جمعه, ۷ آذر, ۱۳۹۹ / 27 November, 2020
قصه‌های مجید
نویسنده یک‌میلیون دلاری قصه‌های مجید
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / نویسنده / ادبیات ایران
نویسنده یک‌میلیون دلاری قصه‌های مجید
جایزه نقدی آسترید لیندگرن به مبلغ ۵میلیون کرون سوئد، تقریبا برابر با ۸۰۰هزار دلار امریکا و ۵۸۰هزار یورو، بزرگ‌ترین جایزه ادبیات کودکان و نوجوانان و بعد از نوبل هم دومین جایزه بزرگ ادبیات جهان است.
گفتگو با هوشنگ مرادی کرمانی؛ 
درِ خانه «مجید» و نویسنده‌اش به روی مردم باز می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
گفتگو با هوشنگ مرادی کرمانی؛ درِ خانه «مجید» و نویسنده‌اش به روی مردم باز می‌شود
هوشنگ مرادی کرمانی درباره تبدیل خانه‌اش به «قصه‌خانه» می‌گوید: چکیده نویسندگی من در این خانه است و «قصه‌های مجید» که معروف‌ترین‌شان است در این خانه نوشته شده؛ مجید در این‌جا به دنیا آمد و بزرگ شد.
تهدید منظر خانه معروف کاشان / قصه خانه‌ای برای خالق قصه‌های مجید
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / علی اصغر مونسان / میراث فرهنگی / کاشان
تهدید منظر خانه معروف کاشان / قصه خانه‌ای برای خالق قصه‌های مجید
تخریب منظر بصری خانه بروجردی‌ها، اعلام شتاب برای دریافت تسهیلات کرونایی فعالان گردشگری ، تبدیل خانه هوشنگ مرادی کرمانی به قصه خانه از جمله خبرهای میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
خانه هوشنگ مرادی کرمانی، قصه‌خانه می‌شود
علی‌محمد سعادتی از تبدیل خانه هوشنگ مرادی کرمانی، خالق «قصه‌های مجید» به قصه‌خانه خبر داد.
«قصه‌های مجید» و نوستالژی‌های شیرین در هفته دوم پاییز
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
«قصه‌های مجید» و نوستالژی‌های شیرین در هفته دوم پاییز
تهران- ایرنا- آخر هفتۀ دومین هفته از مهرماه فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی مختلفی از شبکه‌های سیما پخش می‌شود که نوستالژی‌های همچون «قصه‌های مجید» و «مدرسۀ پیرمردها» را به تصویر می‌کشند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / شبکه امید / شبکه شما / پویا / شبکه افق / شبکه نمایش / شبکه پنج سیما / شبکه سه / شبکه دو / شبکه چهار / شبکه یک
فیلم‌های سینمایی آخر هفته تلویزیون کدامند؟
تلویزیون برای آخر هفته فیلم‌های سینمایی همچون "خداحافظ رفیق"، "قصه‌های مجید"، "ناخدا خورشید"، "مدرسه پیرمردها" و "جعبه موسیقی درنظر گرفته است.
پایان «قصه‌های مجید» بعد از ۲۷۰ دقیقه؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / لیگ قهرمانان آسیا / استقلال / پاختاکور / مجید نامجومطلق / لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰
پایان «قصه‌های مجید» بعد از ۲۷۰ دقیقه؟
تهران- ایرنا- استقلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا حذف شد تا از آخرین جامِ در دسترس هم بی‌نصیب بماند.
تلاش کردم متن و قلم هر کتابم با کتاب دیگر کاملاً متفاوت باشد
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / هوشنگ مرادی کرمانی / اشرف بروجردی / سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
تلاش کردم متن و قلم هر کتابم با کتاب دیگر کاملاً متفاوت باشد
نویسنده قصه‌های مجید که آثارش با تلاش کتابخانه ملی به ثبت کمیته حافظه جهانی رسید گفت: تلاش کردم تا متن و قلم هر کتابم با کتاب دیگر کاملاً متفاوت باشد.
نوستالژی‌های آخر هفته تلویزیون/ "کلاه‌قرمزی و پسرخاله"، "خواهران غریب" و "باغبان"
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / شبکه امید / پویا / شبکه افق / شبکه نمایش / شبکه پنج سیما / اخبار کارگران / شبکه سه / شبکه دو / شبکه یک / شبکه چهار
نوستالژی‌های آخر هفته تلویزیون/ "کلاه‌قرمزی و پسرخاله"، "خواهران غریب" و "باغبان"
شبکه‌های سیما برای دو روز آخر هفته فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی همچون "قصه‌های مجید"، "کلاه قرمزی و پسرخاله"، "باغبان"، "خواهران غریب" و "مردی که موش شد" را تدارک دیده‌اند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
غرق نوشتن قصه‌ام
کیومرث پوراحمد که این روزها خودش می‌گوید در قرنطینه خانگی سخت غرق نوشتن یک قصه است، نسبت به برخی مسائل مطرح شده مبنی بر واگذاری مجوزهای سریال‌های شبکه نمایش خانگی از سازمان سینمایی به صدا و سیما واکنش نشان داد.کیومرث پوراحمد که این روزها و درپی شیوع کرونا (به گفته‌ خودش مثل هفت سال از ده سال گذشته) بیشتر اوقات در خانه به سر می‌برد به ایسنا گفت: این روزها خبرهای شنیدم، مبنی بر اینکه قرار است، مجوز ساخت سریال‌های شبکه نمایش خانگی از سازمان سینمایی به صدا و سیما منتقل شود و وقتی از مدیران سازمان سینمایی هم پیگیر شدم،خیلی دقیق خبر نداشتند اما متاسفانه وقتی چنین شایعاتی شنیده‌ام. بسیار متاسف شدم و مطمئن هستم اگر این اتفاق بی‌افتد، ما بازار تماشای سریال‌های شبکه ماهواره‌ای GM را داغ کرده‌ایم.او ادامه …
چه بخوانیم؟ چه ببینیم؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
چه بخوانیم؟ چه ببینیم؟
هوشنگ مرادی کرمانی پیشنهادهایی برای شما که غریبه نیستید پرنیان سلطانی- هیچ اثر دیگری هم که از هوشنگ مرادی کرمانی نشناسید، محال است قصه‌های مجیدش را یادتان نیاید. داستان پسر نوجوانی که با بی‌بی مهربانش زندگی می‌کرد و نه‌تنها کتاب برگزیده سال 1364شد، بلکه مجموعه تلویزیونی‌اش از ذهن هیچ کودک متولد دهه 50و 60پاک نمی‌شود. این نویسنده بزرگ و نام‌آشنا که زندگی‌نامه خودش باعنوان «شما که غریبه نیستید» سی و چندبار تجدید چاپ شده، به همه مردم توصیه می‌کند زندگی‌نامه افراد مختلف را بخوانند؛ چون با خواندن …
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / انتخابات مجلس / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / دولت یازدهم
باقربیگی: بعد از ورود به مجلس ترسناک نشوید!
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: بازیگر «قصه‌های مجید» گفت: «امیدوارم منتخبان مردم به دنبال حق مردم باشند و بعد از ورود به مجلس ترسناک نشوند!»
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
انتشار داستانی از "قصه‌های مجید" در یکی از مجلات ادبی نیویورک
یکی از داستان‌های مجموعه "قصه‌های مجید" مرادی کرمانی که توسط کارولین کراسکری در دست ترجمه است در مجله تخصصی ادبیات نیویورک منتشر شد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / برنامه چهل تیکه / شبکه نسیم / هوشنگ مرادی کرمانی
راوی «قصه‌های مجید» مهمان «چهل تیکه» می‌شود
برنامه تلویزیونی «چهل تیکه» میزبان هوشنگ مرادی‌کرمانی نویسنده «قصه‌های مجید» می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / شبکه نسیم / قصه‌ های مجید / هوشنگ مرادی کرمانی
چهل تیکه امشب با راوی قصه‌های مجید
تهران- ایرنا- برنامه تلویزیونی «چهل تیکه» در ادامه برنامه پخش هفتگی خود میزبان «هوشنگ مرادی‌کرمانی» نویسنده کتاب «قصه‌های مجید» می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
استقبال از ترجمه «قصه‌های مجید» در بلگراد
مراسم رونمايي از ترجمه صربي «قصه‌هاي مجيد» با حضور نويسنده کتاب، هوشنگ مرادي کرماني، در نمايشگاه کتاب بلگراد با استقبال مخاطبان صربستان همراه شد در اين مراسم که در يکي از سالن‌هاي کنفرانس رسمي شصت و چهارمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب بلگراد برگزار شد، علاوه بر نويسنده، مترجم و ناشر صربي...
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
روایت هوشنگ مرادی کرمانی از مخالفت رئیس رادیو با ساخت قصه‌های مجید
همشهری آنلاین: رونمایی از ترجمه صربی کتاب قصه‌های مجید با حضور نویسنده کتاب در نمایشگاه کتاب بلگراد برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
رونمایی از قصه‌های مجید در بلگراد/ مرادی کرمانی: یادگیری زبان، راهی برای شناخت فرهنگ است
در حاشیه حضور ایران در شصت و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد، نشست صمیمانه دانشجویان زبان فارسی دانشگاه بلگراد با حضور نویسنده معاصر، هوشنگ مرادی کرمانی در محل دانشکده زبان‌های خارجی دانشگاه بلگراد برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
شروع "حکایت‌های کمال" از 10 آبان/ ماجرایی که ربطی به "قصه‌های مجید" ندارد
قدرت‌الله صلح‌میرزایی از پخش سریال "حکایت‌های کمال" خبر داد و گفت: دهم آبان‌ماه ماجراهای کمال را مخاطبان تلویزیون از شبکه دو سیما دنبال کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / هوشنگ مرادی کرمانی / رایزنی فرهنگی / نمایشگاه کتاب بلگراد
گزیده «قصه‌های مجید» به زبان صربی ترجمه و منتشر شد
رایزنی فرهنگی ایران در بلگراد با همکاری «مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات» کتاب «قصه‌های مجید» نوشته هوشنگ مرادی کرمانی را به صربی منتشر کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
معرفی نشر ایران در بلگراد
شصت‏و‏چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد از ۲۸ مهر تا ۵ آبان برگزار می‌شود. موسسه‌ نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان در بلگراد در این دوره از نمایشگاه در غرفه‌ای به مساحت ۲۴ مترمربع حضور دارد.به گزارش ایسنا به نقل از روابط‏عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، بر اساس اعلام مسئولان نمایشگاه کتاب بلگراد، ۶۶۷ نشست و رونمایی در این دوره از نمایشگاه پیش‌بینی‌شده است که نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد رشد دارد. مصر مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه است.بر اساس هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده، هوشنگ مرادی‏کرمانی به‌عنوان مهمان افتخاری در غرفه ایران حضور دارد و از کتاب «قصه‌های مجید» که به زبان صربی ترجمه‌ شده است با حضور او در غرفه ایران رونمایی خواهد شد. این کتاب با ترجمه الکساندر دراگویچ …
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
جشنواره کودک و نوجوان| دغدغه‌های بازیگر «بوی باران» برای سینمای کودک؛ از «قصه‌های مجید» تا «بچه‌ مهندس»
بازیگر تلویزیون گفت: جای سریال‌هایی از جمله قصه‌های مجید در جشنواره خالی است، هرچند سال گذشته سریالی با عنوان بچه مهندس با ژانر کودک ساخته شد ولی باز هم جای چنین ژانرهایی در سینما و تلویزیون خالی است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶ / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / سینمای مستند / فیلم مستند
اظهارنظر بازیگر «قصه‌های مجید» درباره مستندهایی که وقایع را تحریف می‌کنند
مهدی باقربیگی تاکید کرد مستندهایی ساخته می‌شوند که بر مبنای واقعیات نیستند و به نوعی وقایع را تحریف می کنند. او ابراز امیدواری کرد که چنین مستنداتی به صداوسیما راه پیدا نکنند و دغدغه‌ها و مشکلات مردم با صداقت مطرح شود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰
انتشار نسخه انگلیسی «قصه‌های مجید» توسط یک ناشر انگلیسی
مدیر انتشارات شمع و مه از انتشار نسخه انگلیسی «قصه‌های مجید» مرادی کرمانی به صورت مشترک با ناشر انگلیسی کاماپرس در لندن خبر داد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۶
فیلم‌های تلویزیون در تعطیلات/ همراهی «تحفه‌ها» با «قصه‌های مجید»
در روزهای پایانی هفته فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی متفاوتی روی آنتن می‌رود که «تحفه‌ها» و «قصه‌های مجید» از جمله آنها هستند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۹ / کتاب صوتی «قصه‌های مجید» / هوشنگ مرادی کرمانی
دیدار با مرادی کرمانی در نمایشگاه کتاب
مراسم دیدار با هوشنگ مرادی کرمانی در نمایشگاه کتاب تهران برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۰۷
مرادی کرمانی به جشن امضای کتاب صوتی «قصه‌های مجید» می‌آید
مراسم جشن امضای کتاب صوتی قصه‌های مجید در نمایشگاه کتاب برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
دفاع همایون اسعدیان از کیومرث پوراحمد
همایون اسعدیان، ضمن دفاع از کیومرث پوراحمد، تاکید کرد که او خالق «قصه‌های مجید» است و این سریال برای تمام کارنامه فیلمسازی‌اش کافیست.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
کارگردانی که تلویزیون نمی‌بیند، فیلمنامه سریال می‌نویسد؟ + فیلم
همین چندی پیش می‌گفت من پوراحمد «قصه‌های مجید» و «خواهران غریب» نیستم و باز در تشییع خشایار الوند به گونه‌ای دیگر این عبارت را تکرار و این بار گفت: " سال‌هاست تلویزیون جمهوری اسلامی را نگاه نمی‌کنم."
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
دستمزد مجید شد یک موتور براوو رینگ اسپرت
روبه‌روی آیینه ایستاده و با لهجه غلیظ اصفهانی به تصویر خودش در آیینه می‌گوید: «آقا مجید! شوما ترقی می‌کنیدا» مجید در این طرف آیینه می‌پرسد: «چیطوری؟» و دوباره مجید در آیینه می‌گوید: «شوما به چیطوریش کار نداشته باش، اونش با من.» این قسمتی از سریال قصه‌های مجید است که ٢٨‌سال...
۱۳۹۷/۱۲/۱۸
این مدرسه هنوز قصه‌ساز است/ روایت شنیدنی مدرسه قصه‌های مجید+تصاویر
این مدرسه حس عجیبی دارد؛ حس روزهای کودکی، حس شیرین زندگی و حس امید؛ مدرسه‌ای که معماری‌اش، جان می‌بخشد و خاطره دلنشینی از روزگار کودکی را به تصویر می‌کشد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۸
هوشنگ مرادی کرمانی: قصه‌های مجید شادمانی را به کودکان ما داد
هوشنگ مرادی کرمانی در مراسم نکوداشت خود بار دیگر بر لزوم توجه آموزش و پرورش به بحث لذت از ادبیات تاکید کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •