یکشنبه, ۱۶ آذر, ۱۳۹۹ / 6 December, 2020
دانشگاه وین
درگذشت «هدی زرباف»؛ همه چیز درباره مجسمه ساز جوان
۲ روز قبل / هدی زرباف / مجسمه ساز / درگذشت هدی زرباف / اثار هدی زرباف
درگذشت «هدی زرباف»؛ همه چیز درباره مجسمه ساز جوان
هدی زرباف زاده‌ سال ۱۳۶۱ در تهران است. او مدرک کارشناسی نقاشی و کارشناسی ارشد رشته انیمیشن خود را از دانشگاه تهران دریافت کرد و سال ۱۳۸۷ کارشناسی هنر‌های زیبا را از دانشگاه وینزر، انتاریو، کانادا اخذ کرده بود.
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
دفن در محل مقبره‌ خالی برادر شهید
او نماینده حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در امور دانشجویان اروپا و آمریکا بود که در پی ابتلا به کرونا در هفتادودو سالگی درگذشت. او که داماد و پسرخاله دکتر بهشتی و از طرف مادری جزو خاندان صدر بود، پیش از انقلاب دکترای روانشناسی تجربی را از دانشگاه وین گرفت و پس از انقلاب در دولت دفاع مقدس، وزیر مشاور و رئیس سازمان بهزیستی و سپس معاون فرهنگی نخست‌وزیر شد.
استفاده از کلیسای ۲۰۰ ساله به عنوان کلاس درس
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / کلاس آنلاین / دانشگاه وین
استفاده از کلیسای ۲۰۰ ساله به عنوان کلاس درس
برخی از دانشجویان دانشگاه "وین" اتریش به جای درس خواندن در کتابخانه‌ها، در کلیسا مطالعه می‌کنند.
استاد دانشگاه وین: آمریکا مکانیسم مشروعی برای نابودی برجام در اختیار ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / ایران و آمریکا / مکانیسم ماشه
استاد دانشگاه وین: آمریکا مکانیسم مشروعی برای نابودی برجام در اختیار ندارد
ایرنا نوشت: استاد دانشگاه وین و موسسه بین‌المللی صلح، تلاش‌های آمریکا برای به‌کار گیری مکانیسم ماشه و بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران را خلاف قوانین بین‌المللی توصیف و تصریح کرد که مکانیسم مشروعی برای نابودی برجام در اختیار آمریکا نیست.
روش پیشنهادی متخصصان اتریشی برای تشخیص ویروس کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
روش پیشنهادی متخصصان اتریشی برای تشخیص ویروس کرونا
متخصصان علوم پزشکی در دانشگاه وینِ اتریش روش جدیدی برای یافتن ویروس‌های کرونا در حفره دهان و حلق شناسایی کردند.
غرغره به جای نمونه‌برداری برای یافتن ویروس کرونا در حلق
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
غرغره به جای نمونه‌برداری برای یافتن ویروس کرونا در حلق
متخصصان علوم پزشکی در دانشگاه وینِ اتریش روش جدیدی برای یافتن ویروس‌های کرونا در حفره دهان و حلق شناسایی کردند.
سیاست‌های ضد ایرانی آمریکا برای جامعه جهانی پذیرفته نیست
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / قطعنامه ضدایرانی / ایالات متحده آمریکا / ایران / شورای امنیت سازمان ملل / چین / روسیه / هینز گارتنر / تحریم تسلیحاتی ایران
سیاست‌های ضد ایرانی آمریکا برای جامعه جهانی پذیرفته نیست
استاد علوم سیاسی دانشگاه وین در تشریح ناکامی آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل اظهار داشت که سیاست‌های خاص ایالات‌متحده برای بخش بزرگی از جامعه بین‌المللی بیش از این قابل‌قبول نیست.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲
استاد دانشگاه وین: اروپا قادر نیست خروج آمریکا از برجام را جبران کند
شفقنا- استاد دانشگاه وین با بیان اینکه اروپا نمی‌تواند شرکت‌هایش را وادار به تجارت با ایران کند، گفت: اروپا قادر به جبران خروج آمریکا از برجام نیست. «هاینز گارتنر» استاد دانشگاه وین و موسسه بین‌المللی صلح و رئیس کمیته...
۱۳۹۸/۰۴/۱۱ / چین / ایالات متحده آمریکا
استاد دانشگاه وین: انحصارگرایی در قرن جدید راه به جایی نمی برد
تهران- ایرنا- استاد دانشگاه وین و موسسه بین المللی صلح قرن جدید را قرن آسیا عنوان کرد و گفت: در قرن جدید انحصارگرایی و یکجانبه گرایی راه به جایی نمی برد و چندجانبه گرایی کماکان اهمیت و جایگاه خود را حفظ خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۴
چین‌شناسی از منظر یک استاد دانشگاه
یک استاد دانشگاه وین بر لزوم شناخت کشورها برای رفع خطاهای پنداری از یکدیگر و نقش مطالعات چین در برقراری تبادلات تأکید کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۰
استاد دانشگاه اتریش در باره خیابان‌های ایران چه گفت؟
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی نوشت:پروفسور هرمن کنوفلاخر استاد دانشگاه اتریش به همراه ۳۰ نفر از استادان، پژوهشگران و دانشجویان رشته‌های برنامه‌ریزی شهری، حمل‌ونقل و مهندسی ترافیک دانشگاه وین با حضور در شهر اصفهان و چند شهر دیگر از برخی پروژه‌های شهری همچون پروژه‌های احداث مترو بازدید کردند
۱۳۹۸/۰۲/۱۰
نتیجه اعتیاد خودرویی در شهرها
یک استاد دانشگاه در رشته حمل و نقل و ترافیک دانشگاه وین در بازدید از خیابان‌های چند شهر ایران، دلایل و پیامدهای اعتیاد به استفاده از خودروی شخصی در ایران را تشریح کرد و گفت:وابستگی به خودروی شهری در ایران تحت تاثیر برخی قوانین و دستورات و همچنین نبود بسترهای مناسب برای ترغیب و تشویق به شهرسازی پیاده‌محور، بسیار زیاد است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۱
توجه به مسائل اجتماعی در حمل و نقل شهری ضروری است
بوشهر-ایرنا- استاد دانشگاه وین اتریش گفت: در سیستم حمل و نقل شهری علاوه بر فاکتورهای فیزیکی و زیرساختی باید به مسائل بیولوژیک، اجتماعی و اقتصادی توجه ویژه شود.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
کشف سکه‌ای تقلیدی از ضرب‌ِ اسکندر مقدونی
سرپرست هیئت باستان شناسی محوطه باستانی «تون» در حالی از پایان مطالعات آزمایشگاهی روی سکه کشف شده از دوره «هلنی‌های باختر» در ترانشه لایه نگاری سال گذشته ارگ «تون» خبر داد که متخصص سکه دانشگاه وین معتقد است این سکه احتمالا یک ضرب تقلیدی متأخر از مسکوکات اسکندر در شرق ایران باشد.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
سکه کشف شده دوره اسکندر احتمالا ضرب تقلیدی است
تهران- ایرنا- سرپرست هیات باستان شناسی «تون» در حالی از اتمام مطالعات آزمایشگاهی بر روی سکه کشف شده از دوره «هلنی‌های باختر» در ترانشه لایه‌نگاری سال گذشته ارگ «تون» خبر داد که متخصص سکه دانشگاه وین معتقد است این سکه احتمالا یک ضرب تقلیدی متأخر از مسکوکات اسکندر در شرق ایران است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •