یکشنبه, ۶ بهمن, ۱۳۹۸ / 26 January, 2020
عکاسی خبری
مراسم تشییع سردار سلیمانی به روایت عکاسان خبری/سخت ولی زیبا!
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / فرهنگی و هنری
مراسم تشییع سردار سلیمانی به روایت عکاسان خبری/سخت ولی زیبا!
عکاسان خبری در مصاحبه‌های مختلف از حال و هوای مراسم تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی و از مشکلاتشان برای عکاسی در این مراسم سخن گفتند.
  وداع با سردار عشق و حماسه  شهادت سردار سلیمانی
یک دهه با عکاسی خبری
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / فرهنگی و هنری
یک دهه با عکاسی خبری
تهران- ایرنا- عکاسی خبری، نوعی ویژه از روزنامه‌نگاری است که عکس‌ در آن راوی خبر است، در آخرین روز از دهه دوم قرن بیست‌ویکم عکس‌های خبری روایتی از رویدادهای این دهه پرفرازوفرود به دست می‌دهند.
  امریکا  فیلیپین  شیلی  قذافی  عکاسی خبری
عکسی مشابه پوستر یک کارتون
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
عکسی مشابه پوستر یک کارتون
مکزیکوسیتی: عکاسی به نام داستین‌بورکهاوس تصویری را در دنیای زیر آب عکاسی کرده که درست مثل پوستر انیمیشن مشهور «در جست‌وجوی نمو» است. به گزارش سایت بریتانیایی مترو، این ماهی کوچک که از گونه موسوم به ماکرل است جلو یک کوسه در حال فرار است. بسیاری از سایت‌های خبری برای مقایسه، عکس پوستر این انیمیشن را در کنار عکس واقعی گذاشته‌اند.  
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
کارگاه آموزشی دوروزه کارشناسان روابط‏عمومی بانک توسعه تعاون برگزار می‌شود
کارگاه آموزشی کاربردی کارشناسان روابط‏‏عمومی ستاد و صف بانک توسعه تعاون باهدف کمک به افزایش مهارت‌های تخصصی و ارتقاء سطح آگاهی و توانمندی آنان با بهره‌گیری از تجارب اساتید دانشگاهی طی روزهای 9 و 10 دی‌ماه سال جاری با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل، اعضاء هیئت مدیره و برخی از مدیران ستادی در سالن همایش‌های مرکز آموزش و پژوهش این بانک برگزار می‌شود.سعید معادی مشاور مدیرعامل، مدیر روابط‏عمومی و حوزه مدیریت بانک توسعه تعاون با تاکید بر اینکه توجه و پرداخت به امر آموزش پلی برای توسعه و ظرفیت‌سازی سرمایه انسانی در جهت پیشبرد اهداف و برنامه‌های سازمان تلقی می‌شود، گفت: فراهم کردن تمهیدات لازم برای اجرای آموزش‌هایی که مبتنی بر نیازسنجی و شناخت دقیق و صحیح وضعیت موجود و واقع‏بینانه باشد می‌تواند راهکاری …
چرا عکس کولبر نوجوان تا این حد تاثیرگذار شد؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / فرهنگی و هنری
چرا عکس کولبر نوجوان تا این حد تاثیرگذار شد؟
«سرعت انتشار عکس از اهمیت زیادی در تاثیرگذاری برخوردار است؛ برای مثال زمانی که سفیر روسیه در ترکیه ترور شد، عکاس آن با ثبت آن لحظه، واقعه مهمی را ثبت کرد. از طرفی عکاس آن تصویر یک عکاس خبری و وارد به کار خود بود؛ پس قطعا این امر در تأثیر بالای عکس موثر بود. ولی گاهی عکسی مانند تصویر پیکر از دست رفته کولبر نوجوان نیز که توسط یک عکاس غیرحرفه‌ای ثبت شده، به علت زمان‌بندی مناسب می‌تواند تأثیر بالایی داشته باشد.»
  عکاسی خبری  تظاهرات  کولبرها  قدرت عکس در دنیای رسانه
تصاویر | پربیننده‌ترین عکس‌های خبری هفته را ببینید
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / عکس
تصاویر | پربیننده‌ترین عکس‌های خبری هفته را ببینید
به گزارش «توریسم آنلاین» اما قطعا همه این رویدادها به وسیله رسانه ها پوشش داده نمی شوند.چه، اصلا ممکن است در زمان بروز یک اتفاق نه خبرنگار و عکاسی باشد و ایضا نه دوربینی که فیلم یا تصویری برداشت شود.با این حال ثبت کنندگان لحظه های جالب و ناب –که این ثبت کنندگان می تواند یکی از شما با موبایل دوربین دارتان باشید- همواره عکس های جالبی از رویدادهای مختلف در قاب دوربین خود ثبت می کنند. آنچه در این پست می بینید برگزیده ای است از اتفاقات روی داده در روزهای گذشته. منبع: توریسم انلاین
  عکس
عکاس ایرنا به بخش نهایی جشنواره رسانه‌های ورزشی دنیا راه یافت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / فرهنگی و هنری
عکاس ایرنا به بخش نهایی جشنواره رسانه‌های ورزشی دنیا راه یافت
مشهد- ایرنا- گزارش تصویری محسن بخشنده عکاس ایرنا خراسان رضوی به جمع۳۰ اثر نهایی بخش رقابتی هشتاد و سومین جشنواره بین‌المللی رسانه‌های ورزشی دنیا موسوم به "AIPS" راه یافت.
  مشهد  ایرنا  جشنواره  خراسان رضوی  عکاسی خبری  رقابت های بین المللی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / ...
قابی برای قضاوت آیندگان
فاطمه امین‌الرعایاکم نیستند عکس‌های مستندی که دنیا را تکان دادند، عکس‌هایی از گرسنگان آفریقا، قربانیان جنگ ویتنام و... عکس‌ها می‌توانند لحظه‌ای از تاریخ را روایت کنند، بنابراین اینجا است که اهمیت کار عکاسان مستند خصوصا عکاسان مستند خبری مشخص می‌شود، اما کار این عکاسان با مخاطرات بسیاری همراه است.حتما عکس آن عابر پیاده‌ای را که مقابل صف تانک‌های جنگی ایستاده بود را دیده‌اید، یا عکس کودکانی که در جنگ ویتنام، برهنه و آسیمه‌سر در حال فرارند یا عکس‌هایی از همین زلزله‌ها و سیل‌های اخیر کشور. اگر عکاسان مستند خبری نبودند شاید ما از هیچ‏کدام از این وقایع آگاه نبودیم. اما آیا در دنیای امروز که تلفن‌های هوشمند به دوربین‌های با کیفیت مجهز هستند و شهروندان هم می‌توانند در نقش شهروند-خبرنگار به ثبت وقایع …
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / فرهنگی و هنری
تغییر در شیوه برگزاری «10 روز با عکاسان ایران»/صمدیان: جدایی‌مان از انجمن‌ها ناشی از مهر و علاقه بود
نشست خبری هشتمین رویداد عکاسی «10 روز با عکاسان ایران» پیش ازظهر امروز در سالن استاد امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
ویدئو / روایت یک عکاس ایرانی از جنگ سوریه
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / سیاسی
ویدئو / روایت یک عکاس ایرانی از جنگ سوریه
علی خارا، عکاس ۲۸ ساله خبری و مستند، اولین عکاس ایرانی است که در جنگ داخلی سوریه در سال‌های اخیر حضور داشته است. این ویدئو بخشی از گفت‌وگوی ایسنا با او درباره تجربیات حضورش در این مناطق و عکاسی از جنگ و جنگ‌زدگان سوریه است.
  ایران و سوریه  علی خارا  عکاس خبری  جنگ سوریه  عکاسی جنگ
تصاویر / ایده ای جالب برای خلق عکس های شگفت انگیز هوایی
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / عکس
تصاویر / ایده ای جالب برای خلق عکس های شگفت انگیز هوایی
«میلان رادیسیکز» عکاس برنده جوایز مختلف ، عکاس خبری ، هنرمند و طراح زاده یوگسلاوی و ساکن بوداپست-مجارستان- است. مدتها پیش کل کره زمین با آب پوشاند شده بود ،آب جاری می شود ،راه خود را می یابد و بر زندگی ها تاثیر می گذارد. این عکاس سالهاست که از جریانهای آبی پابرجا و حتی خشک شده به صورت هوایی عکاسی می کند. او اخیرا به حاشیه شهرهای ساراگوسا و تولدو-اسپانیا – رفته و از جریان های آبی خشک شده که از میان کوهستانها و زمین های کشاورزی زمانی عبور می کردند ، عکس برداری هوایی کرده است که بیشتر به تابلوهای نقاشی شبیه هستند. میلان می گوید: «کشاورزان محلی از شکل زمینهایی که ایجاد کرده اند بی خبرند زیرا این زاویه فقط از آسمانها قابل مشاهده است.من پس از ساعتها تحقیق و بررسی نقشه های ماهواره ای توانستم جالب …
کارگاه روایت در مجموعه عکس مستند در اهواز برگزار می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / ...
کارگاه روایت در مجموعه عکس مستند در اهواز برگزار می‌شود
کارگاه آموزشی روایت در مجموعه عکس مستند، ویژه عکاسان خبری و مستند با حضور فرهاد مطاعی توسط آموزشگاه عکاسی امین در اهواز برگزار می‌شود.
  استانی-فرهنگی و هنری  اخبار فرهنگی و هنری - خوزستان  عکاسی مستند
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / سیاسی
جنجال ۱۵۰ هزار دلاری عکس "جنیفر لوپز"+تصویر
این آژانس خبری مدعی شده که صاحب عکس است و لوپز مجوز انتشار عکس را نداشته است. این آژانس خبری و عکاسی اکنون درخواست غرامت ۱۵۰ هزار دلاری از جنیفر لوپز کرده است.
  جنیفر لوپز  عکس  آژانس خبری و عکاسی  پاپاراتزی
فرهنگ شهری به روستاها نفوذ پیدا کرده است
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / فرهنگی و هنری
فرهنگ شهری به روستاها نفوذ پیدا کرده است
ایلنا: نشست خبری ششمین جشنواره عکاسی نورنگار صبح امروز با حضور داوران برگزار شد.