جمعه, ۲۸ شهریور, ۱۳۹۹ / 18 September, 2020
صدرا صباحی
«اسطرلاب» از ماجرای یک قتل خانوادگی می‌گوید/ امید و انتظار حمایت
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / صدرا صباحی / مرکز تئاتر مولوی / تئاتر ایران
«اسطرلاب» از ماجرای یک قتل خانوادگی می‌گوید/ امید و انتظار حمایت
کارگردان نمایش «اسطرلاب» که در مرکز تئاتر مولوی روی صحنه است با اشاره به ویژگی‌های این اثر نمایشی از مدیران و مخاطبان تئاتر درخواست کرد در این شرایط از نمایش‌های روی صحنه حمایت کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
تئاتر، مرگ، زندگی و دیگر هیچ
چندی پیش در خبرها خواندیم که یکی از سالن‌های تئاتر روباز در انگلستان سرانجام قفل قرنطینه شکسته و به هنرمندان و مردم اجازه داده تا با حفظ اصول ایمنی و رعایت قواعد جدید بار دیگر به اجتماع کوچک‌ خود سامان دهند. این خبر در حالی منتشر شد که همچنان از آغاز فعالیت مجدد سالن‌های مسقف در دیگر کشورهای اروپایی خبر چندانی در دست نیست. در ادامه بازگشایی اماکن هنری در انگلستان، بی‌بی‌سی خبر داده که «سالن‌های تئاتر و موسیقی می‌توانند با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در ماه آگوست (مرداد و شهریور) آغاز به کار کنند» اما نکته اینجاست که سالن‌های تئاتر و سینما در ایران حتی پیش از اینها مجوز بازگشایی دریافت کردند؛ آن‌ هم در شرایطی که کشور همچنان با آمار سه …
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
نمایشنامه نویسنده صرب در بازار کتاب
نمایشنامه شاخص «داستان‌ خانواده» به قلم بیلانا سربلانژویچ، نمایشنامه‌نویس صربستانی و با ترجمه صدرا صباحی وارد بازار کتاب شد.
۱۳۹۸-۰۸-۰۱
شکل‌گیری کلیشه‌های آبکی در دل تئاتر تجربه‌گرا
این روزها سومین رپرتوار عصر تجربه در تئاتر مستقل تهران در حال برگزاری است و تئاترهایی چون «داستان خانواده» به نویسندگی بیلانا سربیلانوویچ و کارگردانی صدرا صباحی و «(یک جرم نگاری) A2+N=A1» به دراماتورژی و کارگردانی محمدرضا علی‌اکبری در این رپرتوار در حال اجرا هستند. هر دو اجرا هم تلاش می‌کنند نسبت به جریان اصلی تئاتر متفاوت باشند و رویکردی مخالف‌خوان را در برابر تئاترهای جریان اصلی اتخاذ کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
صدرا صباحی: نسل ما فارغ از کیفیت تئاتر به "چگونه سلبریتی بیاوریم" فکر می‌کند
کارگردان تئاتر «داستان خانواده» می‌گوید نسل جوان بیش از کیفیت اثر به سوی یافتن سلبریتی سوق یافته است و این در حالی است که چاقوی سلبریتی‌ها دیگر نمی‌برد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / صدرا صباحی / عصر تجربه / تئاتر ایران / سالن تئاتر مستقل تهران
«داستان خانواده» راه رفتن روی لبه تیغ است/ پیامدهای یک جنگ ۴ روزه
کارگردان نمایش «داستان خانواده» عنوان کرد اجرای این اثر نمایشی که به حمله نظامی ۴ روزه کرواسی به صربستان می پردازد مانند راه رفتن روی لبه تیغ است.
 •  •  •  •  •