یکشنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۹ / 17 January, 2021
عباس خامه یار
برای سردار سلیمانی مسلمان و مسیحی فرق نمی‌کرد/چرا اخوت مهم است؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / لبنان / گفتگوی ادیان / عباس خامه یار / دین و مذهب
برای سردار سلیمانی مسلمان و مسیحی فرق نمی‌کرد/چرا اخوت مهم است؟
خامه یار، رایزن فرهنگی ایران در لبنان گفت:سردار سلیمانی هرجا که تروریسم حضور می یافت، حاضر می شد تا مانع اشغال آن مناطق توسط تروریست ها شود و برای او تفاوتی میان مسیحی و مسلمان وجود نداشت.
دیدار رایزن فرهنگی کشورمان با رهبر مارونی های لبنان
۱۳۹۹/۰۹/۲۷ / عباس خامه‌یار
دیدار رایزن فرهنگی کشورمان با رهبر مارونی های لبنان
عباس خامه یار رایزن فرهنگی کشورمان در آستانه حلول سال نوی مسیحی، صبح امروز (پنج‌شنبه) جهت دیدار با کاردینال "بشاره الراعی" رهبر مارونی های لبنان در محل اقامتگاه وی در "بکرکی" بیروت حضور یافت .
همکاری‌های فرهنگی و آموزشی ایران و لبنان توسعه می‌یابد
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / لبنان / عباس خامه یار / سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
همکاری‌های فرهنگی و آموزشی ایران و لبنان توسعه می‌یابد
در دیدار رایزن فرهنگی ایران در بیروت و شهردار «الکفور ـ تول» بر لزوم توسعه همکاری‌های فرهنگی و آموزشی ایران و لبنان تأکید شد.
صادق المهدی و احترامی که برای انقلاب ایران قائل بود
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / عباس خامه یار / رایزنی فرهنگی / مقاومت اسلامی
صادق المهدی و احترامی که برای انقلاب ایران قائل بود
صادق المهدی، سیاستمدار سودانی که بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت، بسیار باهوش و واقع‌گرا بود. نهضت مردمی و انقلاب اسلامی ایران را می‌شناخت و احترام خاص و ویژه‌ای برای ملت ایران قائل بود.
مراسم تقدیر از فعالیت های رایزنی فرهنگی ایران در لبنان برگزار شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / لبنان / عباس خامه یار / تقدیر
مراسم تقدیر از فعالیت های رایزنی فرهنگی ایران در لبنان برگزار شد
آکادمی جهانی علمایی مریمی واتیکان در لبنان با اهدای لوحی، از اهتمام رایزنی فرهنگی ایران به جهت تعاملات و همکاری‌های سازنده در عرصه‌ فرهنگی، فکری و گفتگوی ادیان تقدیر و تشکر کرد.
شخصیت مرحوم آیت‌الله تسخیری در شبکه المیادین بررسی شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / آیت‌الله تسخیری
شخصیت مرحوم آیت‌الله تسخیری در شبکه المیادین بررسی شد
شبکه المیادین به مناسبت رحلت آیت‌الله تسخیری، یگانه برنامه مذهبی هفتگی ( أ.ل.م ) خود را با حضور دکتر عباس خامه یار و شیخ احمد کریمه استاد دانشگاه الازهر و از پرچمداران تقریب در مصر و با اجرای دکتر یحیی ابوزکریا مجری سرشناس الجزایری ، اختصاص داد.این برنامه که مورد استقبال گسترده بینندگان در جهان اسلام قرار گرفت، سه بار بازپخش شد
نشست وبیناری امام حسین(ع) و نهضت عاشورا در اندیشه مسیحیت برگزار شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / محرم 99 / امام حسین (ع) / رایزن فرهنگی
نشست وبیناری امام حسین(ع) و نهضت عاشورا در اندیشه مسیحیت برگزار شد
رایزنی فرهنگی کشورمان در لبنان با همکاری مرکز بین‌المللی عاشورا نشستی وبیناری با عنوان «امام حسین(ع) و نهضت عاشورا از نگاه اندیشمندان مسیحی» و با حضور حجت الاسلام و المسلمین اختری، عباس خامه یار رایزن فرهنگی کشورمان و جمعی از اندیشمندان، فرهیختگان و ادبای مسیحی برگزار کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / عاشورا
حضرت زینب (س) کامل کننده نهضت امام حسین (ع) بود
از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان نشستی وبیناری با عنوان" نشست وبیناری نقش زنان و خانواده در ترویج فرهنگ عاشورا " با حضور حجت الاسلام و المسلمین اختری، دکتر عباس خامه یار رایزن فرهنگی کشورمان و عده ای از زنان فرهیخته از کشورهای مختلف  برگزار شد.
عیادت سفیر و رایزن فرهنگی ایران در لبنان از مجروح عملیات تروریستی آمریکا 
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / تهران / ایران / ایالات متحده آمریکا / لبنان / عباس خامه یار
عیادت سفیر و رایزن فرهنگی ایران در لبنان از مجروح عملیات تروریستی آمریکا 
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان از عیادت خود و «محمدجلال فیروزنیا» سفیر کشورمان از یکی از مجروحان پرواز تهران ـ بیروت ماهان خبر داد.
تعرض به هواپیمای ایرانی نمونه بارزی از برند تروریستی آمریکا است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / سفیر ایران در لبنان / عباس خامه یار / مزاحمت جنگنده های آمریکایی برای هواپیمای مسافربری ایرانی / محمد جلال فیروزنیا / رایزن فرهنگی سفارت ایران در لبنان / تعرض به هواپیمای ایرانی
تعرض به هواپیمای ایرانی نمونه بارزی از برند تروریستی آمریکا است
ایلنا: سفیر ایران در لبنان با اشاره به تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربیری ایرانی اظهار داشت: این تجاوز نمونه بارزی از بِرند‌های تروریستی و جنایتکارانه…
در سوگِ «عیسی»ی مسلمان؛یادداشتی از عباس خامه یار
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / عباس خامه‌یار
در سوگِ «عیسی»ی مسلمان؛یادداشتی از عباس خامه یار
عباس خامه‌یاردر یادداشتی نوشت: شرایطی که وبای خانمان‌سوز کرونا، جان دوستان را یکی پس از دیگری می‌گیرد، امروز برادر ارجمندم جناب عیسی رضازاده عزیز، یکی از مدیران باسابقه و باتجربه، متدین، فکور، خوش‌کردار و نیک‌رفتارِ حوزه فرهنگ بین‌الملل، پس از سپری‌کردن یک دوره بیماری کوتاه‌مدت، اما سخت در خانه ابدی‌اش آرام گرفت.
خاطره عباس خامه یار از سی خرداد
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / عباس خامه‌یار
خاطره عباس خامه یار از سی خرداد
عباس خامه یار در یادداشتی به ذکر خاطره‌ای از ۳۰ خرداد پرداخت.
خامه یار: تحریم‌های ظالمانه علیه ایران هزینه دفاع از مستضعفان جهان اسلام است
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / ویروس کرونا / لبنان / رایزن فرهنگی ایران / ایالات متحده آمریکا / امام خمینی(ره) / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
خامه یار: تحریم‌های ظالمانه علیه ایران هزینه دفاع از مستضعفان جهان اسلام است
تهران- ایرنا- عباس خامه یار رایزن فرهنگی ایران در لبنان با تاکید براینکه جمهوری اسلامی ایران به دلیل حمایت از ملت‌های مظلوم در این چهار دهه هزینه سنگینی پرداخت کرده است، گفت: تحریم‌های ظالمانه علیه تهران خود هزینه دفاع از مظلومان و مستضعفان جهان اسلام بوده است.
روز قدس نماد وحدت مسلمانان و آزادگان در برابر اشغالگری است
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / مسجدالاقصی / رژیم صهیونیستی / روز قدس / روز جهانی قدس در جهان
روز قدس نماد وحدت مسلمانان و آزادگان در برابر اشغالگری است
تهران - ایرنا- "‌ عباس خامه یار " رایزن فرهنگی ایران در لبنان روز چهارشنبه روز جهانی قدس را نماد اقتدار و وحدت مسلمانان و آزادگان جهان در برابر اشغالگری رژیم صهیونیستی و نمایش انزوای آمریکا در حمایت از صهیونیستها عنوان کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / ویروس کرونا / هراس جهانی از ویروس کرونا
خامه یار: در سایه فراغت ناشی از کرونا می توان به شناخت ذات خود رسید
تهران-ایرنا- " عباس خامه یار " رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان در مقاله ای با اشاره به شیوع کرونا در کشورهای جهان تاکید کرد، امروز، در میان این بیماری همه گیر که همه بشریت را دچار کرده است، آیا نباید یک بازگشت اجباری در ذات خود انجام دهیم؟ آیا حقیقتا نباید در سایه دعوت حق به تامل و شناخت بیشتر ذات خود بپردازیم؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران
میز گرد شبکه المیادین درباره تحریم‌های ظالمانه
میزگردی در شبکه المیادین با عنوان: " تحریم‌های آمریکا در شرایط کرونا با حضور عباس خامه یار رایزن فرهنگی کشورمان در لبنان ، خانم ماریا سعاده عضو پارلمان سوریه و پپه اسکوبار روزنامه نگار سرشناس برزیلی در برنامه " المشهدیه خاص " برگزار شد .
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / سیدهادی خسروشاهی / عباس خامه‌یار
در سوگ اندیشمند تقریب
عباس خامه یار یادداشتی در سوگ حجه‌الاسلام والمسلمین سید هادی خسروشاهی منتشر کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / مجلس شورای اسلامی / رایزنی فرهنگی ایران / رهبر مسیحیان لبنان / سال نو میلادی
رایزن فرهنگی: ایران روابط مسیحیان و مسلمانان را بهبود بخشیده است
بیروت – ایرنا - «عباس خامه یار» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان امروز (جمعه) گفت: پس از انقلاب اسلامی، روابط میان مسیحیان و مسلمانان در ایران بهبود یافته است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲
رهبر مسیحیان لبنان: مسلمان لبنانی از مسیحی فرانسوی برایم اولویت بیشتری دارد
شفقنا- بیروت – ایرنا – کاردینال «بشاره پطرس الراعی» رهبر مسیحیان مارونی لبنان امروز (جمعه) خواستار همزیستی مسالمت آمیز میان اقوام و پیروان ادیان و مذاهب مختلف شد و گفت: از منظر من یک مسلمان لبنانی از یک مسیحی فرانسوی مهمتر است. ایرنا نوشت،دالراعی در دیدار «عباس خامه یار» رایزن فرهنگی ایران در لبنان با وی در مقر مسیحیان مارونی […]
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / رایزنی فرهنگی ایران / فرهنگی / لبنان
رایزن فرهنگی ایران در لبنان برنامه محوری را راه رویارویی با جنگ نرم دشمن دانست
بیروت – ایرنا - «عباس خامه یار» رایزن فرهنگی ایران در لبنان گفت: توطئه و جنگ نرم دشمنان علیه شیعه و سنی، ابعاد فرهنگی دارد و تنها از طریق تنظیم و اجرای برنامه ای مشترک با جدول زمانی مشخص می توان با این نوع جنگ که جوانان ما را هدف قرار داده است مقابله کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / عباس خامه‌یار
نشست و گفت‌وگوی نخبگانی با عباس خامه یار به دعوت مرکز توسعه اندیشه اسلامی لبنان
به دعوت مرکز توسعه اندیشه اسلامی «الحضاره» و انجمن گفتگوهای فرهنگی، نشست و گفتگوی نخبگان با رایزن کشورمان در لبنان، دکتر عباس خامه یار پیرامون روابط ایران با جنبش های اسلامی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / رایزنی فرهنگی ایران / بیروت
نشست و گفتگوی نخبگانی با رایزن فرهنگی ایران در بیروت
بیروت- ایرنا- به دعوت مرکز توسعه اندیشه اسلامی "الحضاره" و انجمن گفتگوهای فرهنگی، نشست و گفتگوی نخبگان با "عباس خامه یار" رایزن کشورمان در لبنان، در خصوص روابط ایران با جنبش های اسلامی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵ / عباس خامه‌یار / وزیر گردشگری لبنان
گسترش روابط گردشگری میان ایران و لبنان
دکتر عباس خامه یار رایزن فرهنگی ج.ا.ایران با اوادیس کیدانیان وزیر گردشگری لبنان دیدار و در خصوص مسائل گردشگری و گسترش این صنعت میان دو کشور به بحث و گفتگو پرداخت.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ / عباس خامه‌یار / سازمان منطقه‌ای حفاظت از محیط زیست دریایی / عبدالرحمن العوضی / کویت
عبدالرحمن العوضی؛ مردی به وسعت یک دریا…
عباس خامه یار، معاون سابق بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزن فرهنگی ایران در لبنان در یادداشتی ضمن ابراز تاسف از درگذشت عبدالرحمن العوضی، رئیس انجمن دوستی ایران و کویت، گوشه‌هایی از خدمات این دانشمند ایرانی‌تبار در نزدیک کردن روابط ایران و کویت را بر شمرده است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۳
پژوهشگر ارشد غرب آسیا:برخی سران عرب باید به پرسش های زیادی پاسخ دهند
بیروت- ایرنا- 'عباس خامه یار' نویسنده و پژوهشگر ارشد غرب آسیا تاکید کرد که با توجه به نقش برخی سران عرب در ارتباط با تحولات اخیر منطقه آنان باید به پرسش های زیادی در این زمینه پاسخ دهند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۶
خامه‌یار: فاجعه بزرگی است که برخی حکام عرب امنیت اسرائیل را بخشی از امنیت جهان عرب بدانند
عباس خامه یار، کارشناس ارشد مسائل خاورمیانه طی مصاحبه‌ای با شبکه ماهواره‌ای روسیا الیوم ضمن محکوم کردن همنشینی شیوخ عرب حاشیه خلیج فارس با نخست وزیر رژیم صهیونیستی حمایت برخی از اعراب از امنیت تل آویو را فاجعه آمیز توصیف کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •