جمعه, ۲۷ دی, ۱۳۹۸ / 17 January, 2020
سازمان محیط زیست
فرش قرمز «بزرگتر» سازمان حفاظت محیط زیست زیر پای شکارچیان!
تابناک / ۲ ساعت قبل / اجتماعی
فرش قرمز «بزرگتر» سازمان حفاظت محیط زیست زیر پای شکارچیان!
عیسی کلانتری که با حضورش در راس هرم سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان ترجیح داد، ممنوعیت شکار را پایان داده و شکارفروشی را جایگزینش کند، حالا با قدرت، سیاست توسعه شکارفروشی را در دستور کار قرار داده است تا جایی که شاهد افزایش شمار متقاضیان شکارفروشی و پاسخ مثبت سازمان به آن‌ها هستیم!
سیاه و سفید خودروهای یورو 5
روزنامه تعادل / ۴۱ ساعت قبل / اقتصادی
سیاه و سفید خودروهای یورو 5
درگیری‌ میان سازمان حفاظت محیط زیست و خودروسازان پس از یک دوره خاموشی مجددا آغاز شده و این مرتبه موضوع استاندارد آلایندگی مطرح است. براساس ماده ۴ قانون هوای پاک، فروش خودروهای دارای استاندارد آلایندگی یورو ۴ از ابتدای سال 99 ممنوع است؛ بنابراین خودروسازان باید تمام خودروهای خود را در سال آتی با استاندارد یورو ۵ تحویل مشتریان دهند.
  استاندارد  خودرو  خودروسازان  سازمان حفاظت محیط زیست  یورو
امضای تفاهم نامه فدراسیون تیراندازی با سازمان محیط زیست
فارس / ۲ روز قبل / ورزشی
امضای تفاهم نامه فدراسیون تیراندازی با سازمان محیط زیست
تفاهم نامه فدراسیون تیراندازی با سازمان محیط زیست امضا می شود.
هوای مشهد و قم ناسالم است
ایرنا / ۳ روز قبل / علمی و آموزشی
هوای مشهد و قم ناسالم است
تهران - ایرنا- رییس گروه پایش آلودگی هوا و صدا محیط سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای مشهد با شاخص ۱۰۵ و قم ۱۱۱ در شرایط ناسالم برای گروه ھای حساس قرار دارد.
  پایش کیفی هوا  آلودگی هوا
روزنامه شهروند / ۳ روز قبل / ...
عـــدد خــبــــر
72٪ تولید بیشتر گاز گلخانه‌ای در ایران نسبت به جهان برات قبادیان، معاون آموزش وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: «امروز بخشی‌نگری‌ها منجر به سهم ۱.۷۲‌درصدی هر ایرانی در تولید گازهای گلخانه‌ای شده که دست‌کم ۷۲‌درصد بیش از متوسط جهانی است. او به ایرنا گفت: «تولید خودروهایی با استاندارد آلایندگی یورو ۵ و در مقابل استفاده از سوخت بنزین که بهترین استاندارد آن یورو ۴، آن هم محدود به چند کلانشهر کشور است، گویای دوگانگی در برنامه‌ریزی‌های رفاهی است.» قبادیان تاکید کرده است که تولید خودرو ی یورو 5 بدون تولید کافی و مناسب بنزین یورو 5 بدون فایده است و سازمان محیط زیست بیشتر از آنکه یقه وزارت نفت را بگیرد یقه وزارت صنعت و خودروسازان را می گیرد.
با تغییر «یک لغت»، بالاخره قانون هوای پاک اجرایی شد! +تصویر
تابناک / ۳ روز قبل / اجتماعی
با تغییر «یک لغت»، بالاخره قانون هوای پاک اجرایی شد! +تصویر
فاجعه زمانی کامل می‌شود که بدانیم این قانون در بودجه سال آتی نیز جایی ندارد و طبیعتا اجرایی نخواهد شد. این خبری است که اخیرا به نقل از معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست منتشر شده و ظاهرا اقدام اخیر این سازمان در راستای تصحیح آن صورت گرفته است. تصحیح این گزاره که محیط زیست در این خصوص قصور کرده!
چرا «هوای سالم» از شاخص کیفیت هوا حذف شد؟
ایسنا / ۴ روز قبل / اجتماعی
چرا «هوای سالم» از شاخص کیفیت هوا حذف شد؟
در پی اعمال تغییرات جزئی در اعلام شاخص کیفیت هوا و استفاده از واژه «قابل قبول» به جای «سالم» سرپرست دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این تغییر بر اساس قانون هوای پاک انجام شده است.
  کیفیت هوا  هوای سالم  هوای قابل قبول
چه سازمانی باید باغ‌وحش‌داری کند؛ محیط زیست یا بخش خصوصی؟
خبرآنلاین / ۴ روز قبل / اجتماعی
چه سازمانی باید باغ‌وحش‌داری کند؛ محیط زیست یا بخش خصوصی؟
ایرنا نوشت: مدتی است زمزمه تعطیلی مرکز بازپروری و قرنطینه حیوانات در پارک پردیسان به گوش می‌رسد که نگرانی و انتقادات برخی دوستداران حیات‌وحش را به همراه داشته است، اما مسؤولان سازمان محیط‌زیست می‌گویند قصد تعطیلی این مرکز را ندارند بلکه می‌خواهند آن را در قالب یک کلینیک پیشرفته و تخصصی ارتقا دهند چون سازمان باغ‌وحش‌دار نیست که از حیوانات نگهداری کند.
  باغ وحش  محیط زیست  سازمان محیط زیست  حیوان
نامه نیوز / ۴ روز قبل / اجتماعی
معمای مرگ دلفین‌ها در تهران/ پیمانکار چه چیز را مخفی می‌کند؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست درباره آخرین وضعیت علت مرگ دلفین برج میلاد توضیحاتی داد.
معمای مرگ دلفین‌ها در تهران
تابناک / ۴ روز قبل / ...
معمای مرگ دلفین‌ها در تهران
مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست درباره آخرین وضعیت علت مرگ دلفین برج میلاد توضیحاتی داد.
نیاز کشتی‌های ایرانی به سوخت کم‌سولفور
ایسنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
نیاز کشتی‌های ایرانی به سوخت کم‌سولفور
براساس استانداردهای سازمان جهانی دریانوردی، کشتی‌هایی که در آب‌های بین‌المللی تردد می‌کنند باید استانداردهای سوخت مصرفی خود را به حدی قابل قبولی برای حفظ محیط زیست برسانند که این موضوع با توجه به تحریم های آمریکا علیه ایران مشکلاتی را برای شرکتهای ایرانی به وجود آورده است.
  کشتیرانی  سوخت کم سولفور
روزنامه همشهری / ۴ روز قبل / ...
ممنوعیت صدور پروانه حمل و نگهداری سلاح شکاری برای سابقه‌دارها
کیومرث کلانتری، معاون محیط طبیعی و تنوع‌زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: صدور پروانه حمل و نگهداری سلاح شکاری برای افراد دارای سابقه کیفری ممنوع است. به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، کیومرث کلانتری با اشاره به آئین‌نامه اجرایی قانون شکار و صید گفت: به استناد ماده ۱۷ آیین‌نامه اجرایی قانون شکار و صید، صدور پروانه حمل‌و نگهداری سلاح شکاری برای افراد دارای سابقه کیفری موثر و افراد فاقد گواهی آموزشی موضوع ماده ۱۵ آیین‌نامه مذکور ممنوع است.  معاون محیط طبیعی و تنوع‌زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست تاکید …
صدور پروانه حمل و نگهداری سلاح شکاری برای افراد دارای سابقه کیفری ممنوع است
ایرنا / ۴ روز قبل / علمی و آموزشی
صدور پروانه حمل و نگهداری سلاح شکاری برای افراد دارای سابقه کیفری ممنوع است
تهران - ایرنا - معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست گفت: صدور پروانه حمل و نگهداری سلاح شکاری برای افراد دارای سابقه کیفری ممنوع است.
  سازمان حفاظت محیط زیست
هوای شهرهای بزرگ پاک است
ایرنا / ۴ روز قبل / علمی و آموزشی
هوای شهرهای بزرگ پاک است
تهران - ایرنا - رییس گروه پایش آلودگی هوا و صدا محیط سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای بزرگ، پرجمعیت، صنعتی و کلانشهرها در شرایط پاک و قابل قبول قرار دارد.
  پایش کیفی هوا
چرا برخی محیط بانان شاغل آموزش ندیده‌اند؟
ایسنا / ۵ روز قبل / اجتماعی
چرا برخی محیط بانان شاغل آموزش ندیده‌اند؟
رییس مرکز آموزش محیط‌زیست و تربیت محیط‌بان سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طی سال‌های متمادی به کارگیری محیط بان به شیوه واحدی صورت نگرفته است. به همین خاطر سیستم یکپارچه‌ای برای آموزش آن‌ها در سازمان ایجاد نشده بود.
  محیط بان  سازمان محیط زیست ایران
واردات چوب و مساله حفظ جنگل‌ها در مازندران
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
واردات چوب و مساله حفظ جنگل‌ها در مازندران
ساری-ایرنا- حساسیت‌های محیط زیست جنگلهای شمال برغم نیازهای واحدهای صنایع چوبی و سلولزی به واردات چوب باعث شد تا سازمان جهاد کشاورزی مازندران با صدور مجوز قرنطینه چوب به دلیل آنچه که جلوگیری از ورود آفات اعلام شده، مخالفت کرده و عملا آب پاکی را روی دست این واحدها ریخت.
  وزارت جهاد کشاورزی  قاچاق چوب  مازندران  جنگل های هیرکانی
جواب آزمایش‌های دلفین مرده برج میلاد به محیط زیست ارسال شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / علمی و آموزشی
جواب آزمایش‌های دلفین مرده برج میلاد به محیط زیست ارسال شد
تهران- ایرنا- معاون فنی اداره کل محیط ‌زیست استان تهران گفت: جواب آزمایش‌ها و نمونه‌برداری‌های دلفین «آلفا» که در دلفیناریوم برج میلاد تلف شد، به سازمان محیط زیست ارسال شده است.
  محیط زیست  تهران  اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران  برج میلاد
تفاهم‌نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و پلیس فتا امضا شد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اجتماعی
تفاهم‌نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و پلیس فتا امضا شد
این جلسه، با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس پلیس فتا در محل سازمان محیط زیست برگزار و طرفین به ضرورت حفظ محیط زیست در فضای سایبری و فضای حقیقی کشور تاکید کردند.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
بنزن و آروماتیک بنزین، گاهی بیشتر از حد استاندارد
سرپرست دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به بهبود کیفیت سوخت بنزین و نفت گاز طی پاییز امسال نسبت به ابتدای سال گفت:
  استاندارد  بنزین  سازمان حفاظت محیط زیست  گاز  نفت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
صدور مجوز برای مراکز دلفیناریوم‌ ممنوع شد
معاون فنی اداره محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به اینکه علت مرگ دلفین دلفیناریوم برج میلاد ایست قلبی تنفسی اعلام شده است، گفت: فعلا ما نمی‌توانیم این موضوع را تایید یا رد کنیم و پرونده آن را برای سازمان حفاظت محیط زیست ارسال کرده‌ایم تا درباره این مرکز و علت مرگ دلفین آن تصمیم‌گیری کند.به گزارش ایسنا، مهرداد کتال محسنی با بیان اینکه در سال ۹۱ مجوزهایی از سازمان حفاظت محیط زیست برای فعالیت دلفیناریوم برج میلاد صادر شد، اظهار کرد: این مجموعه در سال ۹۲ فعالیت خود را با دو قلاده شیر دریایی آغاز کرد و در سال ۹۴، سه شیر دریایی و دو دلفین به این مجموعه اضافه شد و طی همان زمان نیز مجوز صادرات شیر دریایی را دریافت کرد. معاون فنی اداره محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه در سال ۹۶، یک شیر دریایی در …
آخرین وضعیت کیفیت سوخت در کشور
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / اقتصادی
آخرین وضعیت کیفیت سوخت در کشور
سرپرست دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به بهبود کیفیت سوخت بنزین و نفت گاز طی پاییز امسال نسبت به ابتدای سال گفت: میزان گوگرد موجود در سوخت به حد استاندارد نزدیکتر شده است اما در برخی نمونه‌ها میزان بنزن و آروماتیک بنزین کمی بیشتر از حد استاندارد بود.
  کیفیت سوخت در ایران  آلودگی هوا  سوخت یورو 4  گازوئیل (نفت گاز)  بنزین
۱۰ درصد استعلام استقرار صنایع در حریم شهرها مخالفت شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
۱۰ درصد استعلام استقرار صنایع در حریم شهرها مخالفت شد
اصفهان- ایرنا- مدیرکل دفتر ارزیابی اثرات زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: در یک سال اخیر با ۱۰ درصد از کل استعلام‌ها و درخواست‌ها برای استقرار و بهره‌برداری واحدهای صنعتی به دلایل مختلف از جمله استقرار در حریم شهرها مخالفت شد.
  سازمان حفاظت محیط زیست  رونق تولید  صنعت  شهرک های صنعتی  اصفهان
واکنش محیط زیست به علت مرگ دلفین برج میلاد / صدور مجوز برای مراکز دلفیناریوم‌ ممنوع شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اجتماعی
واکنش محیط زیست به علت مرگ دلفین برج میلاد / صدور مجوز برای مراکز دلفیناریوم‌ ممنوع شد
معاون فنی اداره محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به اینکه علت مرگ دلفین دلفیناریوم برج میلاد ایست قلبی تنفسی اعلام شده است، گفت: فعلا ما نمی‌توانیم این موضوع را تایید یا رد کنیم و پرونده آن را برای سازمان حفاظت محیط زیست ارسال کرده‌ایم تا درباره این مرکز و علت مرگ دلفین آن تصمیم‌گیری کند.
  محیط زیست  دلفیناریوم
مجوز جدید برای ایجاد دلفیناریوم صادر نمی‌شود
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اجتماعی
مجوز جدید برای ایجاد دلفیناریوم صادر نمی‌شود
فارس نوشت: معاون فنی اداره محیط زیست تهران از ارسال نتایج نتایج کالبدشکافی و آزمایش دلفین تلف شده در دلفیناریوم برج میلاد به سازمان محیط زیست خبر داد و گفت: این مجموعه ملزم به خوداظهاری بوده است.
  محیط زیست  استان تهران  حیوان  حفاظت از حیوانات  حیوان آزاری
تخلفات بی‌شمار دلفیناریوم میلاد/ صدور مجوز جدید برای ایجاد دلفیناریوم متوقف شد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اجتماعی
تخلفات بی‌شمار دلفیناریوم میلاد/ صدور مجوز جدید برای ایجاد دلفیناریوم متوقف شد
معاون فنی اداره محیط زیست تهران از ارسال نتایج نتایج کالبدشکافی و آزمایش دلفین تلف شده در دلفیناریوم برج میلاد به سازمان محیط زیست خبر داد و گفت: این مجموعه ملزم به خوداظهاری بوده است.
کالبدشکافی مرگ «آلفا»
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / فرهنگی و هنری
کالبدشکافی مرگ «آلفا»
[شهروند]  سرانجام دلیل مرگ آلفا، دلفین برج میلاد، اعلام شد:   ایست قلبی-تنفسی ناشی از نارسایی قلبی. صاحبان دلفیناریوم تهران نتایج کالبدشکافی را به اداره محیط ‌زیست تهران ارایه داده‌ و درخواست کرده‌اند که برای صادرکردن دلفین و شیردریایی بازمانده، مجوزی صادر شود. آنها که در تمام دو ‌سال گذشته وضع نگهداری از حیوانات این مجموعه را گزارش نکرده‌اند، با وجود تخلفاتی چون پنهان‌کردن مرگ یکی از گونه‌ها و نداشتن گواهی نگهداری از پستانداران دریایی از سوی دامپزشکی، درخواست کرده‌اند که دوباره این مجموعه را بازگشایی کنند و بلیت‌فروشی را از سر بگیرند. صبح دیروز در نشست خبری که برای توضیح درباره دلفیناریوم تهران برگزار شد، علاوه بر توضیح درباره دلایل مرگ آلفا، به موارد تخلف این مجموعه پرداخته شد و مسئولان اداره …
گزارشی مبنی بر زباله سوزی در سطح شهر اعلام نشده است
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
گزارشی مبنی بر زباله سوزی در سطح شهر اعلام نشده است
رییس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه گزارشی مبنی بر زباله سوزی اعلام نشده، از وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست خواست تا بر شیوه بی خطرسازی زباله های بیمارستانی نظارت کنند.
  زهرا صدراعظم نوری  شورای شهر تهران  زباله
هوای تهران و اصفهان ناسالم است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / علمی و آموزشی
هوای تهران و اصفهان ناسالم است
تهران- ایرنا- رییس گروه پایش آلودگی هوا و صدا محیط سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای تهران با شاخص ۱۰۱ و اصفهان ۱۱۷ در شرایط ناسالم برای گروه‌ھای حساس قرار دارد.
  پایش کیفی هوا  آلودگی هوا
اقدام غیرقانونی محیط زیست در صدور مجوز تکثیر تیلاپیای مهاجم+نامه
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
اقدام غیرقانونی محیط زیست در صدور مجوز تکثیر تیلاپیای مهاجم+نامه
یک نماینده مجلس با ارسال نامه‌ای به معاون امور مجلس سازمان محیط زیست صدور مجوز تکثیر گونه مهاجم تیلاپیا را مغایر قوانین و مقررات کشور دانست.
بـرترین اخـتراع هـای 2019
روزنامه خراسان / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / فناوری
بـرترین اخـتراع هـای 2019
در پایان هر سال میلادی، نشریات، سایت ها و سازمان های علمی دنیا فهرستی از بهترین و بزرگ ترین فناوری ها و اختراع های سال گذشته را از دید خود منتشر می کنند. در این فهرست ها عواملی همچون کمک به زندگی بهتر انسان ها، حفظ محیط زیست و منابع انرژی، اصالت، خلاقیت، تاثیر، جاه‌طلبی و... در نظر گرفته می شود که به نوعی راهنمای دانشمندان و پژوهشگران و مخترعان برای سال های آینده نیز به حساب می آید.
ماجرای تخریب ساحل بندر مُقام چه بود؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اجتماعی
ماجرای تخریب ساحل بندر مُقام چه بود؟
فارس نوشت: مدیرکل دفتر حفاظت زیست بوم‌های دریایی و ساحلی سازمان محیط زیست با تکذیب اخبار تخریب ساحل بندر مقام، اظهارداشت: این ساحل محل زادآوری لاکپشت پوزه عقابی نیست.
  محیط زیست  استان هرمزگان  گردشگری
تخریب ساحل بندر مُقام شانتاژ رسانه‌ای است
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اجتماعی
تخریب ساحل بندر مُقام شانتاژ رسانه‌ای است
مدیرکل دفتر حفاظت زیست بوم‌های دریایی و ساحلی سازمان محیط زیست با تکذیب اخبار تخریب ساحل بندر مقام، اظهارداشت: این ساحل محل زادآوری لاکپشت پوزه عقابی نیست.
گزارشی از تخم‌گذاری لاک‌پشت‌های دریایی در بندر مُقام نداشتیم
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / علمی و آموزشی
گزارشی از تخم‌گذاری لاک‌پشت‌های دریایی در بندر مُقام نداشتیم
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر زیست‌بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با تایید قانونی بودن فعالیت سایت تکثیر میگو در بندر مُقام استان هرمزگان، گفت: تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر تخم‌گذاری لاک‌پشت‌های دریایی به ویژه لاک‌پشت منقار عقابی در ساحل بندر مقام در محدوده ساخت سایت تکثیر میگو در هرمزگان نداشته‌ایم.
  سازمان حفاظت محیط زیست  سازمان شیلات ایران  لاک پشت پوزه عقابی
نامه شبکه تشکل‌های مردم‌نهاد محیط زیست به گوترش در محکومیت ترور سپهبد شهید سلیمانی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اجتماعی
نامه شبکه تشکل‌های مردم‌نهاد محیط زیست به گوترش در محکومیت ترور سپهبد شهید سلیمانی
شبکه تشکل‌های مردم‌نهاد محیط زیست و منابع طبیعی کشور در نامه‌ای خطاب به دبیرکل سازمان ملل ضمن محکومیت شدید تروریسم دولتی و بین‌المللی تحت مدیریت و راهبری آمریکا و همکاران منطقه‌ای‌اش از گوترش تقاضا کرد که ضمن محکومیت رسمی این اقدام تروریستی همه تلاش‌های خود را در جهت جلوگیری از افزایش تنش‌ها به کار گیرد.
تخریب زیستگاه لاک‌پشت‌ها برای پرورش میگو
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اجتماعی
تخریب زیستگاه لاک‌پشت‌ها برای پرورش میگو
   [مهتاب جودکی]  تا قبل از اینکه پنجه‌های لودر در ساحل «اُمُکَسِر» فرو برود، کمتر کسی اسم این ساحل را می‌آورد. فعالان گردشگری مسحور این نقطه از بندر مُقام، برای محافظت از آن مخفی‌اش کرده بودند. قرار بود گردشگران دوستدار طبیعت آرام بیایند و بدون اینکه ردی از خودشان به جای بگذارند، بروند اما دیروز که لودری شروع به صاف‌کردن ساحل کرد، همه‌شان برای جلوگیری از تخریب در این ساحل تجمع کردند و در شبکه‌های مجازی درباره‌اش نوشتند تا زیستگاه لاک‌پشت‌های پوزه عقابی را نجات دهند. آنها تصاویری از زیبایی‌های ساحل مکسر یا اُمُکَسِر منتشر کردند و نوشتند که «سه هکتار از زمین‌های بندر مقام در هرمزگان به شرکت پرورش میگو واگذار شده و باید جلوی آنها را گرفت.» در فیلم منتشرشده، لودری دیده می‌شد که ساحل را صاف و کوهی …
تحقق اهداف مدیریت زیست بومی در گرو همکاری همه ذینفعان تالاب امیرکلایه
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
تحقق اهداف مدیریت زیست بومی در گرو همکاری همه ذینفعان تالاب امیرکلایه
نماینده معاونت محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان محیط زیست کشور گفت: با همکاری همه ذینفعان مدیریت اهداف زیست بومی تالاب امیرکلایه اجرایی می شود.
  استانی-اجتماعی  برنامه جامع مدیریت زیست بومی
امضای تفاهمنامه همکاری بین سازمان محیط زیست و پلیس فتا
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اجتماعی
امضای تفاهمنامه همکاری بین سازمان محیط زیست و پلیس فتا
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و رئیس پلیس فتا در مراسم امضای تفاهمنامه بر ضرورت حفظ محیط زیست در فضای سایبری و فضای حقیقی کشور تاکید کردند.
حفظ محیط‌زیست در فضای سایبری تقویت می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / علمی و آموزشی
حفظ محیط‌زیست در فضای سایبری تقویت می‌شود
تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و پلیس فتا به امضا رسید و طرفین به ضرورت حفظ محیط زیست در فضای سایبری و فضای حقیقی کشور تاکید کردند.
  سازمان حفاظت محیط زیست  امضای تفاهمنامه  پلیس فتا
پویش هنر و محیط‌زیست در سطح کشور راه‌اندازی شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / علمی و آموزشی
پویش هنر و محیط‌زیست در سطح کشور راه‌اندازی شود
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به راه‌اندازی پویش هنر و محیط‌زیست در کشور، گفت: مناسب است با جریان‌سازی هنر و محیط‌زیست، هنرمندان کشور در زمینه‌های مختلف به خلق آثار محیط‌زیستی بپردازند و این‌گونه در ارتقاء دانش و آگاهی و مسؤولیت‌پذیری اجتماعی در حوزه محیط زیست ایفای نقش کنند.
  سازمان حفاظت محیط زیست  موزه  غار
محیط زیست: صنعت خودروسازی مسبب اصلی آلودگی هواست
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
محیط زیست: صنعت خودروسازی مسبب اصلی آلودگی هواست
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: صنعت خودروی کشور، مسبب 83 درصد آلایندگی گازی است و عامل تولید 61 درصد ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون به شمار می‌آید.
هوای کرج ناسالم است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / علمی و آموزشی
هوای کرج ناسالم است
تهران- ایرنا- رییس گروه پایش آلودگی هوا و صدا محیط سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امروز شنبه ۱۴ دی‌ماه هوای کرج با شاخص ۱۰۹ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
  پایش کیفی هوا  آلودگی هوا  نفسِ تنگ شهرها
آیین‌نامه خوداظهاری صنایع آلاینده خاک تهیه شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / علمی و آموزشی
آیین‌نامه خوداظهاری صنایع آلاینده خاک تهیه شد
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به اهمیت حفاظت از خاک و بر اساس قانون حفاظت از خاک؛ آیین‌نامه خوداظهاری و پایش صنایع و واحدهای آلاینده خاک تهیه و برای تصویب به دولت ارسال شده که امیدواریم تا بهمن ماه تصویب شود.
  سازمان حفاظت محیط زیست  خاک
هنوز علت مرگ دلفین مشخص نیست
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
هنوز علت مرگ دلفین مشخص نیست
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران نامه‌ای به سازمان دامپزشکی و محیط زیست ارسال کرده است اما هنوز پاسخی دریافت نکرده ایم.
بازگشت موتورسیکلت‌سازان به قانون هوای پاک
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
بازگشت موتورسیکلت‌سازان به قانون هوای پاک
رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به تفاهمنامه بین انجمن موتورسیکلت‌سازان و مراکز اسقاط گفت: بر اساس این تفاهمنامه تا پایان سال آینده ۱۴۰ هزار گواهی اسقاط در اختیار موتور سیکلت سازان قرار می‌گیرد.
  اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده  قانون هوای پاک  مراکز اسقاط و بازیافت خودرو  سازمان محیط زیست ایران  مسئولان هوای پاک
ابهام در سرنوشت یوزپلنگ‌ها؛ تیر تکثیر این بار به قلب توران شلیک شد
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸-۱۰-۱۴ / اجتماعی
ابهام در سرنوشت یوزپلنگ‌ها؛ تیر تکثیر این بار به قلب توران شلیک شد
سخنان مدیرکل محیط زیست سمنان و سفر معاون سازمان محیط زیست به توران گمانه‌زنی‌ها درباره طرح تکثیر یوز را دامن زده اما سازمان محیط زیست این طرح مهم را نیز در ابهام و پنهان‌کاری محصور کرده است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
میزان مرگ و میر کودکان بر‌اثر آلودگی هوا در ایران ۶ برابر ترکیه
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست انحصار را عامل اصلی عقب‌ماندگی در توسعه و ویرانی محیط زیست دانست.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی محیط زیست، عیسی کلانتری در نشست مشترک اعضای کمیسیون مسئولیت‌های اجتماعی و جمعی از صنعتگران در مرکز آموزش و پژوهش اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی افزود: ۸۳ درصد آلایندگی کشور دستاورد صنعت خودرویی است که بیش از۶۱ درصد ذرات آلاینده کمتر از ۲.۵ میکرون را که به ‌طور مستقیم وارد سلول‌های خونی انسان می‌شود را شامل می‌شوند. وی با اشاره به این‌که امسال به دلیل آلودگی هوا مجبور شدیم مدارس را ۱۲ روز در شهر تهران تعطیل کنیم، تاکید کرد: میزان مرگ و میر کودکان زیر یک سال بر‌اثر آلودگی هوا در ایران 6 برابر کشور ترکیه است و متاسفانه آنچه خریدار ندارد نگاه بلند‌مدت درخصوص حفظ …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
ابهام در سرنوشت یوزپلنگ‌ها
سخنان مدیرکل محیط زیست سمنان و سفر معاون سازمان محیط زیست به توران گمانه‌زنی‌ها درباره طرح تکثیر یوز را دامن زده اما سازمان محیط زیست این طرح مهم را نیز در ابهام و پنهان‌کاری محصور کرده است.اوایل دی‌ماه امسال، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان سمنان اعلام کرد که طرح تکثیر یوزپلنگ آسیایی در شرایط نیمه اسارت در مناطق حفاظت شده تحت مدیریت این استان و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دنبال خواهد شد. این موضوع به سرعت در کانال خبری سازمان حفاظت محیط زیست نیز بازتاب پیدا کرد، اما معاونت محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست و دفتر حیات وحش تا همین روزهای اخیر از انجام هر‌گونه مصاحبه و تایید این خبر سرباز زدند‌ تا این‌که در‌نهایت کانال خبری سازمان حفاظت محیط زیست به سفر دو روزه کیومرث کلانتری، معاون محیط طبیعی به …
آسیا در اسارت ذرات معلق
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
آسیا در اسارت ذرات معلق
سراسر قاره آسیا در دو ماه اخیر «آلودگی کم‌سابقه» ناشی از انتشار ذرات معلق در هوا را تجربه کرد. براساس گزارش دفتر محیط زیست سازمان ملل، موج آلودگی هوا در کشورهای مختلف آسیایی به‌خصوص در هند، چین، اندونزی و پاکستان طی هفته‌های گذشته باعث جابه‌جایی چشمگیر شاخص آلودگی در جهت «تشدید شرایط اضطرار» شد. هر چند منابع انتشار ذرات معلق در هوای کلان‌شهرهای مختلف آسیایی کاملاً متفاوت از هم بوده -و مثلا در آلوده‌ترین شهرهای چین، فعالیت ابرکارخانه‌ها و سوخت صنایع عامل اصلی آلودگی محسوب می‌شود- اما هوای آغشته به ذرات آلاینده با قطر کمتر از 5/ 2 میکرون از هر منبع انتشاری- بنزین، سوخت کارخانه‌ها و...- وارد آسمان شود، عوارض مشترک در شهرهای مختلف دنیا روی سلامت شهروندان ایجاد می‌کند. نشانگرهای آلودگی هوا در یکی …
خون پاک سردار رشیدمان به ریشه‌های درخت تنومند انقلاب، طراوت بخشید
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / سیاسی
خون پاک سردار رشیدمان به ریشه‌های درخت تنومند انقلاب، طراوت بخشید
رییس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی شهادت سردار سلیمانی را تسلیت گفت و عنوان کرد: خون پاک سردار رشیدمان به ریشه‌های درخت تنومند انقلاب، طراوت و تازگی دوباره بخشید.
  شهادت سردار سلیمانی  شهادت  سازمان حفاظت محیط زیست
پیام تسلیت رئیس سازمان محیط زیست در پی شهادت سردار سلیمانی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / اجتماعی
پیام تسلیت رئیس سازمان محیط زیست در پی شهادت سردار سلیمانی
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی  را در پیامی تسلیت گفت.
  عیسی کلانتری  سازمان محیط زیست  قاسم سلیمانی
همه یک رنگ و یک صدا راه سردار سلیمانی را ادامه خواهیم داد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / اجتماعی
همه یک رنگ و یک صدا راه سردار سلیمانی را ادامه خواهیم داد
رئیس سازمان محیط زیست با انتشار پیامی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.
راه سردار سلیمانی را ادامه خواهیم داد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / اجتماعی
راه سردار سلیمانی را ادامه خواهیم داد
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست شهادت حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.
  ایران  خانواده  رهبر معظم انقلاب اسلامی  رییس جمهور  سازمان حفاظت محیط زیست
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / اجتماعی
کلانتری: مجلس با بودجه محیط زیست موافقت کند
ایرنا نوشت: معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از نمایندگان مجلس انتظار داریم در صورت توجه به محیط زیست، نسبت به موافقت با پیشنهاد طرح شده در لایحه بودجه سال آینده کل کشور اقدام کنند.
  آلودگی هوا  محیط زیست  سازمان محیط زیست
مشکلات زیست محیطی بخش صنعت را پیگیری خواهیم کرد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اجتماعی
مشکلات زیست محیطی بخش صنعت را پیگیری خواهیم کرد
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: تنها کشوری هستیم که حفظ حقوق نسل‌های بعد، برایمان مهم نیست و خودخواهانه در راه نابودی محیط زیست، قدم بر می‌داریم.
  محیط زیست
عدم شفافیت در تصمیم سرنوشت‌ساز برای یوزها/شلیک تکثیر این بار به قلب توران
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اجتماعی
عدم شفافیت در تصمیم سرنوشت‌ساز برای یوزها/شلیک تکثیر این بار به قلب توران
سخنان مدیرکل محیط زیست سمنان و سفر معاون سازمان محیط زیست به توران گمانه‌زنی‌ها درباره طرح تکثیر یوز را دامن زده اما سازمان محیط زیست این طرح مهم را نیز در ابهام و پنهان‌کاری محصور کرده است.
  یوزپلنگ  سازمان محیط زیست  یوزپلنگ آسیایی  محیط زیست سمنان  کیومرث کلانتری  حیات وحش  یوزپلنگ ایرانی
ایجاد پایگاه تکثیر آهو برای طعمه یوزپلنگ/ توران بهترین زیستگاه
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اجتماعی
ایجاد پایگاه تکثیر آهو برای طعمه یوزپلنگ/ توران بهترین زیستگاه
سمنان- معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: یکی از برنامه‌های محیط زیست پرورش آهو برای طعمه یوز محسوب می‌شود که رضایت بخش و موثر بوده است.
  پارک ملی توران  کیومرث کلانتری  یوزپلنگ  سازمان محیط زیست
کلانتری: مرگ و میر کودکان ایرانی به خاطر آلودگی هوا، ۶ برابر ترکیه است
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اجتماعی
کلانتری: مرگ و میر کودکان ایرانی به خاطر آلودگی هوا، ۶ برابر ترکیه است
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست انحصار را عامل اصلی عقب ماندگی در توسعه و ویرانی محیط زیست دانست.
  عیسی کلانتری  مرگ  آلودگی هوا  کودکان  سلامت کودکان  کودک آزاری
ضرورت حفاظت زیستگاه‌های حیات وحش از تخریب
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اجتماعی
ضرورت حفاظت زیستگاه‌های حیات وحش از تخریب
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست گفت: اولویت سازمان حفاظت محیط زیست،حفاظت کیفی از مناطق تحت مدیریت است و در قدم اول باید تلاش کرد زیستگاه‌های حیات وحش را از هر گونه تخریب و تعرض حفاظت کرد.
  ذخیره گاه زیست کره  یوزپلنگ ایرانی  حیات وحش  سازمان محیط زیست ایران
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / سیاسی
مرگ و میر کودکان بر اثر آلودگی هوا در ایران ۶ برابر ترکیه است| ۸۳ درصد آلایندگی بخاطر صنعت خودرو است| تنها کشوری هستیم که حفظ حقوق نسل‌های بعد برایمان مهم نیست
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست انحصار را عامل اصلی عقب ماندگی در توسعه و ویرانی محیط زیست دانست و گفت: هم‌اکنون ۷۳ درصد اتوبوس‌ها، ۶۰ درصد کامیون‌ها، ۸۷ درصد...
ایجاد پایگاه پرورش طعمه یوزپلنگ در استان سمنان موفقیت‌آمیز بود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / علمی و آموزشی
ایجاد پایگاه پرورش طعمه یوزپلنگ در استان سمنان موفقیت‌آمیز بود
سمنان- ایرنا- معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پایگاه تکثیر و پرورش آهو، به منظور تامین طعمه یوزپلنگ آسیایی، در پارک ملی توران استان سمنان نتیجه‌بخش بود.
  محیط زیست  سازمان حفاظت محیط زیست  سمنان  یوزپلنگ آسیایی  ایران
صنعت خودروسازی مهم‌ترین تخریب‌گر محیط زیست کشور است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / علمی و آموزشی
صنعت خودروسازی مهم‌ترین تخریب‌گر محیط زیست کشور است
مشهد- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: انحصار موجود در صنعت خودرو به واسطه قوانین موجود در این حوزه این صنعت را به مخرب‌ترین صنعت در حوزه محیط زیست کشور تبدیل کرده است.
  ترکیه  محیط زیست  سازمان حفاظت محیط زیست  کرمان  عیسی کلانتری  مشهد  لایحه حمایت از محیط بانان  خراسان رضوی  کلانتری  خودرو سازی ایران
کلانتری: مجلس با پیشنهاد محیط زیستی دولت در بودجه موافقت کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / سیاسی
کلانتری: مجلس با پیشنهاد محیط زیستی دولت در بودجه موافقت کند
مشهد- ایرنا – معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از نمایندگان مجلس انتظار داریم در صورت توجه به محیط زیست، نسبت به موافقت با پیشنهاد طرح شده در لایحه بودجه سال آینده کل کشور اقدام کنند.
  محیط زیست  عیسی کلانتری  مشهد  کم آبی  ارزش افزوده  صنعت  قانون  خراسان رضوی  واحدهای آلاینده  منابع آبی
انحصار،عامل اصلی ویرانی محیط زیست است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اجتماعی
انحصار،عامل اصلی ویرانی محیط زیست است
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست انحصار را عامل اصلی عقب ماندگی در توسعه و ویرانی محیط زیست دانست.
  عیسی کلانتری  سازمان محیط زیست ایران  استانی-اجتماعی  انحصارگری
گردشگری در گنبد نمکی قم محدود شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / فرهنگی و هنری
گردشگری در گنبد نمکی قم محدود شود
قم - ایرنا - معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست قم گفت:‌ برای حفظ گنبد نمکی باید گردشگری در محدوده این پدیده طبیعی محدود و به صورت مدیریت شده،‌ انجام شود.
  محیط زیست  گردشگری  سازمان محیط زیست  قم
هوای تهران، اهواز و مشهد ناسالم است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / علمی و آموزشی
هوای تهران، اهواز و مشهد ناسالم است
تهران - ایرنا - رییس گروه پایش آلودگی هوا و صدا محیط سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای تهران با شاخص ۱۰۲، اهواز با شاخص ۱۰۵ و مشهد ۱۳۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
  پایش کیفی هوا  آلودگی هوا
توافق محیط زیست کشور و جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی برای فعالیت مشترک برای احیای دریاچه ارومیه
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
توافق محیط زیست کشور و جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی برای فعالیت مشترک برای احیای دریاچه ارومیه
توان افزایی شرکت های خدماتی مجری همکار طرح در اجرای پروژه توسعه مشارکتی فنآوری(ptd) برای جلب مشارکت مردم در احیای دریاچه ارومیه در دستور کار همکاری جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی و سازمان محیط زیست کشور قرار گرفت.
  استانی-فرهنگی و هنری  جهاد دانشگاهی  طرح احیای دریاچه ارومیه
جزئیات تدوین سند علوم و فناوری‌های زیست‌محیطی
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
جزئیات تدوین سند علوم و فناوری‌های زیست‌محیطی
دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در خصوص این سند میان دو دستگاه سازمان محیط زیست و معاونت علمی اختلاف نظراتی وجود داشت و با جمع بندی که در این جلسه به آن رسیدیم مقرر شد که توسعه علم و فناوری در این حوزه را محدود کردیم.
  انقلاب  زیست محیطی  شورای عالی انقلاب فرهنگی  علم و فناوری  فناوری
تعیین تکلیف سند محیط زیست در ستاد اجرایی نقشه جامع/تکمیل سند توسعه دانش‌بنیان بوشهر
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / علمی و آموزشی
تعیین تکلیف سند محیط زیست در ستاد اجرایی نقشه جامع/تکمیل سند توسعه دانش‌بنیان بوشهر
قائم مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اختلاف نظرات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان محیط زیست در زمینه سند محیط زیست گفت: در جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه مقرر شد تا با محدود کردن حیطه فعالیت‌ها، این سند با محوریت معاونت علمی در دستور کار قرار خواهد گرفت.
  ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور  دانش بنیان  کبگانیان
وظایف سازمان محیط زیست در قانون هوای پاک
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
وظایف سازمان محیط زیست در قانون هوای پاک
سازمان محیط زیست بر اساس قانون هوای پاک وظایف متنوعی را برعهده دارد که تهیه آیین‌نامه اجرایی مدیریت شرایط اضطرار، اعلام رعایت حدود مجاز انتشار آلاینده‌ها، پاسخ به استعلام درخواست جواز، مشخص کردن مراکز و واحدهای آلوده، جلوگیری از فعالیت واحدهای آلاینده و تعیین حقابه رودخانه‌ها از جمله این وظایف هستند.
سدسازی برای ذخیره آبی که وجود ندارد
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
سدسازی برای ذخیره آبی که وجود ندارد
اگر ظرفیت سدسازی کشور به پایان رسیده چه دلیلی دارد که ۵ برابر بودجه سازمان محیط زیست را فقط برای مطالعه و یا اجرای سدسازی در نظر بگیریم؟ چرا به سمت این نمی‌رویم که ضریب هرزآب در حوضه‌های بالادست را کاهش دهیم؟ چرا این اعتبار را برای بازگرداندن تاب‌آوری پوشش‌های گیاهی هزینه نمی‌کنیم و اجازه می‌دهیم جنگل‌ها و مراتع تخریب شوند؟
  سدسازی  ذخیره آب
لزوم "اعلام جرم" علیه واحدهای صنعتی متخلف توسط محیط زیست/ توقف مصرف "مازوت" در پالایشگاه و کارخانه سیمان تهران
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
لزوم "اعلام جرم" علیه واحدهای صنعتی متخلف توسط محیط زیست/ توقف مصرف "مازوت" در پالایشگاه و کارخانه سیمان تهران
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهردار تهران با اعلام توقف مصرف "مازوت" در پالایشگاه و کارخانه سیمان تهران گفت: سازمان حفاظت محیط زیست یک تکلیف قانونی برعهده دارد که بر این اساس می‌تواند علیه واحدهای صنعتی متخلف در مسئله آلودگی هوا "اعلام جرم" کند.
مصوبه رفع محدودیت‌های توسعه واحدهای صنعتی در تهران در راه است
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
مصوبه رفع محدودیت‌های توسعه واحدهای صنعتی در تهران در راه است
رئیس سازمان صمت تهران، از تدوین پیش‌نویس مصوبه‌ای برای لغو ممنوعیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران خبر داد و گفت: جلسه‌ای میان استاندار تهران و رئیس سازمان محیط زیست برگزار می‌شود.
  یداله صادقی  سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران  صادرکنندگان نمونه
اجرای پروژه های زیست محیطی در گیلان شتاب گیرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
اجرای پروژه های زیست محیطی در گیلان شتاب گیرد
نماینده عالی دولت در گیلان در دیدار با معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، خواستار شتاب در اجرای پروژه های زیست محیطی استان شد.
  استانی-اجتماعی  زیست محیطی  پروژه
تکلیف بوی بد تهران مشخص می شود
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / فرهنگی و هنری
تکلیف بوی بد تهران مشخص می شود
برنامه «تهران 20» دوشنبه، ۹ دی ماه با حضور محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش سازمان محیط زیست استان تهران به روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.
  شهرداری تهران  محیط زیست  شبکه پنج سیما  محمد دلاوری  تهران 20
گرتا تونبرگ: صحبت با ترامپ در مورد محیط زیست تلف کردن وقت است
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
گرتا تونبرگ: صحبت با ترامپ در مورد محیط زیست تلف کردن وقت است
شفقنا- نوجوان سوئدی که هشدارهایش در مورد محیط زیست جهان را تکان داده صحبت کردن با رییس جمهور آمریکا را بی‌فایده و وقت تلف کردن خواند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، گرتا تونبرگ نوجوان ۱۶ ساله اهل سوئد که پس از سفر به کشورهای مختلف، در تابستان امسال به مجمع عمومی سازمان ملل رفت تا در […]
  آمریکا  ترامپ  کره زمین  گرتا تونبرگ  گرمایش جهانی  محیط زیست
جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه
جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه دوشنبه ۹ دی ماه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و عیسی کلانتری رییس سازمان محیط زیست در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
محیط زیست مسؤول بررسی علت فوت دلفین در دلفیناریوم است
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
محیط زیست مسؤول بررسی علت فوت دلفین در دلفیناریوم است
فارس نوشت: مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: براساس قوانین و مقررات سازمان حفاظت محیط زیست مسؤول بررسی موضوع فوت دلفین در دلفیناریوم است.
  محیط زیست  توسعه پایدار
انتقال ۲۰ نوع بیماری به انسان از طریق «سوسَری‌»/ سوسَری‌‌های در سطح شهر باید معدوم شوند
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
انتقال ۲۰ نوع بیماری به انسان از طریق «سوسَری‌»/ سوسَری‌‌های در سطح شهر باید معدوم شوند
کارشناس رده‌بندی جانوری بی‌مهرگان سازمان محیط زیست گفت: سوسری‌ها اگر خارج از فاضلاب‌ باشند باید معدوم شوند، زیرا حداقل ۲۰ نوع بیماری را به انسان منتقل می‌کنند.
  فاضلاب  آلودگی محیط
امنیت غذایی در کدام مناطق در خطر است؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / فیلم
امنیت غذایی در کدام مناطق در خطر است؟
پیش‌بینی سازمان جهانی هواشناسی می‌گوید اگر روند تغییرات اقلیمی خاورمیانه و شمال آفریقا به شیوه فعلی ادامه پیدا کند، کشاورزی، معیشت و امنیت غذایی کشورهای منطقه به خطر می‌افتد. طبق گزارش بانک جهانی، کشورهای این مناطق با آگاهی از آسیب‌پذیری‌های موجود، اقدامات پیشگیری‌کننده را آغاز کرده‌اند. برخی کشورها در این مناطق در حال انجام اقداماتی در راستای اجرای تعهدات مربوط به تغییرات اقلیمی هستند. آنها تلاش می‌کنند به سوی اقتصادی سازگارتر با محیط زیست و در نهایت پایین آوردن مقدار مقدار کربن آزاد شده در اتمسفر حرکت کنند. این گزارش را در همین رابطه می‌بینید.
پایان کوتاهی‌های کش‌دار سازمان حفاظت محیط زیست با مرگ «آلفا»!
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
پایان کوتاهی‌های کش‌دار سازمان حفاظت محیط زیست با مرگ «آلفا»!
کاری که سازمان حفاظت محیط زیست سال‌ها با مماشات از انجامش طفره رفت، ساعاتی پیش و توسط دیگران جامه عمل پوشید؛ دیگرانی که احتمالا نگران «برندشان» هستند و عصبانیت از لطمه به آن موجب شده تا چنین تصمیمی بگیرند و تاکید کنند که واحد حقوقی را مامور بررسی ماجرا و تصمیم گیری درباره آن کرده اند!
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
راه‌های مدیریت مصرف آب درجلسه هم اندیشی بررسی شد
جلسه هم اندیشی با سمن‌های فعال در حوزه محیط زیست با حضور شرکت‌ها و سازمانهای متولی آب و محیط زیست با ابتکار روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در سالن فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار شد.در این جلسه شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر، آب منطقه ای، منابع طبیعی، محیط زیست، جهاد کشاورزی، دانشگاه پیام نور و پژوهشکده آب و فاضلاب استان با مدیریت دانشگاه خلیج فارس و حضور فعال سازمان‌های مردم نهاد و سمن‌های استان به بررسی مدیریت مصرف آب پرداختند.در این جلسه که سازمان مردم نهاد نجات بیرمی و شرکت نواندیشان محیط پاک حضور داشتند مسئولان متولی آب استان بوشهر به بررسی مدیریت مصرف و توزیع در مورد منابع آب پرداختند و تقاضای همکاری و مساعدت سمن‌ها در راستای مدیریت مصرف آب شدند.در این نشست …
ویدئو / امنیت غذایی در کدام مناطق جهان بیشتر در معرض تهدید است؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / بهداشت و سلامت
ویدئو / امنیت غذایی در کدام مناطق جهان بیشتر در معرض تهدید است؟
پیش‌بینی سازمان جهانی هواشناسی می‌گوید اگر روند تغییرات اقلیمی خاورمیانه و شمال آفریقا به شیوه فعلی ادامه پیدا کند، کشاورزی، معیشت و امنیت غذایی کشورهای منطقه به خطر می‌افتد. طبق گزارش بانک جهانی، کشورهای این مناطق با آگاهی از آسیب‌پذیری‌های موجود، اقدامات پیشگیری‌کننده را آغاز کرده‌اند. برخی کشورها در این مناطق در حال انجام اقداماتی در راستای اجرای تعهدات مربوط به تغییرات اقلیمی هستند. آنها تلاش می‌کنند به سوی اقتصادی سازگارتر با محیط زیست و در نهایت پایین آوردن مقدار مقدار کربن آزاد شده در اتمسفر حرکت کنند.
  سازمان جهانی هواشناسی  خاورمیانه  بانک جهانی  شمال آفریقا  امنیت غذایی  تغییرات اقلیمی
هوای این شهرها ناسالم است
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
هوای این شهرها ناسالم است
ایرنا نوشت: رییس گروه پایش آلودگی هوا و صدا محیط سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای مشهد با شاخص ۱۲۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و هوای ایلام با شاخص ۱۵۴ و اهواز ۱۶۷ ناسالم برای تمام گروه‌ها است.
  آلودگی هوا