شنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۸ / 25 January, 2020
سرانه مطالعه
بهترین و بروزترین سایت فروش اینترنتی کتاب در ایران
ایسنا / ۲ روز قبل / ...
بهترین و بروزترین سایت فروش اینترنتی کتاب در ایران
همان‌طور که می‌دانید در ایران سرانه مطالعه کتاب پایین است و به‌طورکلی امروز اغلب مردم اطلاعات موردنیاز خود را از شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های مختلف دریافت می‌کنند.
  سایت پایتخت کتاب  فروش اینترنتی کتاب  خرید کتاب های درسی
خوزستان رتبه سی و یکم آموزشی/ نمایشگاه کتاب عامل ارتقای کتابخوانی
مهر / ۴ روز قبل / فرهنگی و هنری
خوزستان رتبه سی و یکم آموزشی/ نمایشگاه کتاب عامل ارتقای کتابخوانی
اهواز- معاون سیاسی استاندار خوزستان با اشاره به اینکه میزان مطالعه در کشور پایین است، گفت: در استانی که رتبه آموزشی آن ۳۱ است نمی‌توان انتظار افزایش سطح کتاب‌خوانی را داشت.
  علی حسین حسین زاده  استانداری خوزستان  سرانه مطالعه  خوزستان  نمایشگاه کتاب خوزستان
قمی ها رکوردار میزان مطالعه در کشور هستند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / فرهنگی و هنری
قمی ها رکوردار میزان مطالعه در کشور هستند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان قم گفت: استان قم با میانگین ١٥ دقیقه سرانه مطالعه در کشور اول است.
  سرانه مطالعه
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
رسانه‌ها چگونه باید در مورد سوژه‌های تکرارشونده مطالبه‌گری کنند که گرفتار عادت نشوند؟
آفت نگاه اداری به روزنامه‌نگاریفاطمه امین‌الرعایاهفته گذشته روزهای جهنمی آلودگی هوا در پایتخت و برخی شهرهای بزرگ کشور بود. رسانه‌ها هم هر روز در این مورد گزارش نوشتند. سال گذشته هم منوال همین بود و سال قبل‌تر و قبل‌تر از آن... گاهی برخی موضوعات و مشکلات آن‏قدر به صورت پیوسته و مداوم تکرار می‌شوند که حتی خود خبرنگاران هم از چندباره نوشتن درباره‌اش خسته می‌شوند چه برسد به مخاطب که بخواهد این گزارش‌های تکراری را بنویسد، اما چاره‌ای نیست جز نوشتن و نوشتن تا شاید سرانجام مشکلی حل شود یا مسئولی درصدد پاسخگویی برآید. ولی چگونه نوشتن در خصوص چنین موضوعات تکرارشونده‌ای مهم‌ترین اصل است.آلودگی، سیل، کاغذ، گورخوابی، کم بودن سرانه مطالعه و.... اینها تنها نمونه‌هایی از سوژه‌های تکراری سال‌های اخیر هستند که …
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
تمام چیزی که باید در مورد کتاب و کتابخوانی بدانید!
از شاخص های مهم برای ارزیابی سواد هر کشور می توان به کتابخوانی و سرانه مطالعه در آن کشور اشاره کرد. در این مقاله میتوانید با فواید کتابخوانی و چگونگی پیدا کردن کتابی خوب آشنا شوید.
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / ...
گوشت مصنوعی، بزودی در سفره‌های مردم !
آفتاب یزد- گروه گزارش:‌ وزارت بهداشت ایران می‌گوید: با توجه به توسعه روز افزون جمعیت، بر روی پروژه گوشت مصنوعی بررسی‌هایی در حال انجام است. بنا به اعلام ایسنا، این گوشت پروژه‌ای است که قرار است تولید آن به شرکت‌های دانش بنیان سپرده شود و البته هنوز این پدیده جدید در مرحله بررسی و مطالعه برای تولید است.بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف گوشت در ایران طی یک سال و نیم اخیر با افزایش قیمت روبرو بوده و به همین خاطر بیشتر خانواده‌ها سرانه مصرف شان به شدت افت پیدا کرده است.چندی قبل بود که خبرگزاری فارس طی خبری اعلام کرد که سرانه مصرف گوشت قرمز در ایران به کمتر از 10 کیلو رسیده است که دلیل این امر کاهش تقاضا در بازار گوشت قرمز به واسطه کاهش توان خرید مردم بوده است. از سوی دیگر کمیابی منابع و افزایش جمعیت یکی …
نمایشگاه کتاب سمنان پلی به سوی «شهر دوستدار کودک»
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / فرهنگی و هنری
نمایشگاه کتاب سمنان پلی به سوی «شهر دوستدار کودک»
سمنان- ایرنا- سمنان «شهر دوستدار کودک» روزهای اخیر در تلاش بود، تا از دریچه برگزاری نمایشگاه کتاب، به افزایش سرانه مطالعه قومسیان دست ‌یابد و فاصله خود را برای دستیابی به عنوان «شهر دوستدار کتاب» کم‌تر و کم‌تر کند.
  سمنان  نمایشگاه کتاب  کتاب  کتابخوانی
کمتر از ۱۰ درصد کتابخانه‌های آموزشگاه‌های فارس استاندارد است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / ...
کمتر از ۱۰ درصد کتابخانه‌های آموزشگاه‌های فارس استاندارد است
رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس با تاکید براینکه برای افزایش سرانه مطالعه باید فضای مطالعه را در کتابخانه‌ها توسعه داد، یادآور شد که تنها ۱۰ درصد کتابخانه‌های آموزشگاهی فارس مطابق استانداردهای آیفلا است.
  استانی-فرهنگی و هنری  کتاب  کتابخانه‌  مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس
عطش مطالعه کم نشده شیوه‌ کتابخوانی تغییر کرده/ سرانه هزار تومانی خرید کتاب در سمنان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / فرهنگی و هنری
عطش مطالعه کم نشده شیوه‌ کتابخوانی تغییر کرده/ سرانه هزار تومانی خرید کتاب در سمنان
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان معتقد است که عطش به یادگیری و کتاب کم نشده، بلکه شیوه‌های یادگیری و مطالعه تغییر کرده است.
  استانی-فرهنگی و هنری  نمایشگاه کتاب  معاون سیاسی استاندار سمنان
همشهری TV | تجربه شیرین همسایگی با کتاب
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / فرهنگی و هنری
همشهری TV | تجربه شیرین همسایگی با کتاب
طرح کتابخانه همسایگی با مشارکت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران به‌منظور افزایش سرانه مطالعه در مجتمع‌های بالای 40 واحد اجرا می‌شود.
ایرانیان چقدر مطالعه می‌کنند؟
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / سیاسی
ایرانیان چقدر مطالعه می‌کنند؟
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در جامعه ما واقعا نگران رشد کتابخوانی هستیم با این همه تحصیل‌کرده هنوز سرانه مطالعه در کشور 13 دقیقه است.
  سرانه مطالعه  کتاب
ابتکار جالب در بانک‌های کشور رومانی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / فرهنگی و هنری
ابتکار جالب در بانک‌های کشور رومانی
ایبنا نوشت: بانک تاریخی کشور رومانی با همکاری یک کتابفروشی زنجیره‌ای در این کشور به مشتریان خود کتاب هدیه می‌کند و آن‌ها را به این کار تشویق می‌کند.
  سرانه مطالعه  کتاب
کتاب‌هایی که باعث رکود مطالعه‌اند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / فرهنگی و هنری
کتاب‌هایی که باعث رکود مطالعه‌اند
تهران- ایرنا- دغدغه‌مندان عرصه فرهنگ سال‌هاست داد رکود سرانه مطالعه سر می‌دهند و یکی از سنین پایه برای مطالعه نوجوانی است اما امروزه هجوم کتاب‌های کمک آموزشی کودکان و نوجوانان ما را با مطالعه کتب عمومی غریبه کرده‌است.
  ادبیات کودکان  فرهنگ کتابخوانی
ارتباط اکسیژن و فضاهای فرهنگی از نظر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / فرهنگی و هنری
ارتباط اکسیژن و فضاهای فرهنگی از نظر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است ارتقای فضاهای فرهنگی هنری مانند سرانه فضای سبز که یک ضرورت بوده و هست، مانند اکسیژن به شمار می‌آید و توجه به آن از ضروریات است.
  سیدعباس صالحی  تئاتر شهر  سرانه مطالعه
روزگار ناخوش نویسندگی در خراسان رضوی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / فرهنگی و هنری
روزگار ناخوش نویسندگی در خراسان رضوی
مشهد- ایرنا- شرایط نامناسب اقتصادی و کاهش سرانه مطالعه و حمایت‌هایی که اغلب در مسیر درست هدایت نمی‌شود، نویسندگانی را که به اصطلاح دود چراغ می‌خورند تا اثری خلق کنند و دریچه‌ای نو به روی انسان‌ها بگشایند با مشکلات بسیار مواجه کرده است.
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / ...
جلادهای بازار ترجمه
نیلوفر شریف زاده| انسان همیشه در پی تقابل فرهنگی و در تکاپو بوده است تا هم فرهنگ خود را به دیگر نقاط جهان بشناساند و هم سر از فرهنگ دیگر نقاط جهان درآورد. یکی از راه‌های تقابل فرهنگی، مطالعه آثار نویسندگان و ادبیات ملت‌هاست. در ایران نیز به علت کنجکاوی مردم از فرهنگ کشورهای مختلف، بازار ترجمه آثار ادبی خارجی بسیار داغ است.همین بازار داغ خواه ناخواه باعث به وجود آمدن جوی می‌شود که راه را برای سوءاستفاده برخی از ناشران سودجو باز می‌کند. چه بسا کتاب‌های ادبی بزرگ با نویسندگانی سرشناس که زیر تیغ قلم مترجمانی ناپخته سلاخی می‌شوند و نه تنها خواننده را از شناخت سبک و سیاق نویسنده گمراه می‌کنند بلکه باعث آشنایی غلط او با فرهنگ زادگاه نویسنده شده و در صورت گیرا نبودن متن حتی ممکن است مخاطب تازه کار را …
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / ...
کاهش مصرف انرژی باید به کاهش فاصله طبقاتی بینجامد
براساس آماری که بلومبرگ ارایه کرده است در بین ١٠ کشوری که بالاترین میزان پرداخت یارانه‌های انرژی را دارند، ایران رتبه اول را دارد. در این فهرست به جز روسیه هیچ کشور اروپایی و توسعه‌یافته‌ای حضور ندارد. پس از ایران چهار کشور آسیاییِ چین، عربستان، اندونزی و هند، دو کشور آمریکایی ونزوئلا و مکزیک و دو کشور آفریقایی مصر  و الجزایر حضور دارند. ١٨درصد کل یارانه‌های پرداختی از سوی این ١٠ کشور در بخش انرژی از سوی ایران پرداخت می‌شود که رقمی قابل توجه است. ایران ٣٠درصد بیش از چین با ١,٤‌میلیارد نفر جمعیت یارانه پرداخت می‌کند؛ منظور از یارانه در این بحث نه ارقام پرداختی ماهانه بلکه کل یارانه‌های نقدی و پنهان است. حجم یارانه‌های پرداختی ایران در یک‌ سال حدود ٥٠‌میلیارد دلار و معادل ٦٠٠‌هزار‌میلیارد تومان …
وقتی کسی که در «خندوانه» جوک گفته، مرجع فرهنگی می‌شود،…
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / فرهنگی و هنری
وقتی کسی که در «خندوانه» جوک گفته، مرجع فرهنگی می‌شود،…
سعید بیابانکی معتقد است خالی شدن میدان از مراجع واقعی برای تبلیغ کتاب باعث شده است مراجع تقلبی مثل یک هنرپیشه یا کسی که در «خندوانه» چهارتا جوک گفته، مرجع اصلی شود و این خیلی خطرناک است.
  سعید بیابانکی  نویسنده  شاعر  بازار کتاب  سرانه مطالعه
زنان فرانسوی بیش از مردان‌شان کتاب می‌خوانند
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / فرهنگی و هنری
زنان فرانسوی بیش از مردان‌شان کتاب می‌خوانند
بررسی‌ها نشان می‌دهد که در میان فرانسویان مطالعه در کنار گردش با دوستان و تفریحات فرهنگی از فعالیت‌های پرطرفدار است. همچنین گزارش‌ها حاکی است که زنان این کشور بیش از مردان مطالعه می‌کنند.
  سرانه مطالعه  فرهنگ مطالعه  رایزنی فرهنگی  فرانسه
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / ...
وزیر ارشاد: سرانه مطالعه در کشور کماکان ۱۳ دقیقه است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بر اساس آخرین بررسی‌های انجام شده که هنوز گزارش نهایی آن منتشر نشده، سرانه مطالعه در کشور کماکان ۱۳ دقیقه است.
استقبال از کتاب‌های الکترونیک
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / فرهنگی و هنری
استقبال از کتاب‌های الکترونیک
بیست و چهارم آبان ماه، روز «کتاب و کتابخوانی» درحالی سپری شد که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سرانه مطالعه عمومی 13 دقیقه در روز خبر داد. البته آن‌طور که صالحی گفته این عدد میان کتابخوان‌ها برابر با 32 دقیقه در روز است؛ او این آمار را بر اساس پیمایشی اعلام کرده که بتازگی از سوی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات انجام شده است.
اقتباس به آزادی عمل نیاز دارد‌
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / فرهنگی و هنری
اقتباس به آزادی عمل نیاز دارد‌
ضعف قصه گویی و روایتگری از جمله کاستی‌های امروز سینمای ایران است. مشکلی که یکی از دلایل آن میزان پایین سرانه مطالعه و کتابخوانی بین فیلمسازان است و رد پای آن را می‌توان در آمار پایین اقتباس‌های سینمایی در سال‌های اخیر مشاهده کرد.
فاصله زیاد سرانه دسترسی به کتابخانه‎‎ها در کشور با استانداردها
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / فرهنگی و هنری
فاصله زیاد سرانه دسترسی به کتابخانه‎‎ها در کشور با استانداردها
معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: باید آمار کتابخانه‌های کشور به پنج برابر عدد فعلی ارتقاء یابد تا سرانه دسترسی ما به سرانه استاندارد نزدیک شود.
  استانی-فرهنگی و هنری  هفته کتاب وکتاب خوانی  نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور  سرانه مطالعه
سرانه مطالعه ۱۳ دقیقه در روز است/رمان در صدر آثار مورد مطالعه
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / فرهنگی و هنری
سرانه مطالعه ۱۳ دقیقه در روز است/رمان در صدر آثار مورد مطالعه
سیدعباس صالحی تازه‌ترین آمار به دست آمده از سرانه مطالعه در کشور را بیان کرد.
  سید عباس صالحی  سرانه مطالعه  کتاب و کتابخوانی
وزیر ارشاد جدیدترین سرانه مطالعه ایرانیان را اعلام کرد: به طور میانگین هر ایرانی در طول هفته یک ساعت و 30 دقیقه مطالعه می‌کند
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / اجتماعی
وزیر ارشاد جدیدترین سرانه مطالعه ایرانیان را اعلام کرد: به طور میانگین هر ایرانی در طول هفته یک ساعت و 30 دقیقه مطالعه می‌کند
«عباس صالحی» در آیین اختتامیه نخستین جشنواره میراث مکتوب رضوی که در خانه فرهنگ صدوقی یزد برگزار شد، به جدیدترین آمار مطالعه ایرانیان اشاره و اظهار کرد: در آخرین پیمایش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اطلاعات آماری از 15 هزار و 600 نفر ایرانیان در نقاط مختلف کشور جمع‌آوری و مشخص شد که به طور میانگین هر ایرانی در طول هفته یک ساعت و 30 دقیقه به مطالعه می پردازد.
کتاب‌نخوانی، وصله‌ای ناجور بر دامان توسعه فرهنگی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / فرهنگی و هنری
کتاب‌نخوانی، وصله‌ای ناجور بر دامان توسعه فرهنگی
بجنورد- ایرنا- «وقت ندارم، کتاب گران است، کتاب خوب پیدا نمی‌شود، شمارگان پایین است، حوصله ندارم» این ها و ده‌ها مورد دیگر، بهانه‌هایی است که سرانه مطالعه را در جامعه ما، آن هم با ارفاق، به ۳۰ دقیقه در روز رسانده است.
  بجنورد  راز و جرگلان  هفته کتاب  خراسان شمالی  کتابخانه  کتابخوانی  طرح های ترویجی کتابخوانی
صالحی: گرفتار مخاطره دانش کاذب فست‌فودی شده‌ایم
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / فرهنگی و هنری
صالحی: گرفتار مخاطره دانش کاذب فست‌فودی شده‌ایم
ایسنا نوشت: سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی برای آغاز بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، درباره بحران کتاب‌نخوانی هشدار داد.
  سیدعباس صالحی  هفته کتاب  سرانه مطالعه  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دیوار برلین همچنان پابرجاست
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / ...
دیوار برلین همچنان پابرجاست
با گذشت سه دهه از آن روز، گر چه دیوار برلین فرو ریخته است، اما هنوز دیواری حایل و نامرئی آلمان را به دو تکه تقسیم کرده است. گر چه این مرز در حال برچیده شدن است اما هنوز وجود دارد. هر دو کشور یعنی جمهوری دموکراتیک کمونیست آلمان (موسوم به آلمان شرقی) و جمهوری فدرال غربی آلمان (موسوم به آلمان غربی) کمتر از یک ‌سال پس از فرو ریختن دیوار برلین دوباره متحد شدند. به گفته «استفن مائو» جامعه‌شناس دانشگاه هومبولتِ برلین، بسیاری از اختلاف‌ها خصوصا اختلاف‌های اقتصادی بسیار کم شده‌ است. او به سی‌ان‌ان گفته است: «اما شما هنوز هم اختلاف‌های زیادی را در نگرش و روحیه مردم در شرق و غرب آلمان می‌بینید. حتی نگاه مردم به جمهوری دموکراتیک کمونیست آلمان سابق بین مردم شرق و غرب کاملا متفاوت است. نگاه آنها به نهادهای …
کاری که برای داشتن جامعه‌ای سعادتمند باید به فرزندانمان بیاموزیم
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / فرهنگی و هنری
کاری که برای داشتن جامعه‌ای سعادتمند باید به فرزندانمان بیاموزیم
ایرنا نوشت: برای بسیاری از ما سوال این است که چرا سرانه مطالعه در کشور پایین است، اما باید راه‌حلی برای آن در نظر گرفت، بهترین راه حل، ترویج خواندن است، این را به کودکان و نوجوانان بیاموزیم کتاب خواندن، کدام یک از مشکلات‌شان را حل خواهد کرد و چه کمکی به بهتر شدن زندگی‌شان می‌کند.
  معرفی کتاب  ادبیات  سرانه مطالعه
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / ...
کتابخوانی در ایران
به نظر میرسد آمار چندان دقیق و واحدی از سرانه ی مطالعه و حتی تعریفی دقیق و علمی از مفهوم سرانه ی مطالعه در ایران ارائه نشده است آمارها از دو دقیقه در سال تا ۱۲۰ دقیقه در روز را برای هر ایرانی حکایت میکنند!
برای رسیدن به سرانه مطالعه ایده آل در جامعه همت دستگاه‌های فرهنگی لازم است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / ...
برای رسیدن به سرانه مطالعه ایده آل در جامعه همت دستگاه‌های فرهنگی لازم است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی سرانه مطالعه کشور را بسیار نگران کننده توصیف کرد و گفت: برای رسیدن به سرانه مطالعه ایده آل در جامعه همت دستگاه‌های فرهنگی لازم است.
  استانی-فرهنگی و هنری
تفکر «فست فودی»
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸-۰۸-۰۴ / فرهنگی و هنری
تفکر «فست فودی»
این موضوع که در دنیای پر مشغله امروز سرانه مطالعه پایین آمده است شاید دیگر آنچنان هم عجیب به نظر نرسد. اینکه ترجیح ما بر این است که به جای خواندن یک رمان، فیلم آن را ببینیم یا به جای جست و جو در اوضاع و احوال وضعیت فرهنگی، سیاسی و یا اجتماعی جهان به خبر های کوتاه فضاهای مجازی اکتفا کنیم.
نامهربانی با یارمهربان
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸-۰۸-۰۴ / فرهنگی و هنری
نامهربانی با یارمهربان
چند روز پیش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب تبریز آماری ناامید کننده از سرانه مطالعه در کشور را اعلام کرد. آماری که حاکی از بی مهری با یار مهربان است و نشان می‌دهد کتاب در کشور ما با احتلاف فاحشی از اینترنت و تلویزیون جا مانده و در گوشه رینگ این دو تکنولوژی گرفتار شده است.
هر اقدامی در جهت کتاب‌خوانی،‌مثبت و موثر است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / اجتماعی
هر اقدامی در جهت کتاب‌خوانی،‌مثبت و موثر است
تهران-ایرنا- یک شاعر، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک و نوجوان، با تاکید براینکه سرانه مطالعه به شدت در کشور کاهش یافته و هر اقدام و برنامه‌ای که در جهت کتاب و کتاب‌خوانی رخ بدهد، اتفاقی مثبت و موثر است،گفت: اگر هفته‌ کتاب بتواند تمرکز بیشتر خود را بر کودکان و نوجوانان بگذارد، قطعاً می‌تواند در آینده‌ نه چندان دور قشری کتاب‌خوان و علاقه‌مند به کتاب تربیت کند.
  کتاب کودک  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  هفته کتاب  ادبیات کودک و نوجوان  مصطفی رحماندوست  موسسه خانه کتاب ایران  کتاب
باید برای افزایش سرانه مطالعه در آذربایجان غربی برنامه ریزی کرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / ...
باید برای افزایش سرانه مطالعه در آذربایجان غربی برنامه ریزی کرد
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: باید برای افزایش سرانه مطالعه در استان برنامه ریزی کرد.
  استانی-فرهنگی و هنری  سرانه مطالعه  ترویج کتابخوانی
هشدار وزیر فرهنگ در مورد سرانه پایین مطالعه در کشور
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / فرهنگی و هنری
هشدار وزیر فرهنگ در مورد سرانه پایین مطالعه در کشور
تبریز - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص پایین بودن سرانه مطالعه در کشور نسبت به سرانه اینترنت و تلویزیون هشدار داد.
  سید عباس صالحی  تبریز  نمایشگاه کتاب  فرهنگ و ارشاد اسلامی
سرانه فضاهای فرهنگی آذربایجان شرقی نصف سرانه کشوری است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / ...
سرانه فضاهای فرهنگی آذربایجان شرقی نصف سرانه کشوری است
استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که بهترین‌های صنعت چاپ در استان حضور دارند اما بازار مطالعه کتاب و نشر سرد است، افزود: هنوز یک روزنامه سراسری در استان نداریم و سرانه فضاهای فرهنگی استان قریب به نصف سرانه کشوری است.
  استانی-فرهنگی و هنری  نمایشگاه کتاب تبریز  کتاب‌خوانی
باید دسترسی مردم به کتاب را راحت کرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / ...
باید دسترسی مردم به کتاب را راحت کرد
معاون توسعه و مدیریت منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سرانه مطالعه کتاب در این استان چشم انداز روشنی ندارد که دلیل بر نخواندن کتاب نیست بلکه باید دسترسی مردم به کتاب را راحت کرد.
  استانی-فرهنگی و هنری  منطقه چهارمحال و بختیاری  کتاب  مطالعه
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / ...
پرداخت سهم کتابخانه‌های عمومی از سوی شهرداری سنندج
شهردار سنندج گفت: نیمه اول امسال ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال از محل درآمد شهرداری در قالب سهم نیم‌درصدی به کتابخانه‌های عمومی این شهر پرداخت شد. به گزارش همشهری، «حشمت‌الله صیدی» به نیم‌درصد سهم کتابخانه‌های عمومی از محل درآمد شهرداری‌ها اشاره و اظهار کرد: طبق قانون، شهرداری موظف شده نیم‌درصد درآمد خود را به کتابخانه‌ها پرداخت کند، ما هم امسال این سهم را پرداخت کردیم. وی با اشاره به این‌که سرانه مطالعه در کشور ما نسبت به سایر نقاط دنیا به‌ویژه کشورهای اروپایی بسیار پایین‌تر است، اضافه کرد: می‌طلبد …
مظلومیت کتاب‌ در نبردی ناعادلانه با فضای مجازی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / اجتماعی
مظلومیت کتاب‌ در نبردی ناعادلانه با فضای مجازی
تهران- ایرنا- سرانه مطالعه که به گفته بسیاری از کارشناسان روانشناسی نقشی اساسی در آگاهی بخشی به حقوق انسانی و کاهش آسیب های فردی و اجتماعی ایفا می کند؛ با توسعه شبکه‌های اجتماعی در سال های اخیر با افت قابل‌توجهی روبه رو شده است.
  کتابخوانی
پایین بودن سرانه مطالعه از تلاطم اقتصادی فاجعه‌ بارتر است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / فرهنگی و هنری
پایین بودن سرانه مطالعه از تلاطم اقتصادی فاجعه‌ بارتر است
سنندج - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر تلاش آحاد جامعه و مسئولان بر ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی گفت: پایین بودن سرانه مطالعه از تلاطم اقتصادی فاجعه بارتر است.
  کردستان  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  نمایشگاه کتاب  سنندج