جمعه, ۱۴ آذر, ۱۳۹۹ / 4 December, 2020
سیدنی پولاک
همسفران سفر به دنیای تاریکی
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
همسفران سفر به دنیای تاریکی
شهروندآنلاین: داریوش خنجی، فیلمبردار سرشناس سینمای هالیوود در جریان نشست‌های تخصصی جشنواره فیلم کوتاه تهران تجربیاتش را با سینمادوستان در میان گذاشت. این فیلمبردار برجسته که فیلم‌هایی مانند «هفت»، «اویتا»، «دروازه نهم»، «اتاق امن»، «نیمه‌شب در پاریس»، «بازی‌های مسخره» و بی‌شمار فیلم درجه یک دیگر را در کارنامه دارد، در لایو اینستاگرام انجمن سینمای جوانان به سوالات علاقه‌مندان سینما پاسخ داد. این فیلمبردار ایرانی‌الاصل که با فیلمسازانی چون رومن پولانسکی، دیوید فینچر، وودی آلن، برناردو برتولوچی، وونگ کار وای، میشائل هانکه و سیدنی پولاک همکاری کرده، در نشست مجازی «انتقال تجربه» گفت که در مواجه با کارگردان بیشتر شنونده است.
ویدئو / موسیقی فیلم؛ «یاکوزا»
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / معرفی موسیقی فیلم / موسیقی فیلم / موسیقی فیلم یاکوزا / سیدنی پولاک
ویدئو / موسیقی فیلم؛ «یاکوزا»
یاکوزا فیلمی جنایی و درام به کارگردانی «سیدنی پولاک» است که با فیلمنامه «پل شریدر» و «رابرت تاون»، بر اساس داستانی از «لئونارد شریدر» ساخته شد. «یاکوزا» جزو فیلم‌های کمتردیده‌شدۀ سیدنی پولاک - فیلمساز فقید آمریکایی - است؛ اما در دهه‌های اخیر چند فیلم بر اساس داستان یاکوزا ساخته شد. موسیقی این اثر را «رابرت دیوید گروسین»، آهنگساز، تنظیم‌کننده و نوازنده پیانوی اهل آمریکا و برنده جایزه اسکار ساخته است.
موسیقی متن فیلم توتسی ؛ دیو گروسین
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
موسیقی متن فیلم توتسی ؛ دیو گروسین
فیلم سینمایی «توتسی / Tootsie» به کارگردانی سیدنی پولاک و نوشته لری گلبرت، موری شیسگال، بری لوینسون و الین می بر اساس داستانی از دان مک‌گوایر و لری گلبرت محصول سال 1982 است. «مایکل دورسی» متوجه می‌شود نقشی را که قرار بوده در یک محصول برودوی به او بدهند، به بازیگر دیگری داده‌اند. وقتی با عصبانیت با کارگزارش، «جرج فیلدز» برخورد می‌کند، او به «مایکل» می‌گوید که به خاطر رفتارش، هیچ‌کس او را استخدام نخواهد کرد. «مایکل» برای اینکه ثابت کند «فیلدز» اشتباه می‌کن و به خاطر نیاز به هشت هزار دلار برای روی صحنه بردن نمایش هم اتاقی‌اش، «جف اسلیتر»، تصمیم می‌گیرد با پوشیدن لباس زنانه و تغییر نامش به «دوروتی مایکلز»، نقش مدیره بیمارستان را در یک مجموعه تلویزیونی به عهده بگیرد و موفق هم می‌شود. او با تغییر گفتگوهایش …
 •  •  •  •