پنجشنبه, ۸ خرداد, ۱۳۹۹ / 28 May, 2020
شبکه یاری کودکان کار
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
آموزش کودکان کار را از یاد نبریم
فاطمه قاسم‌زاده رئیس شبکه یاری کودکان کار و خیابان
دستور توقف فعالیت در گودهای غیرقانونی تفکیک زباله را صادر کنید/ مافیایی که کودکان را در معرض خطر قرار می‌دهد!
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / شبکه یاری کودکان کار / کودکان زباله گرد / کرونا در میان کودکان کار
دستور توقف فعالیت در گودهای غیرقانونی تفکیک زباله را صادر کنید/ مافیایی که کودکان را در معرض خطر قرار می‌دهد!
ایلنا: شبکه یاری کودکان کار، خواستار توقف فعالیت گودهای غیرقانونی تفکیک زباله شده و اعلام کرد کودکان زباله‌گرد در معرض خطر جدی قرار دارند.
کودکان کار، گمشده در گرد و خاک کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / کرونا / ویروس کرونا / کودکان کار / شبکه یاری کودکان کار و خیابان / کودکان کار / علائم کرونا
کودکان کار، گمشده در گرد و خاک کرونا
تهران - ایرنا - درحالیکه این روزها خیلی از افراد در سراسر کشور طبق گفته مسئولان در تلاش برای حفظ و رعایت بهداشت شخصی خود هستند تا از ابتلا به ویروس کرونا در امان بمانند، هنوز در خیابان‌های شهر می‌توان تصویر کودکان و نوجوانانی را دید که تا کمر داخل سطل‌های زباله خم شده‌اند و سلامتی آنها در خطر جدی قرار دارد.
حقم را زیر پا نگذار
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / روز جهانی حمایت از کودکان کار / کودکان خیابانی / کودکان کار / لایحه حمایت از حقوق کودکان / شبکه یاری کودکان کار و خیابان / انجمن حمایت از حقوق کودکان
حقم را زیر پا نگذار
تهران - ایرنا - این روزها در فضای مجازی دیده می‌شود که برخی افراد، برای جلب ترحم و کمک مردم، چهره پاک و معصوم کودکان را به نمایش می‌گذارند در حالیکه این اقدام عین زیرپا گذشتن حقوق انسانی آنها است، حقوقی که نادیده گرفته شده و اگر قدرت فریاد داشتند، این حق را مطالبه می‌کردند و با صدای بلند فریاد می‌زنند، حقم را زیرپا نگذار.
جمع‌آوری کودکان کار مخالف پروتکل‌‏های بین‏‌المللی است
۱۳۹۸/۱۰/۰۶
جمع‌آوری کودکان کار مخالف پروتکل‌‏های بین‏‌المللی است
رئیس هیات مدیره شبکه یاری کودکان کار در گفت‌وگو با «توسعه ایرانی»:
سرنوشت برابرِ کودکان کولبر با کودکان زباله‌گرد/ فرهاد و آزاد خسروی قربانی بی‌توجهی‌ها شدند
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / شبکه یاری کودکان کار / مرگ کولبران / فرهاد خسروی
سرنوشت برابرِ کودکان کولبر با کودکان زباله‌گرد/ فرهاد و آزاد خسروی قربانی بی‌توجهی‌ها شدند
شبکه یاری کودکان کار با صدور بیانیه‌ای نسبت به مرگ دو کولبر نوجوان در ارتفاعات مریوان اعتراض کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / فیلم برداری / تهران / کودکان خیابانی / گیلان / شبکه یاری کودکان کار و خیابان / معلم
معلمی با دوربین فیلمبرداری
۲۰ سال از روزگار معلم بودن شری نجفی در روستاهای گیلان می‌گذرد. کارش را با انجمن حمایت از حقوق کودکان شروع کرد و تا سال ۸۲ فعالیت در انجمن را ادامه داد. او از سال‌ ۷۸ در خیابان‌های تهران، شب و روز با کودکان وقت گذراند و زندگی‌شان را با یک دوربین هندی‌کم و دوربین عکاسی زنیت ثبت کرد. انجمن یاری کودکان در معرض خطر با این دغدغه‌ها شکل گرفت. تبعیض، کار کودکان، بازماندگی از تحصیل و کودک‌همسری در حاشیه‌های تهران امکان زندگی طبیعی را از کودکان می‌گیرد. انجمن در ده سال فعالیتش توانسته تعدادی از آن‌ها را به کلاس درس برگرداند و تاثیراتی در زمینه کاهش کودک‌همسری بگذارد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
پاسخ سیما: به دلیل مشکلات اقتصادی نمی‌توانیم
تقریبا ماه پیش بود که خبر حذف کامل تبلیغات از شبکه پویا در رسانه‌ها منتشر شد؛ خبری که معاون سیما اعلام کرد این اتفاق به تدریج می‌افتد. اما چرا این اتفاق تا امروز نیفتاده و همچنان شاهد پخش آگهی‌های بازرگانی از این شبکه هستیم؟به گزارش ایرنا، شبکه پویا توانسته در سال‌های اخیر به یکی از شبکه‌های مورد علاقه کودکان تبدیل شود و تقریبا هر خانواده ایرانی که صاحب کودک است با آن آشنایی دارد. اما مسئله‌ای که مطرح بوده و معمولا با انتقاد خانواده‌ها هم همراه بوده است، نمایش تبلیغات و آگهی‌های بازرگانی در لابه‌لای برنامه‌های کودک است. تبلیغاتی که ممکن است اثرات سوئی برای کودکان داشته باشد و آن‌ها را به نوعی مصرف‌گرا کند. در همین راستا انتقادها و بحث‌هایی در رسانه‌ها مطرح شد که سرانجام محمد سرشار مدیر این شبکه …
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی / سازمان های مردم نهاد / شبکه یاری کودکان کار و خیابان
نخستین جشنواره ادبی در حوزه آسیب های اجتماعی برگزار شد
تهران – ایرنا – نخستین جشنواره ادبی در حوزه آسیب های اجتماعی تحت عنوان " حس خیابان"، با هدف آسیب شناسی خیابان خوابی و آگاهی های اجتماعی شامگاه سه شنبه در تهران  برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۸
عضویتمان از شبکه یاری لغو نشد، خودمان استعفا کردیم/ تعداد کودکان کار در خیابان‌ها افزایش داشته است
فاطمه اشرفی مدیر عامل انجمن حامی (سمن) که در آخرین موعد اجرای طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان در کنار سازمان‌های دولتی قرار گرفته است درباره دلایل خود برای این همکاری را تشریح می‌کند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۷ / کودکان کار و خیابان / فاطمه قاسم‌زاده / کودکان بی‌شناسنامه / شبکه یاری کودکان کار / کودکان زباله گرد / طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان / منع کار کودک در قانون کار / آیین نامه حمایت از حقوق کودکان / انجمن های حقوق کودک
کودکان در چرخه استثمار؛ از مافیای زباله تا کولبری/ قانون کار برای حمایت از کودکان، اصلاح شود
ایلنا: فاطمه قاسم زاده، بر ضرورت اصلاحات قانونی و تغییر نگاه غالب در پدیده کودکان کار، تاکید دارد؛ رئیس هیات مدیره شبکه یاری کودکان کار معتقد است؛ دستگیری، راه‌حل نیست.
۱۳۹۸/۰۴/۲۶
طرح‌های جمع‌آوری کودکان را جمع کنید!/ زمزمه‌های «ردِ مرز» نگران‌کننده است
ایلنا: شبکه یاری کودکان کار در بیانیه‌ای به طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان که با دستگیری کودکان در سطح خیابان‌ها گره خورده، اعتراض کرده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۳
طرح جمع آوری کودکان کار ۳۰ بار انجام شد و ۳۰ بار شکست خورد/ عضویت یک «سمن» از شبکه یاری لغو شد
طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان در حالی از اول تیر آغاز شد که این بار یک سمن و یک کلینیک مددکاری با اجرای این طرح همراه شدند، موضوعی که انتقادات زیادی را به دنبال داشت.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ / کودکان کار / بیانیه
محو کار کودکان، بدون استقرار عدالت اجتماعی رویایی بیش نیست
تهران- ایرنا- روابط عمومی شبکه یاری کودکان کار در بیانیه ای به مناسبت یکصدمین سال تلاش برای لغو کار کودکان آورده است: محو کار کودکان بدون تلاش برای استقرار عدالت اجتماعی رویایی بیش نیست.
۱۳۹۸/۰۳/۱۵
واکنش شبکه یاری کودکان کار به طرح جمع‌آوری این کودکان/ سازمان بهزیستی توضیح دهد
شبکه یاری کودکان کار در اطلاعیه‌ای نگرانی خود را از طرح جدید جمع‌آوری کودکان کار و خیابان اعلام کرده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •