سه شنبه, ۲۵ شهریور, ۱۳۹۹ / 15 September, 2020
شهر ری
از مخزن موزه فرش تا حفار غیرمجاز در ری
۹ ساعت قبل / موزه ملی فرش ایران / حفار غیرمجاز / کاروانسرای کنار گرد ری / تپه تاریخی / تپه مافین‌آباد / تپه واوان / تپه تنگل خانه / شهر ری
از مخزن موزه فرش تا حفار غیرمجاز در ری
پاک‌سازی مخزن موزه فرش ایران پس از حدود چهار دهه از فعالیت این موزه برای نخستین‌بار و دستگیری حفار غیرمجاز در ری از خبرهای جدید میراث فرهنگی هستند.
دردسر مستاجران در شهرهای پیرامون کلانشهرها
۲۹ ساعت قبل / ستاد ملی / کد رهگیری / وزارت راه و شهرسازی / تهران / ویروس کرونا / ستاد ملی مبارزه با کرونا / شهرداری تهران / بانک مرکزی / شهر ری / محمد اسلامی
دردسر مستاجران در شهرهای پیرامون کلانشهرها
به نظر می‌رسد با توجه به اثرگذاری بازار مسکن تهران و دیگر کلانشهرها بر شهرهای پیرامونی، در نظر گرفتن وام ودیعه ۱۵ میلیونی برای این شهرها، مستأجران را مستأصل کرده است.
۲ روز قبل
هرگونه عملیات عمرانی در ابن بابویه زیر نظر میراث فرهنگی انجام می‌شود
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ری گفت: پس از توقف عملیات عمرانی در گورستان تاریخی ابن بابویه در جلسه با رئیس اداره اوقاف شهرستان ری و متولیان امام‌زاده ابن بابویه و امام‌زاده هادی مقرر شد تا طرح پروژه مناسب‌سازی قبور با تایید و زیر نظرکارشناسان میراث فرهنگی انجام شود.به گزارش ایلنا، امیر مسیب رحیم‌زاده (رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ری) گفت: در جلسه با رئیس اداره اوقاف شهرستان ری و متولیان امام‌زاده ابن بابویه و امام‌زاده هادی مصوب شد تا طرح مناسب‌سازی قبور طبق الگو و طرح اولیه امام‌زاده و با استفاده از مصالح آجر انجام شود.رحیم‌زاده ضمن قدردانی از حساسیت رسانه‌ها در پرداختن به موضوع دخل تصرف در گورستان ثبت ملی ابن بابویه خاطرنشان کرد: قطعا تلاش ما …
مقاومت شهرداری و سازمان محیط زیست برای جابجایی آرادکوه/ مکان یابی محل جدید انجام نشده است
۴ روز قبل
مقاومت شهرداری و سازمان محیط زیست برای جابجایی آرادکوه/ مکان یابی محل جدید انجام نشده است
عضو شورای شهر تهران می‌گوید؛ چطور گوشی لوکس را وارد می‌کنیم، اما در وارد کردن تجهیزات جدید پسماند عاجز هستیم؟ آیا جز این است، مشکلی که زباله‌های تهران برای شهر ری ایجاد کرده دغدغه ما نیست.
وضعیت اقامه نماز جمعه ۲۱ شهریورماه در استان تهران
۵ روز قبل / فیروزکوه / پیشوا / دماوند / شهر ری / شمیرانات / استان تهران / تهران / نمازجمعه / نماز جمعه تهران / ویروس کرونا
وضعیت اقامه نماز جمعه ۲۱ شهریورماه در استان تهران
نماز جمعه در شهرستان‌های دماوند، شمیرانات (لواسانات، رودبار قصران)، کن، پاکدشت، شهرری، پیشوا و فیروزکوه اقامه نمی شود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
مجمع‌الجزایر سلطان شدیم و تمام
خبرگزاری ایرنا خبر داد که سلطان قبر بعد از هفته‌ها متواری بودن، دستگیر شده و با همین خبر «سلطان قبر» به هشتگ مهمی در روز دوشنبه و در توییتر فارسی تبدیل شد. آنچه می‌خوانید منتخبی از توییت‌های طنز و شوخی با این اتفاق عجیب و نادر است.  «امیری(معروف به سلطان قبر) دستگیر شد، مدیر کل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه از دستگیری شخصی به نام «امیری» معروف به سلطان قبر خبر داد»، «سلطان فروش قبر امروز در تهران دستگیر شد. تاکید می‌کنم؛ سلطان فروش قبر»، «دستگیری سلطان قبر متهم به قبرفروشی غیرقانونی در شهر ری»، «به نظرم بریم زودتر قبر بخریم تا قبر گرون‌تر نشده، ‏آخه یادتونه که وقتی سلطان …
توضیحات دادستان شهر ری درباره پرونده متهم به قبر فروشی غیرقانونی
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
توضیحات دادستان شهر ری درباره پرونده متهم به قبر فروشی غیرقانونی
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری به ارائه توضیحاتی درباره بازداشت متهم به قبر فروشی غیرقانونی در ابن بابویه پرداخت.
اتمام حجت میراث فرهنگی برای ابن بابویه
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / قبرستان ابن بابویه / میراث فرهنگی / اداره اوقاف شهر ری
اتمام حجت میراث فرهنگی برای ابن بابویه
میراث فرهنگی می‌گوید «با هرگونه بارگذاری جدید در قبرستان «ابن بابویه» و امامزاده «هادی» مخالفت کرده و قرار نیست هیچ نوع بارگذاری دیگری در دومین قبرستان تهران انجام شود.
آتش سوزی یک کارگاه صنعتی در شهر ری/ آتش بدون مصدوم مهار شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
آتش سوزی یک کارگاه صنعتی در شهر ری/ آتش بدون مصدوم مهار شد
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از مهار آتش سوزی در یک کارگاه صنعتی، تولیدی در شهر ری خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
گشت و گذار جوانان عربستانی در کویر
گشت و گذار جوانان عربستانی در منطقه کویری ساعد توجه رسانه‌های خارجی را به خود جلب کرده است. منطقه کویری ساعد در ۱۱۰ کیلومتری شرق شهر ریاض پایتخت عربستان قرار دارد.
متولیان ابن ‌بابویه دور یک میز جمع شدند
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / قبرستان ابن بابویه / ساماندهی سنگ‌ قبرهای تاریخی / شهر ری / میراث فرهنگی
متولیان ابن ‌بابویه دور یک میز جمع شدند
مدیر اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرری خبر داد: همه کارها در قبرستان ابن ‌بابویه متوقف شده و قرار است بعد از برگزاری جلسه‌ای در معاونت میراث فرهنگی استان تهران، درباره‌ اجرایی شدنِ ادامه‌ دو طرحِ ساماندهی قبرستان و ایجاد فضای سبز در ضلع شمالِ غربی این محوطه تاریخی تصمیم‌گیری شود.
ابن بابویه را برای مسیر ماشین‌رو صاف کردند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / قبرستان ابن بابویه / ساماندهی سنگ‌ قبرهای تاریخی / شهر ری / میراث فرهنگی
ابن بابویه را برای مسیر ماشین‌رو صاف کردند؟
می‌گوید «خَیِّری پیدا شده و قرار است هزینه ایجاد فضای سبز در این بخش…
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
افتتاح راه‌آهن سراسری
احداث راه‌آهن سراسری در ایران ضمن اینکه یکی از آرزوهای دیرین مردم ایران را برآورده کرد از اهمیت استراتژیک استثنایی برخوردار بود. ایرانیان که از دیرباز با اروپا آشنا بودند، راه‌آهن را یکی از دلایل توسعه آنان می‌دانستند. البته دلایل تاریخی و اجتماعی بسیار دیگری هم بود، اما راه‌آهن افسانه‌ای برای ایرانیان آرزو بود. ناصرالدین شاه خودش در اروپا بر آن سوار شده بود و ماشین دودی تهران به شهر ری الگو و نمونه‌ای از راه‌آهن برای دلخوشی مردم بود. زمانی که رضا شاه نخست‌وزیر شد، سرکشی‌های خوانین ادامه داشت. شیخ خزعل در خرمشهر و اهواز زیر بار حکومت مرکزی نمی‌رفت. شرکت نفت انگلیس که اراضی پالایشگاه نفت آبادان را از او خریده بود، می‌کوشید با او قراردادی منعقد …
آتش سوزی پراید یک کشته به جای گذاشت
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / اخبار حوادث / آتش سوزی / پراید / آتش سوزی پراید / کرج
آتش سوزی پراید یک کشته به جای گذاشت
فرمانده انتظامی شهر کرج گفت: عصر امروز آتش سوزی خودرو پراید یک کشته بجای گذاشت و در سمت دیگری از شهر ریزش ساختمان قدیمی موجب به خطرافتادن جان شهروندان شد که خوشبختانه این حادثه بدون صدمه جانی بود.
فرزاد آشوبی : شانس پرسپولیس برای برد بیشتر است
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / استقلال تهران / فرزاد آشوبی / پرسپولیس تهران
فرزاد آشوبی : شانس پرسپولیس برای برد بیشتر است
غلام عباس "فرزاد" آشوبی (زاده ۲۷ فروردین ۱۳۵۹ در شهر ری) بازیکن سابق فوتبال اهل ایران است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
یک عکس یک خاطره
مسافران ماشین‌دودی در ایستگاه شهر ری - 1280 82‌ سال پیش در چنین روزی، برابر چهارم شهریور 1317 خورشیدی، راه‌آهن سراسری ایران که کلنگ آن بیست‌وسوم مهر ١٣٠٦ خورشیدی در محل فعلی ایستگاه راه‌آهن تهران بر زمین زده شده بود، رسما افتتاح شد. این خط‌آهن که از جنوب تا شمال ایران امتداد دارد، بندر امام‌خمینی‌(ره) در ساحل خلیج فارس را به بندر ترکمن در ساحل دریای مازندران وصل می‌کند. تا پیش از راه‌آهن سراسری، تنها خط آهن رسمی در ایران موسوم به «ماشین دودی» میان تهران و شهر ری قرار داشت که ‌سال 1261 خورشیدی و در زمان ناصرالدین شاه قاجار ساخته شده بود. 
دستگیری عاملان درگیری مسلحانه در جنوب تهران
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / درگیری مسلحانه
دستگیری عاملان درگیری مسلحانه در جنوب تهران
ایلنا: با تلاش ماموران پایگاه نهم پلیس امنیت عمومی تهران ۷ شرور متواری که در شهر ری با درگیری مسلحانه موجب رعب و وحشت شهروندان شده بودند، دستگیری شدند.
پذیرایی از ۳۰۰ تبعه خارجی در یک سفره‌خانه به پلمب منجر شد
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / ویروس کرونا / پلیس / شهرری / شهر ری
پذیرایی از ۳۰۰ تبعه خارجی در یک سفره‌خانه به پلمب منجر شد
تسنیم نوشت: سفره‌خانه سنتی متخلف که بدون رعایت پروتکلهای بهداشتی پذیرای ۳۰۰ تبعه خارجی شده بود، پلمب شد.
۱۳۹۹/۰۵/۳۱
نگفتم فقط دعا کنید در تهران زلزله نیاید
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: نگفتم فقط دعا کنید در تهران زلزله نیاید؛ گفتم بعد از انجام کارهای پیشگیرانه از جمله انتخاب استان‌های معین برای کمک‌رسانی، دعا کنید در تهران زلزله نیاید.اسماعیل نجار در گفت‌وگو با مهر درباره ابلاغ‌های سازمان مدیریت بحران به شهرداری پایتخت اظهار کرد: بحث ما برای تهران؛ آب‌ها و چشمه‌هایی بود که وارد زمین می‌شد. از این رو در بسیاری از جاها این چشمه‌ها را بستیم و راه قنات‌ها بسته شد. دامنه البرز را سیمان و آسفالت کردیم و این اقدام تا انتهای شهر ری ادامه دارد. هیچ آبی دیگر وارد زیرزمین نمی‌شود. از سوی دیگر نیز چاه احداث کردیم تا آب را بالا بیاوریم.وی افزود: حرف کارشناسان این بود که فاضلاب را نمی‌توان وارد چاه کنیم ولی می‌شود آب باران را وارد چاه کنیم همچنین نهرها …
فودکای‌ تهران قهرمان لیگ دسته اول فوتسال کشور شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / لیگ دسته اول فوتسال / کراپ الوند ایرانیان
فودکای‌ تهران قهرمان لیگ دسته اول فوتسال کشور شد
ایلنا: دیدار فینال لیگ دسته اول کشور عصر امروز بین تیم های فودکا تهران و کراپ الوند ایرانیان در سالن طالقانی شهر ری برگزار شد.
بهسازی اطراف برج طغرل بدون هیچ گودبرداری/رایزنی سازمان نوسازی برای حفاظت بناهاو بافت‌های تاریخی
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / شهرداری تهران / شهر ری / برج طغرل / گودبرداری
بهسازی اطراف برج طغرل بدون هیچ گودبرداری/رایزنی سازمان نوسازی برای حفاظت بناهاو بافت‌های تاریخی
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه در بهسازی محدوده…
زن عصبانی با لنگه کفش مردی را کور کرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / اخبار حوادث / دادگاه / شهر ری / دعوا
زن عصبانی با لنگه کفش مردی را کور کرد
زن جوان که به طرفداری از شوهرش با صاحبکار او درگیر شده و با لنگه کفش چشم وی را کور کرده بود به‌زودی در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه خواهد شد.
قرارمان درخت هم نبود چه رسد به تاب و سرسره
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / انحراف از محور برج طغرل / قبرستان ابن بابویه / تعرض به محوطه تاریخی / برج طغرل / زمین بازی کودکان / شهر ری
قرارمان درخت هم نبود چه رسد به تاب و سرسره
داستان تعرض به زمینِ خالی عرصه‌ برج طغرل در حال تبدیل شدن به ماجرایی تکراری شده که هربار طرحی جدید را بدون اعلام به میراث فرهنگی آغاز می‌کنند و با انتشارِ آن، تازه به فکر اعلام به میراث فرهنگی و ارائه‌ طرح می‌افتند.
معرفی میراثِ محرم در فضای مجازی
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / ماه محرم / آئین‌های محرم / میراث معنوی / شهر ری / فضای مجازی
معرفی میراثِ محرم در فضای مجازی
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ری خبر داد: میراث معنوی ماه محرم مانند تکایا، سقاخانه‌ها و آئین‌های عزاداری شهرستان ری به عنوان یکی از مهمترین مقاصد زیارتی و مذهبی جهان شیعه به صورت مجازی معرفی می‌شود.
سوء قصد به جان بازپرس ویژه قتل پایتخت
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / بازپرس ویژه قتل / سوقصد / شهر ری / حوادث
سوء قصد به جان بازپرس ویژه قتل پایتخت
تحقیقات برای شناسایی عاملان حادثه سوء قصد به جان بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران در حالی به دستور قاضی دادسرای شهر ری از سوی کارآگاهان پلیس‌آگاهی ادامه دارد که به گفته پزشکان معالج قاضی بخشوده از ناحیه جمجمه به شدت آسیب دیده و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان تحت درمان است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
عبدالله قوچانی قربانی کرونا شد
رئیس ایکوموس ایران از به خاکسپاری عبدالله قوچانی _ متخصص کتیبه‌های فارسی و عربی و پژوهشگر تاریخ دوران اسلامی _ در قطعه هنرمندان بهشت زهرا خبر داد.مهدی حجت در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که مرحوم قوچانی صبح جمعه - ۱۷ مرداد - به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان ارتش درگذشت. پیکر وی روز شنبه ۱۸ مرداد بدون برگزاری هیچ مراسمی در قطعه هنرمندان بهشت‌زهرا(س) دفن شد.استاد عبدالله قوچانی متخصص کتیبه‌های فارسی و عربی در آثار منقول و غیرمنقول موزه‌ها و کشفیات باستان‌شناختی در جهان بود. وی پژوهشگر تاریخ دوران اسلامی، کارشناس آثار هنر اسلامی و سکه شناس و عضو پیوسته موسسه فرهنگی ایکوموس ایران بود. از تالیفات این متخصص می‌توان به ترجمه «شعارهای سکه‌های دوره اسلامی، پیام‌های ارشادی و دعوتی و تبلیغی بر …
لبنان در آغوش مجسمه مسیح در برزیل
۱۳۹۹/۰۵/۱۸
لبنان در آغوش مجسمه مسیح در برزیل
مجسمه بزرگ حضرت مسیح(ع) در شهر ریودوژانیرو برزیل برای ابراز همدردی با مردم لبنان به رنگ پرچم این کشور نورپردازی شد.
در ری اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / شهر ری
در ری اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است
فرماندار ویژه ری گفت: شهرری در حوزه راه خدمات و اقتصاد پیشرفت های خوبی کسب کرده است.
کلنگی که تهران را بزرگ کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
کلنگی که تهران را بزرگ کرد
پرنیان سلطانی تهران که از همان ابتدا شهری به این درندشتی با میلیون‌ها نفر جمعیت نبود. دِهی بود در نزدیکی شهر ری که به دستور شاه‌طهماسب صفوی دور تا دور آن را خندقی کنده و با 114برج (به‌تعداد سوره‌های قرآن) محصور کرده بودند. آن زمان تهران فقط هزار نفر جمعیت داشت و 4دروازه شمیران، قزوین، دولاب و حضرت عبدالعظیم (دروازه اصفهان)، راه ورود و خروج به این ده را مشخص می‌کرد. تا اینکه ناصرالدین شاه قاجار روی کار آمد. در زمان سلطنت این شاه قاجار، تهران همان تهران بود، با همان 12کیلومتری که در حصار طهماسبی …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
نبرد آتش‌نشانان با حریقِ مهارناپذیر در کالیفرنیا
بیش از ۱۳۰۰ آتش‌نشان در حال مبارزه با آتش‌سوزی سریعا در حال گسترشی هستند که از یکشنبه در شهر ریورساید در کالیفرنیای جنوبی از کنترل خارج شده است. به گزارش رویترز، این آتش‌سوزی تاکنون بیش از ۸۰۰۰ نفر از ساکنان مناطق اطراف را مجبور به تخلیه خانه‌هایشان کرده است. طبق  آخرین اطلاعات به روز شده توسط «دپارتمان جنگلداری و حفاظت در برابر حریق در کالیفرنیا» این آتش‌سوزی از جمعه شب آغاز شده و تاکنون ۸۳.۱ کیلومتر مربع را به آتش کشیده است. در مجموع ۱۳۶۰ آتش‌نشان با پشتیبانی بالگردها در صحنه آتش‌سوزی در حال عملیات هستند اما تاکنون نتوانسته‌اند هیچ قسمتی از آتش را مهار کنند. بالگردها و کامیون‌های آبپاش نیز برای خاموش کردن آتش تلاش می‌کنند. این …
۱.۵ متر قبر: ۳۰۰ میلیون تومان
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
۱.۵ متر قبر: ۳۰۰ میلیون تومان
در ایامی که تهران روزهای سخت و کرونایی‌اش را می‌گذراند و شهروندان درگیر اتفاقات ناخوشایند ناشی از مرگ هستند، خبر کشف سلطان قبر در امامزاده تاریخی و قدیمی تهران واقع در شهر ری نگاه‌ها را به این سمت می‌برد که دقیقا چه سیستم نظارتی در خرید و فروش قبرهای امامزاده‌های تهران وجود دارد.
نگاهی به حادثه تلخ حمله به گزارشگران صداوسیما
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / رسانه / خبرنگار / تلویزیون / سازمان صدا و سیما
نگاهی به حادثه تلخ حمله به گزارشگران صداوسیما
ایسنا نوشت: حادثه اخیر حمله به گزارشگران برنامه «در شهر» که برای انعکاس مشکلات یکی از روستاهای شهر ری عازم این منطقه شده بودند، نشان داد که متاسفانه به رغم هشدارها و برخوردهایی که تاکنون با افراد متخلف صورت گرفته اما نوار توهین‌ها به خبرنگاران رسانه ها همچنان ادامه دارد.
اتفاقی تلخ که پایانی ندارد!
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / برنامه در شهر
اتفاقی تلخ که پایانی ندارد!
حادثه اخیر حمله به گزارشگران برنامه «در شهر» که برای انعکاس مشکلات یکی از روستاهای شهر ری عازم این منطقه شده بودند، نشان داد که متاسفانه به رغم هشدارها و برخوردهایی که تاکنون با افراد متخلف صورت گرفته اما نوار توهین‌ها به خبرنگاران رسانه ها همچنان ادامه دارد.
مانع جدید برای حضور شهردار در جلسات هیات دولت کجاست؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / تهران / روحانی / ناهید خداکرمی / شهرداری / دولت / شورای شهرتهران / محسن هاشمی / شورای پنجم / زهرا صدراعظم نوری / پیروز حناچی
مانع جدید برای حضور شهردار در جلسات هیات دولت کجاست؟
مدتی است که شهردار تهران به جلسات هیات دولت نمی رود. عضو شورای شهر تهران می گوید تا جایی که اطلاع دارم از حناچی برای شرکت در جلسات هیات دولت دعوت می شود ولی گویا مانع جای دیگریست.
کوهسرخ، برای رسیدن به جایگاه واقعی خود نیازمند تلاش مردم و مسئولان است
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / استانی-شهرستانها / خبرهای شهرستان کوهسرخ
کوهسرخ، برای رسیدن به جایگاه واقعی خود نیازمند تلاش مردم و مسئولان است
نائب رئیس شورای اسلامی شهر ریوش گفت: اگرچه بخش کوهسرخ به شهرستان ارتقاء یافته، اما برای رسیدن به جایگاه واقعی خود نیازمند تلاش مردم و مسئولان است.
درگیری زوج پرستار در بیمارستان منجر به مرگ شوهر شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
درگیری زوج پرستار در بیمارستان منجر به مرگ شوهر شد
درگیری زوج میانسال که هر دو از کادر درمانی یک بیمارستان در شهر ری بودند با مرگ شوهر و زخمی شدن همسرش پایان یافت.
درباره مردِ نجیب و قهرمانِ محجوب سینمای ایران
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / سینمای ایران / هادی اسلامی
درباره مردِ نجیب و قهرمانِ محجوب سینمای ایران
در گورستان تاریخی ابن‌بابِوِیه شهر ری، در جوارِ آرامگاهِ عالم بزرگِ شیعه، حضرت شیخ صدوق یا همان محمد بن علی بن حسین بن موسی بن بابویه قمی (م. سده چهارم هجری)، کمی آن‌سوتر از مزار عارفِ بزرگ، شیخ رجبعلی خیاط (نکوگویان)، سنگ قبری است که رویش نوشته شده: «جاودانگی ویژه خداوند است؛ با نام نیک می‌توان جاوید ماند. پدری صمیمی و مهربان، همسری فروتن و فداکار، آموزگار صمیمیت و راستی، زنده‌یاد روان‌شاد هادی اسلامی، هنرمند وارسته و متعلّق به مردم آرمیده است. ۱۷ آبان ۱۳۱۸ – ۹ مرداد ۱۳۷۲».
ترخیص پادشاه عربستان از بیمارستان
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
ترخیص پادشاه عربستان از بیمارستان
ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، بیمارستان تخصصی «ملک فیصل» در شهر ریاض را ترک کرده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
دماوند هنوز در وقف است
[مهتاب جودکی] مشکل وقف دماوند هنوز حل نشده اما از صبح دیروز خبری در فضای مجازی پیچیده و سلبریتی‌ها برای «آزادسازی دماوند» هورا می‌کشند. خبری که نیمه‌شب چهارشنبه منتشر شد، همه نگاه‌ها را به خود جلب کرد و خوشحالی کوتاهی به دنبال داشت اما قصه وقف دماوند را پیچیده‌تر کرد. در نخستین دقایق بامداد رئیس اداره منابع طبیعی آمل، کارشناسان اداره کل منابع طبیعی مازندران و مسئولان ثبت اسناد رینه، در اداره ثبت اسناد شهر رینه در دماوند دور هم جمع شدند تا مشکل دماوند را به نفع اراضی ملی حل کنند و چندساعت بعد این خبر مثل بمب منفجر شد: «دماوند آزاد شد.» اطلاعات «شهروند» اما نشان می‌دهد اشاره به آزادسازی دماوند، فقط مربوط به 2‌هزار هکتار از قله …
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
نفرات برتر فراخوان تکمیل دفترچه های طلوع حسنه شاهد معرفی شدند
پس از توزیع و ارسال دفترچه های طلوع حسنه شاهد که با هدف گسترش فرهنگ نویسندگی و طراحی در میان خانواده کارکنان صندوق قرض الحسنه شاهد طراحی گردیده بود برگزیدگان این مرحله پس از مطالعه تمامی آثار و داوری انتخاب شدند. به گزارش روابط عمومی صندوق قرض الحسنه شاهد از میان شرکت کنندگان در فراخوان تکمیل دفترچه طلوع حسنه شاهد بهترین ها انتخاب شدند.این اقدام فرهنگی که با تکیه بر پر کردن اوقات فراغت خانواده کارکنان و با هدف شناسایی استعداد های درخشان و گمنام در زمینه نویسندگی و بارور نمودن آگاهی و ارتقای سطح فرهنگی کارکنان و اعضای خانواده‌های آنان برنامه ریزی شده بود به مراحل پایانی خود با انتخاب بیست برگزیده نزدیک گردید.بدینوسیله به اطلاع کارکنان محترم صندوق قرض الحسنه شاهد میرساند پیرو طراحی و اجرای برنامه …
قطعی پیاپی برق در برخی از مناطق شهر ری/ توانیر: خاموشی برنامه‌ریزی شده‌ نداریم
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / حاجی‌رضا تیموری / مدیر عامل توزیع نیروی برق استان تهران / خاموشی شهر ری
قطعی پیاپی برق در برخی از مناطق شهر ری/ توانیر: خاموشی برنامه‌ریزی شده‌ نداریم
حاجی‌رضا تیموری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران، گفت: با کسب اطلاع از شرکت توزیع برق منطقۀ شهر ری، اعلام می‌کنیم هیچ قطعی برق برنامه‌ریزی شده‌ای در این حوزه شهر تهران وجود نداشته است
نقش‌آفرینی تشکل‌های کارگری در توزیع کالاهای اساسی/ سپردن امور کارگران به غیرکارگران مشکل‌آفرین است
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / کالابرگ / کوپن / تشکلات کارگری / توزیع کالاهای اساسی
نقش‌آفرینی تشکل‌های کارگری در توزیع کالاهای اساسی/ سپردن امور کارگران به غیرکارگران مشکل‌آفرین است
ایلنا: دبیر اجرایی خانه کارگر شهر ری خواستار فراهم کردن امکان نقش‌آفرینی تشکل‌های کارگری در اقدامات حمایتی شد.
توضیح هیات رزمندگان شهر ری درباره لغو مراسم مسلمیه
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / داوود شفیعی / رییس هیات رزمندگان شهرری
توضیح هیات رزمندگان شهر ری درباره لغو مراسم مسلمیه
ایلنا: رییس هیات رزمندگان شهرری درباره لغو مراسم مسلمیه توضیحاتی ارائه کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / ابن بابویه / آرامستان / تهران / شهر ری
(تصاویر) آرامستان ابن بابویه
آرامستان ۱۴ هکتاری «ابن بابویه» نخستین قبرستان شهر ۸ هزار ساله ری و دومین گورستان تهران است که بسیاری از علما، مشاهیر و رجال سیاسی ایران در آن دفن شده‌اند. نام این مکان تاریخی و فرهنگی برگرفته از نام محمدبن بابویه مشهور به شیخ «صدوق» از فقها و دانشمندان شیعه است که بقعه متبرک این محدث بزرگ در این آرامستان قرار دارد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
آبرسانی در شهرها و روستاهای استان بوشهر به وضعیت پایدار رسیده است
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در نشست شورای اداری استان بوشهر با اشاره به اجرای ۱۰ مجتمع آبرسانی روستایی گفت: با حمایت دولت تدبیر و امید ۱۰ مجمتع آبرسانی روستایی با ۱۲۷ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در این استان راه‌اندازی شد.عبدالحمید حمزه پورد افزود: با راه‌اندازی این مجتمع‌ها مشکل آبرسانی به ۱۰۶هزار نفر در قالب ۲۱۶ روستای مناطق مختلف این استان برطرف شده‌است.وی بیان کرد: با این اعتبارات تاکنون افزون بر ۷۱۳ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع،۲۰ هزار متر مکعب مخزن ذخیره و پنج باب ایستگاه پمپاژ اجرا و احداث شده‌است.حمزه پور اضافه کرد: برای تکمیل این مجتمع‌های آبرسانی ۲هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.وی بیان کرد: اجرای خط انتقال آب مخزن روستای قلعه سفید به طول …
مرز پرگهر
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / باستانی / فرش / کودکان / گردشگری / ویروس
مرز پرگهر
چشمه علی یکی از مناطق گردشگری، باستانی و دیدنی شهر ری محسوب می‌شود. در گذشته، فرش فروش‌ها و مردم تهران، قالی‌ها و قالیچه‌های خود را در این آب شست وشو می‌داده‌اند.
وقتی قبرستان شبیه زمین فوتبال می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / آرامگاه ابن بابویه / سنگ قبر تاریخی / تخریب / شهر ری / میراث فرهنگی
وقتی قبرستان شبیه زمین فوتبال می‌شود
چیزی شبیه به زمین فوتبال شده، سطح زمین صاف است و سنگ‌ها سُر؛ تا این‌جای قبرستان تنها نشانی‌اش از قدیمی بودن، همان نامی است که بارها از زبان پژوهشگران و ری‌شناسان تکرار شده؛ «ابن‌بابویه» و شاید سرعت گیر زمانش هم سنگ قبرهایی که حالا میانِ همان سنگ‌های سُر، از نو شدن جا مانده‌اند.
ویدئو / همسطح‌سازی، اسم رمز تخریب «ابن بابویه»؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / ابن بابویه / شهر ری / میراث فرهنگی / آثار تاریخی / سازمان اوقاف
ویدئو / همسطح‌سازی، اسم رمز تخریب «ابن بابویه»؟
آرامگاه شیخ صدوق در شهرری که کم‌کم به قبرستانی بزرگ تبدیل شد، در تاریخ بخاطر حوادثی مثل حمله مغول بارها تخریب شد و سالها زیر خاک ماند. با تبدیل زمین‌های منطقه به کشتزار و یافتن جسد سالم شیخ صدوق در یک سرداب که ۸۰۰ سال قبل‌تر دفن شده بود، مقبره احداث و محوطه دوباره به گورستان تبدیل شد. کم‌کم نشانه‌های قدیمی‌ترِ دفن مردگان در قرون اولیه اسلام در اطراف مقبره حذف شد اما گویا باید این قبرستان (ابن‌بابویه) باز طعم تغییر و تخریب را بچشد و این بار متولیان، برای آسایش مردگان، در محوطه تغییراتی بدهند و علاوه بر از بین بردن سنگ قبرهای تاریخی، اصالت چندصدساله را از بین ببرند؛ این‌بار برای همسطح‌سازی قبور!
ببینید | چپ شدن پراید در تصادف با رانا در شهر ری
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / تصادفات رانندگی / استان تهران / خودرو
ببینید | چپ شدن پراید در تصادف با رانا در شهر ری
خبرگزاری صدا و سیما منتشر کرد: تصادف شدید خودروی پراید با خودروی رانا در خیابان شهید رجایی نرسیده به محله شهید بهشتی شهرری که باعث واژگونی خودروی پراید شد.
ابن بابویه هم به سرنوشت امامزاده عبدالله دچار شد
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / برج / رسانه / zwnj / امامزاده / قبرستان
ابن بابویه هم به سرنوشت امامزاده عبدالله دچار شد
شهر و هویتشان یکی است، چیزی شبیه به دو قلوهایی که اگر یک قُل هر کاری کرد، قُلِ دیگر هم باید مانند آن زندگی کند، حالا شده داستانِ دو امامزاده در شهر ری؛ از «قبرستان امامزاده عبدالله» رسیدند
مهاجرت کبری  برای  عدالتخانه
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / حرم حضرت معصومه / خشم / رقابت / قم / مهاجرت
مهاجرت کبری برای عدالتخانه
بیست و چهارم تیر 1285 حضرات آیات سید محمدطباطبایی و سید عبدالله بهبهانی با یک گروه گروه هزار نفری از «شهر ری» به سوی قم حرکت کردند و مهاجرت کبری در جریان نهضت مشروطه شروع شد.
ساماندهی امامزاده عبدالله این‌بار با آتش‌سوزی علف‌های هرز!
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / امامزاده عبدالله شهر ری / آتش سوزی / سنگ قبر تاریخی / ساماندهی سنگ‌ قبرهای تاریخی
ساماندهی امامزاده عبدالله این‌بار با آتش‌سوزی علف‌های هرز!
نشانه‌ها زیادند، از دوده‌های آتشِ خاموش‌شده کنار مقبره‌های خانوادگی گرفته تا سنگ قبرهایی که رد سیاهی آتش نه تنها بر تن‌شان باقی مانده، بلکه سنگِ قبرهای شکسته را هم روسیاه کرده‌اند.
آموزش رایگان ۳ رشته صنایع‌دستی در شهر ری
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / صنایع‌دستی
آموزش رایگان ۳ رشته صنایع‌دستی در شهر ری
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ری، اظهار کرد: به منظور ترویج و توسعه صنایع دستی به‌ویژه در زمان اوقات فراغت جوانان در فصل تابستان سه دوره آموزش صنایع‌دستی در رشته‌های مینای سفال، رودوزی‌های الحاقی و گلیم‌بافی برگزار می‌شود.
عجیب‌ترین تصاویر چشمه علی شهر ری در روزهای کرونایی | پاسخ تأمل‌برانگیز یک مسئول
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
عجیب‌ترین تصاویر چشمه علی شهر ری در روزهای کرونایی | پاسخ تأمل‌برانگیز یک مسئول
چشمه‌علی یکی از مناطق گردشگری، باستانی و دیدنی شهر ری محسوب می‌شود و نقش یک تفرجگاه را دارد و در فصل گرم تابستان میزبان کودکان و نوجوانانی می‌شود که برای فرار از گرمای هوا در آن به آب تنی و آب بازی می‌پردازند و لحظات شادی دارند. اما در روزهایی که کرونا همچنان مساله اول کشور است، این همه ازدحام و رعایت نکردن فاصله اجتماعی و... نگران‌کننده است.
آب تنی با طعم کرونا! + عکس
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
آب تنی با طعم کرونا! + عکس
در روز‌هایی که همچنان با روند افزایش موارد ابتلا به بیماری کرونا در کشور هستیم، و هر روز تعداد جان باختگان بر اثر این بیماری بیشتر می‌شود. اما بعضی از شهروندان همچنان با رعایت نکردن اصول بهداشتی، جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند. با فرا رسیدن فصل تابستان و گرمای هوا، چشمه علی در شهر ری که یکی از مکان‌های تاریخی و باستانی است، محل مناسبی برای تفریح و آب تنی و فرار از گرما در این فصل به شمار می‌آید. اما با توجه به شرایط کنونی این کار بسیار خطر آفرین است و ممکن است عواقب بسیار زیان باری داشته باشد. منبع: میزان
تصاویر | آب‌تنی در چشمه تاریخی تهران بدون ترس از کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / ویروس کرونا / طرح فاصله گذاری اجتماعی / تابستان
تصاویر | آب‌تنی در چشمه تاریخی تهران بدون ترس از کرونا
چشمه علی یکی از مناطق گردشگری، باستانی و دیدنی شهر ری محسوب می‌شود. در گذشته، فرش فروش‌ها و مردم تهران، قالی‌ها و قالیچه‌های خود را برای ایجاد درخشندگی بیشتر، در این آب شستشو می‌داده‌اند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / چشمه علی / شنا / شهر ری / ویروس کرونا / کروناویروس
(تصاویر) غرق در کرونا
چشمه علی یکی از مناطق گردشگری، باستانی و دیدنی شهر ری محسوب می‌شود. در گذشته، فرش فروش‌ها و مردم تهران، قالی‌ها و قالیچه‌های خود را برای ایجاد درخشندگی بیشتر، در این آب شستشو می‌داده‌اند. امروزه این مکان نقش یک تفرجگاه را دارد و در فصل گرم تابستان میزبان کودکان و نوجوانانی می‌شود که برای فرار از گرمای هوا در آن به آب تنی و آب بازی می‌پردازند و لحظات شادی دارند. اما در روز‌هایی که کرونا همچنان مساله اول کشور است، این همه ازدحام و رعایت نکردن فاصله اجتماعی و ... نگران‌کننده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
عکس هفته
خبرگزاری رویترز مجموعه عکسی از زندگی مردم در دوره کرونا و در سراسر جهان جمع‌آوری کرده است. مجموعه عکسی که نامش را «زندگی در عصر کرونا» گذاشته‌اند و عکس‌هایش حیرت‌انگیز است. عکس‌هایی که می‌بینید از این مجموعه انتخاب شده است. پزشک زیبایی در کلینکی در جاکارتا با این ترفند به کار بازگشته و بیمارانش را مداوا می‌کند. تصورش سخت است، اما عکسی که می‌بینید تصویر ثبت‌شده از یک کنسرت در شهر ریگا، پایتخت لتونی است. مسوولان یک سینما در پاریس برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی. عروسک‌های مینیون به تماشاگران اضافه کرده‌اند. مرد هندی و راه‌حل خلاقانه‌اش برای ماسک‌هایی که حالا دیگر جزوی از زندگی اجتماعی ما شده‌اند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
مدل معتادان منطقه یک تهران
آفتاب یزد- می‌گل هشترودی: وقتی صحبت از اعتیاد می شود همه به مناطق پائین شهر مثل شوش، مولوی و هرندی فکر می کنند و تصور عموم جامعه این است که اعتیاد یعنی همین که مردی ژنده پوش کنار خیابانی افتاده باشد و در حالی که سیگارش هر لحظه در دستانش خاکستر می شود مشغول چرت زدن باشد؛ اما واقعیت این است که اعتیاد همه جای شهر ریشه دوانده و حالا نوجوانان بیش از سایر اقشار به مواد صنعتی جدید روی آورده اند. منطقه یک تهران هم از این قاعده مستثنی نیست. این روزها سوهانک، شهرک قائم و شهرک ابوذر که در مجاورت هم قرار دارند از جمله مناطقی هستند که در کمترین زمان می توانید در آن جنس ناب پیدا کنید، حشیش، گل، کمیکال، جی 13، شیره، اسید، بنزین ،چسب و ماشروم از جمله موادی هستند که به راحتی می توانید در این منطقه پیدا کنید …
پایین کشیدن مجسمه کاشف آمریکا
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / مجسمه / ایالات متحده آمریکا / تجمع اعتراضی
پایین کشیدن مجسمه کاشف آمریکا
مجسمه کریستف کلمب کاشف قاره آمریکا در ادامه اعتراض‌های سراسری در ایالات متحده به نژادپرستی، پایین کشیده شد و در پارکی در شهر ریچموند ایالت ویرجینیا به آب انداخته شد.
دماوند، نماد آن‌چه بر ایران می‌گذرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / محیط زیست / دماوند
دماوند، نماد آن‌چه بر ایران می‌گذرد
سیزدهم تیر، روز جشن تیرگان و روز ملی دماوند است. از سال ۱۳۸۳ شماری از کوه‌نوردان و دوستداران طبیعت ایران تصمیم گرفتند که روزی از سال را به نکوداشت کوه اسطوره‌ای دماوند اختصاص دهند. آنان در آن سال، با پاک‌سازی مسیرهای صعود به دماوند ادای احترامی به این کوهستان داشتند و در تیر ماه سالِ پس از آن در شهر رینه که مبدا بیشترین صعودها به این کوه است، یک گردهمایی برگزار کردند.
پروژه «خیابان کامل» شهرری تا پایان شهریور تکمیل می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
پروژه «خیابان کامل» شهرری تا پایان شهریور تکمیل می‌شود
افشار گفت: ۲۰ درصد باقیمانده پروژه «خیابان کامل» در بلوار شهدای ایرانیت شهر ری تا پایان شهریور امسال تکمیل می شود.
حضور ۲ انیمیشن ایرانی در جشنواره «کارتون کلاب» ایتالیا
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / ایتالیا / انیمیشن / فیلم کوتاه / اکران فیلم
حضور ۲ انیمیشن ایرانی در جشنواره «کارتون کلاب» ایتالیا
تهران- ایرنا- جشنواره «کارتون کلاب» که در شهر ریمینی ایتالیا برگزار می‌شود، پذیرای ۲ فیلم انیمیشن ایرانی با نام های «این سو، آن سو» و «هویت» شد.
«کارتون کلاب» ایتالیا میزان دو انیمیشن ایرانی شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / جشنواره انیمیشن «کارتون کلاب» ایتالیا
«کارتون کلاب» ایتالیا میزان دو انیمیشن ایرانی شد
سی و ششمین دوره جشنواره «کارتون کلاب» که در شهر ریمینی ایتالیا برگزار می‌شود، پذیرای دو فیلم انیمیشن «این سو، آن سو» و «هویت» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی شد.
چرا عملیات ارتش یمن به عمق عربستان با حملات گذشته متفاوت است؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
چرا عملیات ارتش یمن به عمق عربستان با حملات گذشته متفاوت است؟
روزنامه رای الیوم با اشاره به عملیات اخیر موشکی و پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن به مراکز حساس سعودیها در شهر ریاض، درصدد تحلیل جنبه های این عملیات و تفاوت آن با عملیات های گذشته برآمد.
ایران زیباست؛ دشت شقایق‌های «رینه»
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
ایران زیباست؛ دشت شقایق‌های «رینه»
محور هراز در ورودی استان مازندران حوزه استحفاظی شهرستان آمل یکی از دیدنی‌ترین محورهای مواصلاتی کشور به شمار می‌رود. دشت شقایق پلور در شهر رینه یکی از معروف‌ترین جاذبه های طبیعی در محور هراز است. باز شدن گل‌های شقایق در دشت زیبای پلور و در دامنه قله دماوند گردشگران بسیاری را به این منطقه می‌کشاند. گل شقایق در طول دوره گل‌دهی دارای غنچه‌های فراوری است که عمر گل‌های بازشده کمتر از ۱۰ ساعت است، به‌طوری ‌که گل‌ها در اوایل صبح بازشده و دشت را یکپارچه به‌صورت فرشی قرمز مفروش می‌کنند و در ساعات پایانی روز بیشتر گل‌های بازشده ریخته می‌شوند و مجدداً غنچه‌های جدید در روز بعد خودنمایی می‌کنند .
ایجاد دو محور فرهنگی ـ تاریخی در تهران
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / شهردار تهران / پیروز حناچی شهردار تهران / بازار تهران / شهر ری / شهریار
ایجاد دو محور فرهنگی ـ تاریخی در تهران
پیاده‌راه شهریار با حضور شهردار تهران و اعضای شورای اسلامی شهر تهران به بهره‌برداری رسید.
آتش سوزی بارانداز کالا در شهرری
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / آتش سوزی / شهر ری / شهرداری تهران / اخبار حوادث / آتش نشانی
آتش سوزی بارانداز کالا در شهرری
سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از آتش سوزی بارانداز کالا در شهرری خبر داد.
برگزاری مراسم عزاداری شهادت امام جفر صادق (ع)+عکس
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
برگزاری مراسم عزاداری شهادت امام جفر صادق (ع)+عکس
ایلنا: مراسم عزاداری شهادت امام جفر صادق (ع) ظهر امروز چهارشنبه 28 خرداد در حسینیه پیروان شهدای کربلا در شهر ری برگزار شد.
مسجد جامعی: علت حریق‌های پایتخت را گزارش کنید
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
مسجد جامعی: علت حریق‌های پایتخت را گزارش کنید
یک مورد آتش سوزی در حصارک و در یک باغ شخصی رخ داده است. در کنار دریاچه چیتگر نیز ۴۰ هزار متر باغ شخصی آتش گرفت و در شهر ری نیز شاهد حریق در یک باغ ۵۰۰۰ متری در مجاورت پمپ بنزین بودیم.
تنش بر سر حفر قبر نمادین برای قربانیان کرونا!
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
تنش بر سر حفر قبر نمادین برای قربانیان کرونا!
ساحل شهر ریودوژانیرو به دنبال حفر نمادین یکصد قبر به محل تنش بین هواداران دولت برزیل و منتقدان عملکرد دولت این کشور در قبال شیوع ویروس جدید کرونا تبدیل شد.
هزینه انتقال مجتمع آرادکوه برابر با بودجه یک سال شهرداری است
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / آرادکوه / شهرداری تهران / آلودگی زیست محیطی / شهر ری
هزینه انتقال مجتمع آرادکوه برابر با بودجه یک سال شهرداری است
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: هزینه انتقال مجتمع آرادکوه ۳۰ هزار میلیارد تومان برابر با بودجه یک سال شهرداری است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •