چهارشنبه, ۱۸ تیر, ۱۳۹۹ / 8 July, 2020
سازمان تامین اجتماعی
شرق ۷ سال دیر فهمید!«دولت در بازار مسکن دخالت کند»
۲ ساعت قبل / لس‌آنجلس / تهران / نیویورک / سازمان تأمین اجتماعی / ایران / قانون اساسی / سازمان تامین اجتماعی / قیمت مسکن / مسکن / دولت
شرق ۷ سال دیر فهمید!«دولت در بازار مسکن دخالت کند»
یک روزنامه لیبرال طرفدار اقتصاد آزاد می‌گوید: دولت باید برای دفاع از حقوق طبقات پایین در بازار مسکن دخالت کند.
خبر خوش وزارت کار برای کارگران هفت تپه
۱۱ ساعت قبل / دستگاه قضائی / دستگاه قضایی / تپه / سازمان تامین اجتماعی / قوه قضاییه
خبر خوش وزارت کار برای کارگران هفت تپه
معاون روابط کار وزارت تعاون گفت: کارفرمای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه متعهد شد حقوق و مزایای اردیبهشت و خرداد ۱۳۹۹ را بلافاصله پس از رفع مسدودی حساب شرکت و حداکثر تا دهم مرداد پرداخت کند.
اعتبار دفترچه‌های درمان تأمین اجتماعی تا پایان مرداد تمدید شد
۱۲ ساعت قبل / سازمان تامین اجتماعی / دفترچه بیمه
اعتبار دفترچه‌های درمان تأمین اجتماعی تا پایان مرداد تمدید شد
شاکرمی از تمدید اعتبار دفترچه‌های بیمه درمان تأمین اجتماعی تا پایان مرداد ماه خبر داد.
ضرورت تسریع در تعیین تکلیف بیمارستان‌رها شده جرجانی
۱۷ ساعت قبل / زهرا صدراعظم نوری / شهرداری منطقه 7 / توسعه فضای سبز / بیمارستان
ضرورت تسریع در تعیین تکلیف بیمارستان‌رها شده جرجانی
رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران؛ گفت: بیمارستان رها شده جرجانی تبدیل به محلی برای وقوع جرم شده که باید با تعامل با سازمان تامین اجتماعی کاربری این محل تغییر کند.
۱۸ ساعت قبل / سازمان تامین اجتماعی
بررسی لایحه احیای شورای عالی تأمین اجتماعی در دولت
نایب رئیس کمیسیون کار و تأمین اجتماعی اتاق بازرگانی ایران گفت: تقویت سه‌جانبه گرایی در سازمان تأمین اجتماعی از خواسته‌های اصلی تشکل‌های کارفرمایان است و انتظار داریم که متناسب با پرداخت حق بیمه و تأمین هزینه‌های این سازمان سهم بیشتری در ارکان تصمیم گیری آن داشته باشیم.
۳۱ ساعت قبل
اقدامات ناکافی برای مدیریت منابع آب زیرزمینی
گروه اجتماعی |رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران یکی از دلایل اصلی فرونشست زمین را برداشت بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی دانست و گفت: در زمینه مدیریت برداشت از آب‌های زیرزمینی اقدامات خوبی صورت گرفته اما کافی نبوده‌اند. به گزارش ایسنا، فاطمه برنا ضمن بیان اینکه یکی از دلایل اصلی فرونشست زمین، برداشت از آب‌های زیرزمینی است، اظهار کرد: فرونشست در استان تهران در شهرهایی مانند شهریار، ملارد و ورامین که دشت هستند، مشهودتر است و به چشم دیده می‌شود. او در پاسخ به این پرسش ایسنا که چه راهکارهایی می‌تواند به کاهش سرعت فرونشست زمین کمک کند؟ گفت: راهکارهای متعددی وجود دارد و معمولا کارشناسان حوزه آب غنی‌کردن منابع آب زیرزمینی و آبخوان‌ها را مطرح می‌کنند یعنی‌ …
۳۳ ساعت قبل
شستا، بورس را تا یک قدمی تعطیلی برد
ناظر بازار در جریان داد و ستد‌‌های روز دوشنبه بورس تهران، در تصمیمی جنجالی، معاملات سهام شستا را باطل کرد. رشد 37 درصدی سهام شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، شاخص کل بورس را بیش از 5 درصد مثبت ‌کرد؛ پیامد این رویداد می‌توانست به تعطیلی یک یا چند روز کاری بورس منجر شود. طبق ماده (1) دستورالعمل اجرایی شرایط اضطراری موضوع ماده (32) قانون بازار اوراق بهادار؛ سازمان بورس و اوراق بهادار مجاز است در صورت وقوع شرایط اضطراری و برای حمایت از حقوق و منافع سرمایه‌گذاران و حفظ بازار شفاف، منصفانه و کارآ، دستور تعطیل یا توقف تمام یا بخشی از معاملات هر یک از بورس‌ها یا بازارهای خارج از بورس را حداکثر به مدت سه روز کاری صادر کند.
درمان کرونا رایگان است؟
۴۰ ساعت قبل
درمان کرونا رایگان است؟
معاون تأمین خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی گفت: بیماران کرونایی بیمارستان‌های تامین اجتماعی به هیچ عنوان هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند.
۴۱ ساعت قبل / تامین اجتماعی
صاحبان اصلی سازمان تامین اجتماعی باید در اداره آن نقش ایفا کنند
رئیس هیات مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران با بیان اینکه احیاء شورای عالی تامین اجتماعی اهمیت بسزایی دارد، گفت: امور سازمان تامین اجتماعی باید در اختیار شرکای اجتماعی قرار گیرد.
۴۲ ساعت قبل / بازنشستگان / تامین اجتماعی
انتظار بازنشستگان تأمین اجتماعی دریافت حقوق برابر با سایر صندوق‌ها است
رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با بیان این که مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با همه توان درحال تلاش برای تحقق سه جانبه گرایی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان است، گفت: انتظار بازنشستگان تامین اجتماعی دریافت حقوق برابر با سایر صندوق‌ها است.
انجام نخستین عمل جراحی «کیست پانکراس» در همدان
۴۷ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / بیمارستان آتیه / جراحی / سازمان تامین اجتماعی
انجام نخستین عمل جراحی «کیست پانکراس» در همدان
متخصص جراحی عمومی و عروق بیمارستان آتیه همدان از انجام عمل کیست بزرگ پانکراس برای نخستین بار در بیمارستان آتیه همدان خبر داد.
اعلام دستمزد مبنای کسر حق بیمه از تیر ماه سال 1399 به بعد
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / دستمزد / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / سازمان تامین اجتماعی
اعلام دستمزد مبنای کسر حق بیمه از تیر ماه سال 1399 به بعد
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با صدور بخشنامه ای ، دستمزد مبنای کسر حق بیمه از تیر ماه سال 1399 به بعد را به واحدهای اجرایی ابلاغ کرد.
پرونده دادخواهی مستمری‌بگیرانِ تامین اجتماعی را به دست گیرید/ خالق عقب‌ماندگیِ مستمری از تورم، بازنشستگان نیستند
۲ روز قبل
پرونده دادخواهی مستمری‌بگیرانِ تامین اجتماعی را به دست گیرید/ خالق عقب‌ماندگیِ مستمری از تورم، بازنشستگان نیستند
یک فعال مستقل بازنشستگان، گفت: اقدام سازمان برنامه و بودجه برای عدم تخصیص بودجه برای همسان سازی مستمری‌ها در سازمان تامین اجتماعی، مانند این می‌ماند که رئیس سازمان، پارچ آبی به دست خود گرفته و قسمت هرکوچه را میان ساکنان آن توزیع می‌کند، اما همین که به کوچه تامین اجتماعی می‌رسد، از این کار سرباز می‌زند.
افزایش مستمری بازنشستگان پس از
۲ روز قبل
افزایش مستمری بازنشستگان پس از "۲۵ تیرماه" به فراموشی سپرده می‌شود/ خانوار‌های مستمری‌بگیر چشم انتظار ورود جدی "سازمان بازرسی" به دادخواهی مزد است
عضو هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی شهرستان خرم‌آباد می‌گوید: ۳ میلیون خانوار مستمری‌بگیر چشم انتظار ورود صریح و جدی سازمان بازرسی کل کشور به پرونده دادخواهی مزدی هستند و می‌خواهند که نه در نیمه دوم سال که در نیمه اول سال و تا پیش از ۲۵ تیرماه (روز تامین اجتماعی) این کار انجام شود؛ چراکه در غیر این صورت پرونده افزایش مزد و مستمری به دست فراموشی سپرده می‌شود.
ترس از کرونا موجب قطع عضو برخی دیابتی‌ها شد
۲ روز قبل
ترس از کرونا موجب قطع عضو برخی دیابتی‌ها شد
مدیر کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی از قطع عضو برخی بیماران دیابتی به دلیل ترس از مراجعه به مراکز درمانی و ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.
عضو کارگری هیات امنای سازمان تامین اجتماعی:
با اجرای همسان‌سازی ۳۵۰ هزار تومان به حقوق بازنشستگان اضافه می‌شود/ دیگر به دولت‌ها امید نداریم
۲ روز قبل
عضو کارگری هیات امنای سازمان تامین اجتماعی: با اجرای همسان‌سازی ۳۵۰ هزار تومان به حقوق بازنشستگان اضافه می‌شود/ دیگر به دولت‌ها امید نداریم
اکبر شوکت با بیان اینکه بدهی دولت به سازمان به مرز ۳۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است؛ تاکید دارد که اجرای همسان‌سازی براساس قوانین بالادستی برعهده دولت‌هاست و بایستی منابع ریالی کافی برای اجرای همسان‌سازی به تامین اجتماعی اختصاص داده شود.
تامین اجتماعی بدهی ۱۰هزار میلیاردی را به وزارت بهداشت پرداخت کرد
۲ روز قبل / سازمان تامین اجتماعی / وزارت بهداشت / درمان / هزینه‌های درمان
تامین اجتماعی بدهی ۱۰هزار میلیاردی را به وزارت بهداشت پرداخت کرد
مهر نوشت: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، در ارتباط با آخرین وضعیت پرداخت مطالبات وزارت بهداشت و مراکز درمانی غیر دانشگاهی، توضیحاتی ارائه داد.
قطع عضو بیماران دیابتی بدلیل ترس از مراجعه به بیمارستان و ابتلا به کرونا
۲ روز قبل / سازمان تامین اجتماعی / ویروس کرونا / سلامت
قطع عضو بیماران دیابتی بدلیل ترس از مراجعه به بیمارستان و ابتلا به کرونا
تهران - ایرنا - مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی از قطع عضو برخی بیماران دیابتی به دلیل ترس از مراجعه به مراکز درمانی به جهت ابتلا به کرونا خبر داد.
بدهی تامین اجتماعی به وزارت بهداشت صفر می‌شود/ جزئیات پرداخت بدهی ۱۰هزار میلیاردی
۲ روز قبل / سازمان تامین اجتماعی / مصطفی سالاری / وزارت بهداشت
بدهی تامین اجتماعی به وزارت بهداشت صفر می‌شود/ جزئیات پرداخت بدهی ۱۰هزار میلیاردی
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، در ارتباط با آخرین وضعیت پرداخت مطالبات وزارت بهداشت و مراکز درمانی غیر دانشگاهی، توضیحاتی ارائه داد.
۳ روز قبل
پرداخت تسهیلات به بازنشستگان ۱۱ برابر شد
توسعه ایرانی-  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پرداخت تسهیلات به بازنشستگان افزایش قابل توجهی داشته و از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان رسیده است.   «محمد شریعتمداری» اظهارداشت: تسهیلات به بازنشستگان از سوی این وزارتخانه، سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه ارائه شده است.   وزیر تعاون درخصوص اقدامات انجام گرفته از سوی بانک رفاه گفت: اعتبار قرض الحسنه این بانک از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان با نرخ چهار درصد یعنی حدود ۱۱ برابر و معادل اعتبار ۱۵ سال گذشته بانک رسیده است.
۳ روز قبل
روستاییان و عشایر و اضافه شدن آن به سوابق بیمه‌ای
نایب رئیس هیات‌ مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: پیرو مذاکرات انجام شده، مسئله انتقال سابقه به سازمان تامین اجتماعی در آینده‌ای نزدیک برطرف خواهد شد.به گزارش ایسنا، مسعود هنردوست در جلسه‌ با کارگزاران منتخب استان فارس از به‌روزرسانی ۲۲ هزار پرونده‌ مستمری‌بگیران خبر داد و گفت: تسهیلات مالی کارگزاران استان نیز در آینده نزدیک به آنها اعطا خواهد شد. وی در ادامه نسبت به گسترش پوشش بیمه‌ای روستاییان و عشایر به عنوان اقشار زحمت‌کش کشور اظهار امیدواری کرد و از تلاش صندوق برای پذیرش خدمت سربازی روستاییان و عشایر و اضافه شدن آن به سوابق بیمه‌ای خبر داد. حسن کمالی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس نیز در ادامه این جلسه، گزارشی از عملکرد صندوق در استان …
۳ روز قبل
بورس املاک؛ مکانی برای ساماندهی یا جولان سفته‌بازان؟
در حالی که مقامات ارشد وزارت اقتصاد و سازمان بورس از راه‫اندازی بورس املاک و مستغلات از هفته جاری خبر داده‌اند، اما هنوز موارد بسیاری در سازوکار معاملات این بورس مبهم و نامعلوم مانده است.اگرچه بارها در سال‌های اخیر از راه‌اندازی بورس مسکن صحبت شده بود، اما هیچ گاه به مرحله اجرا نرسیده بود چرا که همواره مخالفانی در دولت و بخش‌های غیر دولتی داشت؛ بسیاری از کارشناسان اقتصادی نیز از آنجا که مسکن را کالایی ناهمگن می‌دانند، راه‌اندازی چنین بورسی را در عمل چیزی شبیه مزایده‌های املاک نهادهای دولتی، عمومی و خصوصی عنوان می‌کردند با این تفاوت که مزایده املاک با سازوکار بازار سرمایه، نسبت به تشریفات مزایده‌های مرسوم که در فرایند قرائت پاکات پیشنهاد همواره بیم مفسده وجود دارد، شفافیت بیشتری وجود دارد.به گزارش …
ویدئو/ روش‌های تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی و استعلام استحقاق درمان
۳ روز قبل / سازمان تامین اجتماعی / تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی
ویدئو/ روش‌های تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی و استعلام استحقاق درمان
ایلنا: سازمان تامین اجتماعی با انتشار ویدئویی روش‌های تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی و استعلام استحقاق درمان را تشریح کرد.
حمایت سازمان تامین اجتماعی از نظر بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی
۴ روز قبل / سازمان تأمین اجتماعی / بازنشستگان
حمایت سازمان تامین اجتماعی از نظر بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی
تهران - ایرنا - معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تامین اجتماعی در جلسه‌ای با نمایندگان کارمندان بازنشسته دستگاه‌های اجرایی و نهادها گفت، این سازمان از بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی که با یک سازماندهی کلی بتوانند موضوعات مختلف و درخواست‌های خود را اعلام سازند، حمایت می‌کند.
محدودیت های واحدهای تولیدی بدهکار به تامین اجتماعی رفع می شود
۴ روز قبل / میثم زالی / وزارت صنعت ، معدن و تجارت / سازمان تامین اجتماعی
محدودیت های واحدهای تولیدی بدهکار به تامین اجتماعی رفع می شود
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از تصویب مصوبه ای در این ستاد برای رفع محدودیتهای صورت گرفته در خصوص واحدهای تولیدی دارای بدهی به تامین اجتماعی خبر داد.
رفع محدودیت‌های واحدهای تولیدی دارای بدهی
۴ روز قبل / سازمان تامین اجتماعی / سازمان تأمین اجتماعی
رفع محدودیت‌های واحدهای تولیدی دارای بدهی
تهران - ایرنا - دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از تصویب مصوبه ای برای رفع محدودیت‌های صورت گرفته درباره واحدهای تولیدی دارای بدهی به تامین اجتماعی خبر داد و گفت: سازمان تامین اجتماعی و ادارات کل استانی در صورت تعیین تکلیف و یا ترتیب پرداخت بدهی حداکثر در تقسیط ۶۰ ماهه با دریافت سفته یا چک نسبت به رفع محدودیتها اقدام کنند.
دفترچه بیمه کارگران هفت تپه تمدید می‌شود
۵ روز قبل / سازمان تامین اجتماعی / کشت و صنعت هفت تپه / کارگر
دفترچه بیمه کارگران هفت تپه تمدید می‌شود
سخنگوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از دستور وزیر کار برای تمدید دفترچه بیمه درمانی کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه خبر داد.
دانشجویان علوم پزشکی بیمه تامین اجتماعی می‌شوند/جزئیات ثبت‌نام بیمه سلامت
۵ روز قبل / وزارت بهداشت / بیمه دانشجویان دستیاری / بیمه اجتماعی دانشجویان علوم پزشکی
دانشجویان علوم پزشکی بیمه تامین اجتماعی می‌شوند/جزئیات ثبت‌نام بیمه سلامت
مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت از آغاز ثبت نام بیمه سلامت دستیاران و دانشجویان دکترای تخصصی دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: دانشجویان دوره دستیاری و دکترای تخصصی ph.d می‌توانند با مراجعه به پرتال صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، ثبت نام خود را برای داشتن بیمه سلامت نهایی کرده، تا در اسرع وقت اطلاعات به دست آمده در اختیار سازمان بیمه سلامت ایران جهت صدور دفترچه برای این دسته از دانشجویان قرار گیرد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
ملت ایران مصمم است
 ما این دعوا را به دلایلی که بعد اقامه خواهیم کرد در حدود صلاحیت شورای امنیت نمی‌دانیم اما نمی‌توانیم منکر شویم که سازمان ملل متحد آخرین مرجع و عالی‌ترین مقامی است که مسوول حفظ صلح دنیاست. شورای امنیت برای این درست شده که ملل کوچک با کشورهای بزرگ دور هم بنشینند و تحت مقررات منشور و به موجب اصول مندرجه صلح دنیا و امنیت بین‌المللی را حفظ کنند. این موسسه وقتی موفق خواهد شد که این هدف عالی را اجرا کند که دول بزرگ به مقررات آن احترام بگذارند و کشورهای کوچک و بزرگ آن را پناهگاه خود بدانند. . . ملت ایران نیز از کشورهای بزرگ و از یک موسسه بین‌المللی جز این انتظار ندارد که آن را کمک کنند تا بتواند استقلال اقتصادی خود را به دست آورده و در سایه آن رفاه اجتماعی خود را تامین …
صاحبان مشاغل فاقد بیمه هم می‌توانند وام کرونا بگیرند
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
صاحبان مشاغل فاقد بیمه هم می‌توانند وام کرونا بگیرند
در حالی که تا پیش از این پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا که دارای کد بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی هستند آغاز شده بود، معاونت اشتغال وزارت کار از آغاز ثبت نام و پرداخت تسهیلات به متقاضیان و کسب و کارهای فاقد بیمه و آسیب دیده از جریان کرونا خبر می‌دهد.
راه‌اندازی سازمان غربالگری و پیشگیری از بیماری‌های مزمن در تامین اجتماعی
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / سازمان تامین اجتماعی / سلامت / سالمندان
راه‌اندازی سازمان غربالگری و پیشگیری از بیماری‌های مزمن در تامین اجتماعی
تهران - ایرنا - مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی از راه‌اندازی اداره غربالگری و پیشگیری از بیماری‌های مزمن در این سازمان خبر داد.
ادبیات حقوقی ایران در حوزه تامین اجتماعی فقیر است/ قانون تامین اجتماعی نیازمند شرح، تفسیر و نقد علمی است
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / عمران نعیمی
ادبیات حقوقی ایران در حوزه تامین اجتماعی فقیر است/ قانون تامین اجتماعی نیازمند شرح، تفسیر و نقد علمی است
ایلنا: یکی از مهمترین راهبردهای دفتر قوانین و مقررات معاونت حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی، تقویت واحدهای حقوقی استان‌ها است.
برگزاری بیش از ۱۰ هزار ستاد ساماندهی امور جوانان در کل کشور
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / سازمان تامین اجتماعی / وزارت ورزش و جوانان / اسحاق جهانگیری / وعده‌هایی که تحقق یافت
برگزاری بیش از ۱۰ هزار ستاد ساماندهی امور جوانان در کل کشور
تهران - ایرنا - براساس گزارش دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ۲۶ ستاد ملی، ۹۷۴ ستاد استانی و ۹۱۰۲ ستاد شهرستانی ساماندهی امور جوانان از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون برگزار شده است که رشد چشمگیری در پنج سال اخیر داشته است.
وصول مطالبات مستمری‌بگیران تامین اجتماعی مستلزم تامین اعتبارات است
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / سازمان تامین اجتماعی / حقوق شهروندی / بازنشستگان
وصول مطالبات مستمری‌بگیران تامین اجتماعی مستلزم تامین اعتبارات است
تهران - ایرنا - سرپرست اداره کل سازمان تامین اجتماعی گفت: تامین وصول مطالبات مستمری‌بگیران از اهداف اصلی سازمان تامین اجتماعی محسوب می‌شود اما این امر مستلزم تامین اعتبارات است.
کف حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باید به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
کف حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باید به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد
بازنشستگان تامین اجتماعی از دریافتی ۲ میلیون و ۸۰ هزار تومانی خود به شدت ناراضی هستند؛ آنهم در شرایطی که سایر بازنشستگان حداقل ۲ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان حقوق ماهانه دارند. در این بین، نه همسان‌سازی اجرا شده است و نه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با افزایش مزایای مزدی بازنشستگان به پایه شاغلان موافقت کرده است.
بدهی ۳۰۰هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی/ در ۷ سال گذشته اقدامی برای پرداخت مطالبات انجام نشد
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / اکبر شوکت / سازمان تامین اجتماعی / همسان سازی حقوق
بدهی ۳۰۰هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی/ در ۷ سال گذشته اقدامی برای پرداخت مطالبات انجام نشد
عضو هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه دولت ۳۰۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است گفت: طی ۷ سال گذشته نتوانست کاری برای تأمین اجتماعی و پرداخت مطالبات انجام دهد.
هزینه‌های تامین اجتماعی برای مقابله با کرونا ۲ هزار میلیارد ریال است
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / سازمان تامین اجتماعی / ویروس کرونا / بهداشت و سلامت
هزینه‌های تامین اجتماعی برای مقابله با کرونا ۲ هزار میلیارد ریال است
تهران - ایرنا - مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم شیوع ویروس کرونا در کشور برای این سازمان برابر با دو هزار میلیارد ریال است.
تداوم سردرگمی دولت برای بازنشستگان
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / سازمان تامین اجتماعی / علی ربیعی / سخنگوی دولت / بازنشستگان
تداوم سردرگمی دولت برای بازنشستگان
از ابتدای شروع کار سازمان تامین اجتماعی تا سال ۸۴ یک‌میلیون و پانصدهزار نفر و از سال ۸۴ تا اکنون سه‌میلیون و پانصدهزار نفر بازنشسته وجود دارد. این سازمان باید امور خود را اداره کند.
بی‌اطلاعی یحیی از اقدام مشترک بازیکنان پرسپولیس
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / یحیی گل محمدی / افشین پیروانی / سازمان تامین اجتماعی / پرسپولیس / باشگاه پرسپولیس / لیگ برتر / فوتبال / پست اینستاگرام
بی‌اطلاعی یحیی از اقدام مشترک بازیکنان پرسپولیس
تعدادی از بازیکنان پرسپولیس در حالی شب گذشته در اقدامی مشترک به برخی افراد در باشگاه اعتراض کردند که دریافتی سرخپوشان در فصل جاری بالای ۶۵ درصد است.
خروج تأمین اجتماعی از بنگاه‌داری تهدید یا فرصت؟!
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / سازمان تامین اجتماعی
خروج تأمین اجتماعی از بنگاه‌داری تهدید یا فرصت؟!
با عرضه قسمتی از سهام ابرهلدینگ شستا در بازار سرمایه، بحث خروج سازمان تأمین‌ اجتماعی از بنگاه‌داری وارد فاز جدیدی شده است؛ موضوعی که می‌تواند در حوزه‌های مالی، دارویی، پتروشیمی و... قابل توجه باشد.
نیمی از جمعیت استان البرز تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
نیمی از جمعیت استان البرز تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی
ایلنا: مدیران کل و درمان تامین اجتماعی استان البرز با علی حدادی نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌و‌گو کردند.
زنان خانه‌دار قمی با پرداخت ماهانه ٢٢٠ هزار تومان بیمه می‌شوند
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / استانی-اجتماعی / سازمان تامین اجتماعی / _بیمه / زنان خانه‌دار
زنان خانه‌دار قمی با پرداخت ماهانه ٢٢٠ هزار تومان بیمه می‌شوند
مدیرکل تامین اجتماعی قم گفت: زنان خانه‌دار و دختران مجرد می‌توانند با پرداخت ۲۲۰ هزار تومان در ماه خود را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دهند.
تهدیدات تورم برای سفره‌های رنگ و رو رفته‌ی بازنشستگان/ خاموش شدن صداهای موافقِ افزایش مستمری به ۲.۸۰۰.۰۰۰
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / تورم / مستمری / علیرضا حیدری / ماده 41 قانون کار / بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی / ماده 96 قانون تامین اجتماعی / مستمری 99 بازنشستگان تامین اجتماعی / حداقل مستمری / افزایش مستمری 99 / هزینه های زندگی بازنشستگان
تهدیدات تورم برای سفره‌های رنگ و رو رفته‌ی بازنشستگان/ خاموش شدن صداهای موافقِ افزایش مستمری به ۲.۸۰۰.۰۰۰
ایلنا: درحالیکه نظرات موافق و مخالف دخالت دولت در تامین بار مالی افزایش مستمری‌ها، بر بازنگری و افزایش مستمری‌های سال ۹۹ تاکید دارند که هیچ صدایی موافقی از درون…
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
3 ‌نقطه یک استعفا
روزگاری سفیر ایران در ایتالیا و بلژیک و اتحادیه اروپا بود و روزگاری مشاور سیاسی سیدمحمد خاتمی، رییس دولت اصلاحات اما عصر احمدی‌نژاد که فرا رسید همچون بسیاری از اصلاح‌طلبان، سرنوشتی جز خانه‌نشینی پیدا نکرد تا اینکه با روی کار آمدن دولت حسن روحانی به عنوان اولین گزینه ایران برای پذیرش مقام نمایندگی جمهوری اسلامی در سازمان ملل معرفی شد ولی واشنگتن به اتهام «دست داشتن در گروگان‌گیری کارمندان سفارت امریکا» از صدور ویزا برای او خودداری کرد. در ادامه تکذیب‌های حمیدرضا ابوطالبی و دولت تدبیر و امید هم کارساز نشد تا در نهایت او از حضور در سازمان ملل متحد باز بماند و با حکم محمد نهاوندیان، رییس‌دفتر وقت رییس‌جمهوری به عنوان «معاون سیاسی دفتر رییس‌جمهوری» …
بنگاه های تامین اجتماعی واگذار می‎شوند
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی / محمد شریعتمداری / سازمان تامین اجتماعی
بنگاه های تامین اجتماعی واگذار می‎شوند
وزیر تعاون گفت: واگذاری بنگاه های اقتصادی هدف ما در آینده است. برای تحقق این هدف، تاکنون ۱۰ درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی عرضه شده است.
فراهم شدن امکان انتقال سوابق بیمه‌ای به صندوق بیمه کشاورزان
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / بیمه / کشاورزی / سازمان تامین اجتماعی
فراهم شدن امکان انتقال سوابق بیمه‌ای به صندوق بیمه کشاورزان
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان گفت: با اجرای انتقال سوابق بیمه‌ای به صندوق بیمه کشاورزان، بخش زیادی از مشکلات بیمه‌شدگان کشاورزان و روستاییان رفع خواهد شد.
جذب قالیبافان به عنوان بیمه‌پرداز با محدودیت مواجه است/ کارگاه‌های آذربایجان شرقی هزار و 300 میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکارند
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / سازمان تامین اجتماعی / بیمه قالیبافان / مشکلات بیمه قالیبافان
جذب قالیبافان به عنوان بیمه‌پرداز با محدودیت مواجه است/ کارگاه‌های آذربایجان شرقی هزار و 300 میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکارند
ایلنا: نشست هم‌اندیشی جمعی از اعضای مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی با مدیران سازمانها و نهادهای حوزه کار و امور اجتماعی استان برگزار شد.
تلاش‌های تامین اجتماعی برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان قابل تقدیر است
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / حقوق بازنشستگان / علیرضا امیری
تلاش‌های تامین اجتماعی برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان قابل تقدیر است
به گزارش روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، علیرضا امیری با اشاره به افزایش قابل توجه تسهیلات وام بازنشستگان در سالجاری گفت: این رقم در سال گذشته کم بود و بسیاری از بازنشستگان از سال های قبل در نوبت اخذ این تسهیلات قرار دارند که با توجه به اولویت ها در پرداخت این تسهیلات اقدام می کنیم.
بهره مندی بیش از ۳۴۱ هزار نفر در خراسان شمالی از خدمات بیمه ای و درمانی تامین اجتماعی
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / استانی-اجتماعی / خراسان شمالی / بیمه تامین اجتماعی
بهره مندی بیش از ۳۴۱ هزار نفر در خراسان شمالی از خدمات بیمه ای و درمانی تامین اجتماعی
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: قشر مولد کار در کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و خدمت رسانی به قشر زحمت‌کش جامعه از افتخارات سازمان تامین اجتماعی است.
۶۹ هزار و ۵۰۰ نفر واجد شرایط دریافت مقرری بیمه بیکاری
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / استانی-اجتماعی / سازمان تامین اجتماعی / بیمه بیکاری / بیمه بیکاری کرونا
۶۹ هزار و ۵۰۰ نفر واجد شرایط دریافت مقرری بیمه بیکاری
سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان اصفهان با اشاره به ثبت ۷۲ هزار و ۵۰۰ درخواست بیمه بیکاری به دلیل شیوع ویروس کرونا در استان اصفهان، گفت: از این تعداد ۶۹ هزار و ۵۰۰ نفر واجد شرایط دریافت مقرری بیمه بیکاری شدند.
افزایش مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
افزایش مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی
عضو هیئت مدیره و دبیر کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی افزایش حقوق بازنشستگان تا حداقل دو میلیون و 800 هزار تومان را مطالبه اصلی و خواسته اولیه تشکل‌های بازنشستگان عنوان کرد و گفت: از وزیر رفاه و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی انتظار داریم که همسان سازی و افزایش حق مسکن و خواربار را هرچه سریعتر اجرا کنند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
هشدار تامین اجتماعی نسبت به شیوه جدید کلاهبرداری
علیرغم هشدارهای مکرر سازمان تأمین اجتماعی و تأکید این سازمان مبنی بر اینکه هیچگاه تماسی از سوی این سازمان برای دریافت وجه در قبال خدماتی از قبیل تمدید اعتبار دفترچه و کارت هوشمند درمان با بیمه شدگان و بازنشستگان انجام نمی‌شود، متاسفانه شاهد فریب برخی از بازنشستگان و بیمه شدگان توسط افراد کلاهبردار هستیم. نوشته هشدار تامین اجتماعی نسبت به شیوه جدید کلاهبرداری اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دولت بدهی خود را پرداخت کند، همسان‌سازی اجرا می‌شود/ مدیرعامل سازمان نامین اجتماعی پیگیر مشکلات بازنشسنگان است
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / سازمان تامین اجتماعی / همسان سازی / علی دهقان کیا
دولت بدهی خود را پرداخت کند، همسان‌سازی اجرا می‌شود/ مدیرعامل سازمان نامین اجتماعی پیگیر مشکلات بازنشسنگان است
ایلنا: رئیس هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر شهر تهران گفت: موضوع متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان چندین سال است که مطرح شده و اتفاقی در این خصوص نیفتاده…
واریز مابه التفاوت حقوق فروردین و اردیبهشت بازنشستگان تأمین اجتماعی با حقوق تیر
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / سازمان تامین اجتماعی / اخبار بازنشستگان
واریز مابه التفاوت حقوق فروردین و اردیبهشت بازنشستگان تأمین اجتماعی با حقوق تیر
عضو هیئت مدیره کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی زمان واریز مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان برای دو ماه فروردین و اردیبهشت را اعلام کرد.
شگرد جدید کلاه‌برداری از بیمه‌شدگان تامین اجتماعی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / سازمان تامین اجتماعی / کلاهبرداری / پلیس آگاهی
شگرد جدید کلاه‌برداری از بیمه‌شدگان تامین اجتماعی
سازمان تأمین اجتماعی ضمن تأکید بر اینکه این سازمان هیچگاه تماسی برای دریافت وجه در قبال خدمات از گروه هدف انجام نمی‌دهد، اعلام کرد: متاسفانه شاهد فریب برخی از بازنشستگان و بیمه شدگان تامین اجتماعی توسط افراد کلاه‌بردار هستیم.
تامین اجتماعی تماس تلفنی نمی‌گیرد، ‌مراقب کلاهبرداران باشید
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / سازمان تامین اجتماعی / کلاهبرداری
تامین اجتماعی تماس تلفنی نمی‌گیرد، ‌مراقب کلاهبرداران باشید
علیرغم هشدارهای مکرر سازمان تأمین اجتماعی و تأکید این سازمان مبنی بر اینکه هیچگاه تماسی از سوی این سازمان برای دریافت وجه در قبال خدماتی از قبیل تمدید اعتبار دفترچه، کارت هوشمند درمان و... با بیمه شدگان و بازنشستگان انجام نمی‌شود، متاسفانه شاهد فریب برخی از بازنشستگان و بیمه شدگان توسط افراد کلاه بردار هستیم.
وضعیت گرمخانه‌ها همچنان قرمز است/ چالش جدی هزینه‌ای در نگهداری از بی‌خانمانان
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
وضعیت گرمخانه‌ها همچنان قرمز است/ چالش جدی هزینه‌ای در نگهداری از بی‌خانمانان
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: اکنون چالش جدی ما مساله تامین منابع برای نگهداری مراجعان و سطح مناسب ارائه خدمات در گرمخانه‌ها است.
مصالح تامین اجتماعی بر منافع بازنشستگان اولویت ندارد/ سازمان اگر در تامین منابع مشکل دارد به دولت فشار بیاورد نه مستمری‌بگیران/ اجرا نشدن ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی خلاف منافع جمعی است
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / محمد حسن موسیوند / مستمری تامین اجتماعی / مستمری 99 بازنشستگان تامین اجتماعی / حداقل مستمری / مستمری 99 / مستمری‌ها
مصالح تامین اجتماعی بر منافع بازنشستگان اولویت ندارد/ سازمان اگر در تامین منابع مشکل دارد به دولت فشار بیاورد نه مستمری‌بگیران/ اجرا نشدن ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی خلاف منافع جمعی است
ایلنا: عضو هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر شهرستان خرم‌آباد، گفت: «اجرا نشدن ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی در پیوند با تبصره ۲ ماده ۴۱ قانون کار، به…
استعلام رابطه والد- فرزندی با کدملی ممکن می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / سازمان تامین اجتماعی / سازمان امور مالیاتی کشور / وزارت علوم / رضا باقری اصل / سازمان بورس و اوراق بهادار
استعلام رابطه والد- فرزندی با کدملی ممکن می‌شود
تهران- ایرنا- کارگروه تعامل‌پذیری، سازمان ثبت احوال را موظف کرد بستر لازم برای استعلام رابطه والد و فرزندی را صرفا با وارد کردن دو کدملی و به صورت الکترونیکی برای سازمان بورس، وزارت آموزش و پرورش و سازمان تامین اجتماعی و بیمه سلامت مهیا کند.
بلوکه شدن بیش از دو میلیارد از حساب پرسپولیس
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / لیگ برتر فوتبال / پرسپولیس / بی پولی
بلوکه شدن بیش از دو میلیارد از حساب پرسپولیس
حساب باشگاه پرسپولیس از سوی سازمان تامین اجتماعی بلوکه شد.
چرا مدیرعامل تامین اجتماعی با افزایش مزایای مزدی بازنشستگان مخالفت کرد؟/ نتیجه‌ی سیاست‌های مزدی دولت «فقیرترسازی کارگران و بازنشستگان» است
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / کاظم فرج اللهی / دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 99 / افزایش 26 درصدی مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 99 / افزایش مزایای مزدی بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 99
چرا مدیرعامل تامین اجتماعی با افزایش مزایای مزدی بازنشستگان مخالفت کرد؟/ نتیجه‌ی سیاست‌های مزدی دولت «فقیرترسازی کارگران و بازنشستگان» است
ایلنا: کاظم فرج‌اللهی با انتقاد از مخالفت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با افزایش مزایای مزدی بازنشستگان گفت: امسال بازنشستگان کارگری از همیشه فقرتر می‌شوند.
پول پرسپولیس را بلوکه شد!
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / باشگاه پرسپولیس / سازمان تامین اجتماعی / لیگ برتر نوزدهم
پول پرسپولیس را بلوکه شد!
ورزش سه نوشت: دریافتی سوم باشگاه پرسپولیس از کارگزار با کسر مبلغی همراه بوده که اکنون مورد اعتراض این باشگاه و امور مالی آن قرار گرفته است.
معیار ۷۰ درصد از انتصابات در سازمان تامین اجتماعی چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / عادل دهدشتی / آزمون شناسایی مدیران آینده
معیار ۷۰ درصد از انتصابات در سازمان تامین اجتماعی چیست؟
ایلنا: معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر بیش از 68.5 درصد انتصابات در این سازمان از بین 20 نفر برتر استانی آزمون شناسایی…
مدیرعامل تامین اجتماعی افزایش حق مسکن را کارشناسی نشده می‌داند
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
مدیرعامل تامین اجتماعی افزایش حق مسکن را کارشناسی نشده می‌داند
رئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی شهرستان تهران با اشاره به تصمیم وزیر رفاه و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی برای افزایش ۲۶ درصدی حداقل مستمری در سال ۹۹، گفت: با علم به اینکه تورم سال ۹۹ بیشتر از تورم ۴۱.۲ درصدی انتهای سال ۹۸ است، خواهان افزایش مزیای جانبی مستمری‌بگیران متناسب با کارگران شاغل هستیم.
ضوابط سرمایه‌گذاری صندوق‌های تأمین اجتماعی و بازنشستگی ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / سازمان تامین اجتماعی / صندوق بازنشستگی کشوری
ضوابط سرمایه‌گذاری صندوق‌های تأمین اجتماعی و بازنشستگی ابلاغ شد
ضوابط کلی مدیریت وجوه، ذخایر و سرمایه گذاری در صندوق‌های تأمین اجتماعی و بازنشستگی کشور از سوی شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی ابلاغ شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •