شنبه, ۱۸ مرداد, ۱۳۹۹ / 8 August, 2020
مرد خفاشی
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
مشهورترین خفاش جهان
[شهروند]  با شیوع بیماری کرونا و انتشار اخباری مبنی بر احتمال سرایت ویروس این بیماری مرگبار از خفاش به انسان، سیل شوخی‌ها با شخصیت «بتمن» یا همان مرد خفاشی پولساز عالم سینما در فضای مجازی آغاز شد که البته تا اکنون نیز ادامه یافته است. حال و به همین مناسبت در مطلب پیش‌رو با بخشی از پیشینه این شخصیت خیالی اما سرشناس آشنا می‌شوید. 1- بیل فینگر و باب کین، خالقان شخصیت «بتمن» (مرد خفاشی) هستند. شهرت این شخصیت، از کمیک بوک (کتاب داستان‌های مصور)‌ «بتمن» که در‌ سال 1940 شروع شد. هرچند برای نخستین‌بار، ‌سال 1939 در شماره‌ 27 «داستان‌های مصور کارآگاهی» از آن رونمایی شده بود. 2- بتمن برای نخستین‌بار …
۱۳۹۸/۰۸/۲۰
ردپای یک کاراکتر سینمایی در اعتراضات خیابانی
تظاهرات اخیر در سطح جهان، عمدتاً از یک ماسک، نمادی دائمی بهره می‌برند و آن، تصویری از «جوکر» است، کاراکتری از کاراکترهای منفی سری داستان‌ها و فیلم‌های کمیک استریپ بت‌من که گوتام سیتی (شهری مثل نیویورک) را به‌هم می‌ریزد، مرد خفاشی که نماد پنهانی مبارزه با بی‌نظمی‌ها است مقابل جوکر(این نماد اهریمن) قد علم می‌کند،
۱۳۹۸/۰۸/۱۶
معرفی بازیگر پنگوئن در بتمن | مرد خفاشی دشمن خود را شناخت
کالین فارل در حال گفتگو و مذاکره با مدیران استودیو برادران وارنر برای بازی در نقش شخصیت پنگوئن در تازه‌ترین فیلم از مجموعه سینمایی «بتمن» است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / زن گربه ای / مرد خفاشی / بتمن / کت وومن / هالیوود
(تصویر) «زن گربه‌ای» به «مرد خفاشی» ملحق شد
«زن گربه‌ای» در این فیلم یکی از دشمنان قدیمی و همچنین یکی از معشوقه‌های «مرد خفاشی» محسوب می‌شود. سلاح اصلی زن گربه‌ای یک شلاق است و او ضد قهرمان داستان و یار شفیق «سلینا کایل» است.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱
جشن تولدی برای بتمن
همشهری آنلاین: دوستداران بتمن یا مرد خفاشی هشتادمین سالروز تولد این ابرقهرمان را در سراسر جهان برگزار کردند. روز ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور) روز تولد این شخصیت خیالی محسوب می‌شود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۱
«بتمن» جدید سینما معرفی شد
کمپانی برادران وارنر رسما «رابرت پتینسون» را به عنوان «بت‌من» یا مرد خفاشی جدید اعلام کرد.
 •  •  •  •  •