جمعه, ۲۰ تیر, ۱۳۹۹ / 10 July, 2020
معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
رشته‌های جدید هنری راه‌اندازی می‌شود/ کاهش عملکرد جزیره‌ای
۲ روز قبل / دانشگاه سوره / رشته های جدید هنری
رشته‌های جدید هنری راه‌اندازی می‌شود/ کاهش عملکرد جزیره‌ای
ایلنا: مدیران دانشگاه سوره روز سه شنبه هفدهم تیرماه با مدیران معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و درباره برخی همکاری های هنری با هم گفتگو کردند.
فراخوان دومین همایش بین‌المللی هنر موغام ازبکستان منتشر شد
۳ روز قبل / جشنواره موسیقی نواحی / موسیقی ایرانی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / سفارت ازبکستان
فراخوان دومین همایش بین‌المللی هنر موغام ازبکستان منتشر شد
تهران- ایرنا- فراخوان دومین همایش بین‌المللی هنر مقام کشور ازبکستان که در شهریورماه با هدف هرچه بیشتر شناساندن این هنر اصیل و مردمی کردن آن برگزار می‌شود، منتشر شد.
قول مساعد وزیر فرهنگ برای نوسازی تالار وحدت
۳ روز قبل / بنیاد رودکی / سید عباس صالحی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / لادن حیدری / معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / محمد اله یاری / تالار وحدت
قول مساعد وزیر فرهنگ برای نوسازی تالار وحدت
تهران- ایرنا- بدنبال رایزنی برای نوسازی تالار وحدت توسط مدیرعامل بنیاد رودکی با مقامات اپرای وین، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سیستم مکانیکی صحنه گردان و سایر امکانات صحنه تالار وحدت بازدید و نسبت به نوسازی تالار وحدت قول مساعد داد.
تاریخ انتخابات خانه موسیقی اعلام شد
۴ روز قبل / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / موسسه خانه موسیقی
تاریخ انتخابات خانه موسیقی اعلام شد
تهران- ایرنا- انتخابات کانون‌های ده‌گانه خانه موسیقی از ابتدای مرداد ماه برگزار می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
نت‌های گران!
گروه فرهنگ و هنر – بیش از چهار ماه از تعطیلی کلیه فعالیت‌های هنری به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا در کشور می‌گذرد. در این مدت گرچه موسیقی تعطیل نبود و هنرمندان با کنسرت‌های آنلاین تلاش کردند تا جریان موسیقی ادامه داشته باشد و مردم هم روزهای خانه‌نشینی را ساده‫تر بگذرانند اما صنعت موسیقی از لحاظ مالی مانند دیگر بخش‌های هنری متحمل ضررهای گوناگونی شد. اما حالا سالن‌های کنسرت اجازه فعالیت دارند و مردم می‌توانند از نزدیک شاهد اجرای خوانندگان محبوب‌شان باشند. اما در این میان آنچه تعجب‌برانگیز بود افزایش قیمت برخی بلیت‌های کنسرت‌های پیش رو بود. اقدامی که خبر از ناهماهنگی بخش‌های گوناگون با هم داشت.اول اسفند ماه که کرونا وارد کشور شد، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یک اقدام پیشگیرانه کلیه فعالیت‌های هنری …
شورای فرهنگ عمومی به مثابه پارلمان فرهنگی است
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / میراث فرهنگی
شورای فرهنگ عمومی به مثابه پارلمان فرهنگی است
تهران- ایرنا- دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در دیدار عصر روز گذشته وزیر و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاون اول رئیس جمهور گفت: شورای فرهنگ عمومی کشور به مثابه مجلس و پارلمان فرهنگی است که شخصیت‌های حقیقی و حقوقی در آن حضور دارند.
جشنواره موسیقی جوان، ۱۰۰ داور و دوهزار و ۴۰۰ اثر
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / انجمن موسیقی ایران / جشنواره موسیقی جوان
جشنواره موسیقی جوان، ۱۰۰ داور و دوهزار و ۴۰۰ اثر
تهران- ایرنا- یکصد داور در جشنوارۀ ملی موسیقی جوان مرحله اول بررسی آثار را با مرور دوهزار و ۴۰۰ اثر ارسالی آغاز کردند.
در گذر فرهنگ؛ هفته‌ای که گذشت
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / میراث فرهنگی / محمدعلی کشاورز
در گذر فرهنگ؛ هفته‌ای که گذشت
تهران- ایرنا- درگذشت پیشکسوت سینما و تئاتر محمدعلی کشاورز را می‌توان از مهمترین و البته تاثربرانگیزترین رویداد هفته‌ای که گذشت عنوان کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
دستورالعمل اجرای کنسرت‌ها
دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به اعلام آغاز فعالیت‌های هنری از ابتدای تیرماه، دستورالعملی را به سالن‌ها و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها اعلام کرد. به گزارش همشهری، براساس این دستورالعمل، اجرای کنسرت و برنامه‌های موسیقی با رعایت این شرایط امکان‌پذیر است:     بلیت‌فروشی در سایت­‌های بلیت‌فروشی حداکثر تا ۵۰ درصد ظرفیت سالن مورد نظر انجام شود.   سایت­‌های بلیت‌فروشی به‌گونه­‌ای برنامه‌نویسی کنند که بر آن مبنا به ازای هر خرید (فردی یا گروهی) و رزرو صندلی، …
دستورالعمل اجراهای موسیقی صحنه‌ای ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / کرونا / موسیقی ایرانی / کنسرت موسیقی / دفتر موسیقی / سهم اهالی فرهنگ در مهار کرونا
دستورالعمل اجراهای موسیقی صحنه‌ای ابلاغ شد
تهران- ایرنا- دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به اعلام آغاز فعالیت‌های هنری از ابتدای تیرماه، دستورالعملی را به سالن‌ها و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها ابلاغ کرد.
کرونا، کنسرت موسیقی و ابهام از بازگشت سرمایه‌
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / کنسرت موسیقی / محمد اله یاری / فاصله گذاری اجتماعی / تبعات کرونا بر اقتصاد ایران و جهان از نگاه اساتید دانشگاه / سهم اهالی فرهنگ در مهار کرونا / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا
کرونا، کنسرت موسیقی و ابهام از بازگشت سرمایه‌
تهران- ایرنا- با توجه به چراغ سبز دولت بر بازگشایی فعالیت‌های هنری و فعالیت‌های نمایشی علاقه‌مندان اجراهای زنده موسیقی در انتظار آغاز فروش بلیط برای کنسرت‌های رسمی هستند. اما گویا برگزارکنندگان اجراها هنوز از میزان استقبال مردم در شرایط فعلی و در نهایت توجیه اقتصادی این رویداد هنری مطمئن نیستند.
صورت‌های مالی بنیاد رودکی تصویب شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / بنیاد رودکی / سید عباس صالحی / سید مجتبی حسینی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / لادن حیدری / معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
صورت‌های مالی بنیاد رودکی تصویب شد
تهران - ایرنا - مجمع عمومی سالانه عادی هیات امنای بنیاد فرهنگی و هنری رودکی به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و صورت‌های مالی سال ۹۷ بنیاد تصویب شد.
مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی موسیقی جوان تمدید شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / انجمن موسیقی ایران / محمد اله یاری
مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی موسیقی جوان تمدید شد
تهران- ایرنا- آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانۀ چهاردهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان به دلیل شرایط خاص اجتماعی به دلیل شیوع بیماری کرونا، بار دیگر تمدید شد.
گزارش عملکرد یک‌ساله موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر ارائه شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / هنرهای تجسمی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
گزارش عملکرد یک‌ساله موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر ارائه شد
تهران- ایرنا-مجمع عمومی موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه برگزار و گزارش عملکرد یک ساله آن ارائه شد.
تجمیع نظرات کارشناسی جشنواره سی‌و پنجم موسیقی فجر
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / جشنواره موسیقی فجر / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
تجمیع نظرات کارشناسی جشنواره سی‌و پنجم موسیقی فجر
تهران- ایرنا- آخرین جلسه شورای ارزیابی جشنواره موسیقی فجر برگزار و مقرر شد جمع بندی نظرات نهایی به معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شود. 
مهمترین دغدغه معاونت امور هنری وزرات ارشاد توجه به آسیب‌هاست
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / وزارت ارشاد / سید مجتبی حسینی / معاونت هنری وزیر ارشاد
مهمترین دغدغه معاونت امور هنری وزرات ارشاد توجه به آسیب‌هاست
ایلنا: معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد:حمایت از جامعه هنری در روزهای شیوع کرونا از اولویت‌های معاونت هنری وزارت ارشاد است.
معاون هنری وزارت فرهنگ: حمایت از جامعه هنری در روزهای شیوع کرونا اولویت ماست
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / فرهنگسرای نیاوران / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / حسین دهلوی / دفتر موسیقی / تالار وحدت / اداره کل هنرهای نمایشی
معاون هنری وزارت فرهنگ: حمایت از جامعه هنری در روزهای شیوع کرونا اولویت ماست
تهران- ایرنا- معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اولویت اصلی و مهمترین دغدغه این نهاد توجه به آسیب‌هایی است که به دلیل تعطیلی فعالیت‌ها به هنرمندان و فعالان هنر وارد شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۶
برنامه‌ای برای تئاتر بعد از کرونا وجود ندارد
رئیس انجمن صنفی تماشاخانه‌های خصوصی ایران گفت: هیچ برنامه‌ای برای سالن‌ها و گروه‌های نمایشی پس از گذر از بحران کرونا نداریم.شاهین چگینی در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: هفته گذشته جلسه‌ای با قادر آشنا مدیرکل جدید هنرهای نمایشی برگزار و در آن ضمن معارفه، مسائل و مشکلات تماشاخانه‌دارها مطرح شد.وی افزود: در خصوص آسیب‌هایی که سالن‌های خصوصی و صاحبان آن در مدت تعطیلی تئاتر به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا با آن مواجه شدند، صحبت‌هایی صورت گرفت و اینکه به علت شرایط فعلی تماشاخانه‌دارها نیازمند کمک و حمایت‌های مالی و معنوی دولت به واسطه مرکز هنرهای نمایشی هستند.به گفته وی، آشنا قول مساعد برای پیگیری رفع مشکلات از سوی دولت به واسطه این نهاد داده است و همان‌طور که در جلسات هیئت دولت نام تئاتر مشخصا ذکر شده، …
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
حمایت ارشاد از هنرمندان در روزهای کرونایی
سید مجتبی حسینی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از پیگیری‌هایی برای حمایت از هنرمندان در ایام کرونایی خبر داد و افزود: «هنرمندان و گروه‌های هنری در این شرایط که فعالیت‌های فرهنگی و هنری تعطیل است، حمایت می‌شوند.» او به ایسنا گفت: «تعطیلی ناگزیر فعالیت‌های فرهنگی و هنری برای جامعه، هنرمندان و فعالان این حوزه پیامدهایی دارد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی براساس وظیفه حمایتی خود، از هنرمندان در این شرایط حمایت می‌کند.» او افزود: «از زمان تعطیلی فعالیت‌های فرهنگی و هنری به دلیل شیوع ویروس کرونا، پیگیری‌های مستمری از طرف وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت امور هنری و ادارات کل از بخش‌های مختلف دولت برای حمایت از هنرمندان …
اعلام برنامه‌های هنری در روزهای قرنطینه
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / کرونا / عکاسی / هنرهای تجسمی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / کنسرت موسیقی / کرونا و کسب‌وکارها: از دورکاری تا رونق آنلاین‌ها
اعلام برنامه‌های هنری در روزهای قرنطینه
تهران - ایرنا - برنامه‌ها و آثار هنری در روزهای قرنطیه به دلیل شیوع ویروس کرونا در فضای مجازی منتشر و اعلام می‌شود.
خدمت به تئاتر با حمایت و همراهی وزارت فرهنگ ممکن می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / شهرام کرمی / قادر آشنا
خدمت به تئاتر با حمایت و همراهی وزارت فرهنگ ممکن می‌شود
تهران- ایرنا- مدیر کل جدید هنرهای نمایشی اظهار امیدواری کرد که خدمت به تئاتر با حمایت و همراهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ممکن شود.
حضور بی‌سابقه بانوان در جشنواره موسیقی نواحی ۱۳۹۸
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / جشنواره موسیقی نواحی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / محمد اله یاری / استانداری کرمان
حضور بی‌سابقه بانوان در جشنواره موسیقی نواحی ۱۳۹۸
تهران- ایرنا- یکی از مهم‌ترین رویدادهای موسیقی در سال گذشته جشنواره موسیقی نواحی بود که دوازدهمین دوره آن از ۱۶ تا ۱۹ آبان در کرمان با افزایش حضور بانوان در صحنه اجراها برگزار شد.
تئاتری‌ها برای کمک به شرایط کرونا با ماهیت خود به میدان بیایند
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / ویروس کرونا / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / تئاتر شهر / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
تئاتری‌ها برای کمک به شرایط کرونا با ماهیت خود به میدان بیایند
تهران- ایرنا- پژوهشگر و نمایشنامه‌نویس تئاتر گفت: با انتشار بخش‌های کوتاه نمایشی در فضای اینترنت سهم خود را در شرایط شیوع کرونا انجام دهیم.
سازهایی که در ۹۸ بی‌صدا شد
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / دفتر موسیقی / چهره ماندگار موسیقی
سازهایی که در ۹۸ بی‌صدا شد
تهران- ایرنا- برخی هنرمندان موسیقی در سال ۹۸ چشم از جهان فروبستند و تا آرامگاه ابدی بدرقه شدند؛ در این میان فقدان برخی چهره‌ها چنان سنگین بود که به اعتقاد بسیاری جای خالی آنها هرگز پر نخواهد شد.
دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در ایلام برگزار می‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / استانی-فرهنگی و هنری / جشنواره کتابخوانی رضوی / استان ایلام / کتابخانه‌های عمومی
دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در ایلام برگزار می‌شود
دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین المللی امام رضا علیه‌السلام و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین علیهم‌السلام، به‌ویژه حضرت امام رضا علیه‌السلام و افزوده شدن منابع مرتبط با سیره حضرت امام هادی علیه‌السلام به عنوان بخش ویژه دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، همزمان با ایام فرخنده دهه‌کرامت، برگزار می‌شود.
قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / سید عباس صالحی / سید مجتبی حسینی / البرز / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / کهگیلویه وبویراحمد / موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران / شهرام کرمی / قادر آشنا / اداره کل هنرهای نمایشی
قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی شد
تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی قادر آشنا را به عنوان مدیرکل هنرهای نمایشی منصوب کرد.
بررسی پیامدهای تعطیلی فعالیت‌های هنری در معاونت هنری وزارت ارشاد
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / هادی مظفری / شهرام کرمی / محمد الهیاری / مرضیه شفاپور / سید مجتبی حسینی
بررسی پیامدهای تعطیلی فعالیت‌های هنری در معاونت هنری وزارت ارشاد
جلسه ویژه مدیران معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با موضوع بررسی پیامدهای تعطیلی فعالیت‌های هنری به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار شد.
راهکارهای عبور از خسارت تعطیلی فعالیت‌های هنری به شکل یکپارچه ابلاغ می‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / سید مجتبی حسینی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / شهرام کرمی / اداره کل هنرهای نمایشی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
راهکارهای عبور از خسارت تعطیلی فعالیت‌های هنری به شکل یکپارچه ابلاغ می‌شود
تهران- ایرنا- مدیرکل اداره هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری جلسه راهکارهای عبور از پیامدهای تعطیلی فعالیت‎‌های هنری کشور به سبب شیوع ویروس کرونا با حضور معاون امور هنری وزارتخانه، گفت: به شکل یکپارچه و هماهنگ دستورالعمل حمایت از گروه‌های هنری و جبران آسیب‌ها و خسارت‌های آنها ظرف ۴۸ ساعت آینده ابلاغ می‌شود.
شهرام کرمی از مدیریت مرکز هنرهای نمایشی استعفا داد
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / شهرام کرمی
شهرام کرمی از مدیریت مرکز هنرهای نمایشی استعفا داد
تهران - ایرنا - شهرام کرمی مدیرکل اداره هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار متنی کوتاه در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به پایان ماموریت دو ساله‌اش در مدیریت تئاتر کشور از سمت خود استعفا داد.
زنده‌یاد محمدی می خواست با جان‌بخشی به عروسک‌ها روزگار را برای مردم ایران زیباتر سازد
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ / سید مجتبی حسینی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک / نمایش
زنده‌یاد محمدی می خواست با جان‌بخشی به عروسک‌ها روزگار را برای مردم ایران زیباتر سازد
تهران - ایرنا - معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی ضمن تسلیت درگذشت گلزار محمدی هنرمند تئاتر عروسکی و دبیر هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران - مبارک نوشت: این هنرمند می خواست با جان‌بخشی به عروسک‌ها روزگار را برای مردم ایران زیباتر سازد.
هوشنگ ظریف، مرد آراسته و استوار موسیقی ایران بود
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ / سید مجتبی حسینی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / چهره ماندگار موسیقی
هوشنگ ظریف، مرد آراسته و استوار موسیقی ایران بود
تهران - ایرنا - معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی یادداشتی درگذشت استاد «هوشنگ ظریف» نوازنده و آهنگساز به نام و پیشکسوت کشورمان را تسلیت گفت و از او به عنوان مرد آراسته و استوارِ موسیقی ایران یاد کرد.
مؤسسه هنرمندان پیشکسوت ادغام نمی‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
مؤسسه هنرمندان پیشکسوت ادغام نمی‌شود
ایلنا: ​جلسه هیأت امنای مؤسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور اعضای هیأت امنا در معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
اطلاعیه دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری برای مقابله با کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / مدیریت بحران / کرونا / بیماری / دفتر برنامه ریزی و آموزش‌های هنری
اطلاعیه دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری برای مقابله با کرونا
ایلنا: دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، اطلاعیه‌ای را صادر کرد.
دفتر آموزش‌های هنری نسبت به فعالیت آموزشگاه‌ها اطلاعیه داد
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / آموزشگاه های آزاد هنری / کرونا / وزارت ارشاد
دفتر آموزش‌های هنری نسبت به فعالیت آموزشگاه‌ها اطلاعیه داد
دفتر برنامه ریزی و آموزش‌های هنری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به ضرورت به کارگیری اقدامات پیشگیرانه بهداشتی در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، اطلاعیه ای را صادر کرد.
اطلاعیه وزارت ارشاد درباره فعالیت آموزشگاه‌ها برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / اطلاعیه / معاونت هنری / کرونا در ایران
اطلاعیه وزارت ارشاد درباره فعالیت آموزشگاه‌ها برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا
ایلنا: دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به ضرورت به کارگیری اقدامات پیشگیرانه بهداشتی در جلوگیری از گسترش ویروس…
آغاز به یاد سردار و پایان با پرواز همای
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / جشنواره موسیقی فجر / بنیاد رودکی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / علی ‌اصغر مونسان / علی اصغر کاراندیش مروستی / محمد اله یاری / محمود واعظی / تالار وحدت / سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر
آغاز به یاد سردار و پایان با پرواز همای
تهران- ایرنا- شب گذشته و در آخرین شب اجراهای رسمی جشنواره موسیقی فجر، ارکستر ملی با نواختن قطعه‌ای به یاد سپهبد شهید قاسم سلیمانی برنامه‌ها را آغاز و گروه «مستان نو» به سرپرستی «پرواز همای» اجراهای رسمی جشنواره فجر را به پایان رساندند.
از جز فرانسوی تا انبوه قلم‌های لیزری
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / جشنواره موسیقی فجر / بنیاد رودکی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / تالار رودکی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / بلژیک / محمد اله یاری / حوزه هنری / تالار وحدت / پاریس
از جز فرانسوی تا انبوه قلم‌های لیزری
تهران- ایرنا- هفتمین شب از سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در شش سالن پایتخت با اجراهای هنرمندان ایرانی و خارجی به پایان رسید، در جذاب‌ترین اجراها، قطعه پاپ «این حس نابه» در هیاهوی نورهای لیزری عوامل حراست سالن میلاد برای اولین بار اجرا شد و «امیل پاریزین» فرانسوی و گروهش آلبوم «عصر زیبا» را در تالار وحدت اجرا کردند.
برگزیدگان پنج بخش جشنواره مدولباس فجر معرفی شدند
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / مد ولباس / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / مد و لباس / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / کارگروه ساماندهی مد و لباس / جشنواره ‌های فجر / نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر
برگزیدگان پنج بخش جشنواره مدولباس فجر معرفی شدند
تهران - ایرنا - همزمان با آئین اختتامیه بخش‌های صنعت، مؤسسات، علمی دانشگاهی و فرهنگی و هنری نهمین جشنواره بین‌المللی مُد و لباس فجر، برگزیدگان هر بخش‌ معرفی و با حضور دبیر کارگروه ساماندهی مدولباس کشور و رئیس جشنواره و شماری از مسئولان فرهنگی و هنری از نفرات برتر تجلیل شد.
اجراهای شب هفتم جشنواره موسیقی فجر؛ آغاز بخش ویژه بانوان
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / جشنواره موسیقی فجر / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / محمد اله یاری / حوزه هنری / تالار وحدت / سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر
اجراهای شب هفتم جشنواره موسیقی فجر؛ آغاز بخش ویژه بانوان
تهران- ایرنا- شب هفتم از سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر، با حضور ۱۲ هنرمند و گروه ایرانی و خارجی در شش سالن محل برگزاری مهمترین رویداد موسیقی کشور در حالی برگزار خواهد شد که گروه‌های موسیقی ویژه بانوان از امشب به روی صحنه خواهند رفت.
از باران شکوفه‌های ودا تا نخستین حضور در جشنواره موسیقی فجر
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / جشنواره موسیقی فجر / بنیاد رودکی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / دفتر موسیقی / سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر
از باران شکوفه‌های ودا تا نخستین حضور در جشنواره موسیقی فجر
تهران- ایرنا- در ششمین شب از جشنواره سی‌وپنجم موسیقی فجر شاهد روایتگری دامنه وسیعی از سبک‌های متنوع از موسیقی ایران بودیم؛ در جذاب‌ترین اجرا گروه کوبه‌ای و آوازی ودا با هنرمندان خردسال تالار وحدت را شکوفه‌باران و «آرون افشار» اولین حضور خود و گروهش را در بخش پاپ جشنواره تجربه کرد.
غنا به معنای حرام بودن همه مصادیق موسیقی نیست
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / جشنواره موسیقی فجر / بنیاد رودکی / فرهنگستان هنر / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / محمد اله یاری / سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر
غنا به معنای حرام بودن همه مصادیق موسیقی نیست
تهران- ایرنا- کارشناس حوزه علمیه گفت: واژه غنا به این معنا نیست که همه مصادیق موسیقی، حرام است کما اینکه وقتی به مباحث فقهی حوزه موسیقی می‌پردازیم به شرایطی درباره آن اشاره می‌کنیم که مصادیق حرام موسیقی را بازگو می‌کند، پس اگر درباره غنا حرف می‌زنیم در حوزه مصادیق حرام موسیقی سخن می‌گوییم نه تمامیت موسیقی. موسیقی می‌تواند مصادیق مستحب و واجب داشته باشد.
از امروز؛ آغاز به‌کار بخش پژوهش در جشنواره موسیقی فجر
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / جشنواره موسیقی فجر / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / فرهنگستان هنر / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / محمد اله یاری / موسسه خانه موسیقی / سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر
از امروز؛ آغاز به‌کار بخش پژوهش در جشنواره موسیقی فجر
تهران- ایرنا- بخش نشست‌های پژوهشی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر تا ساعاتی دیگر در فرهنگستان هنر کار خود را آغاز خواهد کرد.
رمز موفقیت جشنواره موسیقی فجر از دبیری فرهت تا تدوین آیین‌نامه
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / جشنواره موسیقی فجر / حمید رضا نوربخش / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / محمد اله یاری / دفتر موسیقی / موسسه خانه موسیقی / سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر
رمز موفقیت جشنواره موسیقی فجر از دبیری فرهت تا تدوین آیین‌نامه
تهران- ایرنا- دو تن از موسیقیدان‌های پیشکسوت ایران ضمن ابراز رضایت عملکرد دبیر جشنواره سی و چهارم موسیقی فجر از شاهین فرهت در مقام دبیری جشنواره سی و پنجم موسیقی فجر بعنوان یک گزینه ارزشمند با کوله باری از تجربه یاد کردند.
استقبال ۷۵۰۰ نفری از شب دوم جشنواره موسیقی فجر
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / جشنواره موسیقی فجر / فرهنگسرای نیاوران / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / ارکستر سمفونیک تهران / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / محمد اله یاری / تالار وحدت
استقبال ۷۵۰۰ نفری از شب دوم جشنواره موسیقی فجر
تهران - ایرنا - دومین شب سی‌ وپنجمین جشنواره موسیقی فجر با ۱۱ اجرا در ۶ سالن تهران میزبان ۷۵۰۰ مخاطب شد.
شیراز نیز میزبان جشنواره موسیقی فجر شد
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / جشنواره موسیقی فجر / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / محمد اله یاری / سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر
شیراز نیز میزبان جشنواره موسیقی فجر شد
تهران- ایرنا- اجراهای سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در استان فارس از امروز آغاز می‌شود.
جشنواره موسیقی فجر فرصتی است برای شناخت ظرفیت‌ها
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / جشنواره موسیقی فجر / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / محمد اله یاری / سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر
جشنواره موسیقی فجر فرصتی است برای شناخت ظرفیت‌ها
تهران- ایرنا- دبیر سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در پیامی به این رویداد نوشت: رویدادها و جشنواره های موسیقی از جمله جشنواره موسیقی فجر فرصتی است تا شناختی از وضعیت موسیقی و ظرفیت‌های هنرمندان و جوانان و اجرای آثارشان فراهم شود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
پیشنهادهای شورای جشنواره موسیقی فجر برای تغییر آیین‌نامه ارائه شد
شورای ارزیابی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، پیشنهادهای خود را برای تغییر آیین‌نامه این رویداد ملی ارائه کرد.به گزارش «ابتکار» و به نقل از روابط‏عمومی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر؛ در جلسه شورای ارزیابی جشنواره، اعضای شورا پیشنهادهایی درباره تغییر مواردی در آیین‏نامه را مطرح کردند.بر اساس آیین‌نامه جشنواره موسیقی فجر، بر حسب ضرورت و یا پیشنهاد شورای ارزیابی جشنواره، تغییر آیین‌نامه می‌تواند انجام شود.پیشنهادهای شورای ارزیابی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر به معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه می‌شود تا پس از بررسی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارسال شود.شورای ارزیابی جشنواره موسیقی فجر بر اساس آیین‌نامه جشنواره موسیقی فجر با ترکیب نماینده معاون امور هنری، مشاور برنامه‌ریزی …
گرامیداشت جان‌باختگان سانحه هوایی در جشنواره موسیقی فجر
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / جشنواره موسیقی فجر / سید مجتبی حسینی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / محمد اله یاری / دفتر موسیقی
گرامیداشت جان‌باختگان سانحه هوایی در جشنواره موسیقی فجر
تهران- ایرنا- یاد هموطنان پرواز هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ اوکراین؛ به‌ویژه موسیقیدان ایرانی «روجا آزادیان» طی برنامه‌ای ویژه درسی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر گرامی داشته خواهد شد.
نشست هماهنگی چهار جشنواره هنری فجر در معاونت هنری برگزار شد
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / جشنواره تجسمی فجر / نادر برهانی‌ مرند / هنرهای تجسمی / مد و لباس / ابراهیم حقیقی / تئاتر / شهرام کرمی / جشنواره موسیقی فجر / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / فرهنگ و ارشاد اسلامی
نشست هماهنگی چهار جشنواره هنری فجر در معاونت هنری برگزار شد
تهران- ایرنا- نشست هماهنگی سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، سی و پنجمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در معاونت امور هنری برگزار شد.
هشتمین بینال مجسمه‌سازی تهران در باغ کتاب و منطقه فرهنگی عباس آباد
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / هنرهای تجسمی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / هادی مظفری
هشتمین بینال مجسمه‌سازی تهران در باغ کتاب و منطقه فرهنگی عباس آباد
تهران - ایرنا -هشتمین بینال مجسمه‌سازی تهران از اسفند ۹۸ تا اردیبهشت ۹۹ در باغ کتاب تهران و اراضی منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد برگزار می‌شود.
نمایشگاه هنرمندان توانیاب نشان‌دهنده همت بالای انسانی است
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / سید عباس صالحی / سید مجتبی حسینی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / هنرهای تجسمی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / هنرمندان / انجمن حمایت از کودکان و نوجوانان توانیاب / معلولان
نمایشگاه هنرمندان توانیاب نشان‌دهنده همت بالای انسانی است
تهران-ایرنا- وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه هنرمندان توانیاب با اشاره به توانایی بالای اینگونه هنرمندان، تاکید کرد: سطح کارهای متفاوت نشان‌دهنده همت بلند انسانی است که در این نمایشگاه نشان داده شده که اگر انسان چیزی را بخواهد حتما به دست می‌آورد.
تاکید ایران و اسلوونی بر توسعه دیپلماسی عمومی
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / سید عباس صالحی / سید مجتبی حسینی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / هنرهای تجسمی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / رسانه / اسلوونی / سینما / تئاتر / موسیقی
تاکید ایران و اسلوونی بر توسعه دیپلماسی عمومی
تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سفیر اسلوونی در تهران دیدار و دو طرف بر توسعه و گسترش دیپلماسی عمومی و همکاری‌های فرهنگی و هنری تاکید کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / سید مجتبی حسینی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / گالری گردی / هادی مظفری
گالری‌های تهران پاسخگوی نیاز هنرمندان نیست
تهران- ایرنا- معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با این که در سال‌های اخیر به تعداد گالری‌های تهران افزوده شده اما این تعداد گالری هنوز پاسخگوی نیازهنرمندان نیستند و گاه یک هنرمند برای نمایش آثارش چند سالی انتظار می‌کشد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
آیا «پیش‌نویس لایحه اصلاح برخی قوانین و مقررات مالیاتی» مشمول اهالی فرهنگ خواهد شد؟
فرهنگ زیرِ تیغ مالیاتگروه فرهنگ و هنر - چندی است که خبر لغو معافیت مالیاتی حوزه فرهنگ و هنر خبرساز شده و هنرمندان و اهالی فرهنگ نسبت به این اتفاق واکنش نشان دادند. از آنجایی که حوزه فرهنگ در بیشتر بخش‌ها، حوزه‌ای رنجور از نظر اقتصادی است آیا این تصمیم حیات اصحاب فرهنگ و هنر را با تهدید مواجه نخواهد کرد؟تقریبا از دهه سوم آبان‏ماه متن پیش‌نویس لایحه اصلاح برخی قوانین و مقررات مالیاتی توسط سازمان امور مالیاتی کشور برای تحقق اهداف مرتبط با «اقتصاد مقاومتی» در حوزه‌های خرد و کلان منتشر شد. قرار است این لایحه تا پایان پاییز در مجلس شورای اسلامی بررسی و تصویب شود. در بخشی از این لایحه به لغو معافیت مالیاتی فعالیت‌های فرهنگی و هنری نیز اشاره شده که نگرانی بسیاری از اهالی این حوزه را در پی داشته است. …
۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / استانی-فرهنگی و هنری / وزارت ارشاد / شهر خلاق
توسعه نامتوازن نیروهای فرهنگی عامل اصلی توسعه نیافتگی شهرها
مدیر بخش امور استان‌های معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی ایجاد شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در استان‌های مختلف کشور خبر داد و گفت: عامل اصلی توسعه نیافتگی شهرها، توسعه نامتوازن نیروهای فرهنگی است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / سید مجتبی حسینی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / مدیر عامل بنیاد رودکی
اهمیت آشنایی مردم اسلواکی با هنر ایران
تهران- ایرنا- معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که به دعوت وزارت فرهنگ اسلواکی به این کشور سفر کرده است در دیدار با کونراد ریگور معاون وزیر فرهنگ کشور میزبان از اهمیت آشنایی مردم این کشور با هنر ایران سخن گفت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / براتیس لاوا / سید مجتبی حسینی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / اسلواکی / سیدمجتبی حسینی / محمد معتمدی
ارکستر سازهای ملی در براتیسلاوا نواخت
تهران- ایرنا- هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با اجرای ارکستر سازهای ملی ایران به خوانندگی محمد معتمدی و برگزاری نمایشگاه عکس با حضور معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد در براتیسلاوا، پایتخت این کشور برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / تئاتر / جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر
روایت سروهایی که حیثیت مرگ را به بازی گرفتند
تهران- ایرنا- معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر نوشت: آموزه‌ای مغتنم است «جنگ» و خوشا تئاتر که خردمندانه از آن پرچمی به رنگ «صلح» برساخته و به روایت سروهایی سرگرم است که از خاکِ خویش کوتاه نیامدند و به اعجاز ایثار، حیثیت مرگ را به بازی گرفتند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / بنیاد رودکی / جشنواره موسیقی نواحی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / سیدمجتبی حسینی
موسیقی نواحی شرح شریف سرزمین‌هاست
تهران- ایرنا- سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از موسیقی نواحی با عنوان شرح شریف سرزمین‌ها یاد کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / سید مجتبی حسینی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / آموزشگاه‌ موسیقی / آموزشگاه‌های آزاد موسیقی / انتصاب / دفتر موسیقی / موسسه خانه موسیقی
اعضای شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد موسیقی معرفی شدند
تهران- ایرنا- معاون امور هنری وزیز فرهنگ و ارشاد اسلامی در احکامی جداگانه اعضای شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد موسیقی را منصوب کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / هنرهای تجسمی / نمایشگاه سفال / مدیرکل هنرهای تجسمی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
معارفه اعضای جدید انجمن هنرمندان سفالگر و سرامیست
تهران- ایرنا- اعضای جدید هیئت مدیره انجمن هنرمندان سفال و سرامیک در نشستی با هدف معارفه میزبان مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بودند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / محمدمهدی طباطبائی نژاد / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / حسین احمدی / هنرمندان / تئاتر / بازیگر سینما و تلویزیون
اعطای نشان درجه یک هنری به پنج پیشکسوت حوزه تئاتر
تهران - ایرنا - دبیرخانه شورای ارزشیابی هنرمندان، شاعران و نویسندگان کشور در نشستی به رضا بابک، محمدرضا خاکی، صادق عاشورپور، آتش تقی پور و داریوش مودبیان از هنرمندان پیشکسوت حوزه تئاتر نشان درجه یک هنری اعطا کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵ / سید مجتبی حسینی / نمایشگاه هنری / علی نصیریان / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
رونمایی از طنزآوران و افتتاح شمس و قمر
تهران- ایرنا- معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر پنجشنبه علاوه بر حضور در آئین رونمایی آلبوم «سروها ایستاده می‌میرند» در افتتاحیه نمایشگاه شمس و قمر و رونمایی از کتاب طنزآوران نیز شرکت کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵ / خرمشهر / دفاع مقدس / حسین خانزادی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / تالار وحدت
سروها ایستاده می‌میرند رونمایی شد
تهران- ایرنا- آیین رونمایی از اثر «سروها ایستاده می‌میرند» با آهنگ‌سازی «حامد صقیری» و همراهی گروه بزرگ سازهای ایرانی شاهو، با حضور معاون هنری وزارت ارشاد و تعدادی از مقامات لشکری در تالار وحدت برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / بنیاد فرهنگی و هنری رودکی / بنیاد رودکی / سید مجتبی حسینی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
مدیرعامل جدید بنیاد فرهنگی هنری رودکی معرفی شد
تهران- ایرنا- مهدی افضلی به عنوان مدیرعامل بنیاد فرهنگی و هنری رودکی معرفی شد و علی‌اکبر صفی‌پور مدیرعاملِ سابق این نهاد مسئولیت مدیریت دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری را برعهده گرفت.
۱۳۹۸/۰۶/۲۷ / سید عباس صالحی / سید مجتبی حسینی / جشنواره ملی / تئاتر خیابانی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / تئاتر / استانداری سیستان و بلوچستان / ایرانشهر
نگاه آمایشی به هنر نیاز و حمایت نهادها از آن، ضروری است
تهران- ایرنا- معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تاثیر هنر در فردای کشور به جهت رشد جوانان آموزش دیده و میزان علاقه عمومی به این مهم، تاکید کرد: نگاه آمایشی به هنر نیاز و با توجه به رشد گروه‌های هنری و نیازهای حوزه هنری، مشارکت و حمایت نهادهای مختلف ضروری است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / مجسمه / نگارگری / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / مدیرکل هنرهای تجسمی / خانه هنرمندان ایران / نگارخانه
بازدید معاون امور هنری از دو نمایشگاه در خانه هنرمندان
تهران- ایرنا- معاون امور هنری و مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد از نمایشگاه‌های هنری خانه هنرمندان بازدید کردند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / تعزیه خوانی
برنامه‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد
تهران-ایرنا- برنامه‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچون نمایشگاه نقاشی قهوه‌خانه‌ای، اپرای عاشورا، مجالس شبیه‌خوانی و شعر عاشورایی ویژه ماه محرم و سوگواری امام حسین (ع) برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / جشنواره موسیقی جوان / دفتر موسیقی / وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
لزوم استمرار استعدادیابی در جشنواره‌ها و برنامه‌های هنری
تهران – ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم استمرار استعداد یابی در برنامه‌ها و فضاهای هنری تأکید کرد و گفت: استعدادهای هنری به عنوان سرمایه های ملی کشور محسوب می شوند که باید از آنها همه جانبه حمایت شود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / جشنواره موسیقی جوان / دفتر موسیقی
موسیقی جوان یک آکادمی میان نسلی است باید با تمام وجود حفظ شود
تهران – ایرنا – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جشنواره موسیقی جوان گام به‌گام موسیقی نواحی را حفاظت و با تجربه قالب‌های مختلف دراین رویداد ثابت شده موسیقی را با تمام وجود باید حفظ شود، تاکید کرد. این جشنواره ایده‌ها و قالب‌های متفاوتی داشته که ارتباط میان نسلی را میان هنرمندان نوجوان و استادان برقرارکرده است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / جشنواره موسیقی جوان / دفتر موسیقی / جشنواره موسیقی
قطار جشنواره موسیقی جوان به ایستگاه پایانی رسید
تهران – ایرنا - مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان سه شنبه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اجرای موسیقی تارآذری در تالار وحدت تهران طنین انداز شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •