شنبه, ۱۰ خرداد, ۱۳۹۹ / 30 May, 2020
عمری با قرآن
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
بیدارباش هجدهم؛ قدر روشن این شب‌ها
[جواد محدثی] بیدارباش هجدهم؛ قدر روشن این شب‌ها، فرازهای این دعا عبارت است از: ۱- در نگاه روشن شب زنده‌داران ۲- دلی ز«بارقه» روشن ۳- «تن» در خدمت «جان» أَللّـهُمَّ نَبِّهْنی فیهِ لِبَرَکاتِ أَسْحارِهِ وَ نَـوِّرْ فـیهِ قَـلْبی بِضیـآءِ أَنْـوارِهِ وَ خُذْ بِکُلِّ أَعْضآئی اِلَی اتِّباعِ آثارِهِ بِنُورِکَ یا مُنَـوِّرَ قُـلُوبِ الْعارِفینَ. در نگاه روشن شب زنده‌داران اگر لذّتِ ترک لذّت بدانی/ دگر لذّت نفس، لذّت نخوانی هزاران در، از خلق، بر خود ببندی/ گرت باز باشد دری آسمانی سفرهای عِلوی کند مرغ جانت/ گر از چنبر آز، بازش رهانی چنان می‌روی، ساکن و خواب درسر/ که می‌ترسم از کاروان، بازمانی نصیحت همین است جان برادر/ که اوقات، ضایع …
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
عیسای دل و مسیح جان
گروه اندیشه| حضرت عیسی(ع) یکی از پیامبران اولوالعزم است. نام این نبی بزرگوار به کرات در قرآن کریم و احادیث اسلامی آمده است. مسلمانان برای حضرت مسیح(ع) معجزات و کراماتی قائل هستند از جمله سخن گفتن در گاهواره در دفاع از مادر و نیز زنده کردن مردگان و شفای بیماران و کوران مادرزاد و دمیدن حیات در گل بی‌جان. دانشوران و اندیشمندان مسلمان نیز احترام ویژه‌ای به حضرت عیسی(ع) و همواره در آثار و گفتارشان از او به بزرگی یاد می‌کنند. مولانا جلال‌الدین محمد بلخی رومی، عارف و شاعر بزرگ ایرانی قرن هفتم هجری نیز که عمری را در قونیه و در همسایگی با مسیحیان زیست همواره در اشعارش نگاهی سرشار از احترام به حضرت مسیح(ع) دارد و او را از اولیای الهی برمی‌شمارد. همین موضوع می‌تواند زمینه‌ساز …
۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / فرهنگی / شهرداری تهران / ماه رمضان / عمری با قرآن
پیشکسوتان قرآنی در پایتخت تجلیل شدند
تهران-ایرنا- هجدهمین همایش عمری با قرآن و تجلیل از پیشکسوتان قرآنی با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در تالار ایوان شمس برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۴ / فرهنگسرای قرآن / قرآن کریم / ماه رمضان / همایش عمری با قرآن
پنج چهره قرآنی در همایش «عمری با قرآن» تجلیل می‌شوند
هجدهمین همایش «عمری با قرآن» با تجلیل از پنج چهره از سوی سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران و فرهنگسرای قرآن برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۱۲/۱۴
حجت الاسلام خوانساری عمر خود را در راه خدمت به اسلام سپری کرد
قم - ایرنا - استاندار قم در پیامی ضمن تسلیت ارتحال حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید مرتضی صالحی خوانساری، از خطیبان کشور آورده است: این روحانی وارسته، عمری را با اخلاص و تعبد در عرصه مقدس تبلیغ و تعظیم شعائر دینی و در راه خدمت به اسلام، قرآن و انقلاب سپری کرد.
 •  •  •  •  •  •  •