جمعه, ۲۰ تیر, ۱۳۹۹ / 10 July, 2020
صنایع آلاینده
آلاینده ازن چگونه تولید می‌شود؟
۲۰ ساعت قبل
آلاینده ازن چگونه تولید می‌شود؟
از ابتدای سال تاکنون آلاینده ازن کیفیت هوا در تهران را ۱۱ روز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و چهار روز در آستانه شرایط ناسالم برای همه افراد قرار داده است. این آلاینده ثانویه پیش‌سازهایی دارد که خودروها و موتورسیکلت‌های بنزینی و نیروگاه‌ها و صنایع در تولید این پیش‌سازها موثرند.
عرضه مستند «جای نگرانی نیست!»، تلاشی برای عدم نابودی جنگل‌های هیرکانی
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / اوج / صنایع آلاینده / مستند
عرضه مستند «جای نگرانی نیست!»، تلاشی برای عدم نابودی جنگل‌های هیرکانی
مستند «جای نگرانی نیست!» با موضوع نابودی جنگل‌های 25 میلیون ساله هیرکانی در اثر دفن زباله و پسماند شهری به مناسبت روز جهانی «جنگل‌های هیرکانی» عرضه می‌‌شود.
یک بام و دو هوای راه‌اندازی یک واحد تولیدی در هیدج
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / زنجان / محیط زیست / اشتغال / استانی-اقتصادی
یک بام و دو هوای راه‌اندازی یک واحد تولیدی در هیدج
راه‌اندازی مجتمع فولاد آسین ابهر به یکی از دغدغه‌های شهروندان هیدجی تبدیل شده است، زیرا فولاد جز صنایع آلاینده به شمار می‌رود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
آلاینده تابستانه در شهر
شینا انصاری- مدیرکل محیط‌زیست شهرداری تهران  روز یکشنبه هشتم تیرماه یازدهمین روز در سال‌جاری بود که هوای تهران به‌دلیل آلاینده «ازن» به وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس رسید. در چند سال اخیر «آلاینده ازن» به یکی از آلاینده‌های شاخص هوا در روزهای گرم و آفتابی سال در شهر تهران تبدیل شده است. گاز ازن از «آلاینده‌های ثانویه» هواست؛ به‌عبارت ساده‌تر، این گاز مستقیما از منابع متحرک یا ساکن نظیر خودروها و صنایع منتشر نمی‌شود، بلکه با واکنش برخی گازها مانند اکسیدهای نیتروژن، ترکیبات آلی و هیدروکربن‌ها …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
ضرورت جلوگیری فوری از فعالیت صنایع آلاینده در شهر
رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تهران باید به‌سرعت جهت انتقال صنایع آلاینده به خارج از شهر اقدام کند. به گزارش مهر، زهرا صدراعظم نوری با اشاره به حادثه انفجار و آتش‌سوزی در یک کارگاه شارژ سیلندر گاز مایع بیان کرد: با گذر از برخی محلات شهر مشاغلی چون تعمیرگاه، فروشگاه‌های مواد شیمیایی، فروش کپسول‌های گاز و صنوف پرخطر قابل‌مشاهده هستند که برای بسیاری از آن‌ها در آئین‌نامه اجرایی بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ضوابط استقرار و یا انتقال از پهنه‌های نامتجانس لحاظ شده است. او ادامه داد: ازاین‌رو از شهرداری تهران می‌خواهم با تأکید ویژه از طریق شهرداری‌های مناطق و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل در اجرای …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
رویداد
روز گذشته شاخص آلایندگی در فهرج استان کرمان به عدد ۵۰۰ رسید هوای ناسالم در 8 شهر ایران [شهروند]روز گذشته شاخص آلایندگی در فهرج استان کرمان به عدد ۵۰۰ رسید و گردوغبار در این شهرستان که از صبح آغاز شده بود، بعد از مدت کوتاهی سه‌برابر حد مجاز را نشان داد. مرجان شاکری، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان کرمان با اعلام این نکته که اگر هوا طی ۲۴ساعت آینده پایدار باشد و غلظت آلایندگی افزایش پیدا کند، دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مدیریت بحران در مورد تعطیلی ادارات تصمیم‌گیری می‌کند، گفت: «از بین‌رفتن پوشش گیاهی به دلیل خشکسالی‌های پیاپی و وقوع طوفان شن در این شهرستان در بسیاری از ایام ‌سال موجب بروز گردوغبار و مختل‌شدن زندگی اهالی این منطقه می‌شود. مردم فهرج …
تأکید عضو شورای شهر تهران بر انتقال صنایع آلاینده به خارج از شهر
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تأکید عضو شورای شهر تهران بر انتقال صنایع آلاینده به خارج از شهر
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران باید به سرعت برای انتقال صنایع آلاینده به خارج از شهر اقدام کند.
۵۰ درصد مردم جهان در معرض افزایش آلودگی هوا هستند
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / آلودگی هوا / آلاینده ها / صنایع آلاینده
۵۰ درصد مردم جهان در معرض افزایش آلودگی هوا هستند
تحقیقات جدید نشان داده است که نیمی از جمعیت جهان در معرض افزایش آلودگی هوا هستند.
اختراع مبتکران دانشگاه سمنان برای بی‌خطرسازی آلاینده های صنایع نساجی در محیط آبی
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه سمنان / سمنان
اختراع مبتکران دانشگاه سمنان برای بی‌خطرسازی آلاینده های صنایع نساجی در محیط آبی
مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از ثبت اختراع شبکه‌ی زئولیتی متخلخل و به کارگیری آن در تخریب آلاینده‌های آلی پساب های نساجی به همت محققان و پژوهشگران دانشگاه سمنان خبر داد.
اعلام جرم علیه هفت واحد صنعتی و معدنی متخلف
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / صنایع آلاینده / اداره کل محیط زیست استان تهران / واحد صنعتی
اعلام جرم علیه هفت واحد صنعتی و معدنی متخلف
هفت پرونده حقوقی مربوط به تخلفات محیط زیستی مرتبط با صنایع و معادن با توجه به طرح دعوی، در مراجع قضائی شهرستان دماوند در حال رسیدگی است.
دانشگاهها برای حذف آلایندگی به صنایع کمک می کنند
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / دانشگاه ها / محمدسعید سیف / سازمان محیط زیست
دانشگاهها برای حذف آلایندگی به صنایع کمک می کنند
مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم از همکاری مشترک صنایع و دانشگاه های کشور برای رفع آلایندگی و حذف جریمه صنایع آلاینده خبر داد.
شناسایی ۲۳واحد آلاینده در تهران/صدور حکم مجرمیت برای ٥ واحد متخلف
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / فاطمه برنا / اداره کل محیط زیست استان تهران / صنایع آلاینده
شناسایی ۲۳واحد آلاینده در تهران/صدور حکم مجرمیت برای ٥ واحد متخلف
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران، از اقدامات واحد حقوقی این اداره در دو ماه نخست سال جاری علیه تخلفات محیط زیستی خبر داد.
خروج بیش از ۲۰ واحد آلاینده و غیرمجاز از جنوب تهران
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / صنایع آلاینده / اداره کل محیط زیست استان تهران / پاکدشت / محمودرضا سعیدپور
خروج بیش از ۲۰ واحد آلاینده و غیرمجاز از جنوب تهران
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت از جلوگیری از فعالیت آلاینده بیش از ۲۰ کارگاه غیر مجاز ریخته گری،آبکاری و تولید ذغال در سطح این شهرستان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
یک سال پس از دستور رهبر انقلاب، ماجرای بوی اطراف فرودگاه امام(ره) وارد مرحله جدیدی شد
پرونده «بوی بد» روی میز قوه قضائیهزهرا داستانیپای بوی نامطبوع فرودگاه امام پس از گذشت نزدیک به یک سال از دستور رهبری به قوه قضاییه باز شده، بویی که گرچه هیچ‌گاه علل مشخصی برای آن از سوی مسئولان اعلام نشده اما نام چهار شرکت و دامداری بزرگ و مرکز دفن زباله آرادکوه به عنوان متهمان اصلی در این پرونده دیده می‌شود. متهمانی که پرونده بازی هم در ماجرای بوی نامطبوع تهران دارند که هر از گاهی سر و کله‌اش در این شهر پیدا می‌شود. اگرچه رسیدگی به پرونده بوی نامطبوع فرودگاه امام حالا وارد فاز جدیدی شده اما به نظر نمی‌رسد اتفاق خاصی برای حل بوی نامطبوع مسیر این فرودگاه و بوی نامطبوع تهران رخ دهد. بوی نامطبوع در تهران در ابتدا تنها مختص به مسیری بود که تنها مسافران پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه امام آن را استشمام …
از کشف پرندگان وحشی تا محکومیت یک واحد آلاینده
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / پرنده / واحد آلاینده / مدیر کل حفاظت از محیط زیست تهران
از کشف پرندگان وحشی تا محکومیت یک واحد آلاینده
بر اساس اعلام اداره کل محیط زیست استان تهران تعدادی پرنده وحشی در گشت و پایش ماموران یگان حفاظت تهران کشف شد همچنین حکم محکومیت قطعی برای واحد آلاینده تولید صنایع غذایی در شهرستان بهارستان صادر شد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
همدلی برای شهر
مسائل حاشیه حوزه استحفاظی تهران در رویدادهای جاری در داخل این حوزه بی‌تاثیر نیست و از این لحاظ نمی‌توان مسائل خاورشهر و کانال آن را نادیده گرفت. برخی مسائل، مثل انتقال صنایع آلاینده به شهرک‌های صنعتی جزو قوانین است. شهرک‌های صنعتی جانمایی‌های مشخصی دارند و هم از نظر سیستم فاضلاب و هم از نظر شهرسازی دارای چارچوب‌های مشخصی هستند. صنایع آلاینده در این مکان‌ها مستقر می‌شوند و تحت نظارت شهرک‌های صنعتی به فعالیت می‌پردازند. در چنین شرایطی فعالیت این صنایع قابل مدیریت است، اما گاهی بدون در نظر گرفتن تمهیداتی، صنایع از شهر به حاشیه شهر رانده می‌شوند. در این صورت است که شاهد بروز مشکلات متعددی در کلونی‌های زیستی این مناطق و زندگی افراد هستیم. …
۳۵ درصد عوارض آلایندگی به سازمان محیط زیست اختصاص یافت
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / صنایع آلاینده / عوارض آلایندگی / سازمان محیط زیست
۳۵ درصد عوارض آلایندگی به سازمان محیط زیست اختصاص یافت
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: در قانون بودجه سال ۹۹، ۳۵ درصد از عوارض آلایندگی برای اجرای برنامه‌های کاهش آلودگی و ممانعت از تخریب محیط‌زیست به سازمان اختصاص یافت.
پلمب بخش‌های آلاینده یک واحد بزرگ صنعتی در تهران
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / پلمب / صنایع آلاینده / اداره کل محیط زیست استان تهران / فاطمه برنا
پلمب بخش‌های آلاینده یک واحد بزرگ صنعتی در تهران
رییس اداره حفاظت محیط زیست تهران، از پلمب بخش‌های آلاینده یک واحد بزرگ صنعتی با صدور حکم قضایی و برخورد با واحدهای آلاینده بی توجه به اخطاریه های محیط زیست در شهر تهران خبر داد.
انتقال صنوف آلاینده پایتخت بررسی شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر / شهرداری تهران / اصناف
انتقال صنوف آلاینده پایتخت بررسی شد
تهران - ایرنا- مدیرعامل شرکت صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: جلسه مشترک شرکت ساماندهی و اتاق اصناف تهران با محوریت انتقال صنوف آلاینده برگزار شد.
صنوف مزاحم شیمیایی فروشان و اوراق کنندگان خودرو از شهر منتقل می‌شوند
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / شهرداری تهران
صنوف مزاحم شیمیایی فروشان و اوراق کنندگان خودرو از شهر منتقل می‌شوند
مدیرعامل شرکت صنایع و مشاغل شهر از برگزاری جلسه مشترک با اتاق اصناف تهران با محوریت انتقال صنوف آلاینده از شهر خبر داد و گفت: در این جلسه پیرامون عملکرد اتحادیه ها و اتاق اصناف گفت و گو شد.
خدمت کرونا به محیط زیست!
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / آلودگی هوا / کرونا / کرونا ویروس / کرونا و آلودگی هوا / چین / هنگ کنگ / پیامدهای کرونا
خدمت کرونا به محیط زیست!
اگرچه به دنبال شیوع کروناویروس، بسیاری از صنایع و فعالیت‌های اقتصادی در چین تعطیل شده اند و این امر منجر به کاهش شدید آلودگی هوا شده، اما برخی کارشناسان نسبت به تداوم این امر خوشبین نیستند. این کارشناسان بر این باروند که چین به عنوان بزرگترین آلاینده جهان، در بازگشت برای بازسازی اقتصاد خود، کمتر از قبل به مسائل زیست محیطی توجه خواهد کرد و این امر منجر به افزایش جهانی آلودگی هوا خواهد که از آن به «انتقام آلودگی» تعبیر می‌شود.
پتروشیمی تندگویان از سال ۱۴۰۰ در زمره صنایع سبز
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
پتروشیمی تندگویان از سال ۱۴۰۰ در زمره صنایع سبز
تهران- ایرنا- مدیرعامل پتروشیمی شهید تندگویان با اشاره به انجام تعمیرات اساسی موفقیت آمیز این مجتمع، گفت:‌ یکی از نتایج این تعمیرات اساسی، بهبود عملکرد کارخانه بر اساس استانداردهای محیط زیست است ‏که با اقدامات در دست انجام، پتروشیمی شهید تندگویان در سال آینده از فهرست صنایع آلاینده ‏خارج و در سال ۱۴۰۰ صنعت سبز خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
پتروشیمی شازند در زمینه کاهش آلاینده ها می تواند یک الگو برای همه صنایع باشد
اراک ـ کمال‌آبادی: با حضور استاندار مرکزی و معاونین،ولدخانی مدیرعامل و جمعی از مسئولین استان مرکزی و شهرستان شازند پروژه جمع آوری بخارات هیدروکربنی شرکت پتروشیمی شازند با عنوان پروژه کهاب (VRU) افتتاح و به بهره برداری رسید.آقازاده پس از افتتاح پروژه جمع آوری بخارات هیدروکربنی و ضمن بازدید از روند اجرایی آن، از تلاش و توانمندی متخصصین شرکت به دلیل راه اندازی این پروژه مهم تقدیر و تشکر نمود.یکی از محصولات استراتژیک و ارزشمند پتروشیمی شازند که به طور متوسط روزانه حدود یک هزار تن تولید می شود ترکیبات هیدروکربنی از قبیل A92 A80, PGH, می باشد که درحال حاضر بخش عمده این محصولات به کشورهای منطقه صادر می گردد که محصولات یاد شده به صورت مایع و به وسیله تانکرهای حمل و نقل جاده ای بارگیری می شود. به هنگام …
ابلاغ ۱۸۶ مورد اخطاریه و جمع آوری هشت واحد آلاینده در بهارستان
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / شیدا اکار / بهارستان / صنایع آلاینده / اداره کل محیط زیست استان تهران
ابلاغ ۱۸۶ مورد اخطاریه و جمع آوری هشت واحد آلاینده در بهارستان
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اجرای بیش از ۱۲۲۰ مورد پایش واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی در حوزه استحفاظی شهرستان از ابتدای سال جاری خبر داد.
اقدامی برای رفع عامل آلودگی هوای زرقان نشده است
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / زرقان / صنایع آلاینده / استانی-شهرستانها / دانشگاه شیراز
اقدامی برای رفع عامل آلودگی هوای زرقان نشده است
سخنگوی شورای شهر زرقان با اشاره به تایید وجود فرمالین در فضای این شهرستان، گفت: متاسفانه علی‌رغم رای دادگاه مبنی بر نقش دو کارخانه در آلوده شدن هوای زرقان به فرمالین، هیچ اقدامی برای کنترل آلاینده‌ها یا جا به جایی تاسیسات نشده و تنها بخشی از یک کارخانه با دستور قضایی پلمب شده است.
صنعت گاز ایران در تنگنا
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
صنعت گاز ایران در تنگنا
[امیر قاسمی] دومین قطب گاز جهان این روزها نه‌تنها سهمی در بازار جهانی ندارد بلکه  به دلیل افزایش مصرف برای تأمین نیاز داخلی خود دچار مشکل شده است. مشکلاتی که حتی اعتراض کارگرانش را به دنبال داشته است. اعتراض شماری از کارگران عسلویه به حقوق‌های عقب‌افتاده دوباره خبرساز شد. حدود 350نفر از کارگران فاز 14 با تجمع مقابل محل کارشان خواستار پرداخت مطالبات‌شان شدند.  پیش از این کارگران فاز 14 در مردادماه نسبت به دستمزد عقب‌مانده‌شان معترض شده بودند و اخباری از اعتراض کارگران فاز 13 و 9 و 10 هم روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفته بود. عقب‌ماندگی دستمزد کارگران عسلویه درشرایطی است که این منطقه قطب تولید گاز در ایران به شمار می‌آید و بزرگ‌ترین میدان …
شاهرود صاحب ایستگاه پایش کیفیت هوا می‌شود/شناسایی ۳۹ واحد صنعتی آلاینده در سمنان
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / حفاظت محیط زیست استان سمنان / صنایع آلاینده / استان سمنان / شاهرود / استانی-شهرستانها
شاهرود صاحب ایستگاه پایش کیفیت هوا می‌شود/شناسایی ۳۹ واحد صنعتی آلاینده در سمنان
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان از شناسایی ۳۹ واحد صنعتی آلاینده محیط زیست در پایش‌های سه‌ماه گذشته این استان خبر داد.
معاون استاندار: سه مجموعه آرادکوه، دام گستر و فاضلاب جنوب تهران کانون بوی نامطبوع پایتخت است
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
معاون استاندار: سه مجموعه آرادکوه، دام گستر و فاضلاب جنوب تهران کانون بوی نامطبوع پایتخت است
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: بر اساس آخرین جلسه هوای پاک در استانداری تهران سه مجموعه آرادکوه، دام گستر و فاضلاب جنوب تهران کانون انتشار بوی نامطبوع پایتخت است. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به هشدار برخی صنایع آلاینده در شهرستان ری، یادآور شد: برخی صنایع به دلیل رعایت نکردن شرایط زیست محیطی از اداره کل محیط زیست استان تهران اخطار دریافت می کنند.
مجوزی در کار نیست!
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اردکان / فرماندار اردکان / روز هوای پاک / صنایع آلاینده / استانی-اجتماعی
مجوزی در کار نیست!
فرماندار شهرستان اردکان گام موثر در جهت حفظ سلامت عموم مردم و جلوگیری از آلودگی زیست‌ محیطی اردکان را ممانعت از صدور مجوز برای برخی صنایع آلاینده جدید عنوان کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
پیگیری ده ساله محیط زیست هرمزگان بابت سوخت مصرفی صنایع
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان هرمزگان در نشست خبری بمناسبت روز جهانی هوای پاک در جمع خبرنگاران استان، گفت : محیط‌زیست هرمزگان بالغ‌بر ۱۰ سال است که پیگیر مسئله سوخت مصرفی صنایع به‌خصوص نیروگاه بندرعباس است. جمیله دبیری نیا : حبیب مسیحی تازیانی با بیان اینکه شعار این هفته   «هوای پاک : اقدام و عمل » است، افزود :در جلساتی که با مسئولین گاز استان و مکاتباتی که با مجموعه وزارت نیرو، وزارت نفت و سازمان محیط زیست برای پیگیری این موضوع داشتیم قول‌هایی مبنی بر استفاده از عمده گاز تولیدی استان در این مجموعه گرفتیم.وی ادامه داد: بهبود این شرایط نیاز به تصمیمات کلان در سطح کشوری دارد و امیدواریم بتوانیم به زودی گازرسانی به صنایع غرب بندرعباس به‌خصوص نیروگاه برق بندرعباس را داشته باشیم.مسیحی تازیانی با بیان …
۵۴ پرونده در زمینه آلایندگی واحدهای صنعتی استان سمنان تشکیل شد
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / صنایع آلاینده / امیر عبدوس / محیط زیست سمنان
۵۴ پرونده در زمینه آلایندگی واحدهای صنعتی استان سمنان تشکیل شد
سمنان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان با بیان اینکه تا کنون سه بار پایش صنایع در استان صورت گرفته است، گفت: ۵۴ پرونده در زمینه آلایندگی واحدهای صنعتی استان تشکیل شده است.
صنایع آلاینده بجای پرداخت هزینه سیتم‌های خود را بهسازی کنند
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / استانی-اجتماعی / هوای پاک / صنایع آلاینده
صنایع آلاینده بجای پرداخت هزینه سیتم‌های خود را بهسازی کنند
مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان اردیبل گفت: صنایع آلاینده بجای پرداخت جریمه‌هایی به عنوان هزینه سیستم‌های خود را بهسازی و نوسازی کنند.
دودِ تندِ فساد در بازرسی‌ها در چشم کارگران و مردم می‌رود/ انباشتِ شکایت‌‌های کارفرمایان علیه دستگاه‌های اجرایی
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / دستگاه های اجرایی / وزارت صنعت، معدن و تجارت / صنایع آلاینده / دولت دوازدهم / تضییع حقوق کارگران / قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار / ماده ۷ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار / فساد بازرسان / شکایت از بازرسان دستگاه اجرایی و نظارتی / فساد شرکت ها
دودِ تندِ فساد در بازرسی‌ها در چشم کارگران و مردم می‌رود/ انباشتِ شکایت‌‌های کارفرمایان علیه دستگاه‌های اجرایی
ایلنا: رسیدگی به شکایت‌های واحدهای تولیدی از حوزه بازرسی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی باید با جدیت صورت گیرد؛ اما آیا می‌توان سرِ نهاد نظارت را به خاطر فسادی که در آن…
زندگی در کانون آلودگی هوا
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / شهرستان ری / محیط زیست / آلودگی هوا
زندگی در کانون آلودگی هوا
شهرری ـ ایرنا ـ وجود صنایع آلاینده و انتقال برخی از صنوف مزاحم و مشکلات کلان شهر تهران به شهرستان ری این شهرستان را به کانون آلودگی هوا و انتشار بوی نامطبوع تبدیل کرده است و همین موضوع نفس مردم جنوب پایتخت را تنگ می‌کند.
استان اصفهان رتبه اول آلایندگی زیست‌محیطی در کشور
۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / حسین میرزائیان / شورای عالی استان‌ها / صنایع آلاینده
استان اصفهان رتبه اول آلایندگی زیست‌محیطی در کشور
نماینده اصفهان در شورای عالی استانها گفت: استان اصفهان از لحاظ زیست محیطی و آلایندگی متاسفانه رتبه اول کشور را دارد.
آیین‌نامه خوداظهاری صنایع آلاینده خاک تهیه شد
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / سازمان حفاظت محیط زیست / خاک
آیین‌نامه خوداظهاری صنایع آلاینده خاک تهیه شد
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به اهمیت حفاظت از خاک و بر اساس قانون حفاظت از خاک؛ آیین‌نامه خوداظهاری و پایش صنایع و واحدهای آلاینده خاک تهیه و برای تصویب به دولت ارسال شده که امیدواریم تا بهمن ماه تصویب شود.
آسیا در اسارت ذرات معلق
۱۳۹۸/۱۰/۱۴
آسیا در اسارت ذرات معلق
سراسر قاره آسیا در دو ماه اخیر «آلودگی کم‌سابقه» ناشی از انتشار ذرات معلق در هوا را تجربه کرد. براساس گزارش دفتر محیط زیست سازمان ملل، موج آلودگی هوا در کشورهای مختلف آسیایی به‌خصوص در هند، چین، اندونزی و پاکستان طی هفته‌های گذشته باعث جابه‌جایی چشمگیر شاخص آلودگی در جهت «تشدید شرایط اضطرار» شد. هر چند منابع انتشار ذرات معلق در هوای کلان‌شهرهای مختلف آسیایی کاملاً متفاوت از هم بوده -و مثلا در آلوده‌ترین شهرهای چین، فعالیت ابرکارخانه‌ها و سوخت صنایع عامل اصلی آلودگی محسوب می‌شود- اما هوای آغشته به ذرات آلاینده با قطر کمتر از 5/ 2 میکرون از هر منبع انتشاری- بنزین، سوخت کارخانه‌ها و...- وارد آسمان شود، عوارض مشترک در شهرهای مختلف دنیا روی سلامت شهروندان ایجاد می‌کند. نشانگرهای آلودگی هوا در یکی …
چرا قانون هوای پاک و طرح اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده از دستور کار دولت خارج شد؟
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / قانون منع استقرار صنایع در تهران / آلودگی هوا / قانون هوای پاک / اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده / صنایع آلاینده
چرا قانون هوای پاک و طرح اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده از دستور کار دولت خارج شد؟
به گفته یک کارشناس، از بین ۱۸ شهرک صنعتی در حال بهره‌برداری در تهران ۱۶ شهرک و از بین ۱۶ هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی و صنفی حدود ۸۰۰۰ واحد در شعاع کمتر از ۱۲۰ کیلومتری تهران قرار دارند؛ اما اینها به تنهایی مشکل اصلی آلودگی هوای تهران نیستند!
بروزرسانی سیاهه انتشار هوای تهران/دیزلی‌ها ۳۵درصد سواری‌ها ۱۴درصد
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / حسین شهید زاده / صنایع آلاینده / معاینه فنی خودرو / آلودگی هوا / شرکت کنترل کیفیت هوای تهران
بروزرسانی سیاهه انتشار هوای تهران/دیزلی‌ها ۳۵درصد سواری‌ها ۱۴درصد
شهیدزاده با اعلام این که سیاهه انتشار تازه‌ای از سهم‌بندی منابع آلودگی هوای تهران بر اساس اطلاعات سال ۹۶ منتشر شده است گفت: بر این اساس سهم خودروهای دیزلی از ذرات معلق تهران ۳۵ درصد است.
سهم ۷۰ درصدی قوای محرکه در تولید آلاینده‌ها
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / مصطفی میرسلیم / صنایع آلاینده / سازمان ملی استاندارد ایران
سهم ۷۰ درصدی قوای محرکه در تولید آلاینده‌ها
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سازمان ملی استاندارد باید از تولید قوای محرکه بی‌کیفیت جلوگیری کند؛ اما به دلیل حمایت از سیاست عدم کاهش تولید خودرو، معمولا به خودروسازها ارفاق می‌شود.
پلمب وجمع آوری ٧٠ واحد آلاینده/ صدور ٢٢٨ اخطاریه قانونی در ۷ روز
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / سعید محمودی / اداره کل محیط زیست استان تهران / صنایع آلاینده
پلمب وجمع آوری ٧٠ واحد آلاینده/ صدور ٢٢٨ اخطاریه قانونی در ۷ روز
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: درطرح گشت و پایش شبانه محیط زیست استان تهران دریک هفته گذشته ۲ هزار و ۵۱۷ پایش محیط زیستی از واحدهای صنعتی، صنفی و خدماتی استان به عمل آمد.
ذره‌بین محیط زیست اردکان بالای سر صنایع آلاینده
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / آلودگی / محیط زیست / اردکان / استانی-اجتماعی
ذره‌بین محیط زیست اردکان بالای سر صنایع آلاینده
محیط زیست شهرستان صنعتی اردکان در استان یزد با وجود کمبود امکانات سخت‌افزاری پایش کیفی‌ هوا که عمدتاً ناشی از نقص فنی و ناکارامدی قطعات دستگاه‌های پایش و نمایش آلودگی هوا در این شهرستان‌ است، نظارت و پایش‌ مجدانه‌ی واحدهای آلاینده طی ساعات مختلف را تا رسیدن به شرایط مناسب در دستور کار قرار داده است.
آلودگی هوا مهمان ناخوانده استان سمنان/ آسمان آبی خاکستری می‌شود
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / تغییر اقلیم / امیر عبدوس / محیط زیست استان سمنان / سمنان / گرمسار / محمدحسین عابدی / آلودگی هوا / حسین ترابی / آلاینده ها / صنایع آلاینده
آلودگی هوا مهمان ناخوانده استان سمنان/ آسمان آبی خاکستری می‌شود
سمنان - آلودگی هوا شاید پدیده جوی بود که مردم استان سمنان در دهه‌ها و سال‌های قبل به آن فکر هم نمی‌کردند اما امروز این پدیده در برخی شهرهای این استان به‌وضوح دیده می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۶
سوال از وزیر نفت درباره نقش بنزین در آلودگی هوا
یک عضو کمیسیون انژری مجلس شورای اسلامی از طرح سوال خود از وزیر نفت درباره نقش بنزین در آلودگی هوا خبر داد و گفت که این سوال از سوی هیئت رئیسه به کمیسیون انرژی ارجاع شده است.علی بختیار در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: متاسفانه تعدادی از پالایشگاه‌های ما رعایت جهات زیست‏محیطی نکردند و بخشی از آلودگی هوای تهران و کلان‏شهرها ناشی از عدم رعایت استانداردهای زیست‏محیطی است. دلیلش هم این است که ما در کل کشور قیمت یکسانی داریم و برای برخی از پالایشگاه‌ها استفاده از کاتلیست‌ها مقرون به صرفه نیست در‏حالی‏که بخشی از پالایشگاه‌ها از آن استفاده می‌کند.وی با بیان این که «پالایشگاه ستاره خلیج فارس بنزین باکیفیتی را تولید و صادر می‌کند» یادآور شد: در مقابل برخی از پالایشگاه‌های دیگر بنزین بدون کیفیت و بدون رعایت …
ارائه ۴۵۰۰ خدمت تخصصی آزمایشگاهی جهاد دانشگاهی به دستگاهها، مراکز علمی و بخش خصوصی 
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / استانی-علمی و آموزشی / جهاد دانشگاهی / پساب / کنترل کیفیت / رفع مشکلات / سموم کشاورزی
ارائه ۴۵۰۰ خدمت تخصصی آزمایشگاهی جهاد دانشگاهی به دستگاهها، مراکز علمی و بخش خصوصی 
مسئول مرکز خدمات تخصصی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: بیش از ۴۵۰۰ خدمت تخصصی آزمایشگاهی در حوزه های مختلف صنایع غذایی، آلاینده های محیط زیست، آب، خاک، پساب و فاضلاب و کنترل کیفیت و سلامت غذایی در آزمایشگاههای مرکز خدمات تخصصی جهاد دانشگاهی استان از ابتدای سال جاری تاکنون صورت گرفته است.
از دود ذغال گیری های جنوب تهران تا آلودگی منطقه خلازیر
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اداره کل محیط زیست استان تهران / خلازیر / صنایع آلاینده / سعید محمودی
از دود ذغال گیری های جنوب تهران تا آلودگی منطقه خلازیر
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: باید با تمام توان، اقدامات عملیاتی و مدیریتی را به منظور بهبود کیفیت هوا و حفظ سلامت شهروندان انجام دهیم.
محسن هاشمی: ذرات معلق در هوا با تعطیلی مدارس کم نمی‌شود، اما باعث حفظ سلامت دانش‌آموزان می شود /  نقش خودروهای شخصی در تولید ذرات معلق بسیار کمتر از صنایع آلاینده و پالایشگاه‌ها و کارخانه‌هاست
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
محسن هاشمی: ذرات معلق در هوا با تعطیلی مدارس کم نمی‌شود، اما باعث حفظ سلامت دانش‌آموزان می شود /  نقش خودروهای شخصی در تولید ذرات معلق بسیار کمتر از صنایع آلاینده و پالایشگاه‌ها و کارخانه‌هاست
رئیس شورای شهر تهران گفت: با تعطیلی مدارس از میزان ذرات معلق در هوا کم نمی‌شود، اما باعث حفظ سلامت دانش‌آموزان می شود چرا که کودکان نسبت به آلودگی هوا آسیب‌پذیرتر هستند و صدمه زیادی می‌بینند.
هاشمی: پالایشگاه‌ها و کارخانه‌ها آلاینده های اصلی پایتخت هستند
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران / تعطیلی مدارس / شهرداری تهران / آلودگی هوا / محسن هاشمی / شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه
هاشمی: پالایشگاه‌ها و کارخانه‌ها آلاینده های اصلی پایتخت هستند
تهران- ایرنا- رئیس شورای اسلامی تهران با بیان اینکه باید توجه داشت که آلودگی هوا در ۲ بخش منابع آلاینده و ذرات معلق مطرح است افزود: نقش خودروهای شخصی در تولید ذرات معلق بسیار کمتر از صنایع آلاینده، پالایشگاه‌ها و کارخانه‌ها است.
تعطیلی مدارس ذرات معلق را کم نمی‌کند
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
تعطیلی مدارس ذرات معلق را کم نمی‌کند
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه تعطیلی مدارس باعث کاهش ذرات معلق نمی‌شود، گفت: صنایع آلاینده بیش‌ترین سهم را در تولید ذرات معلق دارند.
صدور حکم محکومیت عاملان آلاینده محیط زیست در شهرستان ملارد
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / صنایع آلاینده / اداره کل محیط زیست استان تهران / فاطمه برنا
صدور حکم محکومیت عاملان آلاینده محیط زیست در شهرستان ملارد
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد از صدور رأی محکومیت عاملان آلاینده محیط زیست در این شهرستان خبر داد.
تعلل در اجرای قانون هوای پاک/ساماندهی صنعت خودرو ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / آلودگی هوا / صنعت خودروسازی / صنایع آلاینده / استانی-اجتماعی
تعلل در اجرای قانون هوای پاک/ساماندهی صنعت خودرو ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون هوای پاک قانون خوبی است، اما متاسفانه در اجرا گرفتار تعلل شده است.
آلودگی هوا | صنایع،‌ نفس پایتخت را به شماره انداخت
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
آلودگی هوا | صنایع،‌ نفس پایتخت را به شماره انداخت
شفقنا اقصتادی_  بررسی میدانی خبرنگار ایرنا از مناطق جنوبی تهران بزرگ حاکی از تداوم انتشار آلایندگی ها از سوی صنایع بزرگ مقیاس حتی در ایام تعطیل و پایانی هفته است؛ وضعیتی که با توجه به پیش‌بینی جو پایدار و آرام در روزهای آینده، فرو رفتن پایتخت در جهنمی از دود و آلاینده ها را هشدار […]
اولتیماتوم محیط زیست به صنایع و معادن آلاینده در شرایط اضطرار آلودگی هوا
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
اولتیماتوم محیط زیست به صنایع و معادن آلاینده در شرایط اضطرار آلودگی هوا
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: در پایش های شبانه محیط زیست، اخطاریه آلایندگی برای واحدهای آلاینده و متخلف صادر و به آن‌ها ابلاغ می شود و در شرایط اضطرار آلودگی هوا واحدهای آلاینده و عدول کننده از مصوبات کارگروه مواقع اضطرار مشمول پلمب بوده و به مراجع قضایی معرفی می شوند.
صنایع آلاینده چقدر تهران را آلوده می‌کنند؟
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / آلودگی هوا / صنایع آلاینده
صنایع آلاینده چقدر تهران را آلوده می‌کنند؟
سهم منابع ثابت از آلودگی هوای کلان‌شهرها حدود ۱۵ درصد است و طبق گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران؛ واحدهای صنعتی آلاینده که یکی از این منابع ثابت هستند به صورت مداوم از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کنترل می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / آلودگی هوا / آلودگی صنعتی / واحدهای آلاینده
تهران، فرورفته در جهنمی از دود
تهران- ایرنا- بررسی میدانی خبرنگار ایرنا از مناطق جنوبی تهران بزرگ حاکی از تداوم انتشار آلاینده‌ها از سوی صنایع بزرگ مقیاس حتی در ایام تعطیل و پایانی هفته است؛ وضعیتی که با توجه به پیش بینی جو پایدار و آرام در روزهای آینده، فرو رفتن پایتخت در جهنمی از دود و آلاینده ها را هشدار می‌دهد.
ورود کامیون‌ها به تهران ممنوع شد/پایتخت در آستانه موج تازه آلودگی
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / آلودگی هوا / سعید محمودی / اداره کل محیط زیست استان تهران / صنایع آلاینده
ورود کامیون‌ها به تهران ممنوع شد/پایتخت در آستانه موج تازه آلودگی
نشست هماهنگی محیط زیست استان تهران درآستانه ورود به موج بعدی آلودگی هوای تهران در محل اداره محیط زیست تهران برگزار شد.
توقیف فعالیت دو واحد سیمان در تهران
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / صنایع آلاینده / اداره کل محیط زیست استان تهران / سعید محمودی / کارخانه سیمان / آلودگی هوا
توقیف فعالیت دو واحد سیمان در تهران
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از توقف فعالیت کارخانه سیمان تهران و سیمان شمال در شرایط اضطرار آلودگی هوای تهران خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / محیط زیست سمنان / گرمسار / یوزپلنگ ایرانی / صنایع آلاینده
خشک‌سالی و تهدیدهای زیست‌محیطی عامل مهاجرت یوزپلنگ‌ها از گرمسار
گرمسار – رئیس اداره حفاظت از محیط زیست گرمسار بابیان اینکه سال‌ها است که یوزپلنگی در این منطقه مشاهده نشده است، گفت: خشک‌سالی و تهدیدهای زیست‌محیطی عامل مهاجرت این گونه نادر بوده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / اداره کل محیط زیست استان تهران / صنایع آلاینده / زهره عبادتی / پلمب / شهرستان ری
جمع آوری یک واحد غیر مجاز ریخته‌گری سرب
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهر ری از تعطیلی و جمع آوری یک واحد غیر مجاز ریخته گری سرب از باطریهای فرسوده واقع در بخش کهریزک این شهرستان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / رویداد24 / اکبر ترکی / آلودگی هوا
راه حل انتخاباتی نماینده مجلس برای جلوگیری از آلودگی/ بگذارید کشور را وارد کنندگان اداره کنند!
اکبر ترکی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس معتقد است برای جلوگیری از آلودگی بهتر است خودروسازی کشور را تعطیل کرد و به جای آن به واردات روی آورد. از سخنان عضو کمیسیون بهداشت نتایج دیگری می‌توان گرفت؛ صنایع پتروشیمی در کشور آلاینده هستند، صنایع فولاد، ذوب آهن، آلومینیوم و ... هر کدام ایجاد آلودگی می‌کنند. با استدلال ترکی باید همه صنایع کشور را تعطیل کرد و از فردا عنان کار را به وارد کنندگان سپرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
صنایع در استان تهران عمدتاً آلاینده نیستند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استان تهران با بیان اینکه صنایع در استان تهران عمدتاً آلاینده نیستند، گفت: صنایع استانداردهای بین‌المللی را لحاظ می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
تجربه چینی برای کنترل فوری آلودگی
برنامه کوتاه‌مدت آلوده‌ترین استان چین برای مقابله با آلودگی هوا، حاوی اقدامات فوری در زمینه کاهش فعالیت صنایع سنگین و آلاینده است؛ موضوعی که می‌توان اثر آن در بهبود کیفیت هوا را در کوتاه‌مدت مشاهده کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲
بزرگترین آلاینده هوای تهران چیست؟
صنایع در مجموع هفت درصد در آلودگی هوای تهران سهم دارند که بیشتر هم مربوط به صنایع بزرگ است که از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / شن و ماسه / آلودگی هوا / صنایع آلاینده / اداره کل محیط زیست استان تهران
دو واحد شستشو و دانه‌بندی شن و ماسه در استان تهران پلمب شد
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت از پلمب دوکارخانه شستشو و دانه‌بندی شن و ماسه آلاینده خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / محمد رستگاری / اداره کل محیط زیست استان تهران / صنایع آلاینده
آغاز گشت‌های شبانه محیط زیست در تهران/ صدور اخطار برای پنج واحد
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران از رصد شبانه واحدهای آلاینده‌ در پایتخت خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / شهرستان ری / صنایع آلاینده / پلمب / زهره عبادتی / اداره کل محیط زیست استان تهران
پلمب ۲ واحد غیرمجاز و آلاینده در شهر ری 
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از تعطیلی و پلمب دو  واحد غیر مجاز و آلاینده بازیافت پلاستیک واقع در بخش کهریزک این شهرستان با حکم قضایی خبر داد. 
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / اداره کل محیط زیست استان تهران / شهرستان ری / صنایع آلاینده / زهره عبادتی
تشدید برخورد با واحدهای آلاینده هوا در شهرستان ری
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از شروع طرح پایش ضربتی واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی آلاینده هوا در این شهرستان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / صنایع آلاینده / معاینه فنی خودرو / شهرداری تهران
۳۲ درصد خودروهای پایتخت در تست آلایندگی مردود شدند
سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از تغییر حدود مجاز آزمون آلایندگی در مراکز معاینه فنی خبر داد و گفت: ۳۲ درصد از خودروها در آزمون آلایندگی مردود شدند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / شیدا اکار / بهارستان / اداره کل محیط زیست استان تهران / صنایع آلاینده
متصدی یک واحد ریخته‌گری آلاینده در بهارستان به ۷ماه حبس محکوم شد
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از محکومیت متصدی یک واحد ریخته گری آلاینده در قلعه میر این شهرستان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / استانی-اجتماعی / کارخانه سیمان / شیراز / صنایع آلاینده / شورای شیراز
اراده‌ای برای خروج کارخانه سیمان از شیراز وجود وجود ندارد
سخنگوی شورای شهر شیراز با بیان اینکه اراده جدی در مدیران کارخانه سیمان برای خروج این واحد صنعتی آلاینده از شیراز وجود ندارد، گفت: بعید می‌دانم این کارخانه در آینده نزدیک از شیراز خارج شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / شهرستان ملارد / صنایع آلاینده / اداره کل محیط زیست استان تهران
شناسایی مکان های دپوی پسماند و کودهای دامی در ملارد
 رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد گفت: آلایندگی ناشی از دپوی پسماند و کودهای دامی در نقاط مختلف این شهرستان رفع شد.  
۱۳۹۸/۰۷/۱۳
20 واحد صنعتی و تولیدی اسلامشهر آلاینده‌اند
رئیس اداره محیط زیست اسلامشهر با اشاره به اینکه در 6 ماهه نخست سال 350 پایش محیط زیستی انجام شده است گفت: از این تعداد 20 واحد صنعتی و تولیدی به علت عدم توجه به الزامات محیط زیستی و ایجاد آلایندگی در لیست صنایع آلاینده قرار گرفتند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / زغال / اداره کل محیط زیست استان تهران / صنایع آلاینده / محمودرضا سعیدپور
متصدی کارگاه غیرمجاز و آلاینده تولید ذغال به مراجع قضایی معرفی شد
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت از اعلام گزارش تخلف زیست محیطی علیه یک کارگاه تولید ذغال به مراجع قضایی خبر داد. 
۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / زهرا / سلامت / شورای شهر تهران / شهر تهران / محیط زیست
لایحه صنایع آلاینده دیزل در محیط‌های کارگاهی و عمرانی شهر تهران تصویب شد
لایحه ساماندهی صنایع آلاینده دیزل در محیط های کارگاهی و عمرانی شهر تهران در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت که در نتیجه پس از ارائه گزارش توسط زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با 19 رأی موافق و 1 رأی مخالف به تصویب رسید.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •