پنجشنبه, ۶ آذر, ۱۳۹۹ / 26 November, 2020
سکه قدیمی
داستان سکه‌های کشف‌شده در ابن‌بابویه چه بود؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / قبرستان ابن بابویه / سکه قدیمی / کشف / میراث فرهنگی
داستان سکه‌های کشف‌شده در ابن‌بابویه چه بود؟
ششم آبان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری از کشف یک کوزه با ۲۶۰ سکه قدیمی توسط دو نفر در پی کندن قبر برای دفن متوفای خود در آرامستان ابن بابویه شهرری خبر داد؛ سکه‌هایی که معاون میراث فرهنگی استان تهران می‌گوید تعدادی از آن‌ها که با رسوب‌زدایی اولیه خوانده شده متعلق به آل بویه هستند.
دادستان ری خبر داد:
کشف کوزه پر از سکه هنگام دفن جنازه در ابن بابویه / متواری‌شدن یکی از گورکنان با نیمی از سکه‌ها
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
دادستان ری خبر داد: کشف کوزه پر از سکه هنگام دفن جنازه در ابن بابویه / متواری‌شدن یکی از گورکنان با نیمی از سکه‌ها
دادستان شهرستان ری گفت: حدود ۲۶۰ سکه قدیمی در آرامستان ابن بابویه شهرری کشف شد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
کشف ۲۶۰ سکه قدیمی در آرامستان ابن‌بابویه شهرری
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری گفت: ۲ نفر به منظور کندن قبر برای دفن متوفا در آرامستان ابن بابویه شهرری یک کوزه با محتوای ۲۶۰ سکه قدیمی از داخل این قبر پیدا می‌کنند.
پیدا شدن حدود 260 سکه‌ قدیمی در شهرری
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
پیدا شدن حدود 260 سکه‌ قدیمی در شهرری
دادستان شهرستان ری گفت: حدود ۲۶۰ سکه قدیمی در آرامستان ابن بابویه شهرری پیدا شد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
نسخه خطی قدیمی و ارزشمند که یک سارق به اشتباه پاره کرد
شخصی در جریان یک سرقت، نسخه خطی نادر و ارزشمند چینی به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار را پاره کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، به گفته رسانه‌های محلی در چین، یک دست نوشته تاریخی توسط سارقان دزدیده شده‌است. پس از سرقت، سارقان به آپارتمان شخصی به نام Fu Qunxiao رفتند و این نسخه خطی را در کنار مجموعه‌ای از اشیاء عتیقه و قدیمی که در ماه سپتامبر دزدیده بودند، قرار دادند. در این سرقت، سارقان موفق به سرقت ۲۴۰۰۰ تمبر پستی چینی، ۱۰ سکه قدیمی و ۷نسخه خطی شدند که قیمت کل اقلام به سرقت رفته حدود ۶۴۵ میلیون دلار است. پلیس ۳نفر را که مظنون به انجام این سرقت هستند دستگیر کرد، درحالی‌که جستجوی دو فرد دیگر درگیر در این پرونده نیز در جریان است. سارقان این نسخه قدیمی را به صاحب‌خانه به قیمت ۵۰ پوند فروختند. این مرد اول به …
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
کشف سکه‫های ۳۰۰۰ ساله در تهران و بازداشت ۶ نفر
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از کشف ۷۵۰ سکه عتیقه مربوط به سه هزار سال پیش و یک کتاب قدیمی خبر داد و گفت: ارزش اموال کشف شده توسط کارشناسان میرات فرهنگی در حال بررسی است.به گزارش ایسنا، سردار کیوان ظهیری دراین باره گفت: با دریافت خبری مبنی بر اینکه پدری ۷۰ ساله به همراه دو تن از فرزندان ۴۷ و ۳۷ ساله‌اش ساکن یکی از استان‌های همجوار استان تهران با همکاری 2 تن از همدستانشان ساکن شهر تهران باندی 5 نفره جهت فروش طلاجات و سکه‌های عتیقه تشکیل داده‌اند بررسی موضوع در دستور کار تیمی از ماموران متخصص کلانتری ۱۰۵ سنایی قرار گرفت. وی عنوان کرد: بررسی‌های اولیه حکایت از این داشت، این پدر و 3 پسرش با استفاده از ابزار گنج‌یاب و حفاری‌های غیر مجاز، طلاجات و سکه‌های عتیقه را در یکی از استان‌های همجوار استان تهران …
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
کشف 113 سکه ساسانی و ایلمایی در جهرم
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان فارس از کشف 113 سکه ساسانی و ایلمایی در جهرم خبر داد.به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، سرهنگ محمدرضا بهمنی‌نژاد گفت: «ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی جهرم در حین گشت‌زنی در سطح شهرستان به یک دستگاه خودرو سواری مشکوک شدند و در بازرسی از آن تعداد 113 عدد سکه قدیمی (نقره‌ای و مسی مربوط به دوره ساسانی و ایلمایی) کشف و متهم را دستگیر کردند.»او تصریح کرد: «برابر ماده 561 قانون هرگونه اقدام به خارج کردن اموال تاریخی‌فرهنگی از کشور، قاچاق محسوب شده و مرتکبان، علاوه بر استرداد اموال، به حبس از یک تا سه سال و پرداخت جریمه معادل دو برابر قیمت اموال قاچاق، محکوم می‌شوند.»
۱۳۹۸/۰۸/۲۰
گم شدن حلقه عروسی منجر به کشف تصادفی تعداد زیادی سکه طلای قدیمی شد
یک مرد انگیسی که به همراه دوستش به دنبال حلقه عروسی مفقود شده خود می گشت، موفق شد تعداد زیادی سکه قدیمی پیدا کند که تاریخشان به بیش از 500 سال پیش باز می گردد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۲
خانواده زلزله زده ایرانی زیر خانه شان گنج باستانی پیدا کردند+ تصاویر عجیب
فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: ۳۹ قطعه سکه قدیمی مربوط به دوره اشکانی در حین حفاری و پی‌کنی یکی از ساختمان‌های تخریب شده بر اثر زلزله سال ۹۶، در این شهرستان کشف شد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۲
کشف شمش طلا و سکه قدیمی قاچاق
فرمانده انتظامی استان مرکزی از کشف ۲۸عدد شمش طلا و سکه مسی قدیمی که به صورت قاچاق و غیرمجاز وارد کشور شده بود، در عملیات پلیس فراهان خبر داد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۸
150 سکه قدیمی از مخفیگاه سارقان معتاد در مشهد کشف شد
مشهد- ایرنا- فرمانده انتظامی مشهد گفت: 150عدد سکه قدیمی از مخفیگاه سارقان معتاد در حاشیه شهر مشهد کشف شد.
 •  •  •  •