سه شنبه, ۱۹ فروردین, ۱۳۹۹ / 7 April, 2020
مدیرکل میراث فرهنگی یزد
نمایشگاه‌های مجازی روزنه‌ی نجات صنایع دستی از بحران کرونا
۴ روز قبل / استانی-فرهنگی و هنری / صنایع‌دستی / کروناویروس / یزد / مدیرکل میراث فرهنگی یزد
نمایشگاه‌های مجازی روزنه‌ی نجات صنایع دستی از بحران کرونا
اداره کل میراث فرهنگی استان یزد با توجه به وضعیت بسیار نامطلوب فعالان صنایع دستی به دنبال وقوع بحران کرونا تصمیم به راه‌اندازی صندوق کمک به اقشار آسیب دیده گرفته است تا از طریق حمایتی جدی ارگان‌های متولی و دولت از نابودی این صنعت جلوگیری کند.
پلمب تاکنون ۱۰۰ واحد غیرمجاز اقامتی در یزد
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / استانی-فرهنگی و هنری / پلمب / مدیرکل میراث فرهنگی یزد / اقامتگاه غیرمجاز / کروناویروس / گردشگری یزد
پلمب تاکنون ۱۰۰ واحد غیرمجاز اقامتی در یزد
مدیرزکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با اشاره به پلمب ۱۰۰ واحد غیرمجاز اقامتی در یزد، گفت: حفظ سلامت مردم اولویت فعالیت تاسیسات گردشگری است لذا با واحدهای متخلف برخورد و پلمب خواهند شد.
سفرتان به یزد را لغو نکنید به تعویق بیاندازید
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / استانی-فرهنگی و هنری / کروناویروس / مدیرکل میراث فرهنگی یزد / گردشگری یزد
سفرتان به یزد را لغو نکنید به تعویق بیاندازید
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از مردم خواست تا به منظور حمایت از صنعت گردشگری و با درک وضعیت فعلی فعالان این صنعت، سفر خود را به جای لغو کردن، به تعویق بیاندازند و پس از بحران کرونا از حداکثر امکانات و امتیازات، تخفیف‌ها و برنامه‌های متنوع گردشگری یزد با همان هزینه‌های رزرو شده قبل بهره ببرند.
نگران فعالیت جزیره‌ای ذی نفعان گردشگری هستیم
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / استانی-فرهنگی و هنری / گردشگری / مدیرکل میراث فرهنگی یزد
نگران فعالیت جزیره‌ای ذی نفعان گردشگری هستیم
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با اشاره به این که استان‌ها نسبت به جذب گردشگر خارجی فعال شده‌اند و هر استان به صورت تک به تک در این زمینه اقدام می‌کند، گفت: این نگرانی وجود دارد که دولت، بخش خصوصی و دانشگاه هر کدام به طور جداگانه و به صورت جزیره‌ای در این حوزه فعالیت کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
رونمایی از کتاب راهنمای حقوقی سفر به ایران
مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به همراه هیاتی از معاونان، محسن حاجی‌سعید رییس کانون راهنمایان گردشگری سراسر کشور و مصطفی فاطمی مدیرکل میراث فرهنگی یزد با حضور در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران از نخستین کتاب راهنمای حقوقی سفر به ایران رونمایی کرد. این کتاب که توسط سعید بدخش وکیل دادگستری و فعال در زمینه حقوق گردشگری نگارش شده است دارای توصیه‌های حقوقی است برای افراد و گردشگران خارجی که قصد سفر به ایران را دارند.
بهره‌برداری از ۴۰ طرح گردشگری در ایام فجر
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / استانی-فرهنگی و هنری / گردشگری / دهه فجر / مدیرکل میراث فرهنگی یزد
بهره‌برداری از ۴۰ طرح گردشگری در ایام فجر
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد از تکمیل ۴۰ طرح گردشگری و بهره‌برداری از آن در ایام دهه فجر خبر داد.
جشنواره‌های زمستانه در انتظار گردشگران یزد
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / استانی-فرهنگی و هنری / مدیرکل میراث فرهنگی یزد / جشنواره زمستانی / گردشگری یزد
جشنواره‌های زمستانه در انتظار گردشگران یزد
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد از برگزاری بیش از 10 جشنواره ملی و استانی زمستانه در یزد خبر داد.
محتکران به جان بافت جهانی یزد افتادند!
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / استانی-فرهنگی و هنری / احتکار / شهر جهانی یزد / گردشگری / مدیرکل میراث فرهنگی یزد
محتکران به جان بافت جهانی یزد افتادند!
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از نگرانی در مورد احتکار ملک در بافت‌های تاریخی این استان به ویژه عرصه بافت جهانی شهر یزد از سوی برخی سودجویان خبر داد و تدوین نظام‌نامه مختص بافت را برای مقابله با این جریان الزامی دانست.
ناگفته‌هایی از ساعت مسجد جامع کبیر یزد
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / استانی-فرهنگی و هنری / مسجد جامع یزد‎ / شهرداری یزد / مدیرکل میراث فرهنگی یزد / ساعت
ناگفته‌هایی از ساعت مسجد جامع کبیر یزد
برج ساعت مسجد جامع یزد که یکی از جاذبه‌های زیبای گردشگری یزد به شمار می‌رود، بلندترین برج ساعت در یزد و پیچیده‌ترین در نوع خود محسوب می‎شود ولی هرچند همیشه در مقابل چشم رهگذران و گردشگران قرار دارد ولی کمتر کسی با آن آشنایی دارد.
ظرفیت‌ واحدهای اقامتی استان یزد تکمیل شد
۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / استانی-فرهنگی و هنری / مدیرکل میراث فرهنگی یزد / جشنواره انار / گردشگری / تکمیل ظرفیت / مراکز اقامتی
ظرفیت‌ واحدهای اقامتی استان یزد تکمیل شد
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد تکمیل ظرفیت‎های اقامتی استان را ناشی از استقبال گردشگران از جشنواره انار در نقاط مختلف این استان اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۵
یزدی‌ها از دست «ملکه مارها» به تنگ آمدند
به دنبال گلایه‌های مردم محلی از فعالیت ملکه مارهای یزد در بافت تاریخی، مدیرکل میراث فرهنگی استان از تخلیه و تغییر کاربری این خانه تاریخی خبر می‌دهد.
ملکه مارها از بافت تاریخی یزد نقل مکان می‌کند
۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / ملکه مارها / شهر جهانی یزد / خانه تاریخی / مزایده / مدیرکل میراث فرهنگی یزد
ملکه مارها از بافت تاریخی یزد نقل مکان می‌کند
به دنبال گلایه‌های مردم محلی از فعالیت ملکه مارهای یزد در بافت تاریخی، مدیرکل میراث فرهنگی استان از تخلیه و تغییر کاربری این خانه تاریخی خبر می‌دهد.
ظاهرا میراث فرهنگی زورش به ویرانگران در یزد نمی‌رسد
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / میراث فرهنگی / یزد / بافت تاریخی
ظاهرا میراث فرهنگی زورش به ویرانگران در یزد نمی‌رسد
نرگس آبیار کارگردان سینما بار دیگر نسبت به تخریب یک بنای تاریخی در روستای ابرندآباد یزد با روش آب انداختن در خانه هشدار داد. مدیرکل میراث فرهنگی یزد هم اعلام کرد تخریبی انجام نشده است.
گردشگری دلهره‌آور از بافت جهانی یزد رخت برمی‌بندد
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / مدیرکل میراث فرهنگی یزد / گردشگری / بافت جهانی یزد / مزاحمت موتورسواران
گردشگری دلهره‌آور از بافت جهانی یزد رخت برمی‌بندد
مزاحمت برخی موتورسواران در بافت جهانی یزد که این روزها به چالشی اجتماعی تبدیل شده، گردشگری در این محدوده تاریخی را برای گردشگران خارجی دلهره‌آور کرده، مسئولان را بر آن داشته تا برای رفع این معضل گردشگری آستین بالا بزنند.
لزوم توانمندسازی گردشگری ایران در برابر نابسامانی‌های داخلی و خارجی
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / استانی-اقتصادی / مدیرکل میراث فرهنگی یزد / گردشگری / یزد
لزوم توانمندسازی گردشگری ایران در برابر نابسامانی‌های داخلی و خارجی
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، گفت: مباحث مربوط به گردشگری در یزد عمومی است و ما باید از آن به نفع توسعه اقتصادی بیشترین بهره‌برداری را انجام دهیم.
گلایه‌ی مدیر کل میراث فرهنگی یزد از ساکنان بافت تاریخی این شهر
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / استانی-فرهنگی و هنری / مدیرکل میراث فرهنگی یزد / بافت تاریخی یزد / جذب گردشگر / گردشگری / همزیستی مسالمت‌آمیز / گلایه
گلایه‌ی مدیر کل میراث فرهنگی یزد از ساکنان بافت تاریخی این شهر
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد با گلایه از روی آوردن کسبه بافت تاریخی به ایجاد کافی‌شاپ‌ و اماکنی که جذابیتی برای گردشگران ندارد، گفت: مردم بویژه ساکنان بافت تاریخی باید فرهنگ اصیل ایرانی خود را حفظ و در جامعه بسط دهند تا علاوه بر گردشگران، نسل جوان نیز میراث‌دار این فرهنگ غنی باشند.
موتورسیکلت بزرگترین مشکل گردشگری یزد!
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / استانی-فرهنگی و هنری / موتورسیکلت / گردشگری / مدیرکل میراث فرهنگی یزد / شهر جهانی یزد
موتورسیکلت بزرگترین مشکل گردشگری یزد!
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد از تردد موتورسواران به عنوان بزرگترین مشکل گردشگری یزد یاد کرد و گفت: این معضل منجر به ایجاد ترس و احساس ناامنی در بین گردشگران و در نهایت دوچندان شدن ذهنیت منفی آنها نسبت به این شهر جهانی می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۳
رالی موتورسواری پاریس به یزد رسید
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان یزد گفت: تور رالی موتورسواری پاریس با هدف بازدید از اماکن تاریخی و باستانی به ایران آمدند. به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان یزد، مصطفی فاطمی گفت: تور رالی موتورسواری پاریس باهدف طبیعت‌گردی و بازدید از اماکن تاریخی و باستانی ۲۶ مرداد از طریق مرز بازرگان وارد کشور شد، پس از بازدید از شهر اصفهان به استان یزد رسید. او با اشاره به اینکه این گروه از موتورسواران شامل ۴۰گردشگر هستند، افزود: این گروه از فرانسه، سوئیس و انگلستان به ایران سفر کردند و به مدت دو روز در یزد حضور داشتند. مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد اظهار کرد: تور رالی موتورسواری پاریس با ۲۵ دستگاه موتور و چهار دستگاه اتومبیل راهی ایران شدند. او با بیان اینکه مقصد بعدی این تور استان فارس است، افزود: …
فاضلاب بافت تاریخی یزد، عاملِ نشست در مسیر لایه‌ها
۱۳۹۸/۰۴/۲۷ / مدیرکل میراث فرهنگی یزد
فاضلاب بافت تاریخی یزد، عاملِ نشست در مسیر لایه‌ها
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور حفاظت از بافت تاریخی یزد را موضوعی استراتژیک دانست و گفت: حفاظت از این بافت تاریخی به دلیل تاثیرگذاری در ارتقای امنیت ملی اهمیت دارد و می‌تواند به وحدت، همدلی و همراهی مردم و ساکنان بافت بیانجامد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۶
میراث یزد از سرریز‏شدن حجم سرمایه‌گذاری و ممنوعیت سرمایه‌گذاری جدید در برخی محلات یزد خبر داد
دردسرهای محبوبیت برای یزدگروه ایرانشهر: جهانی شدن دردسر‏آفرین است؛ فرقی نمی‌کند یک انسان معروف باشی یا یک شهر تاریخی. شهری همانند یزد که حالا با ثبت شدن در فهرست میراث جهانی یونسکو دردسرهایش چند‏برابر شده است. هرچند ثبت در فهرست میراث جهانی مزیت‌های خوبی برای این شهر داشته و گردشگران را جذب این شهر تاریخی کرده و از سوی دیگر به برخی ساخت‏و‏سازها و تخریب‌های بناهای تاریخی پایان داده اما گویا برای این شهر دردسر‏آفرین شده است. هر جا که پای گردشگران به میان می‌آید خطراتی نیز آن منطقه گردشگری را تهدید می‌کند. شهر یزد که حتی بعد از ثبتش در میراث جهانی با ساخت‌وسازها و تخریب بافت تاریخی مواجه بوده حالا با افزایش شمار گردشگران، با افزایش حجم سرمایه‌گذاری در برخی محلات بافت تاریخی روبه‌رو شده است. اتفاقی …
ابرکوه جاذبه‌های تاریخی  و فرهنگی متعددی برای توسعه گردشگری دارد
۱۳۹۸/۰۳/۲۴ / میراث فرهنگی / شهرستان ابرکوه
ابرکوه جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی متعددی برای توسعه گردشگری دارد
یزد - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد می گوید: از لحاظ تاریخی مناطق مختلف شهرستان ابرکوه جاذبه‌های متعددی دارد که در این میان قلعه‌ها تا خانه‌های قدیمی با معماری خاص و جاذبه‌هایی که دارد هرکدام معرف فرهنگ و تمدن منطقه و عاملی برای توسعه صنعت گردشگری است.
مدیرکل میراث فرهنگی : بسیاری از متخصصان صنعت گردشگری یزد مهاجرت کردند
۱۳۹۸/۰۳/۱۱ / میراث فرهنگی / استان یزد / مهاجرت
مدیرکل میراث فرهنگی : بسیاری از متخصصان صنعت گردشگری یزد مهاجرت کردند
یزد – ایرنا – مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد توجه سند آمایش به کمبود نیروی انسانی متخصص در زمینه گردشگری را در استان خواستار شد و گفت: بسیاری از متخصصان حوزه گردشگری از جمله مدیران هتل‌ها به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۳
درپی بالا گرفتن حواشی حادثه ابیانه ورود گردشگر بدون راهنما به این روستا ممنوع شد
گردشگری؛ میان اخلاق و بی‌اخلاقیگروه ایرانشهر: چند روزی می‌شود که انتشار ویدئویی از تکخوانی یک خانم جوان در روستای تاریخی ابیانه در شبکه‌های اجتماعی جنجالی شده و اخبار پیرامون آن، این ویدئو را جنجال‌ برانگیز‌تر هم کرده است. اخباری چون احضار خانم تکخوان در ویدئو و همچنین راهنمای گردشگران به مراجع قضایی و نامه‌ رئیس شورای اسلامی روستایی ابیانه به فرماندار شهرستان نظر با رونوشتی به ریاست اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنز و ریاست پایگاه میراث فرهنگی ابیانه که در آن ورود گردشگران بدون راهنمای گردشگری را به این روستای تاریخی ممنوع کرده است. در این میان در حالی که واکنش‌ها به این اخبار و حواشی به دو قطب تقبیح این اتفاق و طالبان آزادی‌های اجتماعی تقسیم شده اما گروه دیگری از جمله برخی فعالان گردشگری نظر …
بازدید از 10 موزه یزد شنبه هفته آینده رایگان است
۱۳۹۸/۰۲/۲۶
بازدید از 10 موزه یزد شنبه هفته آینده رایگان است
یزد - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد، تعداد موزه های فعال استان را 30 مورد ذکر کرد و گفت: همزمان با روز جهانی گنجینه ( 18 ماه می)، بازدید از 10 موزه و مکان های فرهنگی - تاریخی زیر پوشش این نهاد، شنبه هفته آینده رایگان است.
روز یزد با اجرای 80 برنامه فرهنگی و گردشگری گرامی داشته شد
۱۳۹۸/۰۱/۱۰
روز یزد با اجرای 80 برنامه فرهنگی و گردشگری گرامی داشته شد
یزد - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد از برگزاری 80 برنامه مختلف در مرکز استان در دهمین روز از فروردین 98 که به عنوان روز یزد نامگذاری شد، خبر داد.
ویژه برنامه بزرگداشت روز شهرستان یزد در نوروز 1398
۱۳۹۸/۰۱/۱۰
ویژه برنامه بزرگداشت روز شهرستان یزد در نوروز 1398
یزد-ایرنا- ویژه برنامه بزرگداشت روز شهرستان یزد در نوروز 1398 ، ظهر امروز شنبه دهم فرودین ماه با حضور رستگاری فرماندار، فاطمی مدیرکل میراث فرهنگی و جمعی از مسئولان و اقشار مختلف در محل امیر چقماق یزد برگزار شد.
100 هزار گردشگر خارجی از یزد دیدن کردند
۱۳۹۷/۱۲/۰۷
100 هزار گردشگر خارجی از یزد دیدن کردند
یزد - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد گفت: از ابتدای سال 97 تا پایان بهمن ‌ماه گذشته 100 هزار گردشگر خارجی در سفر به استان از بناهای تاریخی ، فرهنگی و چشم اندازهای طبیعی دیدن کردند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •