پنجشنبه, ۱۳ آذر, ۱۳۹۹ / 3 December, 2020
راز بقا
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / راز بقا / شبکه مستند
راز بقای راز بقا
چرا «راز بقا» تا این اندازه طرفدار دارد و دلایل رضایتمندی مخاطبان از این مجموعه که یکی از دلایل قرار گرفتن شبکه مستند در میان شبکه‌های نشان‌دار سیماست، چیست؟
تلویزیونِ سوت‌وکور در روزهای ماندن در خانه
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / صدا و سیما / رسانه / تلویزیون / ویدیوژورنال
تلویزیونِ سوت‌وکور در روزهای ماندن در خانه
مستند راز بقا؛ پر بیننده‌ترین برنامه تلویزیون است.
چرا راز بقا هنوز جذاب است؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / تلویزیون - برنامه تلویزیونی
چرا راز بقا هنوز جذاب است؟
دوبلور مستندهای حیات وحش دلیل پرمخاطب بودن این مجموعه برنامه ها را جذاب بودن طبیعت برای انسان و نیز جاری بودن حیات و عشق و زندگی در آن می‌داند. او از طرفی ضعف سریال‌های تلویزیونی را دلیل دیگری برای مورد توجه قرار گرفتن مستندهای «راز بقا» عنوان می‌کند.
مستند شناسنامه من شده است
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
مستند شناسنامه من شده است
شهروندآنلاین: داوود نماینده به جز دوبله فیلم و سریال، صداپیشگی قریب به 11 هزار مستند را تاکنون انجام داده، طوری‌که صدای او را به صدای طبیعت می‌شناسند؛ چنانچه مهران مدیری هم در دعوت از او در برنامه «دورهمی» از همین لقب استفاده کرد. نماینده در گفت‌وگو با ایسنا درباره دوبله آثار مستند صحبت‌هایی کرده است که بخش‌هایی از آن را در ادامه می‌خوانید: * «راز بقا» یا حیات‌وحش به این دلیل جذاب است که انسان خودش را در برابر طبیعت کم می‌بیند. من دیده‌ام گاه مخاطب با تماشای صحنه‌هایی می‌گوید، الله اکبر. جالب است که سازنده مستند «سیاره زمین» اصلا فردی مذهبی نیست، اما ۶۵ سال است که با ساختن این مجموعه مستند کاری می‌کند که همه متوجه خدا شوند. * چند وقت پیش کاری را دوبله کردم که یک شیر ماده گوساله‌ای را که از شکم …
آمار ناامیدکننده‌ی صداوسیما از تعداد بینندگان برنامه‌های تلویزیون
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
آمار ناامیدکننده‌ی صداوسیما از تعداد بینندگان برنامه‌های تلویزیون
ایسنا نوشت: مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما با انتشار جداولی، اسامی برنامه های پرمخاطب هر شبکه تلویزیونی را اعلام کرده است. بر اساس جداول اعلام شده برنامه «هشتگ عصر جدید»، «سمت خدا» و «راز بقا» به ترتیب در رتبه اول تا سوم پربیننده ترین برنامه های تلویزیونی قرار دارند. همچنین مجموعه…
راز بقا در لیست پرمخاطب ترین های تلویزیون
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / تلویزیون
راز بقا در لیست پرمخاطب ترین های تلویزیون
اقتصادنیوز :‌​مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما با انتشار جداولی، اسامی برنامه های پرمخاطب هر شبکه تلویزیونی را اعلام کرده است.
پربیننده های تلویزیون کدامند؟/«راز بقا» بیشترین رضایتمندی
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / مرکز نظرسنجی صداوسیما
پربیننده های تلویزیون کدامند؟/«راز بقا» بیشترین رضایتمندی
مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما با انتشار جداولی، اسامی برنامه های پرمخاطب هر شبکه تلویزیونی را اعلام کرده است.
معدنکاران ؛ راز بقای عمارت زباله آمل
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / مدیریت پسماند / دفع زباله / آمل
معدنکاران ؛ راز بقای عمارت زباله آمل
ساری - ایرنا - اختصاص ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار برای حل معضل پسماند مازندران در حالی هفته گذشته رسانه‌ای شد که ساماندهی مهم‌ترین محدوده انباشت زباله استان با نام "عمارت زباله" در شهرستان آمل همچنان با اما و اگرهای فراوان همراه بوده و تمامی طرح‌های ارائه شده طی یک دهه اخیر به بن‌بست نبود زمین مناسب خورده و بازگشته است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
سخت است زنده ماندن
امیر حسین ذاکری ‪-‬ امروز دغدغه‌ها زنده ماندن است. می‌خواهم زنده بمانم یک مطالبه جدی است. این روزها زنده ماندن در این حیات وحشی شده سخت شده است، دلیل این را درچند بند عرض می‌کنم:* من هر گاه که تصمیم می‌گیرم به بازار یا مثلا قصابی بروم بقدری خرید گوشت به واسطه افزایش وحشیانه قیمت‌ها برایم سخت است که حس می‌کنم به شکار بوفالوی وحشی رفته ام.*تصور کنید در حیات وحش آمازون بومیان تا شب نشده و تاریکی در جنگل مستولی نشده با شکار به خانه برمی گردند با افتخار گوشت شکار شده را به خانم خانه هدیه می‌دهند اما در این حیات مدرن من مرد نان‌آور خانه تا آخر شب هم در این "جنگل شهر" کار کنم شکار مناسبی نمی‌توانم پیدا کنم. گاهی اوقات خجالت خود را به خانه می‌برم!*در حیات وحش "ماده شیر" به شکار می‌رود تا خوراک خانواده …
راز بقا در تلاطم‌های پیش‌بینی نشده
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
راز بقا در تلاطم‌های پیش‌بینی نشده
در دورانی قرار داریم که شروع یک کسب‌وکار، هم هیجان‌انگیز است و هم چالش‌آفرین. از آنجا هیجان‌انگیز است که امکانات امروز بسیار بیشتر از گذشته است و شرکت‌ها به طیف بسیار گسترده‌ای از ابزارها برای بازاریابی، برندسازی، حسابداری و ... دسترسی دارند. از طرف دیگر، از آن جهت چالشی است که فعالیت به شیوه سنتی چندان امکان‌پذیر نیست و موفقیت هیچ شرکت و کسب‌وکاری تضمین‌شده نیست؛ حتی موفق‌ترین‌های امروز. اکنون شرکت‌هایی که مورد قبول جامعه باشند، با تصاحب سهم بازار دیگران، آنها را به حاشیه می‌رانند.
بررسی وضعیت تهرانی‌های لیگ نوزدهم به جز استقلال و پرسپولیس؛ راز بقا
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / آرمین سهرابیان / تیم فوتبال پیکان / باشگاه سایپا / ابراهیم صادقی / لیگ برتر فوتبال / عبدالله ویسی
بررسی وضعیت تهرانی‌های لیگ نوزدهم به جز استقلال و پرسپولیس؛ راز بقا
تهران- ایرنا- سایپا و پیکان برای بقا در لیگ برتر می‌بایست در سه هفته پایانی شکست نخورند و حداقل در یک بازی به برتری برسند.
راز بقا در لیگ برتر؛ ۹ هفته برزخی و عملیات غیرممکن
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / پیکان / سایپا / پارس جنوبی جم / شاهین شهرداری بوشهر / ذوب آهن اصفهان / گل گهر سیرجان / ویژه
راز بقا در لیگ برتر؛ ۹ هفته برزخی و عملیات غیرممکن
بدون شک رقابت بین تیم‌های پایین جدولی برای بقا در لیگ برتر حساسیت دیدار‌ها را بالا خواهد برد و تیم‌ها با تلاش مضاعف سعی می‌کنند از سقوط به دسته پایین‌تر یعنی لیگ دسته اول جلوگیری کنند.
امنیت زیستی مردم جهان در تعامل با یکدیگر نهفته است
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / دانشگاه خوارزمی / ویروس کرونا / ایالات متحده آمریکا / امنیت / عراق / تخریب محیط زیست / کرونا و محیط زیست
امنیت زیستی مردم جهان در تعامل با یکدیگر نهفته است
تهران- ایرنا- عضوهیات علمی دانشگاه خوارزمی گفت: امنیت زیستی و راز بقای همه کشورهای جهان در تعامل و هماهنگی مردم و مسوولان جوامع مختلف با یکدیگر نهفته است و شیوع ویروس کرونا این موضوع را اثبات کرد.
عادل غلامی: هدف هراز بقا در لیگ والیبال است/ امیدوارم‌کاله زودتر برگردد
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / عادل غلامی / تیم والیبال هراز / تیم والیبال کاله آمل / لیگ برتر والیبال
عادل غلامی: هدف هراز بقا در لیگ والیبال است/ امیدوارم‌کاله زودتر برگردد
ملی‌پوش سابق تیم ملی والیبال ایران که با تیم تازه لیگ برتری شده هراز قرارداد بسته است، گفت: مدیریت تیم هراز آمل‌ ورزشی است و برنامه ریزی کوتاه مدت ندارد بلکه هدف آن‌ها تداوم حضور در لیگ است.
راز بقای طالبان در جنگ با آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
راز بقای طالبان در جنگ با آمریکا
نیویورک‌تایمز در تحلیلی به این پرسش پاسخ داد که چگونه طالبان از نبرد 19ساله با آمریکا جان سالم به در برد؟ به اعتقاد این روزنامه، منابع مالی غیر‌رسمی و زیرزمینی، استخدام نیروهای نخبه و ویژه و ایجاد منطقه امن برای رهبران و مغز متفکر ساماندهی این جریان در پاکستان از مهم‌ترین دلایل پیروزی طالبان در برابر ایالات‌متحده آمریکا است. با این همه آنچه این پیروزی را تثبیت کرد، فعالیت به شکل شبکه‌ای و غیر‌متمرکز در سراسر افغانستان بود که قدرت ابرقدرت را رو به ضعف برد.
انتقاد زاکانی از لاریجانی/راز بقای تاجگردون/ رقیب قالیباف برای کرسی ریاست مجلس/احمدی‌نژاد برای ۱۴۰۰ می‌آید؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / بسته خبری ویژه الف / مرور اخبار سیاسی روز
انتقاد زاکانی از لاریجانی/راز بقای تاجگردون/ رقیب قالیباف برای کرسی ریاست مجلس/احمدی‌نژاد برای ۱۴۰۰ می‌آید؟
هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.
راز بقای تاجگردون در شرکت‌های بزرگ +اسناد
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / مجلس شورای اسلامی / تاجگردون / انتخابات / رد صلاحیت / تاجگردون / مجلس یازدهم / بانک سرمایه / غلامرضا تاجگردون / مجلس شورای اسلامی / رانت خواری
راز بقای تاجگردون در شرکت‌های بزرگ +اسناد
کارنامه فعالیت های تاجگردون در سال‌های گذشته مملو از مواردی است که رسانه‌ها با عنوان سوء استفاده وی به صورت مستند در ماه های گذشته مطرح کرده‌اند.
راز بقای مدیرعامل استقلال در تامین منابع مالی / جلسات ادامه دار سعادتمند برای جذب اسپانسر
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / استقلال تهران / احمد سعادتمند
راز بقای مدیرعامل استقلال در تامین منابع مالی / جلسات ادامه دار سعادتمند برای جذب اسپانسر
مدیرعامل باشگاه استقلال در روزهای گذشته جلسات متعددی را برای تامین منابع مالی باشگاه با شرکت های تجاری مختلف برگزار کرده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
صداوسیما: این بی‌طرفی که می‌گید چی هست؟!
 یک کارشناس: طبق گفته اون سایتی که اسمش رو یادم رفته، ما از همه بی‌طرف‌تریم!  یک شهروند: اصلا آدم تلویزیون رو که روشن می‌کنه، یاد بی‌طرفی سوییس می‌افته!  یک شهروند دیگر:   بی‌طرفی فقط اونجاش که یه اتفاق مهم افتاده و واسه ما راز بقا پخش می‌کنند!  یک مسئول سابق: سال‌های ساله که قراره به منم وقت بِدَن از خودم دفاع کنم. #طنز #هرکی_میگه_بی_طرف_نیست_میتونه_بره #صدا_سیما_مچکریم #شهرونگ
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
چه کسی موتسارت را کشت؟
آنچه در این کتاب می‌آید، ساخته و پرداخته یک نویسنده کتاب‌های جنایی نیست. بحث بر سر حقایق جهان موسیقی است. خواننده، هم بازرس است هم بازپرس.  در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:  هیچ چیز نمی‌تواند قوانین منطبق را محدود کند، نه زمان و نه مکان. از ترکیب مادی ستارگانی که سالیان نوری با ما فاصله دارند، به دقت آگاهیم. از راز بقای موجوداتی که صدها هزار سال پیش منقرض شده‌اند با خبریم. نه، قوانین منطق حد و مرزی نمی‌شناسند. بگذارید تمام واقعیات را همچون یک مسأله ریاضی بیطرفانه بررسی کنیم. هر چه دقیق‌تر موضوعی را …
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
تاج که بود و چه کرد؟!
سال‌ها پیش وقتی برنامه نود را می‌دیدیم، هر وقت بحث به باشگاه سپاهان می‌کشید، یک آقایی بود که پشت‌ خط می‌آمد و از طرف این باشگاه صحبت می‌کرد. این فرد رئیس هیأت مدیره باشگاه بود اما در مورد مصدومیت آرمناک پطروسیان تا مدل بستن بازوبند کاپیتانی به وسیله لئون استپانیان اظهار نظر می‌کرد. طبق شنیده‌های تیم تحقیقاتی شهرونگ، ایشان علاقه خاصی به پاسخگوبودن داشت. به همین دلیل گوشی مدیرعامل و مربی و بازیکن‌ها را دایورت می‌کرد روی خودش تا هروقت خواستند با بهرام شفیع یا جهانگیر کوثری یا عادل فردوسی‌پور مصاحبه کنند، او جای‌شان حرف بزند. در یک‌ مقاطعی شما می‌زدی شبکه یک که سریال پدرسالار را ببینی، یکهو می‌دیدی مهدی تاج دارد با محمدعلی …
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
بهائیت در آمریکا شکل گرفت و یک قرن مورد حمایت آنها است
یک پژوهشگر تاریخ معاصر گفت: بهائیت در آمریکا شکل گرفت و حدود 100 سال است که توسط آنها حمایت می‌شود، همین حمایت راز بقای بهایی‌ها است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / کاریکاتور / گزارشگر فوتبال / جواد خیابانی
تاثیر گزارش جواد خیابانی در یک شبکه‌ ماهواره‌ای!
روزنامه خبرورزشی با انتشار کارتونی از محمدرضا میرشاه‌ولد به اخبار منتشر شده درباره «پخش مستند راز بقا نشنال جئوگرافی با صدای جواد خیابانی از یک شبکه ماهواره‌ای» پرداخت.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / کارتون / صدای خیابانی در مستند حیات وحش / خیابانی و راز بقا / محمدرضا میرشاه‌ولد
کارتون| تاثیر صدای خیابانی بر حیات وحش!
در خبرها آمده بود «به‌زودی راز بقا نشنال جئوگرافی را با صدای خیابانی خواهید شنید»؛ خبری که سوژه کارتون امروز محمدرضا میرشاه‌ولد
۱۳۹۸/۰۵/۱۴
تا چند سال قبل مستند را فقط با «راز بقا» می‌شناختند!
«زمانی که شبکه مستند ایجاد شد، خیلی نگران بودم که این شبکه به یک شبکه متروک تبدیل شود. شبکه‌ای که هیچ‌کس نگاهش نمی‌کند. چون اصلاً این جا افتاده است که مستند چیزی است که نباید ببینیم. وقتی مستند قرین نخبگی شود، همین «نخبگانی» هم حس متروکی ایجاد می‌کند. استفاده فراوان از ابزارهای ارتباطی هوشمند و فضای مجازی موجب شده حتی در میان نخبگان نیز آمار کتابخوانی کم شود. یعنی چنان فضا عوض شده که اگر برای آن نخبه هم نتوان به خوبی قصه گفت او نیز دیگر پای داستان نمی‌نشیند.»
۱۳۹۸/۰۳/۲۰
راز ماندگاری امضاهای طلا‌یی
امضاهای طلایی در شهرداری تهران همچنان به «اضافه خواهی» گروه اقلیت بساز و بفروش‌ها پاسخ مثبت می‌دهد. روز گذشته اعضای پارلمان پایتخت در واکنش به حضور بی‌اثر معاون شهرسازی شهرداری در صحن شورا -که به جای ارائه گزارش درباره 4 موضوع کلیدی مرتبط با فعالیت‌های ساختمانی در شهر، به قرائت کارنامه تکراری اقدام کرد- از وضعیت صدور جوازهای ساختمانی اظهار نارضایتی کردند. «فسادزدایی از امور شهری» به یک «ماراتن نفس‌گیر» تبدیل شده و سرشاخه‌های صدور مجوزهای خاص هنوز فعال هستند. راز بقای امضاهای طلایی در «1+5» علت خلاصه می‌شود.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸ / مراسم تشییع پیکر پرویز بهرام
بدرود اتللو!/پیکر پرویز بهرام بدرقه شد
جمعی از بزرگان هنر دوبله و نمایش، امروز به تالار وحدت رفتند تا برای آخرین بار با پیکر یکی از نخبگان این عرصه خداحافظی کنند. پرویز بهرام اگرچه چند سالی بود که به دلیل بیماری و همچنین کهولت سن از فضای هنر دور مانده بود، اما در دوران حیاتش آنقدر به هنر ایران زمین خدمت کرد که نام و صدایش برای همیشه جاودانه بماند. نام «اتللو» در ایران با پرویز بهرام گره خورده؛ چراکه هم ایفاگر این نقش بوده است و هم صداپیشه آن. پرویز بهرام همان صدایی است که مستندهای «راز بقا» و «جاده ابریشم» را برای ایرانیان شنیدنی کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۶
صدای پرویز بهرام به «راز بقا» گرمای دلپذیری بخشید
معاون سیما در پیامی درگذشت پرویز بهرام، گوینده و صداپیشه پیشکسوت تلویزیون و سینما را تسلیت گفت.
۱۳۹۷/۱۲/۰۵
پیشینه فرهنگی یکی از ستون های اصلی کشور است
زاهدان- ایرنا- سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بر مبنای پژوهش های تاریخی یکی از اصلی ترین ستون های این کشور به لحاظ سرزمینی پیشینه فرهنگی است و این فرهنگ راز بقا و تداوم در طول تاریخ بوده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •