سه شنبه, ۲۹ مهر, ۱۳۹۹ / 20 October, 2020
فرهنگسرای بهمن
فراخوان پویش مردمی «نذر کتاب، نذر دانایی» منتشر شد
۴ روز قبل / فرهنگسرای بهمن / کتاب و کتابخوانی / معرفی کتاب
فراخوان پویش مردمی «نذر کتاب، نذر دانایی» منتشر شد
فراخوان پویش مردمی «نذر کتاب، نذر دانایی» با محوریت اهدا کتاب به دانش آموزان مناطق محروم و کم برخوردار کشور منتشر شد.
تسهیل تردد شهروندان در اولویت
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
تسهیل تردد شهروندان در اولویت
رضانیکنام   منطقه16 به دلیل قرارگیری در محدوده شریان‌ها و محورهای مواصلاتی مهم از جمله بزرگراه‌های شهید نواب صفوی، بعثت، شهید تندگویان و... یکی از نقاط پررفت و آمد پایتخت است. در کنار این موضوع نقاط گردشگری، جاذبه‌های دیدنی و از همه مهم‌تر مراکز خرید زیادی دارد که باعث شده شهروندان ساکن در نقاط مختلف به اینجا بیایند که می‌توانبه بازار دوم نازی‌آباد، بازار بلورفروشان شهید صابونیان، راسته جگرگی‌های میدان بهمن، فرهنگسرای بهمن، مرکز توزیع گوشت و مرغ خیابان شهید وفایی و ترمینال مسافربری جنوب اشاره …
روایت کرباسچی ؛ خوشحالی استاد شجریان از کشتارگاهی که فرهنگسرا شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / غلامحسین کرباسچی / خواننده - شجریان
روایت کرباسچی ؛ خوشحالی استاد شجریان از کشتارگاهی که فرهنگسرا شد
غلامحسین کرباسچی در حساب کاربری خود در توئیتر خاطره جالبی از اجرای هنرمندانه استاد شجریان در فرهنگسرای بهمن را بازگو کرد.
کرباسچی: زندگی شجریان تلاش برای تبدیل قهر به لطافت هنر بود
۱۳۹۹/۰۷/۱۸
کرباسچی: زندگی شجریان تلاش برای تبدیل قهر به لطافت هنر بود
غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به خاطره‌ای از استاد شجریان در توییتی نوشت: همه زندگی او تلاش برای تبدیل قهر و خشونت به لطافت فرهنگ و هنر بود. به گزارش ایسنا، متن توییت غلامحسین کرباسچی به شرح زیر است: ‏سال١٣٧٠ ‎کشتارگاه ‎، فرهنگسرای بهمن شد. به ‎شجریان…
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
«همیار دانایی» مهمان مجتمع‌های مسکونی می‌شود
کتابخانه شهید فهمیده با اجرای طرح «همیار دانایی» و با هدف‌‌ ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی به خانه‌های ساکنان منطقه١٦ می‌رود.  «علی‌اصغر خسروی» رئیس فرهنگسرای بهمن با اعلام این خبر گفت: «در این طرح که با همکاری شهروندان منطقه16 اجرا می‌شود، 10کتابخانه موقت در مجتمع‌های مسکونی بزرگ ایجاد می‌شود تا به ساکنان خدمات رایگان دهد. این طرح در مرحله‌ نخست در مجتمع‌های بیش از یکصد خانوار اجرا می‌شود و مدیر و یکی از ساکنان مجتمع با همکای عوامل کتابخانه شهید فهمیده، از طریق منابعی که دراختیار آنان قرارمی گیرد، …
عمرم هدر نرفته؛ از کارهایم پشیمان نیستم
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / فرهنگسرای بهمن / بهروز غریب پور / هنرمند تئاتر / اختصاصی ایرنا / ادبیات فارسی / خانه هنرمندان ایران
عمرم هدر نرفته؛ از کارهایم پشیمان نیستم
تهران - ایرنا - بهروز غریب‌پور، کارگردان تئاتر و نمایشنامه‌نویس در هفتادمین سالروز تولدش، کارنامه هنری خود را چندوجهی دانست و گفت: وقتی به گذشته نگاه می کنم عمرم هدر نرفته اما شاید می توانستم کارهای دیگری بکنم اما هر کاری که کرده‌ام با عشق، تعهد، دلسوزی و مسئولیت بوده و از هیچ یک از کارهایی که کردم پشیمان نیستم.
تخته‌گازبه‌سمت حادثه!
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
تخته‌گازبه‌سمت حادثه!
رضا نیکنام   بنر نصب شده در خیابان شهید علیرضا وفایی از برگزاری کلاس آموزشی برای موتورسواران متخلف در سالن اجتماعات فرهنگسرای بهمن خبر می‌دهد. همین بهانه کافی است تا با سرهنگ «حمید طریقت» رئیس اداره راهنمایی و رانندگی منطقه16 در محله‌ها همراه شویم تا بدانیم عمده‌ترین تخلف موتورسواران در این بخش از پایتخت چیست. او علت اصلی برپایی کلاس‌های آموزشی را اصلاح رفتارهای نادرست ترافیکی موتورسواران معرفی می‌کند و با توجه به آمار بالای تصادف‌های رانندگی جرحی و فوتی موتورسواران در این منطقه عنوان می‌کند که …
مجالس تعزیه خوانی «تعزیت خورشید» آغاز شد/ انتشار تیزر
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / تعزیه خوانی / سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران / تئاتر ایران / فرهنگسرای اشراق / فرهنگسرای رازی / فرهنگسرای بهمن
مجالس تعزیه خوانی «تعزیت خورشید» آغاز شد/ انتشار تیزر
برپایی مجالس شبیه خوانی با عنوان «تعزیت خورشید» در قالب مجموعه برنامه‌های «جلوه سوگ» در ۹ منطقه شهر تهران آغاز شد.
فرهنگ‌سرای بهمن «سوگواره خمسه» را برگزار می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / سوگواره خمسه / عزاداران حسینی / فرهنگسرای بهمن / ستاد ملی مقابله با کرونا
فرهنگ‌سرای بهمن «سوگواره خمسه» را برگزار می‌کند
فرهنگ‌سرای بهمن برنامه‌های ویژه دهه اول ماه محرم را با عنوان «سوگواره خمسه» و با تجمع عزاداران آذری مقیم تهران برگزار می‌کند.
برگزاری برنامه‌های ماه محرم با عنوان «سوگواره خمسه» و تجمع عزاداران آذری مقیم تهران در فرهنگسرای بهمن
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / آداب و رسوم / سلامت / محرم / مداحان / هشت سال دفاع مقدس
برگزاری برنامه‌های ماه محرم با عنوان «سوگواره خمسه» و تجمع عزاداران آذری مقیم تهران در فرهنگسرای بهمن
ایلنا: برنامه‌های ویژه ماه‌ محرم با عنوان «سوگواره خمسه» و تجمع عزاداران آذری مقیم تهران به مدت ۱۰ روز در فرهنگسرای بهمن برگزار می‌شود.
تشکیل بزرگ‌ترین گروه سرود دینی و حماسی در ایام کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
تشکیل بزرگ‌ترین گروه سرود دینی و حماسی در ایام کرونا
رئیس فرهنگسرای بهمن از تشکیل بزرگ‌ترین گروه سرود سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران خبر داد و گفت: این گروه با ۱۲۰ عضو ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی به تمرین، تولید و ضبط سرود با موضوعات مذهبی و دینی، حماسی و انقلابی می‌پردازد.
یک گروه سرود در فرهنگسرای بهمن تشکیل می‌شود/ جزییات ثبت‌نام
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / سرود / علی اصغر خسروی / فرهنگسرای بهمن / سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران / موسیقی ایرانی
یک گروه سرود در فرهنگسرای بهمن تشکیل می‌شود/ جزییات ثبت‌نام
مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۶ و رئیس فرهنگسرای بهمن از تشکیل گروه سرود سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در این فرهنگسرا خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
روزنامه سرنوشت کشورها را تغییر می‌دهد
  [نیره خادمی] دقیقا فردای همان شبی که نخستین اجرای نمایش بینوایان روی صحنه فرهنگسرای بهمن تهران به تعویق افتاد، یکی از روزنامه‌های صبح تهران نقد تندی علیه این نمایش و کارگردانش بهروز غریب‌پور نوشت. ‌سال 75 وقتی هنوز شبکه‌های مجازی زاده نشده بودند، همان نقد، سرنوشت گیشه بینوایان را تغییر داد. «نمایش را ندیده و نقد آن از قبل نوشته‌شده بود. آنها نمی‌دانستند که بینوایان اصلا روی صحنه نرفته و فقط با خیال تخریب این نمایش از قبل آن را آماده کرده بودند تا پس از نخستین اجرا چاپ شود. نقدی که آنها بدون تماشا و داوری چاپ کردند، نه‌تنها فروش ما را چند برابر کرد و باعث موفقیت نمایش شد که آن رسانه را هم زیر سوال برد و همه متوجه شدند که موضع‌گیری‌اش برای …
اسامی راه یافتگان به جشنواره «تک‌نوازان ساز دف» منتشر شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / موسیقی سنتی / علیرضا قربانی / تالار رودکی / بنیاد رودکی / تالار وحدت / فرهنگسرای بهمن / کنسرت آنلاین / جشنواره موسیقی تک نوازان ساز دف
اسامی راه یافتگان به جشنواره «تک‌نوازان ساز دف» منتشر شد
ایلنا: دبیرخانه هفتمین جشنواره موسیقی تک نوازان ساز دف اسامی هنرمندان راه یافته به بخش نهایی این رویداد موسیقایی را منتشر کرد.
هفتمین جشنواره تک نوازی دف در فرهنگسرای بهمن برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / موسیقی نواحی / موسیقی ایرانی / فرهنگسرای بهمن / جشنواره تک نوازی دف
هفتمین جشنواره تک نوازی دف در فرهنگسرای بهمن برگزار می‌شود
واحد موسیقی فرهنگسرای بهمن هفتمین جشنواره تکنوازی ساز دف را در ۲ رده سنی ۱۳ تا ۱۹ سال و ۲۰ سال به بالا برگزار می کند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
اعرابی و رحمانی فاتحان لیگ برتر دارت شدند
در فینال نهمین دوره مسابقات لیگ برتر دارت آقایان و بانوان که در باشگاه دارت ناوک فرهنگسرای بهمن تهران برگزار شد حسین اعرابی و مژگان رحمانی مجددا بر سکوی قهرمانی تکیه زدند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
افتتاح هشتمین نمایشگاه آثار انجمن خوشنویسان تهران
هشتمین نمایشگاه گروهی آثار استادان، مدرسان و فارغ‌التحصیلان انجمن خوشنویسان ایران در تهران، روز جمعه (۲۹ آذرماه) در نگارخانه فرهنگسرای بهمن افتتاح می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / پیروز حناچی / شهر تهران / شورای شهر / فرهنگسرای بهمن / بخش خصوصی
باز کردن فضا برای حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی
شهردار تهران گفت: راهی جز بازتر کردن فضا برای سرمایه گذاران بخش خصوصی نداریم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸
تقدیر از بانک تجارت در بزرگداشت روز جهانی عصای سفید
بانک تجارت به دلیل تجهیز 38 شعبه خود به باجه ویژه نابینایان در مراسم بزرگداشت روزجهانی عصای سفید با اهدای لوح و تندیس یادبود مورد تقدیر قرار گرفت.به گزارش روابط‏عمومی بانک تجارت، مراسم بزرگداشت روز جهانی نابینایان با حضور شهردار تهران، رئیس سازمان بهزیستی، سازمان‌های مردم‏نهاد و جمعی از نابینایان، هنرمندان و قهرمانان ورزشی کشور در تالار ایوان شمس برگزار شد.منصور شادکام قائم‏مقام انجمن نابینایان کشور در این مراسم با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای مناسب‌سازی محیط شهری از جمله بانک‌ها برای استفاده نابینایان گفت: از آغاز طرح ایجاد باجه ویژه نابینایان در سال 1392 تاکنون 162 شعبه از 22 بانک کشور به این سامانه مجهز شده‌اند و بانک تجارت با تجهیز 37 شعبه در این زمینه پیشتاز است.در پایان …
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / پروین سلاجقه
پروین سلاجقه از شعر معاصر می‌گوید
پروین سلاجقه در نشست کانون ادبیات بهمن در فرهنگسرای بهمن که ساعت ۱۷ چهارشنبه ۱۰ مهر برگزار می‌شود درباره "شعر معاصر" سخنرانی می‌کند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / فرهنگسرای بهمن / تئاتر ایران / ماه محرم / عاشورا
رپرتوار نمایشی «تأمل» با اجرای چهار نمایش در فرهنگسرای بهمن
رپرتوار نمایشی «تأمل» با اجرای چهار اثر نمایشی از ساعت ۱۷ تا ۲۰ شنبه ۱۶ شهریور به مناسبت ماه محرم، در سالن مبارک فرهنگسرای بهمن روی صحنه می‌رود.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / فرهنگسرای بهمن / ماه محرم
یک رپرتوار به مناسبت محرم در فرهنگسرای بهمن
رپرتوار نمایشی «تأمل» با اجرای چهار اثر نمایشی از ساعت 17 تا 20 شنبه 16 شهریور به مناسبت ماه محرم، در سالن مبارک فرهنگسرای بهمن به روی صحنه می رود.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱
فرهنگسرای بهمن میزبان نمایش‌های عاشورایی می‌شود
رپرتوار نمایشی «تأمل» با اجرای چهار اثر نمایشی از ساعت 17 تا 20 شنبه 16 شهریور به مناسبت ماه محرم، در سالن مبارک فرهنگ سرای بهمن روی صحنه می‌رود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۱ / فرهنگسرای هنگام / فرهنگسرای بهمن / سلامت / سازمان نظام پزشکی کشور
طرح آموزش همگانی سلامت در تهران آغاز شد
تهران- ایرنا- مدیرکل روابط عمومی و اموربین‌الملل سازمان نظام پزشکی از آغاز اجرای طرح بزرگ آموزش همگانی سلامت به مناسبت روز یکم شهریور و روز پزشک در چهار نقطه تهران خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / تهران / جشنواره / روز پزشک / فرهنگسرای بهمن / ارتقا سلامت
جشنواره بزرگ ارتقای سلامت شهروندان تهرانی در فرهنگ‌سرای بهمن
ایلنا: جشنواره بزرگ ارتقای سلامت شهروندان تهرانی به مناسبت روز پزشک در فرهنگ‌سرای بهمن برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / فیلم شبی که ماه کامل شد / شیار 143 / علیرضا قدمی / فرهنگسرای بهمن / ماه مبارک رمضان / نرگس آبیار / دفاع مقدس
اکران ویژه «شبی که ماه کامل شد» همزمان با بزرگداشت شهدای مرصاد
فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» همزمان با بزرگداشت شهدای عملیات مرصاد در پردیس رازی به نمایش درمی‌آید.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱
پملپ استخر فرهنگسرای بهمن صحت ندارد
در حالیکه گفته می‌شد استخر فرهنگسرای بهمن به علت مشکلات روز گذشته پملپ شده است این موضوع صحت ندارد و این مجموعه طبق روال گذشته فعال است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
«موسیقی رمضان» برای ارشاد اهمیت ندارد
پژوهشگر شناخته شده موسیقی اقوام ایران با اشاره به جای خالی مناجات‌خوانی‌ها و آیین‌های موسیقایی مرتبط با ماه مبارک رمضان، از کم‌توجهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حوزه انتقاد کرد.هوشنگ جاوید، مدرس و پژوهشگر صاحب‌نام موسیقی آیینی و نواحی کشورمان در گفت‌وگو با مهر گفت: متاسفانه طی سال‌های اخیر شرایط به گونه‌ای بوده که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمترین حمایت را از موسیقی آیینی ما انجام داده است. گویی اینکه مدیران این نهاد دولتی تصمیم چندانی برای حمایت جدی از موسیقی ایرانی نداشته و عمده توجه خود را روی موسیقی پاپ معطوف کرده‌اند.وی ادامه داد: با این حساب هیچ انتظاری نمی‌توان داشت که موسیقی رمضان که یکی از گونه‌های ناب و پرمخاطب برای مردم ایران است، بتواند جایگاه ارزشمندی در حوزه اجرا و مسائل مرتبط …
۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / فرهنگی / فرهنگسرای بهمن / اجرای نمایش / غربت ماه
نمایش «غربت ماه» در فرهنگسرای بهمن به روی صحنه می رود
تهران-ایرنا-نمایش چند رسانه ای غربت ماه به نویسندگی و کارگردانی رامین جهانی به مناسبت ایام شهادت امام علی(ع) در فرهنگسرای بهمن به روی صحنه می رود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸
اجرای نمایش «غربت ماه» ویژه ایام شهادت امام علی(ع)
نمایش چند رسانه‌ای «غربت ماه» به کارگردانی رامین جهانی به مناسبت ایام شهادت امام علی(ع) در فرهنگسرای بهمن اجرا می‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۰۴
انتشار فراخوان کارگاه‌های تولید هنرهای نمایشی در فرهنگسرای بهمن
مرکز هنرهای نمایشی فرهنگسرای بهمن با هدف حمایت تولید و رونق آثار تئاتری، رادیویی و تصویری فراخوانی را در ۲ بخش کارگاه های تولید و پژوهش و بستر تولید منتشر کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۶
بانوان آلبینو نمایشگاه هنری دایر کردند
تهران- ایرنا- تعدادی از بانوان مبتلا به آلبینیسم (زالی) نمایشگاه آثار تجسمی با عنوان «قلم موی سپید» در نگارخانه فرهنگسرای بهمن پایتخت برپا کردند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۵
مراسم ششمین سالگرد شهادت سردار شهید "حاج حسن شاطری"
مراسم ششمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج حسین شاطری شامگاه چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه با حضور خانواده شهدای مدافع حرم در فرهنگسرای بهمن تهران برگزار شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •