پنجشنبه, ۱۲ تیر, ۱۳۹۹ / 2 July, 2020
قتل رومینا
(ویدیو) لحظه تلخ نصب سنگ قبر رومینا اشرفی
۱۹ ساعت قبل / رومینا اشرفی
(ویدیو) لحظه تلخ نصب سنگ قبر رومینا اشرفی
ویدئویی از سنگ مزار رومینا اشرفی، دختر ۱۴ ساله‌ای که در روستای سفید سنگان تالش در استان گیلان با داس توسط پدرش به قتل رسید در فضای مجازی منتشر شده است.
۲۰ ساعت قبل / دانشگاه تهران / خانواده
"فقر عاطفی" در خانواده منشأ خشونت‌هایی چون "قتل رومینا"
یک استاد دانشگاه تهران با اشاره به حادثه قتل رومینا گفت: در این ماجرا، پدر دچار غفلت شد و واکنش نشان داد و این به‌خاطر فقر عاطفی است؛ اگر به حقوق عاطفی فرزند توجه نکنیم، گسست ایجاد می‌شود و در این ماجرا گسست شدید بین فرزند و پدر و مادر ایجاد شده بود.
دوران منع قصه‌های تلخ تمام شده
۳۴ ساعت قبل / شهلا انتظاریان / قتل رومینا / خشونت خانگی / قتل ناموسی
دوران منع قصه‌های تلخ تمام شده
شهلا انتظاریان می‌گوید: از دورانی که می‌گفتند نباید خشونت در کتاب‌های کودک و نوجوان باشد، قصه‌ها نباید تلخ باشد و داستان‌ها باید شاد باشند و پایان خوشی داشته باشند، گذشته است.
۲ روز قبل
دختران بعد از قتل «رومینا» از پدرها می‌ترسند
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به تشریح اقدامات دفاتر مشاوره و روانشناسی زیرنظر این معاونت در محل وقوع حادثه قتل رومینا اشرفی پرداخت و گفت: روانشناسان به دنبال ایجاد احساس ترس و نگرانی دختران در ارتباط با پدرانشان بعد از وقوع این حادثه در منطقه تلاش کردند تا روش‌های بهبود روابط خانوادگی، توجه به حقوق متقابل بین اعضای خانواده، مهارت‌های ارتباطی و کنترل خشم را به مردم منطقه آموزش دهند.به گزارش ایسنا، محمدمهدی تندگویان پس از گذشت حدود ۱ ماه از قتل رومینا اشرفی دختر گیلانی که توسط پدرش کشته شد، اقدامات دفاتر مشاوره و روانشناسی زیر نظر وزارت ورزش و جوانان در این منطقه را طی این مدت تشریح کرد و گفت: در محل وقوع این حادثه 2 دفتر مشاوره مشغول فعالیت هستند که به آنها ماموریت داده شد تا بررسی محیطی …
نسبت به دوران بلوغ و نوجوانی فرزندانتان حساس باشید
۲ روز قبل
نسبت به دوران بلوغ و نوجوانی فرزندانتان حساس باشید
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به تشریح اقدامات دفاتر مشاوره و روانشناسی زیرنظر این معاونت در محل وقوع حادثه قتل رومینا اشرفی پرداخت و گفت: روانشناسان به دنبال ایجاد احساس ترس و نگرانی دختران در ارتباط با پدرانشان بعد از وقوع این حادثه در منطقه تلاش کردند تا روش‌های بهبود روابط خانوادگی، توجه به حقوق متقابل بین اعضای خانواده، مهارت‌های ارتباطی و کنترل خشم را به مردم منطقه آموزش دهند.
دست نویسنده‌ها بسته است
۳ روز قبل / بلقیس سلیمانی / خشونت خانگی / قتل رومینا / ادبیات / قتل ناموسی
دست نویسنده‌ها بسته است
بلقیس سلیمانی می‌گوید: دست نویسنده‌ها بسته است، زیرا هرگونه ناهنجاری انکار می‌شود.
دشواری نوشتن درباره مسائل «رومیناها»
۴ روز قبل / جمال‌الدین اکرمی / قتل رومینا / خشونت خانگی
دشواری نوشتن درباره مسائل «رومیناها»
جمال‌الدین اکرمی با اشاره به دشواری نوشتن درباره مسائل «رومیناها» در ادبیات می‌گوید: ادبیات کودک و نوجوان ما بیشتر از آن‌که آگاهی‌دهنده باشد سرگرم‌کننده است.
زنان اصلاح‌طلب از قتل‌های ناموسی می‌گویند
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
زنان اصلاح‌طلب از قتل‌های ناموسی می‌گویند
قتل‌های ناموسی در ایران موضوعی است که بعد از قتل رومینا اشرفی و چهار قتل پیاپی بعد از آن توجه افکار عمومی را به خود جلب کرده است. فائزه هاشمی مهمان انصاف نیوز بود تا با آذر منصوری، الهه کولایی، صدیقه وسمقی و افتخاری  که به صورت آنلاین در این جلسه حضور داشتند موضوع قتل‌های ناموسی در ایران را بررسی کنند. وسمقی بیشتر به ابعاد فقهی پرداخت، منصوری نقش فرهنگ و سیاست را بررسی کرد و افتخاری وضعیت خانه‌های امن را مرور کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
به سوی شفافیت قضایی و محاکم علنی
همزمان با برگزاری مراسم‌‌های مختلف در هفته قوه قضاییه، آیین رونمایی از سامانه‌های جدید الکترونیکی قوه ‌قضاییه با حضور سیدابراهیم رییسی، رییس دستگاه قضا روز گذشته برگزار شد. رییس دستگاه قضا راه‌اندازی این سامانه‌ها را در راستای تحول در دستگاه قضایی توصیف کرد و گفت: «این تحول تسریع در رسیدگی‌ها، رفع اطاله دادرسی، کرامت نسبت به مردم و اجرا و تسهیل دسترسی به عدالت را می‌طلبد.» به گزارش خبرگزاری میزان، رییس قوه قضاییه از سامانه نوبت‌دهی به عنوان طرحی یاد کرد که در افزایش میزان رضایت مردم نقش دارد و سامانه نظرسنجی که ارباب رجوع نظر خود را اعلام می‌کند و قاضی و کارمند درجریان این نظرسنجی قرار می‌گیرد را در راستای ارتقای رضایتمندی مردم …
واکنش تند اژه‌ای به احتکار مسکن، گرانی خودرو، قراردادهای کلان فوتبال و ماجرای قتل منصوری | لایحه صیانت از بانوان در دولت بلاتکلیف است
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
واکنش تند اژه‌ای به احتکار مسکن، گرانی خودرو، قراردادهای کلان فوتبال و ماجرای قتل منصوری | لایحه صیانت از بانوان در دولت بلاتکلیف است
معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینکه مسئولان قضایی و انتظامی رومانی باید درباره مرگ قاضی منصوری پاسخگو باشند، به احتکار مسکن، گرانی خودرو، قراردادهای کلان و غیرشفاف فوتبال و قتل رومینا اشرفی واکنش نشان داد.
اژه‌ای: مسئولین متخلف حکومت را باید به اشد وجه مجازات کرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / محسنی اژه ای / قوه قضاییه / قتل رومینا / مرگ قاضی منصوری در رومانی
اژه‌ای: مسئولین متخلف حکومت را باید به اشد وجه مجازات کرد
محسنی اژه‌ای درخصوص پرونده مرگ رومینا اشرفی تاکید کرد: این مسئله دل همه را به درد می‌آورد، اما به این مسئله هم باید توجه کرد که این موضوع را کسانی فریاد می‌زنند که تاچندی پیش نسبت به وجود قصاص در جمهوری اسلامی فریادشان بلند بود؛ حال می‌گویند چرا همین امروز اعدام نمی‌کنید!
ناگفته های محسنی اژه‌ای درباره پرونده قتل رومینا اشرفی و قاضی منصوری + جزئیات
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
ناگفته های محسنی اژه‌ای درباره پرونده قتل رومینا اشرفی و قاضی منصوری + جزئیات
محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه می‌گوید که مقامات کشور رومانی باید در ارتباط با مرگ قاضی منصوری- از متهمان پرونده اکبر طبری- پاسخگو باشند.
نویسنده‌ها راه سختی در پیش دارند
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / احمد آرام / قتل ناموسی / قتل رومینا / خشونت خانگی
نویسنده‌ها راه سختی در پیش دارند
احمد آرام می‌گوید: نویسندگان برای این‌که مصیبت‌ها را نشان دهند راه بسیار سختی در پیش دارند. مطمئنم راه سخت‌تر خواهد شد و ما باید زحمت بیشتری بکشیم تا بگوییم چه‌ چیزی جامعه را تهدید می‌کند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
درخواست 70 هزار نفری تصویب لایحه تامین امنیت زنان
گروه اجتماعی| ۷0 هزار نفر از شهروندان ایران در عرض ۲۰ روز در کارزار اینترنتی برای تصویب لایحه تامین امنیت زنان شرکت‌ کرده‌اند. به گزارش روابط ‌عمومی کارزار، پس از قتل شوکه‌کننده رومینا اشرفی، نوجوان گیلانی به دست پدرش و جریحه‌دار شدن جامعه ایرانی نسبت به تکرار قتل‌های ناموسی، برخی فعالان حقوق زنان برای تصویب لایحه «صیانت، کرامت و تامین امنیت زنان در برابر خشونت» اقدام به جمع‌آوری امضا کرده‌اند تا از این طریق مجلس شورای اسلامی و دستگاه قضایی کشور را نسبت به مطالبات شهروندان آگاه کنند. برای جمع‌آوری امضا، در سامانه «کارزار» درخواست مذکور باتوجه به تاریخچه این لایحه و قوانین بالادستی، در یازدهم خرداد ۱۳۹۹ درج شد. حال با گذشت …
ناگفته‌های خواهر ریحانه عامری از قتل خواهرش؛ ریحانه از پدرم آتو داشت!
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
ناگفته‌های خواهر ریحانه عامری از قتل خواهرش؛ ریحانه از پدرم آتو داشت!
شامگاه دوشنبه ۲۶ خرداد ماه امسال دختر جوانی به نام ریحانه عامری همچون رومینا اشرفی در کرمان و با ضربات میله به سرش به قتل رسید.
آموزش و پرورش بدآموزی دارد!
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / قتل رومینا / خشونت خانگی / ادبیات کودک و نوجوان / سمیرا اصلان‌پور
آموزش و پرورش بدآموزی دارد!
سمیرا اصلان‌پور با بیان این‌که ادبیات نقش کمی در تربیت نسل‌ها داشته و دارد، می‌گوید: بزرگترین نقش و تأثیر را آموزش و پرورش دارد که آن هم بدآموزی دارد.
فهرست کتاب‌هایی با موضوع «خشونت خانگی علیه کودکان»
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / خشونت خانگی / قتل رومینا / ادبیات کودک و نوجوان
فهرست کتاب‌هایی با موضوع «خشونت خانگی علیه کودکان»
شورای کتاب کودک فهرستی از کتاب‌های برگزیده، شایسته تقدیر و چهارستاره را با موضوع «خشونت خانگی علیه کودکان»، از میان کتاب‌های منتشرشده در سال‌های ۱۳۶۰ - ۱۳۹۸ منتشر کرده است.
واکنش متفاوت آیت الله فاضل لنکرانی به قتل رومینا | از احکام اسلام سوءاستفاده شد؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
واکنش متفاوت آیت الله فاضل لنکرانی به قتل رومینا | از احکام اسلام سوءاستفاده شد؟
آیت‌الله فاضل‌لنکرانی در برنامه دست خط با اشاره به قتل رومینا توسط پدرش گفت: در ماجرای قتل یک دختر به دست پدرش، انگشت اشکال را به سمت این می‌آورند که فقیه گفته پدر اگر فرزند را بکشد، قصاص نمی شود؛ فقیه اگر دید کسی از حکمی از احکام اسلام سوءاستفاده می‌کند، می‌تواند دستور مجازات او را بدهد.
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
کمک کنید در روستای سفیدسنگان مرکز مشاوره بسازیم
‏چند روزی است 61فعال حقوق کودک نامه‌ای به معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده ‏نوشته و خواسته‌اند با کمک این نهاد، مرکز مشاوره‌ای برای روستای سفیدسنگان، بخش حویق در ‏شهرستان تالش گیلان ساخته شود. روستایی که اول خردادماه امسال شاهد قتل رومینا اشرفی به دست ‏پدرش بود. ماجرای قتل دختر سیزده ساله به وسیله پدر آن‌قدر پر سروصدا بود که ‏بعد از روزها صحبت از آن تمام نشده و حتی عاملی شده تا صحبت از زنان و دختران کشته شده دیگر ‏هم به میان بیاید. ‏ آنها در نامه‌شان نوشته‌اند که تحلیل جرم‌شناختی و جامعه‌شناختی این رویداد جنایی، این نکته را آشکار ‏کرده که یکی از مهم‌ترین عللِ اجتماعی این رویداد غم‌انگیز، رواج و شیوعِ …
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
آبادان «خانه امن» ندارد
[الناز محمدی] سه مرد در سه روز، سه زن را در سه خانواده کشته‌اند. دو قتل در آبادان و یک قتل در ‏کرمان. هر سه، پرونده‌ای با عنوان «زن‌کُشی» و آنچه قانون عرفی ایران به نام «قتل‌های ناموسی» ‏می‌شناسد. ریحانه عامری را پدرش به دلیل نوع پوشش و دیر آمدن به خانه کشته، فاطمه برحی را ‏همسرش که پسرعمویش بوده در آبادان سر بریده و بدن بی‌جانش را در «شط» بهمنشیر انداخته و ‏سومین زن را که هنوز نامش مشخص نیست، برادرش، باز هم در آبادان کشته و به مأموران گفته اگر ‏پایش بیفتد، باز هم این کار را می‌کند. داستان با رومینا اشرفی در تالش شروع شد ‏و بعد به آبادان و کرمان رسید. کاربران شبکه‌های اجتماعی در روزهای گذشته مدام …
مرسی که ما را با داس و میله نمی‌کشید!
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / کرمان / رومینا اشرفی / تالش / حوادث / قتل
مرسی که ما را با داس و میله نمی‌کشید!
پس از قتل رومینا اشرفی و ریحانه عامری مردان زیادی در شبکه‌های اجتماعی با به اشتراک‌گذاشتن عکس‌های دخترانشان، از عشق محبتی که نسبت به آنها احساس می‌کنند نوشتند.
چگونه رویاهای رنگی به قتل «رومینا» منجر شد؟!
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / واکنش یک تئاتری به قتل رومینا
چگونه رویاهای رنگی به قتل «رومینا» منجر شد؟!
مهدی فرشیدی سپهر که نمایش‌های متعددی را برای گروه سنی نوجوان اجرا کرده است، باور دارد که در قتل «رومینا»، هنرمندانی که برای نوجوانان کم‌کاری کرده‌اند، نیز مقصر هستند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
زن کُشی و توهّم مردانگی
فاروق خضری*- در این ایام کرونایی، شنیدن خبر قتل رومینا بسیار تکان‌دهنده و تاسف‌برانگیز بود. می‌توان گفت بعضی انسان‌ها برای جامعه به مثابه ویروس و حتی بدتر از آن هستند. انسان‌های از جنس پدر رومینا، به مرور جامعه را به فساد می‌کشانند، ادعای انسانیت دارند و شاید در قضایای قتل ناموسی، افتخار هم بکنند. نباید این جنایت‌ها تحت پوشش خبرهای دیگر قرار گرفته و به فراموشی سپرده شوند. کرونا باعث شده بیشتر مردم حواس‌شان از امور و خبرها پرت شود و زیاد درگیر مسائل نباشند. همچنان که وفور مردگان بر اثر کرونا جامعه را در بهت و حیرت و افسوس فرو برده است و به قول شاعر «دی بر سر مُرده‌ای دوصد شیون بود، امروز یکی نیست که بر صد گرید». اما لازم است به آسیب‌ها پرداخته تا از تکرار آن‌ها کاسته شود و تمهیداتی برای جلوگیری …
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
قربانیان تعصب از آبادان تا کرمان
[شهروند] در روزهای منتهی به تعطیلات هفته گذشته، اخبار ناگوار جنایت‌های خانوادگی از گوشه و کنار کشور مخابره شد. از قتل دلخراش ریحانه بیست‌ودوساله در کرمان توسط پدرش تا کشته‌شدن دو زن جوان در آبادان از سوی همسر و برادر. آن‌طور که مسئولان انتظامی‌ می‌گویند هر سه متهم اصلی این جنایت‌ها دستگیر شدند و به جرم‌شان اعتراف کردند. دفاع از غیرت و حفظ آبرو آن چیزی است که این سه مرد را واداشته است تا خون نزدیک‌ترین افراد زندگی‌شان را بریزند، آن هم به بدترین شکل ممکن. درواقع انگیزه اصلی این جنایت‌ها در تعصبات کورکورانه ریشه دارد. ریشه‌ای آن‌قدر تنومند که پدری را با میله به جان دخترش انداخت، پسر جوانی را مجبور کرد تا با چاقو گردن همسر نوزده ساله‌اش …
زندگی فوتبالی کودکان کار در برنامه «شکلات تلخ»
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / برنامه «شکلات تلخ» / زندگی فوتبالی کودکان کار / قتل رومینا
زندگی فوتبالی کودکان کار در برنامه «شکلات تلخ»
برنامه «شکلات تلخ» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجتبی احمدی، روزهای شنبه و سه شنبه ساعت ۱۳:۳۰ و روزهای یکشنبه و چهارشنبه ساعت ۳۰ دقیقه بامداد روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.
قتل‌های ناموسی همچنان قربانی می‌گیرد/ فاطمه یرحی چگونه در خوزستان به قتل رسید؟
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / قتل ناموسی / فاطمه برحی
قتل‌های ناموسی همچنان قربانی می‌گیرد/ فاطمه یرحی چگونه در خوزستان به قتل رسید؟
اوایل خرداد رومینای ۱۳ ساله در تالش یکی از شهر‌های شمالی کشور به حکم ناموس و در واقع برای خنک شدن دل خشمگین پدر سر بریده شد، هنوز داغ رومینا سرد نشده است که بار دیگر داستان تلخ قتل ناموسی تکرار می‌شود این‌بار، اما قربانی فاطمه ۱۸ ساله است که در جنوب کشور و در آبادان با رضایت پدر به دست همسر خشمگینی که فاطمه او را نمی‌خواسته و دل خوشی هم از او نداشته است به همان شیوه بریدن سر جانش را از دست می‌دهد. در گزارش رویداد۲۴ روایت یکی از فعالان اجتماعی حوزه زنان در خوزستان را بخوانید؛ روایتی تلخ از جامعه مردسالاری که نتیجه آن قتل‌های ناموسی شده است.
سه قتل ناموسی در کمتر از یک ماه/ اعتراف تلخ پدر ریحانه عامری +فیلم
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / قتل ریحانه عامری / قتل ناموسی
سه قتل ناموسی در کمتر از یک ماه/ اعتراف تلخ پدر ریحانه عامری +فیلم
ریحانه عامری، فاطمه برحی و رومینا اشرفی، ۳ دختری که قربانی غیرت مردان خانه شان شدند.
تماشا کنید: از داس تا تبر / ماجرای قتل دختر کرمانی پس از رومینا چگونه خبرساز شد؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
تماشا کنید: از داس تا تبر / ماجرای قتل دختر کرمانی پس از رومینا چگونه خبرساز شد؟
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان با اشاره به کشته شدن یک دختر در کرمان گفت: خبر کشتن این دختر با تبر توسط پدرش صحت ندارد.
چیت‌سازیان: حقوقدانان و فقها ریشه جنایات قتل‌های اخیر را بررسی کنند
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / قتل ناموسی / همسر‌کشی / دختر کشی
چیت‌سازیان: حقوقدانان و فقها ریشه جنایات قتل‌های اخیر را بررسی کنند
یک وکیل دادگستری در بررسی ابعاد حقوقی جنایاتی از قبیل قتل رومینا اشرفی در تالش با داس به دست پدرش، ریحانه عامری در کرمان با میله آهنی بدست پدرش و فاطمه برحی در آبادان با چاقو به دست همسرش گفت: باید قانون بازنگری شود و حقوقدانان و فقها بنشینند و این مسایل را بررسی کنند.
باز هم پدر قاتل دختر شد | قتل ریحانه عامری توسط پدرش در کرمان
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
باز هم پدر قاتل دختر شد | قتل ریحانه عامری توسط پدرش در کرمان
ریحانه عامری دختر ۲۲ ساله کرمانی توسط پدرش در کرمان کشته شد تا قتلی مشابه رومینا اشرفی این بار در کرمان تکرار شود.
بررسی ابعاد اجتماعی قتل رومینا اشرفی
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / استانی-اجتماعی / رومینا اشرفی
بررسی ابعاد اجتماعی قتل رومینا اشرفی
بی شک قتل رومینا یکی از دردناک‌ترین جنایاتی است که در سال‌های اخیر رخ داد، ریشه یابی این آسیب اجتماعی می تواند راهی برای جلوگیری از وقوع این چنین رویدادهایی باشد و به واسطه روانشناسی این آسیب می توان جلوی مرگ رومیناهای دیگر را گرفت.
رومینا اشرفی، قربانی جهل و تعصب
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / رومینا اشرفی / فرزندکشی / استانی-اجتماعی
رومینا اشرفی، قربانی جهل و تعصب
یک مشاور روانشناختی در خصوص ماجرای قتل رومینا اشرفی دختر ۱۳سالە تالشی گفت: از آنجایی که فضای خانه و خانواده مامنی امن و مطمئن برای هر یک از اعضای خانواده محسوب می‌شود متاسفانه قتل‌هایی همچون ماجرای رومینا به لحاظ روانی سبب ناامن جلوه دادن فضای خانواده خواهد شد.
بیانیه حوزه علمیه خواهران در خصوص حواشی قتل رومینا اشرفی | مقصر کیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
بیانیه حوزه علمیه خواهران در خصوص حواشی قتل رومینا اشرفی | مقصر کیست؟
مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران در خصوص حواشی و مسایل و سوالات بوجود آمده پیرامون قتل رومینا اشرفی بیانیه‌ صادر کرد.
پس از رومینا؛ این بار قتل یک دختر ۱۶ ساله توسط عمویش
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
پس از رومینا؛ این بار قتل یک دختر ۱۶ ساله توسط عمویش
در حالی که قتل رومینا جگرمان را سوزاند و کم کم داشتیم فراموش می‌کردیم که چه بلایی بر سر این دختر طالشی آمده بود، دوباره خبر جدیدی همه ما را شوک زده کرد، قتل ناموسی دیگر، این بار دختر ۱۶ ساله‌ای توسط عمویش به قتل رسید.
مادر دختر ۱۶ ساله:کشته شدن دخترم،قتل ناموسی نیست/برادر شوهرم او را از طبقه 11 پایین انداخت و الان با وثیقه آزاد شده
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / قتل ناموسی / اشرار / قتل
مادر دختر ۱۶ ساله:کشته شدن دخترم،قتل ناموسی نیست/برادر شوهرم او را از طبقه 11 پایین انداخت و الان با وثیقه آزاد شده
باشگاه خبرنگاران نوشت:در حالی که قتل رومینا جگرمان را سوزاند و کم کم داشتیم فراموش می‌کردیم که چه بلایی بر سر این دختر طالشی آمده بود، دوباره خبر جدیدی همه ما را شوک زده کرد، قتل ناموسی دیگر، این بار دختر ۱۶ ساله‌ای توسط عمویش به قتل رسید.
برگزاری نشست آسیب شناسی فرزندکُشی
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
برگزاری نشست آسیب شناسی فرزندکُشی
نشست آسیب شناسی فرزندکُشی با موضوع قتل رومینا از منظر حقوقی، اجتماعی و روانشناختی با حضور دکتر سعید مدنی (پژوهشگر مسایل اجتماعی)، دکتر مریم رسولیان (روانپزشک)، فرشید یزدانی (مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق کودکان)، خسرو منصوریان (موسس گروه احیاء) و با مدیریت الهه شعبانی (مدیرعامل انجمن احیاء ارزش‌ها) روز یکشنبه ۱۸ خردادماه در دفتر مرکزی گروه احیاء برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
پیمان‌نامه حقوق کودک را بی‌قید و شرط اجرا کنید
انجمن‌های علوم انسانی و اجتماعی ایران در بیانیه‌ای نسبت به آنچه برای کودکان روی می‌دهد به‌ویژه نسبت به خشونت علیه کودکان واکنش نشان داده و در بیانیه‌ای خواستار اجرای بی‌قید و شرط پیمان‌نامه حقوق کودک شدند. این بیانیه اشاره مستقیم به ماجرای قتل رومینا دارد که چندی قبل توسط پدرش به قتل رسید اما شنیده‌ها حکایت از آن داشت که اعضای خانواده رومینا نظیر عمو و مادر این دختر به نوعی از آنچه در انتظار این دختر بود خبر داشته‌اند. مشروح این بیانیه در ادامه آمده است:  حادثه هولناک قتل کودکی ۱۳ ساله به دست پدر، وجدان عمومی مردم ایران را به‌شدت جریحه‌دار کرده است. انجمن‌های علمی امضاکننده این بیانیه، این حادثه تلخ را یکی از مصادیق بارز نقض حقوق …
واکنش ساناز بیان به قتل رومینا
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / تئاتر / کارگردانان تئاتر / هنرمندان / قتل
واکنش ساناز بیان به قتل رومینا
ایسنا نوشت: ساناز بیان، حادثه قتل تلخ رومینا را ناشی از نبود فضای گفت‌وگو دانست و گفت: «وقتی هیچ راهی برای گفت‌وگو نیست، داس به بدترین شکل وارد عمل می‌شود و فاجعه می‌آفریند.»
ماجرای «رومینا» ابتدای قضیه است
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / مصطفی رحماندوست / قتل رومینا / ادبیات کودک و نوجوان / خشونت خانگی
ماجرای «رومینا» ابتدای قضیه است
مصطفی رحماندوست با اشاره به نبود زیرساخت‌های فرهنگی می‌گوید: ماجرای رومینا ابتدای قضیه است و باز هم اتفاق خواهد افتاد.
ما چه کردیم که فاجعه رومینا رخ ندهد؟!
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / رومینا اشرفی / قتل رومینا / واکنش هنرمندان به قتل رومینا / ساناز بیان / تئاتر / تئاتر اجتماعی
ما چه کردیم که فاجعه رومینا رخ ندهد؟!
ساناز بیان، حادثه قتل تلخ رومینا را ناشی از نبود فضای گفت‌وگو دانست و گفت: وقتی هیچ راهی برای گفتگو نیست، داس به بدترین شکل وارد عمل می‌شود و فاجعه می‌آفریند.
پدر رومینا: عکس ‌خصوصی ‌دخترم ‌با بهمن ‌مرا قاتل‌ کرد!
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / بهمن خاوری / قتل رومینا / رومینا اشرفی
پدر رومینا: عکس ‌خصوصی ‌دخترم ‌با بهمن ‌مرا قاتل‌ کرد!
با آبروی خانواده ما در اینستاگرام بازی کرد آدمی که شرف و غیرت داشته باشد، این کار را نمی‌کند. رومینا خواستگار‌های زیادی داشت.
۱۳۹۹/۰۳/۲۳
پشیمانم اما زمان برنمی گردد
آفتاب یزد- گروه شبکه: یکی از تلخ‌ترین رویدادهایی که در سال جاری رخ داد و افکار عمومی را بسیار آزرده خاطر کرد، ماجرای غم‌انگیز قتل رومینا اشرفی دختر 13 ساله تالشی بود. رومینا دلباخته پسری به نام بهمن خاوری می‌شود و از همین رو از خانه فرار می‌کند. پدر رومینا این ماجرا را تاب نمی‌آورد و زمانی که دخترش در خواب بود او را با داس به قتل می‌رساند. در این ماجرا اگرچه پدر رومینا عامل اصلی قتل است اما نقش بهمن خاوری کسی که رومینا به خاطر او از خانه فرار کرد در این قتل کم نیست چرا که گفته می‌شود قبلا از اینکه رضا پدر رومینا، او را به قتل برساند بهمن حرف‌هایی را به او می‌زند که بر خشم پدر افزوده می‌شود و آن اتفاقی که نباید یعنی قتل رومینا رخ می‌دهد. هنوزهم در گوشه و کنار در مورد این ماجرا صحبت می‌شود و بسیاری …
پدر رومینا: پشیمانم
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
پدر رومینا: پشیمانم
پدر رومینا که از چند روز قبل به اتهام قتل دخترش در بازداشت به سر می‌برد در گفت‌وگویی جزئیات تازه‌تری از حادثه هولناک قتل دخترش را بازگو کرد. او می‌گوید در این ماجرا خودش را مقصر می‌داند و از کاری که کرده پشیمان است. به گزارش میزان، رضا اشرفی که 37سال دارد و این روزها در زندان به سر می‌برد درباره حادثه‌ای که اتفاق افتاده، می‌گوید: یک شب بعد از خوردن شام رومینا برایم چای آورد. هنگام خوردن چای متوجه شدم ماده سفید رنگی ته استکان است؛ شک کردم؛ چای دوم را که خوردم گفتم بی‌مزه است؛ بعد از خوردن چای سوم؛ …
مردسالاری در پوشش دین
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / رومینا اشرفی
مردسالاری در پوشش دین
ماه‌ها پیش به توصیه دوستی، قصد داشتم فیلم «خانه پدری» را ببینم که از پرده‌های سینما برداشته شد و پس از آن هم پیگیری نکردم. پس از قتل رومینا به دست پدرش بحث درباره این فیلم عینیت یافت و انگیزه جدیدی برای دیدن آن به وجود آمد. به ویژه آنکه می‌خواستم بدانم چرا این فیلم توقیف شد؟ در حالی که پروانه نمایش داشته و مسیر رسمی تولید یک فیلم را طی کرده است. با توجه به انتشار فیلم در فضای مجازی فرصتی پیش آمد که آن را دیدم.
‌بهمن: قبلا از رومینا هم یک دختر را فراری داده بودم
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / رومینا اشرفی / قتل رومینا
‌بهمن: قبلا از رومینا هم یک دختر را فراری داده بودم
ادعاهای بهمن خاوری و همچنین نقش او در فرار رومینا سبب شد تا پس از بازداشت به سراغ او برویم و روایت بهمن را در مورد قتل رومینا بشنویم.
ماجرای قتل رومینا از زبان پدر و مادر دختر و بهمن +فیلم
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / قتل رومینا / رومینا اشرفی
ماجرای قتل رومینا از زبان پدر و مادر دختر و بهمن +فیلم
سیر تا پیاز ماجرای رومینا از زبان مادر و پدر و پسری که دلیل فرارش بود.
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
پسری که رومینای نوجوان را اغفال کرد
بهمن خاوری عامل ربودن رومینا اشرفی در زندان مرکزی رشت . مرگ دردناک رومینا اشرفی دختر نوجوان تالشی به دست پدرش، در هفته‌های اخیر به یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های قتل تبدیل شد که بازتاب فراوانی در جامعه پیدا کرد.
بهمن خاوری، دوست پسر رومینا اعتراف کرد + جزئیات تکان دهنده
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
بهمن خاوری، دوست پسر رومینا اعتراف کرد + جزئیات تکان دهنده
ادعاهای بهمن خاوری و همچنین نقش او در فرار رومینا سبب شد تا پس از بازداشت به سراغ او برویم و روایت بهمن را در مورد قتل رومینا بشنویم. او می گوید: به خاطر فراری‌دادن رومینا پشیمان نیستم؛ من خودم را مقصر نمی‌دانم.
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / فیلم خانه پدری / تئاتر / تلویزیون / بازیگران سینما و تلویزیون ایران
شاید می‌توانستیم جلوی قتل رومینا را بگیریم
ایسنا نوشت: افشین هاشمی، از جمله بازیگرانی است که عموما نسبت به مسایل اجتماعی واکنش نشان می‌دهد. هاشمی به تازگی قطعه‌ای موسیقی به یاد رومینا و نیز آسیه که قربانی خشونت شده‌اند، اجرا کرده است.
ببینید | جزئیات جدید درباره حادثه شوم قتل رومینا این بار از زبان پدر، دوست پسر و مادرش در اخبار ۲۰:۳۰
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
ببینید | جزئیات جدید درباره حادثه شوم قتل رومینا این بار از زبان پدر، دوست پسر و مادرش در اخبار ۲۰:۳۰
ماجرای رومینا از زبان مادر و پدر و پسری که دلیل فرارش بود. بخش خبری ۲۰:۳۰ برای اولین بار دلایل رضا برای قتل دخترش را در آن شب شوم منتشر کرده است.
جلو عشق را گرفته‌ایم و "داس" فاجعه می‌آفریند
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / رومینا اشرفی / واکنش هنرمندان به قتل رومینا / قتل رومینا / افشین هاشمی / فیلم خانه پدری / تئاتر / سینما / تلویزیون
جلو عشق را گرفته‌ایم و "داس" فاجعه می‌آفریند
افشین هاشمی می‌گوید ما جلوی عشق را گرفته‌ایم ولی بساط همه کودکان پر از بازی‌های خشن و بزن بزن است. پس چگونه می‌توانیم انتظار داشته باشیم جامعه به سمت خشونت نرود.
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
پرونده عیسی شریفی، ادعای میرسلیم، قتل رومینا و آزادی مایکل وایت
بیست و هفتمین نشست خبری سخنگوی دستگاه قضایی را می‌توان یکی از مهم‌ترین‌های نشست‌های مطبوعاتی غلامحسین اسماعیلی در این سمت دانست. او اگرچه طول ماه‌های گذشته درباره تعداد بازداشتی‌های آبان ‌ماه 98 آمار دقیقی ارایه نکرد اما در این نشست خبری نهایتا درباره 2 موضوع «بازداشتی‌های سقوط هواپیمای ایران- اوکراین» و «سرنوشت افشاکننده محل استقرار و تردد سردار سلیمانی» که طی چند ماه گذشته برای افکار عمومی حائز اهمیت و محل پرسش بوده، توضیحاتی ارایه کرد. سخنگوی قوه قضاییه علاوه‌ بر این دو خبر مهم درباره قتل رومینا اشرفی، پرونده اکبر طبری، آخرین وضعیت پرونده عیسی شریفی، ادعای میرسلیم درباره رشوه 65 میلیاردی برای زمین‌گیر کردن طرح تفحص از …
دلایل اعمال خشونت بر «رومینا»ها
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / رضی هیرمندی / خشونت خانگی / قتل رومینا
دلایل اعمال خشونت بر «رومینا»ها
رضی هیرمندی می‌گوید: یکی از علت‌هایی که خشونت‌ بر «رومینا»ها اعمال می‌شود دوری از ادبیات و زیبایی‌شناسی هنری و نداشتن روح تلطیف‌شده از رهگذر هنر است.
اولین تصاویر از پدر رومینا اشرفی
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / رومینا اشرفی / پدر رومینا اشرفی / بهمن خاوری / قتل رومینا
اولین تصاویر از پدر رومینا اشرفی
مرگ دردناک رومینا اشرفی دختر نوجوان تالشی به دست پدرش، در هفته‌های اخیر به یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های قتل تبدیل شد که بازتاب فراوانی در جامعه پیدا کرد. این تصاویر مجموعه‌ای است، از روز‌های پس از مرگ تلخ رومینا اشرفی.
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
صدور حکم اعدام برای جاسوس سیا و موساد در سپاه قدس
سخنگوی قوه ‌قضائیه گفت: سید محمود موسوی مجد که به سرویس‌های موساد وسیا در حوزه‌های امنیتی و نیروهای مسلح به ویژه سپاه قدس و محل استقرار و ترددهای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اطلاعاتی جمع‌آوری کرده و در اختیار بیگانه می‌گذاشت به اعدام محکوم شد.به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا اخیرا جاسوس سازمان سیا به اعدام محکوم شده است؟ گفت: بله از ناحیه امریکا و رژیم غاصب صهیونیستی تلاش کردند در امور کشور ما مداخله کنند. هم سربازان گمنام امام زمان و هم نیروهای هوشیار ما در سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات آنها را رصد می‌کنند و عناصر فریب خورده‌ای که به دام‌ می‌افتند را شناسایی می‌کنند و سپس محاکمه می‌شوند. اخیرا سید محمود موسوی مجد فرزند سیدکاظم که هم به سرویس …
نیاز به گفت‌وگو داریم
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
نیاز به گفت‌وگو داریم
 مریم رسولیان ـ رئیس انجمن روانپزشکی ایران درپی قتل فجیع رومینا (کودک تالشی) به‌دست پدرش، انجمن «احیای ارزش‌ها» این هفته نشست تخصصی و تحلیلی با عنوان «آسیب‌شناسی فرزندکشی» با محوریت قتل رومینا از منظر حقوقی، اجتماعی و روان‌شناختی را برگزار کرد. در این نشست «سعید مدنی» پژوهشگر مسائل اجتماعی، «مریم رسولیان» روان‍پزشک، «فرشید یزدانی» مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق کودکان و «خسرو منصوریان» مؤسس گروه احیا حضور داشتند. آنچه در ادامه می‌خوانید بخش اول گفتارهای این نشست است و گفتارهای دیگر با توجه …
پدر رومینا اشرفی: عصبی شدم و الان زمان قابل بازگشت نیست
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / پدر رومینا اشرفی / پرونده قتل رومینا اشرفی / رومینا اشرفی
پدر رومینا اشرفی: عصبی شدم و الان زمان قابل بازگشت نیست
پدر رومینا اشرفی گفت: من نمی‌خواستم رومینا را تحت فشار بگذارم و می‌خواستم او آزاد باشد؛ من با حجابش مشکلی نداشتم اصراری نداشتم لباس خاصی بپوشد. هر لباسی می‌گفت دوست دارم همان را برایش می‌خریدم من رومینا را دوست داشتم، ولی عصبی شدم و الان زمان قابل بازگشت نیست.
اظهارات والدین رومینا و پسری که دلیل فرارش بود+فیلم
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / رومینا اشرفی / قتل ناموسی
اظهارات والدین رومینا و پسری که دلیل فرارش بود+فیلم
ماجرای قتل رومینا از زبان مادر و پدر و پسری که دلیل فرارش بود را بشنوید.
نخستین اظهارات «پدر رومینا اشرفی» عامل جنایت تالش
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / اخبار حوادث / رومینا اشرفی / قتل / اینستاگرام / رومینا / استان گیلان
نخستین اظهارات «پدر رومینا اشرفی» عامل جنایت تالش
واکاوی در پرونده قتل رومینا، ما را به استان گیلان کشاند. اولین قرار ملاقات با پدر رومینا در زندان مرکزی رشت بود.
اظهارات پدر رومینا درباره فرار دخترش، لحظه قتل و بهمن خاوری: می‌خواستم بهشتی کوچک برای رومینا درست کنم!
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / رومینا / قتل / رضا اشرفی / روستای سفیدسنگان / بهمن خاوری
اظهارات پدر رومینا درباره فرار دخترش، لحظه قتل و بهمن خاوری: می‌خواستم بهشتی کوچک برای رومینا درست کنم!
واکاوی در پرونده قتل رومینا، ما را به استان گیلان کشاند. اولین قرار ملاقات با پدر رومینا در زندان مرکزی رشت بود. پیش از اینکه در محل ملاقات با رضا اشرفی، پدری که دخترش را در روستای سفیدسنگان به طرز فجیعی به قتل رساند، حاضر شویم، به بررسی توصیف رسانه‌ها از عامل جنایت تالش پرداختیم.
اولین اظهارات قاتل رومینا: رومینا را دوست داشتم و الان زمان بازگشت نیست
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / قتل
اولین اظهارات قاتل رومینا: رومینا را دوست داشتم و الان زمان بازگشت نیست
میزان نوشت: واکاوی در پرونده قتل رومینا، ما را به استان گیلان کشاند. اولین قرار ملاقات با پدر رومینا در زندان مرکزی رشت بود.
ببینید | واکنش سخنگوی قوه قضاییه به قتل رومینا اشرفی: اشد مجازات برای قتل نفس
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / قتل / سخنگوی قوه قضاییه / غلامحسین اسماعیلی
ببینید | واکنش سخنگوی قوه قضاییه به قتل رومینا اشرفی: اشد مجازات برای قتل نفس
سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری گفت: هر نوع قتل اعم از فرزندکشی، همسرکشی یا مادر و پدرکشی جنایت است و با آن برخورد می شود. حتما اشد مجازات برای قاتل در پرونده های این چنینی اجرا می شود.
پرونده قتل رومینا با قاطعیت رسیدگی می شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / غلامحسین اسماعیلی / قوه قضاییه / پرونده قتل «رومینا اشرفی»
پرونده قتل رومینا با قاطعیت رسیدگی می شود
غلامحسین اسماعیلی روز سه شنبه در بیست و هفتمین نشست خبری خود درخصوص پرونده قتل رومینا اشرفی و لزوم بازنگری در قوانین گفت: در این پرونده با قاطعیت به موضوع رسیدگی می کنیم و نوع جنایت فرقی ندارد و هر کسی مرتکب جنایت و قتل شود به پرونده به طور قاطع رسیدگی می شود.
مجازات پدر سنگدل رومینا تعیین شد + جزئیات
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
مجازات پدر سنگدل رومینا تعیین شد + جزئیات
اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه خبر داد: در پرونده رومینا، هر نوع قتل اعم از فرزندکشی، همسرکشی یا مادر و پدرکشی جنایت است و با آن برخورد می‌شود.
شکایت خانواده‌های ۷۰ جان‌باخته سقوط هواپیمای اوکراینی | مخالفان قصاص داعیه‌دار قصاص پدر رومینا شده‌اند
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
شکایت خانواده‌های ۷۰ جان‌باخته سقوط هواپیمای اوکراینی | مخالفان قصاص داعیه‌دار قصاص پدر رومینا شده‌اند
سخنگوی قوه قضائیه درباره سقوط هواپیمای اوکراینی و قتل رومینا اشرفی توضیح داد.
رومیناهایی که همچنان قربانی می‌شوند...
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / استانی-اجتماعی / قتل رومینا / خانواده
رومیناهایی که همچنان قربانی می‌شوند...
رومینا، پدرش، خانوده‌اش و بهمن همگی قربانیان فرهنگی جامعه‌ای هستند که در آن «پرورش» نه تنها در کانون خانواده بلکه در نهادهای فرهنگی و اجتماعی جامعه کم رنگ شده و مسائلی مانند روابط نامشروع، فرار، فضای مجازی و سایر آسیب‌های دیگر جایگزین روابط صحیح میان والدین و فرزندان شده است و کوتاهی همه دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی، خانواده‌های بیشتری را در عزا و اندوه رومیناهای پیدا و پنهان بیشتری خواهد نشاند.
بروز خشونت خانگی در بزرگسالی ریشه در کودکی دارد/ تاثیر آموزش بر مهار خشونت
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / استانی-اجتماعی / خشونت خانگی علیه زنان / خشونت خانگی / قتل رومینا
بروز خشونت خانگی در بزرگسالی ریشه در کودکی دارد/ تاثیر آموزش بر مهار خشونت
کارشناس ارشد مرکز مشاوره آرامش معاونت اجتماعی پلیس گیلان با بیان اینکه افرادی که در کودکی در معرض انواع خشونت قرار گرفته‌اند، کسانی هستند که  اعتماد به نفس پایینی دارند، گفت: تجربه خشونت در کودکی در خانواده و یادگیری آن، از عوامل مهم بروز خشونت خانگی در بزرگسالی است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
قصور خود را بپذیرید
جمعی از فعالان و کنشگران صنفی و مدنی فرهنگیان با انتشار نامه‌ای از شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی آموزش و پرورش و وزارت آموزش و پرورش خواستند تا قصور خود را در مرگ رومینا اشرفی بپذیرند. در این نامه با اشاره به ماجرای قتل دختر 13 ساله گیلانی آمده است: «به نظر می‌رسد که این اتفاق، از زاویه مسوولیتی که مدرسه و در کل آموزش و پرورش بر عهده داشته و نسبت به آن کوتاهی کرده است نیز باید نگریسته شود.» نویسندگان نامه با ذکر چند دلیل از مسوولان نهادهای مختلف خواسته‌اند که پاسخ‌گوی قصور خود باشند: ‌«آموزش و پرورش ما، متاسفانه بهای چندانی به حضور و وجود مشاور، پرستار و مددکار اجتماعی نمی‌دهد. در برخی مدرسه‌های ما، مشاور آن هم به میزان چند ساعت در هفته، …
سنگی برگور تئاتر اجتماعی!
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / رومینا اشرفی / واکنش هنرمندان به قتل رومینا / قتل رومینا / تئاتر اجتماعی / حسین کیانی
سنگی برگور تئاتر اجتماعی!
حسین کیانی، نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر که همواره دغدغه رویدادهای اجتماعی را دارد، در پی قتل تلخ رومینا با نگارش یادداشتی، نکاتی را درباره وضعیت تئاتر اجتماعی بیان کرده است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
کتاب به جای داس
گروه فرهنگ و هنر – حدودا دو هفته از خبر هولناک قتل یک دختر 13 ساله به نام رومینا توسط پدرش می‌گذرد. این خبر چنان شوکی به جامعه وارد کرد که تا چند روز یکی از خبرهای داغ رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی بود. کارشناسان گوناگونی از چرایی این جنایت نوشتند، راهکار‌های مختلفی هم برای پیشگیری از جرمی مشابه در آینده ارائه شد اما شاید مهم‌ترین راه‌حل، استفاده از راهکار‌های فرهنگی باشد. حال این پرسش به وجود می‌آید که آیا ادبیات و کتاب به عنوان یکی از اصلی‌ترین ابزارهای فرهنگی می‌تواند در پیشگیری از چنین جرایمی موثر باشند؟ اول خرداد رومینا اشرفی دختری که در شهر تالش زندگی می‌کرد در زمان خواب در اتاقش، توسط داس پدرش، سر بریده شد تا یکی از قتل‌های ناموسی فجیع سال ۹۹ را رقم بزند. گفته شده است جرم او این بود که عاشق …
گام بلند قانون برای حمایت از کودکان و نوجوانان
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / جامعه / قانون / قتل / کودکان / کودکان و نوجوانان
گام بلند قانون برای حمایت از کودکان و نوجوانان
این روزها با قتل دختر 14 ساله به نام رومینا به دست پدرش، جامعه با حساسیت بیشتری موضوع قوانین حمایت از کودکان و لایجه‌ بلاتکلیف‌مانده حمایت از کودکان و نوجوانان را پیگیری می‌کند.
چند درصد مردم اخبار مربوط به قتل رومینا را شنیدند؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
چند درصد مردم اخبار مربوط به قتل رومینا را شنیدند؟
نتایج جدیدترین نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) نشان می‌دهد ۸۵.۹ درصد شهروندان اخبار مربوط به کشته شدن رومینا توسط پدرش را شنیده‌اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •