پنجشنبه, ۱۵ خرداد, ۱۳۹۹ / 4 June, 2020
علمی آموزشی
تمام امتحانات دانشگاه علمی کاربردی حضوری است
۳۴ دقیقه قبل / ویروس کرونا / دانشگاه / دانشگاه فنی و حرفه ای
تمام امتحانات دانشگاه علمی کاربردی حضوری است
مهر نوشت: معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی دستورالعمل چگونگی تداوم فعالیت های آموزشی این دانشگاه را اعلام کرد و افزود: امتحانات به صورت حضوری برگزار می شود.
حضور دانشجویان علمی‌کاربردی در کلاس های آموزشی از شنبه / برگزاری
۶ ساعت قبل
حضور دانشجویان علمی‌کاربردی در کلاس های آموزشی از شنبه / برگزاری "حضوری" امتحانات
بر اساس دستورالعمل چگونگی تداوم فعالیت های آموزشی دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی، کلاس های آموزشی این دانشگاه از ۱۷ خرداد بازگشایی شده و امتحانات پایان ترم دانشجویان حضوری برگزار می شود.
بیشتر کارگران پس‌اندازی برای خرید مسکن ندارند
۲ روز قبل / مسکن / کارگران / ساخت و ساز / وزارت راه و شهرسازی / وام / اتاق تعاون / طرح مسکن ملی
بیشتر کارگران پس‌اندازی برای خرید مسکن ندارند
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران معتقد است: ساخت شهرک‌های مسکونی برای کارگران باید به گونه‌ای باشد که هم دغدغه زندگی و خانواده را نداشته باشند و هم در تامین مایحتاج و نیازهای ضروری، بهداشتی و ارتقای سطح علمی و آموزشی فرزندان دچار مشکل نشوند.
کارگاه آموزشی تجربیات علمی و چالش های کرونا برگزار می شود
۴ روز قبل / کارگاه آموزشی / جایزه مصطفی (ص) / ویروس کرونا
کارگاه آموزشی تجربیات علمی و چالش های کرونا برگزار می شود
بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان کارگاه آموزشی آنلاین تجربیات علمی و چالش های موجود در تست ویروس کرونا را برگزار می کند.
۴ روز قبل
دانشگاه آزاد ملزم به اعلام اسامی بورسیه‌ها شد
در جلسه هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاه آزاد ملزم به اعلام اسامی بورسیه ها و اعلام نیاز خود به منظور آزاد شدن تعهدات بدون دریافت هزینه به وزارت علوم شد.
تحلیل و سنتز آهنگ جمله با برنامه Praat
۴ روز قبل / دانشگاه الزهرا
تحلیل و سنتز آهنگ جمله با برنامه Praat
انجمن علمی دانشجویی زبان شناسی دانشگاه الزهرا (س) کارگاه مجازی آموزشی برنامه Praat را برگزار می‌کند.
فرایند انتشار مقالات علمی در مجلات بررسی می‌شود
۵ روز قبل / نخبگان / مقاله / بنیاد ملی نخبگان
فرایند انتشار مقالات علمی در مجلات بررسی می‌شود
کارگاه آموزشی آشنایی با فرایند انتشار مقالات علمی در مجلات داخلی و خارجی (از مرحله ارسال تا پس از انتشار) با مشارکت بنیاد نخبگان فارس برگزار می‌شود.
راهکارهای تبدیل کیش به مرکز علمی منطقه و کشور بررسی شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / کیش / منطقه آزاد / دانشگاه تهران
راهکارهای تبدیل کیش به مرکز علمی منطقه و کشور بررسی شد
کیش - ایرنا- مدیرعامل منظقه آزاد کیش و روسای ۷ دانشگاه این جزیره در نشستی تخصصی با معاون سازمان برنامه و بودجه و مدیر عامل صندوق توسعه ملی راهکاری تبدیل این جزیره را به مزکز علمی- آموزشی در سطح ملی و بین المللی مورد بررسی قرار دادند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
ثبت رکورد جهانی دانشگاه آزاد اسلامی به همت واحدالکترونیکی/ آموزش مجازی به ۷۰۰ هزار دانشجو
فضای علمی نمی‌توانست متوقف بماند و کلاس‌های آموزشی برگزار نکند به همین دلیل رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تکلیف کرد که ما بتوانیم هرچه زودتر آموزش مجازی را برای کلیه دانشجویان دانشگاه راه اندازی کنیم و در آغاز، کار بسیار سختی بود که در مدت کوتاهی در همان اسفند ۹۸ بتوانیم سامانه را برای کل دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی کنیم.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
زبانِ کتک‌کاری
احسان زیورعالم| رولان بارت، نقاد بزرگ فرانسوی در سخنرانی آغاز به کارش در کلژ دو فرانس به تاریخ 7 ژانویه 1977، بخشی از سخنانش را به رابطه قدرت و گفتمان و زبان اختصاص می‌دهد. بارت سعی می‌کند به زبان ساده و مختصر به مخاطبانش شمایی کلی از چگونگی کارکرد زبان در کسب قدرت عرضه کند. به زعم وی قدرت از قِبل زبان و مهم‌ترین قابلیتش گفتمان خود را پایه‌ریزی می‌کند و بسط آن تبدیل به گفتمان حاکم می‌شود. این مهم‌ترین قابلیت، توانایی گویایی است که به کمک آن قدرت گفتمان‌های رقیب خود را از سر راه برمی‌دارد یا آنها را تضعیف می‌کند. بارت بر این باور است تنها چیزی که می‌تواند در برابر قدرت قرار گیرد، موردی است که از ابزار قدرت در بحث گفتمان بهره برد. بارت «ادبیات» …
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
جشنواره‌ای برای افزایش آگاهی دانش‌آموزان از کرونا
 کرسی یونسکو در ترویج علم با همکاری سازمان‌ها و نهادهای علمی، آموزشی و فرهنگی در سطح ملی و بین‌المللی جشنواره دانش‌آموزی «سلامت جهان با دستان پاک» را برگزار می‌کند. به گزارش ایسنا، به گفته وحید احمدی، رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، «کرسی یونسکو در ترویج علم» با همکاری سازمان‌ها و نهادهای علمی، آموزشی و فرهنگی در سطح ملی و بین‌المللی در مقاطع ابتدایی و متوسطه، جشنواره دانش‌آموزی «سلامت جهان با دستان پاک» را در روز جهانی شستن دست در تاریخ ۲۴ مهرماه ۱۳۹۹ برگزار می‌کند. این کرسی با توجه به بحران شیوع کرونا در ایران و سایر نقاط جهان با برگزاری جشنواره دانش‌آموزی «سلامت جهان با دستان پاک» درصدد افزایش …
۹۰ موسسه آموزش عالی تجمیع شدند/صادرات ۲۵۰۰ میلیاردی در حوزه نانو
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / صادرات نانو / طرح تجمیع دانشگاه
۹۰ موسسه آموزش عالی تجمیع شدند/صادرات ۲۵۰۰ میلیاردی در حوزه نانو
قائم‌ مقام و دبیر ستاد علم و فناوری نقشه جامع علمی کشور ضمن اعلام تجمیع و ساماندهی ۹۰ موسسه آموزشی از میان ۱۱۹ موسسه، از قول مساعد وزیر علوم برای تسریع در آیین نامه ساماندهی موسسات آموزش عالی دولتی خبر داد.
محققان دانشگاه بیرجند به فرمول تولید ژل ضدعفونی دست یافتند
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
محققان دانشگاه بیرجند به فرمول تولید ژل ضدعفونی دست یافتند
مسئول راه‌اندازی شبکه آزمایشگاهی و ‏عضو هیئت علمی گروه آموزشی شیمی دانشگاه بیرجند گفت: محلول ژل ضدعفونی دست، به‌منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با حمایت معاونت پژوهش، فناوری و نوآوری و به همت شبکه آزمایشگاهی در دانشگاه بیرجند ‏تولید شد‎.
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
کدام دانشگاه‌ها اینترنت رایگان دارند؟
اسامی دانشگاه‌هایی که اینترنت رایگان دارند اعلام شد که طبق آن پهنای باند مصرفی مراکز علمی و دانشگاهی و حوزه‌های علمیه تاییدشده، رایگان است. به گزارش «ایسنا» پس از تصمیم به برگزاری کلاس‌های دانشگاه‌ها به‌صورت مجازی به‌دلیل گسترش ویروس کرونا در کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری وزارت علوم، وعده‌ اینترنت رایگان برای آموزش مجازی دادند. البته پس از به پایان رسیدن تعطیلات نوروزی و اجباری شدن حضور در کلاس‌های مجازی دانشگاهی، در رایگان شدن تعرفه سایت‌های دانشگاهی و آموزشی تعللی صورت گرفت که حسین فلاح‌جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره علت تاخیر در اجرایی شدن این موضوع اظهار کرد: وزارت علوم لیستی شامل آدرس آی‌پی، نام دامنه و اطلاعات کامل را اعلام کرد که اپراتورها …
ایران و صربستان بر توسعه همکاری های آموزشی و علمی دو کشور تاکید کردند
۱۳۹۹/۰۳/۰۲
ایران و صربستان بر توسعه همکاری های آموزشی و علمی دو کشور تاکید کردند
بلگراد-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش و علوم و فناری صربستان و سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلگراد بر این امکان که فضا برای گسترش همکاری های دو کشور در زمینه آموزشی و علوم وجود دارد، تاکید کردند.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
فصل جدیدی از آموزش در تجارت‌نو آغاز می‌شود
با امضای تفاهم نامه همکاری میان بیمه تجارت‌نو و مرکز علمی کاربردی بیمه ایران، دوره‌های آموزشی برای کلیه کارکنان این شرکت برگزار می شود.به گزارش روابط عمومی؛ معاون توسعه سازمانی با اشاره به اینکه برگزاری دوره های آموزشی هموراه از تاکیدات مدیر عامل بوده است، گفت: با توجه به تغییر ات مداوم در تکنولوژی و مبانی علمی صنعت بیمه به روز بودن پرسنل منجر به افزایش سهم مجموعه از بازار رقابتی خواهد شد.ابراهیم غلامی برخورداری مرکز آموزشی از اساتید مجرب و فضای آموزشی استاندارد را از معیارهای انتخاب تجارت‌‌نو برشمرده و افزود: جوان بودن مجموعه می طلبد دوره های آموزشی در بالاترین سطح کیفی برگزار شود که امروز پس از بررسی های بسیار شاهد این همکاری هستیم.به گفته وی در مرحله اول، آزمون سطح حرفه‌ای کارکنان صنعت بیمه …
برند آموزش‌وپرورش به نفس‌نفس افتاده
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / استانی-شهرستانها / دبیرستان امام خمینی(ره) بروجرد / آموزش و پرورش / مرمت / میراث فرهنگی / محمدرضا حافظی / دوره پهلوی / مجلس شورای اسلامی
برند آموزش‌وپرورش به نفس‌نفس افتاده
با گسترش رفت‌وآمد بین ایران و فرنگ و تحصیل عده‌ای از ایرانیان در کشورهای مختلف اروپایی زمینه تأثیرپذیری از اروپا در بسیاری مسائل فراهم شد که از جمله می‌توان به جنبه‌های مختلف معماری، ‌ هنری، ‌ علمی و آموزشی اشاره کرد. از این زمان به بعد ساختن مدارسی به سبک معماری غربی و شیوه‌های آموزشی و تدریس علوم جدید در بسیاری از مدارس ایران رواج یافت، این روند در دوره پهلوی و به علت تغییر و تحولاتی که در گرایش بیشتر به غرب و نیاز به تدریس علوم جدید در ایران به وجود آمد، ‌ تشدید شد به‌طوری‌که مدارس بسیاری به شیوه غربی در ایران شکل گرفت.
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
مدیرعامل شرکت کاراد خبر داد
توانمندسازی و توسعه نیروی انسانی گروه مالی گردشگری در حوزه‌های بانکداری و گردشگری در سال 99 مدیرعامل شرکت تلاشگران اندیشه کاراد اعلام کرد: توانمندسازی و توسعه سرمایه انسانی گروه مالی گردشگری در حوزه‌های بانکداری و گردشگری در سال 99 محقق می‌شود.به گزارش روابط‌عمومی گروه مالی گردشگری، بهروز شریفی‌مقدم گفت: با توجه به بسترها و ظرفیت‌های موجود در گروه مالی گردشگری و همچنین نیازهای قابل شناسایی که در سایر سازمان‌ها و شرکت‌ها وجود دارد، حوزه‌های مالی، بانکی، بازار سرمایه و همچنین گردشگری و هتلداری و نیز معدن و صنایع معدنی در دستور کار خواهد بود تا توانمندسازی و توسعه سرمایه انسانی در این گروه و سایر شرکت‌ها تحقق یابد.وی افزود: طبق سیاست‌ها و ماموریت‌های جدید تعیین شده، توسعه دوره‌های کوتاه‌مدت و آموزش‌های …
فرصتی به توان دو برای کنکوری‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
فرصتی به توان دو برای کنکوری‌ها
خدیجه نوروزی ـ روزنامه‌نگار شیوع ویروس کرونا درست زمانی گریبانگیر کشورمان شد که قرار بود چند ‌ماه بعد از آن یعنی در تیرماه بزرگ‌ترین رویداد علمی کشور برگزار شود. اما ورود این بیماری تمام برنامه‌ریزی اساتید و دانش‌آموزان را به کلی به هم زد و منجر به تعطیلی آموزشگاه‌های کنکور در سراسر کشور شد. اما در این بین آموزشگاه‌ها که قرارداد مالی با خانواده‌ها داشتند و متعهد به آموزش بودند نمی‌توانستند برنامه‌ریزی‌های آموزشی تا کنکور را به حال خود رها کنند و با استارت کلاس‌های آنلاین، ارائه سی‌دی‌های آموزشی …
گزارش هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارایه شد 
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / محمد علی کی نژاد / دانشگاه آزاد اسلامی
گزارش هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارایه شد 
تهران- ایرنا- گزارش عملکرد هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه ۲۴۷ هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمدعلی کی‌نژاد ارایه شد.
سهراب پور: تبادلات اساتید و دانشجویان در دوران کرونا به کمترین میزان ممکن رسیده است
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / دانشگاه های علوم پزشکی / ویروس کرونا
سهراب پور: تبادلات اساتید و دانشجویان در دوران کرونا به کمترین میزان ممکن رسیده است
معاون آموزشی داشگاه علوم پزشکی تهران گفت: میزان تردد‌های علمی بین‌المللی در دوران کرونا دچار صدمات شدیدی شده، به طوری‌که در این شرایط تبادلات اساتید و دانشجویان به کمترین میزان ممکن رسیده است.
کاهش چشم‌گیر تبادلات بین‌المللی استاد و دانشجو در شرایط کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / دانشگاه علوم پزشکی تهران / تبادلات بین المللی دانشگاه ها / تبادل استاد و دانشجو / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس
کاهش چشم‌گیر تبادلات بین‌المللی استاد و دانشجو در شرایط کرونا
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه آموزش عالی در شرایط کرونا متحمل ضرباتی جدی‌ شده است، گفت: میزان ترددهای علمی بین‌المللی و صدور روادید بین‌المللی صدمات شدیدی دیده است، به طوری‌که در این شرایط تبادلات و جابجایی اساتید و دانشجویان به کمترین میزان ممکن رسیده است.
داورزنی: نباید ارتباط با دانشگاه‌ها را فراموش کنیم/ نگاه فدراسیون والیبال به کمیته‌ها، علمی و آموزشی است
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / محمدرضا داورزنی / والیبال
داورزنی: نباید ارتباط با دانشگاه‌ها را فراموش کنیم/ نگاه فدراسیون والیبال به کمیته‌ها، علمی و آموزشی است
رئیس فدراسیون والیبال، گفت: باید نیازهای والیبال برای ۱۰ سال آینده مشخص شود تا برای برطرف کردن آن‌ها نیز برنامه‌ریزی کنیم.
۵گانه ی آموزش آنلاین جهاددانشگاهی سمنان/ از آشنایی با بورس تا دورههای آموزشی پزشکی
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / استانی-علمی و آموزشی / جهاد دانشگاهی / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس / منطقه سمنان / بورس
۵گانه ی آموزش آنلاین جهاددانشگاهی سمنان/ از آشنایی با بورس تا دورههای آموزشی پزشکی
معاون آموزش جهاددانشگاهی استان سمنان از برگزاری تمام دوره های آموزشی تخصصی کوتاه مدت و علمی کاربردی به صورت الکترونیکی (آنلاین) خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
کمرنگ شدن مرز کار و زندگی
[شهروند] کرونا فقط یک بیماری نیست که با جسم‌ ما سر و کار داشته باشد و ناتوانی‌مان را به رخ بکشد. کرونا نشان داد ‏که در زندگی، جامعه و ساختارهایمان چه کاستی‌هایی وجود دارد که نادیده گرفته شده یا از چشم مسئولان جا مانده و ‏حل نشده است. بحران کرونا، قرنطینه پس از آن و منتقل شدن بعضی از کارها به خانه باعث شده است مرز بین کار و زندگی برای بسیاری ‏کمرنگ شود و چالش‌هایی در کار و خانواده پیش بیاید. یکی از شکل‌هایی که بسیاری آن را تجربه کرده‌اند، کلاس‌های آنلاین است. ‏تجربه دانشجویان، دانش‌آموزان و معلمان مدارس شنیده شده است، اما خواندن تجربه استادان دانشگاه و پژوهشگران در این دوران براساس ‏مقاله‌ای که یکی از استادان نوشته است، داده‌های …
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
موزه به عنوان سرگرمی
زمانی که وظایف موزه را تحلیل می‌کنیم، همواره بر جایگاه علمی-آموزشی و اهمیت اجتماعی آن تاکید می‌ورزیم تا جایی که به ‌طور پیاپی بیانیه‌های متعدد بر جنبه‌های فرهنگی-پژوهشی آن منتشر می‌شود و جایگاه موزه‌ها را در حد آکادمی‌ها و مراجع دانشگاهی قلمداد می‌کند. در بسیاری از پژوهش‌های صورت گرفته و تئوری‌های استخراج شده بر پایه مشاهدات و تحقیقات میدانی موزه‌ها، به لحاظ هویت کارکردی در فضایی هم‌پوشانی میان آموزش، پژوهش و سرگرمی (entertainment) واقع شده‌اند، گستره‌ای چندوجهی از نحوه عملکرد و ارایه خدمات که شاید از این حیث بتوان آن را با انشعابات هنری همچون سینما که امروزه در قالب تولید انبوه عرضه می‌شوند و عنوان سرگرمی را می‌یابند …
حاجی‌بابایی: مجلس یازدهم بر اجرای قوانین زمین مانده برای احیای جایگاه آموزش و پرورش نظارت کند
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / مجلس شورای اسلامی / حمیدرضا حاجی‌بابایی / آموزش و پرورش
حاجی‌بابایی: مجلس یازدهم بر اجرای قوانین زمین مانده برای احیای جایگاه آموزش و پرورش نظارت کند
رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اهتمام مجلس یازدهم به نظارت بر اجرای قوانین بر روی زمین مانده، برای احیای جایگاه آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: دولت و مجلس باید به گونه‌ای عمل کنند که مدیران آموزش و پرورش فارغ از دغدغه تامین اعتبار، فرصت طراحی آموزشی براساس آخرین یافته‌های علمی در فرایند یاددهی و یادگیری را داشته باشند.
حاجی میرزایی: کمک به بهبود فضای آموزشی زکات علم است
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / مدرسه سازی / محسن حاجی‌ میرزایی / دانش‌آموزان
حاجی میرزایی: کمک به بهبود فضای آموزشی زکات علم است
تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: زکات علمی هر فردی که از کلاس اول دبستان از نظر محتوایی آموزش دیده این است که یک آجر روی آجر دیگر بگذارد و به ساخت فضای آموزشی کمک کند تا وضعیت این فضا بسیار بهتر از پیش شود.
وزارت‌خانه‌های علوم و بهداشت گزارش جذب نیمه وقت هیات علمی را تهیه کنند
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / محمد علی کی نژاد / عضو هیات علمی / شورای عالی انقلاب فرهنگی
وزارت‌خانه‌های علوم و بهداشت گزارش جذب نیمه وقت هیات علمی را تهیه کنند
تهران- ایرنا- در جلسه هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی، مقرر شد، وزارت خانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی، گزارش عملکرد اعضای هیات‌های اجرایی جذب و کارگروه‌های صلاحیت عمومی را در جلسه آتی هیئت عالی جذب ارائه دهند.
اساتید و پیشکسوتان برتر آموزشی دانشگاه تهران معرفی شدند
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / _دانشگاه تهران / استاد دانشگاه / همه_باهم_علیه_کرونا
اساتید و پیشکسوتان برتر آموزشی دانشگاه تهران معرفی شدند
در هفتمین جشنواره آموزش دانشگاه تهران اعضای هیات علمی برگزیده، پیشکسوت، معاونین آموزشی دانشکده‌ها و کارشناسان برتر حوزه آموزش این دانشگاه معرفی شدند و مورد تقدیر قرار گرفتند.
لزوم تجهیز به علم روز در صنعت پوشاک/ گسترش عرضه پوشاک بصورت مجازی و اینترنتی
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / ابوالقاسم شیرازی / اتحادیه پوشاک تهران / امضای تفاهم نامه جهاد دانشگاهی با اتحادیه پوشاک تهران / فروش اینترنتی پوشاک
لزوم تجهیز به علم روز در صنعت پوشاک/ گسترش عرضه پوشاک بصورت مجازی و اینترنتی
مراسم امضای تفاهم‌نامه علمی – آموزشی و همکاری مشترک جهاد دانشگاهی و اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران صبح امروز دوشنبه 22 اردیبهشت برگزار شد.
دوره‌های آموزشی؛ کلید ورود موفق به بورس 
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / استانی-اقتصادی / بورس / جهاد دانشگاهی
دوره‌های آموزشی؛ کلید ورود موفق به بورس 
عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: دوره‌های آموزشی جهاددانشگاهی در موضوع بورس به افراد کمک می‌کند دانش و مهارت لازم را برای سرمایه‌گذاری پیدا کنند چرا که این امر کلید اصلی ورود به بورس است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
بازار داغ کانال‌های روانشناسی
با شیوع بیماری کرونا در ایران و جهان، بسیاری از مشاغل به‌ شدت در معرض آسیب قرار گرفته‌اند. در این میان مهدکودک‌ها جزو نخستین اماکنی بودند که بعد از همه‌گیری این بیماری، تعطیل شدند و پس از گذشت نزدیک به سه ماه همچنان تعطیل هستند. بدیهی است تعطیلی مهدکودک‌ها نه تنها سبب قطع درآمد مدیران این مراکز شده است، بلکه این موضوع با توجه به اجاره‌ای بودن ساختمان بسیاری از مهدهای کودک‌ها و همچنین هزینه‌های جانبی دیگری چون بیمه مربیان، سبب به وجود آمدن ضررهای مالی هنگفت برای صاحبان این مشاغل شده است. در چنین شرایطی برخی از مدیران و صاحبان مهدکودک‌ها، اقدام به انجام فعالیت‌هایی جهت کاهش این خسران و زیان مالی کرده‌اند. تهیه بسته‌های آموزشی (شامل سی‌دی‌های …
یک راه‌حل نه چندان دوست داشتنی برای جلوگیری از سکته
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / سکته قلبی / پیشگیری از سکته قلبی / پارسی خبر
یک راه‌حل نه چندان دوست داشتنی برای جلوگیری از سکته
 محققان به تازگی کشف کرده‌اند که میزان تحصیل افراد با احتمال سکته قلبی و مغزی آن‌ها ارتباط مستقیمی دارد.در پژوهشی که در پایگاه علمی «standardmedia» منتشر شده عنوان شده است، با هر سه سال و ۶ ماه تحصیل شاخص توده بدنی افراد درجه به درجه پایین‌تر می‌رود.تحقیقات این پژوهشگران ارتباط بین تحصیل و کاهش فشار خون را هم نشان داده است، امری که می‌تواند نهایتاً به کاهش مشکلات قلبی و سکته‌های مغزی ختم شود. در نتایج دیگر این تحقیق که توسط دانشگاه‌های امپریال کالج لندن، بریستول، کمبریج و آکسفورد انجام گرفته ثابت شده است وزن، دخانیات و فشار خون نیمی از عوامل تاثیرگذار بر افراد بوده و نیم دیگر آن به میزان تحصیلات افراد بستگی دارد. این محققان هنوز علت این ارتباط را پیدا نکرده‌اند، اما احتمال می‌دهند افرادی که سطح …
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
اولین دوره آزمایشی آزمون ادواری کارکنان وظیفه به صورت پروژه محور در آذربایجان شرقی برگزار می شود
تبریز - فلاح: با حضور مدیرکل و روسای ادارات آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی و نمایندگان قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص زمان و نحوه برگزاری اولین دوره آزمایشی آزمون ادواری کارکنان وظیفه به صورت پروژه محور در استان آذربایجان شرقی بحث و تبادل نظر صورت گرفت. جلسه هم اندیشی و هماهنگی برگزاری اولین دوره آزمون آزاد (ادواری) کارکنان وظیفه در دوره های آموزشی پادگان ها در راستای دستورالعمل ارزشیابی مهارتی با الگوی سنجش عملکردی( آزمون پروژه محور) با حضور دکتر رضا اختیار وکالتی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان، علی مسگر عصر و فیروز علیاری، روسای ادارات سنجش و صلاحیت حرفه ای و آموزش، سرهنگ حیدرنیا، نماینده قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح و نمایندگان قرارگاه مهارت آموزی معاونت …
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
راش‌های جذاب از کارگاه آوازی شجریان
حسن نقاشی، مستندسازی است که یک‌دهه پیش قصد تهیه مستندی از زندگی محمدرضا شجریان را داشت، حالا گنجینه ارزشمندی از توصیه‌ها و اندرزهای این استاد پرآوازه ایرانی درباره موسیقی ایرانی دارد. او به ایلنا، می‌گوید که فیلم مستندش درباره محمدرضا شجریان هیچ‌گاه به نتیجه نرسید اما حدود 100 تا 150 نوار از کارگاه آوازی فرهنگستان هنر که با حضور این استاد برگزار می‌شد، دارد: «فیلم از کارگاه آوازی در فرهنگستان هنر ایران بود که یکی از دوستان رسانه‌ای من آنجا کار می‌کرد که می‌گفت آقای شجریان قرار است در این  کارگاه شاگردانی انتخاب کند و نسل جوان را محک بزند؛ بنابراین اگر راغب هستی، می‌توانیم از آنها راش‌هایی برای آیندگان تهیه کنیم تا  در آرشیو مرکزی …
الزام اعضای هیات علمی به حضور فیزیکی در دانشگاه تهران
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
الزام اعضای هیات علمی به حضور فیزیکی در دانشگاه تهران
اداره کل منابع انسانی دانشگاه تهران با ابلاغ بخشنامه‌ای، نحوه فعالیت آموزشی و پژوهشی اعضای هیأت علمی دانشگاه از ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ را اعلام کرد.
نحوه فعالیت آموزشی و پژوهشی هیات علمی دانشگاه تهران اعلام شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / دانشگاه تهران / دانشگاه ها / اعضای هیات علمی
نحوه فعالیت آموزشی و پژوهشی هیات علمی دانشگاه تهران اعلام شد
دانشگاه تهران در بخشنامه ای نحوه فعالیت آموزشی و پژوهشی اعضای هیات علمی این دانشگاه را اعلام کرد.
امروز آخرین مهلت مراکز علمی کاربردی برای ثبت دوره‌های کاردانی و کارشناسی
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / دانشگاه علمی کاربردی
امروز آخرین مهلت مراکز علمی کاربردی برای ثبت دوره‌های کاردانی و کارشناسی
معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: ثبت دوره‌­های درخواستی مراکز آموزش علمی کاربردی در مقاطع کاردانی حرفه­ ای، کاردانی فنی، کارشناسی حرفه‌­ای و مهندسی فناوری برای پذیرش مهرماه ۱۳۹۹، که از روز یکشنبه ۹۹/۰۲/۷ آغاز شده، تا پایان وقت امروز چهارشنبه ۹۹/۰۲/۱۷ طبق دستورالعمل ارسالی و همانند ضوابط و چارچوب پذیرش مهرماه سال گذشته انجام خواهد شد.
دانشگاه علامه در امور بین‌الملل برگزیده کشوری شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / دانشگاه علامه طباطبایی / حسین سالارآملی
دانشگاه علامه در امور بین‌الملل برگزیده کشوری شد
تهران- ایرنا- بنا به اعلام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در ارزیابی فعالیت‌های علمی بین‌المللی مراکز آموزشی و پژوهشی کشور در سال ۹۸ـ۹۷، ‌دانشگاه علامه طباطبائی مقام برگزیده کشوری را کسب کرد.
اصلاح آیین‌نامه ارزیابی اساتید/تجلیل از ۳۱ استاد برگزیده
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت / آیین‌نامه ارزیابی اساتید / دانشگاه علم و صنعت / روز معلم
اصلاح آیین‌نامه ارزیابی اساتید/تجلیل از ۳۱ استاد برگزیده
معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران از اصلاح آیین‌نامه ارزیابی اساتید این دانشگاه خبر داد و گفت: ۳۱ هیات علمی برگزیده دانشگاه علم و صنعت امروز معرفی می‌شوند.
اولین دوره و کتاب آموزش زبان انگلیسی ایران رونمایی شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / آزمون زبان انگلیسی / یادگیری زبان / ترجمه
اولین دوره و کتاب آموزش زبان انگلیسی ایران رونمایی شد
مجموعه آموزش زبان انگلیسی «مریت» شامل هشت جلد کتاب و سامانه خودآموز به همراه تیم پشتیبانی علمی آموزشی و فنی، به همت دانش سرای آریانپور تولید و عرضه شد.
وبینار چالش‌های آموزشی دانشگاه‌ها در دوران کرونایی برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / استانی-علمی و آموزشی / مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی / وبینار
وبینار چالش‌های آموزشی دانشگاه‌ها در دوران کرونایی برگزار می‌شود
وبینار با موضوع چالش‌های آموزشی دانشگاه‌ها در دوران کرونا به همت مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی قم برگزار می‌شود.
پذیرش دانشجو در رشته‌های تخصصی هنر بدون کنکور
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / پذیرش بدون کنکور / هنر
پذیرش دانشجو در رشته‌های تخصصی هنر بدون کنکور
موسسه آموزش عالی هنر شیراز جهت بالا بردن کیفیت آموزشی و استفاده از هیئت علمی ساکن در تهران و تجهیزات پیشرفته سینمایی برای واحدهای عملی و نظری تخصصی رشته‌های کارگردانی تلویزیون، عکاسی، تلویزیون و هنرهای دیجیتال و ادبیات نمایشی با مرکز آموزشی پرتو هنر تهران که از نظر آموزش، فضا، امکانات و وسایل تخصصی سینمایی و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی هنری تجارب ارزشمندی دارد، تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.
وزارت علوم: بازگشایی مراکز علمی و آموزشی به‌تدریج صورت می‌پذیرد
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / وزیر علوم / ویروس کرونا
وزارت علوم: بازگشایی مراکز علمی و آموزشی به‌تدریج صورت می‌پذیرد
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل وضعیت کنترل ویروس کرونا در ایران را نسبتا مناسب عنوان کرد و گفت: بازگشایی مجدد مراکز علمی و آموزشی با رعایت همه تدابیر به‌تدریج صورت می‌پذیرد.
ضرورت تقویت شکل جدید همکاری‌های علمی بین‌المللی در دوران کرونا و پساکرونا
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
ضرورت تقویت شکل جدید همکاری‌های علمی بین‌المللی در دوران کرونا و پساکرونا
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: بازگشایی مجدد مراکز علمی و آموزشی با رعایت همه تدابیر به‌تدریج صورت می‌پذیرد، گام نخست آن با حضور دانشجویان دکتری عملی خواهد شد.
توضیح قائم مقام وزیر علوم درباره موعد بازگشایی دانشگاه‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / ویروس کرونا / دانشگاه / وزارت علوم،تحقیقات و فناوری
توضیح قائم مقام وزیر علوم درباره موعد بازگشایی دانشگاه‌ها
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل وضعیت کنترل ویروس کرونا در ایران را نسبتا مناسب عنوان کرد و گفت: بازگشایی مجدد مراکز علمی و آموزشی با رعایت همه تدابیر به‌تدریج صورت می‌پذیرد.
از انکار تا اصرار بر تعطیلی مدارس انگلیس
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / ویروس کرونا / مدارس / قرنطینه / انگلستان
از انکار تا اصرار بر تعطیلی مدارس انگلیس
لندن – ایرنا – هم زمان با اعلام آمادگی برخی دولت‌های اروپایی برای بازگشایی تدریجی مراکز علمی و آموزشی ، دولت انگلیس پس از یک دوره انکار و مقاومت با تعطیلی مدارس کرده و اینک از ترس موج دوم همه گیری ویروس کرونا (کووید-۱۹) تمایلی به تغییر تصمیم خود ندارد.
جذب ۳۲ هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / استانی-علمی و آموزشی / اعضای هیات علمی / دانشگاه علوم پزشکی / لرستان / همه علیه کرونا / همه_باهم_علیه_کرونا
جذب ۳۲ هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان از جذب ۳۲ هیات علمی در این دانشگاه طی سالجاری خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
نظام پزشکی: درگذشت ۴ متخصص بیهوشی بر اثر کرونا/ گام‌های بازگشایی را شتاب‌زده برداشتیم
معاون آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پزشکی و عضو هیئت علمی گروه بیهوشی بیمارستان مسیح دانشوری در خصوص وضعیت متخصصان بیهوشی در بخش‌های بستری مبتلایان کرونا گفت: به غیر از دکتر محمود ایروانی که عصر روز شنبه (دیروز) در بیمارستان مسیح دانشوری شهید شدند،۳ شهید دیگر از این جمع داشته‌ایم. متاسفانه آمار خیلی بالا است. در یکی از بیمارستان‌ها از هفت متخصص بیهوشی، هر هفت نفر مبتلا شدند.
برای حذف درس یا ترم تحصیلی عجله نکنید
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / دانشگاه علمی کاربردی / استانی-علمی و آموزشی / دانشجو
برای حذف درس یا ترم تحصیلی عجله نکنید
معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی گفت: در حال حاضر مجوز حذف درس یا ترم برای دانشجویان صادر شده است، اما انجام اینکار ممکن است در آینده برای دانشجویان دانشگاه های شهریه محور در خصوص پرداخت شهریه یا شرکت مجدد در دروس حذف شده مشکل ایجاد کند.
دوره آنلاین
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / باشگاه دانشجویان ایسنا / انجمن علمی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه شریف / وبینار آموزشی "تحلیل تکنیکال مقدماتی"
دوره آنلاین "تحلیل تکنیکال مقدماتی" برگزار می‌شود
وبینار آموزشی "تحلیل تکنیکال مقدماتی" و "آشنایی با بورس و مفاهیم اصلی آن" به همت انجمن علمی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه شریف برگزار می‌شود.
برگزاری دوره‌های آنلاین آشنایی با مالکیت فکری برای مخترعان و کسب‌وکارهای نوپا
۱۳۹۹/۰۲/۰۵ / مالکیت فکری / کانون ثبت پتنت
برگزاری دوره‌های آنلاین آشنایی با مالکیت فکری برای مخترعان و کسب‌وکارهای نوپا
از سوی کانون پتنت معاونت علمی برنامه‌های آموزشی آنلاین برای آشنایی مخترعان با ثبت مالکیت فکری به صورت رایگان برگزار می‌شود.
مواجهه عدالت آموزشی با آموزش الکترونیک
۱۳۹۹/۰۲/۰۵ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / تعطیلی مدارس
مواجهه عدالت آموزشی با آموزش الکترونیک
مهرنوش ابوذری استادیار و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در یادداشتی با عنوان "مواجهه عدالت آموزشی با آموزش الکترونیک" به بازبینی وضعیت سیستم آموزشی کشور بعد از شیوع کرونا و تعطیلی مراکز آموزشی پرداخت.
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
تشریح مفاد تفاهمنامه همکاری میان سازمان پدافند غیرعامل و جمعیت هلال‌احمر
[شهروند] مفاد تفاهمنامه همکاری میان سازمان پدافند غیرعامل و جمعیت هلال‌احمر تشریح شد. دو روز پیش تفاهمنامه همکاری میان سازمان پدافند غیرعامل و جمعیت هلال‌احمر با حضور روسا منعقد شد. این تفاهمنامه در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مدظله‌العالی و فرماندهی معظم کل قوا، حمایت از سرمایه‌های ملی، معنوی و ضرورت مصونیت‌بخشی و آمادگی دستگاه‌های اجرایی لشکری و کشوری و همچنین آحاد مردم در برابر تهدیدات آشکار و پنهان دشمن و به استناد مواد 2، 4، 5، 7 و 9 سیاست‌های کلی نظام در حوزه پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از سوانح طبیعی و حوادث غیرمترقبه کشور و مفاد مواد 3 و 4 اساسنامه جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران منعقد شد. موضوع تفاهمنامه شامل استفاده از ظرفیت‌های …
امکان برگزاری امتحانات مجازی در دانشگاه خاتم‌الانبیاء بهبهان وجود دارد
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / استانی-علمی و آموزشی / علمی و آموزشی-خوزستان / کروناویروس / دانشگاه صنعتی بهبهان
امکان برگزاری امتحانات مجازی در دانشگاه خاتم‌الانبیاء بهبهان وجود دارد
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان با بیان اینکه امکان برگزاری امتحانات به صورت مجازی در این دانشگاه وجود دارد، گفت: برگزاری امتحانات و حتی کلاس‌های درس به صورت مجازی برای دانشگاه‌های بزرگ، دشوار است اما دانشگاه‌هایی که تعداد اعضای هیات علمی و دانشجوی کمتری نسبت به بقیه دارند، امکان برگزاری کلاس‌ها و امتحانات به صورت آنلاین را دارند، به این دلیل به نظر می‌رسد که ما بتوانیم امتحانات را به صورت آنلاین برگزار کنیم.
شوخی
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
شوخی "بارش بادمجان" بدتر از توصیه جدی به خوردن "ادرار شتر" بود؟!
در روز‌های اخیر ویدئویی از فردی منتشر شده است که خود را رئیس انجمن علمی آموزشی طب الصادق (ع) می‌نامند. این شخص برای درمان بیماری‌های تنفسی ادرار شتر را تجویز می‌کند و در این ویدئو خود هم نوش جان می‌کند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
برگزاری دوره های آموزش آنلاین بیمه های زندگی در بیمه ایران
دوره های آموزشی بیمه های زندگی در بیمه ایران از طریق مرکز آموزش علمی وکاربردی بیمه ایران بصورت آنلاین برگزار می شود.به گزارش روابط عمومی بیمه ایران، بر اساس تاکیدات مدیرعامل شرکت در خصوص بکارگیری فناوری های نوین آموزشی برای ترویج و فروش بیمه های زندگی و عدم امکان برگزاری کلاسهای حضوری درشرایط موجود کشور، دوره های آموزشی آنلاین بیمه های زندگی از طریق مرکز آموزش علمی وکاربردی بیمه ایران آغاز شده است.آموزش های آنلاین و مجازی بر اساس ساختار وبینار(ویدئویی) وکاملا تعاملی بین استاد و حاضرین چند کاربره در کلاس آنلاین و با بهره مندی از سرعت و پهنای باند وکیفیت تصویر و صدای مطلوب اجرا می گردد.بر اساس این گزارش، تمامی نمایندگان آئین نامه 96 ونمایندگان جنرال (سازمان فروش) می توانند جهت ثبت نام در دوره های …
وزارت علوم دستورالعمل برگزاری امتحانات پایان ترم را به دانشگاه‌ها ابلاغ کرد / در صورت امکان، اولویت برگزاری آزمون به صورت حضوری
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
وزارت علوم دستورالعمل برگزاری امتحانات پایان ترم را به دانشگاه‌ها ابلاغ کرد / در صورت امکان، اولویت برگزاری آزمون به صورت حضوری
معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دستورالعمل نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم جاری را به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ کرد. در این دستورالعمل آمده است: در صورت تصویب و ابلاغ ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر امکان حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با بررسی همه جوانب و به ویژه با تاکید بر حفظ سلامتی دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارشناسان، برگزاری آزمون به روش حضوری امکانپذیر خواهد بود؛ در آن صورت برگزاری آزمون حضوری بر اساس تقویم نیمسال جاری یا با تمدید زمان پایان نیمسال تحصیلی در اولویت خواهد بود.
برگزاری ۷۰۰۰ کلاس آموزش مجازی/ در ترم جاری کلاس حضوری نخواهیم داشت
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / کروناویروس / دانشگاه علمی کاربردی / آموزش مجازی / همه_باهم_علیه_کرونا
برگزاری ۷۰۰۰ کلاس آموزش مجازی/ در ترم جاری کلاس حضوری نخواهیم داشت
معاون آموزشی دانشگاه علمی کاربردی با بیان اینکه این دانشگاه مشغول برگزاری ۷۰۰۰ کلاس آموزش مجازی برای دانشجویان است، گفت: دانشجویان و مدرسان علمی کاربردی باید با وارد کردن شماره دانشجویی و کد ملی خود در آموزش‌های مجازی شرکت کنند.
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
سیاه و سفیدهای دوران پساکرونا
جهان پساکرونا را باید با شماری از آسیب‌های روحی نظیر دلمردگی و خودبیماری‌انگاری در نظر آوریم و این در حالی است که تقویت همدلی و همبستگی و برخی رویدادها همچون آشتی با کتاب نیز از دستاوردهای اثربخش این جهان خواهد بود. آثار و نتایج گذار از کرونا به‌طور حتم با مدت‌زمان اتمام و چگونگی مخاطره تغییر می‌یابد. به عبارت دیگر میزان اتلاف انرژی براساس مدت‌زمان گذار از یک مخاطره و به دنبال آن آثار و تبعات آن نیز تغییر می‌کند، اما یکی از آثار و نتایج شیوع ویروس کرونا در کشور افزایش شمار جانباختگان است. این اتفاق با توجه به عدم برگزاری مراسم ختم و سوگواری و همراهی و مساعدت خویشاوندان (به جهت جلوگیری از شیوع بیماری) بی‌شک سبب افسردگی، دلمردگی و کاهش امید به زندگی می‌شود. همچنین …
برگزاری آموزش‌های الکترونیکی و آنلاین توسط جهاددانشگاهی استان سمنان
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / جهاد دانشگاهی / منطقه سمنان / استانی-علمی و آموزشی / دانشجویی / دانشگاه علمی کاربردی
برگزاری آموزش‌های الکترونیکی و آنلاین توسط جهاددانشگاهی استان سمنان
معاون آموزش جهاددانشگاهی استان سمنان از برگزاری تمام دوره های آموزشی تخصصی کوتاه مدت و علمی کاربردی به صورت الکترونیکی (آنلاین) خبر داد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / کرونا / سالمندی / دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
"سن " عامل مستقلی برای ابتلا به بیماری کرونا محسوب نمی‌شود
تهران - ایرنا - عضو هیات علمی گروه آموزشی و مرکز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: فاکتور " سن "، عامل مستقلی برای ابتلا به بیماری کرونا یا عاملی برای محافظت محسوب نمی‌شود و این تصور که سالمندان به دلیل سن بالا، بیشتر از دیگر گروه‌های سنی در معرض خطر ابتلا به بیماری کرونا هستند، اشتباه است.
تجربه‌های جهانی اداره موسسات آموزشی در دوران شیوع کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / کروناویروس / کرونا در جهان / موسسات آموزشی
تجربه‌های جهانی اداره موسسات آموزشی در دوران شیوع کرونا
عضو هیئت علمی گروه پژوهشی مطالعات آینده‌نگر در گزارشی که به تازگی آن‌ را تهیه کرده می‌گوید: تمامی کشورها صرف نظر از سطح توسعه یافتگی و جایگاهی که در اقتصاد و مناسبات جهانی دارند از بدو مشاهده نخستین آثار شیوع کرونا، رفتارهای مشابهی را در خصوص اداره موسسات آموزشی به کار گرفته‌اند.
تنها افراد سالم خانواده برای خرید از منزل خارج شوند
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / ویروس کرونا / بابل / در خانه بمانیم
تنها افراد سالم خانواده برای خرید از منزل خارج شوند
ساری - ایرنا - عضو کمیته علمی - آموزشی مقابله با ویروس کرونای کشور گفت: تنها افراد سالم در خانواده برای خرید مایحتاج از منزل خارج شوند و این کار به بیماران زمینه‌ای و بهبود یافتگان کرونا سپرده نشود.
دانشگاه علامه دوره بین المللی زبان روسی را آنلاین برگزار می‌کند
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / دانشگاه علامه طباطبایی / روسیه
دانشگاه علامه دوره بین المللی زبان روسی را آنلاین برگزار می‌کند
تهران-ایرنا- دانشگاه علامه طباطبایی نخستین برنامه آموزشی و دوره بین المللی زبان روسی را در ادامه همکاری های علمی با دانشگاه دولتی اوستیای شمالی به صورت آنلاین در روسیه برگزار می‌کند.
ارائه خدمات فرهنگی در فضای مجازی
۱۳۹۹/۰۱/۲۴
ارائه خدمات فرهنگی در فضای مجازی
مراکز فرهنگی، آموزشی علمی و حتی ورزشی با شیوع بیماری «کرونا» تعطیل شده اند. مراکزی که روزانه صدها مراجعه کننده داشتند و خدمات مختلفی به شهروندان ارائه می دادند. هر چند «کووید 19» در این مراکز را بست اما آموزش ها را تعطیل نکرد و مدیران، خدمات را به فضای مجازی انتقال دادند. مانند کاری که از سوی مدیران فرهنگسرای «عترت» انجام می شود.
جهش تولید با افزایش آموزش صنعتی محقق می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / ریاست دانشگاه علم و صنعت / مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی / خودرو سازی ایران / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
جهش تولید با افزایش آموزش صنعتی محقق می‌شود
تهران- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: جهش تولید با افزایش آموزشی صنعتی و توسعه کرسی‌ها و دفاتر آزاداندیشی در دانشگاه‌ها محقق می‌شود.
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / آموزش از راه دور / پیام‌رسان شاد / تعطیلی مدارس
پیام رسان «شاد» جایگزین آموزش‌های مجازی مدارس
نصرالله بازگیریان امروز در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: پس از شیوع بیماری کرونا در استان و تعطیلی مدارس در راستای جلوگیری از عقب افتادگی علمی دانش‌آموزان برنامه‌های آموزشی زیادی در استان اجرا شده است.
راه‌اندازی دفاتر مجازی آنلاین در دانشگاه آزاد نجف‌آباد
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه آزاد اسلامی / آموزش مجازی / کروناویروس / طرح فاصله‌گذاری اجتماعی / همه_باهم_علیه_کرونا
راه‌اندازی دفاتر مجازی آنلاین در دانشگاه آزاد نجف‌آباد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: دفترکار مجازی برای تمام اعضای هیئت علمی این دانشگاه به‌منظور مشاوره و حل مشکلات آموزشی دانشجویان راه‌اندازی شد.
باید ها و نباید های آموزش مجازی در سیستم آموزشی کشور
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / آموزش مجازی / تولید محتوا / سامانه آموزش مجازی / گروه بیان نو / سامانه آموزش مجازی lms / سایت آموزشی / کلاس مجازی / سامانه آموزش مجازی رایگان / گروه آموزش مجازی بیان نو
باید ها و نباید های آموزش مجازی در سیستم آموزشی کشور
با گسترش شیوع کرونا در کشور و تمدید تعطیلی مراکز آموزشی و علمی تا پایان فروردین ماه، تمامی کلاس‌های تئوری دانشگاه‌ها به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد؛ در این میان، برخی از اساتید دانشگاه با آموزش از راه دور مخالف هستند و برای این مخالفت، دلایلی نیز دارند.
رایزنی علمی ایران در مسکو: دانشجویان ایرانی به خانه بازگردند
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / مسکو / روسیه / دانشگاه تهران / اعزام دانشجو به خارج
رایزنی علمی ایران در مسکو: دانشجویان ایرانی به خانه بازگردند
مسکو - ایرنا - رایزنی علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در کشورهای روسیه، بلاروس و آسیای میانه در بیانیه‌ای با اشاره به نبود چشم‌اندازی در خصوص اقدامات آتی در مقابله با شیوع کرونا در روسیه به دانشجویان ایرانی توصیه کرده است که به ایران بازگشته و ادامه برنامه آموزشی خود را مطابق برنامه دانشگاه‌های مربوطه از راه دور ادامه دهند.
روحانی: دانش‌آموزان نباید بخاطر شیوع کرونا خسارت علمی ببینند /تبادل تجربیات با سایر کشورها در زمینه تولید دارو مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۲۲ / حسن روحانی / ویروس کرونا
روحانی: دانش‌آموزان نباید بخاطر شیوع کرونا خسارت علمی ببینند /تبادل تجربیات با سایر کشورها در زمینه تولید دارو مقابله با کرونا
رئیس جمهور در گفت وگو با وزیر آموزش و پرورش، با تاکید بر اینکه تعطیلی فضاهای آموزشی به هیچ وجه نباید به معنای تعطیلی آموزش باشد، از تلاش همه معلمان کشور برای تحقق شعار تعطیلی مدرسه در دوره مبارزه با بیماری کرونا، تعطیلی آموزش نیست، قدردانی کرد.
روحانی: دانش‌آموزان نباید از شیوع کرونا خسران آموزشی ببینند
۱۳۹۹/۰۱/۲۲ / ویروس کرونا / رئیس جمهور / دانش آموزان / آموزش و پرورش
روحانی: دانش‌آموزان نباید از شیوع کرونا خسران آموزشی ببینند
رئیس‌جمهور گفت: دانش آموزان به عنوان سرمایه های آینده کشور، نباید از شیوع این ویروس خسارت و خسران آموزشی و علمی ببینند.
بیماران زمینه‌ای همچنان در خانه بمانند
۱۳۹۹/۰۱/۲۲ / ویروس کرونا / بابل / در خانه بمانیم
بیماران زمینه‌ای همچنان در خانه بمانند
ساری - ایرنا - عضو کمیته علمی - آموزشی مقابله با ویروس کرونای کشور گفت : اجرای طرح جدید فاصله‌گذاری هوشمند زمینه حضور بیماران پرخطر در جامعه را فراهم نمی‌کند و لازم است بیماران زمینه‌ای همچنان در خانه بمانند.
تعطیلی به موقع مراکز آموزشی بیش از ۲۲ هزار مرگ ناشی از کرونا را کاهش داد
۱۳۹۹/۰۱/۲۲ / ویروس کرونا
تعطیلی به موقع مراکز آموزشی بیش از ۲۲ هزار مرگ ناشی از کرونا را کاهش داد
نتایج یک تحقیق علمی با عنوان بررسی نتایج مدل‌سازی اثرات تعطیلی مراکز آموزشی در راستای فاصله‌گذاری فیزیکی در کاهش بار اپیدمی کووید-۱۹, نشان می‌دهد که بسته شدن به موقع مراکز آموزشی احتمالا در بلندمدت و تا خردادماه ۹۹ توانسته بیش از ۲۲ هزار مرگ ناشی از این بیماری را کمتر کند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۲ / پلاسما تراپی / پلاسما درمانی کرونا / کرونا
آنچه که لازم است از «پلاسما تراپی» بدانیم
رامین  تاجبخش، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز و رئیس کمیته علمی کرونا ویروس، امروز در گفت‌وگو با فارس در رابطه با آغاز پلاسما درمانی در استان، گفت: هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و سازمان انتقال خون و موسسه سرم سازی رازی می‌تواند درطرح تحقیقاتی استفاده از پلاسمای بیمارانی که مبتلا به کرونا بوده و درمان شده‌اند برای بیماران مبتلا به کرونا که شرایط بحرانی دارند نتایج ثمربخشی داشته باشد. 
۷۷ عضو هیات علمی کشور به عنوان سرآمدان علمی معرفی شدند
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / تحقیقات علمی / محققان ایرانی
۷۷ عضو هیات علمی کشور به عنوان سرآمدان علمی معرفی شدند
در چهارمین دوره انتخاب سرآمدان علمی تعداد ۷۷ نفر از اعضای هیئت علمی موسسات آموزشی و پژوهشی کشور، به عنوان سرآمد علمی شناسایی و معرفی شدند.
کرونا با نیم سال دوم دانشگاه‌‌ها چه کرد؟/ از امکان حذف ترم تا دفاع مجازی از پایان‌نامه‌ها
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / ویروس کرونا / دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران / وزارت علوم
کرونا با نیم سال دوم دانشگاه‌‌ها چه کرد؟/ از امکان حذف ترم تا دفاع مجازی از پایان‌نامه‌ها
دو ماه است که دانشجویان در خانه‌‌هایشان و از طریق فضای مجازی با بستر آموزشی و علمی دانشگاه در ارتباط هستند. ارتباطی که با اسم "آموزش مجازی" شاید به توان گفت برای نخستین بار در ابعاد گسترده به خاطر شرایطی که ویروس کرونا به وجود آورد؛ اجرا شد.
نگاهی به مهم‌ترین اخبار کرونایی قم
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / کرونا / بسته خبری / ویروس کرونا / قم / بیماری های ویروسی / بیماری / بهداشت و سلامت / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
نگاهی به مهم‌ترین اخبار کرونایی قم
قم - ایرنا - نیمه‌شعبان فرصتی مغتنم برای دعای رفع بلا، وضعیت پرخطر کرونا در قم، تعطیلی مرکزهای علمی و آموزشی تا پایان فروردین، تغییر ساعت کاری ادارات از ۲۳ فروردین، مسدود شدن مسیرهای منتهی به مسجد جمکران و یاری بیماران کرونایی کم‌برخوردار؛ سرخط مهم‌ترین اخبار روز یکشنبه ۱۷ فروردین‌ماه جاری استان قم درباره کرونا بود.
اما و اگرهای آموزش مجازی در دانشگاه‌های ایران
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / استانی-علمی و آموزشی / کروناویروس / در خانه بمانیم / همه_باهم_علیه_کرونا / آموزش از راه دور
اما و اگرهای آموزش مجازی در دانشگاه‌های ایران
با گسترش شیوع کرونا در کشور و تمدید تعطیلی مراکز آموزشی و علمی تا پایان فروردین ماه، تمامی کلاس‌های تئوری دانشگاه‌ها ازجمله دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد؛ در این میان، برخی از اساتید دانشگاه با آموزش از راه دور مخالف هستند و برای این مخالفت، دلایلی نیز دارند.
آموزش نوآفرینی در روزهای قرنطینه
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / باشگاه دانشجویان ایسنا / اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی مهندسی صنایع کشور / سلسله کارگاه‌های آموزشی آنلاین "نو آفرین شو"
آموزش نوآفرینی در روزهای قرنطینه
اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی مهندسی صنایع کشور، به منظور آموزش مهارت‌های مورد نیاز برای کارآفرینی و راه‌اندازی کسب و کار، کارگاه‌های آموزشی آنلاین با عنوان "نوآفرین شو" برگزار می‌کند.
تحولات آموزشی جدید در دانشگاه امیرکبیر/ جذب هیات علمی کیفی
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / دانشگاه امیرکبیر / دانشگاه ها / اعضای هیات علمی
تحولات آموزشی جدید در دانشگاه امیرکبیر/ جذب هیات علمی کیفی
معاون آموزشی دانشگاه امیرکبیر از تحولات جدید آموزشی خبر داد و گفت: راه اندازی گرایش های جدید در سال ۹۹ متعادل می شود تا مبادا منابع موجود را جایی هزینه کنیم که ارزش افزوده ای ندارند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •