شنبه, ۱۴ تیر, ۱۳۹۹ / 4 July, 2020
عبدالوهاب شهیدی
مستند
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / موسیقی
مستند "شهیدی، عود، آواز" به مرحله تدوین نهایی رسید
مستند «شهیدی، عود، آواز» به کارگردانی هومن ظریف به فعالیت‌های هنری عبدالوهاب شهیدی می‌پردازد.
گفت‌وگوی عبدالوهاب شهیدی با عود
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / موسسه هنرمندان پیشکسوت
گفت‌وگوی عبدالوهاب شهیدی با عود
عبدالوهاب شهیدی با روایت خاطراتی از دوران فعالیت هنری خود گفت: زمانی که ساز عود را دست می‌گرفتم و با آن همنوایی می‌کردم، در واقع گفت‌وگویی بود که بین من و عود شکل می‌گرفت.
ساعت سعد به عبدالوهاب شهیدی خواننده پیشکسوت موسیقی رسید
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / صندوق اعتباری هنر / عبدالوهاب شهیدی / کنسرت موسیقی / موسسه هنرمندان پیشکسوت
ساعت سعد به عبدالوهاب شهیدی خواننده پیشکسوت موسیقی رسید
تهران- ایرنا- مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور در منزل عبدالوهاب شهیدی با این هنرمند پیشکسوت موسیقی دیدار کرد.
دیدار مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با عبدالوهاب شهیدی
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
دیدار مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با عبدالوهاب شهیدی
مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور در منزل عبدالوهاب شهیدی با این هنرمند پیشکسوت موسیقی دیدار کرد.
ویدئو / پویش مشاهنر؛ شعری که رضا بابک برای پرستاران خواند
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / مشاهنر / رضا بابک / ویروس کرونا / کوید 19
ویدئو / پویش مشاهنر؛ شعری که رضا بابک برای پرستاران خواند
پویش «مشاهنر» با هدف کمک به ارتقای سلامت روان جامعه از ۹ فروردین آغاز شد. جمعی از هنرمندان با صدور بیانیه‌ای از مشارکت حداکثری خود در ۱۰۰ روز آینده برای تولید آثار هنری در فضای مجازی در روزهای خانه‌نشینی خبر دادند. تاکنون هنرمندانی از جمله عبدالوهاب شهیدی ، خواننده و نوازنده پیشکسوت، فاضل جمشیدی، علی نصیریان، ایرج راد و داوود گنجه‌ای، به این پویش پیوسته‌اند. رضا بابک نیز با خواندن شعری از «پل الوار» به این پویش پیوسته است.
صحبت‌های حسن ناهید قبل و بعد از مرگ هوشنگ ظریف
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ / هوشنگ ظریف / هوشنگ ظریف درگذشت / حسن ناهید
صحبت‌های حسن ناهید قبل و بعد از مرگ هوشنگ ظریف
همین چند وقت پیش بود که سه بزرگ موسیقی کشورمان هوشنگ ظریف (نوازنده پیشکسوت تار)، حسن ناهید (نوازنده پیشکسوت نی) و عبدالوهاب شهیدی (خواننده پیشکسوت و نوازنده عود) پس از مدت‌ها یکدیگر را در منزل هوشنگ ظریف ملاقات و یادی از گذشته کردند. حالا بعد از گذشت دو هفته هوشنگ ظریف که در آن روزها هم از بیماری رنج می‌برد، این جمع را ترک و جامعه موسیقی ایران را داغ‌دار کرده است. 
عماد خراسانی؛ شاعری بزرگ که از شهرت گریزان بود
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / محمدرضا شفیعی کدکنی / پرویز یاحقی / مهدی اخوان ثالث / علیرضا افتخاری / سعدی / عبدالوهاب شهیدی / محمدرضا شجریان / حافظ / اکبر گلپایگانی / محمد ابراهیم باستانی پاریزی
عماد خراسانی؛ شاعری بزرگ که از شهرت گریزان بود
تهران- ایرنا- جایگاهی که عماد خراسانی در شعرِ فارسیِ معاصر دارد، مرتبه‌یی است که اگر چند پلّه‌یی از آن در تصرفِ بسیاری از کم‌مایگان و میان‌مایگانِ مرتبط با هنر باشد، به‌اصطلاح خدا را بنده نخواهند بود و خودشان و اعوان و انصارشان گوش فلک را کر می‌کنند که ما چنینیم و ما چنانیم! اما عمادِ خراسانی که از درجه‌یک‌های غزل و عاشقانه‌سرایی در صد سال اخیر به‌شمار می‌رود، نه‌تنها به هیچ روی ادعایی نداشت، که گویی به‌طرزی آگاهانه می‌کوشید از «در چشم بودن» بگریزد به «کوی بی‌نشانی».
دیدار سه بزرگ موسیقی ایران پس از سال‌ها
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / موسیقی / موسیقی سنتی / نوازنده و آهنگساز
دیدار سه بزرگ موسیقی ایران پس از سال‌ها
ایسنا نوشت: هوشنگ ظریف، عبدالوهاب شهیدی و حسن ناهید، به‌عنوان سه نفر از بزرگان موسیقی ایران که سال‌ها با یکدیگر کار و رفاقت کرده‌اند، پس از مدت‌ها در منزل هوشنگ ظریف گرد هم آمدند؛ در محفلی با یادی از گذشته‌ها و ذکر خاطره‌های قدیم.
خواننده‌ای که کار در مزرعه را به خواندن در کاباره ترجیح داد
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / موسیقی / خواننده / موسیقی سنتی
خواننده‌ای که کار در مزرعه را به خواندن در کاباره ترجیح داد
تسنیم نوشت: عبدالوهاب شهیدی خواننده پیشکسوت موسیقی ایران، در دهه‌ی پنجاه وقتی بازنشسته شد، پیشنهادهای نجومی کاباداره‌داران را رد می‌کند و ترجیح می‌دهد در مزرعه کار کند.
درباره فرامرز پایور
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / حسین دهلوی / روح الله خالقی / عبدالوهاب شهیدی / مجید انتظامی / کنسرت موسیقی / فرامرز پایور / ابوالحسن صبا
درباره فرامرز پایور
تهران- ایرنا- در بسیاری از آثاری که به سرپرستی استاد پایور اجرا شده است، شنونده با معجونی از موسیقی ایرانی مواجه می‌شود که همه‌چیز به‌اندازه و سر جای خود است. این شیوه ضمن اینکه به‌تمامی برآمده از سنّتِ موسیقی ایرانی است و گَردِ یکنواختی را از ساحت اجرا دور می‌کند، سبب ارتقای سلیقه‌ موسیقایی مخاطب نیز خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / شهیدی / عبدالوهاب شهیدی / موسیقی سنتی
گذری بر زندگی و هنر خواننده اصیل ایرانی عبدالوهاب شهیدی 
عبدالوهاب شهیدی، با پویندگی و تلاش تا سال ۱۳۵۷ خورشیدی در این برنامه های ماندگار شرکت فعال دارد. همچنین این هنرمند گرامی، چندین بار در برنامه‌های جشن هنر شیراز شرکت می کند تا برای مهمانانی که از چهارگوشه دنیا آمده اند هنر فاخر ایرانی را به رخ بکشد. در...
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
تاریخ موسیقی معاصر به روایت یک شاهد عینی
جشن تولد 98 سالگی عبدالوهاب شهیدی عصر شنبه (6 مهرماه) درمنزلش برگزار شد. در این مراسم هنرمندانی چون حسن ناهید (نوازنده نی)، کامبیز روشن‌روان (آهنگساز)، محمد سریر (آهنگساز)، علی مرادخانی (رئیس موزه موسیقی)، مصطفی کاظمی (مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران)، فاضل جمشیدی (خواننده) و...حضور داشتند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / سالار عقیلی / داوود پیرنیا / حسین دهلوی / محمدعلی چاووشی / ردیف / عباس خوشدل / علیرضا افتخاری / نیلوفرانه / علی تجویدی / نادر گلچین
با استاد عباس خوشدل؛ از نی‌لبک تا نوای کاروان و نیلوفرانه
تهران- ایرنا- استاد عباس خوشدل یکی از آهنگسازان شاهکارسازِ موسیقی ایران است که اگر نوای کاروانِ او دل مردمانی را در روزگار پیش از انقلاب با خود همراه کرد، نیلوفرانه‌ها و شبان عاشق و صدایم کن و رازگشایش نیز در دهه‌های پس از انقلاب توانست مخاطبانِ بسیاری را در سنّ و سالی مختلف شیفته خود کند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / حسام الدین سراج / امیر هوشنگ ابتهاج / کلنل وزیری / روح الله خالقی / علیرضا افتخاری / شهرام ناظری / عبدالوهاب شهیدی / محمدرضا شجریان / فرامرز پایور / حافظ
عبدالوهاب شهیدی؛ مردی که آواز را زندگی کرده است
تهران- ایرنا- استاد عبدالوهاب شهیدی از زمره آن دسته از خوانندگان موسیقی ایران محسوب می شود که شعر را حفظ نمی‌کردند، بلکه با شعر زندگی می‌کردند. گواه این ادّعا نیز آثار ماندگاری است که این خواننده بزرگ با صدای خویش برای موسیقی ایران به یادگار نهاد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / ادبیات / بیمارستان / شعر / عمل جراحی / موسیقی / وزارت ارشاد / عیادت / هنرمندان / آهنگسازی / پیشکسوت
علیرضا افتخاری به عیادت عبدالوهاب شهیدی رفت +فیلم
ایلنا: علیرضا افتخاری همراه با فاضل جمشیدی (غزل‌سرای معاصر) و هنرمندان دیگر از عبدالوهاب شهیدی (موسیقی‌دان و نوازنده پیشکسوت) عیادت کرده و برای او آواز خوانده است. سعید بیابانکی (نویسنده و شاعر) فیلم این اتفاق را در صفحه شخصی‌اش منتشر کرده است.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / عبدالوهاب شهیدی
خواننده پیشکسوت در بیمارستان بستری شد
عبدالوهاب شهیدی ـ خواننده ۹۸ ساله کشورمان ـ که پس از عمل جراحی در بیمارستان بستری شده بود، ظرف دو ـ سه روز آینده مرخص خواهد شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •