
تهران مجهز به دستگاه های هوشمند دریافت پسماند شد
به گزارش مهر، مانی جعفریان معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در راستای اجرای طرح کاپ که به عنوان الگوی نوین کاهش پسماند از سال گذشته در مناطق اجرایی شد، نصب دستگاه های RVM نیز با هدف ترغیب شهروندان به تفکیک پسماندها، کاهش تولید پسماند و دفن زباله، حفظ محیط زیست با خرید از میادین میوه و تره بار با تحویل پسماند خشک و…،با هماهنگی مدیریت پسماند منطقه ، انجام و طی آن دو دستگاه در میادین میوه و تره بار شهید لواسانی و ولنجک نصب شد.
کلانتری: ۵٠ درصد منابع آبی را از بین برده‌ایم
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / عیسی کلانتری
کلانتری: ۵٠ درصد منابع آبی را از بین برده‌ایم
ایرنا نوشت: معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید برای حفظ محیط زیست سرمایه گذاری بسیاری شده گفت: فقط ١١ هزار میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه هزینه شده است.
کلانتری: دولت برای حفظ محیط زیست سرمایه گذاری بسیاری کرده است‌
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / سازمان حفاظت محیط زیست / عیسی کلانتری / دولت تدبیر و امید / ستاد احیای دریاچه ارومیه
کلانتری: دولت برای حفظ محیط زیست سرمایه گذاری بسیاری کرده است‌
تهران- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید برای حفظ محیط زیست سرمایه گذاری بسیاری شده گفت: فقط ١١ هزار میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه هزینه شده است.
نقش محیط زیست در توسعه اقتصادی اجتناب‌ناپذیر است
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / استانی-اجتماعی / یزد / محیط زیست / شهرداری یزد / توسعه اقتصادی
نقش محیط زیست در توسعه اقتصادی اجتناب‌ناپذیر است
شهردار یزد با بیان این‌که امروزه توجه به حفظ محیط زیست باید به شکل یک فرهنگ مدرن بین اقشار مختلف نهادینه شود، گفت: این مهم مستلزم توجه بیش از پیش مدیران ارشد شهری، استانی و کشوری است.
بازسازی ساختمان چیست و چه مزایایی دارد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / خانواده / زمستان / گرمایش و سرمایش / مد / حفظ محیط زیست
بازسازی ساختمان چیست و چه مزایایی دارد؟
چه به دنبال تغییر خانه خود باشید تا آن را برای فروش آماده کنید یا تنها می‌خواهید محیط زندگی‌تان را بهتر کنید و آرامش و آسایش را برای خودتان و خانواده‌تان، در یکی از مکان‌هایی که بیشترین زمان زندگی‌تان را در آن سپری می‌کنید فراهم کنید، بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان به صورت کلی و جزئی پاسخ جستجویتان خواهد بود.
در اعماق چوب چه می‌گذرد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / زوم / صنعت چوب / حفظ محیط زیست
در اعماق چوب چه می‌گذرد؟
اگر گوشت قرمز نخوریم، این ۱۰ اتفاق برایمان می‌افتد
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / گوشت قرمر / اخبار سلامت
اگر گوشت قرمز نخوریم، این ۱۰ اتفاق برایمان می‌افتد
رژیم ترک گوشت قرمز فواید بسیاری برای بدن و محیط اطراف دارند. از حفظ محیط زیست گرفته تا سلامت بدن و افزایش کیفیت زندگی.
آپشنهای فنی خودرو|تفاوت خودروهای هیبرید با پلاگین هیبرید و تمام برقی در چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / خودروهای هیبریدی / خودرو
آپشنهای فنی خودرو|تفاوت خودروهای هیبرید با پلاگین هیبرید و تمام برقی در چیست؟
خودروسازان با هدف حفظ محیط زیست، مقابله با آلودگی هوا، کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای، خودروهای پاک با آلایندگی کم را به تولید انبوه رسانده‌اند.
طراحی و تولید تایر پاپهن (Wide Base) توسط گروه صنعتی بارز
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / خاورمیانه / خودرو / صنعت / حفظ محیط زیست / برنامه ریزی
طراحی و تولید تایر پاپهن (Wide Base) توسط گروه صنعتی بارز
تایر پاپهن (Wide Base) برای نخستین بار در خاورمیانه در راستای بومی سازی دانش طراحی تایر مطابق با استانداردهای روز دنیا توسط گروه صنعتی بارز طراحی و تولید شد.
بیانیه‌ سازمان محیط زیست به مناسبت هفته دولت
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / هفته دولت / سازمان محیط زیست ایران
بیانیه‌ سازمان محیط زیست به مناسبت هفته دولت
سازمان حفاظت محیط زیست در بیانیه‌ای به مناسبت هفته دولت تصریح کرده است: طبق اصل پنجاهم قانون اساسی حفظ محیط زیست یک وظیفه عمومی و برای همه مردم حیاتی است بنابراین ضمن استمداد از تمامی اقشار محترم جامعه و جلب همکاری آن‌ها، حمایت و توجه ویژه مسئولان و دولتمردان پرتلاش امیدواریم که ایران عزیز و زیبا را برای نسل های آینده سرزمینی قابل سکونت و آرامش بخش نگاه داریم.
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
لایحه اصلاح شده کاهش مصرف پلاستیک به هیئت دولت ارسال می‌شود
معاون دفتر مدیریت پسماند سازمان محیط زیست، از ارسال لایحه اصلاح شده کاهش مصرف پلاستیک به کمیسیون امور زیربنایی هیئت دولت در هفته آینده خبر داد.به گزارش ایسنا، پیام جوهرچی با بیان این که تهیه و تدوین این لایحه تکلیف دولت به سازمان محیط زیست بوده است، گفت: در راستای هدف حمایت از محیط زیست، یک سال پیش دولت به سازمان حفاظت از محیط زیست تکلیف کرد تا لایحه‌ای با موضوع کاهش مصرف پلاستیک تهیه و تدوین کند و این سازمان نیز با بهره جستن از نظر کارشناسان، لایحه‌ای با ۱۲ بند پیشنهادی تدوین کرد.وی با اشاره به اینکه این لایحه پس از تدوین به کمیسیون زیربنایی دولت فرستاده شد، اظهار کرد: این کمیسیون ایرادهایی به این لایحه گرفت و به سازمان محیط زیست بازگشت داد. اکنون با استفاده از نظرات و پیشنهادات اصلاحی کارشناسان، …
از رونق کشاورزی تا حفظ محیط زیست/ 18 هزار هکتار؛ تا تکمیل سامانه گرمسیری در ایلام
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / استانی-اقتصادی / منطقه ایلام
از رونق کشاورزی تا حفظ محیط زیست/ 18 هزار هکتار؛ تا تکمیل سامانه گرمسیری در ایلام
هفته‌‍‌ای که گذشت، هفته‌ای پربار برای کشاورزی استان بود، هفته‎ای که در آن 1500 هکتار سیستم آبیاری نوین در اراضی کشاورزی منطقه کنجانچم شهرستان مهران از طریق ویدیوکنفرانس با حضور رییس‌جمهوری، استاندار ایلام و معاون وزیر جهاد کشاورزی افتتاح شد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
باید راه برای قانون‌مداران هموار و برای متخلفین سد شود
رئیس قوه ‌قضائیه با تاکید بر لزوم همکاری شوراها برای هموار کردن راه‌های زندگی درست و قانون‌مند و جلوگیری از تخلف گفت: راه را باید برای قانون‌مداران هموار و برای متخلفین سد کنیم.سید ابراهیم رئیسی در سی‌وچهارمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها به عنوان میهمان ویژه با تاکید بر این‌که «عقلانیت باید بر امور شهر و آبادی حاکم شود»، اضافه کرد: در قانون اساسی در اصول 101 و 102 به فلسفه تشکیل شوراها اشاره شده و برای پیشرفت امور اقتصادی، فرهنگی، عمرانی و بهداشتی شهرها به تشکیل شوراها تاکید شده است. در حقیقت اساس تشکیل شوراها برای این امور است؛ لذا باید تلاش کرد این هدفی که قانون اساسی تعیین کرده هیچ زمانی مغفول نماند پیشرفت شهرها در حوزه‌های اقتصادی، عمرانی، فرهنگی و بهداشتی به صورت مداوم مدنظر قرار گیرد. …
رییس قوه قضاییه: هرگونه توسعه یافتگی اقتصادی فرع بر حفظ محیط زیست است
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / اقتصاد ایران / توسعه یافتگی اقتصادی / حفظ محیط زیست / رییس قوه قضاییه / قانون مداران / متخلفان / محیط زیست
رییس قوه قضاییه: هرگونه توسعه یافتگی اقتصادی فرع بر حفظ محیط زیست است
شفقنا- رییس قوه قضاییه در جلسه شورایعالی استان‌ها بر این نکته تاکید کرد که اعضای شوراها دژ محکمی در برابر هرگونه نفوذ، رانت‌خواری و فساد و هر امری که حقوق عامه مردم را بخواهد پایمال کند، بسازند. سید ابراهیم رییسی،...
آمونیاک سوخت هواپیما می شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / هواپیما / آمونیاک / سوخت هواپیما / حفظ محیط زیست
آمونیاک سوخت هواپیما می شود
محققان انگلیسی قصد دارند آمونیاک را جایگزین سوخت جت در هواپیما کنند. به این ترتیب از انتشار گازهای گلخانه ای کاسته می شود.
کاکتوس به چرم تبدیل می شود!
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / نوآوری / حفظ محیط زیست / صنعت چرم
کاکتوس به چرم تبدیل می شود!
یک شرکت مکزیکی چرم گیاهی از کاکتوس تولید می کند که عمر آن ۱۰ سال است.
مارکس، انگلس و اکولوژی/شکاف متابولیکی چگونه پدید می‌آید؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / حفظ محیط زیست / مارکس / مارکسیسم / طبیعت
مارکس، انگلس و اکولوژی/شکاف متابولیکی چگونه پدید می‌آید؟
بنیان‌گذاران ماتریالیسم تاریخی، انسان را در نبرد دائمی با طبیعت در نظر می‌گیرند. آن‌ها با دیدی پرومته‌ای انسان را اساس و فاتح طبیعت به حساب می‌آورند.
تصاویر: ایران زیباست؛ کویری گم شده در دل آذربایجان
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
تصاویر: ایران زیباست؛ کویری گم شده در دل آذربایجان
منطقه گردشگری و کویر گونه" شوش قوم" در جنوب شهرستان هریس و در فاصله ۸۰ کیلومتری تبریز و ۱۰ کیلومتری هریس واقع شده است. این منطقه گردشگری پدیده ای طبیعی و نادر زمین شناسی بوده که با مساحت بیش از ۶ هکتار به مانند کویری کوچک در دل منطقه زیبا و خوش آب و هوای روستای مقصودلوی از توابع بخش مرکزی هریس قرار گرفته که علاوه بر چشم انداز ویژه و جذابیت خاص گردشگری و تفریحی، خاک آن نیز خاصیت درمانی داشته و سالانه پذیرای میهمانان و گردشگران زیادی از سراسر کشور می باشد. متاسفانه تاکنون به جهت عدم تبلیغات مناسب این قابلیت مهم برای جذب گردشگران داخلی و خارجی مغفول مانده است که ضرورت دارد مسئولان استانی و شهرستانی به خصوص اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و سایر دستگاههای مرتبط علاوه بر حفظ محیط زیست …
تصاویری عجیب از ماهی پرنده
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / سازمان محیط زیست / حفظ محیط زیست / حیات وحش
تصاویری عجیب از ماهی پرنده
نوعی ماهی وجود دارد که تا ارتفاع خیلی کمی می‌تواند بپرد. این ماهی، ماهی پرنده نام دارد. ماهی پرنده چون بال ندارد نمی‌تواند مانند پرندگان پرواز کند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اسرائیل بندر حیفا را از مواد شیمیایی تخلیه می‌کند
«گیلا گملیل» وزیر حفظ محیط زیست اسرائیل، امروز (چهارشنبه) گفت که کار تخلیه بندر حیفا از مواد شیمیایی قابل انفجار همچون «نیترات آمونیوم» آغاز شده است. به گفته این وزیر ، به علت افزایش عمیق نگرانی‌ها پس از بروز انفجار مهیب بیروت، قرار است مواد شیمیایی و گارگاههای ساخت این مواد به مناطق غیر مسکونی منتقل شوند. او از همه صاحبان کارگاهها نیز خواست تا فورا تعطیل کرده و به مکان دیگری منتقل شوند.
خطرات نخوردن گوشت قرمز برای بدن
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / گوشت قرمز / رژیم غذایی / سبک زندگی / پارسی خبر / کاهش وزن
خطرات نخوردن گوشت قرمز برای بدن
رژیم ترک گوشت قرمز فواید بسیاری برای بدن و محیط اطراف دارند. از حفظ محیط زیست گرفته تا سلامت بدن و افزایش کیفیت زندگی.
اجرای خط انتقال فاضلاب جنوب رشت در حفظ محیط زیست اثرگذار است
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / استانی-اجتماعی / محیط زیست / فاضلاب
اجرای خط انتقال فاضلاب جنوب رشت در حفظ محیط زیست اثرگذار است
استاندار گیلان، بر ضرورت شتاب گیری روند بهسازی و چهار خطه کردن محور رشت- جیرده با توجه به به حجم ترافیک این مسیر تأکید کرد و همچنین اجرای خط انتقال فاضلاب جنوب رشت را در حفظ محیط زیست این شهر اثرگذار خواند.
اون ماسک و دستکش رو زمین ننداز!
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / کاریکاتور / ویروس کرونا / ماسک / دستکش و ماسک آلوده
اون ماسک و دستکش رو زمین ننداز!
روزنامه ایران با انتشار کارتونی از علیرضا پاکدل به تقبیح رها کردن ماسک و دستکش‌های آلوده در طبیعت و ضرورت توجه به حفظ محیط زیست در دوران شیوع کرونا پرداخت.
درآمد ۸۴۰ میلیارد تومانی با جمع‌آوری بخارات بنزین
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / بنزین / سهمیه بندی بنزین / بنزین / خلیج فارس / شرکت ملی پخش فراورده های نفتی
درآمد ۸۴۰ میلیارد تومانی با جمع‌آوری بخارات بنزین
​​​​​​​تهران – ایرنا – اجرای طرح کهاب (جمع آوری بخارات بنزین) که در جلسه یکشنبه هیات وزیران اصلاح آن به تصویب رسید، علاوه بر حفظ محیط زیست، در آمد ۷۰۰ میلیارد تومانی از این محل عاید کشور خواهد شد.  
در مدیریت پسماند شهری، اولویت با سلامت مردم است
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / استانی-شهرستانها
در مدیریت پسماند شهری، اولویت با سلامت مردم است
شهردار ساری با مهم برشمردن حفظ محیط زیست تاکید کرد که در مدیریت پسماند شهری، اولویت با سلامت مردم است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
24درصد زباله‌های خشک در شهرکرد قابل بازیافت است
شهرکرد خبرنگار ابتکار : شهردار شهرکرد گفت: ۲۴.۶ درصد زباله‌های خشک قابلیت بازیافت دارند و بخشی از آن را می‌توان به کود‌ کمپوست‌ تبدیل کرد‌. عبدالغنی در بازدید از سایت دفن زباله اظهارداشت: این‌ سایت در اراضی منصوریه شهرکرد می‌باشد که از مجموع ۹۸ هکتار تاکنون ۲۲ هکتار این مجموعه‌ به کار گرفته شده است. وی با بیان اینکه روزانه ۱۵۰ تن زباله در شهرکرد جمع‌آوری و در این محل دفن می‌شود، افزود: عمده زباله ها در دو بخش خانگی و عفونی جمع‌آوری می شوند.شهردار شهرکرد با اشاره به دفن تمامی زباله‌ها بیان کرد: در این سایت هیچ گونه‌ زباله‌ دفن‌ نشده‌‌ای وجود ندارد اما با توجه به اینکه حجم زباله‌ها زیاد است بنابراین‌ جهت حفظ محیط زیست و حفاظت از طبیعت در قالب چهارچوب و براساس دستورالعمل‌های علمی باید بجای دفن سنتی …
از ایده‌پردازی برای حفظ محیط زیست تا درآمدزایی از یک دستگاه در «میدون»
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / افغانستان / انرژی خورشیدی / زمین / عراق / حفظ محیط زیست
از ایده‌پردازی برای حفظ محیط زیست تا درآمدزایی از یک دستگاه در «میدون»
ایلنا: قسمت دوم فصل جدید مسابقه کارآفرینی «میدون» با طرح ایده‌های سه کارآفرین در زمینه‌های حفظ محیط زیست و تولید دستگاهی دیجیتال امشب (پنجشنبه ۲ مرداد) از شبکه سه…
معدنی‌ها در یک قدمی استقلال آبی هستند/ پمپ‌های انتقال آب در نبود خارجی ها بومی سازی شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / استقلال / خلیج فارس / دولت / معدن / حفظ محیط زیست
معدنی‌ها در یک قدمی استقلال آبی هستند/ پمپ‌های انتقال آب در نبود خارجی ها بومی سازی شد
رئیس هیات عامل ایمیدرو،‌ با اشاره به برنامه افتتاح طرح انتقال آب از خلیج فارس به سه استان جنوبی در ماه های آتی، گفت: اجرایی شدن تامین آب از دریاهای آزاد توسط شرکت های معدنی و صنایع معدنی، گامی نو و عملی برای استقلال آبی بخش معدن از منابع زیرزمینی و حفظ محیط زیست است. طبق گفته غریب پور، مقصد نخستین آب خلیج فارس، "گل گهر" سیرجان است.
تفاهم‌نامه اجرای طرح کاپ در وزارت کار به امضا رسید
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / خانواده / شهرداری / محیط زیست / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی / حفظ محیط زیست
تفاهم‌نامه اجرای طرح کاپ در وزارت کار به امضا رسید
ایلنا: صبح امروز تفاهم نامه ای در راستای اجرای طرح کاپ و تفکیک پسماند از مبدا، میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شهرداری منطقه 2 و سازمان مدیریت پسماند، امضا شد.
فعالان حوزه معدن از محیط زیست صیانت کنند
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / استانی-اقتصادی / معادن / محیط زیست
فعالان حوزه معدن از محیط زیست صیانت کنند
استاندار گیلان، بر لزوم حفظ و صیانت از محیط زیست در هر دو وجه بهره برداری از معادن تاکید کرد و افزود: لازم است فعالان حوزه معدن، موضوع حفظ محیط زیست را به عنوان یک سرفصل مهم در دستور کار قرار دهند.
تصاویری زیبا از ارتفاعات البرز و جاده چالوس
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / جاده چالوس / هواشناسی مازندران / حفظ محیط زیست
تصاویری زیبا از ارتفاعات البرز و جاده چالوس
هادی اسفندیاری خبرنگار افتخاری مهر از ارتفاعات البرز و روستای نسن در جاده چالوس تصاویری زیبا برای مهر ارسال کرده است که خبر از آب و هوای دلپذیری در این منطقه میدهد.
‌قصه محیط‌بانی که تا پای مرگ رفت در «مکث»
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / شبکه دو سیما / محیط بان / سپند امیرسلیمانی / برنامه تلویزیونی
‌قصه محیط‌بانی که تا پای مرگ رفت در «مکث»
در این قسمت از برنامه «مکث» سپند امیرسلیمانی میزبان جواد سلیاری محیط‌بان فداکاری است که برای حفظ محیط زیست و حیوانات تلاش می‌کند.
ضرورت توسعه فرهنگ دوچرخه‌سواری به عنوان حمل و نقل سبز
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / استانی-ورزشی
ضرورت توسعه فرهنگ دوچرخه‌سواری به عنوان حمل و نقل سبز
معاون آموزش فرماندهی انتظامی فارس، با اشاره به اینکه دوچرخه‌سواری نه تنها یک ورزش که حمل و نقل سبز محسوب می‌شود، بر لزوم توسعه فرهنگ دوچرخه‌سواری برای ارتقاء سلامت و کمک به حفظ محیط زیست تاکید کرد.
حفظ محیط زیست از اولویت‌های اصلی مدیریت ارشد استان مرکزی
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / محیط‌بان / هفتادقله / اراک / استانی-اجتماعی / استان مرکزی
حفظ محیط زیست از اولویت‌های اصلی مدیریت ارشد استان مرکزی
استاندار مرکزی گفت: حفاظت از محیط زیست یکی از اولویت‌های اصلی مدیریت ارشد استان است.
راهکار محیط زیستی اپل برای آیفون‌های جدید
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
راهکار محیط زیستی اپل برای آیفون‌های جدید
طبق گزارشی جدید اپل آیفون‌های ۲۰۲۰ را بدون آداپتور برق برای شارژر می‌فروشد. این امر راهی برای کاهش هزینه‌ها و حفظ محیط زیست به حساب می‌آید.
خاطرات محیط‌بانان در «از چوبه دار تا سایه مجنون» منتشر شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / ایران شناسی / حفظ محیط زیست / بازار نشر / محیط بان
خاطرات محیط‌بانان در «از چوبه دار تا سایه مجنون» منتشر شد
مجموعه خاطرات تعدادی از محیط‌بانان کشور در کتاب «از چوبه دار تا سایه مجنون» منتشر شد.
آیفون ۲۰۲۰ بدون آداپتور شارژر عرضه می شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / اپل / گوشی آیفون / موبایل / آیفون / فناوری / شارژر
آیفون ۲۰۲۰ بدون آداپتور شارژر عرضه می شود
طبق گزارشی جدید اپل آیفون های ۲۰۲۰ را بدون آداپتور برق برای شارژر می فروشد. این امر راهی برای کاهش هزینه ها و حفظ محیط زیست به حساب می آید.
بازسازی معادن گام مهمی برای حفظ محیط زیست است
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / استانی-اجتماعی / محیط زیست / معدن / آلایندگی / مسائل زیست‌محیطی
بازسازی معادن گام مهمی برای حفظ محیط زیست است
مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در جلسه بررسی وضعیت زیست محیطی معدن مس سونگون، گفت: بازسازی و احیا معادن بعد از بهره برداری گامی مهم برای حفظ محیط زیست و توسعه پایدار است.
قدیمی‌ترین نیروگاه هسته‌ای فرانسه تعطیل می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / فرانسه / انرژی هسته‌ای
قدیمی‌ترین نیروگاه هسته‌ای فرانسه تعطیل می‌شود
قدیمی‌ترین نیروگاه برق هسته‌ای فرانسه قرار است روز سه شنبه هفته جاری بعد از چهار دهه فعالیت به کارش پایان دهد؛ اتفاقی که به مزاق فعالان حامی حفظ محیط زیست که مدتها در خصوص خطرات آلودگی هشدار داده‌اند خوش آمده اما نگرانی‌هایی را برای اقتصاد محلی در پی دارد.
برق خورشیدی امکانی برای توسعه کشاورزی و حفظ محیط زیست
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / استانی-اقتصادی / نیروگاه خورشیدی / کشاورزان / وزارت نیرو / استان فارس
برق خورشیدی امکانی برای توسعه کشاورزی و حفظ محیط زیست
استان فارس، از نعمت‌های فراوانی در زمینه‌های کشاورزی، معدنی، صنعتی، علمی، فرهنگی و میراثی ... برخوردار است اما به واسطه اقلیم متنوع و وجود اراضی مستعد و علیرغم کمبود محسوس منابع آبی، کشاورزی در آن رونق بیشتری دارد. طی سال‌های اخیر راهکارهایی برای افزایش بهره‌وری کشاورزی مطرح شده که ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی نیز یکی از همین موارد است.
انیمیشن مفهومی حفظ محیط زیست
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / محیط زیست / فیلم
انیمیشن مفهومی حفظ محیط زیست
در ادامه انیمیشن مفهومی درباره حفظ محیط زیست ببینید.
رشته تیراندازی بهترین فرصت برای جذب شکارچیان و حفاظت از محیط زیست
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / استانی-ورزشی / فدراسیون تیراندازی / شکارچی / المپیک ۲۰۲۰ توکیو
رشته تیراندازی بهترین فرصت برای جذب شکارچیان و حفاظت از محیط زیست
رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: اهداف پروازی در رشته تیراندازی یکی از بهترین فرصت ها برای جذب شکارچیان و حفظ محیط زیست است.
اجرای طرح نانوایی دوستدار محیط زیست در سطح مناطق ۲۲گانه
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / شینا انصاری / نانوایی / حفظ محیط زیست / کیسه پلاستیکی
اجرای طرح نانوایی دوستدار محیط زیست در سطح مناطق ۲۲گانه
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: یکی از اقدامات شهرداری تهران برای کاهش مصرف پلاستیک، اجرای طرح "نانوایی دوستدار محیط زیست" در سطح مناطقه ۲۲گانه است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
دیدار مدیر منطقه ای بانک ایران زمین با مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
به مناسبت هفته محیط زیست انجام شد:دیدار مدیر منطقه ای بانک ایران زمین با مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان مدیریت شعب استان های اصفهان،قم،مرکزی و چهارمحال و بختیاری بانک ایران زمین با مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان دیدار و در خصوص توانمندی ها، قابلیت ها و توسعه همکاری فی مابین گفتگو کرد.به گزارش روابط عمومی بانک ایران زمین، محمد رضا سبزواری مدیر منطقه ای بانک ایران زمین ضمن تبریک هفته محیط زیست به فعالین این عرصه به تشریح فعالیت های بانک ایران زمین از قبیل پویش های بلوط ایران زمین، سه شنبه های بدون خودرو و نه به پلاستیک و همچنین کمپین های زمین برای زندگی را داریم، آلرژی به مصرف انرژی ، جنگل تشنه ، میرآب و به خصوص حمایت از روز جنگلبان برای 3 سال متوالی نکاتی را بیان و گزارشی در خصوص …
سرخ شدن دریاچه نمک قم برای اولین بار
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / دریاچه نمک قم / حفظ محیط زیست / قم / گردشگری
سرخ شدن دریاچه نمک قم برای اولین بار
تدبیر حیاتی برای حیات دوباره طبیعت
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
تدبیر حیاتی برای حیات دوباره طبیعت
ارومیه- ایرنا- تلاش همگانی برای توسعه اقتصادی بدون در نظر گرفتن حفظ محیط زیست و منابع طبیعی طی سال های طولانی گذشته سبب بروز بیابان و از بین رفتن پوشش گیاهی شده که بازگشت از این مسیر، اهتمام برای حیات دوباره طبیعت و ارتقای شاخص های پوشش گیاهی در ایران نیازمند تدبیری حیاتی و همیشگی است.
نجفی توانا: حفظ محیط زیست نیازمند اراده ملی است
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / علی نجفی‌توانا / آتش‌سوزی در جنگل‌ها
نجفی توانا: حفظ محیط زیست نیازمند اراده ملی است
یک حقوقدان گفت: حفظ محیط زیست مانند جنگل‌ها، مراتع و منابع ملی نیاز به اراده ملی دارد.
هر آنچه باید درباره عایق الاستومری بدانید!
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / تأسیسات شهری / آلومینیوم / حفظ محیط زیست / صنعت خودروسازی
هر آنچه باید درباره عایق الاستومری بدانید!
عایق الاستومری با مدرن‌ترین تکنولوژی روز دنیا تولید می‌شود که به دلیل مزایای بسیار، جایگزین مناسبی برای عایق‌های سنتی و قدیمی است.
پرداخت الکترونیکی قبض گامی در تحقق دولت الکترونیک
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / استانی-اقتصادی / دولت الکترونیک / قبض / حذف قبوض کاغذی / موبایل
پرداخت الکترونیکی قبض گامی در تحقق دولت الکترونیک
رئیس اداره روابط عمومی مخابرات منطقه اصفهان گفت: حذف قبوض کاغذی تلفن ثابت با هدف حفظ محیط زیست و صیانت از منابع طبیعی اقدامی موثر در تحقق اهداف برنامه های دولت الکترونیک و پیشبرد اهداف شهر هوشمند است.
مطالبات محیط زیستی مردم افزایش پیدا کرده/طبیعت هر کشور سرمایه های مردم آن است
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / سازمان محیط زیست
مطالبات محیط زیستی مردم افزایش پیدا کرده/طبیعت هر کشور سرمایه های مردم آن است
همزمان با آخرین روز از گرامیداشت هفته محیط زیست با شعار ملی جهش تولید، حفظ محیط زیست برای توسعه پایدار ایران، صبح امروز با حضور محمد تقی زاده معاون عمرانی استانداری تهران، سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و جمعی از مدیران شهری و شهرداری تهران و تشکل های مردم نهاد محیط زیستی، تعدادی پرنده در زیستگاه های طبیعی استان رهاسازی و حاشیه رودخانه جاجرود از زباله پاکسازی شد.
نگاه «رنگین کمان» به محیط زیست
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / برنامه‌های تلویزیونی / ادبیات کودک و نوجوان / تلویزیون / شبکه تهران
نگاه «رنگین کمان» به محیط زیست
برنامه «رنگین کمان»، کاری از گروه کودک و خانواده شبکه پنج در هفته محیط زیست با محوریت احترام به طبیعت و آموزش حفظ محیط زیست به کودکان، روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.
محیط زیست کودکان با «رنگین کمان» زیباتر می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / شبکه پنج سیما / برنامه رنگین کمان / برنامه تلویزیونی
محیط زیست کودکان با «رنگین کمان» زیباتر می‌شود
برنامه «رنگین کمان» کاری از گروه کودک و خانواده شبکه پنج در هفته محیط زیست با محوریت احترام به طبیعت و آموزش حفظ محیط زیست به کودکان روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.
برگزاری وبینار
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / استانی-علمی و آموزشی / علمی و آموزشی-خوزستان / دانشگاه شهید چمران / وبینار
برگزاری وبینار "جهش تولید، حفظ محیط زیست برای توسعه و پایداری ایران" در دانشگاه چمران اهواز
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به برگزاری وبینار جهش تولید، حفظ محیط زیست برای توسعه و پایداری ایران، گفت: موضوع اصلی این وبینار بررسی مسائل و چالش‌های مرتبط در خوزستان است.
شرکت شناسا بر روی استارتاپ
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / ایران و جهان / زباله / سرمایه گذاری / حفظ محیط زیست / لجستیک
شرکت شناسا بر روی استارتاپ "جاروب" سرمایه‌گذاری کرد
شرکت شناسا در راستای توسعه‌ی فعالیت‌های خود و بر اساس استراتژی‌های کلان این مجموعه و با بررسی روند‌ سرمایه‌گذاری‌های‌ فناورانه و نوآورانه، در آخرین روزهای سال 98 اقدام به سرمایه‌گذاری در تأسیس استارتاپ «جاروب» به ‌عنوان یکی از کسب و کارهای نوآور فعال در حوزه مدیریت پسماند کرد.
شورای نگهبان لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان را تأیید کرد
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / شورای نگهبان / مجلس شورای اسلامی / حفظ محیط زیست
شورای نگهبان لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان را تأیید کرد
شورای نگهبان در نامه‌ای به مجلس شورای اسلامی لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان را مغایر شرع و قانون اساسی اعلام و آن را تأیید کرد.
آرای جایگزین حبس در جهت کمک به حفظ محیط زیست گلستان
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / استانی-سیاسی / دادگستری گلستان / هفته محیط زیست / گلستان
آرای جایگزین حبس در جهت کمک به حفظ محیط زیست گلستان
رئیس کل دادگستری گلستان از آمادگی دادگستری استان برای صدور آرای جایگزین زندان در راستای کمک به حفظ محیط زیست خبر داد.
هدف برنامه‌ هفته محیط زیست رسیدن به توسعه پایدار است
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / ویروس کرونا / سازمان ملل متحد / دانشگاه تهران / روز جهانی محیط زیست / زهرا امام جمعه
هدف برنامه‌ هفته محیط زیست رسیدن به توسعه پایدار است
تهران- ایرنا- رییس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران گفت: توانمندسازی مردم برای افزایش مشارکت آنها در توسعه‌ پایدار و برخورداری از آینده‌ای امن‌تر و سعادتمندانه‌تر، اساسی‌ترین آرمان و چشم‌انداز برای متولیان حفظ محیط زیست است.
سازمان ملل خواستار آینده‌ای سبز برای جهان پسا کرونا شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / ویروس کرونا / سازمان ملل متحد / روز جهانی محیط زیست / هراس جهانی از ویروس کرونا
سازمان ملل خواستار آینده‌ای سبز برای جهان پسا کرونا شد
 تهران- ایرنا- سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی محیط زیست ( ۵ ژوئن/ ۱۶ خرداد) خواستار ایجاد تغییرات اساسی در سبک زندگی و حفظ محیط زیست برای آینده ای سبز در جهان پساکرونا شد.
اهمیت دولت یازدهم و دوازدهم به محیط زیست و تخصیص منابع آبی به تالاب‌های کشور
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / روز جهانی محیط زیست / عیسی کلانتری / روز محیط زیست
اهمیت دولت یازدهم و دوازدهم به محیط زیست و تخصیص منابع آبی به تالاب‌های کشور
رییس سازمان محیط زیست ضمن بیان مشکلات محیط زیست، گفت: دولت یازدهم و دوازدهم در سال‌های اخیر اهمیت نسبتا خوبی به حفظ محیط زیست داده است به شکلی که اولین موضوعی که در دولت دوازدهم تصویب شد، تخصیص منابع آبی به تالاب‌های کشور بود.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
روز جهانی دوچرخه سواری
سازمان ملل در سوم ژوئن ۲۰۱۸ برابر با ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ را اولین سال ” روز جهانی دوچرخه سواری ” اعلام کرد و از تمامی فعالان فرهنگ دوچرخه سواری خواست که در این تاریخ، اولین روز زندگی خود را با دوچرخه تجربه نمایند تا حفظ محیط زیست و سلامت در جامعه پوشش همگانی یابد. علاقه مردم اصفهان به دوچرخه به سال ۱۳۴۰ برمی گردد که در آن تاریخ حدود ۸۰ هزار دستگاه دوچرخه در شهر اصفهان و شهرهای دیگر این استان بفروش رفت، که تا امروز هم یکی از وسایل ورزشی این استان است.
کوهنوردان خوزستانی خائیز را تنها نمی‌گذارند
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / استانی-ورزشی / اخبار ورزشی - خوزستان / آتش‌سوزی در جنگل‌ها
کوهنوردان خوزستانی خائیز را تنها نمی‌گذارند
مسئول کارگروه حفظ محیط زیست هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی خوزستان گفت: هیات شهرستان بهبهان با ایجاد پایگاه پشتیبانی در تنگه علمدار و اعزام مرتب نیرو جهت اطفای حریق، پا به پای جنگل‌بانان، محیط‌بانان و نیروهای درگیر آتش‌سوزی هستند و خائیز را تنها نمی‌گذارند.
انتقاد جدبد محسن رضایی | شاید اگر فقط ۱۵ میلیارد تومان برای حفظ زاگرس پرداخت شده بود...
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
انتقاد جدبد محسن رضایی | شاید اگر فقط ۱۵ میلیارد تومان برای حفظ زاگرس پرداخت شده بود...
محسن رضایی در اینستاگرام نوشت:امسال هم درختان بلوط و حیوانات طبیعت بی‌نظیر زاگرس در آتش بی‌مسئولیتی جان دادند و سوختند. شاید اگر فقط ۱۵ میلیارد تومان برای حفظ محیط زیست منحصر به فرد زاگرس پرداخت شده بود خاکستر جایگزین ریه‌های طبیعت ایران نمی شد.
ریه‌های طبیعت ایران فقط با 15 میلیارد تومان حفظ می‌شد و نمی‌سوخت
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
ریه‌های طبیعت ایران فقط با 15 میلیارد تومان حفظ می‌شد و نمی‌سوخت
محسن رضایی با انتقاد از بی توجهی به سیاست‌های کلی محیط زیست، در اینستاگرام نوشت: «امسال هم درختان بلوط و حیوانات طبیعت بی نظیر زاگرس در آتش بی مسئولیتی جان دادند و سوختند! شاید اگر فقط ۱۵ میلیارد تومان برای حفظ محیط زیست منحصر به فرد زاگرس پرداخت شده بود خاکستر جایگزین ریه های طبیعت ایران نمی شد!
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •