دوشنبه, ۱۰ آذر, ۱۳۹۹ / 30 November, 2020
محمد ابوالحسنی
«دیرین دیرین» را به صداوسیما بدهیم نابود می شود
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / انیمیشن دیرین دیرین / محمدرضا علیمردانی / محمد ابوالحسنی / صداوسیما
«دیرین دیرین» را به صداوسیما بدهیم نابود می شود
تهیه‌کننده انیمیشن «دیرین دیرین» که قرار است به زودی در قالب سریال از رسانه شبکه نمایش خانگی پخش شود، علت پخش نشدن این انیمیشن طنز را از تلویزیون، محدودیت‌ها و شروط خاص سازمان صداوسیما عنوان می‌کند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
«همرفیق» شهاب حسینی از «ساترا» مجوز پخش گرفت
«همرفیق»، «دیرین‌دیرین» و «واسخندیش» از رسانه‌های صوت‌وتصویر پخش می‌شوند. به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی ساترا، در اولین جلسه شورای انتشار محتوای حرفه‌ای، سه برنامه «همرفیق»، «واسخندیش» و «دیرین‌دیرین» مجوز انتشار در رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر دریافت کردند.بر این اساس برنامه «همرفیق» به تهیه‌کنندگی حسن خدادادی از رسانه نماوا، برنامه «واسخندیش» (وایستا، بخند، بیندیش) به تهیه‌کنندگی سعید شهبازی و سیروس ذوالفقاریان برای پخش از رسانه فیلمنا و همچنین انیمیشن «دیرین‌دیرین» نیز به تهیه‌کنندگی محمد ابوالحسنی مجوز انتشار در رسانه‌های فیلیمو و نماوا را دریافت کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
مو سفیدکرده‌های سینما پروانه ساخت گرفتند
جدیدترین جلسه شورای صدور پروانه ساخت سازمان سینمایی برای برخی از موسفیدکرده‌های سینما مجوز ساخت فیلم سینمایی صادر کرد. فیلم‌نامه‌های تفریق به تهیه‌کنندگی مجید مطلبی، کارگردانی و نویسندگی مانی حقیقی، افسانه اسی به تهیه‌کنندگی علیرضا رئیسیان، کارگردانی امین قوامی و نویسندگی مشترک امین روئینی و محمد کریم‌پور، می‌خواهم سالم زندگی کنم به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی فریدون جیرانی، پسری با ابروهای ضخیم به تهیه‌کنندگی محمد ابوالحسنی، کارگردانی و نویسندگی بهرام عظیمی و مستوفی به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی سیاوش اسعدی موافقت شورای ساخت سازمان سینمایی را اخذ کردند. همچنین در این جلسه فیلمنامه‌های فرار مغزها به تهیه‌کنندگی سپهر سیفی، …
خاطرات دانشجویان خارجی که به دلیل کرونا در ایران مانده‌اند
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / تلویزیون / برنامه‌های تلویزیونی / ویروس کرونا
خاطرات دانشجویان خارجی که به دلیل کرونا در ایران مانده‌اند
در دوازدهمین قسمت از فصل دوم برنامه «مکث» که  جمعه شب ساعت ٢٢:٣٠ بعد از اخبار از شبکه دو سیما پخش خواهد شد، گیتی خامنه میزبان محمد ابوالحسنی و محمد کامارا دو دانشجوی اندونزیایی و گامبیایی است که در کشورمان مشغول تحصیل  بودند و حالا بخاطر شیوع کرونا در ایران مانده‌اند.
دیرین دیرینی‌ها به سراغ کرونا رفتند
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
دیرین دیرینی‌ها به سراغ کرونا رفتند
علی درخشی (کارگردان و انیماتور) و محمد ابوالحسنی (تهیه‌کننده) که تجربه ساخت مجموعه «دیرین دیرین» را دارند، این روزها مشغول تولید مجموعه انیمیشن‌های کوتاه «کووید ۱۹ ثانیه» با سرمایه‌گذاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هستند.
مجموعه انیمیشن «کووید ۱۹ ثانیه» تولید می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / انیمیشن کوید 19 ثانیه / همه_باهم_علیه_کرونا / مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
مجموعه انیمیشن «کووید ۱۹ ثانیه» تولید می‌شود
علی درخشی (کارگردان و انیماتور) و محمد ابوالحسنی (تهیه‌کننده) که تجربه ساخت مجموعه «دیرین دیرین» را دارند، این روزها مشغول تولید مجموعه انیمیشن‌های کوتاه «کووید ۱۹ ثانیه» با سرمایه‌گذاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هستند.
انیمیشن سینمایی «پسری با ابروهای زخیم» تیر ماه ۹۹ کلید می‌خورد
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / بهرام عظیمی / انیمیشن / محمد ابوالحسنی
انیمیشن سینمایی «پسری با ابروهای زخیم» تیر ماه ۹۹ کلید می‌خورد
بهرام عظیمی کارگردان انیمیشن سینمایی «تهران ۱۵۰۰» از آغاز ساخت انیمیشن سینمایی «پسری با ابروهای زخیم» در سال آینده خبرداد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۸
جلوگیری از فاجعه‌ای انسانی
در حالی که مقامات، از شهروندان خواسته‌اند به‌دلیل گسترش ویروس کرونا از اجتماع ناضرور پرهیز کنند، زندان‌ها به دلیل تراکم جمعیت و مشکلات بهداشتی معمول، یکی از مکان‌های تجمع انسانی به حساب می‌آید که شرایط آن در روزهای شیوع کرونا نگران‌کننده است. در همین راستا جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی در نامه‌ای به مقامات قضایی خواستار آزادی یا پذیرش مرخصی برخی از زندانیان شده‌اند. خانواده‌های محمود بهشتی‌لنگرودی، اسماعیل عبدی، محمد حبیبی، نرگس محمدی، امیرسالار داوودی، فرهاد میثمی، رویین عطوفت، جعفر عظیم‌زاده، شهناز اکملی، مجید آذرپی، آتنا دایمی، سام رجبی، مراد طاهباز، نیلوفر بیانی، عبدالرضا کوهپایه، امیرحسین خالقی، هومن جوکار، طاهر قدیریان، ندا …
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
خبر سیاسی
 نامه جمعی از خانواده‌های زندانیان به مسئولان قضائی [ایسنا] جمعی از خانواده‌های زندانیان در نامه‌ای با اشاره به وضع زندان‌های کشور و  میزان برخورداری از امکانات بهداشتی و درمانی در زندان‌ها، به منظور جلوگیری از وقوع یک فاجعه انسانی خواهان آزادی یا حداقل مرخصی قابل قبول زندانیان تا پایان دوران بحران شده‌اند. خانواده محمود بهشتی لنگرودی، اسماعیل عبدی، محمد حبیبی، نرگس محمدی، امیرسالار داودی، فرهاد میثمی، رویین عطوفت، جعفر عظیم‌زاده، شهناز اکملی، مجید آذرپی، آتنا دائمی، سام رجبی، مراد طاهباز، نیلوفر بیانی، عبدالرضا کوهپایه، امیرحسین خالقی، هومن جوکار، طاهر قدیریان، ندا ناجی، مهرداد محمدنژاد، محمد ابوالحسنی، پیمان کوشک باغی، ارس امیری، جعفر فاضل و علیرضا …
۱۳۹۸/۰۶/۲۱ / محمد ابوالحسنی / انیمیشن / تبلیغات
«وب سری» بازار انیمیشن را توسعه می‌دهد/ حمایت از ایده‌های جدید
محمد ابوالحسنی تهیه‌کننده «دیرین دیرین» معتقد است با توجه به بخش «وب سری» می‌توان بازار انیمیشن را گسترش داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •