یکشنبه, ۱۱ خرداد, ۱۳۹۹ / 31 May, 2020
فیلم کازابلانکا
انتشار فیلم "کازابلانکا" با صدای سحر دولتشاهی
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / فیلم کازابلانکا
انتشار فیلم "کازابلانکا" با صدای سحر دولتشاهی
ایلنا: فیلم سینمایی "کازابلانکا" با صدای سحر دولتشاهی توضیح‌دار شد.
شوخ‌طبعی ناخوشایند/ جوجو ربیت، راهنمای ساختن فیلم جنگی
۱۳۹۹/۰۱/۰۱
شوخ‌طبعی ناخوشایند/ جوجو ربیت، راهنمای ساختن فیلم جنگی
عجیب‌ترین ژانر، ژانر جنگی است که وقتی با ملودرام‌ها می‌آمیزند، بهترین فیلم‌های عاشقانه دنیا مانند کازابلانکا را رقم می‌زنند و زمانی که با کمدی آمیخته می‌شود، برترین فیلم‌های کمدی تاریخ  مانند فیلم «بودن یا نبودن» را نتیجه می‌شوند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
بانوی کازابلانکا در قاب دوربین
اینگرید برگمان بازیگر سوئدی‌تبار و ستاره دهه چهل هالیوود در ۲۹ اوت ۱۹۱۵ از پدری سوئدی و مادری آلمانی به دنیا آمد. کازابلانکا مشهورترین فیلم برگمان بوده است که طرفداران زیادی دارد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳
سیدسجاد حسینی - امیر داسدار
آیا باید «مسخره‏باز» را دید؟ (تا پایان نوشته صبر کنید) صحبت از قاعده و قانون در سورئالیسم و پست‏مدرنیسم سینمایی مانند یافتن سوزن در انبار کاه است؛ هرچند گذاره‌ فوق بر حکمت مطلقه‌ «جوینده یابنده است»، خدشه‌ای وارد نمی‌کند. به زبان ساده خودمان، بگردید در بی‌نظمی، نظم هم پیدا می‌شود. حرف از سورئالیسم که به زبان می‌آید، بی‌اختیار ذهن‌مان به سمت بونوئل و آثارش متبادر می‌شود. بونوئلیسم یعنی بونوئل در میان بی‌نظمی‌ها، قانون‌گریزی‌ها و سیالیت جهان پست‏مدرن، قوانین خودش را حکم‌فرما می‌کند، بر موج خروشان بی‌قانونی سوار می‌شود و حکومت سینمایی خود را به راه می‌اندازد؛ همان نقطه‌ای که همایون غنی‌زاده از آن ضربه می‌خورد. چه باک از ارجاع به بونوئل وقتی همایون غنی‌زاده از یک آرایشگاه (سلمانی آقا‏ جان، سلمانی؛ …
 •